Αυτή τη στιγμή νιώθω πολυ στεναχωρημένη και φοβισμένη. Αν θέλει κάποιος ας με βοηθήσε
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    Αυτή τη στιγμή νιώθω πολυ στεναχωρημένη και φοβισμένη. Αν θέλει κάποιος ας με βοηθήσε

    Είχα καιρό να γράψω στο φόρουμ.. Πάνω κάτω με γνωρίζετε.. Είμαι έγκυος... Τα πραγματα πηγαιναν λίγο καλυτερα.. Εδώ και 3 μέρες με έχει πιασει τεράστια απελπισία, και ο λόγος είναι ότι παλια υποφερα από πονοκεφαλους καθημερινους επί χρόνια ολόκληρα. Με είχανε αφήσει για ένα χρόνο. Τώρα πια δεν είμαι καθόλου καλά παλι, έχω 3.μερες σερί πονοκεφαλο και ειλικρινά και μόνο στην ιδέα ότι θα με ξανά πιάσουν πονοκεφαλοι καθημερινοί ασταματητοι τρελενομαι... Είμαι και έγκυος να έχω και αυτους τους τρομερός πονοκεφαλους μαζί με όσα ήδη έχω από σωματικές ενοχλήσεις.... Αυτή τη στιγμή που γράφω κλαίω και δεν ξέρω τι να κάνω... Δεν θέλω ρε παιδια άλλο να υποφέρω σωματικά... Πράγματα έχω φάει πολυ ταλαιπωρία επί χρόνια... Θέλω να ξεκουραστώ και δεν γίνεται αυτό...τι να κάνω. Έχω παει σε γιατρους και λυση δεν βρήκα ποτε. Γιατί μου συμβαίνουν όλα αυτα

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Καλό είναι που τα λες εδώ και ξεσπας. Αλλά ουσιαστική λύση στο πρόβλημα υγείας με τους πονοκεφάλους πότε θα βρεθεί; Αν δε φύγει αυτό το θέμα δε θα μπορέσεις να νιώσεις καλύτερα και ψυχικά

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Γιατί δεν ξεκινάς φυσικοθεραπεία ή βελονισμό; Έχω διαβάσει οτι αυτές οι πρακτικές έχουν βοηθήσει κόσμο. Έχεις εντοπίσει μήπως έχεις θέμα με τον αυχένα και πυροδοτεί τους πονοκεφάλους;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    187
    Καλησπερα, εχω και εγω αλυτα χρονια προβληματα, ισως μπορω να σε καταλαβω σε καποιο βαθμο, λες οτι ειναι 3 μερες ο πονοκεφαλος, ισως περασει ισως οχι δεν ξερω, αλλα 3 μερες ειναι σχετικα λιγες.
    Απο τη πρωτη μερα σε επιασε αγχος, λογικο ειναι αυτο, αλλα το αγχος μονο καλο δεν θα κανει οτι προελευση και αν εχουν οι πονοκεφαλοι..
    Τα παραπανω δεν λυνουν το προβλημα φυσικα, ειναι δυο σκεψεις που ισως για λιγο βοηθησουν,,

  5. #5
    Ευχαριστώ πολυ όλους για τις απαντήσεις σας.. Η αλήθεια είναι ότι θέλω να βρω λυση σε πολλα προβληματα σωματικά που έχω... Και σήμερα δυστηχως με πονοκεφαλο έχω ξυπνήσει κυρίως μπροστά στα μάτια και στο μετωπο.. Προσπαθώ να μην με παρει τελείως από κάτω.. Αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω να μην πεσω σε άγχος και θλίψη, επειδή παλι φοβάμαι ότι κάτι θα έχω και ότι δεν θα ξαναβρω μια λυση με τους πονοκεφαλους...Η ηρεμία είναι το πιο βασικό αγαθό για τον άνθρωπο... Μακάρι να το ειχα..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Βρε Χριστίνα, από τα λίγα που έχεις αποκαλύψει για την ζωή σου εδώ - και καλά κάνεις- , έχεις το αγόρι σου να σε στηρίζει όπως λες, περιμένετε τώρα και το παιδάκι σας, αλλά κατά τα άλλα πας που και που για κανένα περπάτημα, στηρίζεσαι στη θρησκευτική πίστη σου να παίρνεις κουράγιο και τις περισσότερες ώρες της μέρας τις αναλώνεις σε σκέψεις και να παρατηρείς διάφορα σωματικά συμπτώματα. Όμως, κάπως πρέπει να γεμίζεις την καθημερινότητά σου, κάτι να κάνεις να σου αποσπά την προσοχή και να δραστηριοποιείσαι ΠΑΡΑ τα συμπτώματα και όχι να περιμένεις να περάσουν τα συμπτώματα για να δραστηριοποιηθείς.

    Καταλαβαίνω ότι φαίνεται δύσκολο αρχικά αν έχεις πονοκέφαλο ή συμπτώματα ΓΟΠ ή ξέρω κι εγώ τι να έχεις όρεξη να βγεις να πας θέατρο ή να κυνηγήσεις ένα μπόνους στη δουλειά ή να καλέσεις 5 φίλους σπίτι, αλλά τρώγοντας έρχεται η όρεξη. Κινητοποιήσου λίγο, βγες από τη ρουτίνα σου. Αν δεν γίνει μία αρχή, μια ζωή θα ανακυκλώνεις το άγχος. Ενώ αν προσπαθήσεις να αγνοήσεις τα συμπτώματα και αρχίσεις να ζεις πιο πολύ, θα δεις ότι τα συμπτώματα δεν θα σε ενοχλούν πλέον τόσο, θα αραιώσουν και ίσως εξαφανιστούν.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Εγω εχω ιλιγκο δουλευω κανονικα κ στομαχι εχω δεν ειναι κατι

  8. #8
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Βρε Χριστίνα, από τα λίγα που έχεις αποκαλύψει για την ζωή σου εδώ - και καλά κάνεις- , έχεις το αγόρι σου να σε στηρίζει όπως λες, περιμένετε τώρα και το παιδάκι σας, αλλά κατά τα άλλα πας που και που για κανένα περπάτημα, στηρίζεσαι στη θρησκευτική πίστη σου να παίρνεις κουράγιο και τις περισσότερες ώρες της μέρας τις αναλώνεις σε σκέψεις και να παρατηρείς διάφορα σωματικά συμπτώματα. Όμως, κάπως πρέπει να γεμίζεις την καθημερινότητά σου, κάτι να κάνεις να σου αποσπά την προσοχή και να δραστηριοποιείσαι ΠΑΡΑ τα συμπτώματα και όχι να περιμένεις να περάσουν τα συμπτώματα για να δραστηριοποιηθείς.

    Καταλαβαίνω ότι φαίνεται δύσκολο αρχικά αν έχεις πονοκέφαλο ή συμπτώματα ΓΟΠ ή ξέρω κι εγώ τι να έχεις όρεξη να βγεις να πας θέατρο ή να κυνηγήσεις ένα μπόνους στη δουλειά ή να καλέσεις 5 φίλους σπίτι, αλλά τρώγοντας έρχεται η όρεξη. Κινητοποιήσου λίγο, βγες από τη ρουτίνα σου. Αν δεν γίνει μία αρχή, μια ζωή θα ανακυκλώνεις το άγχος. Ενώ αν προσπαθήσεις να αγνοήσεις τα συμπτώματα και αρχίσεις να ζεις πιο πολύ, θα δεις ότι τα συμπτώματα δεν θα σε ενοχλούν πλέον τόσο, θα αραιώσουν και ίσως εξαφανιστούν.
    Σονια δίκιο έχεις...βγαινω σχεδόν κάθε μέρα φροντιζω να παω κάποια βόλτα έστω και κοντινή, παω και για περπατημα... Ίσως πρεπει να αρχίσω να κάνω πιο πολλα πραγματα όμως και να παω ένα βήμα παρακατω. Και ας είμαι πολυ κουρασμένη από τα σωματικά συμπτώματα

Similar Threads

  1. Κάποιος να μιλήσουμε;; Δεν νιώθω πολύ καλά
    By Insomnia96 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 03-06-2021, 14:59
  2. Αυτή την στιγμή!!!
    By antzela in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-11-2019, 21:21
  3. Ειμαι πολυ στεναχωρημενη και φοβαμαι για τη σχεση μου?
    By Kitten25 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 08-09-2017, 01:31
  4. SOS πειναω παρα πολυ αυτη την στιγμη...
    By badgirl11 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 62
    Last Post: 25-04-2010, 21:45
  5. πολύ στεναχωρημενη
    By Sofaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 17-09-2009, 12:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •