SEROXAT
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: SEROXAT

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407

    SEROXAT

    τα χειροτρα χαπια για νεαρες ηλικιες επρεπε να λεγονταν τα καταραμμενα!!
    στην αρχη 2 εβδομαδες μετα την αρχη της ληψης τους ολα καλα...
    5μηνες μετα ομως......τι να πρωτοπω?αυξηση βαρους και ορεξης,τρομερη υπνηλια,κρισεις πανικου,αλλαγες δραματικες στη διαθεση και το κερασακι στην τουρτα??αυτοκτονικες-αυτοκαταστροφικες σκεψεις.δεν με αναγνωριζα πια.
    τα αντικατεστησα αμεσως με dumyrox τα οποια μπορει μεν να μην μου λυνουν το προβλημα εντελως τουλαχιστον δεν εχω παρενεργειες.
    seroxat-τα πιο απαραδεκτα χαπια

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    197
    Αυτά εμένα μου προκαλούσαν τα ίδια με τα ladose. Χασμουρητό χωρίς να νυστάζω. Χθες προχθές βγήκε βρώμα και για το Wellbutrin ότι παρατήρησαν σοβαρές αρνητικές επιπτώσεις αλλαγής συμπεριφοράς γιατί πλασάρονται και για την διακοπή του καπνίσματος που είναι και επίκαιρο. Γιατί έβγαλαν αυτές τις μέρες την βρώμα εμένα πάει αλλού το μυαλό μου πάντως. Δικαιώθηκα και για τα Stilnox που κόντεψαν να με βγάλουν τρελλό κάποτε που φώναζα ότι είναι ναρκωτικά και για πόσα χρόνια κυκλοφορούσαν στην ψύχρα χωρίς κόκκινη γραμμή ώσπου κάποια μέρα στα καλά καθούμενα άλλαξαν οι οδηγίες χρήσης, επισημάνθηκαν οι σοβαροί κίνδυνοι εθισμού και παρενεργειών και υποχρεώθηκαν να τα δίνουν σε συνταγή με κόκκινη γραμμή. \'Ολοι ξέρουν τι θα πει κόκκινη γραμμή σε συνταγή... ΄Οσοι εθίστηκαν τότε, ολόκληρη γενιά, κατά τ\'αλλα ήταν κατά φαντασίαν ναρκομανείς με τις κωλοβενζοδιαζεπίνες σαν το Stilnox.

  3. #3
    καλησπερα αυτα που λενε γαια τα seroxat ειναι αληθεια σε μενα προσωπικα μου εφερε εναν αυτοκτονικο ιδεασμο μαλον τον εβγαλε σττην επιφανεια δηλαδη ¨ποτε δ3εν ειμουν στενπχπριμενος ακομα και τωρα που ειμε χαλια ειμαι σε μια απαθεια ποτε δεν εχω κανει αποπειρα αυτοκτονειας η να σταματισω να ελπιζω,οταν εκοψα τοseroxat πριν 6 χρονια εσκασε μια φλασια στο κεφαλη μου σαν εικονα πιο πολυ με μενα να κανω κακο στον εαυτο μου !!!!!!!!!!!Πολυ ελεινο συνεσθημα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    apalefte και εγω μια απο τα ιδια.ειμαι, ημουν βασικα, αρκετα αισιοδοξο ατομο και με τα γαμωseroxat εκτος απο το απαλευτο ανευ λογου και αιιτιας χασμουριτο οπως ειπε και ο Velvet ,
    εμενα κλειδωμενη στο δωματιο απο φοβο μην τυχον και βρω κατι αιχμιρο και με βλαψω.ηταν ανυποφορη η κατασταση ολο το πρωι εκλεγα επειδη φοβομουν οτι το βραδυ που θα εμενα μονη θα ειχα παλι να παλεψω με τους δαιμονες μου και δεν θα ηταν κανεις να με σταματησει.
    κατα ενα περιεργο τροπο με αυτα τα χαπια ηταν σαν να ειμαι 2 σε 1 -εγω και ο seroxatοεαυτος μου.
    χαιρομαι τοσο μα τοσο πολυ που τα σταματησα!!!

  5. #5
    Και γω ρε συ ετσι ημουνα αστα να πανε !!!Αυτα που περναμε δεν υπαρχουν ειναι απο αλο πλανητη!!!!1

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    πειραματοζωα παιδι μου ετσι μας εχουν!
    οταν αλλαξα γιατρο και του ειπα οτι παιρνω τα seroxat φρικαρε ο ανθρωπος λογο της ηλικιας μου πρωτα καιμ μου ειπε \'ποιος??ποιος στα χορηγησε αυτα??\'δεν ειμαι και τελεια βεβαια με τα καινουρια( dumyrox) αλλα τουλαχιστον δεν εχω τις τοσες παρενεργειες που οχι μονο δεν σε κανουν καλα αλλα σε χειροτερευουν κιολας!!

  7. #7
    ρε συ οταν εγω πηγα σε ενα γιατρο πηγα απελπισμενος και φοβισμενος αυτος μαλλον ηταν πεινασμενος και ξελιγομενος για λεφτα ακουσε τις βλακειεσ μου και στο τελος εγραψε ενα χαπι πηρε τα λεφτατου και συνεχισε τη ζωη του εγω συνεχιζω τη κολαση απο τοτε.Δεν πρεπει οι γιατροι να ειναι συνεσθηματικα δεμενοι με ασθενεις αλα δεν πρεπει να ειναι και απανθρωποι >!Η ψυχιατρικη ειναι μια πολη δυσκολη επιστιμη για υπεφθηνους ανθρωπους οαχι για μεγαλομανεις και τυχοδιωκτες!!!11

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    εχεις απολυτο δικιο!!!!η πολυ επαγγελματικοτητα τους εχει κανει να ξεχασουν οτι ειναι ανθρωποι.
    για αυτο και εγω καταφευγω εδω και μιλαω με ατομα τα οποια οπως και εσυ μου μιλαν βαση των εμπειριων τους και οχι βαση του τι εμαθαν η διαβασαν σε ενα βιβλιο!

  9. #9
    Originally posted by melene
    εχεις απολυτο δικιο!!!!η πολυ επαγγελματικοτητα τους εχει κανει να ξεχασουν οτι ειναι ανθρωποι.
    για αυτο και εγω καταφευγω εδω και μιλαω με ατομα τα οποια οπως και εσυ μου μιλαν βαση των εμπειριων τους και οχι βαση του τι εμαθαν η διαβασαν σε ενα βιβλιο!
    αν αρxισω και λεω αφτα που νομιζω οτι ξερω ασε θα με πανε μεσα!!!!Η γνωση προερχετε και αποκτατε απο την εμπειρια και οχι απο το διαβασμα νομιζω και η εμπιρεια ειναι το παν

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Για νεαρές ηλικίες συνήθως δίνουν το ladose και τo dumyrox νομίζω είναι απο τα ελαφριά αντικαταθλιπτικά το είχα πάρει την πρώτη φορά αλλά για μένα νομίζω το ladose είναι καλό

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    α εχεις μηπως να μου πεις μετα τη διακοπη των dumyrox πως ησουν?υπαρχει περιπτωση να ξανακυλισω?

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    σεμενα τα σεροξατ ηταν καλα αλλα μου προκαλουσαν ναυτια.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Για 3-4 χρόνια το πάλευα οι υποτροπές ήλθαν γιατί πέρασα μετά πολλά προβλήματα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    Originally posted by giota
    Για 3-4 χρόνια το πάλευα οι υποτροπές ήλθαν γιατί πέρασα μετά πολλά προβλήματα
    ευχαριστω!

  15. #15
    Εγώ κάποτε τα πήρα ως συνταγή από νευρολόγο-ψυχίατρο και έπαιρνα 1/2 την ημέρα για 2 μήνες όπου και τα σταμάτησα από μόνος μου.
    Δεν είδα καμιά διαφορά προς τα πάνω, αντιθέτως υπνηλία ,πρήξιμο στο πρόσωπο και όταν μάλιστα τα έκοψα είχα ναυτία για 2 εβδομάδες.
    Δε θέλω να ακούω για αυτά.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •