πλησίασμα γυναίκας - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 77
  1. #61
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Το πρωτο βημα το κανει αυτος που εχει την επιλογη Ιωαννη, οι περισσοεροι αντρες δεν μπορουν να επιλεξουν οποια θελουν, ενω οι περισσοτερες γυναικες μπορουν. Να την πεσεις σε γυναικα που δεν σε εχει επιλεξει ειναι σαν να κανεις πως πιλοταρεις αεροπλανο και να νομιζεις πως πετας πραγματικα χαχαχα

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Γιαννη καλησπερα. Απ οτι βλεπω το θεμα ακομη σε απασχολει. Αυτο που θελω εγω να συνδραμω ειναι πως αν απευθυνθεις σε μικροτερες ηλικιες γυναικων ισως να ειναι πιο ευκολα τα πραγματα. Τουλαχιστον επειδη εγω απασχολησα πολυ το φορουμ με το θεμα αυτο, εκει που κατεληξα ειναι οτι ειναι πιο ευκολα τα πραγματα με μια μικροτερη (ισως φοιτητρια πχ) που δεν εχει πολλες εμπειριες ή ειναι ακομα και παρθενα και γενικως μαζεμενη τουλαχιστον στο θεμα αυτο. Στο λεω γιατι οι κοπελες της ηλικιας μας, ενω ειναι πιο "ευκολες" ή απελευθερωμενες στο θεμα αυτο απ την αλλη υπαρχει και η περιπτωση ο αερας που εχουνε να σε "μπλοκαρει". Και γενικως οσοι ανθρωποι περασουν τις φασεις αυτες και ¨ξεπαρθενιαστουνε¨ σε ολους τους τομεις μετα αποκτουν εναν κυνισμο ή εστω μια αισθηση οτι "ελα μωρε" ολοι τα χουμε κανει και ειναι γενικως πιο χυμα. Ακομη κι εγω πλεον δεν εχω κανενα κολλημα να πλησιαζω.

    Αν προσεχεις την εμφανιση σου πιστεψε με υπαρχουν απειρες κοπελες φοιτητριες κτλ που ειναι μαζεμενες και περιμενουν πως και πως εναν αντρα να τις "κυκλοφορησει".... Θα τις παρατηρησεις... πχ σε κλαμπ ειναι παντα οι πιο χαμηλων τονων... Ισως ειναι και πιο ομορφο να ανακαλυψεις αυτη την πλευρα της ζωης με ενα ατομο που ειναι στην ιδια φαση. Γιατι οι "μεγαλες" παντα μου βγαζουν αυτο το χυμα που οκ ενω απ την μια δεν με κομπλαρει πλεον, απ την αλλη με χαλαει διοτι ξερω οτι ποτε τα θεματα που με απασχολουν δεν θα τα κατανοησουν. Αυτα σε επιπεδο σχεσης παντα και επικοινωνιας. Σε επιπεδο σεξουαλικο σιγουρα θα σε ικανοποιησει 1000% παραπανω μια εμπειρη που πλεον δεν θεωρει τπτ ταμπου ή οτι την περνας για ευκολη και γενικως αυτες τις πιπες που απασχολουν τις μικροτερες ηλικιες.

    Αρα λοιπον για μενα το κλειδι οχι μονο στο να βρεις κοπελα αλλα στο να ανοιγεσαι σαν ανθρωπος ειναι να καλλιεργεις τα ενδιαφεροντα σου, να βγαινεις, να γυμναζεσαι (τα γυμναστηρια ειναι κατεξοχην χωρος κοινωνικοποιησης)...να κανεις πραγματα για σενα δλδ κι οχι να επικεντρωνεσαι... Πιστεψε με... δεν υπαρχει κατι πιο αντισεξουαλικο και αντιρομαντικο απο το να πεις μια μερα "εγω θα βγω να βγαλω γκομενα" και να τρεχεις απ την μια στην αλλη με κλισε ατακες και με την ταμπελα ΛΙΓΟΥΡΗΣ κολλημενη στο μετωπο αλλα κυριως με την ηττα ζωγραφισμενη στο προσωπο σου...Ξεχασε το....αν θες να παιξεις το παιχνιδι της "αποπλανησης" πρεπει να ξεφορτωθεις καθε ιχνος ηττοπαθειας, παρελθοντος κτλ... Να ζεις την στιγμη.... Θα το δεις η χημεια θα σκασει αυτοματα... Ειναι τοσο ευκολο οταν δεν τρελαινεσαι και τοσο δυσκολο οταν θες να γινει ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ! Πανω απο ολα θελει ψυ χραι μι α.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by jimmaster View Post
    Πιστεψε με... δεν υπαρχει κατι πιο αντισεξουαλικο και αντιρομαντικο απο το να πεις μια μερα "εγω θα βγω να βγαλω γκομενα" και να τρεχεις απ την μια στην αλλη με κλισε ατακες και με την ταμπελα ΛΙΓΟΥΡΗΣ κολλημενη στο μετωπο αλλα κυριως με την ηττα ζωγραφισμενη στο προσωπο σου...Ξεχασε το....αν θες να παιξεις το παιχνιδι της "αποπλανησης" πρεπει να ξεφορτωθεις καθε ιχνος ηττοπαθειας, παρελθοντος κτλ... Να ζεις την στιγμη.... Θα το δεις η χημεια θα σκασει αυτοματα... Ειναι τοσο ευκολο οταν δεν τρελαινεσαι και τοσο δυσκολο οταν θες να γινει ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ! Πανω απο ολα θελει ψυ χραι μι α.
    Μπραβο βρε τζιμ, να τα ακουνε και απο εναν αντρα, οτι οι γυναικες δε δαγκωνουν απλα θελει ωραιο τροπο και αυτοπεποιθηση, γιατι εμας τις γυναικες οταν τα λεμε αυτα δεν μας ακουνε με τπτ!!! Σε ευχαριστω για αυτο το ποστ!!!

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    4,566
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Μπραβο βρε τζιμ, να τα ακουνε και απο εναν αντρα, οτι οι γυναικες δε δαγκωνουν απλα θελει ωραιο τροπο και αυτοπεποιθηση, γιατι εμας τις γυναικες οταν τα λεμε αυτα δεν μας ακουνε με τπτ!!! Σε ευχαριστω για αυτο το ποστ!!!
    λιλιουμ με πρόλαβες!!! Κι εγώ συμφωνώ απόλυτα κι ευχαριστώ τον τζιμ, γιατί έκανε μια
    τρυφερή κατάθεση, μιας άποψης, που βγάζει πολύ σεβασμό κι ευγένεια, για το άλλο φύλο. :)
    Άσε τη ζωή που κάνεις... και ψάξε για τη ζωή που χάνεις

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    934
    Χρυσάκι και Σάτυρε (παρα την ειρωνία, δεν θα σου πω τιποτα, αν εισαι καλύτερος σ αυτα πες μου το). : Για να ειμαι ακόμα εδώ σημαίνει ότι γενικά δεν έγινε τίποτα!
    ιωαννη μου εγω δεν το ειπα καθολου ειρωνικα το..γιατι οχι
    Να σκεφτεσαι γρηγορα μα να μιλας αργα...

  6. #66
    Quote Originally Posted by xrusaki View Post
    ιωαννη μου εγω δεν το ειπα καθολου ειρωνικα το..γιατι οχι
    Για κάτι που είπε ο Σάτυρος μιλούσα χρυσάκι μου, όχι για σενα! για τα πολύ καλά σου λόγια τα είπαμε! απο την παρενθεση φαινεται ότι σ' αυτον αναφερομουν, και το ειρωνια δεν το εννοούσα με άσχημη έννοια. μόνο που επρεπε να διαχωρισω και όχι να σας βάλω μαζι. η απάντηση όμως ειναι στο τελος η ίδια........
    γιάννης

  7. #67
    Quote Originally Posted by jimmaster View Post
    Και γενικως οσοι ανθρωποι περασουν τις φασεις αυτες και ¨ξεπαρθενιαστουνε¨ σε ολους τους τομεις μετα αποκτουν εναν κυνισμο ή εστω μια αισθηση οτι "ελα μωρε" ολοι τα χουμε κανει και ειναι γενικως πιο χυμα. Ακομη κι εγω πλεον δεν εχω κανενα κολλημα να πλησιαζω.

    Αν προσεχεις την εμφανιση σου πιστεψε με υπαρχουν απειρες κοπελες φοιτητριες κτλ που ειναι μαζεμενες και περιμενουν πως και πως εναν αντρα να τις "κυκλοφορησει".... Θα τις παρατηρησεις... πχ σε κλαμπ ειναι παντα οι πιο χαμηλων τονων...
    ... Πιστεψε με... δεν υπαρχει κατι πιο αντισεξουαλικο και αντιρομαντικο απο το να πεις μια μερα "εγω θα βγω να βγαλω γκομενα" και να τρεχεις απ την μια στην αλλη με κλισε ατακες και με την ταμπελα ΛΙΓΟΥΡΗΣ κολλημενη στο μετωπο αλλα κυριως με την ηττα ζωγραφισμενη στο προσωπο σου...Ξεχασε το....αν θες να παιξεις το παιχνιδι της "αποπλανησης" πρεπει να ξεφορτωθεις καθε ιχνος ηττοπαθειας, παρελθοντος κτλ... Να ζεις την στιγμη.... Θα το δεις η χημεια θα σκασει αυτοματα... Ειναι τοσο ευκολο οταν δεν τρελαινεσαι και τοσο δυσκολο οταν θες να γινει ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ! Πανω απο ολα θελει ψυ χραι μι α.
    Η δική μου εμπειρία, ασχετως αν έγινε κάτι ή όχι, λέει ότι οι γυναίκες εκτιμάνε αυτόν που είναι αυθεντικός ο εαυτός του, που του βγαινει μπροστα τους αυθορμητα το βαθύτερο του είναι και ωστόσο εμπνέει με το χαρακτήρα του ωριμότητα και αυτοπεποίθηση. Ωστοσο μετραει και το να χεις να παρουσιασεις ενα καλο προφιλ για το άτομο σου. Τότε είναι που σου προκύπτει σχέση.
    Φτανει μετα την πρώτη τετοια καλή εντύπωση να μην κολώσεις και να της ζητήσεις καλύτερη γνωριμία κι αν τραβαει το πραγμα να μπεις στα βαθια νερα μαζι της. Φτανει να τη γουσταρεις και μην δειλιάσεις. Άρα βελτίωση.
    Το προμελετημένο και με ύφος λιγούρη, πάω κάπου πχ σε κλαμπ και θα βγάλω γυναίκα και θα πω αυτες τις ατακες σαν ποιημα οδηγει σε αποστροφή. Είδες κάπου οπουδήποτε κάποια που σου αρέσει πλησιάζεις γρήγορα και χωρίς περιστροφες γιατι όσο αργεις χανεται ο αυθορμητισμος και αρχιζει να εισχωρεί η δειλία. Μπορει να βασανίζει το τι θα πεις, όμως από κατι ασχετο σιγα σιγα θα ανοιξει η κουβεντα μεχρι να φτασεις στην ουσία, νοουμενου ότι και αυτη γουσταρει και δεν της ειναι ενοχληση. Καμια φορα ειναι και θεμα τεχνικής. Ας κατανοήσουμε ότι εδω ο φόβος είναι κάτι το φανταστικό χωρις κανενα πραγματικό έρεισμα.
    γιάννης

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Η δική μου εμπειρία, ασχετως αν έγινε κάτι ή όχι, λέει ότι οι γυναίκες εκτιμάνε αυτόν που είναι αυθεντικός ο εαυτός του, που του βγαινει μπροστα τους αυθορμητα το βαθύτερο του είναι και ωστόσο εμπνέει με το χαρακτήρα του ωριμότητα και αυτοπεποίθηση. Ωστοσο μετραει και το να χεις να παρουσιασεις ενα καλο προφιλ για το άτομο σου. Τότε είναι που σου προκύπτει σχέση.
    Φτανει μετα την πρώτη τετοια καλή εντύπωση να μην κολώσεις και να της ζητήσεις καλύτερη γνωριμία κι αν τραβαει το πραγμα να μπεις στα βαθια νερα μαζι της. Φτανει να τη γουσταρεις και μην δειλιάσεις. Άρα βελτίωση.
    Το προμελετημένο και με ύφος λιγούρη, πάω κάπου πχ σε κλαμπ και θα βγάλω γυναίκα και θα πω αυτες τις ατακες σαν ποιημα οδηγει σε αποστροφή. Είδες κάπου οπουδήποτε κάποια που σου αρέσει πλησιάζεις γρήγορα και χωρίς περιστροφες γιατι όσο αργεις χανεται ο αυθορμητισμος και αρχιζει να εισχωρεί η δειλία. Μπορει να βασανίζει το τι θα πεις, όμως από κατι ασχετο σιγα σιγα θα ανοιξει η κουβεντα μεχρι να φτασεις στην ουσία, νοουμενου ότι και αυτη γουσταρει και δεν της ειναι ενοχληση. Καμια φορα ειναι και θεμα τεχνικής. Ας κατανοήσουμε ότι εδω ο φόβος είναι κάτι το φανταστικό χωρις κανενα πραγματικό έρεισμα.
    http://annzoid.com/images/smileys/thumbsup.gif

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    192
    πλαγιοκοπημα γυναικας επρεπε να ειχες βαλει τιτλο.εγω?εγω δεν ξεφευγω ποτε ρε εγω εχω aplicatio..στην καρδια μου βαζω αμπαρες του ρου ρου ρου..βλεπε τον κιτσο να μαθαινεις!

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    593
    Quote Originally Posted by mr bubbles View Post
    πλαγιοκοπημα γυναικας επρεπε να ειχες βαλει τιτλο.εγω?εγω δεν ξεφευγω ποτε ρε εγω εχω aplicatio..στην καρδια μου βαζω αμπαρες του ρου ρου ρου..βλεπε τον κιτσο να μαθαινεις!
    τι είναι aplicatio? όχι ότι κατάλαβα και τα υπόλοιπα, δηλαδή. ειδικά αυτό το "ρου ρου ρου". αλλά ωραίο ήταν. μου άρεσε! μελωδικό! επίσης κάτι που ήθελα να σε ρωτήσω είναι: σημαίνει κάτι το ψευδώνυμο? κάτι σαν "φουσκωτός" μου 'χε κάτσει τώρα. :D άντε, γεια σου κυρ-bubbles! λολ! :D

    PS: μη φοβάσαι, δεν είμαι "τρολ"! είμαι απλά ένα "λολ"!

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    192
    μου λες οτι δεν εχεις δει την διαφημιση?ε δες την
    http://www.youtube.com/watch?v=trTf-M4Ks5I

    οσο για το mr bubbles οσοι εχουν παιξει BIOSHOCK απλα ξερουν..

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    593
    χαχαχαχαχαχα! απίθανο!!! "Kitso, you are a check machine" - "tragggiiic"!!!!!

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    108
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Παιδια, πολύ παλιο θέμα, πως το θυμηθήκατε?

    Σάτυρε (παρα την ειρωνία, δεν θα σου πω τιποτα, αν εισαι καλύτερος σ αυτα πες μου το). .
    Ειμαι πολυ χειροτερος φιλε μου, εσυ το εξελαβες λαθος, με τις λιγες λεξεις που εγραψα, ηθελα να πω αυτο που λες στην πρωτη γραμμη της παραθεσης, με ποιο χαρουμενο (?) Τροπο ισως.



    Για του λογου το αληθες προθες ετυχε να με κοιταει μια κοπελα σε ενα μπαρ (28 ειμαι) κ εγω αισθανομουν οτι ηθελα να εξαφανιστω απο προσωπου γης, πλησιασα κ τα μονα που μπορουσα να αρθρωσω ηταν κατι συμφωνα.

  14. #74
    Quote Originally Posted by Σάτυρος View Post
    Ειμαι πολυ χειροτερος φιλε μου, εσυ το εξελαβες λαθος, με τις λιγες λεξεις που εγραψα, ηθελα να πω αυτο που λες στην πρωτη γραμμη της παραθεσης, με ποιο χαρουμενο (?) Τροπο ισως.



    Για του λογου το αληθες προθες ετυχε να με κοιταει μια κοπελα σε ενα μπαρ (28 ειμαι) κ εγω αισθανομουν οτι ηθελα να εξαφανιστω απο προσωπου γης, πλησιασα κ τα μονα που μπορουσα να αρθρωσω ηταν κατι συμφωνα.
    Φίλε μη φοβάσαι. Εξάσκησε τον εαυτό σου να μιλά στις γυναίκες, πρώτα σε άγνωστες, μέχρι να σου φυγει ο φόβος. Το ότι σε κοιτουσε σημαινει πως έχεις προτασεις, σε γουσταρουν. Άρα εξάσκησε τον εαυτο σου όπως σου λέω για να μην χανεις καλες ευκαιριες. Σκέψου οτι αυτες σε εκτιμανε και τους αρεσεις γι αυτο που εισαι, εσύ να μην φοβασαι ουτε να υποτιμας τον εαυτο σου, οι αλλοι που κρατανε γκομενες δεν ειναι καλύτεροι σου.
    γιάννης

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    Σκεφτόμουν κι εγώ, μιας που ανοίγει ο καιρός, να άρχιζα το κηνύγι, μήπως και μου χαμογελάσει λίγο η τύχη, αλλά δεν είμαι καθόλου σε ψυχολογία να το κάνω. Την τελευταία φορά, το Νοέμβριο, είχα φάει μεγάλο στραπάτσο το οποίο δεν μπορώ να ξεχάσω. Ειδικά, όταν βγαίνεις μόνος σου χωρίς παρέα, σε λοξοκοιτάζουν με μισό μάτι. Δεν ξέρω και κανένα μαγαζί με συνθήκες που να ενθαρρύνουν την επαφή. Αν έχει μόνο τραπεζάκια ή δε σε αφήνουν να καθίσεις στην μπάρα, αφοπλίζεσαι.

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •