Αφιερωση με αποκρυψη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Honorata
    Guest

    Αφιερωση με αποκρυψη

    Θέλω να κάνω μια τρέλα, θέλω να πω σε κάποιον που υπήρχε ένα αμυδρό φλερτ κάποτε, πριν λίγο καιρό, ότι τον σκέφτομαι και τον επιθυμώ. Θέλω να του στείλω ένα τραγούδι αφιερωση με κλήση από αποκρυψη, μόνο έτσι μπορώ να εκφράσω ότι δεν του είπα για τι οι συνθήκες δεν το επέτρεπαν.

    Όχι δεν είμαι 15 χρονών. Αν και είμαι παιδί στη ψυχή. Τι γνώμη έχετε για αυτές τις αφιερώσεις; θα σας κολακεύε ως άντρας ή ως γυναικα να λάβετε μια τέτοια αφιέρωση η θα σας φαινόταν τρομακτικό ή ακόμα και αστείο;

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Ναι θα ήταν ωραίο! Κάντο ! Χαχα
    Μέσα στο μυστήριο έχει και πλάκα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Θέλω να κάνω μια τρέλα, θέλω να πω σε κάποιον που υπήρχε ένα αμυδρό φλερτ κάποτε, πριν λίγο καιρό, ότι τον σκέφτομαι και τον επιθυμώ. Θέλω να του στείλω ένα τραγούδι αφιερωση με κλήση από αποκρυψη, μόνο έτσι μπορώ να εκφράσω ότι δεν του είπα για τι οι συνθήκες δεν το επέτρεπαν.

    Όχι δεν είμαι 15 χρονών. Αν και είμαι παιδί στη ψυχή. Τι γνώμη έχετε για αυτές τις αφιερώσεις; θα σας κολακεύε ως άντρας ή ως γυναικα να λάβετε μια τέτοια αφιέρωση η θα σας φαινόταν τρομακτικό ή ακόμα και αστείο;
    ειναι ελευθερος; εισαι ελευθερη;

  4. #4
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ειναι ελευθερος; εισαι ελευθερη;
    Εμενα δεν παίζει κάτι σοβαρό στη ζωή μου σε αυτή τη φάση. Αυτός όμως ναι είναι δεσμευμένος. Εάν δεν ήταν θα είχα εκδηλώσει κάτι παραπάνω. Και τώρα αν το έκανα θα ήταν μόνο μια κλήση τίποτα παραπάνω. Χωρίς να ξέρει ή να καταλάβει ποια ειμαι .

    Αλλά μετά λέω άστο χεστο προχωρά και δεν πειράζει αν δεν εξέφρασες κάτι που ήθελες.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Να μην το κάνεις.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Εμενα δεν παίζει κάτι σοβαρό στη ζωή μου σε αυτή τη φάση. Αυτός όμως ναι είναι δεσμευμένος. Εάν δεν ήταν θα είχα εκδηλώσει κάτι παραπάνω. Και τώρα αν το έκανα θα ήταν μόνο μια κλήση τίποτα παραπάνω. Χωρίς να ξέρει ή να καταλάβει ποια ειμαι .

    Αλλά μετά λέω άστο χεστο προχωρά και δεν πειράζει αν δεν εξέφρασες κάτι που ήθελες.
    Πρωτα απ ολα, αν ειναι ανωνυμο, δεν εξεφρασες απολυτως τπτ ειναι σαν να γραψεις ενα γραμμα και να μην το στειλεις. Ε γραψτο και μην το στειλεις. Διαβαζε το μονη σου.
    Αν εκδηλωθεις επωνυμα, υπαρχουν αλλα θεματα. Τα ξερεις καλα. Δικο σου θεμα αν θα προχωρησεις σε τετοιου ειδους διεκδικηση.
    Για μενα, χαμενος χρονος κι ενεργεια , απο κατι που θα μπορουσε πραγματικα να προχωρησει στην ζωη σου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Εμενα δεν παίζει κάτι σοβαρό στη ζωή μου σε αυτή τη φάση. Αυτός όμως ναι είναι δεσμευμένος. Εάν δεν ήταν θα είχα εκδηλώσει κάτι παραπάνω. Και τώρα αν το έκανα θα ήταν μόνο μια κλήση τίποτα παραπάνω. Χωρίς να ξέρει ή να καταλάβει ποια ειμαι .

    Αλλά μετά λέω άστο χεστο προχωρά και δεν πειράζει αν δεν εξέφρασες κάτι που ήθελες.
    Εφόσον έχει σχέση δεν θεωρείς ότι μπορεί να του δημιουργησεις πρόβλημα;;;; Άσε τον άνθρωπο στην ησυχια του
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #8
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Πρωτα απ ολα, αν ειναι ανωνυμο, δεν εξεφρασες απολυτως τπτ ειναι σαν να γραψεις ενα γραμμα και να μην το στειλεις. Ε γραψτο και μην το στειλεις. Διαβαζε το μονη σου.
    Αν εκδηλωθεις επωνυμα, υπαρχουν αλλα θεματα. Τα ξερεις καλα. Δικο σου θεμα αν θα προχωρησεις σε τετοιου ειδους διεκδικηση.
    Για μενα, χαμενος χρονος κι ενεργεια , απο κατι που θα μπορουσε πραγματικα να προχωρησει στην ζωη σου.
    Μα δεν υπάρχει και κάτι σπουδαίο στη ζωή μου να προχωρήσει. Ούτε και με αυτόν θα προχωρούσε. Απλά να μην μείνω με το απωθημένο ότι δεν του είπα τίποτα. Αλλά και με αυτόν τον τρόπο ισχύει ότι θα είναι σαν να μη το είπα.

    Απλά με πιάνουν κάτι στιγμες ίσως μοναξιάς ίσως που μου λείπει. Δεν είναι καλή ιδέα. Δεν θα τον ενοχλούσα οχι

  9. #9
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Να μην το κάνεις.
    Ναι ........

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Μα δεν υπάρχει και κάτι σπουδαίο στη ζωή μου να προχωρήσει. Ούτε και με αυτόν θα προχωρούσε. Απλά να μην μείνω με το απωθημένο ότι δεν του είπα τίποτα. Αλλά και με αυτόν τον τρόπο ισχύει ότι θα είναι σαν να μη το είπα.

    Απλά με πιάνουν κάτι στιγμες ίσως μοναξιάς ίσως που μου λείπει. Δεν είναι καλή ιδέα. Δεν θα τον ενοχλούσα οχι
    ακριβως, επειδη με αυτον δεν προκειται να προχωρησει τπτ, αλλα και να προχωρησει, μονο χασουρα θα ειναι, το οτι θα ασχοληθεις μαζι του, θα σου αποροφησει χρονο και ενεργεια που θα εχουν σαν αποτελεσμα να παραμεινεις μονη, κι ας μην φαινεται εκ πρωτης οψεως...
    αντι να εισαι διαθεσιμη, θα εισαι απασχολημενη σε μια χαμενη υποθεση κιε τσι δεν θα προκυψει τπτ αλλο..

  11. #11
    Honorata
    Guest
    Δεν μπορώ εδώ και μισή ώρα βασανίζομαι από σκέψεις. Θέλω να του στείλω από τον αριθμό μου (τον οποίο δεν τον έχει) ένα μήνυμα γράφοντας του ότι ήθελα να πω ένα Γεια και να σου ευχηθώ ότι καλύτερο!

    Μόνο και μόνο για να μην το θάψω μέσα μου όλο αυτό. Αλλά ντρέπομαι να του αποκαλύψω ποια είμαι αν με ρωτήσει. Επίσης ξέρω ότι έχει άλλη και δεν θέλω να δημιουργήσω πρόβλημα....

    Από την άλλη δεν πρέπει να λέμε αυτά που σκεφτόμαστε η νιώθουμε;

    Μόνο και μόνο επειδή δεν πρόλαβα να τον χαιρετήσω και δεν του είπα τίποτα ποτέ γιατί αναγκαστικά να φύγω γρήγορα..
    .οχι όμως ότι είχαμε κάτι πάνω από χαμογελα και ματιές....!

  12. #12
    Honorata
    Guest
    Δεν θέλω να το συνεχίσω!! Ούτε να αποκαλυφθω! Θέλω μόνο να του πω ένα Γεια που ήθελα και δεν είπα

  13. #13
    Honorata
    Guest
    Από την άλλη λέω άστο μην γελιοποιηθω, μην αρχίσει να ρωτάει και μη παίρνει τηλέφωνα αφού θα έχει τον αριθμό μου .μη βρω και κάνα μπελά με την άλλη για ένα αθώο και ρομαντικό μήνυμα.

    Αλλά μετά σκέφτομαι ότι δεν θα ήθελε κάποιος να ξέρει όταν κάποιος άλλος νιώθει κάτι ωραίο για αυτόν; είναι καλο να κρύβουμε αυτά που σκεφτόμαστε;

    Αλλά μετά πάλι λέω μήπως του τα είπα όλα από βλέμματα και χαμόγελα τότε....και το είχε καταλάβει και δεν χρειάζεται να του πω κάτι αλλο.

    Από την άλλη θα μείνω με το απωθημένο ότι δεν είπα κάτι

  14. #14
    kopela93
    Guest
    Η σχέση του δε σημαίνει ότι θα είναι για πάντα. Στείλε ένα γεια είμαι η τάδε και άστο να υπάρχει σαν αρχή των πραγμάτων. Ποτέ δεν ξες .

  15. #15
    Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    92
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Θέλω να κάνω μια τρέλα, θέλω να πω σε κάποιον που υπήρχε ένα αμυδρό φλερτ κάποτε, πριν λίγο καιρό, ότι τον σκέφτομαι και τον επιθυμώ. Θέλω να του στείλω ένα τραγούδι αφιερωση με κλήση από αποκρυψη, μόνο έτσι μπορώ να εκφράσω ότι δεν του είπα για τι οι συνθήκες δεν το επέτρεπαν.

    Όχι δεν είμαι 15 χρονών. Αν και είμαι παιδί στη ψυχή. Τι γνώμη έχετε για αυτές τις αφιερώσεις; θα σας κολακεύε ως άντρας ή ως γυναικα να λάβετε μια τέτοια αφιέρωση η θα σας φαινόταν τρομακτικό ή ακόμα και αστείο;
    Αν ήμουν ελεύθερος, θα με κολάκευε. Αν ήμουν σε σχέση, θα ήταν ανάμεικτα τα συναισθήματα αλλά περισσότερο θα με τρόμαζε. Το τελευταίο πράγμα που θα ήθελα, θα ήταν να δημιουργηθούν προβλήματα στη σχέση μου.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Απόκρυψη αγωγής
    By Νοσηρή φαντασία in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 45
    Last Post: 07-07-2019, 03:05
  2. ΑΦΙΕΡΩΣΗ
    By Θεολόγος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 09-01-2013, 04:58
  3. Αποκρυψη δημοσιεύσεων από τους Επισκέπτες
    By Username in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 29-12-2012, 05:56
  4. Μια αφιέρωση μπορώ να κάνω?
    By LIDA_ed in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 20
    Last Post: 11-09-2009, 10:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •