Έντονο άγχος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Έντονο άγχος

    Καλημέρα σε όλους. Σήμερα ξεκινάω για δουλειά σε ένα ξενοδοχείο που είναι μια ώρα και κάτι λεπτά μακριά από το σπίτι μου και έχω κανονίσω να μένω και να τρώω εκεί. Το θέμα είναι ότι από την Δευτέρα το βράδυ άρχισε το άγχος και αρκετά άσχημα. Δυστυχώς από όταν γύρισα στο σπίτι μου λόγω κορωναιου δεν έφυγα από εδώ με αποτέλεσμα να "δεθω" αρκετά, να το πω, με το σπίτι μου και με το να μένω με την μητέρα μου (ο πατέρας μου και ο αδερφός μου δουλεύουν σε άλλες πόλεις). Και σήμερα που είναι να φύγω με έχει πιάσει πανικός. Φοβάμαι ότι θα πάω εκεί και απο το άγχος δεν θα τρώω καλά δεν θα κοιμάμαι καλά. Δεν είναι ότι δεν θέλω να φύγω να ξεκινήσω σιγά σιγά να βρίσκω τα πατήματα μου απλά αυτό το άγχος με καταστρέφει απίστευτα αυτή τη στιγμή.

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Κάνε αναπνοές, προσπάθησε να χαλαρώσεις με χαλαρωτική μουσική ή κάνε ο,τι σε βοηθάει γενικά για το άγχος. Κάποιο φυσικό ηρεμιστικό ίσως ;
    Είναι το να μπαίνεις σε νέο περιβάλλον. Δεν είναι κάτι άλλο.

  3. #3
    Έχω κάτι βίντεο που σε στιγμές έντονου άγχους με βοηθάνε κάπως. Ναι αυτό ακριβώς μπαίνω σε ένα νέο περιβάλλον... Και λόγω του άγχους σκέφτομαι ότι θα γίνει αυτό και θα γίνει το άλλο και με κάνει χειρότερα. Δεν παίρνω κάτι γιατί το έντονο άγχος μου έρχεται σε συγκεκριμένες περιόδους της ζωής. Κάποια στιγμή σαν φοιτήτρια που ήμουν πάλι πολύ αγχωμένη έπαιρνα κάποια ελαφριά χαπάκια που βοηθάνε στον ύπνο.

  4. #4
    kopela93
    Guest
    Γενικά πάντα να προτιμάμε φυσικές λύσεις εκτός αν είναι αναγκαίο
    Για το άγχος είναι οι αναπνοές, η γιόγκα το χαλαρό περπάτημα σε ένα ωραίο μέρος
    Τέτοια πράγματα
    Αλλά διάφορα πράγματα βοηθούν διαφορετικούς ανθρώπους
    Μπορώ να σου στείλω μήνυμα για κάτι άλλο;

  5. #5
    Ναι έχεις δίκιο το καλό είναι ότι το ξενοδοχείο είναι δίπλα στην θάλασσα και πιστεύω ότι θα με βοηθήσει να χαλαρώνω. Ευχαριστώ για τα tips!

  6. #6
    Γενικά αν κάποιος ή κάποια έχει κάποια άλλη συμβουλή ή κάτι άλλο να πει με χαρά να τα ακούσω!

Similar Threads

  1. Έντονο άγχος
    By Sofia2626 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 02-01-2022, 01:49
  2. Έντονο αγχος
    By Νεραιδα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 08-02-2015, 21:01
  3. έντονο άγχος
    By ΜΙΝΑ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-2013, 17:57
  4. Έντονο άγχος help..
    By original21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 10-07-2012, 13:54
  5. Lexotanil και ΕΝΤΟΝΟ άγχος
    By man_26 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 22-02-2007, 10:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •