πλησίασμα γυναίκας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 77
  1. #16
    Originally posted by Winston_man
    Originally posted by ioannis2
    Τι γίνεται όταν λείπουν οι εμπειρίες και πρέπει να πλησιάσεις μια κοπέλα που γουστάρεις με τον καλύτερο τρόπο για να την κερδίσεις;
    Πολυ απλα θα φας τα μουτρα σου ή θα γελασει με το αποτυχημενο καμακι που θα κανεις...

    Γούινστον....κανείς δεν μπορεί να προεξοφλήσει κάτι τέτοιο.
    Μια φίλη μου είχε γνωρίσει πριν έξι χρόνια ένα παιδί και έκαναν παρέα. Της άρεσε πολύ αλλά εκείνος δεν έκανε καμία κίνηση για μήνες. Στο τέλος έκανε εκείνη και πριν έξι μήνες έγινα κουμπάρα τους.
    Αφού τα έφτιαξαν εκείνος της εκμυστηρεύτηκε πως ποτέ δεν είχε κάνει κίνηση με κοπέλα και πάντα περίμενε να κάνει η άλλη γιατί δεν πίστευε πως μπορεί να της αρέσει.
    Φαντάσου πόσες γυναίκες δεν μπορούν να κάνουν την πρώτη κίνηση και περιμένοντας απογοητεύονται και φεύγουν ή τους περνάει.
    Πόσες σχέσεις λοιπόν πάνε χαμένες απ\' τον φόβο του άντρα μήπως αποτύχει;
    Ωραία.....κάνει μια ευγενική κίνηση και η άλλη αρνείται. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Πέφτει το σύμπαν και τον πλακώνει για πάντα; Όχι, πάει παρακάτω μέχρι να βρει τη γυναίκα που νιώθει τα ίδια με εκείνον.
    Στην περίπτωση που δεν κάνει κινήσεις μένει μόνος του από χαζομάρα και καταδικάζεται σε μια ζωή χωρίς σύντροφο ώσπου να \"βολευτεί\" με κάποια που σίγουρα δεν θα είναι επιλογή του, ή ακόμη χειρότερα στη μοναξιά....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Originally posted by Winston_man
    Originally posted by ioannis2
    Τι γίνεται όταν λείπουν οι εμπειρίες και πρέπει να πλησιάσεις μια κοπέλα που γουστάρεις με τον καλύτερο τρόπο για να την κερδίσεις;
    Πολυ απλα θα φας τα μουτρα σου ή θα γελασει με το αποτυχημενο καμακι που θα κανεις...

    μια πιθανοτητα ειναι να φας τα μουτρα σου

    αλλη πιθανοτητα ειναι να μη φας τα μουτρα σου

    ο winston βλεπει μονο μια πιθανοτητα

    αλλα υπαρουν πολλοι winston

    πιθανοτατα και ο πατερας σου ηταν ενας winston

    ευχομαι εσυ οταν γινεις πατερας να μην εισαι winston

    ευτυχισμενοι οι γιοι που εχουν αποδοχη αγαπη στηριξη

    απο τους πατερες τους

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    θα ηθελα να μην υπαρουν πατερες winston style

    αλλα τοτε θα πεθαινε πολυς πληθυσμος

    αν η ευχη μου επιανε

    ισως αποδεχθω καποτε την πραγματικοτητα

    προς το παρον με θλιβει

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    καλα εισε 27 ετων και σου κανουν συνοικέσιο?εχεις αναγκη απο κατι τετιο?μονος δεν μπορεις να πλισιασεις μια κοπελα?εγω λεω να αφεθεις ελευθερος και να κανεις οτι σου λεει η καρδια σου το κορμι σου και οι ορμες σου.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by researcher
    Originally posted by Winston_man
    Originally posted by ioannis2
    Τι γίνεται όταν λείπουν οι εμπειρίες και πρέπει να πλησιάσεις μια κοπέλα που γουστάρεις με τον καλύτερο τρόπο για να την κερδίσεις;
    Πολυ απλα θα φας τα μουτρα σου ή θα γελασει με το αποτυχημενο καμακι που θα κανεις...

    μια πιθανοτητα ειναι να φας τα μουτρα σου

    αλλη πιθανοτητα ειναι να μη φας τα μουτρα σου

    ο winston βλεπει μονο μια πιθανοτητα

    αλλα υπαρουν πολλοι winston

    πιθανοτατα και ο πατερας σου ηταν ενας winston

    ευχομαι εσυ οταν γινεις πατερας να μην εισαι winston

    ευτυχισμενοι οι γιοι που εχουν αποδοχη αγαπη στηριξη

    απο τους πατερες τους
    Πειραζει να αφησουμε τους πατεραδες, μαναδες κτλ εξω απο ολο αυτο? Αν θες να πεις κατι πες το για μενα και μην εμπλέκεις τριτους που ειναι άσχετοι και δεν τους ξερεις καθολου.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    δεν ξερω winston

    αλλα οι ξεκαθαρα αρνητικες πιθανοτητες που δινεις σε εναν ανθρωπο που εκθετει καποιο φοβο του εδω


    με παραπεμπουν σε αυτες τις σκεψεις

    δεν εχω να πω κατι αλλο

    δεν σε γνωριζω

    αρα οι σκεψεις μου ειναι εντελως υποκειμενικες

    εγιναν με αφορμη τη δικη σου σταση απεναντι στα πραγματα

    που μου θυμιζει ο.τι περιεγραψα

    θα πω οτι λυπαμαι

    που εχεις μια τετοια σταση

    ωστοσο σεβομαι τη δικη σου πραγματικοτητα

    και το εσφαλμενο η σωστο της καθε υποκειμενικοτητας

    συγγνωμη εαν το γεγγονος πως χρησιμοποιησα το νικ σου συντελεσε στο να προσβληθεις προσωπικα

    δεν θα το ηθελα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by Winston_man
    Originally posted by ioannis2
    Τι γίνεται όταν λείπουν οι εμπειρίες και πρέπει να πλησιάσεις μια κοπέλα που γουστάρεις με τον καλύτερο τρόπο για να την κερδίσεις;
    Πολυ απλα θα φας τα μουτρα σου ή θα γελασει με το αποτυχημενο καμακι που θα κανεις...
    Aκόμα κι αν συμβεί το παραπάνω θα δεις πως δεν είναι τραγικό να φας μια απόρριψη και θα χεις κάνει μια νίκη στο να διεκδικείς αυτό που θες ανεξαρτήτου αποτελέσματος.
    Μια,δυό,τρεις...και μέσα απ\'την τριβή και τη ζωή έρχονται και οι εμπειρίες που άλλες είναι καλές και άλλες κακές.
    Είναι πολύ προτιμότερο να ζούμε,να ρισκάρουμε γι\'αυτά που θέλουμε ακόμα κι αν αποτύχουμε απ\'το να κλειστούμε σε γυάλα για να μην πληγωθούμε.

    Πλησίασε την κοπέλα Γιάννη όπως σου βγαίνει,να εισαι ο εαυτός σου,ούτε συνταγές,ούτε τίποτα.Το αυθεντικό άλλωστε έχει αρκετή γοητεία από μόνο του.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Συμφωνώ...


    Winston, νομίζω πως σε αυτό το νήμα, δεν ζητά απαντήσεις μόνο ο Γιάννης ο θεματοθέτης, αλλά και συ ίσως...

    Γιατί είσαι τόσο απόλυτος και αποθαρρυντικός σε έναν άνθρωπο που ούτε καν γνωρίζεις;
    Γιατί είσαι τόσο απόλυτος και αποθαρρυντικός απέναντι στον ίδιο σου τον εαυτό; Του αξίζει;
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Originally posted by anwnimi
    Γιατί είσαι τόσο απόλυτος και αποθαρρυντικός σε έναν άνθρωπο που ούτε καν γνωρίζεις;
    Γιατί είσαι τόσο απόλυτος και αποθαρρυντικός απέναντι στον ίδιο σου τον εαυτό; Του αξίζει;

    Ξέρω τι εκπροσωπει αυτος ο ανθρωπος που ουτε γνωριζω σε προσωπικο επίπεδο γιαυτο ειμαι τοσο απόλυτος. Ο ανθρωπος αυτος ειναι ενα χαμενο κορμι-ένας δειλος που δεν ξερει να ανοιξει το στομα του γιαυτο και δεν προκειται ποτε να χτυπησει γκομενα. Μια ζωη θα ειναι στην απέξω... Αυτος ο ανθρωπος ειναι εγω.-

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Είσαι σκληρός με τον εαυτό σου.Υπέρχουν πολλά αγόρια που έχουν την δυσκολία να πλησιάσουν μια γυναίκα έστω και αν το επιθυμούν.Προφανώς χαμηλή αυτοεκτίμηση μεγαλωμένοι δίχως την πατρική φιγούρα ή με ένα πατέρα που δεν ενέπνεε ασφάλεια στον γιό του.Ακόμη και η επιθετικότητα απο πλευράς των γυναικών να φοβίζει μερικούς άνδρες.Μια ζωή θα είναι στη απέξω αυτός που δεν θέλει να βοηθήσει τον εαυτό του να ξεπεράσει την δειλία του.Βλέπουμε αγόρια ορφανά απο πατέρα και δεν αντιμετωπίζουν τέτοιες δυσκολίες.Κάποιος πρέπει να τον σπρώξει να κολυμπήσει και αυτός νομίζω πως είναι ο ψυχολόγος-ψυχοθεραπευτής που θα τον βοηθήσει να πιστέψει στον εαυτό του και να μην τον αποθαρύνουν ακόμη και οι χυλόπιτες

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Originally posted by Winston_man
    Originally posted by anwnimi
    Γιατί είσαι τόσο απόλυτος και αποθαρρυντικός σε έναν άνθρωπο που ούτε καν γνωρίζεις;
    Γιατί είσαι τόσο απόλυτος και αποθαρρυντικός απέναντι στον ίδιο σου τον εαυτό; Του αξίζει;

    Ξέρω τι εκπροσωπει αυτος ο ανθρωπος που ουτε γνωριζω σε προσωπικο επίπεδο γιαυτο ειμαι τοσο απόλυτος. Ο ανθρωπος αυτος ειναι ενα χαμενο κορμι-ένας δειλος που δεν ξερει να ανοιξει το στομα του γιαυτο και δεν προκειται ποτε να χτυπησει γκομενα. Μια ζωη θα ειναι στην απέξω... Αυτος ο ανθρωπος ειναι εγω.-
    Και σου επαναλαμβάνω ξανά το δεύτερο σκέλος της ερώτησής μου winston.

    Γιατί είσαι τόσο απόλυτος και αποθαρρυντικός απέναντι στον ίδιο σου τον εαυτό; Του αξίζει;
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by Winston_man
    Originally posted by anwnimi
    Γιατί είσαι τόσο απόλυτος και αποθαρρυντικός σε έναν άνθρωπο που ούτε καν γνωρίζεις;
    Γιατί είσαι τόσο απόλυτος και αποθαρρυντικός απέναντι στον ίδιο σου τον εαυτό; Του αξίζει;

    Ξέρω τι εκπροσωπει αυτος ο ανθρωπος που ουτε γνωριζω σε προσωπικο επίπεδο γιαυτο ειμαι τοσο απόλυτος. Ο ανθρωπος αυτος ειναι ενα χαμενο κορμι-ένας δειλος που δεν ξερει να ανοιξει το στομα του γιαυτο και δεν προκειται ποτε να χτυπησει γκομενα. Μια ζωη θα ειναι στην απέξω... Αυτος ο ανθρωπος ειναι εγω.-
    winston συμφωνώ ότι είσαι σκληρός και αποθαρρυντικός με τον εαυτό σου ΑΛΛΑ αυτός ο άνθρωπος δεν είσαι εσύ.Αυτός ο άνθρωπος έγραψε 2-3 μνμ ζητώντας τη γνώμη μας και προφανώς διέκρινες κάποια κοινά χαρακτηριστικά με σένα αλλά δεν είσαι εσύ.
    Μην τον ταυτίζεις με σένα λέγοντάς του όσα θες να πεις στον εαυτό σου.

  13. #28
    πάντως είμαι αισιόδοξος και ευχαριστώ για τις καλές σας απόψεις.
    Τον τελευταίο καιρό τόλμησα και έκανα πρώτα βήματα μιλώντας με κοπέλες σε μπαρ που κυκλοφορώ, σε κάποιες περιπτώσεις ζητώντας τους να πάμε για καφέ και έννοιωθα ικανοποίηση μετά από αυτό έστω και αν δεν έγινε μετά τίποτε, απλά για πρώτο βήμα.
    Το πρόβλημα είναι εκεί που θα θελω να κάνω τη «καλή» κίνηση με την κοπέλα στη δουλειά ή όποια άλλη μου αρέσει πραγματικά.
    γιάννης

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by ioannis2
    πάντως είμαι αισιόδοξος και ευχαριστώ για τις καλές σας απόψεις.
    Τον τελευταίο καιρό τόλμησα και έκανα πρώτα βήματα μιλώντας με κοπέλες σε μπαρ που κυκλοφορώ, σε κάποιες περιπτώσεις ζητώντας τους να πάμε για καφέ και έννοιωθα ικανοποίηση μετά από αυτό έστω και αν δεν έγινε μετά τίποτε, απλά για πρώτο βήμα.
    Το πρόβλημα είναι εκεί που θα θελω να κάνω τη «καλή» κίνηση με την κοπέλα στη δουλειά ή όποια άλλη μου αρέσει πραγματικά.
    Μπράβο Γιάννη!Πολύ ωραία νέα:)
    Τα παρόμοια ισχύουν και για εκεί που θες πραγματικά.
    Ακόμα και αν απορριφθείς θα έχεις καταφέρει νίκη και θα χεις κάνει βήματα στο να διεκδικείς αυτό που θες.
    \'Αλλωστε πάντα θα τυχαίνει να σου αρέσουν διάφορες κοπέλες...κι αν απορριφθείς από μία από κάποια άλλη θα βρεις ανταπόκριση!

    Για μένα,μόνο μέσα απ\'τις εμπειρίες θα μάθεις να πλησιάζεις το άλλο φύλο.Οπότε μη σταματάς την προσπάθεια σου.....

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by ioannis2
    πάντως είμαι αισιόδοξος και ευχαριστώ για τις καλές σας απόψεις.
    Τον τελευταίο καιρό τόλμησα και έκανα πρώτα βήματα μιλώντας με κοπέλες σε μπαρ που κυκλοφορώ, σε κάποιες περιπτώσεις ζητώντας τους να πάμε για καφέ και έννοιωθα ικανοποίηση μετά από αυτό έστω και αν δεν έγινε μετά τίποτε, απλά για πρώτο βήμα.
    Το πρόβλημα είναι εκεί που θα θελω να κάνω τη «καλή» κίνηση με την κοπέλα στη δουλειά ή όποια άλλη μου αρέσει πραγματικά.
    Ειναι αληθεια Γιαννη, πώς πολλες φορες πριν επιχειρησουμε να κανουμε κατι, το φορτώνουμε με πολλα πράγματα: δυσκολια, αγχος, φοβο. Οσο πιο άγνωστο μας ειναι αυτο που πάμε να κανουμε, οσο πιο πρωτόγνωρο τοσο πιο θεορατο μας φαινεται....Σχεδον το μυθοποιουμε. Κανοντας βηματα, οπως τώρα εσυ, βλεπεις που οι διαστάσεις που ειχες δώσει σ αυτο το πλησιασμα μαλλον περισσοτερο φανταστικες ηταν παρα πραγματικες:)

    Τελικα τα πραγματα δεν ηταν τοσο τραγικα...σου ευχομαι να ανακαλύψεις συντομα κ ποσο γλυκα αλλα κ ποσο διασκεδαστικα μπορουν να ειναι καποιες φορες:)
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •