Αισιως 35 ετων,δεν εχω κανει ακομα σχεση..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    419

    Thumbs down Αισιως 35 ετων,δεν εχω κανει ακομα σχεση..

    Καλησπερα,ανδρας αισιως 35 ετων,δεν εχω κανει ακομη σχεση με κοπελα,ουτε καν ραντεβου/γνωριμια,παντελης ελλειψη σεξουαλικης ζωης και καθημερινοτητας,το πως εφτασα σε αυτο το τελμα και αδιεξοδο ειναι οτι φταινε πραγματα απο μικρη ηλικια που δεν βοηθησαν ωστε να μπορεσω να ειμαι ποιο ανετος και κοινωνικος σε γενικο πλαισιο,συν η ΓΑΔ και Αποφευκτικη Διαταραχη Προσωπικοτητας που διεγνωσθη πριν εναμιση χρονο.

    Μερικα απο αυτα ειναι,υπερβολικη ντροπαλοτητα,εσωστρεφης χαρακτηρας,χαμηλη αυτοεκτιμηση/αυτοπεποιθηση,φοβιες απορριψης,αποτυχιας,ανεπαρ κειας,μειονεξιας,ελλειψη φιλιων,ελλειψη επιλογων διασκεδασης και κοινωνικοποιησης η συνευρεσης με αλλα ατομα σε ενα παρτυ κλπ,απων απο σοσιαλ μιντια εντελως,συναισθηματικα πολυ κλειστος.Η αλλη πλευρα,παντα με σχολιαζε ως weirdo,ντροπαλο,λιγομιλητο,το καλο παιδι.

    Το ζητημα ειναι οτι πρεπει να μπει ενα τελος γιατι δεν μπορει να συνεχιστει αλλο αυτη η κατασταση,δεν μπορω να ειμαι μονος μου εσαει,χρειαζομαι την συντροφικοτητα,να δωσω και να παρω αγαπη απο καποια κοπελα,να εχω μια couple καθημερινοτητα οπου θα μπορω να εχω ενδιαφερον να προσφερω σε αυτην.

    Δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να κανω και πως θα το κανω χωρι να εκτεθω,διοτι φοβαμαι μην με πληγωσει συναισθηματικα η αλλη πλευρα,αν καποια στιγμη αντιληφθει οτι αυτο το ατομο,στα 35 του δεν ειναι ενας φτασμενος και κατασταλαγμενος ωριμος ανδρας που ξερει τι θελει στη ζωη του,αλλα ενα απειρο παιδακι που ψαχνει να κανει μια αρχη απο το μηδεν για να κερδισει απο που του λειπει η εμπειρια στις σχεσεις και οχι μονο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Θα πήγαινες με επαγγελματία, για να αποκτήσεις σεξουαλική ζωή ; Εκτός από την όποια αποφασιστικότητα , θέλει και οικονομικούς πόρους.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    43
    αυτα να τα βλεπουν οι γυναικες κατηγορουν ολους την κακια πατριαρχια κατηγορουν ολους τους ανδρες ενω στην ουσια επιλογη τους ειναι αυτοι οι τοσο καλοι ανδρες που στο τελος τις σκοτωνουν για ευχαριστω ενω εσυ που εισαι κλειστος και καλος ανθρωπος σε εχουν στο περιθωριο.ετσι ειναι η κοινωνια.απο δω και περα ετσι και ξανακουσω γυναικα να κλαιγεται οτι δεν την σεβεται ο ανδρας της θα απανταω με ενα ξερο ηθελες τα και παθες τα οπως λεει και το γνωμικο.αρκετα κουραστηκα καλα παιδια να μενουν μονα τους και ολοι οι κοινωνιοπαθεις να εχουν κοπελες

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by anonymous person View Post
    αυτα να τα βλεπουν οι γυναικες κατηγορουν ολους την κακια πατριαρχια κατηγορουν ολους τους ανδρες ενω στην ουσια επιλογη τους ειναι αυτοι οι τοσο καλοι ανδρες που στο τελος τις σκοτωνουν για ευχαριστω ενω εσυ που εισαι κλειστος και καλος ανθρωπος σε εχουν στο περιθωριο.ετσι ειναι η κοινωνια.απο δω και περα ετσι και ξανακουσω γυναικα να κλαιγεται οτι δεν την σεβεται ο ανδρας της θα απανταω με ενα ξερο ηθελες τα και παθες τα οπως λεει και το γνωμικο.αρκετα κουραστηκα καλα παιδια να μενουν μονα τους και ολοι οι κοινωνιοπαθεις να εχουν κοπελες
    Kαι τι φταίει μία γυναίκα, αν ο άλλος φοβάται να την πλησιάσει ή πάσχει απο ΓΑΔ? Συνέλθετε λίγο ή θα μάθετε να την πέφτετε και φυσικά θα μάθετε να χάνετε τις περισσότερες φορές ή θα μένετε μόνοι. Μα αν είχα φέρραρι δεν θα μου έλεγε καμία όχι, δεν έχεις φερράρι όμως και η ζωή δεν στηρίζεται στο τι θα γινόταν αν είχες κάτι που όμως δεν το έχεις, ή θα μάθετε να μιλάτε και να μην κομπλάρετε ή θα συνεχίσετε όπως το πάτε. Και μετά από 5 ή 10 ή 15 χρόνια πάλι τα ίδια θα λέτε γιατί αυτό το μοτίβο έχετε κάνει επιλογή. Οι γυναικες δεν κατηγορούν κανέναν παρα μόνο τους μαλάκες που έχουν συναντήσει στη ζωή τους, δεν είναι ηλίθιες, ξέρουν ότι υπάρχουν και καλοί, απλώς έχουν την ατυχία εκείνοι που της την πέφτουν να είναι μαλάκες με λυμένη γλώσσα. Εσείς θέλετε να βγάζετε γυναίκες αλώβητοι, αυτό δεν υπάρχει να το ξεχάσετε... Οταν παίζατε κάποιο παιχνίδι μικροί κανα ποδόσφαιρο ή κανα μπάσκετ κερδίζατε όλους τους αγώνες; Δεν χάνατε τους περισσότερους; Ε κάπως έτσι είναι και οι γυναίκες. Και να έχετε κάτι άλλο μέσα στο μυαλό σας, το να την πέσεις σε μία γυναίκα και να φας πόρτα, είναι το λιγότερο ψυχολογικό κακό που μπορείς να πάθεις, φανταστείτε τι θα παθαίνατε αν εμπλεκε μαζί σας, αλλα κάποια στιγμή σας κεράτωνε με καποιον γιατί τον γούσταρε, της έκανε κλικ; Εκεί τι θα κάνατε, θα πέφτατε από την Ακρόπολη; Το πέσιμο είναι το λιγότερο, όσο νωρίτερα το καταλάβετε τόσο καλύτερα...

    Τους μόνους που δικαιολογώ γιατί δεν φταίνε πουθενά και πραγματικά η κακιά τους μοίρα φταίει είναι τα παιδιά που μένουν σε κανα χωριό με 150 κατοίκους και δεν υπάρχει ελεύθερη γυναίκα ούτε για δείγμα! Αυτός είναι άτυχος και είναι ακόμα πιο άτυχος αν δεν καταφέρει να ξεφύγει από αυτό το μέρος...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by JohnyK33 View Post
    ...

    Το ζητημα ειναι οτι πρεπει να μπει ενα τελος γιατι δεν μπορει να συνεχιστει αλλο αυτη η κατασταση,δεν μπορω να ειμαι μονος μου εσαει,χρειαζομαι την συντροφικοτητα,να δωσω και να παρω αγαπη απο καποια κοπελα,να εχω μια couple καθημερινοτητα οπου θα μπορω να εχω ενδιαφερον να προσφερω σε αυτην.

    ...
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Θα πήγαινες με επαγγελματία, για να αποκτήσεις σεξουαλική ζωή ; Εκτός από την όποια αποφασιστικότητα , θέλει και οικονομικούς πόρους.

    αλ μπαντι, πραγματικα, αν δεν κοροιδευεις τον ανθρωπο μεσα στα μουτρα του,
    τα προβληματα σου σε εχουν κανει να μην μπορεις να αντιληφθεις τι διαβαζεις καν, ή την πραγματικοτητα...
    με ποιον τροπο ακριβως το πληρωμενο σεξ με καποια μπορει να του καλυψει την μοναξια, την αναγκη του να εχει μια συντροφο και να εχει ενδιαφερον απο εκεινην, παρεα, μια καθημερινοτητα με συντροφικοτητα και αγαπη;
    ελπιζω να μην μεγαλωνεις και παιδια, γιατι εισαι επικινδυνος..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by anonymous person View Post
    αυτα να τα βλεπουν οι γυναικες κατηγορουν ολους την κακια πατριαρχια κατηγορουν ολους τους ανδρες ενω στην ουσια επιλογη τους ειναι αυτοι οι τοσο καλοι ανδρες που στο τελος τις σκοτωνουν για ευχαριστω ενω εσυ που εισαι κλειστος και καλος ανθρωπος σε εχουν στο περιθωριο.ετσι ειναι η κοινωνια.απο δω και περα ετσι και ξανακουσω γυναικα να κλαιγεται οτι δεν την σεβεται ο ανδρας της θα απανταω με ενα ξερο ηθελες τα και παθες τα οπως λεει και το γνωμικο.αρκετα κουραστηκα καλα παιδια να μενουν μονα τους και ολοι οι κοινωνιοπαθεις να εχουν κοπελες
    ποιος σου ειπε εσενα οτι οι γυναικοκτονοι ειναι "ανοιχτοι";;;;
    ολοι οι γυναικοκτονοι ειναι θρασυδειλοι. γι αυτο επιτιθενται μονο σε γυναικες.
    πολλοι θα ειναι και "κλειστοι". αν ηταν "ανοιχτοι" θα ειχαν αλλες επιλογες δεν θα κολλουσαν εμμονικα πανω σε αυτην που δεν τους θελει.
    το να ειναι καποιος κλειστος και ντροπαλος, δεν σημαινει σε καμια περιπτωση οτι ειναι και καλος ανθρωπος. ουτε κι οτι ειναι κακος, βεβαια..
    να ξεκαθαρισω οτι δεν αναφερομαι σε αυτον που εβαλε το θεμα, αλλα μονο στις ασυναρτησιες που εγραψες.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post

    Τους μόνους που δικαιολογώ γιατί δεν φταίνε πουθενά και πραγματικά η κακιά τους μοίρα φταίει είναι τα παιδιά που μένουν σε κανα χωριό με 150 κατοίκους και δεν υπάρχει ελεύθερη γυναίκα ούτε για δείγμα! Αυτός είναι άτυχος και είναι ακόμα πιο άτυχος αν δεν καταφέρει να ξεφύγει από αυτό το μέρος...

    Kαι τι φταίει μία γυναίκα, αν ο άλλος φοβάται να την πλησιάσει

    Ξέρεις , η συχνότητα των δύο φύλων στα παιδιά οποιουδήποτε πληθυσμού, είναι ίδια ! Δηλαδή 50:50 .
    Οπότε αυτό που λες, σε αναιρεί . Στο χωριό των 150 κατοίκων , αν έχει 40 παιδιά , θα είναι μισά μισά. Αν τα 20 κορίτσια , δεν θέλουν κανένα από τα 20 αγόρια, αναιρούνται όλα όσα λες κι εσύ και η κάθε remedy . Γιατί τα 20 κορίτσια του χωριού, δεν θέλουν κανένα από τα 20 αγόρια ; Γιατί ... σνομπάρουν τις δουλειές τους, τα εισοδήματά τους κτλ ! Ποιανών οικογενειών ;;; ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΤΟΥΣ, ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΤΟΥΣ ! Η αδελφή του κάθε χωριανού, σνομπάρει όλους τους χωριανούς, που είναι σαν τον ... αδελφό της ! ΓΙΑΤΙ ; ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ .
    Οπότε έχεις δίκιο ότι στο χωριό των 150 κατοίκων , δύσκολα βρίσκει κάποιος γυναίκα . Γιατί ;; Γιατί ... έχεις άδικο σε όλα τα άλλα !

    Τώρα για το ... αν φοβάται να πλησιάσει κάποιος μια γυναίκα ... ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ;
    Και αφού όλες έχουν κάποιους να τις πλησιάζουν , γιατί παραπονιούνται ;;; ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ... ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ !
    Ποιούς θέλουν ;; Αυτούς που είναι 100 σκαλιά πιο πάνω από αυτές. Οικονομικά, κοινωνικά, εμφανισιακά κτλ .
    Έτσι πουλά το σύστημα ψυχοφάρμακα και είδη pet shop !

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αλ μπαντι, πραγματικα, αν δεν κοροιδευεις τον ανθρωπο μεσα στα μουτρα του,
    Προφανώς για σένα , που δεν έχεις σηκωθεί τα τελευταία 15 χρόνια από τον υπολογιστή σου, γράφοντας εδώ μερικές δεκάδες χιλιάδες posts , για όλα τα θέματα,
    αφού είσαι η μόνη στον πλανήτη που κατέχει τη μοναδική αλήθεια για τα πάντα , δεν έχει καμία σημασία το αν κάποιος στα 35 είναι παρθένος ή όχι .

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    να ξεκαθαρισω οτι δεν αναφερομαι σε αυτον που εβαλε το θεμα, αλλα μονο στις ασυναρτησιες που εγραψες.
    Όλοι γράφουν ασυναρτησίες, εκτός από εσένα . Σαφές.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post

    Όλοι γράφουν ασυναρτησίες, εκτός από εσένα . Σαφές.
    οχι, ολοι.
    εσυ και μερικοι σαν εσενα, σαφως.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    Quote Originally Posted by anonymous person View Post
    αυτα να τα βλεπουν οι γυναικες κατηγορουν ολους την κακια πατριαρχια κατηγορουν ολους τους ανδρες ενω στην ουσια επιλογη τους ειναι αυτοι οι τοσο καλοι ανδρες που στο τελος τις σκοτωνουν για ευχαριστω ενω εσυ που εισαι κλειστος και καλος ανθρωπος σε εχουν στο περιθωριο.ετσι ειναι η κοινωνια.απο δω και περα ετσι και ξανακουσω γυναικα να κλαιγεται οτι δεν την σεβεται ο ανδρας της θα απανταω με ενα ξερο ηθελες τα και παθες τα οπως λεει και το γνωμικο.αρκετα κουραστηκα καλα παιδια να μενουν μονα τους και ολοι οι κοινωνιοπαθεις να εχουν κοπελες
    συμφορουμιτη συμφωνω με ολα οσα λες.
    εγω θα συμπληρωσω οτι ο πιο διασημος πολεμος στην ιστορια εγινε για μια γυναικα την Ωραια Ελενη.
    και ποια τον προκαλεσε;
    μια γυναικα θεα.
    και ποια σκοτωσε μετα τον πολεμο την Ωραια Ελενη;
    παλι μια γυναικα

    οπου και να ψαξεις μια γυναικα θα βρεις
    να δημιουργει προβληματα.

    και ολα αυτα συμβαινουν γιατι
    χωρις εμας τους αντρες δεν μπορουν!!
    για αυτο!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    Quote Originally Posted by JohnyK33 View Post
    Καλησπερα,ανδρας αισιως 35 ετων,δεν εχω κανει ακομη σχεση με κοπελα,ουτε καν ραντεβου/γνωριμια,παντελης ελλειψη σεξουαλικης ζωης και καθημερινοτητας,το πως εφτασα σε αυτο το τελμα και αδιεξοδο ειναι οτι φταινε πραγματα απο μικρη ηλικια που δεν βοηθησαν ωστε να μπορεσω να ειμαι ποιο ανετος και κοινωνικος σε γενικο πλαισιο,συν η ΓΑΔ και Αποφευκτικη Διαταραχη Προσωπικοτητας που διεγνωσθη πριν εναμιση χρονο.

    Μερικα απο αυτα ειναι,υπερβολικη ντροπαλοτητα,εσωστρεφης χαρακτηρας,χαμηλη αυτοεκτιμηση/αυτοπεποιθηση,φοβιες απορριψης,αποτυχιας,ανεπαρ κειας,μειονεξιας,ελλειψη φιλιων,ελλειψη επιλογων διασκεδασης και κοινωνικοποιησης η συνευρεσης με αλλα ατομα σε ενα παρτυ κλπ,απων απο σοσιαλ μιντια εντελως,συναισθηματικα πολυ κλειστος.Η αλλη πλευρα,παντα με σχολιαζε ως weirdo,ντροπαλο,λιγομιλητο,το καλο παιδι.

    Το ζητημα ειναι οτι πρεπει να μπει ενα τελος γιατι δεν μπορει να συνεχιστει αλλο αυτη η κατασταση,δεν μπορω να ειμαι μονος μου εσαει,χρειαζομαι την συντροφικοτητα,να δωσω και να παρω αγαπη απο καποια κοπελα,να εχω μια couple καθημερινοτητα οπου θα μπορω να εχω ενδιαφερον να προσφερω σε αυτην.

    Δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να κανω και πως θα το κανω χωρι να εκτεθω,διοτι φοβαμαι μην με πληγωσει συναισθηματικα η αλλη πλευρα,αν καποια στιγμη αντιληφθει οτι αυτο το ατομο,στα 35 του δεν ειναι ενας φτασμενος και κατασταλαγμενος ωριμος ανδρας που ξερει τι θελει στη ζωη του,αλλα ενα απειρο παιδακι που ψαχνει να κανει μια αρχη απο το μηδεν για να κερδισει απο που του λειπει η εμπειρια στις σχεσεις και οχι μονο.
    απο οτι ξερω η ψυχοθεραπεια βοηθα παρα πολυ, ειδικα στην ηλικια σου θα δεις μεγαλη βελτιωση

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Ξέρεις , η συχνότητα των δύο φύλων στα παιδιά οποιουδήποτε πληθυσμού, είναι ίδια ! Δηλαδή 50:50 .
    Οπότε αυτό που λες, σε αναιρεί . Στο χωριό των 150 κατοίκων , αν έχει 40 παιδιά , θα είναι μισά μισά. Αν τα 20 κορίτσια , δεν θέλουν κανένα από τα 20 αγόρια, αναιρούνται όλα όσα λες κι εσύ και η κάθε remedy . Γιατί τα 20 κορίτσια του χωριού, δεν θέλουν κανένα από τα 20 αγόρια ; Γιατί ... σνομπάρουν τις δουλειές τους, τα εισοδήματά τους κτλ ! Ποιανών οικογενειών ;;; ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΤΟΥΣ, ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΤΟΥΣ ! Η αδελφή του κάθε χωριανού, σνομπάρει όλους τους χωριανούς, που είναι σαν τον ... αδελφό της ! ΓΙΑΤΙ ; ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ .
    Οπότε έχεις δίκιο ότι στο χωριό των 150 κατοίκων , δύσκολα βρίσκει κάποιος γυναίκα . Γιατί ;; Γιατί ... έχεις άδικο σε όλα τα άλλα !

    Τώρα για το ... αν φοβάται να πλησιάσει κάποιος μια γυναίκα ... ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ ;
    Και αφού όλες έχουν κάποιους να τις πλησιάζουν , γιατί παραπονιούνται ;;; ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ... ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ !
    Ποιούς θέλουν ;; Αυτούς που είναι 100 σκαλιά πιο πάνω από αυτές. Οικονομικά, κοινωνικά, εμφανισιακά κτλ .
    Έτσι πουλά το σύστημα ψυχοφάρμακα και είδη pet shop !



    Προφανώς για σένα , που δεν έχεις σηκωθεί τα τελευταία 15 χρόνια από τον υπολογιστή σου, γράφοντας εδώ μερικές δεκάδες χιλιάδες posts , για όλα τα θέματα,
    αφού είσαι η μόνη στον πλανήτη που κατέχει τη μοναδική αλήθεια για τα πάντα , δεν έχει καμία σημασία το αν κάποιος στα 35 είναι παρθένος ή όχι .


    Όλοι γράφουν ασυναρτησίες, εκτός από εσένα . Σαφές.
    Οχι κάνεις λάθος, το ότι στην επικράτεια ισχύει το 50-50 δεν σημαίνει πως σε κάθε χωριό είναι 50-50. Μπορεί το Α χωριο που είναι στη Κρήτη να έχει 50 γυναίκες και κανένα άνδρα ενώ στο Β χωριο στις Σερρες να έχει 50 άνδρες και καμία γυναίκα. Στην γενικό πληθυσμό θα βγει 50-50 αλλά αυτό δεν σημαίνει πως ισχύει σε κάθε χωριό αυτή η αναλογία. Είναι σαν να λες πως αν πάρουμε ένα νόμισμα και το παίξουμε κορώνα γράμματα 10 φορές τις 5 φορές θα βγει κορώνα και τις 5 φορές θα βγει γράμματα, αλλά αν το δοκιμάσουμε στην πράξη θα δούμε αφενός πως κατά πάσα πιθανότητα δεν θα συμβεί αυτό στις 10 φορές, αλλά ακόμα και αν συμβεί το 50% για να υπάρξει ομοιόμορφη κατανομή θα πρέπει να παρουσιάζεται εναλλαξ η πλευρά του κάθε νομίσματος κάτι το οποίο κατά πάσα πιθανότητα δεν θα συμβεί και κάπως έτσι είναι και στα χωρια γιατί είναι μικρό το δείγμα πληθυσμού στα χωρια. Στις κωμοπολεις και στις πολεις εκεί ισχύει το 50-50.

    Γιατί πρέπει να πλησιάσει ο άνδρας; Ε ας μην πλησιάσει, θα μου πεις μα γιατί να μην πλησιάσει η γυναίκα. Πλησιάζει ενίοτε αυτούς που γουστάρει εκείνη, ε και τι να κάνουμε τώρα τροχονόμοι στην ζωή της θα γίνουμε και θα της επιβάλλουμε το που να την πέφτει; Οπου και όποτε θέλει θα την πέσει με τον τρόπο της. Και να σου πω και κάτι στο φινάλε δεν εχω διαβάσει σοβαρή γυναικα να κλαίγεται δεν μπορώ να βρω άνδρα. Εχεις διαβασει εδώ πέρα εσύ σοβαρές γυναίκες να κλαίγονται οτι ειναι μόνες;

    Μπορεί να είμαι και λάθος τι να σου πω η ουσία είναι μία. Πως αυτοί οι άνδρες που θέλουν μια γυναίκα και δεν κάνουν κίνηση, δεν την βρίσκουν ακόμα και αν ζούνε στην Αθήνα, γιατί πολύ απλά δεν πουλάνε τον εαυτό τους. Από την στιγμή που κάποιος δεν πλασάρει τον εαυτό του πως κάποια θα ενδιαφερθεί για αυτόν;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Τι ακριβώς μας λες ; Ότι στα μικρά χωριά, δεν ισχύει το 50/50 ;; Ίσως αυτή είναι τελική κατάσταση . Δηλαδή σε ηλικίες μετά τα 18-20 , φεύγουν περισσότερες γυναίκες. Φεύγουν , γιατί θέλουν τα μεγαλεία των πόλεων και γιατί σνομπάρουν και τους συνομίληκους άνδρες του χωριού και τη ζωή που κάνουν. Που είναι η ζωή της οικογένειάς τους, των ανδρών αδελφών τους και του πατέρα τους μαζί με τη μάνα τους ! Ελάχιστες καταδέχονται άνδρα με εισόδημα σαν του αδελφού τους ή του πατέρα τους, Θέλουν παραπάνω. ΟΙ γεννήσεις όμως αρχικά, είναι σχεδόν μισές μισές. Απλά περισσότερες γυναίκες, φεύγουν από τα μικρά χωριά μετά το σχολείο.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by JohnyK33 View Post
    Καλησπερα,ανδρας αισιως 35 ετων,δεν εχω κανει ακομη σχεση με κοπελα,ουτε καν ραντεβου/γνωριμια,παντελης ελλειψη σεξουαλικης ζωης και καθημερινοτητας,το πως εφτασα σε αυτο το τελμα και αδιεξοδο ειναι οτι φταινε πραγματα απο μικρη ηλικια που δεν βοηθησαν ωστε να μπορεσω να ειμαι ποιο ανετος και κοινωνικος σε γενικο πλαισιο,συν η ΓΑΔ και Αποφευκτικη Διαταραχη Προσωπικοτητας που διεγνωσθη πριν εναμιση χρονο.

    Μερικα απο αυτα ειναι,υπερβολικη ντροπαλοτητα,εσωστρεφης χαρακτηρας,χαμηλη αυτοεκτιμηση/αυτοπεποιθηση,φοβιες απορριψης,αποτυχιας,ανεπαρ κειας,μειονεξιας,ελλειψη φιλιων,ελλειψη επιλογων διασκεδασης και κοινωνικοποιησης η συνευρεσης με αλλα ατομα σε ενα παρτυ κλπ,απων απο σοσιαλ μιντια εντελως,συναισθηματικα πολυ κλειστος.Η αλλη πλευρα,παντα με σχολιαζε ως weirdo,ντροπαλο,λιγομιλητο,το καλο παιδι.

    Το ζητημα ειναι οτι πρεπει να μπει ενα τελος γιατι δεν μπορει να συνεχιστει αλλο αυτη η κατασταση,δεν μπορω να ειμαι μονος μου εσαει,χρειαζομαι την συντροφικοτητα,να δωσω και να παρω αγαπη απο καποια κοπελα,να εχω μια couple καθημερινοτητα οπου θα μπορω να εχω ενδιαφερον να προσφερω σε αυτην.

    Δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να κανω και πως θα το κανω χωρι να εκτεθω,διοτι φοβαμαι μην με πληγωσει συναισθηματικα η αλλη πλευρα,αν καποια στιγμη αντιληφθει οτι αυτο το ατομο,στα 35 του δεν ειναι ενας φτασμενος και κατασταλαγμενος ωριμος ανδρας που ξερει τι θελει στη ζωη του,αλλα ενα απειρο παιδακι που ψαχνει να κανει μια αρχη απο το μηδεν για να κερδισει απο που του λειπει η εμπειρια στις σχεσεις και οχι μονο.
    Καλησπέρα !
    Καταρχήν γνώμη μου είναι να εστιάσεις πρώτα να λύσεις τα δικά σου θέματα και μετά να προχωρήσεις σε μια ουσιαστική σχέση.

    Οποία σχέση και να ξεκινήσεις τωρα σίγουρα δεν θα έχει μέλλον όχι γιατι είσαι ντροπαλός αυτό ρυθμίζεται, είναι επειδή εσύ ο ο ιδιος δεν αγαπάς και δεν αποδέχεσαι τον ίδιο τον ευατο σου .

    Ξεκίνα δουλίτσα με ένα ειδικό να βάλετε τα πραγματα σε μια σειρά και δουλεύοντας μονο με αυτόν θα φτάσετε και στο κομμάτι των τρίτων.
    Πρώτα εσύ όμως ,όσο για την παρέα και την συβτροφικοτγτα μπορείς να την βρεις και μέσα από φίλους ακόμα και συγγενείς και όσο για το σεξουαλικο κομμάτι σου γίνε μια καλή πρόταση πιο πάνω..

    Υπάρχουν οι επαγγελματίες για τις οργανικές μας ανάγκες όταν δεν είναι εφικτή μια ερωτικη σχέση.
    Δε συγκρίνεται φυσικά με αυτό που ζητάς αλλά είναι μια εκτόνωση η οποία θα σου επιτρέψει να εστιάσεις στα πραγματικά δικά σου ζητήματα και όχι σε αυτά που νομίζεις ότι θα σε βοηθήσουν την δεδομένη στιγμή..

    Δώσε βάση σε εσένα, δώσε βάση να αποδεκτεις και να δουλέψεις με τον ευατο σου.
    Μέχρι τότε οι επαγγελματίες θα σου προσφέρουν περισσότερο διαύγεια.
    Ένα ένα τα θέματα σου και πάντα με την σωστή σειρά.

    Αν κάνεις τώρα μια σχέση να ξέρεις τίποτα δεν θα πάει καλά οπότε μην αναζητάς λύσης που μόνο απογοήτευση θα σου προσφέρουν.
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    258
    Όταν σχολιάζετε σε ένα θέμα, μη προβάλετε συνεχώς την (άσχετη με το θέμα) κατάσταση που εσείς βιώνετε. Εστιάστε στο θέμα που έχει τεθεί.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλησπέρα !
    Καταρχήν γνώμη μου είναι να εστιάσεις πρώτα να λύσεις τα δικά σου θέματα και μετά να προχωρήσεις σε μια ουσιαστική σχέση.

    Οποία σχέση και να ξεκινήσεις τωρα σίγουρα δεν θα έχει μέλλον όχι γιατι είσαι ντροπαλός αυτό ρυθμίζεται, είναι επειδή εσύ ο ο ιδιος δεν αγαπάς και δεν αποδέχεσαι τον ίδιο τον ευατο σου .

    Ξεκίνα δουλίτσα με ένα ειδικό να βάλετε τα πραγματα σε μια σειρά και δουλεύοντας μονο με αυτόν θα φτάσετε και στο κομμάτι των τρίτων.
    Πρώτα εσύ όμως ,όσο για την παρέα και την συβτροφικοτγτα μπορείς να την βρεις και μέσα από φίλους ακόμα και συγγενείς και όσο για το σεξουαλικο κομμάτι σου γίνε μια καλή πρόταση πιο πάνω..

    Υπάρχουν οι επαγγελματίες για τις οργανικές μας ανάγκες όταν δεν είναι εφικτή μια ερωτικη σχέση.
    Δε συγκρίνεται φυσικά με αυτό που ζητάς αλλά είναι μια εκτόνωση η οποία θα σου επιτρέψει να εστιάσεις στα πραγματικά δικά σου ζητήματα και όχι σε αυτά που νομίζεις ότι θα σε βοηθήσουν την δεδομένη στιγμή..

    Δώσε βάση σε εσένα, δώσε βάση να αποδεκτεις και να δουλέψεις με τον ευατο σου.
    Μέχρι τότε οι επαγγελματίες θα σου προσφέρουν περισσότερο διαύγεια.
    Ένα ένα τα θέματα σου και πάντα με την σωστή σειρά.

    Αν κάνεις τώρα μια σχέση να ξέρεις τίποτα δεν θα πάει καλά οπότε μην αναζητάς λύσης που μόνο απογοήτευση θα σου προσφέρουν.
    Με την τελευταία πρότασή σου, είναι σαν να προδικάζεις το μέλλον . Δεν μπορείς να καταδικάζεις μια υποτιθέμενη σχέση από πριν ότι δεν θα πάει καλά.
    Το κατά πόσο είναι εύκολο για να προκύψει αν είναι κάποιος παρθένος και ντροπαλός , είναι άλλο ζήτημα.
    Σε έναν ιδανικό κόσμο , σίγουρα δεν θα ήταν έτσι και δεν πρέπει να είναι έτσι , αλλά τώρα μιλάμε για το βόθρο που ζούμε, όχι για κοινωνίες αγγέλων,
    background ρομαντικών μυθιστορημάτων . Εύκολο για κανέναν δεν είναι ιδιαίτερα κάτι καλό , εκτός αν συντρέχουν ευνοϊκοί παράγοντες που δεν συντρέχουν σε πολλούς.

    Όσο για τα προβλήματα , θεωρώ ότι δεν είναι εμπόδιο για σχέση . Αν έκαναν σχέσεις όσοι δεν έχουν προβλήματα ... κανείς δεν θα έκανε σχεσεις !
    Πόσοι έχουν απροβλημάτιστη ζωή ;

    Σε γενικές γραμμές πάντως , γράφεις λογικά και ώριμα , κάτι που δεν είναι ο κανόνας σίγουρα !
    Last edited by Al_Bundy; 29-04-2022 at 21:22.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. 34 ετών χωρίς σχέση/σεξουαλική εμπειρία - Υπάχει ελπίδα?
    By Aggelos87 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 49
    Last Post: 23-01-2021, 23:05
  2. είμαι 29 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By agnostos1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 30-10-2017, 09:36
  3. Σχεση 2 ετων και παραλληλη σχεση 6 μηνων
    By vicky.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 132
    Last Post: 14-10-2017, 21:28
  4. Δεν έχουμε κάνει ακόμα Σεξ
    By mparampakos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 60
    Last Post: 02-02-2014, 10:26
  5. Ειμαι 20 ετων και ακομα δεν εχω κανει σχεση
    By iberis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 05-07-2010, 04:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •