Έρευνα για τη Σεξουαλικότητα των Ελληνίδων. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ετσι αυτη ειναιι και η απαντηση στο ρητορικο ερωτημα μου οταν καποιος παλαβιασμενος εχει πλακωσει στους μπατσους την συζυγο γκομενα σκοτωσει κτλ
    μα τι του βρηκε;
    απλα δεν εβλεπε γιατι ηταν στραβη.
    δεν εντυπωσιαζομαι καθολου. τις μεγαλυτερες εκπληξειις παντα τις εχουν οι γυναικες
    μονο γι αυτους που δενε χουν γνωρισει ποτε γυναικα...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Την είδα τυχαία , είναι αυτή

    https://www.i-diadromi.gr/2010/04/69.html

    Σύμφωνα με έρευνα του Ανδρολογικού Ινστιτούτου και του Ινστιτούτου Σεξουαλικής Υγείας της Γυναίκας,
    το 69% των γυναικών και μάλιστα των νέων γυναικών δεν έχουν ερωτικό σύντροφο, άρα δεν έχουν σεξουαλική ζωή.
    Μάλιστα στις γυναίκες από 25-34 ετών το ποσοστό αυτό φτάνει το 75%.

    Το 22,4% των γυναικών έχει να κάνει σεξ από έξι μήνες έως και ένα χρόνο
    και το 17,4% απέχει από την ερωτική συνεύρεση από ένα έως δύο χρόνια.

    Δεν μου φαίνονται περίεργα τα νούμερα.
    Όποιος βγαίνει έξω από το σπίτι του και παρατηρεί την κοινωνία, την ίδια αίσθηση αποκομίζει .
    Τι λέτε ;
    Θηγει καθαρα το θέμα του σεξ ΜΕ συντροφο και όχι με την επιλογή της γυναίκας για μια ξεπέτα νομίζω..

    Οπότε έχει μια κάποια βάση γιατί πλέον αυτό που ακούς από τον γυναικείο πληθυσμό πως δύσκολα πλέον μια κοπέλα που έχει άλλες φιλοδοξίες βρισκει εύκολα ένα ένα ουσιαστικό σύντροφο.

    Οι περισσότεροι άντρες συνήθως ζητάνε περιστασιακες σχέσεις οπότε το ποσοστό που αναφέρετε σίγουρα μιλά για ουσιαστικές και σταθερές σχέσεις..

    Ως γνωστό σεξακι βρίσκεις, οι γυναίκες όμως είναι περισσότερο επιλεκτικές σε αυτό...
    Για να κάνουν σεξ θέλουν πολλά περισσότερα πλέον από κάτι επιφανειακό..

    Έπειτα μην ξεχνάμε ένα πολύ σημαντικό γεγονός που πλέον οι γυναίκες έχουν περισσότερο στο μυαλό τους .

    Το θέμα των γυναικοκτωνιων και των κακοποιησεων..
    Είναι κάθε άλλο περισσότερο υποψιασμένες πλέον με ποιους θα επιλέξουν να προχωρήσουν γιατι κυριαρχεί ο φόβος όλου αυτού.

    Είναι πολλά τα σημερινά γεγονότα που κάνουν πλέον μία γυναίκα να σκέφτεται δύο και τρεις φορές αν αξίζει να κάνει σεξακι με κάποιον τον οποίο δεν ξέρουν και πολυ καλά από το να αυτοικανοποιηθουν..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    και για να καταλαβουμε, νικοδυο, υποστηριζεις οτι οι ανδρες που εχουν ωραια εμφανιση, ειναι κακοποιητες;
    και επισης, οι ανδρες που δεν βλεπονται, ΔΕΝ ειναι ποτέ, κακοποιητες;;;;

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και για να καταλαβουμε, νικοδυο, υποστηριζεις οτι οι ανδρες που εχουν ωραια εμφανιση, ειναι κακοποιητες;
    και επισης, οι ανδρες που δεν βλεπονται, ΔΕΝ ειναι ποτέ, κακοποιητες;;;;
    ασχετο δεν εγραψα κατι τετοιο.
    εγραψα οτι συμφωνα παντα με την αυτη μελετη αφου οι γυναικες δεν ψαχνουν τοσο για πνευματικα χαρισματα αλλα με κριτηριο οπισθια μυωνες κτλ μπλεκουν πιο ευκολα με κακοποιητες

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ασχετο δεν εγραψα κατι τετοιο.
    εγραψα οτι συμφωνα παντα με την αυτη μελετη αφου οι γυναικες δεν ψαχνουν τοσο για πνευματικα χαρισματα αλλα με κριτηριο οπισθια μυωνες κτλ μπλεκουν πιο ευκολα με κακοποιητες
    δεν ειναι πνευματικο χαρισμα το να μην ειναι καποιος κακοποιος, και οσο κι αν σου φαινεται παραξενο, δεν φαινεται ουτε απο την εμφανιση του, ουτε καν απο την αντιληψη του, γιατι ουτε αμορφωτος, ουτε χαζος ειναι ο κακοποιητης και γυναικοκτονος.
    ενα κοινο χαρακτηριστικο εχουν ολοι τους ομως.
    ειναι ολοι ΜΙΣΟΓΥΝΗΔΕΣ!!!

    ναι, καθε μισογυνικο σχολιο, ειναι κοκκινο καμπανακι για κακοποιητη.
    πες μου ομως, ποσοι ανδρες στην ελλαδα, ακομα κι αν δενε ιναι γυναικοκτονοι, δεν κανουν ποτέ μισογυνικα σχολια;
    ελαχιστοι...
    ποσες γυναικες ενω αδικουνται απο μισογυνικες συμπεριφορες, αμορφωτες ουσες, λενε "καλα, εγω δεν ειμαι φεμινιστρια" , νομιζοντας στο φτωχο τους το μυαλο, οτι φεμινιστρια, σημαινει λεσβια ξερωγω, ή μοναχικη;; δεν ξερω πως μπορει να σκεφτονται.
    κι αντι να αποφευγουν τους μισογυνηδες, νομιζουν οτι δεν ειναι και τοσο κρισιμο θεμα...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Μεγάλη αλήθεια είναι ότι πολλές γυναίκες, ειδικά νεότερες , έλκονται από καθάρματα. Άτομα που έχουν αυξημένες πιθανότητες να είναι βίαια , κακοποιοί , εγκληματίες . Π.χ. έλκονται από ανθρώπους της νύχτας , φουσκωτούς , που συχνά παίρνουν κόκα και πολλά άλλα . Αυτα , φαίνονται εξαρχής. Ειδικά φοιτήτριες που φεύγουν μακριά από την πόλη τους, συχνά τις βλέπεις να αποκτούν γνωριμία με όλο το προσωπικό της νύχτας της περιοχής που σπουδάζουν , ενώ συχνά ... γίνονται μέρος του προσωπικού της νύχτας. Από την άλλη, τους άνδρες συνομίληκους συμφοιτητές , που είναι απίθανο να είναι χρήστες, τραμπούκοι και κακοποιοί , τους περιφρονούν πλήρως. Συχνά και λόγω αστείων προτερημάτων που τους προσφέρουν τα καθάρματα, κεράσματα , τραπέζια , εισόδους κτλ. Άλλες, ειδικά αν αισθάνονται μειονεκτικά για την εμφάνισή τους , χώνονται σε περιθωριακές κλίκες , από τις οποίες δεν υπάρχει έξοδος. Εκεί ζευγαρώνουν αποκλειστικά με ναυάγια άνδρες της κλίκας . Αυτές δεν κινδυνεύουν τόσο από βία, όσο από χάπια , τσιγαρλίκια και την τελική κατάληξη την πρέζα , που στέλνει στον τάφο χιλιαπλάσιες από καθάρματα "γυναικοκτόνους" , αλλά για αυτό δεν γίνεται καμία αναφορά ... ειδικά τελευταία που η κάνναβη ... θεωρείται και καλή για την υγεία ...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,107
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κι αντι να αποφευγουν τους μισογυνηδες, νομιζουν οτι δεν ειναι και τοσο κρισιμο θεμα...
    Ή μπορεί να εξιτάρονται/ερεθίζονται από τον "άντρα τον δυναμικό, τον κυριαρχικό, τον διεκδικητικό", τον "άντρα με τα όλα του", και κλείνουν τα μάτια στα καμπανάκια που χτυπάνε για τέτοιους άντρες

  8. #23
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    34
    το θέμα εδω ειναι λέει η σεξουαλικότητα των Ελληνίδων.Και διευκρινίζει κάποιος: Ποιάς ηλικίας ελληνίδων? 18? 25? 35 ή 40-45? Και την σεξουαλικότητα αυτήν την κρίνουμε εμεις που είμαστε ποιάς ηλικίας? 18? 25?45 55? άρα: πολλές λεπτομέρειες καθορίζουν την απάντηση...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,642
    Ρεμ για να ξερεισ ηθελαν οι γυναικεσ να δουν τι ανθρωποσ ειμαι κ κανανε καποιεσ παιδια μαζι μου κ ηρθαν κ με βρηκαν κ τα μεγαλωσα επειδη ειναι φοιτητεσ κ δουλευουν σε καφετερια φιλου λενε οτι κανουμε σεξ αλλα στην πραγματικοτητα εγω τα μεγαλωσα κ τα προικισα τα εδωσα καποια λεφτα που ειχα στην ακρη αυτα στα λεω γτ εσυ εγω κι η κυκνοσ ειμαστε σταθεροι τοσα χρονια οι αλλοι ερχονται κ φευγουν

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,642
    Που στε gyus αν ο αλλοσ κανει ερωτα φυγετε μακρια

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. σεξουαλικοτητα..
    By αλεξανδρος_77 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 21-11-2019, 03:31
  2. Σεξουαλικοτητα
    By Locomatic in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 17-09-2019, 20:10
  3. σεξουαλικοτητα
    By horhitto4 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 07-10-2015, 23:50
  4. Ερευνα σχετιακ με την σεξουαλικοτητα των δυο φυλων
    By λιλιουμ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 18-07-2011, 23:17
  5. Σεξουαλικοτητα
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 0
    Last Post: 20-07-2009, 14:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •