Αιτίες Δυσκολιών μας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    27

    Αιτίες Δυσκολιών μας

    Καλησπερα. Διαφορες ψυχιατρικές δυσκολίες (άγχη-ψυχωτικες ιδεες-κρίσεις πανικου-άρρωστο φοβίες κτλ.) μου εχουν συμβει μαζεμένες σε 2 περιόδους της ζωής μου που ηταν πολυ δύσκολες. Και τις 2 αυτες φορές σκεφτομουν οτι πριν ειχα κάνει γκει σεξ καθως ειμαι γκει. Σκεφτομαι λοιπον μηπως η αιτία των δυσκολιών είναι το γκει σεξ που έκανα και με τιμώρησε ο Θεος για αυτο μιας και εχω διαβασει οτι ειναι μεγαλη αμαρτια. Δεν είμαι καθόλου θρήσκος..απλα σας λεω οτι έχω συνδιάζει το γκει σεξ με τις δυσκολίες που ακολούθησαν μετα καθώς όλοι οι θρησκευόμενοι λενε οτι ειναι μεγαλο αμάρτημα.
    Περιμενω να ακουσω τις γνωμες σας.. Εχω τρελαθεί διοτι ξανα εκανα σεξ και φοβαμαι το τι θα ακολουθήσει παλι..ευχαριστω.

  2. #2
    davidh
    Guest
    καλα γ*μησια χαα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δοκιμασε να κανεις πιο συχνα σεξ, για να μην συνδεεις το σεξ που κανεις στην χαση και στην φεξη, με ο,τι πιο ασχημο συμβαινει στην ζωη σου...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Σοβαρά τώρα ρε φίλε;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Quote Originally Posted by Mardom20 View Post
    καθώς όλοι οι θρησκευόμενοι λενε οτι ειναι μεγαλο αμάρτημα.
    Και τι σε νοιάζει τι λέει ο κάθε ενοχικός κακομοίρης; Δεν είναι τυχαίο που η κοσμική και εκκλησιαστική εξουσία φορτώνουν με φόβο ενοχές κ τύψεις τον απλό κοσμάκη, ενώ οι ίδιοι κάνουν ζωή χαρισάμενη.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Μία θρησκεία με έντονα στοιχεία μισογυνισμου, συντηρητισμού ακραίας πατριαρχίας πού διαχρονικά απεχθάνεται τo διαφορετικό, αλλά και την ίδια την εξέλιξη του ανθρώπου..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Πάρ' το αλλιώς φίλε κ ξεκόλλα. Είναι κρίμα να τυραννάς τον εαυτό σου με αυτές τις ανοησίες.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    43
    και γω που δεν ειμαι ομοφυλόφιλος και κανω ετεροφυλικό σεξ παρατηρω οτι νιωθω πιο χαλια ψυχολογικα μετα την επαφη με πιο πολλα νευρα αγχος.ισως εχει να κανει με την ντοπαμινη οταν κανεις σεξ απελευθερωνεται πολυ ντοπαμινη που η πολλη ντοπαμινη προκαλει ψυχολογικα συμπτωματα ειδικα αν εχεις ψυχωτικες ιδεες γιατι ενεργη ψυχωση ισοδυναμει με απειρη ντοπαμινη.και ναρκωτικα αλκοολ καφες σεξ ζαχαρη πολυ φαγητο καπνισμα ολα αυτα ανεβαζουν την ντοπαμινη γι αυτο χειροτερευουν οι ψυχωτικες ιδεες.για παραδειγμα παλια που δεν υπηρχαν αντιψυχωτικα εκαναν σε ασθενεις με ψυχωση υπερβολικη νηστεια και την κετογονικη διαιτα και καλυτερευαν καπως

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Πρωτα απ'ολα να ξεκαθαρισουμε οτι λεγοντας ψυχωση εκλαϊκευμένα εννοουμε το κολλημα-εμμονη με προσωπο, κατασταση, σκεψη..
    Ομως ιατρικα ειναι κατι αλλο. Ειναι το να πιστευεις πραγματα που δεν ισχυουν. Πχ ενα συχνο ψυχωτικο παραληρημα ειναι οτι το υποκειμενο βιάστηκε ομοφυλοφιλικα ή οτι ειναι γκέι ενω ειναι στρειτ.

    Στην περιπτωση σου παρατηρω οτι πιθανον αυτο που ισχυει ειναι δυσλειτουργικες σκεψεις κ φοβοι που στηριζονται στις πεποιθησεις κ αξιες σου οι οποιες ειναι αντιθετες με τις πραξεις σου κ αυτο που εισαι κ ετσι δημιουργειται ενοχικο αγχος κ παραλογισμος.

    Υπαρχει αυτη η ταση του ανθρωπου να επιρρίπτει στον θεό οτιδηποτε σκληρο μας συμβαινει ως τιμωρια για κατι που καναμε για να μας φερει στον ισιο δρομο σαν πατερας.

    Νομιζω χρειαζεται να παρατηρησεις οτι αυτο που περνας εχει να κανει κυριως με ριζωμενες πεποιθήσεις τοσο στη κοινωνια οσο κ δικες σου κατ επεκταση.
    Δεν ειναι ο θεος που σε τιμωρει για το σεξ αλλα εσυ που τιμωρεις τον εαυτο σου για κατι που νιωθεις ανηθικο κ κακο.
    Αν χρειαζεται να αλλαξεις κατι για να ξαναγεννηθεις ειναι να αλλαξεις το παραλογο των πεποιθησεων αυτων κ να αποδεχτεις τον εαυτο σου.
    Κανε συζητησεις με ανοχτομυαλα ατομα που θα σε αποδεχτουν για αυτο που εισαι κ παραμερισε τους επικριτικους μαζι κ την επικριτικη σου φωνη.
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  10. #10
    I2O
    Guest
    Den eimai kala

  11. #11
    I2O
    Guest
    Wraios auto pou eipes

  12. #12
    I2O
    Guest
    Eixa parei kannavh kai eixa pathei kati san

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Αδερφε αν ειναι απο ναρκωτικα θα κανεισ γυμναστικη διατροφη θα παρεισ φαρμακα κ συμπληρωματα υπαρχει τροποσ να εισαι καλα κ θα τον βρεισ

Similar Threads

  1. αντιμετωπιση δυσκολιών
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 04-06-2016, 14:19
  2. τσακωμοί - αιτίες - νεύρα
    By mstrouf in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 27-05-2009, 02:49
  3. ΟΙ ΑΙΤΙΕΣ ΤΗΣ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗΣ
    By panos-Kreta in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 73
    Last Post: 01-05-2009, 20:50
  4. Αιτίες κρίσεων πανικού
    By anwnimi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 26-05-2008, 10:08
  5. οργανικές αιτίες μελαγχολίας
    By anitak in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 08-01-2007, 21:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •