Θα έπρεπε να νιώθω ενθουσιασμό; - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 84 of 84
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δηλαδη, αν ο αλλος σου αρεσει πολυ, περνας μια ομορφη βραδια, και θελησεις να κανεις σεξ μαζι του στο 2ο, 3ο ραντεβου, τι συναισθηματικη επενδυση εχεις κανει πανω του και θα καταρρευσεις αν χαλασει η σχεση, πες μας γιατι θα μας σκασεις....
    Eγω δεν θα αποφάσιζα να το κανω στο 2ο ή 3ο ραντεβου να μας πει εκεινη που θα το αποφάσιζε και θα ταν ιδανικό για αυτην!

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by little View Post
    Eγω δεν θα αποφάσιζα να το κανω στο 2ο ή 3ο ραντεβου να μας πει εκεινη που θα το αποφάσιζε και θα ταν ιδανικό για αυτην!
    να σου πω εγω λοιπον, που το εχω αποφασισει σε 2ο και 3ο ραντεβου.
    καμια σοβαρη συναισθηματικη επενδυση δεν προλαβαινεις να κανεις στο 2ο , 3ο ραντεβου, κιε τσι, αν χαλασει δεν χανεις τπτ απολυτως, ουτε γκρεμιζεται ο ψυχικος σου κοσμος.

    ιδανικο δεν ειναι στο 2ο ραντεβου. ιδανικο ειναι ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ.

    ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕΞ, ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ. Ν'ΟΜΟΣ.

    ποτε δενε χω κανει σεξ χωρις να το επιθυμω. γι αυτο και δεν με εκμεταλλευτηκε κανεις, ειτε εγινε σχεση, ειτε το διαλυσαμε.
    γιατι οταν παιρνεις απο τον αλλο αυτο που δινεις, δεν μπορει να σε εκμεταλλευτει.
    στο σεξ παιρνει και η γυναικα την ιδια ικανοποιηση που παιρνει και ο ανδρας.
    χαρη του κανει;;;
    επομενως που ειναι η εκμεταλλευση;;;

    εκμεταλλευση υπαρχει, οτανσ ε εξαπατησει, οταν σου πει ψεματα οτι ειναι ελευθερος, αλλα ειναι παντρεμενος, σου πουλησει αισθηματα ενω δεν εχει, αυτο ειναι εκμεταλλευση. το συναινετικο σεξ, δεν ειναι εκμεταλλευση.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by little View Post
    Eγω δεν θα αποφάσιζα να το κανω στο 2ο ή 3ο ραντεβου να μας πει εκεινη που θα το αποφάσιζε και θα ταν ιδανικό για αυτην!
    Εσύ λειτουργείς με το συναίσθημα οπότε είναι λογικό να μην το κάνεις ,γιατί συναισθημα τόσο νωρίς δεν υπάρχει.

    Εκτός και αν μιλάτε καιρό λόγο απόστασης και τελικά βρεθείτε..
    Οπότε ειναι λογικό ακόμα και στο πρώτο ραντεβού να γίνει και σεξ να υπάρχει και συναίσθημα!

    Μαζί σου σε όλο αυτό και είναι απόλυτα λογικό εφόσον σεξ χωρίς συναίσθημα απλά παραπέμπει σε ζωωδες καταστάσεις..

    Ευτυχώς ζώα δεν θεωρούμε τον ευαυο μας ώστε να τον διαθέτουμε στον καθένα...


    Οπότε καλό είναι να μην βάζεις τον ευατο σου στη θέση της Λέμον και τις κάθε Λέμον γιατί πολυ απλα δεν είσαι σαν και αυτές!!!

    Πάλι καλά που υπάρχετε και εσείς και πλέον δεν εχει χαθεί στις μέρες όλο αυτό το όμορφο που κάνει το σεξ αληθινό και φυσικά καμία σχέση με το περιστασιακο !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    μπορει να εισαι ζωον ακομα κι αν δεν θεωρεις τον εαυτο σου τετοιο... συμβαινει συνεχως, σε ζωα που δεν εχουν ιδεα οτι ειναι, αλλα το δειχνουν με ολους τους τροπους...

    το να εχεις σεξουαλικη επιθυμια στο 2ο ραντεβου, δεν σημαινει οτι θα το εκανες με τον καθενα, αλλα με καποιον που σου εμπνεει σεξουαλικη επιθυμια, εφοσον εισαι ελευθερος και δεν εξαπατας κανεναν. μπορει να σε θελουν 100 και να εσυ να θελεις εναν και με αυτον να κανεις σεξ.
    το να κανεις σεξ οταν το επιθυμεις αντι να παριστανεις την μυξοπαρθενα, δεν σημαινει οτι θα πας με οποιον σε γουσταρει. μονο με οποιον γουσταρεις κι εσυ...
    ουτε οτι δεν τιμας τις υποσχεσεις σου φυσικα. διοτι τα ΖΩΑ δεν τιμουν τις υποσχεσεις τους. οι ανθρωποι τις τιμουν.


    ζωον που σκεφτεται με το σεξουαλικο του οργανο, εισαι οταν τρεχεις στις εκκλησιες να παριστανεις τον ευσεβη χριστιανο που σεβεται τον εαυτο του, τις υποσχεσεις σου και το σωμα του, και ξεροσταλιαζεις να παρακαλας νεαρους στο ιντερνετ για να κανεις σεξ εστω και διαδικτιακο, μπας και σβησεις τις ανικανοποιητες χριστιανικες σου επιθυμιες... και σε διωχνουν κι απο πανω...

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Το βέβαια ότι , ότι η Λέμον, δεν είναι μοναδική περίπτωση . Είναι σημαντικό ποσοστό των γυναικών στην ελλάδα στην ηλικία της που είναι ίδιες με αυτή .
    Επίσης ένα άλλο μεγάλο ποσοστό γυναικών , λίγο μεγαλύτερες, που έχουν κάνει σεξ με μερικούς και ψάχνουν όλες
    τις ίδιες πιατέλες, σαμπανιέρες, ξαπλώστρες , τσάντες παπούτσια , χιονοδρομικά το χειμώνα ... είναι εξίσου άθλιο.
    Συστατικά και αιτίες της αγαμίας και του πάτου της σημερινής ελληνικής κοινωνίας.Το μόνο θετικό είναι ότι η κοινωνία αυτή είναι μη βιώσιμη
    και το χάλι αυτό δεν θα διαρκέσει πολύ. Θα αφανιστεί ολοκληρωτικά. Η διάδοχη κατάσταση χειρότερη δεν θα μπορεί να είναι
    και δύσκολα θα είναι εξίσου χάλια.

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Εσύ λειτουργείς με το συναίσθημα οπότε είναι λογικό να μην το κάνεις ,γιατί συναισθημα τόσο νωρίς δεν υπάρχει.

    Εκτός και αν μιλάτε καιρό λόγο απόστασης και τελικά βρεθείτε..
    Οπότε ειναι λογικό ακόμα και στο πρώτο ραντεβού να γίνει και σεξ να υπάρχει και συναίσθημα!

    Μαζί σου σε όλο αυτό και είναι απόλυτα λογικό εφόσον σεξ χωρίς συναίσθημα απλά παραπέμπει σε ζωωδες καταστάσεις..

    Ευτυχώς ζώα δεν θεωρούμε τον ευαυο μας ώστε να τον διαθέτουμε στον καθένα...


    Οπότε καλό είναι να μην βάζεις τον ευατο σου στη θέση της Λέμον και τις κάθε Λέμον γιατί πολυ απλα δεν είσαι σαν και αυτές!!!

    Πάλι καλά που υπάρχετε και εσείς και πλέον δεν εχει χαθεί στις μέρες όλο αυτό το όμορφο που κάνει το σεξ αληθινό και φυσικά καμία σχέση με το περιστασιακο !
    Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.
    Στο προηγουμενο μήνυμα σου εγω δεν καταλαβα καλα και νομιζα οτι εννοούσες πως ολοι οι αντρες ψαχνουν σεξ.

    Εγω υπαρχω ομως που να βρεις αναλογο παρτενερ ειναι το θεμα! :p

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by little View Post
    Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια.
    Στο προηγουμενο μήνυμα σου εγω δεν καταλαβα καλα και νομιζα οτι εννοούσες πως ολοι οι αντρες ψαχνουν σεξ.

    Εγω υπαρχω ομως που να βρεις αναλογο παρτενερ ειναι το θεμα! :p
    Καλημερα και καλο μηνα !

    Μαζι σου ειμαι κοριτσι μου σε ολο αυτο, γιατι και εγω ετσι λειτουργω ..
    Με το συναισθημα ,ποτε δεν εγινα περαστικη απο το κρεαβτι του καθε κομπλεξικου ή δεχτηκα να παιξω το οποιο παιχνιδι του .
    Οποιος δεν ακολουθει εμενα παιρνει αυτο που του αξιζει οσο και να παρακαλαει μετα ...

    Για εμενα το ερωτικο θεμα ειναι ιερο και απαιτω συναισθημα αλλιως δεν λειτουργω ...ακομα και απο τις πρωτες φορες που εκανα σχεσεις και ημουν ακομα εφηβη που ως γνωστο οι εφηβοι λειτουργουν πιο παρορμητικα .
    Αλλωστε γι αυτο και ποτε δεν ταιριαξα με ατομα της ηλικιας μου και ολες μου οι σχεσει ηταν με καποια διαφορα ηλικιας !

    Θα τον βρεις και εσυ οπως τον βρηκα και εγω και πολλες αλλες γυναικες που πλεον ειναι ολοκληρωμενες και με οικογενεια τωρα !
    Απλα ειναι κατι που δεν μπορεις ουτε να το προγραμματισεις ουτε να το χρονοοριοθετησεις .

    Εσυ να εισαι σταθερη στις αποψεις σου και οι αλλοι πρεπει να σε ακολουθησουν, οχι εσυ .
    Δεν πιεζουμε τον ευατο μας για τιποτα και για κανεναν και κανουμε ΜΟΝΟ αυτο που οριζουμε οτι μας αξιζει ..
    Αν ο καθενας πιστευει οτι αξιζει να του προσφερει ζωωδες ενστικα μαλλον κατι ξερει ή ξεκαθαρα καλυπτει αλλες αναγκες του ...

    Και εφοσον μου λες οτι λειτουργεις με το συνασιθημα αντιλαμβανομαι οτι αξιζεις πολλα και οποιος σε ανακαλυψει πρωτος ειμαι σιγουρη οτι θα σου προσφερει οτι και εσυ !

    Καμια παραχωρηση λοιπον και ας βγαλουμε ολα αυτα τα ζωωδες ενστικτα απο κατι τοσο ομορφο οπως ο ερωτας !
    Τοτε μονο θα ειμαστε ευτυχισμενες και ολοκληρωμενες σαν γυναικες και δεν θα βρισκουμε αλλες διεξοδους ..
    Μακαρι να το καταλαβει και η Λεμον αυτο !

    Σκεψου οτι μεσα απο τον ερωτα γεννιεται ενα παιδι ..

    Τι πιο ομορφο ,αγνο και ολοκληρομενο συναισθημα για μια γυναικα !

    Προσφερουμε στον ευατο μας οτι του αξιζει ,ξεκαθαρο και απολυτο πλεον ολο αυτο !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,364
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Το βέβαια ότι , ότι η Λέμον, δεν είναι μοναδική περίπτωση . Είναι σημαντικό ποσοστό των γυναικών στην ελλάδα στην ηλικία της που είναι ίδιες με αυτή .
    Ναι αλλα ενα μεγαλο ποσοστο το εχει ξεπερασει εγκαιρα με την βοηθεια ειδικου ..
    Αν δεν το αντιληφθει το ιδιο το ατομο ή αν ο περιγυρος του δεν επέμβει ριζικα τιποτα δυστηχως δεν μπορει να γινει οποτε μιλαμε ξεκαθαρα οχι για μια φυσιολογικη προσωπικοτητα ..


    Επίσης ένα άλλο μεγάλο ποσοστό γυναικών , λίγο μεγαλύτερες, που έχουν κάνει σεξ με μερικούς και ψάχνουν όλες
    τις ίδιες πιατέλες, σαμπανιέρες, ξαπλώστρες , τσάντες παπούτσια , χιονοδρομικά το χειμώνα ... είναι εξίσου άθλιο.
    Αθλιο δεν ξερω αν μπορει να χαρακτηριστει εφοσον ειναι προσωπικη τους επιλογη ...
    Αθλιος μηπως ειναι και ο αντρας που δεχεται προκειμενου να εχει ενα καλο π@δ@μα να κανει τον μακακα και να κυκλοφορει κατι δευτερο θα ελεγα για την κοινωνια ?

    Συστατικά και αιτίες της αγαμίας και του πάτου της σημερινής ελληνικής κοινωνίας.Το μόνο θετικό είναι ότι η κοινωνία αυτή είναι μη βιώσιμη
    Η αγαμια θα μου επιτρεψεις να πω οτι εχει αλλες ριζες ..πολυ πιο βαθμιες και πολυ πιο καθοριστικες ..
    Δες τι γινεται και εδω μεσα ,ποσες-ποσοι ξεσπουν εδω γιατι απλα κλεινοντας την οθονη τους αυτο που αντικριζουν δεν ειναι αυτο που θελουν ...


    και το χάλι αυτό δεν θα διαρκέσει πολύ. Θα αφανιστεί ολοκληρωτικά. Η διάδοχη κατάσταση χειρότερη δεν θα μπορεί να είναι
    και δύσκολα θα είναι εξίσου χάλια.
    Εγω παλι με ολο αυτο που βλεπω πλεον θα πω οτι παμε απο το κακο στο χειροτερο ...
    Κανενας που εχει θεμα πλεον και ειναι ξεκαθαρο δεχεται να παει σε ενα ψυχολογο και να αντιληφθει πως αυτος εχει το θεμα και οχι η κοινωνια ..

    Βλεπεις παλι και σε αυτο , τι γινεται και εδω μεσα ..
    Ο καθενας ξεσπα και αναλωνεται ακομα και σε ενα απροσωπο και εικονικο χωρο που συντηρειται για χρονια ολοκληρα και για απιστευτες ωρες απο την καθημερινοτητα του ..
    Σε αυτες τις περιπτωσεις για ποια ποιοτητα και ευτυχια μπορουμε να μιλαμε που εχουν αντικαταστησει την ζωη με τον εικονικο κομσο γιατι ξεκαθαρα πλεον μονο απο εδω μεσα εισπρατουν αυτο που δεν εχουν στην ζωη τους ..


    Ας δεχτουμε πως μαστιγα ολου αυτου ειναι και το ιντερνετ που εχει βαλει το χερακι ...
    Μου ειναια διανοητο πλεον πως ενας ανθρωπος επι χρονια ειναι μπροστα σε μια οθονη και δεν εργαζεται ,δεν εξελισετε ,δεν δημιουργει αν σκεφτεις τις απιστευτες ωρες που εχει σπαταλησει ..
    Αυτο και απο μονο του ειναι αρρωστο και χρίζει αμεση απεξαρτηση ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα και καλο μηνα !

    Μαζι σου ειμαι κοριτσι μου σε ολο αυτο, γιατι και εγω ετσι λειτουργω ..
    Με το συναισθημα ,ποτε δεν εγινα περαστικη απο το κρεαβτι του καθε κομπλεξικου ή δεχτηκα να παιξω το οποιο παιχνιδι του .
    Οποιος δεν ακολουθει εμενα παιρνει αυτο που του αξιζει οσο και να παρακαλαει μετα ...

    Για εμενα το ερωτικο θεμα ειναι ιερο και απαιτω συναισθημα αλλιως δεν λειτουργω ...ακομα και απο τις πρωτες φορες που εκανα σχεσεις και ημουν ακομα εφηβη που ως γνωστο οι εφηβοι λειτουργουν πιο παρορμητικα .
    Αλλωστε γι αυτο και ποτε δεν ταιριαξα με ατομα της ηλικιας μου και ολες μου οι σχεσει ηταν με καποια διαφορα ηλικιας !

    Θα τον βρεις και εσυ οπως τον βρηκα και εγω και πολλες αλλες γυναικες που πλεον ειναι ολοκληρωμενες και με οικογενεια τωρα !
    Απλα ειναι κατι που δεν μπορεις ουτε να το προγραμματισεις ουτε να το χρονοοριοθετησεις .

    Εσυ να εισαι σταθερη στις αποψεις σου και οι αλλοι πρεπει να σε ακολουθησουν, οχι εσυ .
    Δεν πιεζουμε τον ευατο μας για τιποτα και για κανεναν και κανουμε ΜΟΝΟ αυτο που οριζουμε οτι μας αξιζει ..
    Αν ο καθενας πιστευει οτι αξιζει να του προσφερει ζωωδες ενστικα μαλλον κατι ξερει ή ξεκαθαρα καλυπτει αλλες αναγκες του ...

    Και εφοσον μου λες οτι λειτουργεις με το συνασιθημα αντιλαμβανομαι οτι αξιζεις πολλα και οποιος σε ανακαλυψει πρωτος ειμαι σιγουρη οτι θα σου προσφερει οτι και εσυ !

    Καμια παραχωρηση λοιπον και ας βγαλουμε ολα αυτα τα ζωωδες ενστικτα απο κατι τοσο ομορφο οπως ο ερωτας !
    Τοτε μονο θα ειμαστε ευτυχισμενες και ολοκληρωμενες σαν γυναικες και δεν θα βρισκουμε αλλες διεξοδους ..
    Μακαρι να το καταλαβει και η Λεμον αυτο !

    Σκεψου οτι μεσα απο τον ερωτα γεννιεται ενα παιδι ..

    Τι πιο ομορφο ,αγνο και ολοκληρομενο συναισθημα για μια γυναικα !

    Προσφερουμε στον ευατο μας οτι του αξιζει ,ξεκαθαρο και απολυτο πλεον ολο αυτο !
    Καλό μήνα!!
    Εκείνοι πρέπει να ακολουθούν...σοφή κουβεντα είπες ! :)

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Έπρεπε να δοκιμάσω ;
    By Melina75 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 40
    Last Post: 22-01-2021, 12:13
  2. Από ενθουσιασμό πώς πάμε;
    By psy me in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 23-11-2015, 02:46
  3. Θα έπρεπε να νιώθω θυμό ή όχι?
    By Christina82 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 09-06-2012, 23:16
  4. Τι έφαγα σήμερα που δεν έπρεπε
    By lbp_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 49
    Last Post: 26-03-2011, 18:31
  5. Η ζωή όπως θα έπρεπε να είναι.
    By knoulp in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 28-07-2010, 12:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •