Αδυναμία γνωριμιών με γυναίκες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    106
    Άλλο ένα post που triggare τα άδυτα του μισογυνισμού εδώ μέσα.

    Πιθανότατα σύμφωνα με κάποιους προλαλήσαντες οι γυναίκες πρέπει να ανοίγουν τα πόδια με το που τους λέει κάποιος άσχετος στο δρόμο γεια αλλιώς είναι σνομπ, έχουν το μ@@νι στο μέτωπο, είναι αγενείς, έχουν επιλογές κι εσείς όχι, είναι βίζιτες κλπ.

    Η δε προτροπή για επικοινωνία/σχέση με κάποια ''φτωχή, αλλοδαπή, μέτριας/κακής εμφάνισης'' ασχολίαστη, λες κι αυτές δεν είναι γυναίκες/άνθρωποι και μπορούμε να τις εκμεταλλευτούμε.
    Οτι να ναι.

    Θεματοθέτη κατανοώ μέχρι ένα σημείο το πρόβλημά σου αλλά σίγουρα δεν συμφωνώ στα σημεία μαζί σου.
    Σίγουρα η εμφάνιση παίζει ρόλο στις ερωτικές σχέσεις αλλά πραγματικά όχι τον μοναδικό. Έχω δει άντρες και γυναίκες ίσως μέτριας εμφάνισης που έχουν πολλές περισσότερες επιτυχίες σε αυτό το κομμάτι από άλλους με καλύτερη εμφάνιση κι αυτό έχει πολλές εξηγήσεις. Είναι καλύτεροι στο κομμάτι επικοινωνία/φλερτ κι αυτό τους κάνει γοητευτικούς, είναι πιο έξυπνοι, κάτι που πραγματικά είναι άκρως γοητευτικό κι ελκυστικό και συχνά πυκνά είναι και καλύτεροι σεξουαλικά γιατί έχουν απομακρυνθεί από την ασφάλεια της εικόνας τους και δίνουν βάση στη σεξουαλική ποιότητα κι αυτό βγαίνει προς τα έξω.
    Οπότε ναι φρόντιζε την εμφάνισή σου αλλά φρόντισε περισσότερο τα επικοινωνιακά skills σου. Αν σε αυτό το κομμάτι χωλαίνεις ναι δεν γίνεται δουλίτσα. Μην πλησιάζεις την κάθε άγνωστη γυναίκα λες και σου οφείλει κάτι, να είσαι διακριτικός, να μην φαίνεται η απόγνωσή σου και να κάνεις practice τις ατάκες και την συμπεριφορά σου, αλλιώς θα δέχεσαι γυρισμένα κεφάλια και απόρριψη χωρίς να είναι λάθος των γυναικών αυτό.

    Τα υπόλοιπα που άκουσα περί αντρών κυνηγών κλπ επίσης ασχολίαστα, trust me gyus αν σε μια γυναίκα αρέσετε δεν θα διστάσει να το δείξει, ή θα κάνει κίνηση από μόνη της ή θα σας έχει ανάψει ένα καταπράσινο φανάρι μέσα στα μούτρα κάθε φορά που βρίσκεστε, όλα τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λέγαμε!

    Το θέμα πληρωμένο σεξ δεν θα το σχολιάσω καν, αν θέλετε να γεμίσετε αντρική αυτοπεποίθηση με αυτόν τον τρόπο be my guest αλλά μάλλον μετά θα φταίει η ***** που σας πήρε τα λεφτά και δεν ασχολήθηκε μαζί σας αρκετά ή δεν σας πήρε αγκαλίτσα να κοιμηθείτε, γυναίκα είναι κι αυτή άλλωστε οπότε αυτή θα φταίει.
    Βάλτε μυαλό γιατί αλλιώς το μόνο που θα κάνετε θα είναι να κατηγορείτε από μακριά τις γυναίκες και τίποτα άλλο!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by Partalio View Post
    Γεια σας. Θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου και να εκθέσω το εξής πρόβλημα. Είμαι άνδρας, πλησιάζω τα 40 και τα τελευταία χρόνια δεν μπορώ καθόλου να γνωρίσω γυναίκες παρά τις προσπάθειες μου. Αρχικά δοκίμασα ονλαιν dating αλλά δυστυχώς ανήκω στην κατηγορία "zero matches" προφανώς επειδή δεν έχω χερούκλες γορίλα. Στο τιντερ έφτασα στο σημείο να πληρώσω ακόμα και συνδρομή και είχα αποκλειστικά και μόνο ένα ματς. Εννοείται έσβησα το λογαριασμό μου. Σε άλλη σελίδα γνωστή τίποτα απολύτως. Σε άλλη -την πιο σοβαρή υποτίθεται- είχα του τύπου ένα match ανά μήνα το οποίο κατέληγε σύντομα σε ghosting ή δεχόμουνα μονολεκτικές απαντήσεις. Ίσως έφταιγε το ότι δεν έστελνα βρωμόλογα; Δεν ξέρω. Έπειτα από τέσσερα χρόνια (ευτυχώς όχι ανελλιπούς ενασχόλησης) το έσβησα κι αυτό. Φυσικά όλη αυτή η διαδικτυακή απόρριψη της τάξεως των χιλιάδων με είχε επηρεάσει άσχημα στην ψυχολογία μου. Δεν είναι εύκολο να δεχτείς ότι είδαν τη φωτογραφία σου χιλιάδες αλλά δεν ψήθηκαν να θέλουν να σε γνωρίσουν. Τελικά το ξεπέρασα. Κάποια στιγμή αποφάσισα να δοκιμάσω χορό. Έχω παρατηρήσει ότι πολλοί στο διαδίκτυο συστήνουν αυτήν την κίνηση υπονοώντας ότι όποιος μπει σε έναν τέτοιο χώρο θα τον περιμένει ένα χαρέμι αλλά αμφιβάλλω αν έχουν περάσει έστω και απ' έξω από σχολή χορού γιατί η δική μου εμπειρία ήταν τελείως διαφορετική. Καταρχάς διαπίστωσα με έκπληξη ότι η σχολή είχε περισσότερους άνδρες ή οριακά 50-50. Αν βάλεις και ότι όλοι αυτοί οι άνδρες ψάχνονταν αλλά δεν ψάχνονταν όλες οι γυναίκες καταλήγεις πάλι σε μια θλιβερή κατάσταση ανδρικού ανταγωνισμού και πληθώρας επιλογών για τις γυναίκες. Να σημειώσω ότι ποτέ δεν παρουσιάστηκα σαν πέφτουλας και ο χορός καθαυτός διαπίστωσα ότι μου άρεσε και ήμουνα και καλός σχετικά. Παρά αυτήν την ζοφερή κατάσταση κατάφερα και βγήκα δύο ραντεβού αλλά δεν προχώρησαν για κάποιους λόγους και μετά ήρθε η κλεισούρα της πανδημίας. Φέτος που ξεμυτήσαμε κάπως δοκίμασα να πάω και αλλού μήπως "έτυχε". Λίγες παραπάνω γυναίκες αλλά ηλικίες πενηντατόσο με εξηντατόσο οι περισσότερες. Καλά κάναν εννοείται. Αλλού πήγα και βρήκα γυναίκες μετρημένες στα δάκτυλα του ενός χεριού με τις περισσότερες να είναι δεσμευμένες. Δεν ξέρω τι μπορώ να κάνω για να ξεπεράσω αυτήν την κατάσταση και γιατί όλες οι προσπάθειες μου πέφτουν στο κενό. Νιώθω ότι μεγαλώνω κι ότι κινδυνεύω από πραγματική και σοβαρή μοναξιά. Νιώθω θυμωμένος που δεν μου δίνεται καν η δυνατότητα να γνωρίσω κάποια. Επίσης θυμωμένος που οι γυναίκες πλέον έχουν απεριόριστες δυνατότητες γνωριμιών μέσω ίντερνετ κι εμείς τίποτα. Θα ήθελα κάποιες απόψεις/εμπειρίες. Ευχαριστώ.
    Υπάρχει πολύ μισανδρισμός γενικά εντός κ εκτός του φόρουμ σοο θα σου πρότεινα να μιλήσεις με κάποιον ψυχολόγο για αυτό το θέμα κ όχι σε αυτό το φόρουμ

  3. #18
    Member
    Join Date
    May 2022
    Location
    Athens
    Posts
    32
    @Κωνσταντίνε τα συναισθήματα που περιγράφεις μου είναι πολύ γνώριμα δυστυχώς. Δεδομένου ότι υπάρχει οπωσδήποτε και μια κοινωνική συνιστώσα στο πρόβλημα μας δε μου φαίνεται κακή ιδέα αυτό που λες (από ξένη χώρα) για όποιον μπορεί να το κυνηγήσει. Πάντως δεν πρέπει να παραιτούμαστε όσο δύσκολο κι αν είναι.

    @Nightshark έχεις δίκιο και είναι κρίμα γιατί το φόρουμ αυτό είναι για να εκφραζόμαστε ελεύθερα.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ελληνίδες γυναίκες που έχουν κάνει σεξ με γυναίκες
    By resaldis01 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 36
    Last Post: 22-04-2022, 20:14
  2. Σαιτ γνωριμιων για σεξ
    By MikeStam 3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 02-07-2019, 17:35
  3. Σαιτ γνωριμιων για σεξ
    By MikeStam 3 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 0
    Last Post: 01-07-2019, 19:58
  4. Site γνωριμιων
    By Isp in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 07-07-2018, 05:42
  5. Site γνωριμιών
    By Konstantinoss in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 32
    Last Post: 17-02-2012, 23:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •