Είμαι εδώ ξανά για άλλο λογο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ElVa View Post
    Παιδια περνάει!! Το ξέρω γιατι και εγώ τα κατάφερα! Υπάρχουν περίοδοι που κυλάς πάλι και υποφέρεις, αλλά κάνουν τον κύκλο τους και μετά συνέρχεσαι πάλι. Δεν είναι όλη σου η ζωή μια κόλαση.
    Αρκεί να προσπαθήσεις και να βρεις τρόπους που σε βοηθούν!

    Εγώ έκοψα τα χάπια, άλλαξα την διατροφή μου, πήρα συμπληρώματα, βρήκα έναν υπέροχο άνθρωπο που με βοήθησε απίστευτα, ξεκίνησα χορό, κάνω μια δουλειά που με ευχαριστεί και με γεμίζει, βρήκα νέους φίλους που κάνουμε μαζί εξόδους και εκδρομές και φυσικά έκανα χρόνια ψυχοθεραπεία. Ξεκίνησα επιτέλους να ζω ενώ από παιδί, που όλα τα άλλα έχουν άγνοια κινδύνου και απλά είναι ξέγνοιαστα, εγώ φοβόμουν οτι εχω κατι και πεθαίνω.
    Δεν θα περάσει ποτέ εντελώς, απλά με σωστή διαχείριση το μεγαλύτερο μέρος της ζωής σου θα είναι καλό και οι κακες φάσεις θα περνούν πιο γρήγορα

    Μπραβο σου κορίτσι μου που τα καταφερες και εσυ!!
    Μπραβο και σ εσενα κοριτσι μου !
    Ολα αυτα που ειπες οτι αλλαξες,προσθεσες στην ζωη σου και το πιο σημαντικο ,ενας ανθρωπος ειναι αυτα που πρεπει ολοι να κανουμε για να βγαινουμε απο αυτο τον λαβύρινθο
    Ενας ανθρωπος, ενας ερωτας .ενας συντροφος ειναι αυτος που πραγματικα ειναι ικανος για πολλα, οσο ικανοι ειναι και οι ανθρωποι ,οι φιλοι μας που εχουμε διπλα μας τετοιες περιοδους !

    Τιποτα δεν περναει δυστηχως ,απλα μαθαινουμε να διαχειριζομαστε τα παντα .Τα διαχειριζομαστε σε τετοιο βαθμο που σιγουρα δεν ειναι πρωτεύων πλεον στην ζωη μας !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Quote Originally Posted by nightzer View Post
    Μπράβο σου που τα κατάφερες
    Αν θες βέβαια μπορείς να μου πεις πώς κατάφερες και έκοψες τα χάπια;
    Παλεύω και εγώ να τα κόψω αλλά δεν μπορώ να το καταφερω
    Δυστυχώς δεν έχουμε όλοι τα ίδια συμπτώματα, την ίδια ένταση και δεν παίρνουμε τα ίδια χάπια. Πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρό σου, ίσως τα χρειάζεσαι. Εγώ τα έκοψα γιατί πέρα από τον πρώτο χρόνο που ήμουν σουπερ, μετα δεν μου πρόσφεραν κάτι. Τα έχω κόψει εδώ και ένα χρόνο και είμαι πάρα πολύ καλά
    Ήταν πάααααρα πολύ δύσκολο. Ήθελε πολύ κουράγιο και υπομονή να αντέξεις τα συμπτώματα στέρησης. 2 εβδομάδες κρατησαν σε εμένα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Eva αν η μαριλου ειναι αυτη που νομιζω ειναι απο μαθητευομενοσ μαγοσ μεχρι ο καλυτεροσ χειρουργοσ εγω μονο τα βασικα τησ ειπα αυτη το εκανε επιστημη μιλα τησ μπασ κ τι χρειαζεσαι εγω δεν κανω πλακα την χρειαζομαι

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Είμαι απελπισμένος ,δεν ξέρω τι άλλο να κάνω !
    By giannos98 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 20-10-2018, 12:32
  2. Δε μπορω να ειμαι αλλο μονος μου
    By solkots in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 10
    Last Post: 21-07-2014, 13:40
  3. Replies: 19
    Last Post: 18-05-2012, 11:27
  4. Αυτη την ωρα που σας γραφω ειμαι Φ Ε Σ Υ !!! , ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ
    By giorgos panou in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 14
    Last Post: 11-09-2011, 19:02
  5. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΜΠΑΧΑΛΟ....
    By Rigi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 01-03-2011, 18:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •