πλησίασμα γυναίκας - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 77
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by Winston_man
    Μια ζωη θα ειναι στην απέξω... Αυτος ο ανθρωπος ειναι εγω.-
    Winston_man αν μου επιτρέπεις, θα ήθελα να σου πω κατι: ενας ανθρωπος αποφασιζει να μεινει στην απέξω, οταν θελησει να μεινει εκει, στην απεξω. Προφανως εχεις πάρει μια τέτοια αποφαση για τον εαυτο σου στο παρον. Κ προφανως θα εχεις τους λογους σου.

    Ο Γιαννης, μπορει να εχει κατι κοινο μαζι σου. Μπορει να βλεπεις σ αυτον την αδυναμια σου να προσεγγισεις τις γυναικες. Υπάρχει ομως κατι που διαφοροποιει το κοινο σας αυτο σημειο. Οτι αυτος θέλει να κανει κατι γι αυτο. Τουλάχιστον αυτο λέει, δηλώνει πώς αυτο εχει αναγκη να κανει. Κι αυτο σιγουρα ειναι μια αρχη, ειναι ωριμοτητα η αποδοχη αδυναμιας κ η θέληση για αλλαγη. Μην τον καθηλώνεις λεκτικα έστω, κ κυριως μην καθηλώνεις τον εαυτο σου στη στασιμοτητα...

    Φιλικα:)
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Ο Γιάννης θέλει να κάνει κάτι και ακούει είναι σημαντικό να ακούς winston και να μην είσαι απόλυτος.Φαίνεσαι θυμωμένος με σένα και αυτοτιμωρείσαι; μαλάκωσε λίγο και άκου τι σου λένε

  3. #33
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    69
    Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και ταυτίστηκα διαβάζοντας το μήνυμα σου.Πράγματι , τόσες ωραίες γυναίκες κυκλοφορούν αλλά εμείς μόνοι μας συνέχεια , δε μπορούμε να χαρούμε τον έρωτα.Έχεις την οικονομική δυνατότητα για ψυχολόγο ; Αν ναι , να πας.Θα σε βοηθήσει να καταλάβεις αναλυτικά τους λόγους που σε εμποδίζουν.Η επιτυχία δεν είναι δεδομένη (άλλωστε τι είναι σε αυτή τη ζωή ; ) , αλλά τουλάχιστον θα ξέρεις ότι προσπαθείς.
    Βέβαια είναι και το θέμα της εμπειρίας.Μεγάλο εμπόδιο.Ποια θα αποδεχτεί έναν άντρα στην ηλικία μας που δεν ξέρει πού παν τα τέσσερα όσον αφορά το σεξ ; Θα φρικάρει μόλις μάθει τα \"εγώ ΔΕΝ κλπ\".

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Originally posted by ioannis2
    πάντως είμαι αισιόδοξος και ευχαριστώ για τις καλές σας απόψεις.
    Τον τελευταίο καιρό τόλμησα και έκανα πρώτα βήματα μιλώντας με κοπέλες σε μπαρ που κυκλοφορώ, σε κάποιες περιπτώσεις ζητώντας τους να πάμε για καφέ και έννοιωθα ικανοποίηση μετά από αυτό έστω και αν δεν έγινε μετά τίποτε, απλά για πρώτο βήμα.
    Το πρόβλημα είναι εκεί που θα θελω να κάνω τη «καλή» κίνηση με την κοπέλα στη δουλειά ή όποια άλλη μου αρέσει πραγματικά.
    ιωαννη
    με την κοπελα στο γραφειο θα ειναι ακομα πιο ευκολο γιατι γνωριζεστε κι εκτος αυτου,βλεπεστε ετσι κι αλλιως καθημερινα!φροντισε να μιλατε για ασχετα η κοινασας θεματα, και καποια μερα που θα ειναι ανετο και φιλικο το κλιμα θα ερθει φυσικα να της πεις να πηγαινατε και καμια βολτα εκτος γραφειου αν θελει...
    δεν θα εχεις το αγχος πως να πλησιασεις πως ν ανοιξεις κουβεντα σε μια αγνωστη.
    και μπραβο σου που το εκανες!ειναι πολυ δυσκολο πραγμα να μιλησεις σε αγνωστο ανθρωπο,ειδικα αν εισαι ντροπαλος! εγω δεν θα μπορουσα με τπτ...

  5. #35
    Originally posted by Absolut
    Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και ταυτίστηκα διαβάζοντας το μήνυμα σου.Πράγματι , τόσες ωραίες γυναίκες κυκλοφορούν αλλά εμείς μόνοι μας συνέχεια , δε μπορούμε να χαρούμε τον έρωτα.Έχεις την οικονομική δυνατότητα για ψυχολόγο ; Αν ναι , να πας.Θα σε βοηθήσει να καταλάβεις αναλυτικά τους λόγους που σε εμποδίζουν.Η επιτυχία δεν είναι δεδομένη (άλλωστε τι είναι σε αυτή τη ζωή ; ) , αλλά τουλάχιστον θα ξέρεις ότι προσπαθείς.
    Βέβαια είναι και το θέμα της εμπειρίας.Μεγάλο εμπόδιο.Ποια θα αποδεχτεί έναν άντρα στην ηλικία μας που δεν ξέρει πού παν τα τέσσερα όσον αφορά το σεξ ; Θα φρικάρει μόλις μάθει τα \"εγώ ΔΕΝ κλπ\".

    Αυτός είναι ένας μεγάλος μύθος που τουλάχιστον όσον αφορά εμένα δεν ισχύει.
    Ο έρωτας δεν είναι παιχνίδι εντυπώσεων ανάμεσα στα δυο φύλα αλλά ένα πάρε δώσε πάθους και συναισθημάτων. Κανείς δεν τον μαθαίνει, βγαίνει από μέσα μας και λειτουργούμε αυθόρμητα στο κρεβάτι.
    Από κει και πέρα το ιδανικό είναι να το μοιραστείς με έναν άνθρωπο που θα ταιριάζεις σεξουαλικά και κει-μην ανησυχείς-θα σου βγουν πράγματα που ούτε καν φανταζόσουν πως ήξερες....

  6. #36
    Member
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    69
    Originally posted by Θεοφανία
    Originally posted by Absolut
    Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και ταυτίστηκα διαβάζοντας το μήνυμα σου.Πράγματι , τόσες ωραίες γυναίκες κυκλοφορούν αλλά εμείς μόνοι μας συνέχεια , δε μπορούμε να χαρούμε τον έρωτα.Έχεις την οικονομική δυνατότητα για ψυχολόγο ; Αν ναι , να πας.Θα σε βοηθήσει να καταλάβεις αναλυτικά τους λόγους που σε εμποδίζουν.Η επιτυχία δεν είναι δεδομένη (άλλωστε τι είναι σε αυτή τη ζωή ; ) , αλλά τουλάχιστον θα ξέρεις ότι προσπαθείς.
    Βέβαια είναι και το θέμα της εμπειρίας.Μεγάλο εμπόδιο.Ποια θα αποδεχτεί έναν άντρα στην ηλικία μας που δεν ξέρει πού παν τα τέσσερα όσον αφορά το σεξ ; Θα φρικάρει μόλις μάθει τα \"εγώ ΔΕΝ κλπ\".

    Αυτός είναι ένας μεγάλος μύθος που τουλάχιστον όσον αφορά εμένα δεν ισχύει.
    Ο έρωτας δεν είναι παιχνίδι εντυπώσεων ανάμεσα στα δυο φύλα αλλά ένα πάρε δώσε πάθους και συναισθημάτων. Κανείς δεν τον μαθαίνει, βγαίνει από μέσα μας και λειτουργούμε αυθόρμητα στο κρεβάτι.
    Από κει και πέρα το ιδανικό είναι να το μοιραστείς με έναν άνθρωπο που θα ταιριάζεις σεξουαλικά και κει-μην ανησυχείς-θα σου βγουν πράγματα που ούτε καν φανταζόσουν πως ήξερες....

    Κι εγώ το πιστεύω αυτό , αλλά πολύ φοβάμαι ότι οι περισσότερες γυναίκες έχουν αντίθετη άποψη.Και το τελευταίο πράγμα που θέλουμε εμείς είναι να μειώνεται...το target group μας.

  7. #37
    Συμφωνώ με όλα τα καλά σχόλια σας που με καθοδηγούν.
    Έχω προσεγγίσει (και τον τελευταίο καιρό πιο συχνά) κοπέλες σε μπαρ που κυκλοφορώ. Ανοίγω συζήτηση ποια είσαι ποιος είμαι, με τι ασχολείσαι, κανα κομπλιμέντο, αλλά μετά από κάποιες τέτοιες ερωτήσεις - απαντήσεις που παίρνω νοιώθω να μην έχω κάτι άλλο να πω και ή φεύγω και λέω θα ξαναπεράσω ή αμέσως ρίχνω το να ανταλλάξουμε τηλέφωνα για καφέ χωρίς όμως ανταπόκριση και έτσι τελικά δεν γίνεται τίποτε. Τουλάχιστον μένει η ικανοποίηση, χαρά ότι τόλμησα και πλησίασα.
    Τι συζητήσεις θα μπορούσα να ανοίξω για να κρατήσω κάποια, με ποιο ύφος, με ποιο τρόπο να την κάνω δεκτική; μήπως λείπει η εμπειρία; και πως το χειρίζομαι όταν είναι μια κοπέλα που οπωσδήποτε την θέλω;
    γιάννης

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Ιωαννη
    δεν εχει νοημα να σου απαντησει κανεις σε αυτα που ρωτας, γιατι αν ακολουθησεις τετοιου τυπου συμβουλες, θα εισαι οπωσδηποτε στημενος κι αυτο ειναι πολυ ξενερωτικο...θα ειναι σαν να λες το ποιημα σου..
    ολο το θεμα ειναι να εισαι ο εαυτος σου.
    δειξε ενδιαφερον για τον ανθρωπο που εχεις απεναντι σου για το πως σκεφτεται, πως ζει και αν εχεις κοινα στοιχεια μαζι του,αν μπορειτε να επικοινωνησετε σαν ανθρωποι βασικα και στην συνεχεια σαν αντρας με γυναικα.. σαν να εχεις εναν φιλο σου (χωρις να αρχισεις να μιλας για ποδοσφαιρο φυσικα..)
    δεν κολλαμε με ολους τους ανθρωπους κι ουτε εχει νοημα να προσπαθησεις να προχωρησεις σε μια γνωριμια αν δεν υπαρχει επικοινωνια..

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    197
    Aυτό που δεν καταλαβαίνω με τον ioanni είναι ένα πράγμα. Καλά δεν κάνεις το πρώτο βήμα που λες. Αυτές τί κάνουν ; Μήπως κάνουν κάποιες το πρώτο βήμα και δεν δίνεις αρκετή σημασία ; Υπάρχουν πολλές γυναίκες που κάνουν το πρώτο βήμα. Εγώ σχεδόν ποτέ δεν έκανα το πρώτο βήμα, απλά όλο και κάποια θα μου την πέσει κατά καιρούς, άσχετα αν το 90% την κάνει με ελαφρά όταν μαθαίνει ποιανού παπά το ευαγγέλιο διαβάζω...:D

    Φίλε σε ζηλεύω ειλικρινά, αν δεν τρέχει κάτι με την ταυτότητά σου είμαι σίγουρος ότι θα βρεις πολύ σύντομα μια γυναίκα. Θα σε φλερτάρει εκείνη.

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    11
    Ιωάννη μην ανησυχείς και δεν είσαι ο μόνος.

    Εχω δει αρκετούς άντρες της ηλικίας σου που είχαν μικρή εμπειρία από σχέσεις. Δεν είσαι τόσο σπάνιος οσο νομίζεις. Απλά στην εποχή της τόσης απελευθέρωσης, που το πρώτυπο του άντρα είναι να έχει από 10 γυναίκες να τον κυνηγάνε και να χει κάνει τα πάντα και παντού πριν τα 20 του χρόνια, οσοι δεν έχουν εμπειρίες απλά το κρύβουν προσποιούνται τους μάγκες..

    Εγώ έχω να σου πω αφού σου αρέσει η κοπέλα, φρόντισε να κουβεντιάζεις που και που μαζί της και κάποια στιγμή πρότεινέ της να πιείτε ένα σύντομο καφέ μετά τη δουλειά.

    Αυτό που δεν πρέπει να κανεις ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, είναι η πίεση και η βιασύνη. Μη σε πιάσει υπερβάλοντας ενθουσιασμός και της λες για καφέ καθε μέρα, ή οπου την πετύχεις της μιλάς. Αυτό θα την κάνει να φοβηθεί. Αφηνέ της χρόνο και αέρα να αναπνεύσει.

    Κι εμείς εδώ ειμαστε..

  11. #41
    Originally posted by ioannis2
    Συμφωνώ με όλα τα καλά σχόλια σας που με καθοδηγούν.
    Έχω προσεγγίσει (και τον τελευταίο καιρό πιο συχνά) κοπέλες σε μπαρ που κυκλοφορώ. Ανοίγω συζήτηση ποια είσαι ποιος είμαι, με τι ασχολείσαι, κανα κομπλιμέντο, αλλά μετά από κάποιες τέτοιες ερωτήσεις - απαντήσεις που παίρνω νοιώθω να μην έχω κάτι άλλο να πω και ή φεύγω και λέω θα ξαναπεράσω ή αμέσως ρίχνω το να ανταλλάξουμε τηλέφωνα για καφέ χωρίς όμως ανταπόκριση και έτσι τελικά δεν γίνεται τίποτε. Τουλάχιστον μένει η ικανοποίηση, χαρά ότι τόλμησα και πλησίασα.
    Τι συζητήσεις θα μπορούσα να ανοίξω για να κρατήσω κάποια, με ποιο ύφος, με ποιο τρόπο να την κάνω δεκτική; μήπως λείπει η εμπειρία; και πως το χειρίζομαι όταν είναι μια κοπέλα που οπωσδήποτε την θέλω;
    Γιάννη , ας βάλω και γω την γνώμη μου , μήπως σε βοηθήσω να καταλάβεις τον εαυτό σου , γιατί εκεί νομίζω βρίσκεται το πρόβλημα...
    Τι εννοιεις αλήθεια \"συνοικέσιο\"?
    Έχω την υποψία ότι δεν εννοείς κάποιο γραφείο συνοικεσίων αλλά τρόπους γνωριμίας, είτε ανάμεσα σε φίλους και γνωστούς είτε στο διαδίκτυο σε σαιτ γνωριμιων...
    Γιατί το συνοικέσιο εχει σκοπό τον γάμο , ενω εσύ προφανώς, έχεις καταρχήν σεξουαλικές ανάγκες έτσι δεν ειναι?
    Δεν φαντάζομαι να αισθάνεσαι ότι σε έπιασαν τα γεράματα και θα μείνεις στο ράφι?

    Θα σου συνιστούσα καταρχήν να ανακαλύψεις τον εαυτό σου .
    Να κλείσεις ταμείο στο μυαλό και την ψυχή σου και να ακούσεις προσεχτικά όλα τα μηνύματα που σου στέλνουν στο ίδιο ερώτημα....\"Τι ζητάω απο μια γυναίκα? \"
    Στην συνέχεια , θα σου συνιστούσα ανεπιφύλαχτα να γραφτείς σε καποια σαιτ γνωριμιων με κορίτσια που ζουν στην περιοχη σου , να συμπληρώσεις αληθινά το προφιλ σου , βάζοντας ένα καλό μήνυμα που να σε εκφράζει σαν αγγελία , κάποιες φωτογραφίες γιαυτους που έχουν αναγκη την οπτική επαφή για να εμπιστευτούν καποιον(α) και να αρχίσεις μια εικονική αναζήτηση συντρόφου, με ένα και μοναδικό καταρχήν στόχο
    Να μάθεις απο τους άλλους , πως δείχνεις προς τα έξω..
    Θα είμαι ειλικρινής μαζί σου...Αν ήμουνα γυναίκα,διαβάζοντας το μήνυμά σου , θα μου προξενούσες λύπηση...
    Ίσως βέβαια, καποια με μητρικά ένστικτα η αυξημένη αναγκη μητρότητας ,σε σχέση πχ με την κοινωνική της ζωή ,τον βαθμό αυτοδυναμίας η την σεξουαλική της ικανοποίηση, ίσως να έβλεπε σε σένα την εικόνα της ανδρικής παρθενίας και να φανταζότανε τον ιδανικό σπιτόγατο η σύντροφο, ίσως όμως και να σε απέρριπτε χωρίς να έχεις καν το δικαίωμα να την γνωρισης απο κοντά...
    Δεν ειναι απαραίτητα θέμα υποστηρικτικής αγωγής , κατά την γνώμη μου πάντα , οσο ωριμότητας που εξαρτάται στην περίπτωσή σου απο το να ξέρεις, τι ακριβώς θα σε κάνει ευτυχισμένο...
    Το διαδίκτυο μέσω των σαιτ γνωριμιων ,σου επιτρέπει να γίνεις εφτάψυχος όπως οι γάτες !
    Φτιάξε διάφορα προφιλ στα διάφορα σαιτ και άλλαξε ύφος λόγου, για να δεις πιο απο όλα , θα σε φέρει πιο κοντά στους στόχους σου....Γηράσκω αεί διδασκόμενος

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    2
    Γιάννη να σου πω και γω ότι δεν υπάρχει λόγος πανικού. Υπάρχουν υπηρεσίες και άνθρωποι που γνωρίζουν να βοηθήσουν σε τέτοιες καταστάσεις και σε θέματα κοινωνικότητας και σε θέματα γνωριμιών.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    108
    Πολυ ωραιο θεμα αυτο, νομιζω αν το διαβαζα πριν απο μερικα χρονια θα ταυτιζομουν απολυτα.

    Ενας φιλος μου ειχε ακριβως το ιδιο, κ αποφασισε ξαφνικα να βρει κοπελα για να καλυψει τις αναγκες του, εκανε το εξης, εβγαινε μονος του για καφε-ποτο κ προσπαθουσε να προσεγγισει κοριτσια, αφου εφαγε αρκετες "χυλοπιτες" -που λεμε- βρηκε μια κοπελα και τωρα εχει λυσει το θεμα του.

    Τωρα βρισκομαι εγω σε αυτην την θεση (στα 28 κ μετα απο 5 χρονια σχεσης & χωρισμου, ΔΕΝ ειμαι "ανετος" που λεμε, κολλαω, αγχωνωμαι κλπ), με την διαφορα οτι δεν θα μπορουσα να το κανω αυτο με τιποτα, να βγαινω δηλαδη μονος μου, με σκοπο να προσεγγισω κοριτσια, δεν ξερω γιατι, αισθανομαι "καπως" να καθομαι κ να πινω καφε ή ποτο σε ενα μαγαζι μονος.

    Υπαρχει καποιος εδω που το εχει κανει ? Αξιζει να προσπαθησω ?

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    593
    εγώ δεν το 'χω κάνει, αλλά δεν ψάχνομαι κιόλας. άσε που δεν είμαι και άντρας. :D πάντως αν το προσπαθήσεις, μην τυχόν και της πεις το ψευδώνυμο αυτό, γιατί νομίζω θα αρχίσει να τρέχει κι άντε να την πιάσουμε μετά... :D

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    108
    Σκεφτομαι να το προσπαθησω, απλως δεν ξερω αν θα φαινεται "καπως"... Το φιλαρακι μου που το εκανε, μου ελεγε οτι ειναι οκ, θα ηθελα να ακουσω την γνωμη καποιου που το εχει κανει βασικα, να παει να πιει καφε μονος του, η ποτο anyway.

    Υγ. Οταν λες δεν εισαι αντρας εννοεις gay προφανως.
    Υγ2. Μια χαρα username ειναι κ δεν εχει πονηρο νοημα.

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •