Θα έπρεπε να νιώθω ενθουσιασμό; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 84
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Ευχαριστώ πολύ όσους απαντάνε σοβαρά .
    Αυτό που φοβάμαι δεν μπορώ ακριβώς να το προσδιορίσω. Δεν έχω προσδοκίες από κανέναν πια και σκέφτομαι αυτό που λέτε ότι ο,τι είναι να γίνει θα γίνει, δεν βασίζομαι σε κανέναν και κοιτάω απλα να πάρω ο,τι μπορώ. Αλλά εδώ νιώθω εγκλωβισμένη. Για παράδειγμα αμα με ρωτήσει τι θα κάνω το βράδυ ή αν θα καθίσω σπίτι νιώθω πίεση. Ίσως γιατί ξέρει και που είναι το σπίτι μου.

    Honorata μην του δίνεις σημασία (όπως καμιά δεν του δίνει). Κι εγώ αυτό ακριβώς έχω καταλάβει για την πάρτη του. Θεωρεί ότι όλες είμαστε ανεραστες, όπως και όλοι οι όμοιοι του ( που δυστυχώς δεν είναι λίγοι). Θεωρούν ότι εμείς είμαστε οι ανεραστες και δεν θέλουν να δεχτούν ότι δεν μας αρέσουν. Για κάτι τέτοιους έχω σιχαθεί τους άντρες

  2. #17
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ευχαριστώ πολύ όσους απαντάνε σοβαρά .
    Αυτό που φοβάμαι δεν μπορώ ακριβώς να το προσδιορίσω. Δεν έχω προσδοκίες από κανέναν πια και σκέφτομαι αυτό που λέτε ότι ο,τι είναι να γίνει θα γίνει, δεν βασίζομαι σε κανέναν και κοιτάω απλα να πάρω ο,τι μπορώ. Αλλά εδώ νιώθω εγκλωβισμένη. Για παράδειγμα αμα με ρωτήσει τι θα κάνω το βράδυ ή αν θα καθίσω σπίτι νιώθω πίεση. Ίσως γιατί ξέρει και που είναι το σπίτι μου.
    Πρώτον δε θα έπρεπε να νιώθεις κάπως. Νιώθεις όπως νιώθεις και αυτό είναι. Πρέπει να σεβαστείς και να αποδεχτείς το πώς νιώθεις. Αυτό είναι. Αποδεξου το. Γιατί να νιώθεις κάπως αλλιώς; Ποιος είπε πώς θα πρέπει να νιώθουμε; Ποιος το ορίζει; Λοιπόν αυτό είναι. Κι αν αλλάξει, καλώς έχει.
    Δεύτερον...Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι της σχέσης. Μερικοί άνθρωποι απλά φοβούνται όπως εσύ. Οκει και; Τι πειράζει; Δεν είναι οκει να φοβάσαι; Ποιος το είπε ότι πρέπει να αλλάξεις πάλι; Γιατί; Βλάπτεις κανέναν; Αν νιώθεις ότι βλάπτεις κάποιον προσπάθησε να αλλάξεις. Βλάπτεις τον εαυτό σου και ενοχλείσαι; Οκει τότε άλλαξε το. Αλλά μόνο τότε.
    Μπορεί να μην είσαι της σχέσης και να πρέπει να το αποδεχτείς. Δεν έχεις προσδοκίες γιατί έχεις δει τι μαλακες είναι. Ωραία. Κάποιοι θα σου πουν έχεις δίκαιο κάποιοι θα σου πουν όχι έχεις άδικο. Ποιος να πιστέψεις; Τι να κάνεις; Ακολούθησε αυτό που νομίζεις εσύ. Νομίζεις ότι αυτοί ξέρουν; Τύφλα πηγαίνουν όλοι. Ξέρει κανείς τη συνταγή στη ζωή; Όχι. Ο καθένας κάνει ο,τι του καπνίσει και τρώει τα μούτρα του. Πειραματιζόμαστε εδώ πέρα στη ζωή γενικά. Κάποιοι νιώθουν πιο ασφαλείς με το να κάνουν κάτι που κάποιοι άλλοι έκαναν γιατί φοβούνται ότι αν κάνουν κάτι διαφορετικό τότε δε θα πετύχει. Αλλά τελικά, κάνουν αυτό που έκαναν οι άλλοι και πάλι αποτυγχάνουν. Είδες; Είναι όλα τυχαία. Κανείς δε σου εγγυάται τίποτα. Αν ξεκινήσεις μια σχέση δεν ξέρεις πότε θα τελειώσει και πώς θα τελειώσει. Ποιος να σου πει τι πρέπει να κάνεις; Και αν σου πει, σίγουρα δε σου εγγυάται κάτι με αυτό που θα σου πει. Θα σου πει αυτό που νομίζει όχι αυτό που θα σου ταιριάζει εσένα. Αυτό κανείς δεν το ξέρει, μόνο εσύ. Ίσως.
    Όλοι κοιτάμε να πάρουμε κάτι από τους άλλους. Όποιος δεν το παραδέχεται αυτό είναι απλά χαζός. Ωραία; Όλοι κοιτάμε την επιβίωση μας και έχουμε συμφέροντα. Θέλουμε κάτι από τον άλλον. Αυτό που θέλουμε να πάρουμε μπορεί να είναι το οτιδήποτε.
    Αυτό που νιώθεις εσύ είναι ότι όλοι σε απογοητεύουν ή θα σε απογοητευσουν στο μέλλον. Όμως νομίζεις ότι δεν περιμένεις κάτι από κανέναν. Περιμένεις, απλά έχεις αυτό το συναίσθημα ότι δεν μπορείς να βασιστείς πουθενά. Αυτό είναι άλλο όμως. Δεν είναι το ίδιο.
    Αυτό που νιώθεις εγκλωβισμένη επειδή ξέρει πού είναι το σπίτι σου πώς το εννοείς; Ότι θα έρθει ξαφνικά και δε θα θες επισκέψεις;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Μπράβο σου ρε μπουμπούκι εισαι. Κελεπούρι...να σε χαίρεται η γυναικα σου. Για αυτό ρε δεν σου κάθεται κακομοίρη, γιατί αντι για μυαλό κουβαλάς κουκουνάρια στο κεφάλι. Ωραίες απόψεις. Που τις βγαζεις και σε κοινή θέα να τις θαυμάσουμε όλοι..για τα φράγκα σε παντρεύτηκε και τώρα που δεν έχεις λεφτά ούτε να σε δει δεν θέλει. Και με το δίκιο της η γυναικα.

    Τελείωσε η επιχορήγηση κόπηκε το σεξ. Και τώρα έρχεσαι και ξέσπας το κόμπλεξ σου και την αγαμία σου στο κάθε άνθρωπο που θέλει να γράψει εδώ το δικό του θέμα. Όλες τις βγαζεις παρθενες και σου φταίνε οι γυναίκες που είναι αγαμητες κτλ κτλ. Ο εαυτός σου και αυτό που κουβαλάς στο κεφάλι φταίει. Αυτό είναι η αιτία των προβλημάτων σου.

    Αυτές τις απόψεις να τις λες και εξω με όποια βγαίνεις στο πρώτο πρώτο ραντεβού μπας και σε παρουν πρέφα απο νωρίς για να σου κόψουν και τη καλημέρα. Να κάνεις και ένα καλό στην ανθρωπότητα. Σαμιαμιδι
    παραξενο που απαντας ετσι.
    καλλιτερα να μαθεις να εκτιμας τους ανθρωπους που δηλωνουν τις προθεσεις τους απο το πρωτο ραντεβου η την πρωτη κουβεντα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Ακόμα βρε κορίτσι μου παιδεύεσαι με όλο αυτό?

    Πόσος καιρός πάει από το πρώτο θέμα που είχες ανοίξει και ακόμα και σήμερα τα λόγια όλων μας πάνε στον κάδο...

    Πόσο κρίμα για μια νέα γυναίκα...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ευχαριστώ πολύ όσους απαντάνε σοβαρά .
    Αυτό που φοβάμαι δεν μπορώ ακριβώς να το προσδιορίσω. Δεν έχω προσδοκίες από κανέναν πια και σκέφτομαι αυτό που λέτε ότι ο,τι είναι να γίνει θα γίνει, δεν βασίζομαι σε κανέναν και κοιτάω απλα να πάρω ο,τι μπορώ. Αλλά εδώ νιώθω εγκλωβισμένη. Για παράδειγμα αμα με ρωτήσει τι θα κάνω το βράδυ ή αν θα καθίσω σπίτι νιώθω πίεση. Ίσως γιατί ξέρει και που είναι το σπίτι μου.

    Honorata μην του δίνεις σημασία (όπως καμιά δεν του δίνει). Κι εγώ αυτό ακριβώς έχω καταλάβει για την πάρτη του. Θεωρεί ότι όλες είμαστε ανεραστες, όπως και όλοι οι όμοιοι του ( που δυστυχώς δεν είναι λίγοι). Θεωρούν ότι εμείς είμαστε οι ανεραστες και δεν θέλουν να δεχτούν ότι δεν μας αρέσουν. Για κάτι τέτοιους έχω σιχαθεί τους άντρες
    τι ακριβως φοβασαι, δηλαδη; μηπως ερθει σπιτι σου και χτυπαει τα κουδουνια; και απο ποιον αν ολους φοβασαι; απο αυτον που σου αρεσε στο μαγαζι η απο αυτον που ψιλοβγαινετε;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Honorata μην του δίνεις σημασία (όπως καμιά δεν του δίνει). Κι εγώ αυτό ακριβώς έχω καταλάβει για την πάρτη του. Θεωρεί ότι όλες είμαστε ανεραστες, όπως και όλοι οι όμοιοι του ( που δυστυχώς δεν είναι λίγοι). Θεωρούν ότι εμείς είμαστε οι ανεραστες και δεν θέλουν να δεχτούν ότι δεν μας αρέσουν. Για κάτι τέτοιους έχω σιχαθεί τους άντρες
    Κοπελιά ... δηλαδή τι μας λες ; ΌΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΕΡΑΣΤΗ , ΟΝΤΑΣ ΠΑΡΘΕΝΑ ΣΤΑ 25 ; Αυτό λες ;;
    Και σιχάθηκες τους άνδρες, ενώ δεν είχες ποτέ ολοκληρωμένη σχέση με κανέναν τους ;; Αυτό μας λες ;;
    Και τους σιχάθηκες, επειδή ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕΞ ΜΕ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ;;;
    Ενώ εσύ παίζεις σαν κοριτσάκια του σχολείου και ψάχνεις αγοράκια να κάνεις το ίδιο ;;;

    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Τελείωσε η επιχορήγηση κόπηκε το σεξ. Και τώρα έρχεσαι και ξέσπας το κόμπλεξ σου και την αγαμία σου στο κάθε άνθρωπο που θέλει να γράψει εδώ το δικό του θέμα. Όλες τις βγαζεις παρθενες και σου φταίνε οι γυναίκες που είναι αγαμητες κτλ κτλ. Ο εαυτός σου και αυτό που κουβαλάς στο κεφάλι φταίει. Αυτό είναι η αιτία των προβλημάτων σου.

    Αυτές τις απόψεις να τις λες και εξω με όποια βγαίνεις στο πρώτο πρώτο ραντεβού μπας και σε παρουν πρέφα απο νωρίς για να σου κόψουν και τη καλημέρα. Να κάνεις και ένα καλό στην ανθρωπότητα. Σαμιαμιδι


    Μαντάμ ... έχετε μείνει πίσω. Το θέμα που άνοιξα περί συχνότητος σεξ με τη γυναίκα μου, είναι πάνω από 6+ μήνες πίσω. Άλλαξαν πράγματα.
    Κάτι σαν εσένα , προσπαθούν να το μετατρέψουν σε προσβολή σε βάρος μου, αλλά ποιός ασχολείται . Η ζωή κυλά πάντως, για τους ενεργούς.
    Εσύ προφανώς και πριν 10 χρόνια, φιλικά για καφέδες έβγαινες και τώρα φιλικά για καφέδες βγαίνεις με τους άνδρες που γνωρίζεις, δεν αλλάζεις, είσαι ... σταθερή.


    Προσωπικά ναι , θεωρώ φυσιολογικό , όταν ένας ενήλικος άνδρας γουστάρει μια ενήλικη γυναίκα που γνωρίζει να κάνουν σεξ !
    Μάθε και το άλλο . Μια παντρεμένη ... που γουστάρει κάποιον παντρεμένο ...
    παίζει να συναντηθεί μαζί του κατευθείαν και σε ... ξενοδοχείο ! Ημιπαραμονής ! Κρυφά και ... διακριτικά !
    Για σεξ ! Χωρίς ... να πιούνε καμιά 200ρια καφέδες πριν !!!

    Είδες τι έμαθες ;;
    Άντε, μη καθυστερείς άλλο τώρα . Πήγαινε για κανένα καφέ και πες μας αν πήγε καλά , ο καφές με τον 40ρη που γνώρισες (παρθένος μάλλον).
    Μόνο θα πρότεινα να προσέχεις λίγο . Μετά τους 4 τη μέρα, να πίνεις decaf. Οι πολλοί κανονικοί ανεβάζουν πίεση , προκαλούν τρέμουλο κτλ !

    Παρθένες σε ηλικία 20+++ , είναι διδακτική περίπτωση . Οι έμπειροι άνδρες , που είναι ενεργοί και όχι παρθένοι στα 30 , πρέπει να ξεχωρίζουν παρθένες που δεν θέλουν σεξ
    και να μην δαπανούν πάνω από 3-4 λεπτά . Διαλόγου κυρίως. Έξοδος με παρθένα 25+ ,που δεν θέλει σεξ πέρα από χάσιμο χρόνου και χρημάτων,
    είναι και ψυχοφθόρα.
    Δεν είναι καθόλου σπάνιο στην ελλάδα, με τις μαμάδες που διδάσκουν τις κόρες, να βρουν καλό γαμπρό , για να βολευτεί όλη η οικογένεια.
    Ίσως να μην είναι τόσο πολλές όσο πριν 20 χρόνια, αλλά και πάλι , είναι σεβαστό ποσοστό των γυναικών .
    Για αυτό όλες οι ξένες γυναίκες που έρχονται στην ελλάδα, βρίσκουν αμέσως άνδρες. Αμέσως. Οι ντόπιες, δεν καλύπτουν τις ανάγκες των ανδρών , παρόλο που αριθμητικά είναι ισάριθμες. Δεν είναι θέμα ότι υπάρχει έλλειψη , όπως υπήρξε π.χ. στην Κίνα, που είχε πλεόνασμα ανδρών , λόγω 1 παιδιού ανα οικογένεια !
    Last edited by Al_Bundy; 28-05-2022 at 11:00.

  7. #22
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Κοπελιά ... δηλαδή τι μας λες ; ΌΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΕΡΑΣΤΗ , ΟΝΤΑΣ ΠΑΡΘΕΝΑ ΣΤΑ 25 ; Αυτό λες ;;
    Και σιχάθηκες τους άνδρες, ενώ δεν είχες ποτέ ολοκληρωμένη σχέση με κανέναν τους ;; Αυτό μας λες ;;
    Και τους σιχάθηκες, επειδή ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕΞ ΜΕ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ;;;
    Ενώ εσύ παίζεις σαν κοριτσάκια του σχολείου και ψάχνεις αγοράκια να κάνεις το ίδιο ;;;





    Μαντάμ ... έχετε μείνει πίσω. Το θέμα που άνοιξα περί συχνότητος σεξ με τη γυναίκα μου, είναι πάνω από 6+ μήνες πίσω. Άλλαξαν πράγματα.
    Κάτι σαν εσένα , προσπαθούν να το μετατρέψουν σε προσβολή σε βάρος μου, αλλά ποιός ασχολείται . Η ζωή κυλά πάντως, για τους ενεργούς.
    Εσύ προφανώς και πριν 10 χρόνια, φιλικά για καφέδες έβγαινες και τώρα φιλικά για καφέδες βγαίνεις με τους άνδρες που γνωρίζεις, δεν αλλάζεις, είσαι ... σταθερή.


    Προσωπικά ναι , θεωρώ φυσιολογικό , όταν ένας ενήλικος άνδρας γουστάρει μια ενήλικη γυναίκα που γνωρίζει να κάνουν σεξ !
    Μάθε και το άλλο . Μια παντρεμένη ... που γουστάρει κάποιον παντρεμένο ...
    παίζει να συναντηθεί μαζί του κατευθείαν και σε ... ξενοδοχείο ! Ημιπαραμονής ! Κρυφά και ... διακριτικά !
    Για σεξ ! Χωρίς ... να πιούνε καμιά 200ρια καφέδες πριν !!!

    Είδες τι έμαθες ;;
    Άντε, μη καθυστερείς άλλο τώρα . Πήγαινε για κανένα καφέ και πες μας αν πήγε καλά , ο καφές με τον 40ρη που γνώρισες (παρθένος μάλλον).
    Μόνο θα πρότεινα να προσέχεις λίγο . Μετά τους 4 τη μέρα, να πίνεις decaf. Οι πολλοί κανονικοί ανεβάζουν πίεση , προκαλούν τρέμουλο κτλ !

    Παρθένες σε ηλικία 20+++ , είναι διδακτική περίπτωση . Οι έμπειροι άνδρες , που είναι ενεργοί και όχι παρθένοι στα 30 , πρέπει να ξεχωρίζουν παρθένες που δεν θέλουν σεξ
    και να μην δαπανούν πάνω από 3-4 λεπτά . Διαλόγου κυρίως. Έξοδος με παρθένα 25+ ,που δεν θέλει σεξ πέρα από χάσιμο χρόνου και χρημάτων,
    είναι και ψυχοφθόρα.
    Δεν είναι καθόλου σπάνιο στην ελλάδα, με τις μαμάδες που διδάσκουν τις κόρες, να βρουν καλό γαμπρό , για να βολευτεί όλη η οικογένεια.
    Ίσως να μην είναι τόσο πολλές όσο πριν 20 χρόνια, αλλά και πάλι , είναι σεβαστό ποσοστό των γυναικών .
    Για αυτό όλες οι ξένες γυναίκες που έρχονται στην ελλάδα, βρίσκουν αμέσως άνδρες. Αμέσως. Οι ντόπιες, δεν καλύπτουν τις ανάγκες των ανδρών , παρόλο που αριθμητικά είναι ισάριθμες. Δεν είναι θέμα ότι υπάρχει έλλειψη , όπως υπήρξε π.χ. στην Κίνα, που είχε πλεόνασμα ανδρών , λόγω 1 παιδιού ανα οικογένεια !
    Πουθενά δεν έγραψα ότι είμαι παρθένα και πουθενά δεν έγραψα ότι βγαίνω μόνο για καφέδες. Και με 40αρηδες κιόλας παρθένους.και πουθενά δεν θα βρεις τέτοια θεματολογία σε αυτά τα λίγα που έχω γράψει για μένα Αυτά είναι ιστορίες της φαντασίας σου που οργιάζει για να πεις και εσύ κάτι, γιατί ξέρεις ότι αυτά που λέμε για το άτομο σου είναι αλήθεια. Οπότε για να αμυνθεις λες ότι σου κατέβει. Αντίθετα εσύ έχεις εκθέσει στο φόρουμ όλη την ιστορία της ζωής σου.

    Α σου έκατσε τελικά η γυναικα σου; λύθηκε το πρόβλημα της αγαμίας σου; και ακόμα στάζεις χολη; δεν νομίζω αλλα αν είναι έτσι ακόμα χειρότερα . Γιατι αυτά που γράφεις σημαίνει ότι πηγάζουν από το ποιον του χαρακτήρα σου. Ξεκάθαρα έχεις κόμπλεξ. Και ήρθες σε ένα φόρουμ να κραξεις τους άλλους και να το παίξεις πηδηχταρας. Που στάνταρ δεν είσαι.

    Η ύπαρξη αντρών σαν εσένα είναι ο λόγος που πολλές γυναίκες έχουν σιχαθεί τους άντρες.

    Προσωπικά μη μου απευθυνθείς και Κάνε μια χαρη να απαλλάξεις το φόρουμ από τη παρουσία σου έτσι και αλλιώς ούτε συνεισφερεις σε κάτι ούτε και κανένας σου απαντάει η σου δίνει σημασία

  8. #23
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ευχαριστώ πολύ όσους απαντάνε σοβαρά .
    Αυτό που φοβάμαι δεν μπορώ ακριβώς να το προσδιορίσω. Δεν έχω προσδοκίες από κανέναν πια και σκέφτομαι αυτό που λέτε ότι ο,τι είναι να γίνει θα γίνει, δεν βασίζομαι σε κανέναν και κοιτάω απλα να πάρω ο,τι μπορώ. Αλλά εδώ νιώθω εγκλωβισμένη. Για παράδειγμα αμα με ρωτήσει τι θα κάνω το βράδυ ή αν θα καθίσω σπίτι νιώθω πίεση. Ίσως γιατί ξέρει και που είναι το σπίτι μου.

    Honorata μην του δίνεις σημασία (όπως καμιά δεν του δίνει). Κι εγώ αυτό ακριβώς έχω καταλάβει για την πάρτη του. Θεωρεί ότι όλες είμαστε ανεραστες, όπως και όλοι οι όμοιοι του ( που δυστυχώς δεν είναι λίγοι). Θεωρούν ότι εμείς είμαστε οι ανεραστες και δεν θέλουν να δεχτούν ότι δεν μας αρέσουν. Για κάτι τέτοιους έχω σιχαθεί τους άντρες
    Αυτό που λες το δεν σκέφτομαι και κοιτάω να πάρω ότι μπορώ είναι λάθος. Πρέπει να σκεφτείς, όμως πρέπει να σκεφτείς σωστά. Δηλαδή να σκεφτείς τι να κανεις για να βοηθήσεις τον εαυτό σου να αποβάλλει κάποιους φόβους και κάποιες απόψεις.

    Μάλλον στη ζωή σου γνώρισες πολλους άντρες σαν τον Αλ σκατουλα (Al boundi) και νομίζεις ότι όλοι οι άντρες είναι έτσι. Πράγματι πολλοί άντρες έχουν χαλάσει και δεν ξέρουν να δώσουν στις γυναίκες τι ζητάνε.

    Όμως αυτοί είναι τα κατακαθια, υπάρχει έξω διαφορος κόσμος και άντρες που είναι καλοι και αξίζουν. Για όλους έχει. Θα βοηθήσει και σένα λίγο η τύχη να σου φέρει κάτι στο δρόμο σου όμως θα πρέπει να είσαι ανοικτή για να το δεχτείς αλλιως θα χάσεις την ευκαιρία.

    Επειδή υπάρχουν θέματα που σε δυσκολεύουν κι θέλουν δουλειά καλό θα ήταν να κάνεις ψυχοθεραπεία. Πρέπει να το δεις

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Πουθενά δεν έγραψα ότι είμαι παρθένα και πουθενά δεν έγραψα ότι βγαίνω μόνο για καφέδες. Και με 40αρηδες κιόλας παρθένους.και πουθενά δεν θα βρεις τέτοια θεματολογία σε αυτά τα λίγα που έχω γράψει για μένα Αυτά είναι ιστορίες της φαντασίας σου που οργιάζει για να πεις και εσύ κάτι, γιατί ξέρεις ότι αυτά που λέμε για το άτομο σου είναι αλήθεια. Οπότε για να αμυνθεις λες ότι σου κατέβει. Αντίθετα εσύ έχεις εκθέσει στο φόρουμ όλη την ιστορία της ζωής σου.

    Α σου έκατσε τελικά η γυναικα σου; λύθηκε το πρόβλημα της αγαμίας σου; και ακόμα στάζεις χολη; δεν νομίζω αλλα αν είναι έτσι ακόμα χειρότερα . Γιατι αυτά που γράφεις σημαίνει ότι πηγάζουν από το ποιον του χαρακτήρα σου. Ξεκάθαρα έχεις κόμπλεξ. Και ήρθες σε ένα φόρουμ να κραξεις τους άλλους και να το παίξεις πηδηχταρας. Που στάνταρ δεν είσαι.

    Η ύπαρξη αντρών σαν εσένα είναι ο λόγος που πολλές γυναίκες έχουν σιχαθεί τους άντρες.

    Προσωπικά μη μου απευθυνθείς και Κάνε μια χαρη να απαλλάξεις το φόρουμ από τη παρουσία σου έτσι και αλλιώς ούτε συνεισφερεις σε κάτι ούτε και κανένας σου απαντάει η σου δίνει σημασία

    Από αυτά που γράφεις, προκύπτει ξεκάθαρα, ότι ούτε γάμο έκανες ποτέ σου, ούτε έχεις κάποια σχέση τώρα . Ψάχνεσαι , κάνεις γνωριμίες και ... πίνεις καφέδες , με άνδρες
    που δεν παίζει καν η ιδέα για σεξ. Που σου λένε ότι ... πήρες βάρος. Αυτά όλα , τα έχεις γράψει .
    Κατά τα άλλα ... κατηγορείς άλλους για αγάμητους ... και ανέραστους ... εσύ δεν είσαι . Τελευταία πότε έκανες σεξ εσύ ; Πριν τον κόβιντ ;
    Δεν είναι και τόσο παλιά ! Για φλεβάρη του 2020 μιλάμε . Ούτε 3 χρόνια !

    Χαλάστηκες κατά τα άλλα ... που είπα 40ρη τον τύπο που πίνετε καφέδες, χωρίς καμία άλλη προοπτική ... και σου είπε για τα κιλά σου ! Έχεις δίκιο ! Συγνώμη.
    Αν είναι ... 35 έχει μεγάλη διαφορά ! Εκεί είναι όλα τα λεφτά !!!!!
    35άρα ... γνωρίζει 35άρη ... και βγαίνουν για ... καφέδες !!!!!!!

    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Μάλλον στη ζωή σου γνώρισες πολλους άντρες σαν τον Αλ σκατουλα (Al boundi) και νομίζεις ότι όλοι οι άντρες είναι έτσι. Πράγματι πολλοί άντρες έχουν χαλάσει και δεν ξέρουν να δώσουν στις γυναίκες τι ζητάνε.
    Πολλές νομίζουν ότι αξίζουν οι άνδρες, να τους δώσουν τον ουρανό με τα άστρα. Απλά και μόνο .. επειδή είναι γυναίκες. Επειδή τα φυλετικά τους χρωμοσώματα είναι ΧΧ και όχι ΧΥ.
    Καμία πλάνη δεν κρατάει για πάντα όμως.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ευχαριστώ πολύ όσους απαντάνε σοβαρά .
    Αυτό που φοβάμαι δεν μπορώ ακριβώς να το προσδιορίσω. Δεν έχω προσδοκίες από κανέναν πια και σκέφτομαι αυτό που λέτε ότι ο,τι είναι να γίνει θα γίνει, δεν βασίζομαι σε κανέναν και κοιτάω απλα να πάρω ο,τι μπορώ. Αλλά εδώ νιώθω εγκλωβισμένη. Για παράδειγμα αμα με ρωτήσει τι θα κάνω το βράδυ ή αν θα καθίσω σπίτι νιώθω πίεση. Ίσως γιατί ξέρει και που είναι το σπίτι μου.

    Honorata μην του δίνεις σημασία (όπως καμιά δεν του δίνει). Κι εγώ αυτό ακριβώς έχω καταλάβει για την πάρτη του. Θεωρεί ότι όλες είμαστε ανεραστες, όπως και όλοι οι όμοιοι του ( που δυστυχώς δεν είναι λίγοι). Θεωρούν ότι εμείς είμαστε οι ανεραστες και δεν θέλουν να δεχτούν ότι δεν μας αρέσουν. Για κάτι τέτοιους έχω σιχαθεί τους άντρες
    Θα μας τρελάνεις εσύ...
    Τώρα φοβάσαι?
    Όταν πήγαινες και φασωνοσουν με ο ζόρι για να δεις αν όντως σου αρέσουν οι άντρες δεν φοβόσουν?
    Όταν τους καυλωνες και μετά έφυγες για να τους εκδικηθεί δεν φοβόσουν?

    Όταν τους χρησημοπιουσες για να πάρεις εκδίκηση?

    Έβαζες το ευατο σου σε μια κατάσταση που προκαλεί αηδία σε μια γυναίκα να πηγαίνει και να χαμουρευεται με τον οποιοδήποτε και αυτό σε έχει γεμίζει τόσα θέματα και τώρα τι περιμένεις?

    Αγάπησε πρώτα τον ευατο σου κορίτσι μου και μην τον κάνεις περαστικό από τις ορέξεις του οποιοδήποτε νομίζοντας ότι έτσι τους εκδικείται κάποιος..
    Τον ευατο σου υποτιμάς και στο τέλος θα τον σιχαθεί εσύ ή ίδια..

    Πρόσεχε γιατί αν όντως μπαίνεις κάθε τρεις και λίγο με ίδιο ακριβώς θέμα και δεν τρολαρεις έχεις τεράστιο θέμα και θα φτάσεις μια μέρα να είσαι σε απόγνωση..
    Ψυχοθεραπεία γρήγορα κορίτσι μου..Χθες ακόμα έπρεπε να την ξεκινήσεις...

    Άσε τους άλλους άντρες τι κάνουν και δες καθαρά τι προσφέρεις εσύ στον ίδιο σου τον ευατο ..

    Συνέλθετε πλέον εδώ μέσα και μην καλλιέργειες εμμονικες και άκρως άρρωστες συμπεριφορές...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Θα μας τρελάνεις εσύ...
    Τώρα φοβάσαι?
    Όταν πήγαινες και φασωνοσουν με ο ζόρι για να δεις αν όντως σου αρέσουν οι άντρες δεν φοβόσουν?
    Όταν τους καυλωνες και μετά έφυγες για να τους εκδικηθεί δεν φοβόσουν?

    Όταν τους χρησημοπιουσες για να πάρεις εκδίκηση?

    Έβαζες το ευατο σου σε μια κατάσταση που προκαλεί αηδία σε μια γυναίκα να πηγαίνει και να χαμουρευεται με τον οποιοδήποτε και αυτό σε έχει γεμίζει τόσα θέματα και τώρα τι περιμένεις?

    Αγάπησε πρώτα τον ευατο σου κορίτσι μου και μην τον κάνεις περαστικό από τις ορέξεις του οποιοδήποτε νομίζοντας ότι έτσι τους εκδικείται κάποιος..
    Τον ευατο σου υποτιμάς και στο τέλος θα τον σιχαθεί εσύ ή ίδια..

    Πρόσεχε γιατί αν όντως μπαίνεις κάθε τρεις και λίγο με ίδιο ακριβώς θέμα και δεν τρολαρεις έχεις τεράστιο θέμα και θα φτάσεις μια μέρα να είσαι σε απόγνωση..
    Ψυχοθεραπεία γρήγορα κορίτσι μου..Χθες ακόμα έπρεπε να την ξεκινήσεις...

    Άσε τους άλλους άντρες τι κάνουν και δες καθαρά τι προσφέρεις εσύ στον ίδιο σου τον ευατο ..

    Συνέλθετε πλέον εδώ μέσα και μην καλλιέργειες εμμονικες και άκρως άρρωστες συμπεριφορές...
    Καλά και αν έκανε κάποια λάθη παλιότερα ως μικρότερη αυτά θα την καθορίζουν για μία ζωη; Μπορεί να κατάλαβε ότι δεν ηταν αυτο που της ταιριαζει...και ισως φοβάται γιατι οντως δεν ειναι το καλύτερο να ξερει ο αλλος που μενεις!

    Συμφωνώ σε όλα με την Honorata !!

  12. #27
    Honorata
    Guest
    Λες αρες μαρες κουκουνάρες. Πότε δεν έγραψα για τη προσωπική μου ζωή τίποτα ούτε για τη σεξουαλική μου τίποτα σχετικό. Από που βρίσκεις εσύ όλες αυτές τις πληροφορίες δεν με ενδιαφέρει να μάθω γιατί εκτός από κακης παστας άτομο είσαι και φαντασιόπληκτος . Αλλά βέβαια κάτι πρέπει να γράψεις και εσύ για να αμυνθεις από αλήθειες που λεγονται.




    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Από αυτά που γράφεις, προκύπτει ξεκάθαρα, ότι ούτε γάμο έκανες ποτέ σου, ούτε έχεις κάποια σχέση τώρα . Ψάχνεσαι , κάνεις γνωριμίες και ... πίνεις καφέδες , με άνδρες
    που δεν παίζει καν η ιδέα για σεξ. Που σου λένε ότι ... πήρες βάρος. Αυτά όλα , τα έχεις γράψει .
    Κατά τα άλλα ... κατηγορείς άλλους για αγάμητους ... και ανέραστους ... εσύ δεν είσαι . Τελευταία πότε έκανες σεξ εσύ ; Πριν τον κόβιντ ;
    Δεν είναι και τόσο παλιά ! Για φλεβάρη του 2020 μιλάμε . Ούτε 3 χρόνια !

    Χαλάστηκες κατά τα άλλα ... που είπα 40ρη τον τύπο που πίνετε καφέδες, χωρίς καμία άλλη προοπτική ... και σου είπε για τα κιλά σου ! Έχεις δίκιο ! Συγνώμη.
    Αν είναι ... 35 έχει μεγάλη διαφορά ! Εκεί είναι όλα τα λεφτά !!!!!
    35άρα ... γνωρίζει 35άρη ... και βγαίνουν για ... καφέδες !!!!!!!



    Πολλές νομίζουν ότι αξίζουν οι άνδρες, να τους δώσουν τον ουρανό με τα άστρα. Απλά και μόνο .. επειδή είναι γυναίκες. Επειδή τα φυλετικά τους χρωμοσώματα είναι ΧΧ και όχι ΧΥ.
    Καμία πλάνη δεν κρατάει για πάντα όμως.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by little View Post
    Καλά και αν έκανε κάποια λάθη παλιότερα ως μικρότερη αυτά θα την καθορίζουν για μία ζωη; Μπορεί να κατάλαβε ότι δεν ηταν αυτο που της ταιριαζει...και ισως φοβάται γιατι οντως δεν ειναι το καλύτερο να ξερει ο αλλος που μενεις!

    Συμφωνώ σε όλα με την Honorata !!
    Διάβασε όλα τα προηγούμενα της θέματα να δεις ακριβώς πως ξεκίνησε όλο αυτό, τι απωθημένα και τι τραυματα έχει, πως πήγαινε και καταπιέζει τον ευατο της μόνο και μόνο για να μην ακούει τις δήθεν φίλες της να λένε για γκομενους και αυτή να μην έχει και μετά ελάτε να συζητήσουμε..

    Μιλάμε για γυναίκα πλέον όχι για 18χρονο κοριτσάκι που ψάχνετε.
    Καλό να δικαιολογούν συμπεριφορές αλλά επιτέλους όταν βλέπουμε ένα άνθρωπο να ψάχνει μαξιλαράκι για να δικαιολογησει πραγνατα που πρώτα κακό κάνουν στον ίδιο τους τον ευατο να τα επισημάνουμε αν θέλουμε να τον βοηθήσουμε.
    Το να χαϊδεύουν κάποιο δεν σημαίνει αυτόματα βοηθώ, ξεκάθαρα πλέον...

    Εγώ δεν συμφωνώ καθόλου νε όλο αυτό και ξέρω πλέον πως μονο κακο της κάνουμε .
    Αυτογνωσια πλέον για άλλους μας, όπως και να είμαστε αλλιώς δεν θα αλλάξει τίποτα στον τρόπο σκέψης μας και μια ζωή θα ψάχνουμε το γιατί στους άλλους και όχι σε εμάς
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #29
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Διάβασε όλα τα προηγούμενα της θέματα να δεις ακριβώς πως ξεκίνησε όλο αυτό, τι απωθημένα και τι τραυματα έχει, πως πήγαινε και καταπιέζει τον ευατο της μόνο και μόνο για να μην ακούει τις δήθεν φίλες της να λένε για γκομενους και αυτή να μην έχει και μετά ελάτε να συζητήσουμε..

    Μιλάμε για γυναίκα πλέον όχι για 18χρονο κοριτσάκι που ψάχνετε.
    Καλό να δικαιολογούν συμπεριφορές αλλά επιτέλους όταν βλέπουμε ένα άνθρωπο να ψάχνει μαξιλαράκι για να δικαιολογησει πραγνατα που πρώτα κακό κάνουν στον ίδιο τους τον ευατο να τα επισημάνουμε αν θέλουμε να τον βοηθήσουμε.
    Το να χαϊδεύουν κάποιο δεν σημαίνει αυτόματα βοηθώ, ξεκάθαρα πλέον...

    Εγώ δεν συμφωνώ καθόλου νε όλο αυτό και ξέρω πλέον πως μονο κακο της κάνουμε .
    Αυτογνωσια πλέον για άλλους μας, όπως και να είμαστε αλλιώς δεν θα αλλάξει τίποτα στον τρόπο σκέψης μας και μια ζωή θα ψάχνουμε το γιατί στους άλλους και όχι σε εμάς
    Δεν χαϊδεύουμε κανέναν. Ούτε όμως εκτελούμε.

    Σίγουρα η θεματοθετρια έχει θέματα, όλοι το έχουμε πει αυτό. Καλό θα ήταν να αναζητήσει κάποιον ειδικό

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Δεν χαϊδεύουμε κανέναν. Ούτε όμως εκτελούμε.

    Σίγουρα η θεματοθετρια έχει θέματα, όλοι το έχουμε πει αυτό. Καλό θα ήταν να αναζητήσει κάποιον ειδικό
    Κανένας δεν εκτέλεσε.
    Πόσο λάθος παρομοίωση και πόσο άστοχη θα έλεγα, υποβαθνιζοντας έτσι την πραγματική σημασία της ..

    Αν η αλήθεια για κάποιους μοιάζει εκτέλεση τότε καλό είναι να αναθεωρήσουν πολλά από τα οποία λαμβάνουν από τρίτους ή καλύτερα ποιους τρίτους επιλέγουν να έχουν κοντά τους ...

    Παιχνίδι λέξεων όλο αυτό?
    Μάλλον...γιατί όμως?

    Η ζωή ειναι πάρα πολύ σκληρή δυστηχως ..
    Καλώς ή κακώς πρπει να δυναμώσουμε αρκετά για να μπορούμε πλέον να βαδίζουμε χωρίς να μας επηρεάζουν λεξεις ή καταστάσεις τις οποίες τους βαπτιζουμε άλλοτε καλούς και άλλοτε " εκτελεστές "

    Ας μην φοβόμαστε να βλέπουμε κατάματα μια κατάσταση όσο σκληρή και να είναι μόνο έτσι θα ταρακουνηθουμε και θα αλλάξουμε πλευρό..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Έπρεπε να δοκιμάσω ;
    By Melina75 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 40
    Last Post: 22-01-2021, 12:13
  2. Από ενθουσιασμό πώς πάμε;
    By psy me in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 23-11-2015, 02:46
  3. Θα έπρεπε να νιώθω θυμό ή όχι?
    By Christina82 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 09-06-2012, 23:16
  4. Τι έφαγα σήμερα που δεν έπρεπε
    By lbp_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 49
    Last Post: 26-03-2011, 18:31
  5. Η ζωή όπως θα έπρεπε να είναι.
    By knoulp in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 28-07-2010, 12:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •