Διαζύγιο από ναρκισσιστη - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    11
    Δεν παίρνει μέρος στους καυγάδες. Ο σύζυγος απευθύνεται στο παιδί κατηγορώντας τους γονείς μου κ το παιδί του απαντά, διότι από τα γεγονότα βλέπει ότι ο πατέρας του είναι λάθος.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Mummyever View Post
    Δεν παίρνει μέρος στους καυγάδες. Ο σύζυγος απευθύνεται στο παιδί κατηγορώντας τους γονείς μου κ το παιδί του απαντά, διότι από τα γεγονότα βλέπει ότι ο πατέρας του είναι λάθος.
    το 3.5 χρονων, παιδι;

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    11
    Επανήλθα, πέρασα 2 μήνες δύσκολους με ασθένειες κι ένταση πολύ. Στο πάρτυ του μεγάλου μας γιου, ενώ είχε συμφωνήσει αρχικά, στο τέλος δεν βοήθησε κσθοκου ούτε στην οργάνωση ούτε οικονομικά. Έφυγε στο εξοχικό τοτ για 3 μέρες κ ήρθε απευθείας στα γενέθλια του γιου μας σαν καλεσμένος. Μας πήγε 3 φορές στη θάλασσα κ ζήτησε τις μισές βενζίνες κσι την μια φορς που φάγαμε σε ταβέρνα επειδή μου το ζήτησε ο ένας γιος μας, απαίτησε να τα πληρώσω εγώ. Αρρωστήσα εγώ κ τα παιδιά με πυρετό κι εμετούς κ τα βράδια εκείνος κοιμόταν κλασσικά στον καναπέ κ εγώ ημιλιποθυμη από την εξανρληση φρονιζα τα παιδάκια μας κ άλλαζα σεντόνια. Μετά με έδιωξε από την κρεβατοκαμαρα λέγοντας ότι αυτός την πλήρωσε κ θα κοιμάται πλέον αυτός, οπότε κοιμόμουν με τα παιδιά στα κρεβάτια τους. Με χαρακτήρισε ανοικοκυρευτη, αρχισε να βρίζει εμένα κ τους γονείς μου κλεφτες,Κοπριες κ άλλα τέτοια κι επιβράβευσε το παιδί που με χτυπούσε. Μέσα στο παραλήρημα του αποκαλυφθηκε ότι ο λόγος για όλα αυτά ήταν ότι ήθελε οι γονείς μου να πληρώσουν όλο το σπίτι, με λίγα λόγια ήθελε προίκα. Κ τώρα όλο λέει ότι ξοδεύει όλον τον μισθό του κσυο που δεν ανταποκρίνεται στα έξοδα του σπιτιού. Τα πρώτα 2 χρόνια που ήμουν κλεισμένη μέσα σε ένα σπίτι, είχα πάρει άδεια από τη δουλειά μου, θήλαζα, ξημερωνομουν τα βράδια, μαγειρεύα, έκανα όλες τις δουλειές κ δεν μπορούσα νσ βγω από το σπίτι, ναι εκείνος ξόδευε περισσότερα απο μένα γιατο έκανε όλες τις εξωτερικές δουλειες. Μετά όμως, που άρχισα να μπορώ νσ βγαίνω με τα παιδιά, πλήρωνα κι εγώ. Υποτίθεται τα χρήματα ειμσι κοινά. Τωρα απαιτεί να πληρώνω εγώ. Όλα αυτά με έκαναν να πάρω τα παιδιά κ να φύγω στους δικούς μου διακοπές. Δεν βοήθησε νσ φορτώσω το αμάξι ούτε μαε χαιρέτησε. Κ 14 μέρες που λειπουμε πήρε 2 φορές να δει τα παιδιά. Πριν φύγουμε του είπα ήρεμα για συναινετικο κ απάντησε θα δούμε όταν γυρίσετε. Μέσα στην κοροϊδία του κι ο πεθερός μου, στο οποίο έχω ανοίξει τόσα χρόνια την καρδιά μου αλλά τελικά κι αυτός υποκριτής. Ο δικηγόρος μου θα κάνει στον σύζυγο ασφαλιστικά μέτρα. Δεν το έχω ενημερώσει ακόμα τον σύζυγο. Περιμένω να ετοιμαστεί η αίτηση κ να του το πω μετά ότι αν δεν κάνει ενέργειες για συναινετικο, θα του κοινοποιηθουν τα ασφαλιστικά.

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2022
    Posts
    25
    Εύχομαι να βρείτε σύντομα την ηρεμία που αναζητάτε. Κρίμα κ για σας αλλά κυρίως για τα παιδιά τα οποία πιθανών να διαιωνίσουν αυτή την κακοποιητικη συμπεροφορά. Ο άνθρωπος δεν αλλάζει προς το καλύτερο αλλά μόνο προς το χειρότερο

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Διαζύγιο συναισθηματικό…
    By Nefeli28 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 58
    Last Post: 24-08-2021, 13:07
  2. Διαζύγιο
    By Alexis74 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 111
    Last Post: 26-12-2019, 10:22
  3. Διαζύγιο;;;
    By Marilena27 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 6
    Last Post: 27-06-2016, 18:37
  4. διαζύγιο
    By arktos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 24-07-2010, 16:09
  5. Διαζύγιο και παιδιά
    By NikosD. in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 32
    Last Post: 26-06-2008, 10:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •