Αισιως 35 ετων,δεν εχω κανει ακομα σχεση.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Με την τελευταία πρότασή σου, είναι σαν να προδικάζεις το μέλλον . Δεν μπορείς να καταδικάζεις μια υποτιθέμενη σχέση από πριν ότι δεν θα πάει καλά.
    Το κατά πόσο είναι εύκολο για να προκύψει αν είναι κάποιος παρθένος και ντροπαλός , είναι άλλο ζήτημα.
    Σε έναν ιδανικό κόσμο , σίγουρα δεν θα ήταν έτσι και δεν πρέπει να είναι έτσι , αλλά τώρα μιλάμε για το βόθρο που ζούμε, όχι για κοινωνίες αγγέλων,
    background ρομαντικών μυθιστορημάτων . Εύκολο για κανέναν δεν είναι ιδιαίτερα κάτι καλό , εκτός αν συντρέχουν ευνοϊκοί παράγοντες που δεν συντρέχουν σε πολλούς.

    Όσο για τα προβλήματα , θεωρώ ότι δεν είναι εμπόδιο για σχέση . Αν έκαναν σχέσεις όσοι δεν έχουν προβλήματα ... κανείς δεν θα έκανε σχεσεις !
    Πόσοι έχουν απροβλημάτιστη ζωή ;

    Σε γενικές γραμμές πάντως , γράφεις λογικά και ώριμα , κάτι που δεν είναι ο κανόνας σίγουρα !
    Συμφωνώ σε πολλά που λες αλλά για σκέψου σε ποιον απευθυνομαστε λιγάκι.

    Σε ένα άνθρωπο που ακόμα δεν έχει αποδεχτεί το ίδιο του τον εαυτό, δεν το έχει αγαπήσει όπως τους αξίζει.
    Μην λαμβάνεις πως είμαστε εμείς και πως σκεφτόμαστε που έχουμε αποδεχτεί τον οποίο ευατο μας .
    Καλό ή κακό, το ξέρουμε τον αγαπάμε και είμαστε σίγουροι γι αυτόν.

    Πιστεύεις ότι μπορεί ένας τέτοιος άνθρωπος να κάνει έναν άλλον να του δώσει αυτά που έχει ανάγκη?

    Τα βλέπω τα ζω πλέον και λέω όχι και ας ακούγετε σκληρό.

    Και ξέρεις πλέον πιο είναι το πιο σκληρό ότι αυτά τα άτομα σε κάθε αποτυχία πέφτουν ακόμα πιο πολύ γιατί υποβοσκει το δικό τους θέμα.

    Γι αυτό πρώτα θωρακίζουμε τον ευατο μας και μετά προχωράμε και ότι είναι να έρθει θα το αντιμετωπίσει ανάλογα .

    Πάντα καλό είναι να βλέπουμε μια υπόθεση με μια τρίτη ματια σε αυτό νομίζω συμφωνούμε όλοι.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    43
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποιος σου ειπε εσενα οτι οι γυναικοκτονοι ειναι "ανοιχτοι";;;;
    ολοι οι γυναικοκτονοι ειναι θρασυδειλοι. γι αυτο επιτιθενται μονο σε γυναικες.
    πολλοι θα ειναι και "κλειστοι". αν ηταν "ανοιχτοι" θα ειχαν αλλες επιλογες δεν θα κολλουσαν εμμονικα πανω σε αυτην που δεν τους θελει.
    το να ειναι καποιος κλειστος και ντροπαλος, δεν σημαινει σε καμια περιπτωση οτι ειναι και καλος ανθρωπος. ουτε κι οτι ειναι κακος, βεβαια..
    να ξεκαθαρισω οτι δεν αναφερομαι σε αυτον που εβαλε το θεμα, αλλα μονο στις ασυναρτησιες που εγραψες.
    σε ευχαριστω γιατρε αφου λες οτι λεω ασυναρτησιες θα σε εχω υποψιν μου για ψυχοθεραπεια μονο να μου πεις καμια οικονομικη τιμη μην με εξοντοσεις οικονομικα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Τι ακριβώς μας λες ; Ότι στα μικρά χωριά, δεν ισχύει το 50/50 ;; Ίσως αυτή είναι τελική κατάσταση . Δηλαδή σε ηλικίες μετά τα 18-20 , φεύγουν περισσότερες γυναίκες. Φεύγουν , γιατί θέλουν τα μεγαλεία των πόλεων και γιατί σνομπάρουν και τους συνομίληκους άνδρες του χωριού και τη ζωή που κάνουν. Που είναι η ζωή της οικογένειάς τους, των ανδρών αδελφών τους και του πατέρα τους μαζί με τη μάνα τους ! Ελάχιστες καταδέχονται άνδρα με εισόδημα σαν του αδελφού τους ή του πατέρα τους, Θέλουν παραπάνω. ΟΙ γεννήσεις όμως αρχικά, είναι σχεδόν μισές μισές. Απλά περισσότερες γυναίκες, φεύγουν από τα μικρά χωριά μετά το σχολείο.
    Φεύγουν φίλε μου γιατί θέλουν την ανεξαρτησία τους, γιατί έχουν όνειρο να σπουδάσουν και να δημιουργησουν μια καριέρα η οποία θα τις βοηθήσει να κάνουν την ζωή που θέλουν. Ας τους αφαιρέσουμε και το δικαίωμα στο όνειρο ή ας τους απαγορέψουμε την επιδίωξη καριέρας γιατί είναι από χωριό. Να βγάλουμε και νόμο που να λέει πως η χωριατοπούλα απαγορεύεται να έχει δικαίωμα εισαγωγής στη νομική γιατί θέλει να γίνει δικαστίνα ή στην ιατρική γιατί θέλει να γίνει ιατρός. Α με την ευκαιρία έχεις κανα φίλο δικαστικό να τον ρωτήσεις τι αναλογία έχει το σώμα τους σε άνδρες/γυναίκες και ποιο από τα δυο φύλα υπερτερεί σε αριθμό; Την ίδια ερώτηση μπορείς να την κάνεις επίσης και στην ιατρική αλλά και παιδαγωγική. Και γιατί όχι να βγάλουμε και νόμο που να απαγορεύεται σε ένα ζευγάρι η γυναίκα να έχει καλύτερες απολαβές από έναν άνδρα ειδικά δε οι χωριατοπούλες που διανοήθηκαν να ξεφύγουν από την αγροτική ζωή. Με ποιο δικαίωμα κυρία μου γινόσαστε Διευθύντρια τμήματος στο Ιπποκράτειο όταν είναι ολοφάνερο από την προφορά σας πως δεν είστε από μεγαλη πόλη αλλά από κάποιο χωριό; Μπρος στο χωριό σας πίσω να σκάβετε να ζυμωνετε και να μαζεύετε κοπριές!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by anonymous person View Post
    σε ευχαριστω γιατρε αφου λες οτι λεω ασυναρτησιες θα σε εχω υποψιν μου για ψυχοθεραπεια μονο να μου πεις καμια οικονομικη τιμη μην με εξοντοσεις οικονομικα.
    δεν ειναι θεμα ασθενειας αυτο που κανεις . ειναι θεμα αντιληψης αλλα κυριως μισογυνισμου. επομενως, μην ψαχνεις για γιατρους, ψαχνε αυτους που σε ανεθρεψαν ετσι, με αυτες τις αντιληψεις.
    ειστε πολλοι εδω μεσα, επειδη ειναι πολλοι εξω στην κοινωνια.
    το μπαμπη τον φονια τον ειδες;;;;;
    δενε χει επιθετο πια και δεν του αξιζει καμια αλλη προσφωνηση. σκοτωσε την γυναικα του, ενα κοριτσακι 25 χρονων, επειδη εβγαλε γλωσσα. τον ειχε καταλαβει και προσπαθουσε να φυγει, να γλυτωσει. δεν προλαβε.
    την προλαβε ο μπαμπης ο φονιας , ο "κλειστος", το "καλο παιδι"..
    ο μπαμπης ο φονιας λοιπον, ουτε "ανοιχτος" ουτε λεφτας ηταν..
    ηταν ενα κλειστο, μονοχνωτο διεστραμμενο καθικι, που δεν ειχε επαφες με κανεναν, παρα μονο με το θυμα του. αυτην την καημενη κοπελα που σκοτωσε.
    αυτα, για τους "κλειστους" που ειναι τα "καλα παιδια"...
    και ο αλλος στο νησι που καθαρισε την γαρυφαλια, ηταν ενας "κλειστος" ασθενης που σταματησε την αγωγη του.
    να τα λεμε κι αυτα...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by JohnyK33 View Post
    Καλησπερα,ανδρας αισιως 35 ετων,δεν εχω κανει ακομη σχεση με κοπελα,ουτε καν ραντεβου/γνωριμια,παντελης ελλειψη σεξουαλικης ζωης και καθημερινοτητας,το πως εφτασα σε αυτο το τελμα και αδιεξοδο ειναι οτι φταινε πραγματα απο μικρη ηλικια που δεν βοηθησαν ωστε να μπορεσω να ειμαι ποιο ανετος και κοινωνικος σε γενικο πλαισιο,συν η ΓΑΔ και Αποφευκτικη Διαταραχη Προσωπικοτητας που διεγνωσθη πριν εναμιση χρονο.

    Μερικα απο αυτα ειναι,υπερβολικη ντροπαλοτητα, εσωστρεφης χαρακτηρας, επαρκειας, μειονεξιας, ελλειψη φιλιων, ελλειψη επιλογων διασκεδασης και κοινωνικοποιησης η συνευρεσης με αλλα ατομα σε ενα παρτυ κλπ, απων απο σοσιαλ μιντια εντελως, συναισθηματικα πολυ κλειστος. Η αλλη πλευρα,παντα με σχολιαζε ως weirdo, ντροπαλο, λιγομιλητο, το καλο παιδι.

    Το ζητημα ειναι οτι πρεπει να μπει ενα τελος γιατι δεν μπορει να συνεχιστει αλλο αυτη η κατασταση, δεν μπορω να ειμαι μονος μου εσαει, χρειαζομαι την συντροφικοτητα,να δωσω και να παρω αγαπη απο καποια κοπελα,να εχω μια couple καθημερινοτητα οπου θα μπορω να εχω ενδιαφερον να προσφερω σε αυτην.

    Δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να κανω και πως θα το κανω χωρι να εκτεθω, διοτι φοβαμαι μην με πληγωσει συναισθηματικα η αλλη πλευρα, αν καποια στιγμη αντιληφθει οτι αυτο το ατομο, στα 35 του δεν ειναι ενας φτασμενος και κατασταλαγμενος ωριμος ανδρας που ξερει τι θελει στη ζωη του, αλλα ενα απειρο παιδακι που ψαχνει να κανει μια αρχη απο το μηδεν για να κερδισει απο που του λειπει η εμπειρια στις σχεσεις και οχι μονο.
    περιγραφεις μια πορεια μεχρι τωρα, που σου προσθετει προβληματα, αντι να τα λυνει.
    το θεμα ειναι, οτι τετοια συσωρρευση θεματων σε τοσα χρονια, που σε απομακρυνουν απο τους ανθρωπους και κυριως απο τις πιθανες συντροφους, δεν λυνονται ως δια μαγειας.
    θελουν προσπαθεια, βοηθεια και μεθοδευση.
    εχεις κανει καποιες προσπαθειες να λυσεις καποια απο αυτα;.
    αν μας λες για ολα αυτα τα προβληματα και ταυτοχρονα μας λες σαν ντεφακτο πληροφορια οτι δεν εισαι κοινωνικος, ουτε ενεργος στα σοσιαλ, ουτε εχεις παρεες η φιλους, μας κοβεις ολες τις γεφυρες που θα σου επιτρεψουν να αναπτυξεις μια κοινωνικοτητα, καποιες σχεσεις κλπ.
    εφοσον θελεις επιτακτικα να λυσεις το θεμα του κοινωνικου αποκλεισμου σου και της μοναξιας σου, πρεπει να βρεις τροπους να αναιρεσεις καποια απο τα προβληματα που σε κρατανε πισω.
    δεν γινεται να βρει καποιος τροπους να αποκτησεις μια συντροφια οταν βαζεις σαν προαπαιτουμενο οτι δεν εχεις παρεες, φιλους, δραστηριοτητες..
    πρεπει να βρεις τους τροπους να κανεις παρεες, φιλους, δραστηριοτητες και μεσα απο την κοινωνικοτητα θα βρεθουν και οι συντροφοι.
    πως θα το κανεις αν δεν εγινε τοσα χρονια, αλλα αντιθετα χειροτερευσε;;;

    κατα την γνωμη μου με ψυχοθεραπεια.
    συγνωμη φιλε μου, αλλα μαγικα δεν υπαρχουν οταν καποια προβληματα δεν λυνονται μονα τους. πρεπει να βρεις εναν καλο ψυχοθεραπευτη να σε βοηθησει στην ΑΥΤΟΒΕΛΤΙΩΣΗ σου.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    419
    Εκανα ψυχοθεραπεια για αρκετο καιρο και μαλιστα με ψυχιατρο αρχικα και αργοτερα με ψυχολογο,συν αντικαταθληπτικα,σταματησ� � λογω υψηλου οικονομικου κοστους και γιατι ηθελα εγω ενα διαλλειμα.Ειδα βελτιωση πολυ αργη και με αρκετα ψυχολογικα σκαμπανευασματα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Φεύγουν φίλε μου γιατί θέλουν την ανεξαρτησία τους, γιατί έχουν όνειρο να σπουδάσουν και να δημιουργησουν μια καριέρα η οποία θα τις βοηθήσει να κάνουν την ζωή που θέλουν. Ας τους αφαιρέσουμε και το δικαίωμα στο όνειρο ή ας τους απαγορέψουμε την επιδίωξη καριέρας γιατί είναι από χωριό. Να βγάλουμε και νόμο που να λέει πως η χωριατοπούλα απαγορεύεται να έχει δικαίωμα εισαγωγής στη νομική γιατί θέλει να γίνει δικαστίνα ή στην ιατρική γιατί θέλει να γίνει ιατρός.
    Συγχαρητήρια είσαι πανέξυπνος. Επειδή κι εγώ έχω το δικαίωμα να κάνω διάλογο με όποιον θέλω , έχε υπόψη , ότι δεν πρόκειται να δεις απάντηση δική μου σε όσα γράφεις ποτέ ξανά. Αν είχα την ατυχία να σε είχα γείτονα , δεν θα σου ξαναμίλαγα ποτέ και θα άλλαζα πεζοδρόμιο όταν σε έβλεπα στο δρόμο. Τώρα που απλά βρεθήκαμε μέλη σε αυτό το φόρουμ , δεν πρόκειται ποτέ ξανά να διαβάσω όσα γράφεις. Το αναφέρω, για να μην απορείς που δεν θα δεις ποτέ ξανά απάντηση δική μου σε εσένα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Συγχαρητήρια είσαι πανέξυπνος. Επειδή κι εγώ έχω το δικαίωμα να κάνω διάλογο με όποιον θέλω , έχε υπόψη , ότι δεν πρόκειται να δεις απάντηση δική μου σε όσα γράφεις ποτέ ξανά. Αν είχα την ατυχία να σε είχα γείτονα , δεν θα σου ξαναμίλαγα ποτέ και θα άλλαζα πεζοδρόμιο όταν σε έβλεπα στο δρόμο. Τώρα που απλά βρεθήκαμε μέλη σε αυτό το φόρουμ , δεν πρόκειται ποτέ ξανά να διαβάσω όσα γράφεις. Το αναφέρω, για να μην απορείς που δεν θα δεις ποτέ ξανά απάντηση δική μου σε εσένα.
    Αν δεν το γνωρίζεις υπάρχει μία επιλογή που λέγεται αγνόηση στον πινακα ελέγχου, μπορείς να με αγνοήσεις λοιπόν. Τέλος αν παρατηρήσεις το νήμα θα δεις πως εσύ απευθύνθηκες σε εμένα εξ' αρχής και όχι το αντίθετο. Καλή σταδιοδρομία... και να είσαι σίγουρος πως ούτως ή άλλως δεν θα συζητούσαμε σαν γείτονες...

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    20
    Quote Originally Posted by JohnyK33 View Post
    Καλησπερα,ανδρας αισιως 35 ετων,δεν εχω κανει ακομη σχεση με κοπελα,ουτε καν ραντεβου/γνωριμια,παντελης ελλειψη σεξουαλικης ζωης και καθημερινοτητας,το πως εφτασα σε αυτο το τελμα και αδιεξοδο ειναι οτι φταινε πραγματα απο μικρη ηλικια που δεν βοηθησαν ωστε να μπορεσω να ειμαι ποιο ανετος και κοινωνικος σε γενικο πλαισιο,συν η ΓΑΔ και Αποφευκτικη Διαταραχη Προσωπικοτητας που διεγνωσθη πριν εναμιση χρονο.

    Μερικα απο αυτα ειναι,υπερβολικη ντροπαλοτητα,εσωστρεφης χαρακτηρας,χαμηλη αυτοεκτιμηση/αυτοπεποιθηση,φοβιες απορριψης,αποτυχιας,ανεπαρ κειας,μειονεξιας,ελλειψη φιλιων,ελλειψη επιλογων διασκεδασης και κοινωνικοποιησης η συνευρεσης με αλλα ατομα σε ενα παρτυ κλπ,απων απο σοσιαλ μιντια εντελως,συναισθηματικα πολυ κλειστος.Η αλλη πλευρα,παντα με σχολιαζε ως weirdo,ντροπαλο,λιγομιλητο,το καλο παιδι.

    Το ζητημα ειναι οτι πρεπει να μπει ενα τελος γιατι δεν μπορει να συνεχιστει αλλο αυτη η κατασταση,δεν μπορω να ειμαι μονος μου εσαει,χρειαζομαι την συντροφικοτητα,να δωσω και να παρω αγαπη απο καποια κοπελα,να εχω μια couple καθημερινοτητα οπου θα μπορω να εχω ενδιαφερον να προσφερω σε αυτην.

    Δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να κανω και πως θα το κανω χωρι να εκτεθω,διοτι φοβαμαι μην με πληγωσει συναισθηματικα η αλλη πλευρα,αν καποια στιγμη αντιληφθει οτι αυτο το ατομο,στα 35 του δεν ειναι ενας φτασμενος και κατασταλαγμενος ωριμος ανδρας που ξερει τι θελει στη ζωη του,αλλα ενα απειρο παιδακι που ψαχνει να κανει μια αρχη απο το μηδεν για να κερδισει απο που του λειπει η εμπειρια στις σχεσεις και οχι μονο.
    Οπως διαβάζω το γραπτό σού,σε βλέπω αρκετά έξυπνο και πλήρως ενημερωμένο όσον αφορά τον εαυτό σού,πού σημαίνει ότι έχεις επίγνωση...
    Κι αφού έχεις επίγνωση θεωρώ ότι υπάρχει και η θεραπεία.
    Εκεί πρέπει να γίνεις αποφασιστικός.τολμηρός.όχι αναιδής και αισχρός εννοείται.
    Καταλαβαίνω ότι πολλές φορές τα παιδικά μας χρόνια,αφήνουν και τα σημάδια τους σύμφωνα πάντα με τα βιώματά.
    Αυτό όμως δε σημαίνει ότι θα μας καθορίσουν και όλη την μετέπειτα πορεία της Ζωής μας.
    Είναι στο χέρι μας να το αλλάξουμε αυτό.
    Και πίστεψε με,δεν χρειάζεται ολόκληρη ιεροτελεστία για να συμβεί αυτό.
    Ενα βήμα κάθε φορά.
    Πρώτα από όλα καλό είναι να ξεκινήσεις από το κοινωνικό κομμάτι.
    Αν το πετύχεις αυτό,θα ανοίξεις μία νέα πόρτα στη Ζωή σού και σύντομα θα δεις έναν αναγεννημένο άνθρωπο.
    Η σχέση είτε ερωτική είτε συναισθηματική,θα έρθει κι αυτή,αφού πρώτα καταφέρεις να εμπλουτίσεις τον κοινωνικό σού κόσμο.
    Απλά βήμα,βήμα.όχι με βιασύνη.
    Εμπειρία υπάρχει στα πάντα...και όχι μόνο στις σχέσεις.
    Εμπειρία είναι και ότι άσχημο έχεις ζήσει και είναι στο χέρι σού να το αφήσεις στο παρελθόν.
    Εσύ αποφασίζεις.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by JohnyK33 View Post
    Εκανα ψυχοθεραπεια για αρκετο καιρο και μαλιστα με ψυχιατρο αρχικα και αργοτερα με ψυχολογο,συν αντικαταθληπτικα,σταματησ� � λογω υψηλου οικονομικου κοστους και γιατι ηθελα εγω ενα διαλλειμα.Ειδα βελτιωση πολυ αργη και με αρκετα ψυχολογικα σκαμπανευασματα.
    Η ψυχοθεραπεία μπορεί να κρατήσει χρόνια ανάλογα με το τι έχει να διαχειριστεί κάποιος και ναι είναι αρκετά δαπανηρό όλο αυτό αλλά όταν βλέπεις ότι χωρίς αυτή η ζωή σου δεν μπορεί να προχωρήσει κάνεις πολλά για να την έχεις έστω και σε πιο μειωμένη μορφή.


    Τα σκαμπανεβασματα θα τα έχεις μια ζωή, το οτι κάνουμε ψυχοθεραπεία και δουλεύουμε δεν πάει να πει ότι θα αλλάξει τα πάντα στην ζωή μας ..
    Δεν διαγράφεται τίποτα από όσα ζήσαμε, αυτό που μαθαίνεις είναι όμως να τα διαχειριζεσαι σωστά και με την λογική όταν αυτά σε επισκεπτονται...

    Προσπάθησε να μην νιώθεις απογοήτευση, προσπάθησε να νιώθεις δύναμη και περηφάνια που μπόρεσες και δούλεψες κάποια χρόνια και το κυριότερο;
    Μην ξεχνάς αυτά που έμαθες σε αυτή.

    Καλημέρα και καλο μήνα να έχουμε και πάντα με μια αισιοδοξία τόση ώστε να μας κάνει να βγάζουμε την σημερινή μέρα χωρίς ιδιαίτερη ψυχολογική πίεση..
    Μέρα την μέρα να προχωράς!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by JohnyK33 View Post
    Εκανα ψυχοθεραπεια για αρκετο καιρο και μαλιστα με ψυχιατρο αρχικα και αργοτερα με ψυχολογο, συν αντικαταθληπτικα, σταματησα λογω υψηλου οικονομικου κοστους και γιατι ηθελα εγω ενα διαλλειμα. Ειδα βελτιωση πολυ αργη και με αρκετα ψυχολογικα σκαμπανευασματα.
    καλημερα.
    θεωρω οτι το "κοστος" της ψυχοθεραπειας , ειναι κυριως δικαιολογια σε ατομα που την χρειαζονται ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ οσο εσυ, που δηλωνεις απελπισμενος απο τις συνθηκες της ζωης σου.
    και ο οδοντιατρος εχει κοστος. θα τον αφηνες ποτε αν ηταν να χασεις τα δοντια σου;

    γνωμη μου ειναι οτι εφοσον εβλεπες βελτιωση εστω και αργη, δεν επρεπε σε καμια περιπτωση να σταματησεις, αλλα και τωρα δεν ειναι αργα να συνεχισεις..

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 03-05-2022 at 13:30.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,253
    Αν είναι δυνατόν να δικαιολογούμε και τους δολοφόνους! Μήπως να μην πάνε και φυλακή; Γιατί μόνο αυτό δεν έχουμε διαβάσει ακόμα, όλα τα άλλα τα παράλογα ναι!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Αν είναι δυνατόν να δικαιολογούμε και τους δολοφόνους! Μήπως να μην πάνε και φυλακή; Γιατί μόνο αυτό δεν έχουμε διαβάσει ακόμα, όλα τα άλλα τα παράλογα ναι!
    ποιος τους δικαιολογησε και που;

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 03-05-2022 at 13:31.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. 34 ετών χωρίς σχέση/σεξουαλική εμπειρία - Υπάχει ελπίδα?
    By Aggelos87 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 49
    Last Post: 23-01-2021, 23:05
  2. είμαι 29 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By agnostos1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 30-10-2017, 09:36
  3. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 21:28
  4. Δεν έχουμε κάνει ακόμα Σεξ
    By mparampakos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 02-02-2014, 10:26
  5. Ειμαι 20 ετων και ακομα δεν εχω κανει σχεση
    By iberis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 05-07-2010, 04:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •