δεν υπάρχει λόγος να ζω πλέον
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    3

    δεν υπάρχει λόγος να ζω πλέον

    δεν μπορώ να δω κάτι αληθινό γύρο μου ώστε να συνεχίζω να ζω σαυτο το σάπιο κόσμο ούτε η βοήθεια από "ειδικούς" δεν βοηθάει

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    ασφαλως εχεις καποια καταθλιψη για αυτο γραφεις τετοια.
    σε καθε περιπτωση δεν εχεις λογους να βιαστεις, ετσι και αλλιως οπως ειπε καποιος ποιητης απο εδω δεν θα φυγει κανεις μας ζωντανος

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Και να πεθανεισ τι θα καταλαβεισ μη βιαζεσαι εχει εκπληξεισ μεχρι τα 70 ασ πουμε ο μητσοτακησ δεν υπαρχει για τον ερντογαν ολο κ καποια μαλακια θα γινει να το χασεισ κριμα καθε 2 -3 χρονια γινεται μια γερη μαλακια καθε 10 βγαινει κατι καινουριο πρωτοποριακο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Η κορη μου ειναι κλεφτρα γτ δεν την θελαν οι αντρεσ ενω ειναι πανεμορφη κι απορω πωσ δεν το βλεπουν οι αλλοι κ τελικα τησ εξηγησα τα παντα για τουσ αντρεσ κ καταλαβε οτι ειναι λιγοι κ μαλακιασμενα αμα ηξερε απο αντρεσ θα ηξερε ποσο τυχερη ειναι που δεν εγινε χαρωπη νοικοκυρα βεβαια το μεγαλωμα τησ ειναι να μην τησ σπαει τα παπαρια κανεισ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Αν εχεισ παιδια συμβουλη σου δινω ολοι τα αρχιδια στη θεση τουσ ολη η οικογενεια εγω εχω 3 κορεσ κι εναν ανιψιο ολοι τα αρχιδια στη θεση τουσ μικροι μεγαλοι δεν εχει σημασια ποιοσ εισαι απο που κατεβηκεσ τα αρχιδια πρεπει να ειναι στη θεση τουσ

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    3
    μακαρι να ήταν τόσο απλά τα πράγματα αλλά δεν είναι πλέον στην κοινωνία του σήμερα που με το παραμικρό λαθος μικρό μεγάλο σου έχουν βγάλει το "ονομα" ειδικά αν είσαι σε επαρχία που δεν ξεφεύγεις από κανεναν

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    πιστεψε με , τοχω σκεφτει , αλλα δεν αξιζει , η ζωη ειναι ωραια .....εστω με τα μειον της που ειναι πολλα ........οταν το κανεις θα ειναι αργα να το μετανιωσεις , ειμαι 60 χρονων και σκεφτομουν πως εγω σκαφτομουν τετοια πραματα ....πρεπεθι να παλεψεις με το μυαλο σου και να αποβαλλεις τις σκεψεις αυτες ....υπαρχει λυση , αρκει να μην σκεφτεσαι με αυτον τον τροπο.................

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    3
    πως γίνεται αυτό όταν υπάρχουν μόνο τετοιες σκεψεις και οσο και αν το παλέψω δεν αλλαζει

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    αμα προσπαθησεις ισως και να τα καταφερεις ......δεν ειμαι βεβαιος ομως .....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Η κορη μου ειναι κλεφτρα γτ δεν την θελαν οι αντρεσ ενω ειναι πανεμορφη κι απορω πωσ δεν το βλεπουν οι αλλοι κ τελικα τησ εξηγησα τα παντα για τουσ αντρεσ κ καταλαβε οτι ειναι λιγοι κ μαλακιασμενα αμα ηξερε απο αντρεσ θα ηξερε ποσο τυχερη ειναι που δεν εγινε χαρωπη νοικοκυρα βεβαια το μεγαλωμα τησ ειναι να μην τησ σπαει τα παπαρια κανεισ
    Τι σεξιστικά λόγια είναι αυτά τι πάει να πει "είναι λίγοι κ μλ.....κες" η άντρες?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    350
    Μη τα ξεσυνερίζεσαι αυτά

  12. #12
    garfield
    Guest
    Αν ζεις σε μικρό μέρος ειναι δύσκολα σε καταλαβαίνω κι εγώ όταν πάω στο χωριό του πατέρα μου δεν βλέπω την ώρα να φύγω αλλά από την άλλη σίγουρα υπάρχουν λόγοι να ζεις. Καταρχήν όλοι έχουμε δικαίωμα στη ζωή, όλοι είμαστε ίσοι και ο,τι και να λέει ο κάθε μ......ς δεν έχει σημασία.
    Επίσης κάτι αλλο που θα σε συμβούλευα είναι να βρίσκεις μικρές χαρές στη ζωή μην περιμένεις να γίνει κατι μεγάλο για να χαρείς, μπορεί να μη γίνει και πότε.
    Κι αυτοί που τα έκαναν όλα σωστά στη ζωή τους μπορεί να μην είναι ευτυχισμενοι πραγματικά γι αυτό κάθονται και ασχολουνται με το τι κανουν οι άλλοι.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by gianniis View Post
    μακαρι να ήταν τόσο απλά τα πράγματα αλλά δεν είναι πλέον στην κοινωνία του σήμερα που με το παραμικρό λαθος μικρό μεγάλο σου έχουν βγάλει το "ονομα" ειδικά αν είσαι σε επαρχία που δεν ξεφεύγεις από κανεναν
    αν το προβλημα σου ειναι το περιβαλλον της επαρχιας, το κουτσομπολιο, ο στιγματισμος, κλπ, μπορεις να κατσεις να σκεφτεις ενεργειες για να πας να ζησεις σε μεγαλυτερη πολη και να απαλλαγεις απο αυτους.
    να ψαξεις για δουλεια σε ενα μεγαλο μερος για παραδειγμα.
    Last edited by Remedy; 25-05-2022 at 18:20.

  14. #14
    οντος φιλεε η επαρχια δυσκολη, εγω δεν ειμαι τοσο επαρχια ομως εχω ζησει ανα καιρους επαρχια αερκετα και ξερω πολυ καλα... επεισης και εμενα παλια με ανυσυχουσε ο στηγματισμος που υπυρχε αποδεδειγμενα. ομως τωρα αφου τα αντιμετοπισα και ειμαι σε μια φαση οποιος θελει ναρθει θα συζητησουμε κατι ευχαριστως και με κρυφοπουτανιες δεν ασχολουμαι, και οποιος πει οτι κατι οτι ακουσε κατι για μενα του λεω ας ερθουν μπροστα να τα πουν πιοσω απο την πλατη μου ας λενε οτι θελουν δεν μπορω και δεν εχω ορεξη να ασχοληθω με το καθε βλαμενο που λεει οτι μαλακια τουρθει. γενικα με τετοια σκεπτικα σντιμετοπιζουν οι περισωτερπι νομιζω τους διασυρμους του ατομου τους του προσοπου τους και τον στηγματισμο... η με μια λεξη την διαβολή. δλδ οταν σε διαβαλει καποιος, αυτο και εγω δεν τοξερα τωρα τομαθα προσφατα και οτι απο εκει βγαινει η λεξη διαβολος αν θες ψαξτην λιγο αυτην την λεξη εμενα μεμαθε πολλα,,, και επεισης να ξες δεν υπαρχει ποτε σωστο και λαθος,,, ολλα ειναι στην διαδικασια ορημανστης του ανθωρπου στην ζωη... δεν ξεφυγες απο κανεναν δρομο και απο καμια ισια πορεια αυτα ειναι παιχνιδια του μυαλου που σου βαζει πρεπει και νορμαλ ορια... εξαλουποιος αξιος της ορθοδοξιας ειχε σωστη και ισια ζωη... ο ενας σκωτωσε 10.000 ατομα ο αλλος πηγε να μαχαιρωσει μεσα στο ρεβεγιον, η αλλη πληρωνε αντρες για να της τον σφυριξουν αντι να πληρωνουν αυτοι αυτην,,, και εχει αλλα ποσα παραδειγματα δεν συμαζευεται,,, δλδ τι αυτοι ειχαν ισια και καλη ζωη? αυτα ειναι καθοπρεπεισμοι της εποχης μας σαν παιδι να περνας ετσι τα χρονια σου σαν εφηβος ετσι και με τα να πορευεσαι ετσι και να εχεις μια συγκεκρημενη πορεια και γαμησετα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Αμα μεγαλωσεισ θα καταλαβεισ πολλα πραγματα υπομονη μεχρι τοτε

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Η Αόρατη Τιμωρία: O Λόγος Που Ανησυχώ Και Ο Λόγος (ισως) Που Δεν Παω Σε Ιατρό
    By Elrudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 24-12-2020, 11:06
  2. Δεν υπαρχει λόγος να ζω
    By Johnnym in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 24
    Last Post: 23-09-2016, 17:59
  3. Περι ομοιοπαθητικης ο λογος...
    By WeakbutPowerfull in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 3
    Last Post: 08-03-2011, 10:22
  4. Λόγος χωρισμού?
    By mandyav in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 09-03-2009, 14:08
  5. Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΑΠΟΧΩΡΗΣΑ
    By lakis in forum Παχυσαρκία
    Replies: 12
    Last Post: 13-03-2006, 15:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •