Τι μπορεί να σημαίνει αυτό!!!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 32 of 32
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Καλησπέρα!

    Χωρίς να γνωρίζω, διαβάζοντας απλά το θέμα σου, εγώ θα έλεγα ότι η ξενέρα της κοπέλας λογικά ξεκίνησε όταν ήρθες 10 μέρες στην Ελλάδα μετά από μήνες και δεν της αφιέρωσες ούτε μία μέρα να την δεις παρόλο που τόσους μήνες ξεροσταλιάζατε στις κλήσεις λέγοντας πόσο θα θέλατε να βρεθείτε.
    Σε αυτές τις 10 μέρες έκανες τις επιλογές σου και οι επιλογές σου δεν την συμπεριλάμβαναν. Αυτή είναι η αλήθεια. Άλλο τα λόγια και το τι θα ήθελες και άλλο οι πράξεις. Και ποιος είπε πως οι επιλογές δεν ενέχουν και θυσίες ενίοτε.
    Άλλωστε η σχέση σας εξαρχής είχε διάφορα εμπόδια - δικά σου κυρίως, στα οποία έκανε εκείνη υπομονή.
    Πώς λοιπόν να αισθανθεί σημαντική για εσένα, πρακτικά, εάν τα λόγια δεν επιβεβαιώνονται από πράξειςl Με το να μην την δεις της έδειξες ότι άλλα πράγματα είναι πιο σημαντικά για εσένα. Και έτσι ίσως ήταν τελικά σύμφωνα με τις επιλογές σου. Δεν μπορείς να έχεις και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο.

    Η κοπέλα πιθανώς να έχει προχωρήσει συναισθηματικά, ή να είναι σε ένα μεταιχμιακό στάδιο. Μπορείς όμως να την διεκδικήσεις. Δεν έχεις να χάσεις κάτι.
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ποια ζήσατε φίλε μου; Ηρθες Ελλαδα 10 μέρες και με τον λόγο πως θα έχεις πρόβλημα δεν επιδιώκεις να την δεις καθόλου. Και αναρωτιέσαι τώρα μετά από 6 μήνες που έχεις να την δεις τώρα τι; Τώρα τίποτα φίλε μου. Και πολύ καλά σου φέρθηκε κιόλας! Δεν υπάρχει το δεν μπορεί χωρίς εμένα για κανέναν άνθρωπο, ο χρόνος όλα τα γιατρεύει είτε βρήκε άλλον είτε δεν βρήκε σε ξεπέρασε και συνέχισε την ζωή της. Τώρα πρέπει να συνεχίσεις και εσύ την δική σου. Τουλάχιστον εύχομαι η κοπέλα να έχει βρει κάποιον αλλον και όχι εξαιτίας σου να κλειδωθεί για τα επόμενα 5 χρόνια...
    Καλησπέρα!!!! Άσε να γνωρίζω καλύτερα τι έζησα και τι όχι δεν περίμενα να μου το πεις εσύ....!!! Διάβασες μια ιστορία εν συντομία οπότε πίστεψε με υπάρχουν πολλά πράγματα τα οποία δεν αναφέρονται!!! Όσο για το τι εύχεσαι δεν θα το σχολιάσω καν !!!! Να είσαι καλά!!!!

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2022
    Posts
    14
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Καλησπέρα!

    Χωρίς να γνωρίζω, διαβάζοντας απλά το θέμα σου, εγώ θα έλεγα ότι η ξενέρα της κοπέλας λογικά ξεκίνησε όταν ήρθες 10 μέρες στην Ελλάδα μετά από μήνες και δεν της αφιέρωσες ούτε μία μέρα να την δεις παρόλο που τόσους μήνες ξεροσταλιάζατε στις κλήσεις λέγοντας πόσο θα θέλατε να βρεθείτε.
    Σε αυτές τις 10 μέρες έκανες τις επιλογές σου και οι επιλογές σου δεν την συμπεριλάμβαναν. Αυτή είναι η αλήθεια. Άλλο τα λόγια και το τι θα ήθελες και άλλο οι πράξεις. Και ποιος είπε πως οι επιλογές δεν ενέχουν και θυσίες ενίοτε.
    Άλλωστε η σχέση σας εξαρχής είχε διάφορα εμπόδια - δικά σου κυρίως, στα οποία έκανε εκείνη υπομονή.
    Πώς λοιπόν να αισθανθεί σημαντική για εσένα, πρακτικά, εάν τα λόγια δεν επιβεβαιώνονται από πράξειςl Με το να μην την δεις της έδειξες ότι άλλα πράγματα είναι πιο σημαντικά για εσένα. Και έτσι ίσως ήταν τελικά σύμφωνα με τις επιλογές σου. Δεν μπορείς να έχεις και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο.

    Η κοπέλα πιθανώς να έχει προχωρήσει συναισθηματικά, ή να είναι σε ένα μεταιχμιακό στάδιο. Μπορείς όμως να την διεκδικήσεις. Δεν έχεις να χάσεις κάτι.
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αντε πες... ειναι δυνατον; και μετα αναρωτιεται γιατι απομακρυνθηκε..
    εμενα, το μυαλο μου πηγε στο οτι η γυναικα του δεν ξερει οτι εχουν χωρισει...
    Καλησπέρα Remedy θα σου πω μόνο πως το μυαλό σου πήγε πολύ λάθος..... αλλά και εγώ αν διαβαζα αυτό εκεί θα πήγαινε!!!! Παρόλο αυτά σε ευχαριστώ για τς απαντήσεις σου !!!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Μπορει αυτο το φορουμ να μας βοηθησει?
    By hlias1988 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 26
    Last Post: 21-12-2020, 18:06
  2. Τι μπορεί να έχω σχετικά με αυτό ας με βοηθήσει κάποιος
    By hiddentiger in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 9
    Last Post: 20-12-2019, 11:07
  3. Αυτο τι μπορει να ειναι ?
    By stefamw in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 25-11-2013, 01:42
  4. τελικα ολο αυτο μπορει να καταληξη καπου?
    By Αναστασια00 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 26-09-2013, 20:28
  5. ΘΈΛΕΙ ΝΑ ΜΕΊΝΕΙ ΜΌΝΟΣ ΤΟΥ ΤΙ ΣΗΜΑΊΝΕΙ ΑΥΤΌ?
    By mayla93 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 29-11-2012, 13:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •