Γνωρίζει κανείς;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    43

    Γνωρίζει κανείς;

    Καλησπέρα,
    Τους τελευταίους 4 μηνες μου συμβαίνει κάτι που δεν μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς. Για αυτό και γράφω να μ πει κάποιος εάν είχε παρόμοια εμπειρία.
    Είμαι 26 χρ και τους τελευταίους μηνες δεν περνούσα πολύ καλά στην δουλειά μ και τον Δεκέμβριο αποφάσισα να παραιτηθώ. Ήδη από πριν παραιτηθώ όμως ειχα κάποια συμπτώματα ζάλης, αίσθησης ότι εχω πιει ένα ποτήρι κρασί, αίσθηση ότι πάω να πέσω πχ Ε και παραιτήθηκα και μετά έπεσα σε λήθαργο πολλές μέρες γιατί θεώρησα πως είναι ψυχολογικό. Κοιμήθηκα άπειρες ώρες και ξυπνούσα πάλι με τα ίδια συμπτώματα. Πέρασε ένας μήνας και τέλη Γενάρη πάω και κάνω εξετάσεις αίματος γιατί με είπαν ότι μπορεί να εχω έλλειψη βιταμινών. Οι εξετάσεις όλες καθαρές. Πάω σε παθολόγο με λέει είναι όλα οκ. Εντωμεταξύ περνούσε ο καιρός και εγω ακόμα να μην μπορώ να λειτουργήσω φυσιολογικά. Κάτι μέσα στο κεφάλι μ σαν να είμαι ζαλισμένη αλλά δεν είμαι δεν με άφηνε να προχωρήσω τη ζωή μ. Πάω σε έναν οφθαλμίατρο μπας και είναι κάτι στα μάτια όλα καλά, πάω σε ΩΡΛ με λέει όλα καλά είναι όμως πρέπει να κανείς μια αξονική εγκεφάλου να δούμε μέσα. Περνάει ο χρόνος φτάσαμε Μάρτιο. Τον Μάρτιο λοιπόν άνεργη και με αυτό το πρόβλημα έπεσα σε ήπια καταθλιπτική διάθεση, επισκέφτηκα ψυχολόγους και παρέτεινα να κάνω την αξονική γιατί φοβήθηκα με είπαν ότι έχει άπειρη ακτινοβολία και λέω όχι θα είναι ψυχολογικό όλο αυτό. Μίλησα με ψυχολόγους, αισθάνθηκα λίγο καλύτερα μέρα με τη μέρα στην ψυχολογία μ αλλά το πρόβλημα ακόμα εκεί. Φτάνουμε Πάσχα λοιπόν και βρίσκομαι στπ τραπέζι να πίνω ένα ποτήρι κρασί, μιλάμε ήπια ένα και ήταν σαν να εχω πιει 2-3. Πριν 5 μέρες πηγα έκανα αξονική λοιπόν να τελειώνω. Τα αποτελέσματα βγαίνουν σε λίγες ημέρες. Δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς μ έχει συμβεί. Ψυχολογικό να είναι ; Παθολόγικο; Παθολογικό όμως τι; Στα αγγεία; Στα νεύρα ; Εγκεφαλικό έπαθα ; Δεν ξέρω πάντως δεν μπορώ ούτε δουλειά να βρω εκεί έχει φτάσει το πράγμα δεν εχω όρεξη

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Christina5 View Post
    Καλησπέρα,
    Τους τελευταίους 4 μηνες μου συμβαίνει κάτι που δεν μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς. Για αυτό και γράφω να μ πει κάποιος εάν είχε παρόμοια εμπειρία.
    Είμαι 26 χρ και τους τελευταίους μηνες δεν περνούσα πολύ καλά στην δουλειά μ και τον Δεκέμβριο αποφάσισα να παραιτηθώ. Ήδη από πριν παραιτηθώ όμως ειχα κάποια συμπτώματα ζάλης, αίσθησης ότι εχω πιει ένα ποτήρι κρασί, αίσθηση ότι πάω να πέσω πχ Ε και παραιτήθηκα και μετά έπεσα σε λήθαργο πολλές μέρες γιατί θεώρησα πως είναι ψυχολογικό. Κοιμήθηκα άπειρες ώρες και ξυπνούσα πάλι με τα ίδια συμπτώματα. Πέρασε ένας μήνας και τέλη Γενάρη πάω και κάνω εξετάσεις αίματος γιατί με είπαν ότι μπορεί να εχω έλλειψη βιταμινών. Οι εξετάσεις όλες καθαρές. Πάω σε παθολόγο με λέει είναι όλα οκ. Εντωμεταξύ περνούσε ο καιρός και εγω ακόμα να μην μπορώ να λειτουργήσω φυσιολογικά. Κάτι μέσα στο κεφάλι μ σαν να είμαι ζαλισμένη αλλά δεν είμαι δεν με άφηνε να προχωρήσω τη ζωή μ. Πάω σε έναν οφθαλμίατρο μπας και είναι κάτι στα μάτια όλα καλά, πάω σε ΩΡΛ με λέει όλα καλά είναι όμως πρέπει να κανείς μια αξονική εγκεφάλου να δούμε μέσα. Περνάει ο χρόνος φτάσαμε Μάρτιο. Τον Μάρτιο λοιπόν άνεργη και με αυτό το πρόβλημα έπεσα σε ήπια καταθλιπτική διάθεση, επισκέφτηκα ψυχολόγους και παρέτεινα να κάνω την αξονική γιατί φοβήθηκα με είπαν ότι έχει άπειρη ακτινοβολία και λέω όχι θα είναι ψυχολογικό όλο αυτό. Μίλησα με ψυχολόγους, αισθάνθηκα λίγο καλύτερα μέρα με τη μέρα στην ψυχολογία μ αλλά το πρόβλημα ακόμα εκεί. Φτάνουμε Πάσχα λοιπόν και βρίσκομαι στπ τραπέζι να πίνω ένα ποτήρι κρασί, μιλάμε ήπια ένα και ήταν σαν να εχω πιει 2-3. Πριν 5 μέρες πηγα έκανα αξονική λοιπόν να τελειώνω. Τα αποτελέσματα βγαίνουν σε λίγες ημέρες. Δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς μ έχει συμβεί. Ψυχολογικό να είναι ; Παθολόγικο; Παθολογικό όμως τι; Στα αγγεία; Στα νεύρα ; Εγκεφαλικό έπαθα ; Δεν ξέρω πάντως δεν μπορώ ούτε δουλειά να βρω εκεί έχει φτάσει το πράγμα δεν εχω όρεξη
    Ίσως είχες τόσο πίεση τόσο άγχος από την δουλειά που σου βγήκε, αλλά από την άλλη αφού τελείωσες την δουλειά έπρεπε να χαλαρώσεις κανονικά!!

  3. #3
    kopela93
    Guest
    Αυχενογενής ζάλη
    Υπέρταση/υπόταση

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    217
    Να ρωτησω περνεις τίποτα φαρμακα? Εννοω μηπως ειναι παρενεργεια τους.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Χωρίς να είμαι ειδικός και χωρίς να ξέρω, θεωρω ότι είναι ψυχολογικό.
    Σε έφτασε στα όρια σου η δουλειά.
    Ίσως πρέπει να επισκεφθείς κάποιον ψυχίατρο μόλις βγει η αξονική.
    Στο παρελθόν είχα περάσει κατάθλιψη πάντως κ ήμουν σαν σε λήθαργο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,097
    Ο ύπνος σου πώς είναι; Κι εμένα ψυχολογικό μου κάνει γιατί κι εγώ όταν αγχώνομαι ή έχω κακή διάθεση για μεγάλο χρονικό διάστημα μου δημιουργείται ζάλη, σαν ίλιγγος ακόμη και στιγμιαία. Καλά έκανες όμως και ψάχνεις πρώτα οργανική αιτία, έτσι πρέπει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    217
    Παντως μου εχει τυχει μερικες φορες αυτο που περιγράφεις να ειμαι ολη μερα ζαλισμενος ή κατι σαν πιωμενος ενα περίεργο πραγμα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Έχω περάσει χίλια σωματικά συμπτώματα...ζαλίζομαι κ εγώ συνέχεια ξεκίνησα αγωγή μπάς κ φύγουν τίποτα λίγο ελλατώθηκαν μαγνητική είχα κάνει τον οκτ.βέβαια τότε δεν είχα ζάλη...είμαι κοντά 2 μήνες αγωγή ακόμα φοβάμαι μην έχω κάτι παθολογικό

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    43
    Φάρμακα ΟΧΙ. Ποτέ

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    43
    Η αλήθεια είναι πως κάποιες μέρες κοιμάμαι βαθιά, τέρμα βαθιά. Και άλλες μέρες κοιμάμαι ανήσυχη. Αλλά όχι θα έλεγα έχω υπνηλία. Κοιμάμαι περισσότερο. Δεν ξέρω παιδιά πραγματικά έχω απελπιστεί. Δεν είμαι καταθλιπτικός άνθρωπος αλλά αυτή η κατάσταση δεν με αφήνει να λειτουργήσω φυσιολογικά

  11. #11
    θα ελεγα βρες ισοροπια στην μερα σου σε οτι αφορα υπνο, διατροφη, ποτε εισαι πιο σε ενταση και ποτε πιο λαου, γενικα μπες σε εναν ρυθμο συμφωνα με την μερα και την εβδομαδα...βρες και καποιες στιγμες για να σκευτεις τον εαυτο σου η οτι θες εσυ. οχι ξενα πραγματα ανθρωπους η δουλεις αυτα καντα μεσα στην μερα... και θα δεις καλυτερα το τι απο αυτα που εχει ειναι ψυχολογικο και τοι παθολογικο

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Διάβασα και παλιά σου θρεντ κ έχω περάσει σχεδόν τα ίδια σε καταλαβαίνω Χριστίνα.
    Όλο αυτό είναι λόγω ψυχολογίας, ξαναλέω χωρίς να είμαι ειδικός, επίσκεψου έναν ειδικό κ εάν δεν έχεις λεφτά υπάρχουν κψυβπου είναι δωρεάν.
    Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Αν δουλευεισ καιρο ολα περνανε με ντεπον κ μυοχαλαρωτικο αν δεν δουλευεισ κυκλοφορει πακετακι με πατεντεσ του 80 πριν το ιντερνετ και τα βιντεοπαιχνιδια και πτυχια πωσ να φυσασ τη μυτη σου πωσ κουμπωνεισ φερμουαρ πτυχια μαθηματικα ψυχολογια κλπ μασ θελουν ολουσ ισουσ αν τα ξερει ενασ τα μαθαινουν ολοι

Similar Threads

  1. γνωριζει κανεις;
    By bomba in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 1
    Last Post: 16-04-2021, 18:36
  2. Μήπως γνωρίζει κανείς;
    By Astronomy lover in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 10-04-2019, 16:59
  3. Γνωριζει κάνεις διορατικό ιερέα;
    By joanna22 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 15
    Last Post: 17-08-2018, 15:13
  4. κανείς που να γνωρίζει απο ROCD ?
    By koukouvagia in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 13-09-2013, 21:51
  5. γνωρίζει κανείς
    By αν? in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 4
    Last Post: 20-06-2011, 23:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •