Γιατί με δοκιμάζει ; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 42
  1. #16
    Banned
    Join Date
    May 2022
    Posts
    22
    Την πρώτη φορά που χωρίσαμε έγινε πάνω σε καβγά .Δεν είχα τέτοιο σκοπό .Απλώς ήταν μια κακή μέρα που 1) είχε μιλήσει άσχημα για κάποιον γνωστό μας 2) ήμασταν και οι δυο λίγο κουρασμένοι και είχαμε νεύρα από την μέρα μας 3) ακριβώς επειδή υπήρξαν μικρες χαζές αφορμές ,του είπα πως νιώθω ότι σήμερα δεν επικοινωνούμε και πολύ καλά και ότι κάτι πάει λάθος .
    Αυτός σε αυτό το άκουσμα πανικοβλήθηκε ,στην αρχή μου είπε να το πιάσουμε όλο από την αρχή καο αν έχει αλλάξει κάτι σε αυτά που νιώθω και το αμέσως επόμενο λεπτό ,πριν προλάβω σχεδόν να απαντήσω ,μου έκανε επίθεση και καλά να μην νομίζω ότι εγώ τον βαριέμαι ενώ αυτός με κυνηγάει και ότι και αυτός ξενέρωσε ξαφνικά .Παράλληλα όταν του έλεγα ότι οκ αν ισχύει αυτό ας το αφήσουμε ,και γενικώς ένιωσα ότι πανικοβλήθηκε στο ενδεχόμενο ότι εγώ θα τον αφήσω και προσπαθούσε κάπως να με προλάβει .Εκείνη τη μέρα στεναχωρήθηκα άπειρα γιατί μέχρι τότε ήταν όλα πολύ όμορφα και κυρίως ένιωθα πράγματα για αυτόν .Πάνω στα νεύρα ΜΠΥ και επειδή μου χτύπησε πολύ άσχημα η συμπεριφορά του ,το άφησα και από τότε χάθηκα τελείως και δεν του ξαναμιλησα ,μέχρι τώρα που τα ξαναβρήκαμε (με τις ενδιάμεσες παρεμβολές υου ).Τελοσπαντων ,απλώς αν θέλει τον χρόνο του ,αν φοβάται ότι εξαφανίστηκα και θα το ξανακάνω ή αν έκανα και εγώ λάθη ειμαι διατεθημένη να περιμένω και να τα διορθώσω .Πάνω που με ρωτήσατε αν έχουμε τώρα ελεύθερη σχέση ...ειλικρινά στα λόγια μπορεί να μου πει χίλιες δυο βλακείες ,είμαστε χαλαρά ,το πάμε σιγά σιγά ,όλα κουλ κλπ κλπ και όχι δεν έχουμε από τώρα σχέση .Στην πράξη αυτός θα είναι αυτός που θα συμπεριφερθεί σαν να έχουμε σχέση (κυρίως με τον έλεγχο και τα τηλεφωνήματα ) + αν με δει ακόμα και να μιλάω με φίλους μου ή στο ενδεχόμενο ότι ειμαι σε ένα πάρτυ και γύρω μου έχει αγόρια πιστεύω θα τρελαθεί .Δεν φτάνω καν στο σημείο και στο ενδεχόμενο να μην υπάρχει αποκλειστικότητα από μεριάς μου ή μα βγαίνω συστηματικά και με άλλους .Παρόλα αυτά στα λόγια δεν θα παραδεχτεί τίποτα ,δεν θα πει τίποτα ,θα μου κρατήσει μουτρα ,θα μασήσει τα λόγια του και θα δείξει έτσι τί τον πείραξε .Τελοσπαντων τι να πω ,έχω στεναχωρηθεί αρκετά και προβληματιστεί ..

  2. #17
    kopela93
    Guest
    Δεν είναι καλός στην επικοινωνία. Αντιδρά με έναν τρόπο τέτοιο που στραβώνει και είναι λες και άλλος στραβώνει κι όχι αυτός. Πρέπει να παραδεχτεί αυτό που νιώθει να κάτσει να το αναλύσει να σου πει για ποιο λόγο νομίζει ότι νιώθει έτσι. Όλο αυτό πρέπει να γίνει, γιατί αν δε γίνει θα υπάρχουν παρεξηγήσεις. Αυτό το λέω γενικά με όλα τα προβλήματα που προκύπτουν καθημερινά από την ανθρώπινη επικοινωνία. Του άλλου αν δεν του πεις το και το, δεν μπορεί να ξέρει. Θα υποθέσει ο,τι ναναι. Και δεν ξέρεις αν θα υποθέσει το σωστό. Συνήθως ο καθένας βγάζει ο,τι ναναι από το κεφάλι του. Δεν ξέρουν όλοι να κρίνουν σωστά μια κατάσταση, οι περισσότεροι το βλέπουμε αρκετά εγωιστικά και παραπέρα δεν έχει κάτι. Για να βρούμε τι πραγματικά συμβαίνει πρέπει να ψάξουμε μέσα μας και να συζητήσουμε ανοιχτά με τον σύντροφό μας να γίνουμε ευάλωτοι. Αν αυτός το αποφεύγει, δε θα βγάλετε άκρη.
    Όλα αυτά τα κάνει από ανασφάλεια αλλά τα σκατώνει. Το παλεύει ο τύπος μέσα του. Μπορεί να υποφέρει και να σηκώνει άμυνες. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρει να μιλήσει. Δεν υπάρχει πιο σημαντικό από το να μιλάς σωστά. Σίγουρα δεν εμπιστεύεται, όχι μόνο εσένα, γενικά τον κόσμο και αυτό κάνει το πρόβλημα του ακόμη μεγαλύτερο.
    Εσύ από την άλλη είσαι υποχωρητική. Αν ήθελες δηλαδή να κάνεις κάτι με άλλον δεν το κάνεις για να μην προκαλέσεις. Αυτό μπορεί να μην το καταλαβαίνεις αλλά σε τρώει λίγο λίγο. Πρέπει να βρεθεί μια χρυσή τομή.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    May 2022
    Posts
    22
    Τελοσπαντων για κάποιες μέρες δεν θα κάνω καμία συζήτηση ξανά ,θα το αφήσω να κυλήσει , θα τον παίρνω και εγώ κανένα τηλέφωνο όπως και αυτός .Δεν θα αναλύσω τίποτα και θα πηγαίνω και εγώ σε κοινες συναντήσεις όταν είναι με την παρέα του και με καλεί ,όπως κάνει και αυτός . Πιστεύω ότι θα ηρεμήσει ,απλώς από την άλλη φοβάμαι ότι αυτό θα είναι προσωρινό . Τελοσπαντων θα το δω στην πράξη .Όχι τίποτα άλλο απλώς με αυτές τις χαζομάρες που κάνει ,παίρνω και εγώ ανάποδες καμία φορά και μου βγαίνουν τα εγωιστικά μου ,τον αγνοώ και αυτός γίνεται χειρότερα .Ώρες ώρες θέλω να του κάνω απλώς μια αγκαλιά και να τον χαλαρώσω .Επίσης σκέφτομαι ότι την όλη συζήτηση όταν τα ξαναβρήκαμε την πήρε πολύ λάθος ,γιατί του είπα πως βγάζει κάποιες ανασφάλειες που δεν υπάρχει λόγος να τις έχει . Ειλικρινά πιστεύω πως δεν του λείπει κάτι !Αλλά αυτός το πήρε σαν να του είπα ,είσαι κατώτερος ,έχεις κόμπλεξ ,δεν μαρεσεις .Σήμερα μου πεταξε ένα <<τι έγινε ,γιατί με ρωτάς συνέχεια αν πρέπει να κανεις κάτι για να με χαλαρώσεις ,ανασφάλειες είναι αυτά Δήμητρα που εχεις ,δεν με εμπιστεύεσαι ;>>. Έκανε μια ωραιότατη προβολή .Μου έρχεται να βάλω τα γέλια και τα κλάματα με αυτά που πετάει ,αλλά τελοσπαντων θα κάνω κάποιες μέρες υπομονή και αν συνεχίσει έτσι θα του πω να το αφήσουμε ,με ευγενικό τρόπο .

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Dimitra293 View Post
    Την πρώτη φορά που χωρίσαμε έγινε πάνω σε καβγά .Δεν είχα τέτοιο σκοπό .Απλώς ήταν μια κακή μέρα που 1) είχε μιλήσει άσχημα για κάποιον γνωστό μας 2) ήμασταν και οι δυο λίγο κουρασμένοι και είχαμε νεύρα από την μέρα μας 3) ακριβώς επειδή υπήρξαν μικρες χαζές αφορμές ,του είπα πως νιώθω ότι σήμερα δεν επικοινωνούμε και πολύ καλά και ότι κάτι πάει λάθος .
    Αυτός σε αυτό το άκουσμα πανικοβλήθηκε ,στην αρχή μου είπε να το πιάσουμε όλο από την αρχή καο αν έχει αλλάξει κάτι σε αυτά που νιώθω και το αμέσως επόμενο λεπτό ,πριν προλάβω σχεδόν να απαντήσω ,μου έκανε επίθεση και καλά να μην νομίζω ότι εγώ τον βαριέμαι ενώ αυτός με κυνηγάει και ότι και αυτός ξενέρωσε ξαφνικά .Παράλληλα όταν του έλεγα ότι οκ αν ισχύει αυτό ας το αφήσουμε ,και γενικώς ένιωσα ότι πανικοβλήθηκε στο ενδεχόμενο ότι εγώ θα τον αφήσω και προσπαθούσε κάπως να με προλάβει .Εκείνη τη μέρα στεναχωρήθηκα άπειρα γιατί μέχρι τότε ήταν όλα πολύ όμορφα και κυρίως ένιωθα πράγματα για αυτόν .Πάνω στα νεύρα ΜΠΥ και επειδή μου χτύπησε πολύ άσχημα η συμπεριφορά του ,το άφησα και από τότε χάθηκα τελείως και δεν του ξαναμιλησα ,μέχρι τώρα που τα ξαναβρήκαμε (με τις ενδιάμεσες παρεμβολές υου ).Τελοσπαντων ,απλώς αν θέλει τον χρόνο του ,αν φοβάται ότι εξαφανίστηκα και θα το ξανακάνω ή αν έκανα και εγώ λάθη ειμαι διατεθημένη να περιμένω και να τα διορθώσω .Πάνω που με ρωτήσατε αν έχουμε τώρα ελεύθερη σχέση ...ειλικρινά στα λόγια μπορεί να μου πει χίλιες δυο βλακείες ,είμαστε χαλαρά ,το πάμε σιγά σιγά ,όλα κουλ κλπ κλπ και όχι δεν έχουμε από τώρα σχέση .Στην πράξη αυτός θα είναι αυτός που θα συμπεριφερθεί σαν να έχουμε σχέση (κυρίως με τον έλεγχο και τα τηλεφωνήματα ) + αν με δει ακόμα και να μιλάω με φίλους μου ή στο ενδεχόμενο ότι ειμαι σε ένα πάρτυ και γύρω μου έχει αγόρια πιστεύω θα τρελαθεί .Δεν φτάνω καν στο σημείο και στο ενδεχόμενο να μην υπάρχει αποκλειστικότητα από μεριάς μου ή μα βγαίνω συστηματικά και με άλλους .Παρόλα αυτά στα λόγια δεν θα παραδεχτεί τίποτα ,δεν θα πει τίποτα ,θα μου κρατήσει μουτρα ,θα μασήσει τα λόγια του και θα δείξει έτσι τί τον πείραξε .Τελοσπαντων τι να πω ,έχω στεναχωρηθεί αρκετά και προβληματιστεί ..
    καλημερα.
    ο ελεγχος, δεν ειναι η ενδειξη οτι εχουν καποιοι σχεση...
    ο ελεγχος ειναι θεμα ανασφαλειας και εγωισμου.
    εαν σου λεει οτι δεν εχετε σχεση, να το θεωρησεις κυριολεκτικο, γιατι το να λεει οτι δεν ε χετε, ενα πραγμα και μονο σημαινει.
    οτι δεν εχετε αποκλειστικοτητα.. ουτε τα τηλεφωνηματα εχουν σημασια, ουτε τα γραμματα. κι αν προκυψει οτι αυτος βλεπει η κυνηγαει κι αλλες, δεν μπορεις να πεις τπτ, γιατι θα γυρισει και θα σου πει "μα σου ειπα οτι δεν εχουμε σχεση".
    το αν θα κανεις κι εσυ τα ιδια, η δεν θα τα κανεις για να μην τον εξαγριωσεις, ειναι δικο σου θεμα, αλλα πως θα ανεχθεις μια τετοια κατασταση, οπου εσυ πρεπει να κανεις την παναγια ενω εκεινος υπονοει οτι βλεπει οποιες θελει και κανει οτι θελει;;
    αν εσενα σου αρεσει, εμας μας περισσευει.

    οσο για τον χωρισμο, το συμπερασμα μου απο αυτα που περιγραφεις, ειναι οτι δνε το ενοουσες, δεν ηθελες ποτε να χωρισεις, αλλα ουτε και περιμενες οτι τελικα θα χωρισετε.
    το εκανες πανω στα νευρα σου, οταν ειδες οτι εκεινος αντι να σιωπησει που του την ειπες, σου εκανε επιθεση οτι ξενερωσε....
    παιδια.... με τους χωρισμους, μην παιζετε, αν εχετε ενδιαφερον για τον αλλον.
    εσυ τον ειχες δεδομενο και ησουν σιγουρη οτι οποτε θες, το γυριζεις.
    δεν ειναι ετσι τα πραγματα, γιατι, αφενος ο αλλος μπορει να φυγει οριστικα, κι αφετερου, αν γυρισει μπορει η σχεση να ειναι πλεον τραυματισμενη, η να γυρισει εκδικητικα οπως ο δικος σου και να ταλαιπωρεισαι...
    οταν χωριζετε, να το εννοειτε. δεν ειναι παιχνιδακι το φυγε, ελα.

    εσυ, περιμενεις να ηρεμησει, προσπαθωντας να μην δινεις πατηματα να μην σε μεπιστευεται κλπ. εκεινος ομως, αφενος , ετσι κι αλλιως δεν σε εμπιστευεται κι αφετερου, ο ιδιος δεν δινει λογαριασμο για το τι κανει, ουτε δεσμευεται οτι δεν θα κανει...
    ειναισ χεση αυτο;;
    το ειπαμε, οτι δεν ειναι.
    επομενως;
    για μενα, καλο θα ειναι να του πεις οτι πρεπει να το ξεκαθαρισετε αν ειστε η δεν ειστε μαζι, κι αν επιμενει στο "χαλαρα και βλεπουμε", να βαλεις σιωπηλα ενα κοντινο χρονικο οριο στον εαυτο σου, κι αν συνεχιζει ετσι, να φυγεις εσυ.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Είσαστε μία ωραία ατμόσφαιρα Δήμητρα, αυτό έχω να πω.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    May 2022
    Posts
    22
    Όπως ξανά είπα ,ναι έγινε πάνω στα νεύρα μου ο χωρισμός .Δεν τον χώρισα δοκιμαστικά για να κόψω αντιδράσεις πάντως .Μάλιστα άρα το κάνει για να βγαίνει και με άλλες συστηματικά .Υπέροχα .Και εγώ ακόμα σκέφτομαι τι να κάνω για να μην τον στεναχωρήσω .Και άρα με κρατάει σε απόσταση για να μην δεθω και εγώ ;Αν έβγαινε με άλλες τι σκατα θέλει τότε ,θα μπορούσε να μου ρίξει ένα ωραίο άκυρο αν ήθελε να με πληγώσει και να συνεχίσει την ζωούλα του .Την πρώτη φορά όταν ήμασταν μαζί ,από την πρώτη μέρα μου είχε ξεκαθαρίσει ότι θέλει αποκλειστικότητα .Και τώρα δεν έχουμε πει ότι είμαστε χαλαρά όσον αφορά την αποκλειστικότητα .Αυτό το χαλαρά μου το λέει όταν τον ρωτάω για ποιο λόγο κάνει αυτά τα σκαμπανεβασματα στην επικοινωνία (που αλήθεια ρε παιδιά μου φαίνονται φουλ επιτηδευμένα ) .Λογικά με πληγώνει και δεν μπορώ να το δεχτώ ότι χέστηκε για εμένα και βλέπει άλλες .Απλώς όταν βλέπεις άλλες ΔΕΝ έχεις τον χρόνο και την ενέργεια να κανεις όλο αυτό με τον έλεγχο ,ούτε επικεντρώνεσαι στο να πηγαίνεις στα ίδια μαγαζιά με τον άλλον .Ισα ισα έξω ή μπροστά στις παρέες ψιλο κρύβεσαι και βγαίνεις με φίλους για να ψαχτείς ή να δεις τις υπόλοιπες που βγαίνεις .

  7. #22
    Banned
    Join Date
    May 2022
    Posts
    22
    Επίσης την πρώτη βδομάδα που τα ξαναβρήκαμε ,μέρα παρά μέρα βρισκόμασταν ή αν αργούσα να απαντήσω στο μήνυμα με έπαιρνε και τηλέφωνο .Σε περίπτωση που ήμασταν με παρέες ήδη έξω ,είτε περνουσε από το ίδιο μέρος ,είτε πρότεινε να πάω και εγώ μαζί ή έστω να χαιρετήσω ,είτε ήθελε να γυρνάμε μετά μαζί . Παράλληλα με αυτά όμως μπορεί να άφηνε και μια μέρα ενδιάμεσα με 0 επικοινωνία ,κάτι που μου φαινόταν φουλ αντιφατικό και επιτηδευμένο (μπορεί να γινόταν αν είχα αργήσει πχ και εγώ να απαντήσω ). Σε συνδυασμό με το ότι δεν είναι τόσο δοτικός όσο την πρώτη φορά (δεν οργανώνει το κάθε ραντεβού ,δεν επιδιώκει τόσο να μείνουμε μαζί πχ ένα βράδυ και κυρίως δεν εκδηλώνεται τόσο ),έκανα και εγώ την ερώτηση για το ΑΝ είναι σφιγμένος και κρατάει άμυνες .Και ΕΚΕΙ ήρθε η απάντηση του <<όχι μωρέ καμία άμυνα ,εγώ ειμαι χαλαρός τώρα ,δεν ειμαι ανασφαλής όπως πριν ,ούτε με έχεις πληγώσει και ποτε κλπ >> .Και από τότε που τα είπαμε αυτά ,το κάνει ακόμα πιο έντονα και πολύ χειρότερα αυτό με την αδιαφορία .

  8. #23
    Banned
    Join Date
    May 2022
    Posts
    22
    Επίσης μου είπε και κάποια πράγματα του τύπου << α μάλλον εσυ με θέλεις πολύ παραπάνω αποσο εγώ .Και σε μια σχέση πάντα ο ένας απολαμβάνει την αγαπη του άλλου και ο άλλος την δίνει . >> Και πάνω σε αυτό του είπα << κάτσε ρε αγόρι μου ,νιώθεις ότι τότε με κυνηγούσες και τώρα πρέπει να κυνηγήσω εγώ ; >> Και μου απάντησε ναι μπορεί ! Όταν του είπα ότι νιώθω πράγματα δεν μου απάντησε τίποτα ,είχε ένα βλέμμα ικανοποίησης και σε κάποια φάση μου είπε << τι έγινε σε κατατρόπωσα ;>> Έβαλα τα γέλια εκεί γιατί δεν άντεξα και συνέχισε λέγοντας << εσυ ήρθες έτσι με αυτοπεποίθηση για να τα ξαναβρούμε και αέρα και εγώ τώρα ειμαι χαλαρός με μηδέν ανασφάλειες >> ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ .Άρχισε να μου λέει <<φράσεις του τύπου ‘’τι μου βρίσκεις ;’’δεν θα της ξανακούσεις από εμένα και πως με το κινητό και τα μηνύματα δεν τα πάει και πολύ καλά μωρέ >>.Αυτό ήταν κάτι που το είχα πει ΕΓΩ την πρώτη φορά που βγαίναμε ,την ΠΡΩΤΗ μέρα γιατί είχα αργήσει να απαντήσω σε 1 κωλο μήνυμα 1 φορά και είχε πάθει αμόκ .

  9. #24
    Banned
    Join Date
    May 2022
    Posts
    22
    Με το που τα ξαναβρήκαμε δεν μου είπε <<κοιτα να δεις το πάμε χαλαρά και αραιά ,κάνει ο καθένας ο τι θέλει κλπ>> .Από την στάση του ,που από την πρώτη μέρα ξεκίνησε τα τηλέφωνα ,εξόδους όλοι μαζί κλπ κατάλαβα ότι το πάει όπως πριν .Μόλις του πω πως νιώθω ότι έχει άμυνες και τον ρωτήσω αν έχει πληγωθεί από την συμπεριφορά μου και θέλει τον χρόνο του ,τότε μου πετάει τα << ειμαι χαλαρός ,εσυ το βλέπεις πιο σοβαρά ,δεν έχω άμυνες ,σχεδόν προσπαθεί να μου κάνει επίδειξη για το ποσό ΔΕΝ ΚΑΙΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΚΟΥΛ ΕΙΝΑΙ >> .Πραγματικά συγνώμη για το πρήξιμο ,έχω καταντήσει τρελή .

  10. #25
    Banned
    Join Date
    May 2022
    Posts
    22
    Δεν ξέρω ρε γαμωτο ,ξενέρωσε που τώρα θέλω για αυτό με το που είδε να εκδηλώνομαι πολύ τραβήχτηκε ; Και πάλι όμως αν είναι έτσι ,εμένα την δεδομένη γιατί με το παραμικρό θα μου κρατήσει μουτρα αν μείνω σε ένα πάρτυ παραπάνω και δεν τον δω !

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Dimitra293 View Post
    Όπως ξανά είπα ,ναι έγινε πάνω στα νεύρα μου ο χωρισμός .Δεν τον χώρισα δοκιμαστικά για να κόψω αντιδράσεις πάντως .Μάλιστα άρα το κάνει για να βγαίνει και με άλλες συστηματικά .Υπέροχα .Και εγώ ακόμα σκέφτομαι τι να κάνω για να μην τον στεναχωρήσω .Και άρα με κρατάει σε απόσταση για να μην δεθω και εγώ ;Αν έβγαινε με άλλες τι σκατα θέλει τότε ,θα μπορούσε να μου ρίξει ένα ωραίο άκυρο αν ήθελε να με πληγώσει και να συνεχίσει την ζωούλα του .Την πρώτη φορά όταν ήμασταν μαζί ,από την πρώτη μέρα μου είχε ξεκαθαρίσει ότι θέλει αποκλειστικότητα .Και τώρα δεν έχουμε πει ότι είμαστε χαλαρά όσον αφορά την αποκλειστικότητα .Αυτό το χαλαρά μου το λέει όταν τον ρωτάω για ποιο λόγο κάνει αυτά τα σκαμπανεβασματα στην επικοινωνία (που αλήθεια ρε παιδιά μου φαίνονται φουλ επιτηδευμένα ) .Λογικά με πληγώνει και δεν μπορώ να το δεχτώ ότι χέστηκε για εμένα και βλέπει άλλες .Απλώς όταν βλέπεις άλλες ΔΕΝ έχεις τον χρόνο και την ενέργεια να κανεις όλο αυτό με τον έλεγχο ,ούτε επικεντρώνεσαι στο να πηγαίνεις στα ίδια μαγαζιά με τον άλλον .Ισα ισα έξω ή μπροστά στις παρέες ψιλο κρύβεσαι και βγαίνεις με φίλους για να ψαχτείς ή να δεις τις υπόλοιπες που βγαίνεις .

    δεν ξερω αν το κανει για να βγαινει με αλλες.
    αυτο που ειπα, ειναι οτι η εξηγηση που σου κανει δεν αποκλειει το να βγαινει και με αλλες οποτε λαχει, ειτε και συστηματικα, ενω παραλληλα εχει το νου του να μην το κανεις εσυ, γιατι τοτε θα σου πει οτι εισαι ο,τι ναναι...

    ΟΧΙ. δεν σε κραταει σε αποσταση για να μην δεθεις.
    ισα -ισα που θελει να δεθεις για να σου αποδειξει οτι εσυ εισαι η κολλημενη της υποθεσης κι οχι εκεινος.
    σε κραταει σε αποσταση για να σου δειξει οτι το εχει παρει χαλαρα, αλλα ΠΙΘΑΝΟΝ (οχι σιγουρο) και γιατι θελει ελευθερια κινησεων για να κανει την ζωη του.

    ΕΑΝ βγαινει με αλλες, ή απλα τις κυνηγαει αλλα δεν του καθησαν ακομα, ασχολειται μαζι σου γιατι δεν εχει βρεθει ακομα καποια που να θελει να ειναι μαζι της. αλλο "βγαινω", αλλο "θελω σχεση".

    αλλα;;;; ως προς τι ειστε "χαλαρα", αν οχι χωρις αποκλειστικοτητα; τα φορατε φαρδια, για να μην σας κοβουν στον καβαλο;

    ειναι ενα πολυ κρισιμο σημειο σε μια σχεση. εφοσον κι εσυ δεν το εχεις ξεκαθαρο, γιατι δεν τον ρωτας. "οταν λες συνεχως αυτο το "χαλαρα" , εννοεις οτι δεν εχουμε απαραιτητα αποκλειστικτητα και μπορει να παμε και με αλλους;;;"
    μια προτασουλα ειναι. γιατι δεν την λες;

    αν βλεπει ή θελει αλλη/ες, δεν συνεπαγεται οτι χεστηκε για σενα. μπορουν να ισχυουν ταυτοχρονα αυτα.
    το θεμα ειναι αν σε θελει πραγματικα, ή το ενδιαφερον του ειναι μονο για να σε εκδικηθει που τον χωρισες.

    καλα, δεν ειπαμε οτι εχει 10 ραντεβου τη μερα.
    ολο το θεμα σου ειναι αν ειναι διαθεσιμος για αλλες, αν κυνηγαει, αν τσιλιμπουρδιζει, αν λεει οτι ειναι ελευθερος. το αν εχει οντως πεσει καποια, ειναι λεπτομερεια. το θεμα ειναι εκεινος τι κανει. οχι, αν υπαρχει ανταποκριση.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    May 2022
    Posts
    22
    Λοιπόν ,την ερώτηση περί αποκλειστικότητας δεν την έκανα γιατί 1) στην αρχή πριν ακούσω την απάντηση του ,το ένιωθα και το είχα σίγουρο ότι είναι σφιγμένος ξαι κρατάει μια απόσταση ασφαλείας -άμυνα .Δεν υπήρχε στο μυαλό μου το ενδεχόμενο ότι ΘΕΛΕΙ να βλέπει άλλες .2) αυτό με το χαλαρά και αραιά μου το είχε ξανακάνει την πρώτη φορά που μαλωσαμε .Το ένα λεπτό μου έλεγε πως θέλει να με βλέπει περισσότερο και να μιλάμε περισσότερο+ να κάνουμε περισσότερα πράγματα μαζί και το επόμενο μου πετούσε ότι τώρα νιώθει σαν κακόμοιρος με αυτή του την στάση και πως θέλει να είμαστε χαλαρά και δεν χρειάζεται να κάνουμε σαν παντρεμένοι και να βρισκόμαστε συνέχεια .Πίστεψα ότι και τώρα το γύρισε έτσι . 3) Ώρες ώρες νιώθω ότι το ευχαριστιέται κιόλας όταν του κάνω παράπονα ,σχεδόν χαμογελούσε όταν μου έλεγε πως τώρα είναι χαλαρός και κυνηγάω εγώ .
    Στην ερώτηση τι σημαίνει χαλαρά ,η απάντηση του είναι να πάμε ξανά από την αρχή όλα τα στάδια της σχέσης για να μην καταλήξουμε γρήγορα πάλι στα ίδια λάθη ,όπως πριν .(λόγια δικά του )
    Τελοσπαντων δεν χάνω κάτι αν συζητήσω για αποκλειστικότητα εφόσον με καίει .Είναι πολύ άσχημο αυτό που θα πω τώρα ,αλλά νιώθω πως αν το ρωτήσω θα θυμώσει ,1)θα του μπουν ιδέες ότι το ρωτάω για να βγω εγώ με άλλους και 2) όπως έκανε ακόμα πιο έντονα ,όσα του επισήμανα ότι με πείραξαν ,έτσι και τώρα θα προσπαθήσει ακόμα πιο Έντονα να με κάνει να του βγάλω παράπονα και ανασφάλειες .
    Τελοσπαντων ,θα το συζητήσω ,εγώ θα ειμαι ξεκάθαρη ,θα περιμένω και λιγες μέρες καο αν δεν ΤΕΛΟΣ .Έχω καταντήσει να φοβάμαι να εκφραστώ ,μην τυχόν θιχτεί .

  13. #28
    Banned
    Join Date
    May 2022
    Posts
    22
    Νιώθω ότι όσο του κάνω παράπονα ,τόσο περισσπτερο το ευχαριστιέται και επιβεβαιώνεται .Τα παράπονα μου και η <<γκρίνια μου >> τον επιβεβαιώνουν περισσότερο από το να δει ότι πέρασα τέλεια μια μέρα μαζί του .Ο λόγος που δεν φεύγω ακόμα είναι γιατί αναγνωρίζω ότι και εγώ έχω κάνει τα λάθη Μου και δεν προσπάθησα όσο ήθελα ,ενώ ΗΘΕΛΑ .Το ξέρω ότι δεν γίνεται να εμφανίζομαι οποτε μου καπνίσει ,θα στεναχωριόμουν αλλά θα το καταλάβαινα απολυτα να μου πει ,ΟΧΙ .Αντιθέτως αυτός με το που συζητήσαμε ,πρότεινε να τα ξαναβρούμε ,να βρεθούμε κλπ κλπ .Τελοσπαντων Ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις ,στις επόμενες σχέσεις μου θα προσπαθω όταν πρέπει και όταν κάτι τελειώνει θα το αφήνω πίσω μου .Τώρα ας φάω λίγο τα μουτρα μου .

  14. #29
    Banned
    Join Date
    May 2022
    Posts
    22
    Ίσως και εγώ έχω ψιλο ανασφάλειες που μου τις βγάζει στην επιφάνεια .Αλλιώς δεν θα τον χώριζα πάνω στα νεύρα μου,επειδή πάνω στα νεύρα ΤΟΥ μου είπε οκ ξενέρωσα .Και τώρα αντίστοιχα ,εφόσον μετά από τόσο καιρό ακόμα συνεχώς με προσέγγιζε και με το που μίλησα κατευθείαν θέλησε επανασύνδεση ,δεν θα έπρεπε να αμφιβάλλω για μένα .Έχω χάσει την εμπιστοσύνη του + είναι περισσότερο ανασφαλής και από εμένα και δυστυχώς καταλήξαμε να τονώνουμε τις ανασφάλειες μας έτσι .

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Dimitra293 View Post
    Λοιπόν ,την ερώτηση περί αποκλειστικότητας δεν την έκανα γιατί 1) στην αρχή πριν ακούσω την απάντηση του ,το ένιωθα και το είχα σίγουρο ότι είναι σφιγμένος ξαι κρατάει μια απόσταση ασφαλείας -άμυνα .Δεν υπήρχε στο μυαλό μου το ενδεχόμενο ότι ΘΕΛΕΙ να βλέπει άλλες .2) αυτό με το χαλαρά και αραιά μου το είχε ξανακάνει την πρώτη φορά που μαλωσαμε .Το ένα λεπτό μου έλεγε πως θέλει να με βλέπει περισσότερο και να μιλάμε περισσότερο+ να κάνουμε περισσότερα πράγματα μαζί και το επόμενο μου πετούσε ότι τώρα νιώθει σαν κακόμοιρος με αυτή του την στάση και πως θέλει να είμαστε χαλαρά και δεν χρειάζεται να κάνουμε σαν παντρεμένοι και να βρισκόμαστε συνέχεια .Πίστεψα ότι και τώρα το γύρισε έτσι . 3) Ώρες ώρες νιώθω ότι το ευχαριστιέται κιόλας όταν του κάνω παράπονα ,σχεδόν χαμογελούσε όταν μου έλεγε πως τώρα είναι χαλαρός και κυνηγάω εγώ .
    Στην ερώτηση τι σημαίνει χαλαρά ,η απάντηση του είναι να πάμε ξανά από την αρχή όλα τα στάδια της σχέσης για να μην καταλήξουμε γρήγορα πάλι στα ίδια λάθη ,όπως πριν .(λόγια δικά του )
    Τελοσπαντων δεν χάνω κάτι αν συζητήσω για αποκλειστικότητα εφόσον με καίει .Είναι πολύ άσχημο αυτό που θα πω τώρα ,αλλά νιώθω πως αν το ρωτήσω θα θυμώσει ,1)θα του μπουν ιδέες ότι το ρωτάω για να βγω εγώ με άλλους και 2) όπως έκανε ακόμα πιο έντονα ,όσα του επισήμανα ότι με πείραξαν ,έτσι και τώρα θα προσπαθήσει ακόμα πιο Έντονα να με κάνει να του βγάλω παράπονα και ανασφάλειες .
    Τελοσπαντων ,θα το συζητήσω ,εγώ θα ειμαι ξεκάθαρη ,θα περιμένω και λιγες μέρες καο αν δεν ΤΕΛΟΣ .Έχω καταντήσει να φοβάμαι να εκφραστώ ,μην τυχόν θιχτεί .
    να του μπουνε!!!!!
    γι αυτο θα ρωτησεις!
    για να ξερεις, αν το χαλαρα σημαινει χωρις αποκλειστικοτητα, να ψαχτεις κι εσυ!
    τι εισαι εσυ; εσυ θα καθεσαι και θα περιμενεις μηπως βρεξει κι εκεινος θα γαμπριζει;;;
    γιατι;
    αν το χαλαρα σημαινει χωρις δεσμευσεις, χωρις αποκλειστικοτητα , να ψαξεις να βρεις κατι μονιμο κι εσυ, και μεχρι να το βρεις, εχε αυτον, "χαλαρα", να μετρατε ποιος ειναι ο πιο ανασφαλης, οπως θελει κι αυτος!

    επισης, μπερδευεις μονιμα τις καθαρες εξηγησεις με την γκρινια και τα παραπονα, πιθανοτατα γιατι οντως κανεις παραπονα.
    ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΑΠΟΝΑ.
    να ξερεις ομως τι ειδους σχεσεις εχεις κι αν σου αρεσουν.
    κι αν ΔΕΝ σου αρεσουν, τον δρομο σου!!! μην καθεσαι να κλωσσας χλιαρες καταστασεις. η ζωη ειναι μικρη και δεν εχει επαναληψη!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Γιατί να ταλαιπωρουμαστε τόσο πολυ.. Γιατί..
    By Χριστίνα900 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 08-12-2021, 17:17
  2. Θέλω να φάω γιατί δεν είμαι καλά ή δεν είμαι καλά γιατί δεν τρώω όσο πριν;
    By adespoto in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 02-02-2021, 22:55
  3. Θα σας πω γιατί αγχώνομαι τόσο πολύ και γιατι δεν παω σε ιατρο
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 31-10-2020, 14:56
  4. Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι??????????????????
    By gingertania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 13-10-2012, 02:08
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •