χωματερή συναισθημάτων-μεταναρκωτικό στρεςς
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    40

    χωματερή συναισθημάτων-μεταναρκωτικό στρεςς

    είμαι σε ένα αδιέξοδο ψυχικά.. δουλεύω 8-10 ώρες 5μερες καθε βδομάδα τηλεργασια.. κατά τη διάρκεια συναναστρεφομαι με αρκετούς πελάτες.. σε προσωπικό επίπεδο όμως δεν μιλάω με άνθρωπο.. δν θέλω ίσως.. υπάρχουν μερικοί άνθρωποι που προσπαθούν να με προσεγγισουν αλλά είμαι πολύ απόμακρη.. δν με λες ακριβώς εσωστρεφή.. είμαι αρκετά κοινωνική επιφανειακά.. όταν ο άλλος όμως πλησιάζει πολύ εξαφανιζομαι..προσφατα έκοψα το χόρτο.. μετα από πολλά χρόνια χρήσης μαζί με κάποια άλλα ναρκωτικα.. τον τελευταίο 1μισι χρονο έπινα και πάθαινα κρίσεις πανικού.. μετα από 10 μήνες σχετικής νηφαλιοτητας δν άντεξα και πήρα λίγο.. έκανα μισό μονοφύλλο με φιλτρακι και άρχισαν οι ταχυκαρδιες...πεταξα το μισό τσιγάρο και το υπόλοιπο που είχα αγοράσει.. είναι λες και όλες οι σκόρπιες σκέψεις ενώνονται σε μια ενιαία φρίκη όταν είμαι μαστουρωμενη.. απορώ πως εργάζομαι και αντεπεξερχομαι στην καθημερινότητα..η καρδιά μου συνέχεια πάει να σπάσει.. είμαι απίστευτα ασταθής.. Μέσα σε μιλλισεκοντς μπορώ ακόμη κι εγώ να παρατηρήσω ακραίες μεταβολές στα συναισθήματα μου κ την συμπεριφορά μου.. είμαι δυνατός άνθρωπος θέλω να πιστεύω.. αλλά έχω λυγίσει.. πλέον είμαι σε απόγνωση.. νιώθω συναισθηματικα στερημένη.. Κάθε φορά που έρχομαι σε σεξουαλικη επαφή με κάποιον μετά θέλω να φυγω τρέχοντας και να πάω κάπου να απομονωμένα να κλάψω.. είναι όλα τόσο στρεσογονα.. όλες οι πτυχές της ζωής μ.. δν μπορώ να βρω τπτ που να μου παρέχει ηρεμία ή να γεμίζει έστω κ προσωρινά το κενό.. τους τελευταίους μήνες είμαι απλά κλεισμένη σπίτι μου κ φοβάμαι να βγω στον "πολιτισμό"... κατακλυζομαι από σκέψεις δν μπορώ να απολαύσω τπτ.. το μέσα μου τσιρίζει και σπάει πράγματα και αυτό εξωτερικευεται εντελώς παθητικά..δν μπορώ να εκφραστώ.. όλα αυτά που νιώθω απλά μαζεύονται μέχρι να το πάρω απλά απόφαση να φυγω απτό μπαλκόνι στο έδαφος...αν συνεχίσει να είναι αυτό η ζωή απλά δν το θέλω.. να πα να γαμηθει.. και για να συσχετισω τον τίτλο με όσα λέω.. αυτό που είμαι τώρα είναι μια χωματερή συναισθημάτων που συσσωρευει και ελκει ότι πιο άσχημο κ περιττό.. γτ απλά δν μπορώ να νιώσω κάτι άλλο.. και ναι.. αυτά είναι τα προβλήματα του τρίτου κόσμου.. βιοποριζομαι μια χαρά για να υπάρχω απλά.. να καταναλωνω κ να παράγω.. δν ζω δν νιώθω απλά περιφερω το άχρηστο σώμα μου και βιωνω ένα ατελείωτο brainstorm το οποίο αφομιωνω..
    θα το ποσταρω κ εδώ νμζ είναι το σωστό γκρουπ

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Καλό είναι που τα είπες και τα έβγαλες από μέσα σου. Εγώ σε διάβασα και θα σε διαβάσουν κι άλλοι. Εύχομαι αυτό να απαλύνει λίγο τον πόνο σου. Αυτά που περιγράφεις δείχνουν πόνο ψυχής. Δε ζούμε σε εύκολες εποχές οπότε μην περιμένεις πολλά. Εδώ καλά καλά δεν ξέρουμε τι θα απογινουμε αν γίνει πόλεμος. Οπότε ηρέμησε. Ο,τι είναι να γίνει θα γίνει. Ξέρω ακούγεται άθλιο αλλά σκέψου ότι εφόσον τα προσωπικά σου προβλήματα είναι μεγάλα , τα παγκόσμια ωστόσο μπορεί να σε προλάβουν και τα προσωπικά να σταματήσουν να σε ανησυχούν. Είμαι και εγώ συναισθηματικά φορτισμένη τώρα. Εύχομαι πραγματικά όλα να πάνε καλά τίποτα άσχημο να μη συμβεί και η ζωή σου και όλων μας να πάει προς το καλύτερο κι όχι στα τάρταρα.

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    40
    σε ευχαριστώ που με διάβασες κ απάντησες.. ξερω ότι ο μικρόκοσμος μ είναι μια σταγόνα στον ωκεανό.. απλά όλες οι σταγόνες μαζί είναι αυτές που κάνουν τη θάλασσα.. αν το μέσα μ είναι σκουπιδότοπος νμζ είμαι απλά μια παραπάνω που κάνει αυτόν τον κόσμο λίγο πιο άσχημο.. κ πρακτικά ανίκανη να συνεισφέρω για κάτι κλτρο...όλα αυτά τα συναισθήματα.. με κάνουν να ασφυκτιω.. να θέλω να τα σπάσω όλα γύρω μ και μετά να πέσω από κάποιο ύψωμα

  4. #4
    kopela93
    Guest
    Δεν πειράζει. Ξέρω ότι υποφέρεις και κάνεις ο,τι μπορείς για να το παλέψεις. Κι ας είσαι μια σταγόνα. Κι αν είσαι βάρος δεν πειράζει, γιατί θέλουμε και το βάρος. Το αποδεχόμαστε όπως είναι. Μην ανησυχείς, ζωή είναι, περνάει. Πάλεψε το όσο μπορείς.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κάτι σε οδήγησε στα ναρκωτικά, κάτι σε οδήγησε να έχεις τάσεις φυγής, κάτι σε κάνει να θες επαφή με ανθρώπους αλλά ταυτόχρονα να απομακρύνεσαι μόλις κάποιος σε πλησιάσει, κάτι σε έκανε να ξεσπάς έτσι μετά από σεξουαλική επαφή. Πιθανώς να το ξέρεις αυτό το κάτι, μπορεί και όχι ή όχι σε όλες τις πτυχές του. Βρες βοήθεια να το δουλέψεις, διότι αν δεν αντιμετωπίσεις τη ρίζα του προβλήματος, απλά διαιωνίζεις καταστάσεις. Σε ψυχολόγο έχεις απευθυνθεί ποτέ;

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    40
    @Sonia όχι δν έχω πάει ποτέ αλλά χρειάζεται.. γτ δν ξέρω ποια είναι η ρίζα.. ξερω ότι είναι πολλά... ένα χαος.. κ δν ξέρω από που να ξεκινήσω.. φάρμακα πάντως είμαι κάθετη στο να μην πάρω.. προτιμώ να νιώθω κάθε μέρα σκατα.. βσκ όταν ημουν ανήλικο παρακολουθούσα μια κοινωνική λειτουργό που την κοροϊδεύα ότι κ καλά δν πίνω χόρτο κι έτσι γτ με είχαν δέσει με δύο τρία τσιγάρα.. αυτό κράτησε πολύ λίγο. δν είχε και πολλά αποτελεσματα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by 24601_prisoner View Post
    . φάρμακα πάντως είμαι κάθετη στο να μην πάρω.. προτιμώ να νιώθω κάθε μέρα σκατα..
    ενταξει, εσυ μην παρεις φαρμακα ουτε και οταν κρυολογησεις μην παρεις ουτε αντιβιωσεις αμα χρειαζονται και ζησε στο -3000
    επιπλεον δεν ξερεις καν τι εχεις, παρα μονο τα συμπτωματα, θα καλοπερασεις και εσυ.
    και αμα σπασεις κανα ποδι μην πας στον γιατρο, ας το θα κολλησει μονο του

  8. #8
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    40
    @nikos2 πιστεύω ότι δν θα γεμίσουν τα αντικαταθλιπτικα το κενό που νιώθω.. και ναι γνκ αποφεύγω τις φαρμακευτικες αγωγες ακόμα κ στην πιο μικρή κλίμακα.. τύπου ντεπον.. σίγουρα αν κριθεί απαραίτητο από κάποιον ειδικό θα το κάνω... στην ουσία αυτό π θέλω να πω είναι ότι θα εξάντλησω οποιαδήποτε άλλη μέθοδο ψυχοθεραπειας προτού δεχτώ να κουμπωνω χάπια που ενδεχομένως με κάνουν πιο ζόμπι απότι είμαι τώρα.. αλλά δν έχω κ φαρμακοφοβια

  9. #9
    kopela93
    Guest
    Πολύ σωστά το βλέπεις δοκίμασε πρώτα όλες τις φυσικές λύσεις.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Θέλεις να μας μιλήσεις λίγο τί έγινε την τελευταία φορά που ήσουν ερωτευμένη;

    Οπωσδήποτε υπάρχουν περίοδοι που περνούσες πολύ καλά! Πες μας λίγο για μια ευτυχισμένη περίοδο της ζωής σου
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by 24601_prisoner View Post
    @nikos2 πιστεύω ότι δν θα γεμίσουν τα αντικαταθλιπτικα το κενό που νιώθω.. και ναι γνκ αποφεύγω τις φαρμακευτικες αγωγες ακόμα κ στην πιο μικρή κλίμακα.. τύπου ντεπον.. σίγουρα αν κριθεί απαραίτητο από κάποιον ειδικό θα το κάνω... στην ουσία αυτό π θέλω να πω είναι ότι θα εξάντλησω οποιαδήποτε άλλη μέθοδο ψυχοθεραπειας προτού δεχτώ να κουμπωνω χάπια που ενδεχομένως με κάνουν πιο ζόμπι απότι είμαι τώρα.. αλλά δν έχω κ φαρμακοφοβια
    Μακριά από φάρμακα, αύριο θα σου γράψω μια λίστα με 10 πράγματα που μπορείς να γίνεις λίγο καλύτερη
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  12. #12
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    40
    @homebod καλά άλλη πληγή αυτή.. όταν ήμουν 14μισο είχα μια σχέση με κάποιον που ήταν 25..ήμασταν 2μισι χρόνια μαζί κ η κατάσταση μεταξύ μας εληξε όταν πήγα 18..ημουν πολυ ερωτευμένη.. πήγαν όλα λάθος.. σπαγαμε ο ένας τα μούτρα του άλλου.. με έχε σαπίσει στο ξύλο.. τον απατουσα.. αυτό π έζησα μαζί τ ήταν απτις πιο έντονες εμπειρίες.. μετα άλλη μια σχέση 2 χρόνια στα 19 μέχρι τα 21μου..κ μετά είναι πολλοι αυτοί π είχαν σχέση μαζί μου αλλά εγώ δν είχα μαζί τους τπτ.. οπότε εν ολίγοις οι στιγμές που ημουν ευτυχισμένη δεν ήρθαν από ερωτικό συναίσθημα.. ήρθαν από φιλία.. Απ'την κολλητη μου.. που βέβαια επειδή είμαι αμφιφιλοφυλη έχουμε προχωρήσει ερωτικά..
    Last edited by 24601_prisoner; 09-05-2022 at 14:40.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Αγάπη μου πρέπει οπωσδήποτε να δεις ψυχολόγο. Έχεις πολύ σοβαρά τραύματα. Η ζωή σου δεν πρόκειται να φτιάξει όσο κι αν προσπαθείς προτού δεις έναν ειδικό για ψυχολογικά τραύματα!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αδερφε τα νρκωτικα δεν ειναι το προβλημα εγω καπνιζω τσιγαρο απλο 20 χρονια γενικα κατα καιρουσ εχω καπνισει οτι καπνιζετε κι επινα μπυρεσ σου λειπουν βασικεσ γνωσεισ τι ειναι οι αντρεσ τι ειναι οι γυναικεσ αποστασεισ τι ειναι αγαπη εγω ασ πουμε εχω το συστημα να παραδιδω τισ κοπελεσ στον επομενο οσο πιο υγιεισ γινεται προσπαθω να προσεχω τι λεω κ σεξ 1 φορα τη βδομαδα για ολη τη βδομαδα οχι καθε τρεισ κ λιγο 5 λεπτα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    1 κάνε άσκηση!
    2 κάνε πνευματική εξάσκηση
    3 βγες για περπάτημα
    4 γράψε σε ημερολόγιο
    5 Επικεντρώσου στις θετικές πλευρές της ζωής σου!
    6 δες μια κωμωδία η ένα αστείο βίντεο.

    Μην αφήνεις το μυαλό σου να σε πείσει ότι όλα είναι μαύρα, κάνε αλλαγές και θα έρθουν καινούρια πράγματα στη ζωή σου σαν μαγνήτης.
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΧΩΜΑΤΕΡΉ ΣΥΝΑΣΘΗΜΤΩΝ
    By 24601_prisoner in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 0
    Last Post: 07-05-2022, 23:03
  2. Ειναι το φορουμ ναρκωτικο?
    By betelgeuse in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 76
    Last Post: 24-09-2014, 14:25
  3. Replies: 24
    Last Post: 27-11-2011, 16:56
  4. Το internet ενα μικρό ναρκωτικό...
    By athwos in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 2
    Last Post: 01-07-2008, 18:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •