Ποσο μετράει πια η εξωτερική εμφάνιση;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 82
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826

    Ποσο μετράει πια η εξωτερική εμφάνιση;

    Πόσο μετράει πια στην ψυχολογία η εξωτερική εμφάνιση; Ειληκρινα δεν αντέχω άλλο. Έχω φτάσει στα 19 και δεν έχω κάνει ακόμα σχέση.Πάντα όλες με απέρριπταν γι'αυτό(την ασχήμια μου) το λόγο και οι πιο πολλές μου το έλεγαν κατάμουτρα.Είμαι άσχημος και το έχω αποδεχθεί πλέον όμως αυτή η μοναξιά δεν αντέχεται.Προσπάθησα να αλλάξω.Πήγα γυμναστήριο να κάνω πιο ωραίο σώμα, άλλαξα το ντύσιμό μου, έβγαλα τα γυαλιά και έβαλα φακούς επαφής, άλλαξα το στυλ των μαλλιών μου, αλλά στο πρόσωπο είμαι άσχημος και αυτό δεν μπορώ να το αλλάξω.Είμαι πολύ απογοητευμένος από την ζωή δεν θέλω να ζήσω μόνος όλη μου τη ζωή.Αυτό που θέλω είναι να κάνω και γω μια σχέση με κάποια που θα με θέλει, θα ήθελα να έχω λίγη τρυφερότητα στη ζωή μου.Τι άλλο πρέπει να κάνω πια για να με δει κάποια ερωτικά.Ξέχασα να αναφέρω ότι οι φίλες που έχω με έχουν πει ότι έχω πολύ καλό χαρακτήρα και δεν πρέπει να τον αλλάξω καθόλου μόνο να προσέχω πιο πολύ την εμφάνισή μου.
    Last edited by Aeon; 20-01-2019 at 16:56.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    64
    Φτιάξε σώμα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athenz
    Posts
    338
    Αν ρωτήσεις την πλειοψηφία των γυναικών, θα σου πουν πως οι άντρες κοιτάνε κατά κύριο λόγο την εμφάνιση, ενώ αυτές ερωτεύονται περισσότερο εγκεφαλικά.
    Δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο ισχύει κάτι τέτοιο, αλλά αν ξέρεις να μιλάς και προσπαθήσεις να είσαι ευχάριστο άτομο σίγουρα θα καταφέρεις πολλά περισσότερα.
    Υou don't know the power of the darkside...

  4. #4
    Quote Originally Posted by Άγνωστος View Post
    Αν ρωτήσεις την πλειοψηφία των γυναικών, θα σου πουν πως οι άντρες κοιτάνε κατά κύριο λόγο την εμφάνιση, ενώ αυτές ερωτεύονται περισσότερο εγκεφαλικά.
    Δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο ισχύει κάτι τέτοιο, αλλά αν ξέρεις να μιλάς και προσπαθήσεις να είσαι ευχάριστο άτομο σίγουρα θα καταφέρεις πολλά περισσότερα.
    ...συμφωνώ απόλυτα.
    Το έχω δει σε μένα, το έχω δει σε φίλες μου να ερωτευόμαστε άντρες αντικειμενικά άσχημους, αλλά να λιώνουμε γι αυτούς.
    Όλα έχουν να κάνουν με την προσωπικότητα του άλλου. Δεν συμβαίνει με όλες τις γυναίκες, αλλά με ένα μεγάλο ποσοστό.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...συμφωνώ απόλυτα.
    Το έχω δει σε μένα, το έχω δει σε φίλες μου να ερωτευόμαστε άντρες αντικειμενικά άσχημους, αλλά να λιώνουμε γι αυτούς.
    Όλα έχουν να κάνουν με την προσωπικότητα του άλλου. Δεν συμβαίνει με όλες τις γυναίκες, αλλά με ένα μεγάλο ποσοστό.
    Τότε εγώ ζω μάλλον σε άλλον πλανήτη γιατί δεν το έχω δει να συμβαίνει . Πάντος από αυτά που έχουν πει άλλοι/άλλες για μένα και να μιλάω σωστά ξέρω και να συμπεριφέρομαι και ότι έχω μια ενδιαφέρουσα προσωπικότητα.
    Υγ. Σε ευχαριστώ που απάντησες.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    ...συμφωνώ απόλυτα.
    Το έχω δει σε μένα, το έχω δει σε φίλες μου να ερωτευόμαστε άντρες αντικειμενικά άσχημους, αλλά να λιώνουμε γι αυτούς.
    Όλα έχουν να κάνουν με την προσωπικότητα του άλλου. Δεν συμβαίνει με όλες τις γυναίκες, αλλά με ένα μεγάλο ποσοστό.
    Τότε εγώ ζω μάλλον σε άλλον πλανήτη γιατί δεν το έχω δει ποτέ να συμβαίνει. Πάντος από αυτά που με έχουν πει άλλοι/άλλες και να μιλάω σωστά και όμορφα ξέρω και να συμπεριφέρομαι και ότι έχω πολύ ενδιαφέρουσα προσωπικότητα.
    Υγ. Σε ευχαριστώ που απάντησες.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    24
    Να προσθέσω και το δικό μου αν και ζούμε στον ίδιο πλανήτη....κ'εμένα ο άνθρωπος που ερωτεύτηκα όσο κανένα άλλο δεν είναι εμφανίσημος...είναι και παχουλός και άσχημος κατά την κρίση των περισσότερων γυναικών αλλά ποτέ δεν είδα την εμφάνιση του ως κάτι αρνητικό για μένα...

    Φυσικά ηλικίες με ηλικίες διαφέρουν αλλά πιστεύω ότι θα βρεις ουκ ολίγα κορίτσια στην ηλικία σου που να εκτιμήσουν αυτό που είσαι γιατί αυτό που είμαστε στην τελική ειναι το εσωτερικό και όχι το εξωτερικό!

    Κράτα λοιπον τον καλό χαρακτήρα όπως σου είπαν οι φίλες σου. Συνέχισε και το γυμναστήριο και ότι θες να κάνεις με την εμφάνιση σου αλλά κάντο για σένα, να αρέσεις σε σένα πρώτα και να νοιώθεις καλά με τον εαυτό σου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Θωμα κι ομως συμβαινει.ποσες φορες δεν εχουμε δει κουκλους αλλα δεν σε τραβανε ερωτικα.το οτι παιζει η εμφανιση ρολο γενικα και στους αντρες και στις γυναικες αν το αρνηθουμε θα ειναι ψεμα.οπως κι αν εχεις παρατηρησει πολλα ζευγαρια εχουν μεγαλη διαφορα μεταξυ τους εμφανισιακα.
    κοιτα την Μονικα Μπελουτσι τι κουκλο παντρευτηκε...λες να μην ειχε την δυνατοτητα να παρει τον ωραιοτερο αντρα;αυτος την γοητευσε, με αυτον ειχε χημεια.ειναι πολλα εκεινα που μπορει να σε κανουν να ερωτευτεις καποιον ο οποιος δεν ειναι ομορφος στην εμφανιση, οπως ενα πανεμορφο μυαλο, ο χαρακτηρας και πολλα ακομη.εσυ θα φροντιζεις τον εαυτο σου.εξ αλλου δεν μπορουμε να ειμαστε ολοι Ρουβαδες.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Θωμα καλημερα! Ολα οσα σου ειπα τα κοριτσια ειναι αληθεια. Το θεμα εισαι εσυ ομως. Πρεπει εσυ πρωτα απολα να νιωθεις ανετα με τον εαυτο σου. Αν αποκτησεις αυτοπεποιθηση τοτε ολα στα ποδια σου θα ερθουν. Η αυτοπεποιθηση βγαινει προς τα εξω και κερδιζει/τραβαει τον κοσμο. Καποιος που δεν εχει ειναι σιγουρο οτι δεν τραβαει. Κοιτα να φτιαξεις την αυτοπεποιθηση σου και να πεις "αυτος ειμαι και σε οποιον αρεσω". Να χαιρεσαι γι αυτο που εισαι και επειδη αυτη που θα σε πλησιασει θα σε πλησιασει για τον εσωτερικο σου κοσμο. Οσοι ειναι εμφανισιμοι μην νομιζεις οτι ειναι και τυχεροι γτ οι περισσοτεροι τους πλησιαζουν μονο για την εξ. εμφανιση. Ακου με σε αυτο. Ειναι και λιγο καταρα να εισαι ομορφος! Εγω παντως παντα επελεγα αντρες απο μετριους εως ασχημους μεχρι και παχουλους (ΟΧΙ ομως σαμιαμιδια) :D ...Αποκτησε αυτοπεποιθηση πανω απο ολα! Ενας ασχημος χωρις αυτοπεποιθηση με εναν ασχημο με αυτοπεποιθηση εχουν μεγαλη διαφορα πιστεψε με!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Θωμα καλημερα! Ολα οσα σου ειπα τα κοριτσια ειναι αληθεια. Το θεμα εισαι εσυ ομως. Πρεπει εσυ πρωτα απολα να νιωθεις ανετα με τον εαυτο σου. Αν αποκτησεις αυτοπεποιθηση τοτε ολα στα ποδια σου θα ερθουν. Η αυτοπεποιθηση βγαινει προς τα εξω και κερδιζει/τραβαει τον κοσμο. Καποιος που δεν εχει ειναι σιγουρο οτι δεν τραβαει. Κοιτα να φτιαξεις την αυτοπεποιθηση σου και να πεις "αυτος ειμαι και σε οποιον αρεσω". Να χαιρεσαι γι αυτο που εισαι και επειδη αυτη που θα σε πλησιασει θα σε πλησιασει για τον εσωτερικο σου κοσμο. Οσοι ειναι εμφανισιμοι μην νομιζεις οτι ειναι και τυχεροι γτ οι περισσοτεροι τους πλησιαζουν μονο για την εξ. εμφανιση. Ακου με σε αυτο. Ειναι και λιγο καταρα να εισαι ομορφος! Εγω παντως παντα επελεγα αντρες απο μετριους εως ασχημους μεχρι και παχουλους (ΟΧΙ ομως σαμιαμιδια) :D ...Αποκτησε αυτοπεποιθηση πανω απο ολα! Ενας ασχημος χωρις αυτοπεποιθηση με εναν ασχημο με αυτοπεποιθηση εχουν μεγαλη διαφορα πιστεψε με!
    Σε αυτό με την αυτοπεποίθηση έχεις απόλυτο δίκιο αλλά πως την αποκτάω αυτοπεποίθηση; Τι πρέπει να κάνω;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    Quote Originally Posted by γιώτα2 View Post
    Θωμα κι ομως συμβαινει.ποσες φορες δεν εχουμε δει κουκλους αλλα δεν σε τραβανε ερωτικα.το οτι παιζει η εμφανιση ρολο γενικα και στους αντρες και στις γυναικες αν το αρνηθουμε θα ειναι ψεμα.οπως κι αν εχεις παρατηρησει πολλα ζευγαρια εχουν μεγαλη διαφορα μεταξυ τους εμφανισιακα.
    κοιτα την Μονικα Μπελουτσι τι κουκλο παντρευτηκε...λες να μην ειχε την δυνατοτητα να παρει τον ωραιοτερο αντρα;αυτος την γοητευσε, με αυτον ειχε χημεια.ειναι πολλα εκεινα που μπορει να σε κανουν να ερωτευτεις καποιον ο οποιος δεν ειναι ομορφος στην εμφανιση, οπως ενα πανεμορφο μυαλο, ο χαρακτηρας και πολλα ακομη.εσυ θα φροντιζεις τον εαυτο σου.εξ αλλου δεν μπορουμε να ειμαστε ολοι Ρουβαδες.
    μου είναι δύσκολο να το πιστέψω αυτό που λες ότι κάποιος δεν χρειάζεται να είναι όμορφος για να αρέσει αλλά ίσως να φταίει η ηλικία μου σε αυτό(είμαι μικρός ακόμα). Θα προσπαθήσω να αλλλάξω σε αυτό. Αυτό με τον Ρουβά τι το ανέφερες δεν θέλω γίνω σαν και αυτόν θέλω να μείνω όπως είμαι. Άσε που ο Ρουβάς έχει μια μύτη σα μελιτζάνα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by thomas98 View Post
    Σε αυτό με την αυτοπεποίθηση έχεις απόλυτο δίκιο αλλά πως την αποκτάω αυτοπεποίθηση; Τι πρέπει να κάνω;
    Πως την αποκτας? χμμμμ δυσκολο θεμα. Θελει δουλεια και χρονο. Παρατηρησε γυρω σου τι συμβαινει με τους ομορφους και παρατηρησε "ασχημους" που μπορει να εχουν γυναικαρες διπλα τους.. ανοιξε λιγο τα ματια σου να δεις οτι δεν εχει σημασια να εισαι ομορφος. Αφησε απο το μυαλο σου το θεμα γυναικα γτ σε αγχωνει και σου μειωνει την αυτοπεποιθηση. Κοιτα να δεις ποια ειναι ατου σου. Δες ποια ειναι τα θετικα σου στοιχεια και νιωσε περηφανος γι αυτα.. Να κοιτας τον εαυτο σου! Να προσφερεις στον εαυτο σου πραγματα, να μην ντρεπεσαι για τιποτα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Πως την αποκτας? χμμμμ δυσκολο θεμα. Θελει δουλεια και χρονο. Παρατηρησε γυρω σου τι συμβαινει με τους ομορφους και παρατηρησε "ασχημους" που μπορει να εχουν γυναικαρες διπλα τους.. ανοιξε λιγο τα ματια σου να δεις οτι δεν εχει σημασια να εισαι ομορφος. Αφησε απο το μυαλο σου το θεμα γυναικα γτ σε αγχωνει και σου μειωνει την αυτοπεποιθηση. Κοιτα να δεις ποια ειναι ατου σου. Δες ποια ειναι τα θετικα σου στοιχεια και νιωσε περηφανος γι αυτα.. Να κοιτας τον εαυτο σου! Να προσφερεις στον εαυτο σου πραγματα, να μην ντρεπεσαι για τιποτα...
    και δουλευει σίγουρα αυτό; πάντος σε καμία περίπτωση δεν θέλω τις λεγόμενες γυναικάρες δεν έχω τόσο υψηλά στανταρ και μέτρια να είναι εμφανισιακά αν αρέσει σε μένα μου φτάνει. Αυτό με τα θετικά που λες μόνο το μυαλό μου έχω.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by thomas98 View Post
    και δουλευει σίγουρα αυτό; πάντος σε καμία περίπτωση δεν θέλω τις λεγόμενες γυναικάρες δεν έχω τόσο υψηλά στανταρ και μέτρια να είναι εμφανισιακά αν αρέσει σε μένα μου φτάνει. Αυτό με τα θετικά που λες μόνο το μυαλό μου έχω.
    Δεν ειπα οτι εχεις υψηλα στανταρ απλα σου ειπα να δεις αυτες τις περιπτωσεις για να σου αναπτερωθει το ηθικο.. Τι αλλο εκτος απο το μυαλο? Ο χαρακτηρας σου? Τι αλλο ξερεις να κανεις καλα? Καποιο χομπυ κατι?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Δεν ειπα οτι εχεις υψηλα στανταρ απλα σου ειπα να δεις αυτες τις περιπτωσεις για να σου αναπτερωθει το ηθικο.. Τι αλλο εκτος απο το μυαλο? Ο χαρακτηρας σου? Τι αλλο ξερεις να κανεις καλα? Καποιο χομπυ κατι?
    Εκτός από το μυαλό έχω και καλό χαρακτήρα. Τώρα από χόμπυ έχω μόνο το ποδόσφαιρο και το μπάσκετ(αν τύχει και μαζευτούμε με την παρέα μου γιατί είμαστε φοιτητές). Στο άλλο που ρωτάς τι ξέρω να κάνω καλά απάντηση είναι να βοηθώ τους άλλους, να παίζω καλό σκάκι(λίγο άσχετο αυτό) κ.α.
    Υγ. Δεν είπα ότι είπες ότι έχω υψηλά στανταρ απλός ήθελα να το διευκρινήσω(έτσι γράφετα;).

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Επειδη και η ζωη στο νετ μετραει...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 68
    Last Post: 29-08-2011, 20:36
  2. Το ταξίδι μετράει τελικά ο προορισμός
    By Seduction in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 42
    Last Post: 09-08-2011, 03:48
  3. Το κομπλεξ μου με την εξωτερικη μου εικονα
    By deleted-member30-03 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 22-12-2010, 10:16
  4. εξωτερικη εμφανιση και ψυχολογικα..
    By melene in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 14-01-2010, 16:21
  5. Το μέγεθος μετράει
    By Lee in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 123
    Last Post: 08-02-2009, 06:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •