Γιατί με δοκιμάζει ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    Banned
    Join Date
    May 2022
    Posts
    22

    Γιατί με δοκιμάζει ;

    Με τον φίλο μου χωρίσαμε πριν καιρό .(εγώ πήρα την απόφαση πάνω σε καβγά ).Όλο το επόμενο χρονικό διάστημα προσπαθούσε να με προσεγγίσει (με την πρώτη ευκαιρία ερχόταν σε μέρος που ήξερε ότι βρίσκομαι + ρωτούσε φίλους μου κλπ.)Τον έπιασα και του μίλησα λοιπόν και τα ξαναβρήκαμε αμέσως .Το θέμα είναι ότι από την πρώτη μέρα που τα ξαναβρήκαμε ,ενώ νόμιζα ότι ξεκαθαρίσαμε πολλά πράγματα και έβλεπα ότι θέλει πολύ ,η συμπεριφορά του με πληγώνει .Αργεί να μου απαντήσει (πολλές φορές και επίτηδες σαν τιμωρία αν έχω αργήσει και εγώ ),δεν με βάζει ποτε σε προτεραιότητα και μάλιστα κάνει επίδειξη για αυτό ( να δες έχω φίλους ,να δες ειμαι πολυάσχολος δεν είσαι μόνο εσυ !). Συμπεριφέρεται σαν να έχουμε σχέση (πολλά τηλέφωνα + μουτρα αν εγώ μείνω σε ένα πάρτυ και δεν τον δω )αλλά όταν θελήσω να κάνουμε πράγματα που δείχνουν οικειότητα (όπως να μείνουμε μια μέρα μαζί ,να μιλήσουμε πιο τρυφερά ) ,βάζει όρια και λέει πως το βλέπει χαλαρά .Μπορεί να αφήσει και κάνα δυο μέρες χωρίς να μιλήσουμε καθόλου και να με πάρει τηλέφωνο ξαφνικά το βράδυ .Στην αρχή σκέφτηκα ότι επικοινωνεί αργά βράδυ επειδή με έχει τελευταία επιλογή ,αλλά στην πορεία ένιωσα ότι παίρνει ξαφνικά τηλέφωνα βραδινές ώρες για να ελέγξει που ειμαι και με ποιους (το τηλεφώνημα δεν γίνεται τυπικά για νε βρεθούμε μόνο ,μπορεί να με πάρει και να μου μιλάει καμία ώρα απλώς για το πως πέρασα τη μέρα μου .) Σκέφτηκα και το ενδεχόμενο να τα ξαναβρήκαμε ,ενώ έχει και άλλες και δεν ενδιαφέρεται για εμένα .Απλώς την όλη επαναπροσέγγιση την έκανε αυτός και μάλιστα για μήνες ολόκληρους ! Επίσης ακόμα και τις μέρες που δεν θα μου μιλήσει ή δεν θα βρεθούμε ,θα φροντίσει να μάθει που ειμαι και να περάσει τυχαία .Του είπα πως τα θέματα αυτά με στεναχωρούν και αυτός αρνήθηκε ότι τα κάνει + από την μέρα που τα επισήμανα ξεκίνησε να τα κάνει ακόμα πιο έντονα .Αν του πω και εγώ οκ πάμε χαλαρά ,με δει να τον αγνοώ και ακόμα και να μιλάω με φίλο μου ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙ και το ξέρω .Παρόλα αυτά επιμένει πως <<το πάμε χαλαρά μωρέ δεν έχουμε σχέση αυτή τη φορά >>. Όταν του λέω ότι νιώθω πράγματα για αυτόν ,μου λέει πως πιστεύει ότι δεν τα εννοώ και τα λέω από ενθουσιασμό + αυτός λεκτικά δεν εκδηλώνεται ποτε .Το ξέρω ότι με θέλει και νιώθω ότι έχει βάλει όλες τις άμυνες τους μπροστά .Ειμαι τόσο τρελή και τα σκέφτομαι λάθος ;Ειδικά όταν τον ρωτάω ευθέως και τα αρνείται όλα ,αμφισβητώ παρά πολύ την κρίση μου και όλα ..

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Το παιδί έχει θέματα εμπιστοσύνης, δεν έχει αυτοπεποίθηση και γενικά νομίζει πως με τεχνικές θα ρίξει γκόμενα. Δεν πέφτουν όλες οι γκόμενες με χαζομάρες και τεχνικές. Αυτό που κάνει είναι μέθοδος πικ απ. Δεν πιάνει σε όλες. Λοιπόν χεστον λέω εγώ. Πρώτα από όλα αυτά τα πράγματα που κάνει είναι κομπλεξικα. Δεν μπορείς να παίζεις έτσι όπως αυτός. Θέλει να είσαι εκεί αλλά θέλει μόνο όποτε θέλει αυτός. Αυτό είναι πολύ χειριστικό. Μην κολλάς μαζί του με αυτά που κάνει. Σε όλες μας αξίζει κάτι καλύτερο. Αυτά τα πράγματα είναι τουλάχιστον γελοία. Και απαράδεκτα. Δεν ξέρω πόσο είστε αλλά ούτε για 15χρονα δε θα μου άρεσε αυτό το σκηνικό.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,743
    μαλλον σε εχει βαρεθει. αλλα εχει καποια σχεση εξαρτησης με εσενα δηλαδη μπορει να δυσκολευεται για να βρει αλλη ετσι ασχολειται με εσενα αλλα σιγουρα οχι για πολυ μγιατι δεν θελει να στεναχωριεται για αυτο δειχνει οτι ειναι χαλαρος

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2022
    Posts
    22
    Άρα ήταν στο μυαλό μου όλο το κυνηγητό που έκανε ..και δεν σήμαινε τίποτα για αυτόν ; Αν βαρέθηκες τον άλλον για ποιο λόγο να έχεις ανάγκη να τον ψάξεις ,να πας όπου πηγαίνει κλπ; Και επίσης τι πάει να πει σχέση εξάρτησης ; Τελοσπαντων πολύ πιθανό να ισχύει απλά δεν μπορώ να τα συνδέσω όλα αυτά ,μού κάνουν αντιφατικά .Επίσης με πληγώνει παρά πολύ γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τί έκανα λάθος σε όλο αυτό .Δεδομένη όχι δεν έχω δείξει !

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2022
    Posts
    22
    Να μην ασχολείται πολύ για να μην στεναχωριέται ; Να στεναχωρηθεί από τι ; Από την φαντασία του ; Δεν θεωρώ ότι κάνω κάτι που θα μπορούσε να τον στεναχωρήσει ..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Dimitra293 View Post
    Με τον φίλο μου χωρίσαμε πριν καιρό .(εγώ πήρα την απόφαση πάνω σε καβγά ).Όλο το επόμενο χρονικό διάστημα προσπαθούσε να με προσεγγίσει (με την πρώτη ευκαιρία ερχόταν σε μέρος που ήξερε ότι βρίσκομαι + ρωτούσε φίλους μου κλπ.)Τον έπιασα και του μίλησα λοιπόν και τα ξαναβρήκαμε αμέσως .Το θέμα είναι ότι από την πρώτη μέρα που τα ξαναβρήκαμε ,ενώ νόμιζα ότι ξεκαθαρίσαμε πολλά πράγματα και έβλεπα ότι θέλει πολύ ,η συμπεριφορά του με πληγώνει .Αργεί να μου απαντήσει (πολλές φορές και επίτηδες σαν τιμωρία αν έχω αργήσει και εγώ ),δεν με βάζει ποτε σε προτεραιότητα και μάλιστα κάνει επίδειξη για αυτό ( να δες έχω φίλους ,να δες ειμαι πολυάσχολος δεν είσαι μόνο εσυ !). Συμπεριφέρεται σαν να έχουμε σχέση (πολλά τηλέφωνα + μουτρα αν εγώ μείνω σε ένα πάρτυ και δεν τον δω )αλλά όταν θελήσω να κάνουμε πράγματα που δείχνουν οικειότητα (όπως να μείνουμε μια μέρα μαζί ,να μιλήσουμε πιο τρυφερά ) ,βάζει όρια και λέει πως το βλέπει χαλαρά .Μπορεί να αφήσει και κάνα δυο μέρες χωρίς να μιλήσουμε καθόλου και να με πάρει τηλέφωνο ξαφνικά το βράδυ .Στην αρχή σκέφτηκα ότι επικοινωνεί αργά βράδυ επειδή με έχει τελευταία επιλογή ,αλλά στην πορεία ένιωσα ότι παίρνει ξαφνικά τηλέφωνα βραδινές ώρες για να ελέγξει που ειμαι και με ποιους (το τηλεφώνημα δεν γίνεται τυπικά για νε βρεθούμε μόνο ,μπορεί να με πάρει και να μου μιλάει καμία ώρα απλώς για το πως πέρασα τη μέρα μου .) Σκέφτηκα και το ενδεχόμενο να τα ξαναβρήκαμε ,ενώ έχει και άλλες και δεν ενδιαφέρεται για εμένα .Απλώς την όλη επαναπροσέγγιση την έκανε αυτός και μάλιστα για μήνες ολόκληρους ! Επίσης ακόμα και τις μέρες που δεν θα μου μιλήσει ή δεν θα βρεθούμε ,θα φροντίσει να μάθει που ειμαι και να περάσει τυχαία .Του είπα πως τα θέματα αυτά με στεναχωρούν και αυτός αρνήθηκε ότι τα κάνει + από την μέρα που τα επισήμανα ξεκίνησε να τα κάνει ακόμα πιο έντονα .Αν του πω και εγώ οκ πάμε χαλαρά ,με δει να τον αγνοώ και ακόμα και να μιλάω με φίλο μου ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙ και το ξέρω .Παρόλα αυτά επιμένει πως <<το πάμε χαλαρά μωρέ δεν έχουμε σχέση αυτή τη φορά >>. Όταν του λέω ότι νιώθω πράγματα για αυτόν ,μου λέει πως πιστεύει ότι δεν τα εννοώ και τα λέω από ενθουσιασμό + αυτός λεκτικά δεν εκδηλώνεται ποτε .Το ξέρω ότι με θέλει και νιώθω ότι έχει βάλει όλες τις άμυνες τους μπροστά .Ειμαι τόσο τρελή και τα σκέφτομαι λάθος ;Ειδικά όταν τον ρωτάω ευθέως και τα αρνείται όλα ,αμφισβητώ παρά πολύ την κρίση μου και όλα ..
    καλημερα.
    ΑΝ τα πραγματα ειναι ακριβως οπως τα λες, και οχι καπως αλλιως (και δεν εννοω οτι παραποιεις κατι, αλλα οτι κατι δεν εντοπισες και παραπλανηθηκες), τοτε συμφωνω μαζι σου.

    μου δινει την εντυπωση οτι τον σοκαρε ο χωρισμος σας και υποσχεθηκε στον εαυτο του αν τα ξαναβρειτε να το παρει "χαλαρα" οπως λες σε τοσα σημεια, για να μην τρελαθει...
    το οτι το "χαλαρα" ειναι σε εισαγωγικα, αποδεικνυεται απο τον ελεγχο που ασκει, ενω παριστανει τον χαλαρο, τα τηλεφωνηματα να δει με τι ασχολεισαι, οι βολτες εκει που συχναζεις και ολα αυτα που ειπες και που οντως, ειναι ελεγχος...
    ΟΜΩΣ, παρολο που ειναι ετσι, τιποτε δεν αποκλειει το οτι οντως βλεπει κι αλλες, ακομα κι αν το κανει απο αναγκη επιβεβαιωσης ή απο αντιδραση για τον χωρισμο που του ζητησες.
    οχι απαραιτητα για να σε τιμωρησει, αλλα για να εχει κι αλλες "ακρες" αν τον ξαναφησεις ξεκρεμαστο, κι επισης για επιβεβαιωση μιας κι εφαγε μεγαλη φρικη σαν ανδρας, οταν τον χωρισες.
    εξαλλου, η απιστια γινεται παντα απο ανασφαλεια και αναγκη επιβεβαιωσης, οχι απο καποια σεξουαλικη αναγκη..

  7. #7
    kopela93
    Guest
    Συμφωνώ με ρεμεντυ νομίζω εσείς τι λέτε ;

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2022
    Posts
    22
    Μάλιστα , ναι και εγώ από ένστικτο κάτι τέτοιο νιώθω ότι συμβαίνει .Συχνά προσπαθεί να μου κάνει επίδειξη ότι και αυτός έχει να κάνει αλλά πράγματα ,ή προσπαθεί να μου αποδείξει ότι έχει πέραση κλπ . Δεν έχω νιώσει ούτε λεπτό ζήλεια ή ανασφάλεια για κάποιο τρίτο πρόσωπο και αυτό ΟΧΙ γιατί το παίζω ανώτερη ή δεν ζηλεύω ποτέ,απλώς νιώθω σαν να έχω απέναντι μου ένα παιδάκι ,που μπορεί γύρω του να έχει δέκα κοπέλες και να μου φωνάζει <<κοιτα αρέσω αρέσω και εγώ !>> . Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι θα μπορούσα να ανεχτώ να με κοροϊδεύει ,ακόμα και από αντίδραση ή για ανάγκη επιβεβαίωσης ή οτιδήποτε .Πάλι θα με πλήγωνε .Απλώς με στεναχωρεί που του δείχνω πως ειμαι εδώ και αυτός δεν θέλει με τίποτα να συνεργαστεί για να κάνουμε κάτι όμορφο ,αλλά έχει επικεντρωθεί στο να είναι από πάνω και να έχει όλο τον έλεγχο και γενικά να με πείσει ότι εγώ θέλω πολύ παραπάνω ,ενώ αυτός είναι χαλαρός .Ακόμα και σε παλιότερες σχέσεις μου , που όντως υπήρχε ενδιαφέρον κλπ ,δεν μου είχε τύχει να μιλάω δίωρα τηλέφωνα .Αντίστοιχα όταν είχα κάπως πιο χαλαρές σχέσεις και απλώς έβγαινα με τον άλλον ,η κατάσταση ήταν πιο τυπική , και δεν υπήρχαν σκαμπανεβασματα στην επικοινωνία (θα υπήρχε χαλαρή επικοινωνία με σταθερό ρυθμό και όχι τη μια κενό 2-3 ημερών και την άλλη μήνυμα και αν αργω να απαντήσω 10 τηλέφωνα ) .Επίσης όταν ο άλλος επικοινωνούσε μόνο βράδυ ,έστελνε πρώτα ένα χαλαρό μήνυμα .Αυτός πολλές φορές παίρνει κατευθείαν τηλ ,και θα μου πει ..<<α οκ αφού είσαι έξω τότε να στείλω μήνυμα ,δεν το ήξερα >> .Το βλέπω και από τον εαυτό μου ότι όταν είναι να τον πάρω εγώ τηλέφωνο να τα πούμε ,στέλνω πρώτα ένα μηνυματακι για να μην ενοχλήσω και να μπορούμε να μιλήσουμε ανετα όταν έχει χρόνο .Αντίστοιχα αν με πιάσει κανένας πανικός για το που είναι ,τι κάνει ,όντως το κα πάρεις αιφνιδιαστικά τηλέφωνο και να δεις αν το σηκώσει αμέσως ,αν ακούσεις φωνές κλπ ,εξακριβώνεις που είναι και ας πούμε ηρεμείς υποθέτω .Τελοσπαντων συγνώμη για το μεγάλο κείμενο ,απλώς με το να τα γράφω ,μπαίνει σε μια σειρά και η σκεψη μου .

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Συμφωνώ με ρεμεντυ νομίζω εσείς τι λέτε ;
    Κλασικό παιδάκι που θα το παρατήσει και μετά θα της κλαίγεται γιατί είναι ανασφαλής απέναντι της και φαντάσου αφού η κοπέλα μπαίνει στη διαδικασία να το συζητήσει εδώ μέσα είναι μια χαρά και δεν θέλει να τον πονέσει άλλες θα του έλεγαν άντε γεια με το δίκιο τους φυσικά και θα έκλαιγε με μαύρο δακρυ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Όταν είσαι μέσα σε μία σχέση και υπάρχει και το συναίσθημα, μπλέκεσαι σε σκέψεις και δεν βλέπεις καθαρά. Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να κάθομαι να αναλύω το ΓΙΑΤΙ ο άλλος φέρεται άσχημα. Όταν φέρεται άσχημα, δεν μου κάνει. Ποτέ μην ανέχεσαι απαράδεκτες συμπεριφορές, ακόμα κι αν βρεις την εξήγηση ή κάποια ελαφρυντικά, το γεγονός παραμένει ότι είναι συμπεριφορές απαράδεκτες.
    Ήδη χωρίσατε μία φορά, θέλει ακόμα μεγαλύτερη ωριμότητα και πιο συνειδητοποιημένη στάση για να ξαναμπείς σε μία σχέση που δεν δούλεψε πριν. Αν βλέπεις ότι αυτό δεν συμβαίνει, φύγε μακριά και μην το σκέφτεσαι και πολύ. Το να γίνεται ο άλλος χειριστικός και τοξικός τριμάλακας δεν δικαιολογείται, ούτε πρέπει να ανέχεσαι τέτοιες συμπεριφορές. Το γιατί το κάνει, είναι δικό του πρόβλημα, όχι δικό σου.
    Δεν κάνουμε σχέσεις για να ψυχαναλύουμε τον άλλον ή για να μας κάνει γυμνάσια ή μπας και βρούμε πως να αλλάξουμε τον άλλο αν δεν μας κάνει. Αν δεν μας κάνει, φεύγουμε και δεν καθόμαστε με την ψευδαίσθηση ότι θα μας έκανε αν άλλαζε το ένα και το άλλο.

  11. #11
    kopela93
    Guest
    Ακριβώς. Τριμάλακας είναι. Και στο τελευταίο μήνυμα που έγραψε η Δήμητρα είδα στοιχεία φουλ ναρκισσιστή μαλάκα μου θύμισε ένα μαλάκα που μιλούσα. Με το ζόρι να με κάνει να τον θέλω. Με τεσταρε συνέχεια και σκόπιμα με έκανε να ζηλεύω. Ιου ξερναω. Αν ζηλέψω θα ζηλέψω. Δε θα μου πεις εσύ πότε θα ζηλέψω. Τι γελοίο υποκείμενο ήταν κι αυτός. Γενικά έχουν τεχνικές κάποιοι μαλάκες και μαλακισμένες οπότε φυσικά θέλει προσοχή με ποιον μπλέκεις.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η απιστια γινεται παντα απο ανασφαλεια και αναγκη επιβεβαιωσης, οχι απο καποια σεξουαλικη αναγκη..
    Μάλλον δεν έχεις νοιώσει ποτέ σεξουαλική επιθυμία. Για τις γυναίκες .... το θεωρώ πιθανό αυτό , αφού άπειρες μένουν χωρίς σεξ χρόνια ... ή παρθένες μέχρι τα ... 30 !
    Εγώ έκανα πάντα απιστίες, επειδή η δικιά μου ... απλά είτε δεν ήταν παρούσα .... είτε δεν ήταν διαθέσιμη. Και οι δικές μου ανάγκες ... πάγιες και διαρκείς σαν τις ... ανάγκες του ελληνικού δημοσίου !!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Dimitra293 View Post
    Μάλιστα , ναι και εγώ από ένστικτο κάτι τέτοιο νιώθω ότι συμβαίνει .Συχνά προσπαθεί να μου κάνει επίδειξη ότι και αυτός έχει να κάνει αλλά πράγματα ,ή προσπαθεί να μου αποδείξει ότι έχει πέραση κλπ . Δεν έχω νιώσει ούτε λεπτό ζήλεια ή ανασφάλεια για κάποιο τρίτο πρόσωπο και αυτό ΟΧΙ γιατί το παίζω ανώτερη ή δεν ζηλεύω ποτέ,απλώς νιώθω σαν να έχω απέναντι μου ένα παιδάκι ,που μπορεί γύρω του να έχει δέκα κοπέλες και να μου φωνάζει <<κοιτα αρέσω αρέσω και εγώ !>> . Αυτό φυσικά δεν σημαίνει ότι θα μπορούσα να ανεχτώ να με κοροϊδεύει ,ακόμα και από αντίδραση ή για ανάγκη επιβεβαίωσης ή οτιδήποτε .Πάλι θα με πλήγωνε .Απλώς με στεναχωρεί που του δείχνω πως ειμαι εδώ και αυτός δεν θέλει με τίποτα να συνεργαστεί για να κάνουμε κάτι όμορφο ,αλλά έχει επικεντρωθεί στο να είναι από πάνω και να έχει όλο τον έλεγχο και γενικά να με πείσει ότι εγώ θέλω πολύ παραπάνω ,ενώ αυτός είναι χαλαρός .Ακόμα και σε παλιότερες σχέσεις μου , που όντως υπήρχε ενδιαφέρον κλπ ,δεν μου είχε τύχει να μιλάω δίωρα τηλέφωνα .Αντίστοιχα όταν είχα κάπως πιο χαλαρές σχέσεις και απλώς έβγαινα με τον άλλον ,η κατάσταση ήταν πιο τυπική , και δεν υπήρχαν σκαμπανεβασματα στην επικοινωνία (θα υπήρχε χαλαρή επικοινωνία με σταθερό ρυθμό και όχι τη μια κενό 2-3 ημερών και την άλλη μήνυμα και αν αργω να απαντήσω 10 τηλέφωνα ) .Επίσης όταν ο άλλος επικοινωνούσε μόνο βράδυ ,έστελνε πρώτα ένα χαλαρό μήνυμα .Αυτός πολλές φορές παίρνει κατευθείαν τηλ ,και θα μου πει ..<<α οκ αφού είσαι έξω τότε να στείλω μήνυμα ,δεν το ήξερα >> .Το βλέπω και από τον εαυτό μου ότι όταν είναι να τον πάρω εγώ τηλέφωνο να τα πούμε ,στέλνω πρώτα ένα μηνυματακι για να μην ενοχλήσω και να μπορούμε να μιλήσουμε ανετα όταν έχει χρόνο .Αντίστοιχα αν με πιάσει κανένας πανικός για το που είναι ,τι κάνει ,όντως το κα πάρεις αιφνιδιαστικά τηλέφωνο και να δεις αν το σηκώσει αμέσως ,αν ακούσεις φωνές κλπ ,εξακριβώνεις που είναι και ας πούμε ηρεμείς υποθέτω .Τελοσπαντων συγνώμη για το μεγάλο κείμενο ,απλώς με το να τα γράφω ,μπαίνει σε μια σειρά και η σκεψη μου .
    χμμμ , κοιτα...
    ΕΣΥ τον χωρισες.
    δικαιωμα σου.
    εσυ πηρες και την πρωτοβουλια να μιλησετε μηπως τα βρειτε και τελικα τα ξαναβρηκατε.
    ΟΜΩΣ.
    τα παραπανω δεν ειναι καμια εγγυηση οτι η συνεχεια θα ειναι οπως τηνε χεις εσυ στο μυαλο σου...
    εκεινος, επανηλθε με την δικη του σκεψη και επιθυμια, οτι θα ειναι χαλαρος και δεν θα επιτρεψει αυτη η σχεση να τον ξαναπαρει απο κατω.
    δικαιωμα του.
    ειτε το κανει εκδικητικα, ειτε το κανει απο φοβο μην παθει τα ιδια, δικαιωμα του.
    εαν εσυ χαλιεσαι, δεν ειχες ετσι στο μυαλο σου την επανασυνδεση και εν τελει, δεν περνας καλα, δικαιωμα σου να αποχωρησεις.
    αλλα να τον φερεις στα μετρα σου, δεν ειναι δικαιωμα σου.
    πιθανον να ηταν ηδη στα μετρα σου πριν χωρισετε.
    αφου τοτε δεν σ αρεσε και τον χωρισες, τωρα εχει τετοιο σχεδιο.
    αν δεν σουα ρεσει, φυγε να γλυτωσεις χρονο και νευρα...

    δεν ξερω καν αν εχετε σχεση, κανονικη. καταλαβα καλα οτι σου εχει ζητησει να εχετε ελευθερη σχεση χωρις δεσμευσεις, ή ειναι ιδεα μου;;
    αν θες λυσε μου και μια ακομα απορια.
    οταν τον χωρισες, ποιος ηταν ο λογος ΑΚΡΙΒΩΣ;
    τον χωρισες πραγματικα για να χωρισετε, η κατα βαθος πιστευες οτι απλα θα κρυωσετε λιγο αλλα μετα θα τα ξαναβρειτε;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Μάλλον δεν έχεις νοιώσει ποτέ σεξουαλική επιθυμία. Για τις γυναίκες .... το θεωρώ πιθανό αυτό , αφού άπειρες μένουν χωρίς σεξ χρόνια ... ή παρθένες μέχρι τα ... 30 !
    Εγώ έκανα πάντα απιστίες, επειδή η δικιά μου ... απλά είτε δεν ήταν παρούσα .... είτε δεν ήταν διαθέσιμη. Και οι δικές μου ανάγκες ... πάγιες και διαρκείς σαν τις ... ανάγκες του ελληνικού δημοσίου !!!!
    το αντιθετο.
    ενοιωθα και νοιωθω πολυ εντονες σεξουαλικες επιθυμιες, αλλα ο συντροφος μου ειναι πολυ προθυμος να τις ικανοποιει...
    δεν μου εχει γυρισει την πλατη προς το παρον, ποτέ...

    υπαρχει περιπτωση να μην σε ηθελε η γυναικα σου, επειδη καταλαβαινε οτι ξενοκοιτας, και ξενερωσε;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Συμφωνώ με ρεμεντυ νομίζω εσείς τι λέτε ;
    εχω να πω οτι οι απαντησεις της remedy ειναι παντα εντος θεματος , τοσα χρονια που ειμαι εδω δεν εχει γραψει μια βλακεια η ασυναρτησια , οποτε υποστηριζω τα γραφομενα της ενθερμως , χωρις ναχουμε ιδιαιτερη σχεση .........

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Γιατί να ταλαιπωρουμαστε τόσο πολυ.. Γιατί..
    By Χριστίνα900 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 08-12-2021, 17:17
  2. Θέλω να φάω γιατί δεν είμαι καλά ή δεν είμαι καλά γιατί δεν τρώω όσο πριν;
    By adespoto in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 02-02-2021, 22:55
  3. Θα σας πω γιατί αγχώνομαι τόσο πολύ και γιατι δεν παω σε ιατρο
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 31-10-2020, 14:56
  4. Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι??????????????????
    By gingertania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 13-10-2012, 02:08
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •