Αφιερωση με αποκρυψη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Δεν μπορώ εδώ και μισή ώρα βασανίζομαι από σκέψεις. Θέλω να του στείλω από τον αριθμό μου (τον οποίο δεν τον έχει) ένα μήνυμα γράφοντας του ότι ήθελα να πω ένα Γεια και να σου ευχηθώ ότι καλύτερο!

    Μόνο και μόνο για να μην το θάψω μέσα μου όλο αυτό. Αλλά ντρέπομαι να του αποκαλύψω ποια είμαι αν με ρωτήσει. Επίσης ξέρω ότι έχει άλλη και δεν θέλω να δημιουργήσω πρόβλημα....

    Από την άλλη δεν πρέπει να λέμε αυτά που σκεφτόμαστε η νιώθουμε;

    Μόνο και μόνο επειδή δεν πρόλαβα να τον χαιρετήσω και δεν του είπα τίποτα ποτέ γιατί αναγκαστικά να φύγω γρήγορα..
    .οχι όμως ότι είχαμε κάτι πάνω από χαμογελα και ματιές....!

    μονο στο τονισμενο μπορω να σου απαντησω.
    ΟΧΙ, βεβαια. δεν πρεπει να λεμε αυτα που σκεφτομαστε ή νοιωθουμε!!!
    πρεπει να λεμε αυτα που δεν μας εκθετουν και που δεν στεναχωρουν τους αλλους, οταν ενηλικιωθουμε!
    αλοιμονο αν δεν λογοκριναμε τις σκεψεις μας και τις πετουσαμε ολες, δεξια- αριστερα για να ειμαστε "ειλικρινεις".
    αν ειναι ετσι, πες του και να χωρισει την γυναικα του για να δοκιμασετε μαζι. οσο και να μην θελεις, δεν μπορει, θα σου περασε εστω και φευγαλεα απο το μυαλο οτι θα ηταν ιδανικη λυση για τις δικες σου επιθυμιες. τις δικες του, δεν τις ξερουμε, οσα χαμογελα κι αν μοιραζει.....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Από την άλλη λέω άστο μην γελιοποιηθω, μην αρχίσει να ρωτάει και μη παίρνει τηλέφωνα αφού θα έχει τον αριθμό μου .μη βρω και κάνα μπελά με την άλλη για ένα αθώο και ρομαντικό μήνυμα.

    Αλλά μετά σκέφτομαι ότι δεν θα ήθελε κάποιος να ξέρει όταν κάποιος άλλος νιώθει κάτι ωραίο για αυτόν; είναι καλο να κρύβουμε αυτά που σκεφτόμαστε;

    Αλλά μετά πάλι λέω μήπως του τα είπα όλα από βλέμματα και χαμόγελα τότε....και το είχε καταλάβει και δεν χρειάζεται να του πω κάτι αλλο.

    Από την άλλη θα μείνω με το απωθημένο ότι δεν είπα κάτι
    Ωρες ωρες με τρομαζουν κατι τετοιες σκεψεις σας ...

    Ποιος ο λογος να το κανεις ?Για να μην εχεις εσυ απωθημενο να δημιουργησεις ισως καποιο προβλημα σε δυο αλλους ανθρωπους ?

    Αφου δεν εχεις σκοπο να μαθει ποια εισαι ή να τον διεκδηκησεις ξεκαθρα ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ .

    Αλλο να παιζοταν κατι ακομα και δεσμευμενος να ηταν ,αφου σου εχει δωσει το δικαιωμα και αλλο αυτο που υπαρχει τωρα .Πιστευω να αντιλαμβανεσαι πως το λεω !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Από την άλλη λέω άστο μην γελιοποιηθω, μην αρχίσει να ρωτάει και μη παίρνει τηλέφωνα αφού θα έχει τον αριθμό μου .μη βρω και κάνα μπελά με την άλλη για ένα αθώο και ρομαντικό μήνυμα.

    Αλλά μετά σκέφτομαι ότι δεν θα ήθελε κάποιος να ξέρει όταν κάποιος άλλος νιώθει κάτι ωραίο για αυτόν; είναι καλο να κρύβουμε αυτά που σκεφτόμαστε;

    Αλλά μετά πάλι λέω μήπως του τα είπα όλα από βλέμματα και χαμόγελα τότε....και το είχε καταλάβει και δεν χρειάζεται να του πω κάτι αλλο.

    Από την άλλη θα μείνω με το απωθημένο ότι δεν είπα κάτι
    εσυ εισαι ελευθερη.
    ΕΚΕΙΝΟΣ ειχε το κολλημα της σχεσης/γαμου, οποτε αν ηθελε κατι απο εσενα, εκεινος θα εκανε το βημα. απο σενα, τα χαμογελα και οι ματιες, ηταν υπεραρκετα για να κανει καποια κινηση.

    καποιος λογος υπηρχε που δεν το εκανε.
    μαλλον το οτι δεν το ηθελε...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Καλησπέρα! Προς αποφυγή οποιασδήποτε παρεξήγησης και χωρίς να έχω πρόθεση να είμαι αγενής, οι αφιερώσεις με απόκρυψη και τα μηνύματα από άγνωστο αποστολέα είναι παιδαριώδης πράξη, κάτι που κάναμε στο γυμνάσιο. Θα συμφωνήσω με τη Remedy ότι δεν χρειάζεται να λέμε οτι σκεφτόμαστε και θα τονίσω ιδίως όταν πρόκειται να "ενοχλήσουμε" κάποιον-α που ειναι ήδη σε σχέση. Είναι εντελώς έξω από τον δικό μου τρόπο σκέψης. Σε όλους-ες έχει τύχει να δούμε ή να θαυμάσουμε έναν ωραίο, δεσμευμένο άνθρωπο αλλά αλίμονο αν περνούσαμε τα επιτρεπτά όρια. Ξεκίνα να συναναστρέφεσαι με άλλους ανθρώπους και πιστεύω οτι θα συναντήσεις κάποιον ελεύθερο άνθρωπο που θα σε βοηθήσει να ξεκολλήσεις. Και βασική αρχή με την οποία, κατ' εμέ, θα πρέπει να πορευόμαστε: μην κάνεις ό,τι δεν θέλεις να σου κάνουν.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Το 96.4 τοισ εκατο των αντρων ειναι παγιδευμενο στην παιδικη ηλικια γι αυτο ειναι ολοι αχρηστοι ωραιο δεν ειναι που σου ειπα κατι ωραιο για να σε ανεβασω

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Είναι ωραίο σαν σκέψη να το κάνεις , εγώ θα γουσταρα αν μου το έκανε μια κοπέλα, αλλά εφόσον λες πιο πάνω ότι είναι δεσμευμένος μην το κάνεις.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    9
    Προσωπικά, θεματοθέτρια σε καταλαβαίνω απόλυτα!
    Έχει μείνει μια αίσθηση ημιτελούς κατάστασης, κάτι ανεκπλήρωτο και ταυτόχρονα ρομαντικό...!
    Αυτό, σε μια ατμόσφαιρα φανταστική και πιθανόν ωραιοποιημένη! Στο ρεαλιστικό κόσμο, φαντάζει ανέφικτο, μη πραγματοποιήσιμο, λαμβάνοντας υπόψη τις πραγματικές συνθήκες.
    Οπότε προχωράς μπροστά.

    Το τηλέφωνό του, πώς τα κατάφερες και το έμαθες; Πές μας το μυστικό!

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εσυ εισαι ελευθερη.
    ΕΚΕΙΝΟΣ ειχε το κολλημα της σχεσης/γαμου, οποτε αν ηθελε κατι απο εσενα, εκεινος θα εκανε το βημα. απο σενα, τα χαμογελα και οι ματιες, ηταν υπεραρκετα για να κανει καποια κινηση.

    καποιος λογος υπηρχε που δεν το εκανε.
    μαλλον το οτι δεν το ηθελε...
    Είμαι βέβαιος ότι σκέφθηκες και την άλλη περίπτωση την οποία δεν έγραψες για άλλο λόγο. Ωστόσο θα το επισημάνω ότι πιθανόν να μην έκανε κίνηση διότι όχι γιατί δεν ήθελε αλλά γιατί δεν μπορούσε...!!!
    Βεβαίως, το αποτέλεσμα είναι ίδιο, η ζωή προχωρά οπότε πάμε παρακάτω!

  9. #24
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by nefeligeretis View Post
    Είμαι βέβαιος ότι σκέφθηκες και την άλλη περίπτωση την οποία δεν έγραψες για άλλο λόγο. Ωστόσο θα το επισημάνω ότι πιθανόν να μην έκανε κίνηση διότι όχι γιατί δεν ήθελε αλλά γιατί δεν μπορούσε...!!!
    Βεβαίως, το αποτέλεσμα είναι ίδιο, η ζωή προχωρά οπότε πάμε παρακάτω!
    Δεν του έκανα τελικά την αφιέρωση ούτε του έστειλα ανώνυμο μήνυμα. Έπνιξα αυτή τη παρορμηση μου , πρώτον επειδή αν θα ήθελε κάτι από μένα αυτο θα ήταν περιπέτεια της μιας βραδιάς κάτι που δεν με ενδιαφέρει. Και δεύτερον επειδή σίγουρα θα ήθελε κάτι περιστασιακό λόγω της δέσμευσης του. Οπότε δεν θα έβγαινε πουθενά

    Πέταξε τις μπηχτές του παρόλα αυτά. Μια και καλή μπηχτη όμως ...και τις ματιές του Αλλά τίποτα παραπάνω. Δεν ξέρω τι θα ήθελε αν κάτι θα ήθελε όντως ...αλλα αφού αυτό το κάτι θα ήταν κατά πάσα πιθανότητα διάσκεδαση από τη δεσμευση του δεν με ενδιαφέρει

  10. #25
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by nefeligeretis View Post
    Προσωπικά, θεματοθέτρια σε καταλαβαίνω απόλυτα!
    Έχει μείνει μια αίσθηση ημιτελούς κατάστασης, κάτι ανεκπλήρωτο και ταυτόχρονα ρομαντικό...!
    Αυτό, σε μια ατμόσφαιρα φανταστική και πιθανόν ωραιοποιημένη! Στο ρεαλιστικό κόσμο, φαντάζει ανέφικτο, μη πραγματοποιήσιμο, λαμβάνοντας υπόψη τις πραγματικές συνθήκες.
    Οπότε προχωράς μπροστά.

    Το τηλέφωνό του, πώς τα κατάφερες και το έμαθες; Πές μας το μυστικό!
    Το τηλέφωνο του το πήρα επειδή με βοήθησαν πολύ οι συνθήκες να το καβατζωσω (χωρίς καν να το ξέρει) γιατί είχα πρόσβαση σε πληροφορίες του.

  11. #26
    Honorata
    Guest
    Επίσης δεν του έκανα αφιερωση ούτε μήνυμα γιατί είναι παιδιάστικο και ανώφελο. Και επειδή ξέρω καταβαθος ότι θα μου κάνει καλό να προχωρήσω και να μην μείνω σε ένα φλερτ αδιέξοδο.
    Το κακο είναι ότι δεν έχει καν σοσιαλ μίντια να έπαιρνα λίγο ματι, τι κανει, τι ανεβάζει με ποια είναι.

    Αλλά ίσως και καλύτερα έτσι για να πάω παρακάτω

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Δεν του έκανα τελικά την αφιέρωση ούτε του έστειλα ανώνυμο μήνυμα. Έπνιξα αυτή τη παρορμηση μου , πρώτον επειδή αν θα ήθελε κάτι από μένα αυτο θα ήταν περιπέτεια της μιας βραδιάς κάτι που δεν με ενδιαφέρει.
    Τι πραγματικά θα ήθελε, δεν το γνωρίζεις.
    Μπορεί προσωπική επιβεβαίωση, μπορεί πραγματικά να του άρεσες αλλά να μη μπορούσε να ανταποκριθεί λόγω της δέσμευσής του...

    Κάποτε βρέθηκα κι εγώ στην ίδια θέση με το παλικάρι και δεν έκανα τίποτα απολύτως λόγω του δεύτερου λόγου που σου αναφέρω.
    Δεν έμαθε ποτέ σε ποιο βαθμό μού άρεσε, αν και στο τέλος, νομίζω πως αμφέβαλλε (λανθασμένα) και γι'αυτό...!

    Δεν έχω απιστήσει ποτέ και ούτε είμαι διατεθειμένος, επίσης, δεν θέλω να καθυστερήσω καμιά κοπέλα από το να αποπροσανατολιστεί και να χάσει μια πραγματική ευκαιρία που μπορεί απροσδόκητα να της παρουσιαστεί, οπότε γνωρίζω πολύ καλά το αδιέξοδο αυτών των περιπτώσεων. Μένει στο τέλος μια γλυκιά ανάμνηση, μπορούμε να πάρουμε το θετικό και προχωρά ο καθένας παρακάτω.

    Στην καθημερινή ζωή συμβαίνουν διάφορα μικρά και μεγάλα που δίνουν έναν ιδιαίτερο τόνο, μια ξεχωριστή ζωντάνια, το αλατοπίπερο που τελικά την ομορφαίνει ποικιλοτρόπως!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nefeligeretis View Post
    Είμαι βέβαιος ότι σκέφθηκες και την άλλη περίπτωση την οποία δεν έγραψες για άλλο λόγο. Ωστόσο θα το επισημάνω ότι πιθανόν να μην έκανε κίνηση διότι όχι γιατί δεν ήθελε αλλά γιατί δεν μπορούσε...!!!
    Βεβαίως, το αποτέλεσμα είναι ίδιο, η ζωή προχωρά οπότε πάμε παρακάτω!
    οχι, "δεν ηθελε" ειναι το αποτελεσμα.
    δεν το ειπα εκ παραδρομης στην τυχη.
    το να κανουμε σεξ με καποιους που θα γνωρισουμε, ειναι κατι που "μπορουμε" οι περισσοτεροι.
    η πιστη ειναι αποφαση. δεν γινεται επειδη "δεν μπορουμε".
    η συνειδητη επιλογη μας να μην προδωσουμε τον ανθρωπο μας ειναι το "θελω" μας ομως. οποτε, το αποτελεσμα ειναι το "δεν θελω".

    αυτα, δεν ισχυουν για ολους φυσικα.
    καποιοι και θελουν και μπορουν, και μια χαρα το πανε το γραμμα. δικαιωμα τους...

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οχι, "δεν ηθελε" ειναι το αποτελεσμα.
    δεν το ειπα εκ παραδρομης στην τυχη.
    το να κανουμε σεξ με καποιους που θα γνωρισουμε, ειναι κατι που "μπορουμε" οι περισσοτεροι.
    η πιστη ειναι αποφαση. δεν γινεται επειδη "δεν μπορουμε".
    η συνειδητη επιλογη μας να μην προδωσουμε τον ανθρωπο μας ειναι το "θελω" μας ομως. οποτε, το αποτελεσμα ειναι το "δεν θελω".

    αυτα, δεν ισχυουν για ολους φυσικα.
    καποιοι και θελουν και μπορουν, και μια χαρα το πανε το γραμμα. δικαιωμα τους...
    Τα όρια μεταξύ του "δεν μπορώ" και του "δε θέλω", μπορεί μερικές φορές να είναι δυσδιάκριτα.
    Θυμίζει το αν το αυγό έκανε την κότα ή η κότα το αυγό! . Όπως και να'χει, βέβαια, το αποτέλεσμα είναι ίδιο.

  15. #30
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by nefeligeretis View Post
    Τα όρια μεταξύ του "δεν μπορώ" και του "δε θέλω", μπορεί μερικές φορές να είναι δυσδιάκριτα.
    Θυμίζει το αν το αυγό έκανε την κότα ή η κότα το αυγό! . Όπως και να'χει, βέβαια, το αποτέλεσμα είναι ίδιο.
    Ισχύει..

    Δεν ξέρουμε αν ήθελε κάτι όντως ή εαν δεν ήθελε..

    Όμως αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι ακόμα και να ήθελε δεν θα μπορούσε να κάνει κάτι παραπάνω. Αφήστε με να το λέω επειδή ξέρω ακριβως τις συνθήκες.και θα ήταν πολύ παράτολμο να κάνει πιο φανερή κίνηση ή να χωθεί στα ίσα. Δίκοπο μαχαίρι στη προκειμένη περίπτωση. Θα διακινδυνεύε πολύ και ίσως το ενδιαφέρον του να μην αξίζε το ρισκο.

    Όπως και να έχει το αποτέλεσμα όπως λέτε και εσεις είναι το ίδιο.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Απόκρυψη αγωγής
    By Νοσηρή φαντασία in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 45
    Last Post: 07-07-2019, 03:05
  2. ΑΦΙΕΡΩΣΗ
    By Θεολόγος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 09-01-2013, 04:58
  3. Αποκρυψη δημοσιεύσεων από τους Επισκέπτες
    By Username in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 29-12-2012, 05:56
  4. Μια αφιέρωση μπορώ να κάνω?
    By LIDA_ed in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20
    Last Post: 11-09-2009, 10:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •