Σχέσεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Σχέσεις

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687

    Σχέσεις

    Δεν ξέρω αν θυμάστε πέρυσι που όταν γνώρισα κάποιον επενέβησαν οι γονείς μου και ο αδελφός μου για να μας τα χαλάσουνε. Μάλιστα ο αδελφός μου παρακολουθούσε τα μεσεντζερ μου και το κινητό μου και δεν με άφηνε ούτε καν να βγαίνω μαζί με το αγόρι. Τελικά όμως καλώς συνέβησαν αυτά γιατί ο πρίγκηπας αποδείχτηκε βατράχι . Φοβάμαι όμως σε επόμενη σχέση μου να μην μου ξανασυμβεί το ίδιο τι να κάνω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    να περιμενεις την επομενη σχεση και να το σκεφτεις ΤΟΤΕ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Δεν ξέρω αν θυμάστε πέρυσι που όταν γνώρισα κάποιον επενέβησαν οι γονείς μου και ο αδελφός μου για να μας τα χαλάσουνε. Μάλιστα ο αδελφός μου παρακολουθούσε τα μεσεντζερ μου και το κινητό μου και δεν με άφηνε ούτε καν να βγαίνω μαζί με το αγόρι. Τελικά όμως καλώς συνέβησαν αυτά γιατί ο πρίγκηπας αποδείχτηκε βατράχι . Φοβάμαι όμως σε επόμενη σχέση μου να μην μου ξανασυμβεί το ίδιο τι να κάνω?
    Εγω θυμάμαι δελφίνι μου τον αδελφό σου να είναι εδώ και να λέει για τον τύπο όλα αυτά που λες εσύ σήμερα.

    Οπότε οι γονείς σου και ο αδελφός σου καλως τότε επενεβησαν ..
    Καμία φορά η δική μας ανάγκη να βρούμε αυτό που θέλουμε τόσο πολύ μας κάνει να εθελοτυφλουμε σε καταστάσεις και σημάδια που για τους τρίτους ειναι εμφανέστατα.

    Πρόσεχε και να τον ακούς τον αδελφό σου .
    Μιλούσε πολυ λογικά για εσένα και εφόσον έχεις και εσύ θεματακια καλό είναι να συμβουλεύεσαι ανθρώπους που ειναι κοντά σου και σε ξέρουν καλύτερα από εμάς ώστε να αποφεύγεις επίδοξους πρίγκιπες...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Εγω θυμάμαι δελφίνι μου τον αδελφό σου να είναι εδώ και να λέει για τον τύπο όλα αυτά που λες εσύ σήμερα.

    Οπότε οι γονείς σου και ο αδελφός σου καλως τότε επενεβησαν ..
    Καμία φορά η δική μας ανάγκη να βρούμε αυτό που θέλουμε τόσο πολύ μας κάνει να εθελοτυφλουμε σε καταστάσεις και σημάδια που για τους τρίτους ειναι εμφανέστατα.

    Πρόσεχε και να τον ακούς τον αδελφό σου .
    Μιλούσε πολυ λογικά για εσένα και εφόσον έχεις και εσύ θεματακια καλό είναι να συμβουλεύεσαι ανθρώπους που ειναι κοντά σου και σε ξέρουν καλύτερα από εμάς ώστε να αποφεύγεις επίδοξους πρίγκιπες...
    Τι είμαι κανένα μικρό παιδάκι να ακούω τον μικρότερό μου αδελφό; Και τι θεματάκια έχω;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Όπως και να έχει δεν είναι ωραίο να επεμβαίνουν τρίτοι στην ζωή σου

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Τι είμαι κανένα μικρό παιδάκι να ακούω τον μικρότερό μου αδελφό; Και τι θεματάκια έχω;
    Μας τα είπε ο αδελφός σου αγάπη μου γλυκιά καο δεν χρειάζεται κάποιος να είναι μικρό παιδί για να έχει θεματακια και να ακούει ανθρώπους που τον νοιάζονται.


    Κράτα μόνο ότι τελικά είχε δίκιο εκείνος!
    Αυτό και μονο ειναι ικανό να τον ακούς....Είχε πει ότι σε πλησιασε για τα λεφτά σου..
    Και πολλά άλλα...
    Πρόσεχε μόνο και μην βάζεις την επιθυμία σου μπροστά στον οποιοδήποτε θέλει να σε εκμεταλευτει ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    οχι δεν είχε δίκαιο και δεν θέλω να ανακατεύεται

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Εύχομαι κοπέλα μου και εσύ να έχεις έναν τέτοιο αδελφό που να επεμβαίνει στην ζωή σου όπως λες για το καλό γιατί βλέπω ότι έχεις και εσύ τα θεματάκια σου Θεματάκια δεν έχω δόξα τω Θεώ παίρνω τα χάπια μου και είμαι καλύτερα από οποιονδήποτε φυσιολογικό
    Last edited by δελφίνι; 28-05-2022 at 16:50.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Αφήνετε τα κουραφέξαλα και να περάσουμε στο ψητό ? Πρέπει να φύγω λέτε από το σπίτι για να μην επεμβαίνουν οι δικοί μου?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Για πείτε θα βοηθήσει κάποιος?

  11. #11
    kopela93
    Guest
    Να φύγεις ναι διότι είναι πολύ αργά πλέον δεν είναι εύκολο να τους το ξεμαθεις

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Εύχομαι κοπέλα μου και εσύ να έχεις έναν τέτοιο αδελφό που να επεμβαίνει στην ζωή σου όπως λες για το καλό γιατί βλέπω ότι έχεις και εσύ τα θεματάκια σου Θεματάκια δεν έχω δόξα τω Θεώ παίρνω τα χάπια μου και είμαι καλύτερα από οποιονδήποτε φυσιολογικό
    Ναι αγάπη μου γλυκιά έχω και εγώ τα θέματα μου όπως όλοι όσοι βρίσκονται.
    ΟΛΟΙ όμως μηδενός εξαιρουμένου...
    Όλοι με κάτι παλεύουμε...

    Όπως έχω και δύο αδελφούς μεγαλύτερους, όχι ένα.
    Καιβειναι ευλογία που τους έχω γιατί πολλές φορές όταν εγώ ακόμα ήμουν στο ξεκίνημα των σχέσεων ήταν εκεί να με συμβουλεύουν αν και εγώ αντιδρούσα..
    Όταν καταλαβα οτι όλα αυτά τα λένε για καλό μου τότε έπεσα και στα χέρια του κατάλληλου και τότε είδα πως για εκείνων δεν είπαν ούτε μια κουβέντα..
    Γιατί άραγε?

    Κάτσε και σκέψου γιατί εμένα τα αδέλφια μου και κυρίως οι γονεις μου όταν είχα τα θέματα μου ήταν δίπλα μου και ας με μάλωναν πολλές φορές..
    Είχαν δίκιο και το καταλαβα αφού συνηλθα ..
    Ποιος γονιός θέλει το κακό του παιδιού του ?
    Ας συνέλθουμε επιτέλους...

    Όταν λοιπόν συνέλθεις και εσύ εύχομαι να το καταλάβεις..
    Μενω μόνο στο γεγονός ότι ο αδελφός σου μας έλεγε ότι ακόμα και με την αγωγή σου δεν είσαι τακτική και προει εκείνοι να στην θυμίζουν..

    Σκληρή καμία φορά η αλήθεια αλλά έτσι είναι.


    Τώρα αν θες εσύ να φύγεις και μπορείς ,περιμένεις από εδώ μέσα να σου πούμε τι ?

    Ναι να φύγεις, να γίνεις ανεξάρτητη κάτσε και σκέψου όμως, μπορείς?

    Αυτά και μια αναδρομη στο ιστορικό σου θα δεις πως μονίμως εισαι σε υποθετικές καταστάσεις...
    Κάνε το βήμα μια φορά..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Αφήνετε τα κουραφέξαλα και να περάσουμε στο ψητό ? Πρέπει να φύγω λέτε από το σπίτι για να μην επεμβαίνουν οι δικοί μου?
    να ρωτησεις τον γιατρο σου, δελφινι.
    απο οσα εχεις πει εδω, εχεις μια σοβαρη παθηση.
    ο γιατρος σου μονο ξερει αν μπορεις να εισαι σταθερη για μεγαλο διαστημα και δεν χρειαζεσαι βοηθεια απο φροντιστες διπλα σου, για να μην ξεφυγεις. διοτι, δεν γινεται να εισαι ασταθης και να μενεις μονη σου. πρεπει να εισαι συνεχεια, ενταξει.
    εμεις, τι να σου πουμε απο τα σκορπια που γραφεις εδω;

    οι συμβουλες ειναι δωρεαν. δεν πληρωνεσαι ουτε για να τις δινεις, ουτε για να τις ακους.
    σου λεει καποιος, σηκω φυγε, κι εσυ φευγεις.
    αν βρεθεις χωρις αγωγη και παθεις καποια υποτροπη, εσυ θα βρεθεις σε κανενα ψυχιατρειο, οχι αυτος που στο ειπε.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    να ρωτησεις τον γιατρο σου, δελφινι.
    απο οσα εχεις πει εδω, εχεις μια σοβαρη παθηση.
    ο γιατρος σου μονο ξερει αν μπορεις να εισαι σταθερη για μεγαλο διαστημα και δεν χρειαζεσαι βοηθεια απο φροντιστες διπλα σου, για να μην ξεφυγεις. διοτι, δεν γινεται να εισαι ασταθης και να μενεις μονη σου. πρεπει να εισαι συνεχεια, ενταξει.
    εμεις, τι να σου πουμε απο τα σκορπια που γραφεις εδω;

    οι συμβουλες ειναι δωρεαν. δεν πληρωνεσαι ουτε για να τις δινεις, ουτε για να τις ακους.
    σου λεει καποιος, σηκω φυγε, κι εσυ φευγεις.
    αν βρεθεις χωρις αγωγη και παθεις καποια υποτροπη, εσυ θα βρεθεις σε κανενα ψυχιατρειο, οχι αυτος που στο ειπε.
    όχι είμαι εντάξει και θα είμαι καλά εφ όρου ζωής

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Δελφινι αμα εισαι ομορφη εγω μπαινω 40 ετων αγροτησ με πτυχιο τει ελα να με δεισ αν θεσ ρωτα τη μαριλου ειναι φιλη μου τη στηριξα κ με στηριξε στα δυσκολα μασ

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Σχέσεις, Σεξ
    By Anonym35 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 117
    Last Post: 16-05-2019, 00:28
  2. ΣΧΕΣΕΙΣ
    By chaos_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 03-11-2011, 21:32
  3. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58
  4. ΣΧΕΣΕΙΣ......
    By Foolish in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 20-06-2007, 02:20
  5. σχέσεις
    By carrie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 14-05-2007, 06:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •