Φόβος για aids - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Για να υπάρχει πιθανότητα να κολλήσεις από εργαλείο πεντικιούρ/μανικιούρ , πρέπει να είχε πάνω του αίμα από θετικό άτομο , που κόλλησε το αίμα πριν μισή ώρα. Μετά τη μισή ώρα, ο ιός αδρανοποιείται. Πρέπει δηλαδή το εργαλείο που σε μάτωσε , να είχε ματώσει θετικό άτομο πριν μισή ώρα. Πόσο πιθανό θεωρείς κάτι τέτοιο ; Μιλάμε για αίμα σε εργαλείο! Και το εργαλείο να μη καθαρίστηκε και να μην του έβαλαν απολυμαντικό !
    Ακριβώς αυτά θα έλεγα
    Οι πιθανότητες να έγινε κάτι τέτοιο είναι ελάχιστες εως κ καθόλου
    Βέβαια επειδή κ εγώ τρώω κάτι τέτοιες φρίκες, πάω σε μια κοπέλα με τα δικά μου εργαλεία πάντα. Λίμες κ κοφτάκι

    Επίσης όχι δεν είναι ιάσιμο. Έχουν θεραπευτεί 1-2 άτομα αν δεν κάνω λάθος επειδή τους έγινε μεταμόσχευση μυελού από άτομα με φυσική ανοσία στο aids

    Μην ανησυχείς, αυτές είναι παράλογες σκέψεις, που ξέρω οτι σε βασανίζουν αλλά οι πιθανότητες είναι απειροελάχιστες

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις σας. Το καταλαβαίνω ότι ακουγομαι τρελή και υπερβολική αλλά έχω τόσους φόβους που δεν ξέρω τι να κάνω. Αυτό τώρα μου κολλησε γιατί πηγα εκεί και η κοπέλα ήταν τέρμα κουρασμένη και μικρή σε ηλικία και δεν είδα αν πήρε νέα κοφτακια για παρανυχιδες και μετά είχε κάτι κόκκινα στα νυχια της από κάτω σε δυο βασικά και δεν φορουσε γάντια όση ώρα μου τα έφτιαχνε και φρίκαρα. Έχω τέτοιες σκέψεις που φοβάμαι τα πάντα. Μετά φοβάμαι γιατί έχω και πονοκεφαλο και ένα γρομπαλακι κάτω απ τη γνάθο και έκτακτες και όλη μέρα είμαι ένα ράκος.

  3. #18
    kopela93
    Guest
    Το ότι κάτω από το νύχι της μπορεί να υπήρχε κόκκινο βερνίκι ; Δε σου πάει το μυαλό εκεί; Βάφει και ξεβαφει νύχια συνέχεια

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Το οτι εχει βγει εμβολιο σου λεει κατι αστο αυτο ειναι ευκολο εχει εμβολιο δηλαδη τον κορονοιο ουτε που τον σκεφτεσαι σαν πιθανοτητα εγω ειχα κορονοιο εκανα κ τα 3 εμβολια κι επανηλθα γτ δεν πασ σε γιατρο χειρουργο αυτοι κανουν τα παντα κανε πρωτα τα εμβολια για κορονοιο ολα κ μετα ολα τα αλλα αυτο ειναι ευκολο εχει εμβολιο εδω κ χρονια

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Φοβος για AIDS
    By Λαζαρος in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 06-05-2019, 00:44
  2. Φόβος για AIDS
    By Katerina4545 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 64
    Last Post: 29-01-2019, 00:58
  3. ΦΟΒΟΣ ΓΙΑ AIDS
    By minasgr21 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 40
    Last Post: 28-01-2013, 23:16
  4. φοβος για aids
    By LIONLIBRA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 47
    Last Post: 14-05-2012, 03:28
  5. φοβος για aids
    By predator in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 11-06-2010, 12:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •