Θα έπρεπε να νιώθω ενθουσιασμό; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 84
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αυτος που περιγραφεις δεν ηθελε εσενα.
    ηθελε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ηταν διατεθιμενη να του κανει το βιτσιο του, ασχετα πως ειναι και τι ειναι αυτη.

    τοσο απλο ειναι.
    και καλα εκανε και στο ειπε εξω απο τα δοντια, να μην χανεις τον χρονο σου, ή να μην βρεθεις προ της δυσαρεστης εκπληξεως να σε στριμωξει πουθενα και να σε δεσει....

    επομενως: για καποιον που δεν ψαχνει παρεα, σχεση, γνωριμιες, αλλα θελει μονο να κανει τα βιτσια του, μια χαρα νορμαλ ηταν και πολυ πιο ενταξει απο αυτον που θα σε στριμωξει καπου χωρις να γουσταρεις,.
    αν ρωτας, αν θα του καθομουνα, εννοειται πως οχι...

    περα απο αυτον και τους ομοιους του, ομως.
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΜΑΛ στην ηλικια σου να φασωνεσαι να λες σε καποιον ποσο γουσταρεις και να μην κανεις σεξ, για πολυ.
    η πρεπει να πεσεις σε ανικανο, η σε γκει που βγαινει μαζι σου για ξεκαρφωμα, για να τραβηξει πολυ μια γνωριμια χωρις σεξ.
    Γνωμη μου πως η εμπειρία παιζει ΠΟΛΥ μεγαλύτερο ρολο από την ηλικία! Τα βιώματα μας παιζουν πολυ μεγαλύτερο ρόλο!
    Εγω έμαθα πράγματα για την ζωή που τα ξερουν και οι 16χρονες γιατι απλα δεν ειχε τυχει ποτε μου μεχρι μεγαλύτερη ηλικια να βιώσω τετοιες τοξικες καταστασεις...που θεωρούνται μαλιστα από πολλους συνηθισμένες.
    Η εμπειρία ειναι το βασικο όχι η ηλικια! Οπως και σεξ να χε κανει αλλιως μια κοπελα 28 χρονων που εχει κανει σεξ με εναν και αλλιως μια 19 που χει κανει σεξ με 10.
    Εβλεπα και καποιο βιντεο ΨΥΧΟΛΟΓΟΥ που ειπε πως οταν θελουμε σχεση αργουμε να κανουμε σεξ...υπαρχουν λόγοι πισω απο αυτο! Και αυτο το πε και για έμπειρα ατομα οχι για παρθενους-ες.
    Αν θες να σου βρω το βιντεο. Ο καθε ένας έχει την γνωμη του αλλα δεν σημαίνει πως η δικη σου ειναι σωστή. Απλα αυτο πιστευεις. Οι ψυχολόγοι συμβουλεύουν άλλα πάντως.
    Και ας σκεφτουμε και τη ψυχοσυνθεση της θεματοθετριας οταν ειναι απειρη να πρεπει να πιεστεί να κανει σεξ με εναν γρήγορα ενω χρειαζεται χρονο. Τι καταστροφικες συμβουλες ειναι αυτες; Αν καποιος την ηθελε πραγματικα ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ! Φευγουν άμεσα γιατι την βλεπουν σαν μια τρυπα σκεφτονται "δεν μου εκατσε ευκολα αυτη ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ κιολας, δεν τρελαινομαι, θα βρω αλλη που θα κατσει πιο ευκολα"¨.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Όλοι οι άντρες δεν ψάχνουν σχέσεις, ψάχνουν απλά γυναίκες έτοιμες να συμμετέχουν σε αυτό που θέλουν αυτοί..

    Κανένα κακό ούτε φυσικά μπορούμε να τον χαρακτηρισουμε γιατι ποκυ απλά ψάχνει να καλύψει την δική του ανάγκη..

    Και η Λέμον την δική της ανάγκη ψάχνει να καλύψει, επειδή δεν λέγεται βίτσιο δηλαδή την κάνει μη κατακριτέα?
    Συμφωνα με εσενα δηλαδη τι πρεπει να κανει μια γυναικα που δεν θελει να πεφτει θυματα οσων ψαχνουν να την εκμεταλλευτουν γιατι οπως λες ΟΛΟΙ οι αντρες ψαχνουν μια γυναικα απλα για να καλυπτουν τις αναγκες τους;
    Να παει σε μοναστηρι ή να απέχει τελειως από το σεξ και τις σχεσεις;
    Δεν ξερω για την Λεμον και τι αναγκες ψαχνει να καλυψει...αλλα σιγουρα δεν ειμαστε ολες οι γυναικες ετσι. Και αν μπω σε σχεση τι σημαινει αυτο πως ψαχνω να καλυψω τις δικες μου αναγκες και ψαχνω θύμα; Εσυ μονο καλόγριες δεν μας ειπες να γινουμε!

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καθόλου δεν συμφωνώ..
    Ο τύπος ήταν ξεκάθαρος, έχει βίτσιο και μάλλον δεν έχει και όρεξη να ασχολείστε με τυπισες που δεν θα είναι διαθέσιμες..

    Όλοι οι άντρες δεν ψάχνουν σχέσεις, ψάχνουν απλά γυναίκες έτοιμες να συμμετέχουν σε αυτό που θέλουν αυτοί..

    Κανένα κακό ούτε φυσικά μπορούμε να τον χαρακτηρισουμε γιατι ποκυ απλά ψάχνει να καλύψει την δική του ανάγκη..

    Και η Λέμον την δική της ανάγκη ψάχνει να καλύψει, επειδή δεν λέγεται βίτσιο δηλαδή την κάνει μη κατακριτέα?


    Τώρα το σεξ θέλει και λόγια τα οποία θα οδηγήσουν ακι στις πράξεις..
    Πρώτα εγκεφαλικά γίνεται το όλο παιχνίδι και μετά προχωρεί στην πράξη..
    Χωρίς το εγκεφαλικό παιχνίδι το σεξ δεν έχει κανέναν απολύτως νόημα.
    Ακριβώς
    Αυτοί νομίζουν πως επειδή βγαίνεις μαζί τους ή ακόμα και επειδή κέρασαν ένα ποτό είσαι υποχρεωμένη να τους καθίσεις, χωρίς να προσπαθήσουν καθόλου να κάνουν ωραίο παιχνίδι. Έτσι δεν γίνεται τίποτα και δεν το καταλαβαίνουν κιολας

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by little View Post
    Γνωμη μου πως η εμπειρία παιζει ΠΟΛΥ μεγαλύτερο ρολο από την ηλικία! Τα βιώματα μας παιζουν πολυ μεγαλύτερο ρόλο!
    Εγω έμαθα πράγματα για την ζωή που τα ξερουν και οι 16χρονες γιατι απλα δεν ειχε τυχει ποτε μου μεχρι μεγαλύτερη ηλικια να βιώσω τετοιες τοξικες καταστασεις...που θεωρούνται μαλιστα από πολλους συνηθισμένες.
    1.Η εμπειρία ειναι το βασικο όχι η ηλικια! Οπως και σεξ να χε κανει αλλιως μια κοπελα 28 χρονων που εχει κανει σεξ με εναν και αλλιως μια 19 που χει κανει σεξ με 10.


    Εβλεπα και καποιο 2.βιντεο ΨΥΧΟΛΟΓΟΥ που ειπε πως οταν θελουμε σχεση αργουμε να κανουμε σεξ...υπαρχουν λόγοι πισω απο αυτο! Και αυτο το πε και για έμπειρα ατομα οχι για παρθενους-ες.
    Αν θες να σου βρω το βιντεο. 3.Ο καθε ένας έχει την γνωμη του αλλα δεν σημαίνει πως η δικη σου ειναι σωστή. Απλα αυτο πιστευεις. Οι ψυχολόγοι συμβουλεύουν άλλα πάντως.
    Και ας σκεφτουμε και τη ψυχοσυνθεση της θεματοθετριας 4.οταν ειναι απειρη να πρεπει να πιεστεί να κανει σεξ με εναν γρήγορα ενω χρειαζεται χρονο. Τι καταστροφικες συμβουλες ειναι αυτες;
    5.Αν καποιος την ηθελε πραγματικα ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ!
    6.Φευγουν άμεσα γιατι την βλεπουν σαν μια τρυπα σκεφτονται "δεν μου εκατσε ευκολα αυτη ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ κιολας, δεν τρελαινομαι, θα βρω αλλη που θα κατσει πιο ευκολα"
    ¨.
    θα στα παρω ενα ενα- ενα.

    1. εννοωντας οτι τι; οτι αυτη που εχει κανει σεξ με 10 στα 19 περναει καλυτερα; χειροτερα; ξερει απο σεξ;
    σε πληροφορω οτι μπορει αυτη που εχει κανει σεξ με 10 στα 19, μπορει να μην εχει φτασει καν σε οργασμο με κανεναν απο τους 10 και γι αυτο ψαχνεται, ενω αυτη με τον εναν, να εχει μια ευτυχισμενη και πληρη σεξουαλικη ζωη. τι να λενε οι 10, οταν δεν ικανοποιειται καποια;
    το βασικο ειναι η συναισθηματικη κατασταση. ουτε η εμπειρια, ουτε η ηλικια.
    μονο που , απο καθε ηλικια περιμενεις ενα επιπεδο συναισθηματικης ωριμοτητας σε ολα τα θεματα καισ τα σεξουαλικα, σε σχεση με αυτο που αποκαλουμε "μεσος ορος" (της εποχης).
    η κοπελα εχει συναισθηματικες αντιδρασεις 15χρονης, στα 25, γιατι εχει καποια μπλοκαρισματα που δεν λυνονται με ΟΣΟΥΣ κι αν εχει βγει. κι ε χει βγει με πολλους. απλα δεν εχει προχωρησει ερωτικα με οσους κι αν βγηκε, γιατι δεν της το επιτρεπει η συναισθηματικη της κατασταση.
    αυτοι που την γνωριζουν, περιμενουν αντιδρασεις 25χρονης, οχι 15χρονης και γι αυτο φευγουν. δεχονται τις αντιδρασεις της σαν απορριψη ή και κοροιδια και πηγαινουν παρακατω.
    και το λεει και η ιδια και καμαρωνει!!! οτι τους δουλευει και διασκεδαζει. ε, εκεινη διασκεδαζει και οι αλλοι την παρατανε... ωραια ενασχοληση..

    2. αυτο με το "να αργεις", ειναι απλα ενας τυφλοσουρτης για ανθρωπους που δεν μπορουν να επικοινωνησουν ουσιαστικα, ωστε να εκτιμησει ο αλλος το συνολο της υπαρξης τους και οχι μονο μια ξεπετα που μπορει να προσφερουν. αλλα ακομα κι οταν "αργεις", ειτε γιατι ετσι θελεις , ειτε κατα την συμβουλη του ψυχολογου που θελει να σε βοηθησει να αποκτησεις σχεση με τον αλλον, νομιζεις οτι ΟΣΟ και να αργησεις ειναι κατι θετικο;;;; δηλαδη, επειδη ειπε "να αργεις" , ποσο πιστευεις οτι ειναι ΚΑΛΟ για μελλοντικη σχεση "να αργεις"; πιστευεις εσυ οτι εννοει να βγαινεις εναν χρονο ξερωγω και να μην εχει γινει νυξη ή κινηση ερωτικη;;;;
    μαλλον περιεργα μεταφραζεις το "να αργεις"...

    3. το προφανες μας λες. ο καθενας την γνωμη του λεει. δεν ειδα καποιον να λεει την γνωμη της κουμπαρας του...

    4. που ειπα εγω να κανει σεξ γρηγορα;;; δεν προσεξες τι εχω πει, ουτε τωρα ουτε κατα καιρους, στην λεμον. εγω ειπα οτι ο σεξουαλικα ενεργος ανδρας, δεν καθεται να τον μπαλαμουτιαζεις και μετα να αρνεισαι να προχωρησετε παραπανω για μεγαλο διαστημα, γιατι αισθανεται οτι τον δουλευεις ή οτι δεν πας καλα. κι εχει δικιο.
    και στις δυο περιπτωσεις, απομακρυνεται. η κοψε το μπαλαμουτιασμα, η κανε σεξ σαν γυναικα. δεν μπορεις να φασωνεσαι και μετα να κανεις την παρθενα, οπως κανει το 14χρονο.
    αποφασισε. αν θες σεξ, κανε. αν δεν θες, μην κανεις. αλλα μην παιζεις με τους ανθρωπους γιατι γελοιοποιεισαι και σε βαριουνται.

    5.
    ποσο θεωρεις οτι θα περιμενε καποιος που "σε θελει"; μια βδομαδα; εναν μηνα; εναν χρονο; μια ζωη; υπαρχει καποιο οριο σε αυτο το "θα περιμενε", η θα περιμενε αδιαμαρτυρητα για παντα;

    6. κοριτσια... σας βλεπουν σαν τρυπες, οταν βλεπετε οι ιδιες σαν τρυπες τον εαυτο σας.. οταν νομιζετε οτι το σεξ ειναι ανταλλαξιμο με μια σχεση κι οτι αν κανετε σεξ θα παραδωσετε "οτι πολυτιμοτερο εχετε" στον κατακτητη και μετα δεν θα εχετε τιποτε για να τον πεισετε οτι αξιζετε, ακριβως επειδη οι ιδιες νομιζετε οτι το πολυτιμοτερο πραγμα που εχετε ειναι μια τρυπα και το χρησιμοποιειτε σαν διαπραγματευτικο ατου...

    οταν καταλαβετε οτι το πολυτιμο δεν ειναι οι τρυπες σας, αλλα ο εαυτος σας, θα μαθετε να κανετε σεξ οταν θελετε εσεις κι οχι οταν θελουν οι αλλοι, ουτε για να πεισετε καποιον οτι αξιζετε για κατι παραπανω απο μια ξεπετα.
    καταλαβες τωρα;;;
    για την ιστορια, να σου πω οτι δυο σχεσεις μακροχρονιες και καλες ειχα στην ζωη μου. και στις δυο μου ρθε κι εκανα σεξ στο δευτερο η τριτο ραντεβου. γιατι ετσι γουσταρα. κανεις δεν με ειδε σαν τρυπα να σηκωθει να φυγει, γιατι δεν βλεπω εγω ετσι τον εαυτο μου.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Εγω καποιους μηνες πιστευω θα μπορουσαν να περίμεναν αφού δεν εχει προχωρήσει η κοπέλα. Και δεν ειπα να μπαλαμουτιάζεται προφανως απο το πρώτο διαστημα. Ας βγει να γνωριστουν να κανουν πραγματα μαζι και αν προκύψει έλξη καλώς. Δεν ειπα να περιμένει ο αλλος χρόνια. Που αν μιλας με τον αλλον φιλικα θα μπορουσε και χρονια να επιμένει αν του αρεσεις πραγματικα. Ποσοι ειναι ερωτευμένοι με φιλες τους;
    Ουτε και ειπα καπου να τους κοροιδευει και να φευγει και οσα ειπες οτι κανει. Αλλα εν μέρει όσο να ναι όσο εμπειρία και αν εχει στους αλλους τομεις της ζωης της στον ερωτικό τομέα ΔΕΝ ΕΧΕΙ εμπειρία. Οσο να ναι δεν μπορει ο αλλος να περιμενει αντιδράσεις 25χρονης από εκείνη. Και ακομα και ανωριμη να ναι οι αντρες προσδοκούν να τα φτιάξουν με μικρότερες. Πρόσφατα διαβασα σε αλλο σαιτ το ποστ ενος αντρα οτι η κοπελα του 25 ετων ηθελε να πανε παραλία στο μοναδικο ρεπο του της εξηγησε πως ειναι πτωμα και θελει να ξεκουραστει και πηγε με μια φιλη της και ανεβασε story με 2 τυπους απο την διπλανη ξαπλώστρα!!!
    Η απόλυτη ανωριμότητα, ασεβεια και δεν ξερω τι αλλο! Ε αυτη ΕΙΧΕ ΣΧΕΣΗ ομως και βρήκε και τον @@@ να την ανεχεται! Και δεν ειχε και καμια δικαιολογία λογω απειριας και ομως οι σχολιαστες του ειπαν 'ε 25 ειναι τι περιμενες να κανει"....Το βρήκαν ξερω γω φυσιολογικο για μια 25 αρα να κανει τετοιες βλακειες. Που εγω διαφωνω.
    Το πρόβλημα για μενα ειναι πως δεν έτυχε να γνωρίσει κάποιον η Λεμον που να την θέλει πραγματικά. Και δεν ειναι και εύκολο εδώ που τα λέμε! Εγω διαβαζω συνεχως και κοπελες εμπειρες να εχουν δυσκολια στο να βρουν καποιον.
    Συμφωνω κατα τα αλλα πως θελει δουλεια με τον εαυτό της, αλλα δεν θα αλλαξει κατι ακομα και οταν τα βρει απόλυτα με τον εαυτό της δεν περιμένουν εκεί έξω οι τέλειοι άντρες να την προσεγγίσουν. Ας το κανει για τον εαυτό της και μόνο. Το θέμα των σχέσεων δεν θα το λύσει. Μπορει μια να κερατώνει, να ναι ανώριμη και χιλια δυο και να βρίσκει σχεσεις και μην σου πω να βρίσκει και μ@@@ς να της φερονται και καλα και να τρεχουν πισω απο το βρακι της και μια καλη ωριμη κοπελα να την εχουν γραμμένη. Αλλωστε δεν ειναι και ΟΛΟΙ οι αντρες ωριμοι και εξυπνοι να θελουν κατι αναλογο. Να ο αλλος ο βλακας ανεβασε ποστ οπως σου πα αντι να την σουταρει οπως ηταν. Ουτε ολοι ειναι τοσο εξυπνοι να ξεχωρίσουν τις καλες κοπελες, τους καλους τους θεωρουν και αδυναμους πολλες φορες.
    Εγω προσωπικα δεν βλεπω τον εαυτο μου σαν τρυπα. Εσυ οπως λες εκανες σεξ στο 2ο ραντεβου γιατι ηθελες οτι ετυχε και εμειναν για σχεση δεν σημαινει κατι. Μπορει και να εφευγαν. Αν ομως δεν εκανες σεξ στο 2ο ραντεβου και φευγαν ε δεν θα σε ηθελαν πραγματικα αυτο λεω εγω. Γιατι κανενας δεν παρατα ετσι ευκολα κατι που πραγματικα θελει πολυ! Ειναι ρισκο δηλαδη να κανεις σεξ συντομα, εξαιρέσεις παντα υπαρχουν.

  6. #51
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    θα στα παρω ενα ενα- ενα.

    1. εννοωντας οτι τι; οτι αυτη που εχει κανει σεξ με 10 στα 19 περναει καλυτερα; χειροτερα; ξερει απο σεξ;
    σε πληροφορω οτι μπορει αυτη που εχει κανει σεξ με 10 στα 19, μπορει να μην εχει φτασει καν σε οργασμο με κανεναν απο τους 10 και γι αυτο ψαχνεται, ενω αυτη με τον εναν, να εχει μια ευτυχισμενη και πληρη σεξουαλικη ζωη. τι να λενε οι 10, οταν δεν ικανοποιειται καποια;
    το βασικο ειναι η συναισθηματικη κατασταση. ουτε η εμπειρια, ουτε η ηλικια.
    μονο που , απο καθε ηλικια περιμενεις ενα επιπεδο συναισθηματικης ωριμοτητας σε ολα τα θεματα καισ τα σεξουαλικα, σε σχεση με αυτο που αποκαλουμε "μεσος ορος" (της εποχης).
    η κοπελα εχει συναισθηματικες αντιδρασεις 15χρονης, στα 25, γιατι εχει καποια μπλοκαρισματα που δεν λυνονται με ΟΣΟΥΣ κι αν εχει βγει. κι ε χει βγει με πολλους. απλα δεν εχει προχωρησει ερωτικα με οσους κι αν βγηκε, γιατι δεν της το επιτρεπει η συναισθηματικη της κατασταση.
    αυτοι που την γνωριζουν, περιμενουν αντιδρασεις 25χρονης, οχι 15χρονης και γι αυτο φευγουν. δεχονται τις αντιδρασεις της σαν απορριψη ή και κοροιδια και πηγαινουν παρακατω.
    και το λεει και η ιδια και καμαρωνει!!! οτι τους δουλευει και διασκεδαζει. ε, εκεινη διασκεδαζει και οι αλλοι την παρατανε... ωραια ενασχοληση..

    2. αυτο με το "να αργεις", ειναι απλα ενας τυφλοσουρτης για ανθρωπους που δεν μπορουν να επικοινωνησουν ουσιαστικα, ωστε να εκτιμησει ο αλλος το συνολο της υπαρξης τους και οχι μονο μια ξεπετα που μπορει να προσφερουν. αλλα ακομα κι οταν "αργεις", ειτε γιατι ετσι θελεις , ειτε κατα την συμβουλη του ψυχολογου που θελει να σε βοηθησει να αποκτησεις σχεση με τον αλλον, νομιζεις οτι ΟΣΟ και να αργησεις ειναι κατι θετικο;;;; δηλαδη, επειδη ειπε "να αργεις" , ποσο πιστευεις οτι ειναι ΚΑΛΟ για μελλοντικη σχεση "να αργεις"; πιστευεις εσυ οτι εννοει να βγαινεις εναν χρονο ξερωγω και να μην εχει γινει νυξη ή κινηση ερωτικη;;;;
    μαλλον περιεργα μεταφραζεις το "να αργεις"...

    3. το προφανες μας λες. ο καθενας την γνωμη του λεει. δεν ειδα καποιον να λεει την γνωμη της κουμπαρας του...

    4. που ειπα εγω να κανει σεξ γρηγορα;;; δεν προσεξες τι εχω πει, ουτε τωρα ουτε κατα καιρους, στην λεμον. εγω ειπα οτι ο σεξουαλικα ενεργος ανδρας, δεν καθεται να τον μπαλαμουτιαζεις και μετα να αρνεισαι να προχωρησετε παραπανω για μεγαλο διαστημα, γιατι αισθανεται οτι τον δουλευεις ή οτι δεν πας καλα. κι εχει δικιο.
    και στις δυο περιπτωσεις, απομακρυνεται. η κοψε το μπαλαμουτιασμα, η κανε σεξ σαν γυναικα. δεν μπορεις να φασωνεσαι και μετα να κανεις την παρθενα, οπως κανει το 14χρονο.
    αποφασισε. αν θες σεξ, κανε. αν δεν θες, μην κανεις. αλλα μην παιζεις με τους ανθρωπους γιατι γελοιοποιεισαι και σε βαριουνται.

    5.
    ποσο θεωρεις οτι θα περιμενε καποιος που "σε θελει"; μια βδομαδα; εναν μηνα; εναν χρονο; μια ζωη; υπαρχει καποιο οριο σε αυτο το "θα περιμενε", η θα περιμενε αδιαμαρτυρητα για παντα;

    6. κοριτσια... σας βλεπουν σαν τρυπες, οταν βλεπετε οι ιδιες σαν τρυπες τον εαυτο σας.. οταν νομιζετε οτι το σεξ ειναι ανταλλαξιμο με μια σχεση κι οτι αν κανετε σεξ θα παραδωσετε "οτι πολυτιμοτερο εχετε" στον κατακτητη και μετα δεν θα εχετε τιποτε για να τον πεισετε οτι αξιζετε, ακριβως επειδη οι ιδιες νομιζετε οτι το πολυτιμοτερο πραγμα που εχετε ειναι μια τρυπα και το χρησιμοποιειτε σαν διαπραγματευτικο ατου...

    οταν καταλαβετε οτι το πολυτιμο δεν ειναι οι τρυπες σας, αλλα ο εαυτος σας, θα μαθετε να κανετε σεξ οταν θελετε εσεις κι οχι οταν θελουν οι αλλοι, ουτε για να πεισετε καποιον οτι αξιζετε για κατι παραπανω απο μια ξεπετα.
    καταλαβες τωρα;;;
    για την ιστορια, να σου πω οτι δυο σχεσεις μακροχρονιες και καλες ειχα στην ζωη μου. και στις δυο μου ρθε κι εκανα σεξ στο δευτερο η τριτο ραντεβου. γιατι ετσι γουσταρα. κανεις δεν με ειδε σαν τρυπα να σηκωθει να φυγει, γιατι δεν βλεπω εγω ετσι τον εαυτο μου.
    Εσύ όμως είπες πιο πάνω από μόνη σου ότι ο άντρας αυτός ήθελε! απλά κάποια να ικανοποιήσει το βίτσιο του και ότι ακόμα και εσύ δεν θα του καθόσουν! Και καλά που της το είπε εξαρχής γιατί ξεκαθάρισε τα θέλω του που είναι μόνο σεξ. Και δεν ενδιαφέρεται για κάτι αλλο!

    Τώρα ξαφνικά φταίει η γυναικα ; στη συγκεκριμένη η λεμον; που βλέπει δήθεν τον εαυτό της σαν τρύπα; Και δεν προχώρησε με αυτόν και με άλλους σαν και αυτόν; τι θα είχε κερδίσει; Αφού εσύ το είπες εμμεσως πλην σαφώς ότι θέλουν για μια γυναίκα να τους ικανοποιεί τα βίτσια!

    Αυτός δεν είπες ότι έχει ως προτεραιότητα το σεξ και τίποτα άλλο;

    Δηλαδή όταν βγαίνεις με κάποιον για μια εβδομάδα Και από το δεύτερο ραντεβού χωρίς να γνωρίζεστε σου μιλάει εκατό ώρες για το σεξ ,για το πώς το κάνει, πως το προτιμάει, ποτέ το κάνει, ποτέ το θέλει κτλ τι είναι; δεν είναι κολλημένος; δεν είναι εμμονικος; τόσα πράγματα έχει να συζητήσεις σε πρώτο επίπεδο με τον άλλον να τον μάθεις λίγο καλυτερα και μέσα από τη γνωριμία να σου ξυπνήσει και το ερωτικό; χωρίς να βιάζεσαι να ρίξεις τον άλλον ή την άλλη στο κρεβάτι λες και κάνεις μαραθώνιο και θα χάσεις πολύτιμες ώρες από τη ζωή σου; αν δεν προλάβεις να κάνεις σεξ;

    Πολύ άντρες εκεί έξω έχουν πάθει εμμονή με το πουλί τους, δεν τους ενδιαφέρει τίποτα άλλο από το σεξ ,το δείχνουν από πολύ νωρίς λες και οφείλεις να το κάνεις μαζί τους οπότε θέλουν αυτοί, επίσης πολλοί γίνονται πιεστικοί άμεσα ή έμμεσα με αυτό το θέμα από παρα πολυ νωρίς σε μια γνωριμία , και δεν έχουν πρόβλημα να σου δείξουν ότι χάνουν τον χρόνο τους αν δεν τους κάνεις τα χατηρια οπότε το θέλουν.

    Δεν είναι έτσι όλοι φυσικά! Όμως υπάρχουν πολλοί εκεί έξω και δεν άδικο τη λεμον. Για τι συνήθως αυτοί είναι όσοι έχουν το θάρρος να φλερτάρουν με μια γυναίκα επειδή δεν ενδιαφέρονται σοβαρά για αυτήν. Τα καλά παιδιά κάθονται σπίτι τους και σκέφτονται να κάνουν το βήμα.

    Και εσύ πως θεωρείς τον εαυτό σου έμπειρο; μόνο δύο μεγάλες σχέσεις λες ότι έχεις κάνει και μάλλον καμία άλλη πέρα από αυτές, και λογικά θα είσαι άνω των 40...υποθέτω. αν είναι έτσι ούτε με άντρες της νέας γενιάς έχεις συναναστραφει ούτε εχεις δει το μοτίβο των σχέσεων πως δημιουργείται στις μέρες μας ούτε με ένα μεγάλο ποσοστό αντρών έχεις βγει ραντεβού και έχεις φλερτάρει. Απλώς ήσουν μια τυχερή περίπτωση που οι άντρες με τους οποίους βγήκες σου εκαναν κλικ και προχώρησε και με αυτούς συνεχίσες μια ζωή. Και μπορεί να ήταν και μια χαρά παιδιά, κύριοι, και ευγενικοί

    Μπορεί καν να μην έπεσες, σε άντρες με τα λεγόμενα βιτσια ή με τους κολλημένους που λέμε εμείς εδώ και να μην έχεις ιδέα για τι λέω με μιλάμε

    Πάντως αυτά είναι υποθετικά. Δεν ξέρω.

    Το ζουμί είναι πάντως πως εδώ αυτο- αναιρεισαι. Δεν γίνεται να λες ότι ο άντρας αυτός θέλει μόνο να ικανοποιήσει βίτσιο και μετά να κατηγορείς την γυναίκα ότι βλεπει από παράνοια τον εαυτό της σαν τρύπα...

  7. #52
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by little View Post
    Εγω καποιους μηνες πιστευω θα μπορουσαν να περίμεναν αφού δεν εχει προχωρήσει η κοπέλα. Και δεν ειπα να μπαλαμουτιάζεται προφανως απο το πρώτο διαστημα. Ας βγει να γνωριστουν να κανουν πραγματα μαζι και αν προκύψει έλξη καλώς. Δεν ειπα να περιμένει ο αλλος χρόνια. Που αν μιλας με τον αλλον φιλικα θα μπορουσε και χρονια να επιμένει αν του αρεσεις πραγματικα. Ποσοι ειναι ερωτευμένοι με φιλες τους;
    Ουτε και ειπα καπου να τους κοροιδευει και να φευγει και οσα ειπες οτι κανει. Αλλα εν μέρει όσο να ναι όσο εμπειρία και αν εχει στους αλλους τομεις της ζωης της στον ερωτικό τομέα ΔΕΝ ΕΧΕΙ εμπειρία. Οσο να ναι δεν μπορει ο αλλος να περιμενει αντιδράσεις 25χρονης από εκείνη. Και ακομα και ανωριμη να ναι οι αντρες προσδοκούν να τα φτιάξουν με μικρότερες. Πρόσφατα διαβασα σε αλλο σαιτ το ποστ ενος αντρα οτι η κοπελα του 25 ετων ηθελε να πανε παραλία στο μοναδικο ρεπο του της εξηγησε πως ειναι πτωμα και θελει να ξεκουραστει και πηγε με μια φιλη της και ανεβασε story με 2 τυπους απο την διπλανη ξαπλώστρα!!!
    Η απόλυτη ανωριμότητα, ασεβεια και δεν ξερω τι αλλο! Ε αυτη ΕΙΧΕ ΣΧΕΣΗ ομως και βρήκε και τον @@@ να την ανεχεται! Και δεν ειχε και καμια δικαιολογία λογω απειριας και ομως οι σχολιαστες του ειπαν 'ε 25 ειναι τι περιμενες να κανει"....Το βρήκαν ξερω γω φυσιολογικο για μια 25 αρα να κανει τετοιες βλακειες. Που εγω διαφωνω.
    Το πρόβλημα για μενα ειναι πως δεν έτυχε να γνωρίσει κάποιον η Λεμον που να την θέλει πραγματικά. Και δεν ειναι και εύκολο εδώ που τα λέμε! Εγω διαβαζω συνεχως και κοπελες εμπειρες να εχουν δυσκολια στο να βρουν καποιον.
    Συμφωνω κατα τα αλλα πως θελει δουλεια με τον εαυτό της, αλλα δεν θα αλλαξει κατι ακομα και οταν τα βρει απόλυτα με τον εαυτό της δεν περιμένουν εκεί έξω οι τέλειοι άντρες να την προσεγγίσουν. Ας το κανει για τον εαυτό της και μόνο. Το θέμα των σχέσεων δεν θα το λύσει. Μπορει μια να κερατώνει, να ναι ανώριμη και χιλια δυο και να βρίσκει σχεσεις και μην σου πω να βρίσκει και μ@@@ς να της φερονται και καλα και να τρεχουν πισω απο το βρακι της και μια καλη ωριμη κοπελα να την εχουν γραμμένη. Αλλωστε δεν ειναι και ΟΛΟΙ οι αντρες ωριμοι και εξυπνοι να θελουν κατι αναλογο. Να ο αλλος ο βλακας ανεβασε ποστ οπως σου πα αντι να την σουταρει οπως ηταν. Ουτε ολοι ειναι τοσο εξυπνοι να ξεχωρίσουν τις καλες κοπελες, τους καλους τους θεωρουν και αδυναμους πολλες φορες.
    Εγω προσωπικα δεν βλεπω τον εαυτο μου σαν τρυπα. Εσυ οπως λες εκανες σεξ στο 2ο ραντεβου γιατι ηθελες οτι ετυχε και εμειναν για σχεση δεν σημαινει κατι. Μπορει και να εφευγαν. Αν ομως δεν εκανες σεξ στο 2ο ραντεβου και φευγαν ε δεν θα σε ηθελαν πραγματικα αυτο λεω εγω. Γιατι κανενας δεν παρατα ετσι ευκολα κατι που πραγματικα θελει πολυ! Ειναι ρισκο δηλαδη να κανεις σεξ συντομα, εξαιρέσεις παντα υπαρχουν.
    Δίκιο έχεις. Έτσι είναι! Όποιος ενδιαφερεται περιμένει.

    Προφανώς και οι άντρες (κι όλα τα ζωντανά όντα) ενδιαφερονται για σεξ και θα βιαστούν αργά ή γρήγορα να προχωρήσουν ερωτικά σε μια γνωριμία.

    Το θεμα είναι ο τρόπος που θα σου το φέρουν, η ευγενεια η διακριτικότητα, η χημεία που θα έχεις με τον άλλον και φυσικά η συμπεριφορά του όταν του πεις ότι πχ δεν είσαι έτοιμη ακόμα. Όπως επίσης και το όλο φλερτ και το παιχνίδι που θα υπάρχει μεταξύ σας πριν το φλερτ

    Αυτός που θέλει να αποκτήσει κάτι μαζί σου και νοιάζεται θα περιμένει ! Κανόνας! Σήμερα δυστυχώς έχει χαθεί το παιχνίδι, οι άντρες σου το πασάρουν στο πιάτο χωρίς δισταγμό χωρίς να υπάρχει φωτιά και φλερτ και όσο ωμά στο ζητάνε τόσο ωμά μπορούν να μιλάνε με άλλη γυναίκα την επόμενη μέρα.

    Αυτή είναι η αλήθεια! Για μια πλειοψηφία

    Δύσκολες οι σχέσεις και να βρεις τον άνθρωπο σου
    Όμως μην κατηγορούμε μόνο τους άντρες
    Οι πιο επιλεκτικές γυναίκες θέλουν να έχουν χημεία με τον παρτενερ για να τους εμπνεύσει να προχωρήσουν, και αυτό δεν μπορείς να το έχεις με τον καθένα. Να στο βγάλει. Είναι και θέμα επιλεκτικοτητας

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Εσύ όμως είπες πιο πάνω από μόνη σου ότι ο άντρας αυτός ήθελε! απλά κάποια να ικανοποιήσει το βίτσιο του και ότι ακόμα και εσύ δεν θα του καθόσουν! Και καλά που της το είπε εξαρχής γιατί ξεκαθάρισε τα θέλω του που είναι μόνο σεξ. Και δεν ενδιαφέρεται για κάτι αλλο!

    Τώρα ξαφνικά φταίει η γυναικα ; στη συγκεκριμένη η λεμον; που βλέπει δήθεν τον εαυτό της σαν τρύπα; Και δεν προχώρησε με αυτόν και με άλλους σαν και αυτόν; τι θα είχε κερδίσει; Αφού εσύ το είπες εμμεσως πλην σαφώς ότι θέλουν για μια γυναίκα να τους ικανοποιεί τα βίτσια!

    Αυτός δεν είπες ότι έχει ως προτεραιότητα το σεξ και τίποτα άλλο;

    Δηλαδή όταν βγαίνεις με κάποιον για μια εβδομάδα Και από το δεύτερο ραντεβού χωρίς να γνωρίζεστε σου μιλάει εκατό ώρες για το σεξ ,για το πώς το κάνει, πως το προτιμάει, ποτέ το κάνει, ποτέ το θέλει κτλ τι είναι; δεν είναι κολλημένος; δεν είναι εμμονικος; τόσα πράγματα έχει να συζητήσεις σε πρώτο επίπεδο με τον άλλον να τον μάθεις λίγο καλυτερα και μέσα από τη γνωριμία να σου ξυπνήσει και το ερωτικό; χωρίς να βιάζεσαι να ρίξεις τον άλλον ή την άλλη στο κρεβάτι λες και κάνεις μαραθώνιο και θα χάσεις πολύτιμες ώρες από τη ζωή σου; αν δεν προλάβεις να κάνεις σεξ;

    Πολύ άντρες εκεί έξω έχουν πάθει εμμονή με το πουλί τους, δεν τους ενδιαφέρει τίποτα άλλο από το σεξ ,το δείχνουν από πολύ νωρίς λες και οφείλεις να το κάνεις μαζί τους οπότε θέλουν αυτοί, επίσης πολλοί γίνονται πιεστικοί άμεσα ή έμμεσα με αυτό το θέμα από παρα πολυ νωρίς σε μια γνωριμία , και δεν έχουν πρόβλημα να σου δείξουν ότι χάνουν τον χρόνο τους αν δεν τους κάνεις τα χατηρια οπότε το θέλουν.

    Δεν είναι έτσι όλοι φυσικά! Όμως υπάρχουν πολλοί εκεί έξω και δεν άδικο τη λεμον. Για τι συνήθως αυτοί είναι όσοι έχουν το θάρρος να φλερτάρουν με μια γυναίκα επειδή δεν ενδιαφέρονται σοβαρά για αυτήν. Τα καλά παιδιά κάθονται σπίτι τους και σκέφτονται να κάνουν το βήμα.

    Και εσύ πως θεωρείς τον εαυτό σου έμπειρο; μόνο δύο μεγάλες σχέσεις λες ότι έχεις κάνει και μάλλον καμία άλλη πέρα από αυτές, και λογικά θα είσαι άνω των 40...υποθέτω. αν είναι έτσι ούτε με άντρες της νέας γενιάς έχεις συναναστραφει ούτε εχεις δει το μοτίβο των σχέσεων πως δημιουργείται στις μέρες μας ούτε με ένα μεγάλο ποσοστό αντρών έχεις βγει ραντεβού και έχεις φλερτάρει. Απλώς ήσουν μια τυχερή περίπτωση που οι άντρες με τους οποίους βγήκες σου εκαναν κλικ και προχώρησε και με αυτούς συνεχίσες μια ζωή. Και μπορεί να ήταν και μια χαρά παιδιά, κύριοι, και ευγενικοί

    Μπορεί καν να μην έπεσες, σε άντρες με τα λεγόμενα βιτσια ή με τους κολλημένους που λέμε εμείς εδώ και να μην έχεις ιδέα για τι λέω με μιλάμε

    Πάντως αυτά είναι υποθετικά. Δεν ξέρω.

    Το ζουμί είναι πάντως πως εδώ αυτο- αναιρεισαι. Δεν γίνεται να λες ότι ο άντρας αυτός θέλει μόνο να ικανοποιήσει βίτσιο και μετά να κατηγορείς την γυναίκα ότι βλεπει από παράνοια τον εαυτό της σαν τρύπα...
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑ ΛΕΕΙ
    Εμμονή έχουν με το σεξ, ίσως από τη στέρηση τους, δεν ξέρω, πραγματικά...
    Και πάνε να το πλασάρουν ότι αυτό είναι το νορμάλ κι εσύ είσαι η παραξενη

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Εσύ όμως είπες πιο πάνω από μόνη σου ότι ο άντρας αυτός ήθελε! απλά κάποια να ικανοποιήσει το βίτσιο του και ότι ακόμα και εσύ δεν θα του καθόσουν! Και καλά που της το είπε εξαρχής γιατί ξεκαθάρισε τα θέλω του που είναι μόνο σεξ. Και δεν ενδιαφέρεται για κάτι αλλο!

    Τώρα ξαφνικά φταίει η γυναικα ; στη συγκεκριμένη η λεμον; που βλέπει δήθεν τον εαυτό της σαν τρύπα; Και δεν προχώρησε με αυτόν και με άλλους σαν και αυτόν; τι θα είχε κερδίσει; Αφού εσύ το είπες εμμεσως πλην σαφώς ότι θέλουν για μια γυναίκα να τους ικανοποιεί τα βίτσια!

    Αυτός δεν είπες ότι έχει ως προτεραιότητα το σεξ και τίποτα άλλο;

    Δηλαδή όταν βγαίνεις με κάποιον για μια εβδομάδα Και από το δεύτερο ραντεβού χωρίς να γνωρίζεστε σου μιλάει εκατό ώρες για το σεξ ,για το πώς το κάνει, πως το προτιμάει, ποτέ το κάνει, ποτέ το θέλει κτλ τι είναι; δεν είναι κολλημένος; δεν είναι εμμονικος; τόσα πράγματα έχει να συζητήσεις σε πρώτο επίπεδο με τον άλλον να τον μάθεις λίγο καλυτερα και μέσα από τη γνωριμία να σου ξυπνήσει και το ερωτικό; χωρίς να βιάζεσαι να ρίξεις τον άλλον ή την άλλη στο κρεβάτι λες και κάνεις μαραθώνιο και θα χάσεις πολύτιμες ώρες από τη ζωή σου; αν δεν προλάβεις να κάνεις σεξ;

    Πολύ άντρες εκεί έξω έχουν πάθει εμμονή με το πουλί τους, δεν τους ενδιαφέρει τίποτα άλλο από το σεξ ,το δείχνουν από πολύ νωρίς λες και οφείλεις να το κάνεις μαζί τους οπότε θέλουν αυτοί, επίσης πολλοί γίνονται πιεστικοί άμεσα ή έμμεσα με αυτό το θέμα από παρα πολυ νωρίς σε μια γνωριμία , και δεν έχουν πρόβλημα να σου δείξουν ότι χάνουν τον χρόνο τους αν δεν τους κάνεις τα χατηρια οπότε το θέλουν.

    Δεν είναι έτσι όλοι φυσικά! Όμως υπάρχουν πολλοί εκεί έξω και δεν άδικο τη λεμον. Για τι συνήθως αυτοί είναι όσοι έχουν το θάρρος να φλερτάρουν με μια γυναίκα επειδή δεν ενδιαφέρονται σοβαρά για αυτήν. Τα καλά παιδιά κάθονται σπίτι τους και σκέφτονται να κάνουν το βήμα.

    Και εσύ πως θεωρείς τον εαυτό σου έμπειρο; μόνο δύο μεγάλες σχέσεις λες ότι έχεις κάνει και μάλλον καμία άλλη πέρα από αυτές, και λογικά θα είσαι άνω των 40...υποθέτω. αν είναι έτσι ούτε με άντρες της νέας γενιάς έχεις συναναστραφει ούτε εχεις δει το μοτίβο των σχέσεων πως δημιουργείται στις μέρες μας ούτε με ένα μεγάλο ποσοστό αντρών έχεις βγει ραντεβού και έχεις φλερτάρει. Απλώς ήσουν μια τυχερή περίπτωση που οι άντρες με τους οποίους βγήκες σου εκαναν κλικ και προχώρησε και με αυτούς συνεχίσες μια ζωή. Και μπορεί να ήταν και μια χαρά παιδιά, κύριοι, και ευγενικοί

    Μπορεί καν να μην έπεσες, σε άντρες με τα λεγόμενα βιτσια ή με τους κολλημένους που λέμε εμείς εδώ και να μην έχεις ιδέα για τι λέω με μιλάμε

    Πάντως αυτά είναι υποθετικά. Δεν ξέρω.

    Το ζουμί είναι πάντως πως εδώ αυτο- αναιρεισαι. Δεν γίνεται να λες ότι ο άντρας αυτός θέλει μόνο να ικανοποιήσει βίτσιο και μετά να κατηγορείς την γυναίκα ότι βλεπει από παράνοια τον εαυτό της σαν τρύπα...

    α οχι, παρεξηγηση.
    εχεις μπερδευτει.
    εγω μιλαω για τους δεκαδες ανδρες που μας εχει περιγραψει τις γνωριμιες της και τις συμπεριφορες της μαζι τους η λεμον.
    ΟΧΙ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΜΕ ΤΑ ΒΙΤΣΙΑ.

    για ολους αυτους που μας ελεγε οτι φασωνεται, τους αναβει, και τους λεει να μην προχωρησουν περα απο τα μπαλαμουτια..
    για ολους αυτους στους οποιους διαφημιζει την σεξουαλικοτητα της με τα μπαλαμουτια, αλλα δεν προχωραει σε σεξ, ειπα οτι αξιολογει τον εαυτο της σαν τρυπα που αν κανει σεξ θα χασει την όποια αξια της...

    γι αυτους που θελει να βγαινει και να ξαναβγαινει μαζι τους. οχι για καποιον που της λεει οτι θελει σεξ εδω και τωρα καιτ ον διωχνει.
    ας διωξει χιλιους. καλα κανει αν δεντ ους γουσταρει.
    γι αυτους που βγαινει και ξαναβγαινει και χαμουρευεται το λεω εγω.

    ΜΑΛΛΟΝ δεν καταλαβες τιποτα. εγω, δεν θεωρω τον εαυτο μου εμπειρο, αλλα εχω κανει παρα πολλες "σχεσεις". μονο δυο μακροχρονιες και σημαντικες ειπα. δεν ειπα δυο σχεσεις. διαβαζε ο,τι βλεπεις γραμμενο, οχι οτι θαθελες.
    εχω κανει ΠΟΛΛΕΣ συντομες στα ενδιαμεσα και πολλες , παρα πολυ συντομες....
    κι εννοειται οτι γνωρισα και ανδρες με "βιτσια". επρεπε να τους κατσω η να κλαιω την μοιρα μου;;; απλα προσπερασα. δεν τους μπαλαμουτιαζα.

    κοιτα ,δεν ξερω πως αξιολογει ο κρυμμενος μισογυνισμος σου το ανω των 40 και ποση "απειρια" για μενα κρυβει αυτο, αλλα ο ανδρας μου ειναι κατω των 40, αν σε ενδιαφερει. ο δικος σου;

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Δίκιο έχεις. Έτσι είναι! Όποιος ενδιαφερεται περιμένει.

    Προφανώς και οι άντρες (κι όλα τα ζωντανά όντα) ενδιαφερονται για σεξ και θα βιαστούν αργά ή γρήγορα να προχωρήσουν ερωτικά σε μια γνωριμία.

    Το θεμα είναι ο τρόπος που θα σου το φέρουν, η ευγενεια η διακριτικότητα, η χημεία που θα έχεις με τον άλλον και φυσικά η συμπεριφορά του όταν του πεις ότι πχ δεν είσαι έτοιμη ακόμα. Όπως επίσης και το όλο φλερτ και το παιχνίδι που θα υπάρχει μεταξύ σας πριν το φλερτ

    Αυτός που θέλει να αποκτήσει κάτι μαζί σου και νοιάζεται θα περιμένει ! Κανόνας! Σήμερα δυστυχώς έχει χαθεί το παιχνίδι, οι άντρες σου το πασάρουν στο πιάτο χωρίς δισταγμό χωρίς να υπάρχει φωτιά και φλερτ και όσο ωμά στο ζητάνε τόσο ωμά μπορούν να μιλάνε με άλλη γυναίκα την επόμενη μέρα.

    Αυτή είναι η αλήθεια! Για μια πλειοψηφία

    Δύσκολες οι σχέσεις και να βρεις τον άνθρωπο σου
    Όμως μην κατηγορούμε μόνο τους άντρες
    Οι πιο επιλεκτικές γυναίκες θέλουν να έχουν χημεία με τον παρτενερ για να τους εμπνεύσει να προχωρήσουν, και αυτό δεν μπορείς να το έχεις με τον καθένα. Να στο βγάλει. Είναι και θέμα επιλεκτικοτητας
    Εκτος αυτου η Λεμον ως νεα κοπελα και απειρη ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΕΙ πχ οπως θα ρισκαρει μια 50αρα για να πληγωθει που ο αλλος μετα το σεξ εξαφανίστηκε. Δεν θίγω τις 50αρες σε καμια περίπτωση αλλα οσο πιο νεος και αβγαλτος ειναι ο αλλος ειναι πιο ευαίσθητος ΣΥΝΗΘΩΣ ή εστω η Λεμον ειναι. Οποτε δεν θα παμε να της πουμε ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΕΙ στην φαση αυτη της ζωης της και να της μεινουν τραύματα. Στα σιγουρα θα παει! Αν θελαν θα περιμέναν όπως ειπα τελος. Οποτε απλα ετσι τους ξεσκαρτάρει εύκολα. Δεν περιμένουν δεν ενδιαφέρονται για σχέση μονιμη. Τωρα ΑΝ με καποια αλλη ΤΥΧΕΙ να κανουν μονιμη σχεση γιατι δεν βρήκαν κατι καλύτερο ή γιατι μπορει να τους αρεσε και να τους εκανε το κλικ η αλλη ειναι αλλο.
    Οι επιλεκτικές γυναίκες γιατί αν φταίνε; Λογικο θα θες να χεις χημειο με τον αλλον και να σε εμπνεύσει ΝΑ ΣΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙ !
    Δυστυχώς αν θες ερωτα, χημεία κλπ στις μερες μας ισως περιμένεις και για μια ζωή με τους αντρες που κυκλοφορούν!

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑ ΛΕΕΙ
    Εμμονή έχουν με το σεξ, ίσως από τη στέρηση τους, δεν ξέρω, πραγματικά...
    Και πάνε να το πλασάρουν ότι αυτό είναι το νορμάλ κι εσύ είσαι η παραξενη
    ειτε εχουν στερηση, ειτε κανουν σεξ αλλα θελουν κι αλλο, μια χαρα φυσιολογικο ειναι να θελουν σεξ.
    αρκει να μην πουλανε φουμαρα.
    κι οταν καποια φασωνεται αλλα μετα τους σταματαει, πουλαει φουμαρα.
    θελει να πουλησει σεξουαλικοτητα, χωρις να εχει.

  12. #57
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΑ ΛΕΕΙ
    Εμμονή έχουν με το σεξ, ίσως από τη στέρηση τους, δεν ξέρω, πραγματικά...
    Και πάνε να το πλασάρουν ότι αυτό είναι το νορμάλ κι εσύ είσαι η παραξενη
    Το σεξ είναι φυσιολογικό κομμάτι μιας σχέσης.

    Όμως υπάρχουν πολλοί άντρες που θα εστιάσουν κυρίως εκεί, σου δείχνουν τη προτεραιότητα τους, κάποιοι μπορεί να σε προσβάλλουν άμεσα ή έμμεσα αν δεν ενδωσεις , και μπορεί να επιμείνουν πολύ. Όταν οι δύο στις τρεις φράσεις του άλλου είναι "πιες και άλλο" , και "παμε στο σπίτι μου" και σου κολλάνε. Γιατί να μην τους πούμε εμμονικους;

    Είναι το αντίστοιχο πράγμα με μια γυναίκα που είναι gold digger και κατηγορείται ότι θέλει να τα αρπάζει από τους άντρες. Αν εγώ είμαι κολλημένη με τα λούσα και με τα λεφτά και κοίταζα τι να πάρω από τον άλλον, να τον μαδησω, με την πρώτη ευκαιρία θα ήμουν και εγώ εμμονικη,για να πετύχω το σκοπό μου.

    Θα επεμενα από την αρχη να με πάει για δείπνο κάπου κυριλατα για πρώτο ραντεβού κάποιος , θα τον πίεζα να πάρουμε τη πιο ακριβή σαμπάνια να πιούμε, θα μιλούσα μαζί του μόνο για βίλες στη Μύκονο, θα τον ρώταγα συνέχεια πόσα λεφτά παίρνει από τη δουλειά του. Εάν δεν μου άρεσε η δουλειά του γιατί παίρνει λίγα θα τον μείωνα συνεχώς άμεσα ή έμμεσα για το επάγγελμα του. Και θα τον πίεζα να μου αγορασει ακριβά πράγματα αλλιώς θα έφευγα.

    Στη τελική όπως και το σεξ, έτσι και τα δώρα όπως και το να κάνεις τον άλλον να περνάει καλά πηγαινοντας τον σε ωραία μέρη είναι ζωτικά σημεία μιας ερωτικης σχέσης .μεταξύ δύο ενηλίκων. Οχι;;;;;;;

    Είναι αυτή ομως ωραία συμπεριφορά από μια γυναίκα σε μια γνωριμία ;;;;;;;;;;ΟΧΙ!!!!

    Αν συζητιέται ένα θέμα κάτ επαναληψη δεν μπορεί να θεωρήσει ο αλλος ότι τον πιέζεις για να σου κάνει τα χατηρια;;;;;; και ότι είναι κολλημένος;;;;; ΝΑΙ !!!


    ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ έρχεται στο τραπέζι, εμμονικα,πιεστικα και με τρόπο άκομψο και επιβλητικό ,είτε είναι σεξ είτε κάτι αλλο ,δείχνει ότι ο αλλος κάπου ΑΠΟΣΚΟΠΕΙ ! Κάτι θέλει να πάρει από σένα για να περάσει καλά!

    ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΤΕ επιτέλους ότι υπάρχουν πολλοί άντρες που βλέπουν τις γυναίκες μονο σαν τρύπα και προσεγγίζοντας τες με αυτόν τον τρόπο επιβεβαιώνουν το γεγονός αυτό!!!!
    Δεν βλέπει η γυναικα σαν τρύπα τον εαυτό της οι άντρες τη βλέπουν και της το λένε με αυτή τη συμπεριφορά!!


    Ακριβως με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που στο παράδειγμα μου η γυναικα βλέπει τον άντρα μόνο ως πορτοφόλι και του το δείχνει στη μουρη.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ειτε εχουν στερηση, ειτε κανουν σεξ αλλα θελουν κι αλλο, μια χαρα φυσιολογικο ειναι να θελουν σεξ.
    αρκει να μην πουλανε φουμαρα.
    κι οταν καποια φασωνεται αλλα μετα τους σταματαει, πουλαει φουμαρα.
    θελει να πουλησει σεξουαλικοτητα, χωρις να εχει.
    Σε αυτο δεν διαφωνω, αλλα και να το κοψει αυτο που κανει η Λεμον δεν θα αλλαξουν πολλα πιστεψε με. Το θεμα ειναι γενικότερο με τους αντρες αυτους.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by little View Post
    Εκτος αυτου η Λεμον ως νεα κοπελα και απειρη ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΕΙ πχ οπως θα ρισκαρει μια 50αρα για να πληγωθει που ο αλλος μετα το σεξ εξαφανίστηκε. Δεν θίγω τις 50αρες σε καμια περίπτωση αλλα οσο πιο νεος και αβγαλτος ειναι ο αλλος ειναι πιο ευαίσθητος ΣΥΝΗΘΩΣ ή εστω η Λεμον ειναι. Οποτε δεν θα παμε να της πουμε ΝΑ ΡΙΣΚΑΡΕΙ στην φαση αυτη της ζωης της και να της μεινουν τραύματα. Στα σιγουρα θα παει! Αν θελαν θα περιμέναν όπως ειπα τελος. Οποτε απλα ετσι τους ξεσκαρτάρει εύκολα. Δεν περιμένουν δεν ενδιαφέρονται για σχέση μονιμη. Τωρα ΑΝ με καποια αλλη ΤΥΧΕΙ να κανουν μονιμη σχεση γιατι δεν βρήκαν κατι καλύτερο ή γιατι μπορει να τους αρεσε και να τους εκανε το κλικ η αλλη ειναι αλλο.
    Οι επιλεκτικές γυναίκες γιατί αν φταίνε; Λογικο θα θες να χεις χημειο με τον αλλον και να σε εμπνεύσει ΝΑ ΣΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙ !
    ποιο ειναι το ρισκο που εννοεις;
    το να κανει σεξ, καποια ενηλικη, που εχει σεξουαλικη επιθυμια, το θεωρεις ρισκο;
    τι ακριβως ρισκαρει;

    το αντιθετο ακριβως συμβαινει απο αυτο που νομιζεις. οσο πιο νεος εισαι, τοσο περισσοτερο ρισκαρεις καιτ οσο πιο ελαφρια παιρνεις τα πραγματα. δεν λεω παιδι, λεω ΝΕΟΣ.

    η λεμον απο που σου προκυπτει ευαισθητη, που ανταγωνιζεται και ζηλευει ολες τις φιλες της, τρεμει μηπως τις γουσταρουν οι ανδρες περισσοτερο απ οσο εκεινην, κοροιδευει τους ανδρες ως διασκεδαση και τοε χει πει ξεκαθαρα οτι το κανει κι οτι την διασκεδαζει να τους κοροιδευει;
    επειδη δεν ειναι παρθενα, ειναι εξ ορισμου ευαισθητη
    οταν κανει τοσες αναλγητες πραξεις;; αυτο ειναι η αγαμια; υπερβολικη ευαισθησια;

    σοβαρα; θα της μεινουν τραυματα αν κανει σεξ με καποιον που γουσταρει, αν τελικα δεν προκυψει σχεση κι εκεινος απομακρυνθει, ενω δεν θα της μεινουν τραυματα που μπορει να την οδηγησουν στην απομονωση, που ειναι 26 χρονων γυναικα και δενε χει κανει ποτε, σεξ;

    μας εχεις ξαναπει οτι εκεινοι επρεπε να επριμεναν. ποσο θεωρεις οτι επρεπε να περιμεναν; πες ενα χρονικο διαστημα.

    ΟΛΟΙ πρεπει να ειμαστε επιλεκτικοι. και γυναικες και ανδρες. δεν ειπε κανεις οχισ την επιλεκτικοτητα. αλλο να εισαι επιλεκτικος κι αλλο να νομζιεις οτι αν κανεις σεξ, μετα αχρηστευεσαι , γιατι ειναι η μονη αξια που εχεις πανω σου...

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by little View Post
    Σε αυτο δεν διαφωνω, αλλα και να το κοψει αυτο που κανει η Λεμον δεν θα αλλαξουν πολλα πιστεψε με. Το θεμα ειναι γενικότερο με τους αντρες αυτους.
    ΟΧΙ, θα αλλαξουν πολλα.
    αν δεν τους γουσταρει, να τους κοβει. οπως την κοβουν κι εκεινοι οταν θελουν σεξ και δεν το παιρνουν.
    οι ανδρες "αυτοι" να πηγαινουν με γυναικες που ψαχνουν τα ιδια πραγματα. κακο ειναι;; υπαρχουν, και δεν ειναι κακο. αν θελουν και οι δυο σεξ, ας κανουν.
    υπαρχει κατι αφυσικο σε αυτο;
    γιατι να τους βριζουμε αν θελουν σεξ;;;
    ας θελουν κι ας το βρουνε.

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Similar Threads

  1. Έπρεπε να δοκιμάσω ;
    By Melina75 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 40
    Last Post: 22-01-2021, 12:13
  2. Από ενθουσιασμό πώς πάμε;
    By psy me in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 23-11-2015, 02:46
  3. Θα έπρεπε να νιώθω θυμό ή όχι?
    By Christina82 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 09-06-2012, 23:16
  4. Τι έφαγα σήμερα που δεν έπρεπε
    By lbp_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 49
    Last Post: 26-03-2011, 18:31
  5. Η ζωή όπως θα έπρεπε να είναι.
    By knoulp in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 28-07-2010, 12:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •