SEROXAT - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: SEROXAT

  1. #16
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    49
    Ρε παιδιά εγω έπαιρνα 6 χρόνια seroxat...
    Ποτέ δεν είχα καμία παρενεργεια...
    Καμία όμως...
    Όταν τα κοψα, ξανακύλισα, αλλά και πάλι τα χα κόψει σταδιακά, με οδηγίες γιατρού...
    Τώρα που θέλει να μου το αντικαταστήσει με anafranil, φοβάμαι...
    Αλλά ποτέ καμία παρενέργεια...
    Μάλιστα έβγαλα σχολή, μπήκα στο μεταπτυχιακό, το τελείωσα, είιχα φίλους, σχεσεις, όλα οκ...

    Μου κάνει τρομερή εντύπωση...

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    13
    Παιδια για το zoloft και το cipralex τι γνωμη εχετε?

  3. #18
    Για το zoloft έχω ακούσει καλά.
    Τόσο που λέω να τα ζητήσω

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    http://www.youtube.com/watch?v=kIXHK0LFD2c

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://www.seroxatusergroup.org.uk/images/DC_Seroxat.jpg&imgrefurl=http://truthman30.wordpress.com/about/&usg=__fchVKmrJLrD2GVRLapm5yi4l5Z8=&h=681& amp;w=800&sz=129&hl=el&start=4&um= 1&tbnid=SoajLHaia471hM:&tbnh=122&tbnw= 143&prev=/images%3Fq%3Dseroxat%2Bscandal%26hl%3Del%26sa%3DG% 26um%3D1


    δειτε και τα βιντεο ειναι πολυ σημαντικα

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    οντως το seroxat ειναι απαισιο!το πηρα για μια βδομαδα,ειχα πολυ εντονο αγχος,φοβιες,ζαλαδες και ταση για εμετο!τωρα παιρνω dumyrox και ειναι πολυ καλο.Μου ειπε η φαρμακοποιος μου οτι σαν χαπι κυκλοφορει απο την δεκαετια του \'60!εχει δοκιμαστει δηλαδη σε παρα πολλους!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    197
    \'Oλα τα ψυχοφάρμακα είναι απαίσια, όχι μόνο το Seroxat. \'Αχρηστα και απαίσια και το κύκλωμα των ψυχιάτρων βασίζεται σχεδόν αποκλειστικά σ\'αυτά. Φάρμακα που όταν τα παίρνεις δεν προκαλούν άμεση ψυχική ευφορία, δεν σε φτιάχνουν κοινώς, είναι για τα σκουπίδια. Παίρνει που παίρνει ο κόσμος, και γίνονται πειραματόζωα με όλα αυτά, και τρώνε τις παρενέργειες, δεν καταλαβαίνουν και καμμία διαφορά. Τουλάχιστον με τα υπνωτικά φτιάχνεσαι.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    Originally posted by Noelia
    οντως το seroxat ειναι απαισιο!το πηρα για μια βδομαδα,ειχα πολυ εντονο αγχος,φοβιες,ζαλαδες και ταση για εμετο!τωρα παιρνω dumyrox και ειναι πολυ καλο.Μου ειπε η φαρμακοποιος μου οτι σαν χαπι κυκλοφορει απο την δεκαετια του \'60!εχει δοκιμαστει δηλαδη σε παρα πολλους!
    kai εγω το ιδιο μου το αντικατεστησε ο γιατρος μου με dumyrox και εγινα \'\'αλλος ανθρωπος\'\'!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    το θεμα ειναι να παιρνεις το χαπι και να σε κανει να νιωθεις καλυτερα.Αμα σε κανει να εχεις αυτοκτονικους ιδεασμους καλυτερα να μην παρεις τιποτα!

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1
    πως τα εκοψες???? ο γιος μου εχει τρομερες παρενεργειες και τα ξαναρχιζει.....

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    σταματατα εαν σου κανουν τοσο κακο!! ξεκινα να περνεις τα "μιουλαν" για αρχη περνε ενα το πρωι κι ενα το βραδυ των 10μλ. παρτα για ενα μηνα, εαν δεν δεις καποια καλη δυαφωρα αυξησε την δωση κατα το μισο .
    Εαν δεν νιωσεις κατις κι με αυτα αρχησε να περνεις τα εφεξολ. Αποφηγε να παρεις σερικουελ αλλα κι βενζοδιαζεπινες! με εξερεση το ζαναξ !
    Οτι κι να λεω εγω, καλητερα να ακουσεις καποιον γιατρο ,λογο του οτι θα σε εχει παρακολουθησει απο κωντα κι θα γνωριζει καλητερα.

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    2
    καλησπερα σας! εδω και μηνεσ επαιρνα seroxat των 20 mg και εδω και 2 εβδομαδες τα εχω σταματησει. πριν απο 7 μερεσ εμφανισα συμπτωματα οπωσ εντονη καθημερινη ημικρανια και διαρροια! η γιατροσ μου μου ειπε οτι ειναι παροδικο και οτι θα υποχωρισουν μονα τουσ ! εχει κανεισ κοινα συμπτωματα ; ή μπορει καποιοσ να μου πει ποσο καιρο μπορεί να διαρκέσουν ;ευχαριστω παρα πολυ για την προσοχη σας!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Παιδιά επαναφέρω το θέμα για να δω την γνώμη σας για το συγκεκριμένο αντικαταθλιπτικό. Μιλάμε για άνθρωπο μεγάλης ηλικίας, όχι νεαρός.
    Θεωρούνται ελαφρά/ βαριά αντικαταθλιπτικά; Τι παρενέργειες έχουν;
    Μας τα πρότεινε ο γιατρός (όχι ψυχίατρος/νευρολόγος) για τον πατέρα μου σε συνδυασμό με ζαναξ.
    Τι παίζει ακριβώς; Μπορεί να τα γράψει κι άλλος γιατρός εκτός ψυχιάτρου ή πρέπει να συμβουλευτώ και ψυχίατρο;
    Μας τα πρότεινε, βοηθητικά για να φτιάξει λίγο η ψυχολογία του γιατί έχει διαγνωστεί με καρκίνο.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ελισαβετ ολοι ανω των πενηντα εξηντα παιρνουν γιατι τα γεραματα ειναι μαρτυριο εγω με αυτουσ δουλευω δεν εχουν τιποτα απλα το συναισθηματικο φορτιο με τα γεραματα ερχεται και τουσ πλακωνει αποψη μου τα ζαναξ μην τα παρει καλυτερα λιγο κρασακι αυτοι που ξερω εγω ολοι ετσι κανουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Και κανενα συμπληρωματακι φαρμακευτικο και θα πεταει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •