Θεραπεύτηκα. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,402
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    γεια σου κοριτσι , δεν θελω φυσικα να σε προσβαλλω , αλλα δεν εχω συνηθησει τετοια περιβαλλοντα , και μαλιστα να με παει η αστυνομια , αυτο ειναι ανηκουστο για μενα , τσπαντων ....... δεν μου κανει εντυπωση αυτο που γραφεις για την οδοντοβουρτσα , παλι ομως ειναι εξω απο τα δεδομενα μου , αλλα για να μου λεει η νοσοκομα ' αμα ξερατε τι εχουν δει τα ματια μου εδω μεσα 27 χρονια ΄' .......ειναι τοσο ανευθυνοι ποιυ στο δωματιο μας που ημασταν 4 ατομα , ο ενας ηταν ΓαλΛος
    και γνωριζωντας καλα Γαλλικα εκανα τον μεταφραστη , ελα ομως που αυτος διαγνωστηκε σε 3 μερες με κορωνοιο , μεχρι να βγουν τα μοριακα σε ολους που εκαναν μετα απ αυτο μουφυγε η ψυχη , μην εχω κολλησει, οχι δεν ειμαι καθολου νοσοφοβικος , ισως δεν κολλησα εχωντας κανει και τα 3 εμβολια ...............παντως αν εξαιρεσουμε τους ψυχοπαθεις που ηταν σχεδον ολοι , υπηρχαν πολλα καλοψυχα παιδια , δυσμοιρα , οπως ο συγκατοικος μου που ηταν τεραστιος , απ οτι καταλαβα δεν ειχε κανει τιποτα στην ζωη του, ηταν ψυχωτικος η ψυχωσικο συνδρομο, δεν τα ξερω αυτα , 64 ετων , τον φοβοσουν εκ πρωτης οψεως , κι ομως ειχε τοχε τοσο καλη ψυχη, που τουπαιρνα στην καντινα καθε μερα σαντουιτς , τοσα ευχαριστω δεν εχω εισπραξει ποτε στην ζωη μου , με θεωρουσε καλο του φιλο , μου φεροταν σαν καλο του φιλο, την υπεροχη 20χρονη λιβανεζα που δεν ειχε τιποτα απ οτι μουπε , που ειχε χαμογελο που σε σκοτωνε , που ερχοταν οπου καθομουν , ειζχε και τα καλα το το πραμα ...........αλλα απο ψυχιατρους ηταν αστα να πανε ...........κτθλψουλα εχω εγω .....
    Άρα νοσηλεύτηκες πρόσφατα τα τελευταία 2 χρόνια.....το κρίνω από τον φόβο σου για τον κορονοιο. Εγώ είχα νοσηλεύτει πολύ πριν... Κι εμένα όμως με έκαναν ρεζίλι σε όλη τη γειτονιά γιατί ήρθε η αστυνομία και με πήρε με χειροπέδες κι επειδή ήταν βράδυ έμεινα στο κελί μια νύχτα. Φαντάσου ξεφτίλα. Όμως μου έκανε καλό τελικά. Ίσως φταίει κι ο φίλος που γνώρισα, ίσως φταίει ότι κατά βάθος χρειαζόμουν βοήθεια.... Εγώ είχα την κ. Γ Μασούρη (δεν ξέρω αν επιτρέπεται να γράψω το όνομα της).... Μια εξαιρετική πανέξυπνη ψυχίατρο.... Με το φίλο μου βγαίναμε έξω από μια κρυφή πόρτα και γενικά σου λέω πέρασα σαν κατασκηνωση. Πιστεύω τελικά πως πολλοί άνθρωποι μπορούν να θεραπεύτουν σε κάποιο θεραπευτηριο με φάρμακα και πως ήμουν χαζή τόσα χρόνια που δεν πήγαινα.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ναι , βοντκα , τα δυο τελευταια χρονια για 23 μερες με χωσαν μεσα , δεν ειχα αυτη την ψυχιατρο, μια αλλη που δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος , ουτε ηταν καλη εμπειρια εκει μεσα , ουτε μου προσεφεραν τιποτα , με ρωτουσε μπουρδες το προσωπικο , ταλασιπωρουμαι τα 20 τελευταια χρονια απο κτθλψη, εχω μαθει πλεον να ζω με αυτην , παιρνω ενα seroxat και 2-3 mg xanax/ μερα , κανονιζω μονος την αγωγη μου , εχω γινει γνωστης φαρμακων ματα απο τοσα χρονια ληψης , ενταξει , δεν πειραζει , ολα στην ζωη εινα ......

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,402
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    ναι , βοντκα , τα δυο τελευταια χρονια για 23 μερες με χωσαν μεσα , δεν ειχα αυτη την ψυχιατρο, μια αλλη που δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος , ουτε ηταν καλη εμπειρια εκει μεσα , ουτε μου προσεφεραν τιποτα , με ρωτουσε μπουρδες το προσωπικο , ταλασιπωρουμαι τα 20 τελευταια χρονια απο κτθλψη, εχω μαθει πλεον να ζω με αυτην , παιρνω ενα seroxat και 2-3 mg xanax/ μερα , κανονιζω μονος την αγωγη μου , εχω γινει γνωστης φαρμακων ματα απο τοσα χρονια ληψης , ενταξει , δεν πειραζει , ολα στην ζωη εινα ......
    Κρίμα.... Πάντως όπως είπες και είπα υπήρχαν και όμορφα άτομα. Όσο για την αγωγή πιστεύω πως υπάρχει και η κατάλληλη για εσένα και για τον κάθε άνθρωπο εκτός από βαριές περιπτώσεις ψύχωσης. Επιπλέον έχω την πεποίθηση ότι οι ψυχικές ασθενειες περνούν σε 10χρόνια με ψυχοθεραπεία ή μόνες τους.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,402
    Παιδιά δεν φαντάζεστε όσοι δεν παίρνετε φάρμακα πόσο επιδρούν στην ψυχολογία του ανθρώπου. Δεν έχουν βγει τυχαία τελικά. Όπως επιδρά το τσιγαρο, το ποτό, έτσι κι αυτά έχουν μια χημεία η οποία αν πετύχει σε κάνει έναν άνθρωπο χαρούμενο. Πειράζει που είναι χημεία?....Όχι βέβαια ας είναι τεχνιτη η χαρά, μόνο να υπάρχει!!! Χωρίς βλαβερές παρενέργειες. Πονηρά το λέω αυτό.
    Κάμε τε ότι μπορείτε για την υγεία σας you have got to lose to know how to win.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Αποκλειεται να παίρνεις 100mg zyprexa μάλλον 10 παίρνεις και έγραψες κατα λαθος 100. Αλκοολ και αντιψυχωτικα δηλαδη seroquel και zyprexa δεν πάνε μαζί γιατί με το κατούρημα τα αποβάλλεις πιο εύκολα και επειδή τόσο το αλκοόλ όσο και τα αντιψυχωτικα χτυπάνε το συκωτι

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,402
    Ναι. 10mg εννοώ. Φυσικά και χτυπάει το συκώτι το αλκοόλ, ειδικά μαζί με φάρμακα. Εγώ δεν λέω ο κόσμος να πίνει αλκοόλ. Φάρμακα λέω να πίνει.
    Last edited by HarleyQuinn; 29-05-2022 at 12:12.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by vodka View Post
    Ναι. 10mg εννοώ. Φυσικά και χτυπάει το συκώτι το αλκοόλ, ειδικά μαζί με φάρμακα. Εγώ δεν λέω ο κόσμος να πίνει αλκοόλ. Φάρμακα λέω να πίνει.
    καλα τα λες για τα φαρμακα, αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι θεωρεις έλλασον για την δικη σου υγεια το οτι συνεχιζεις τοσα χρονια το αλκοολ...
    εμενα, μου φαινεται πρωτευον..

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,402
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλα τα λες για τα φαρμακα, αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι θεωρεις έλλασον για την δικη σου υγεια το οτι συνεχιζεις τοσα χρονια το αλκοολ...
    εμενα, μου φαινεται πρωτευον..
    Το θεωρώ ελλασον γιατί κάποτε έπινα από το πρωί έως το βράδυ. Θεωρώ επιτυχίσ να πίνω μόνο 1 μικρό μπουκάλι, το οποίο πιστεύω θα το διακόψω κι αυτό.

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    49
    Επιτρέπεται φάρμακα με αλκοόλ? Νόμιζα πως όχι!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Πώς θεραπεύτηκα από τη σχιζοφρένεια
    By labwmenos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 29
    Last Post: 08-12-2012, 00:25
  2. Θεραπεύτηκα μόνος μου!
    By Apokryfistis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 02-06-2012, 01:31
  3. Θεραπεύτηκα;;;
    By smoke08 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 12
    Last Post: 13-02-2007, 19:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •