Φοβάμαι πως με κερατωνε
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    9

    Φοβάμαι πως με κερατωνε

    Καλησπέρα, με την κοπέλα μου χώρισα πρόσφατα. Ήταν καθαρά δίκη της επιλογή και εντελώς ξαφνική. Η συμπεριφορά της τον τελευταίο καιρό ήταν ιδιαίτερα περίεργη σαν να μου έκρυβε κάτι. Εγώ υποπτευόμουν καιρό πως ίσως με απατούσε ή ίσως έχει αρχίσει έστω μια διαδικτυακή γνωριμία με κάποιον άλλο, όμως δεν μπορούσα να το αποδείξω και αργότερα με χώρισε. Δόξα το θεό ένας φίλος μου μου ειπε πως την είδε να περπατάει με κάποιον κάποιες μέρες μετά τον χωρισμο μας όμως δεν ήταν και σίγουρος πως πρόκειται γι αυτήν. Επειδή πραγματικά θέλω να μάθω και επειδή αν δεν μάθω θα σκάσω, έχω σκεφτεί να την παρακολουθήσω μια μέρα που ξέρω πως έχει αρκετο ελεύθερο χρόνο να δω αν πραγματικά συμβαίνει αυτό. Η ερώτηση μου είναι αν αξίζει να το κάνω ή όχι; Ξέρω πως όλοι θα μου πείτε είναι κατινιά αλλά θέλω πραγματικά να μάθω αν ισχύει αυτό γιατί είναι κάτι το οποίο με αφορά αρκετά και είναι μια σημαντική αλήθεια.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by leo123 View Post
    Καλησπέρα, με την κοπέλα μου χώρισα πρόσφατα. Ήταν καθαρά δίκη της επιλογή και εντελώς ξαφνική. Η συμπεριφορά της τον τελευταίο καιρό ήταν ιδιαίτερα περίεργη σαν να μου έκρυβε κάτι. Εγώ υποπτευόμουν καιρό πως ίσως με απατούσε ή ίσως έχει αρχίσει έστω μια διαδικτυακή γνωριμία με κάποιον άλλο, όμως δεν μπορούσα να το αποδείξω και αργότερα με χώρισε. Δόξα το θεό ένας φίλος μου μου ειπε πως την είδε να περπατάει με κάποιον κάποιες μέρες μετά τον χωρισμο μας όμως δεν ήταν και σίγουρος πως πρόκειται γι αυτήν. Επειδή πραγματικά θέλω να μάθω και επειδή αν δεν μάθω θα σκάσω, έχω σκεφτεί να την παρακολουθήσω μια μέρα που ξέρω πως έχει αρκετο ελεύθερο χρόνο να δω αν πραγματικά συμβαίνει αυτό. Η ερώτηση μου είναι αν αξίζει να το κάνω ή όχι; Ξέρω πως όλοι θα μου πείτε είναι κατινιά αλλά θέλω πραγματικά να μάθω αν ισχύει αυτό γιατί είναι κάτι το οποίο με αφορά αρκετά και είναι μια σημαντική αλήθεια.
    Απλά ξεγράψει την τελείως.
    Προχωρά την ζωή σου, θα βρεις αλλη καλύτερη.
    Δυστυχώς, η απιστία κυριαρχεί στις σχέσεις στις μέρες μας.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    Quote Originally Posted by leo123 View Post
    Καλησπέρα, με την κοπέλα μου χώρισα πρόσφατα. Ήταν καθαρά δίκη της επιλογή και εντελώς ξαφνική. Η συμπεριφορά της τον τελευταίο καιρό ήταν ιδιαίτερα περίεργη σαν να μου έκρυβε κάτι. Εγώ υποπτευόμουν καιρό πως ίσως με απατούσε ή ίσως έχει αρχίσει έστω μια διαδικτυακή γνωριμία με κάποιον άλλο, όμως δεν μπορούσα να το αποδείξω και αργότερα με χώρισε. Δόξα το θεό ένας φίλος μου μου ειπε πως την είδε να περπατάει με κάποιον κάποιες μέρες μετά τον χωρισμο μας όμως δεν ήταν και σίγουρος πως πρόκειται γι αυτήν. Επειδή πραγματικά θέλω να μάθω και επειδή αν δεν μάθω θα σκάσω, έχω σκεφτεί να την παρακολουθήσω μια μέρα που ξέρω πως έχει αρκετο ελεύθερο χρόνο να δω αν πραγματικά συμβαίνει αυτό. Η ερώτηση μου είναι αν αξίζει να το κάνω ή όχι; Ξέρω πως όλοι θα μου πείτε είναι κατινιά αλλά θέλω πραγματικά να μάθω αν ισχύει αυτό γιατί είναι κάτι το οποίο με αφορά αρκετά και είναι μια σημαντική αλήθεια.
    καλημερα.
    δεν θα σου πω οτι ειναι κατινια.
    θα σου πω οτι ειναι χαμενος χρονος.
    απο την στιγμη που σε χωρισε , δεν εχει καμια σημασια αν ειναι με αλλον η οχι.
    θα ειχε σημασια, αν εισασταν μαζι και ηθελες να ξερεις τι συμβαινει στην σχεση σου.
    προχωρα παρακατω κι ας κανει ο,τι θελει.
    απλα για την ιστορια, φυσικα και ειναι πολυ πιθανον να ειναι οντως με αλλον. ε και;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    9
    Κοιτα αυτό που λες θεωρητικά έχεις δίκιο όμως για εμένα έχει σημασία πρώτον γιατί θέλω να μάθω τον πραγματικό λόγο που με χώρισε και δεύτερον γιατί θέλω να μάθω εαν με κεράτωνε εντός σχέσης το οποίο θεωρώ πως είναι πολύ σημαντικό.
    Ο καθένας το βλέπει και το μετράει διαφορετικά. Αυτό που φοβάμαι είναι πως αν γίνω αντιληπτός η ζημιά θα είναι ανεπανόρθωτη μετά

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by leo123 View Post
    Καλησπέρα, με την κοπέλα μου χώρισα πρόσφατα. Ήταν καθαρά δίκη της επιλογή και εντελώς ξαφνική. Η συμπεριφορά της τον τελευταίο καιρό ήταν ιδιαίτερα περίεργη σαν να μου έκρυβε κάτι. Εγώ υποπτευόμουν καιρό πως ίσως με απατούσε ή ίσως έχει αρχίσει έστω μια διαδικτυακή γνωριμία με κάποιον άλλο, όμως δεν μπορούσα να το αποδείξω και αργότερα με χώρισε. Δόξα το θεό ένας φίλος μου μου ειπε πως την είδε να περπατάει με κάποιον κάποιες μέρες μετά τον χωρισμο μας όμως δεν ήταν και σίγουρος πως πρόκειται γι αυτήν. Επειδή πραγματικά θέλω να μάθω και επειδή αν δεν μάθω θα σκάσω, έχω σκεφτεί να την παρακολουθήσω μια μέρα που ξέρω πως έχει αρκετο ελεύθερο χρόνο να δω αν πραγματικά συμβαίνει αυτό. Η ερώτηση μου είναι αν αξίζει να το κάνω ή όχι; Ξέρω πως όλοι θα μου πείτε είναι κατινιά αλλά θέλω πραγματικά να μάθω αν ισχύει αυτό γιατί είναι κάτι το οποίο με αφορά αρκετά και είναι μια σημαντική αλήθεια.
    Φίλε μου μην χαλάς τον χρόνο σου σε κάτι τέτοια προχώρα στην επόμενη, ένα ρητό λέει Δεν ήταν δικιά σου απλός ήταν η σειρά σου, πλέον δεν αξίζει να αφιερώνεις χρόνο κ ενέργεια σε γυναίκες επικεντρωσου στον εαυτό σου στην εμφάνιση με γυμναστική κ στα λεφτά με μια καλή δουλίτσα κ μην σκας ;)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,776
    αν σε κερατωνει κι το δεις με τα ματια σου στειλτην να παει στο καλο γεια χαρα πεστης κι χωριζουν οι δρομοι μας τοσο απλα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    Quote Originally Posted by leo123 View Post
    Κοιτα αυτό που λες θεωρητικά έχεις δίκιο όμως για εμένα έχει σημασία πρώτον γιατί θέλω να μάθω τον πραγματικό λόγο που με χώρισε και δεύτερον γιατί θέλω να μάθω εαν με κεράτωνε εντός σχέσης το οποίο θεωρώ πως είναι πολύ σημαντικό.
    Ο καθένας το βλέπει και το μετράει διαφορετικά. Αυτό που φοβάμαι είναι πως αν γίνω αντιληπτός η ζημιά θα είναι ανεπανόρθωτη μετά
    ωραια. ας το παμε τοτε οπως το σκεφτεσαι εσυ.
    πες οτι την παρακολουθεις και την βλεπεις να βγαινει με καποιον που φαιενται να εχουν κατι.
    εχετε ηδη χωρισει.
    τι θα κανεις; θα την πιασεις να της πεις "σε τσακωσα"; πρωτα απ ολα, ο,τι και να δεις δεν μπορεις να αποδειξεις οτι τα ειχαν οσο εισασταν μαζι και μονο τα νευρα σου θα σπασεις και ρεζιλι θα γινεις αν η απαντηση ειναι "δεν ειμαστε μαζι, δεν σε αφορα το τι κανω".
    επισης, περα απο το οτι δεν θα μπορεις να της ζητησεις τα ρεστα, ουτε απο μονος σου θα μπορεις να εισαι σιγουρος αν τα ειχαν απο πριν, ή αν απλα γνωριζονταν και απεκτησαν σχεσεις μετα τον χωρισμο, ή δεν γνωριζονταν καν...
    τι κερδιζεις λοιπον, περα απο φθορα, αν εξακολουθησεις να ασχολεισαι μαζι της;;
    χαμενος χρονος ειναι, που μπορεις να τον χρησιμοποιησεις για να ηρεμησεις απο την στεναχωρια σου και να προχωρησεις γρηγοροτερα σε κατι καλυτερο για σενα...
    αυτη/ος που δεν σε θελει, δεν ειναι καλος για σενα. τελος.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ωραια. ας το παμε τοτε οπως το σκεφτεσαι εσυ.
    πες οτι την παρακολουθεις και την βλεπεις να βγαινει με καποιον που φαιενται να εχουν κατι.
    εχετε ηδη χωρισει.
    τι θα κανεις; θα την πιασεις να της πεις "σε τσακωσα"; πρωτα απ ολα, ο,τι και να δεις δεν μπορεις να αποδειξεις οτι τα ειχαν οσο εισασταν μαζι και μονο τα νευρα σου θα σπασεις και ρεζιλι θα γινεις αν η απαντηση ειναι "δεν ειμαστε μαζι, δεν σε αφορα το τι κανω".
    επισης, περα απο το οτι δεν θα μπορεις να της ζητησεις τα ρεστα, ουτε απο μονος σου θα μπορεις να εισαι σιγουρος αν τα ειχαν απο πριν, ή αν απλα γνωριζονταν και απεκτησαν σχεσεις μετα τον χωρισμο, ή δεν γνωριζονταν καν...
    τι εκρδιζεις λοιπον, περα απο φθορα, αν εξακολουθησεις να ασχολεισαι μαζι της;;
    χαμενος χρονος ειναι, που μπορεις να τον χρησιμοποιησεις για να ηρεμησεις απο την στεναχωρια σου και να προχωρησεις γρηγοροτερασε ακτι καλυτερο για σενα...
    αυτη/ος που δεν σε θελει, δεν ειναι καλος για σενα. τελος.
    Ναι σίγουρα όλα αυτά που λες είναι σωστα. Δεν διαφωνώ. Αλλά εγώ είχα υποψιαστεί κάτι με κάποιον συγκεκριμένο τύπο τον τελευταίο καιρό το οποίο και δεν προλαβα να επιβεβαιώσω λόγω του ότι με χώρισε απότομα και από το τηλέφωνο. Πες λοιπόν ότι την πετυχαίνω με αυτόν τον τύπο μετά από 20 μέρες από το χωρισμο μας στο δρόμο. Τι θα μου πει ξέρεις τον γνώρισε μετά; Χαζή είναι; Προφανώς και θα καταλάβει ότι κατάλαβα πως με απατούσε από πριν. Και δεν έχω σκοπό να κάνω κάποια σκηνή, απλά για την ιστορία θέλω να το ξέρω για τον εαυτό μου. Τώρα ναι σε ότι λες παραπάνω έχεις δίκιο δεν μπορώ να πω.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    Quote Originally Posted by leo123 View Post
    Ναι σίγουρα όλα αυτά που λες είναι σωστα. Δεν διαφωνώ. Αλλά εγώ είχα υποψιαστεί κάτι με κάποιον συγκεκριμένο τύπο τον τελευταίο καιρό το οποίο και δεν προλαβα να επιβεβαιώσω λόγω του ότι με χώρισε απότομα και από το τηλέφωνο. Πες λοιπόν ότι την πετυχαίνω με αυτόν τον τύπο μετά από 20 μέρες από το χωρισμο μας στο δρόμο. Τι θα μου πει ξέρεις τον γνώρισε μετά; Χαζή είναι; Προφανώς και θα καταλάβει ότι κατάλαβα πως με απατούσε από πριν. Και δεν έχω σκοπό να κάνω κάποια σκηνή, απλά για την ιστορία θέλω να το ξέρω για τον εαυτό μου. Τώρα ναι σε ότι λες παραπάνω έχεις δίκιο δεν μπορώ να πω.
    να σου πω τι μπορει να σου πει, αν της κοβει λιγο...
    το πρωτο και πιο ντροπιαστικο, ειναι να στο κοψει κατευθειαν και να σου πει να μην ασχολεισαι μαζι της και δεν σε αφορα η ζωη της.
    αν μπει στην συζητηση που θα προσπαθησεις να κανεις, μπορει καλλιστα να σου πει οτι τον γνωριζε αλλα ποτε δενε γινε κατι οσο ηταν μαζι σου. πολυ απλο!
    και βεβαια, μπορει να μην ειναι αληθεια αυτο που λεει κι εσυ απλα θα καθεσαι σαν μ@λκς να ακους τις π@@ριες χωρις να μπορεις να πεις κατι, γιατι απλουστατα δεν μπορεις να το αποδειξεις παρα μονο να γκρινιαζεις.
    κι αν το θελεις κι αλλιως, πολυ μεγαλυτερη επιδραση θα εχεις στην ζωη της, αν της γυρισεις με αξιοπρεπεια την πλατη και συνεχισεις την ζωουλα σου, απο το να τρεχεις απο πισω της να ζητας εξηγησεις για τα αυταποδεικτα...
    μπορει και να της βγει καλα η νεα γνωριμια. αν ομως φαει τα μουτρα της με τον επομενο και ΤΟΥΣ επομενους, καποτε μπορει να σκεφτει ποσο μεγαλη μλκια εκανε που σε αφησε να φυγεις και θα ναι αργα..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    εαν οντως την δεις τυχαια με τον τυπο που λες, και οχι παρακολουθωντας την, η γνωμη μου ειναι να της σηκωσεις μονο τον αντιχειρα, να χαμογελασεις ειρωνικα και να φυγεις. αν μπεις σε συζητησεις, χαμενος θα εισαι. αστην να καταλαβει οτι τα καταλαβες ολα μια χαρα, δενε χεις αναγκη απο εξηγησεις.
    και κανε ΝΕΕΣ ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ!! μην καθεσαι να κλαις την μακαριτισα. εφυγε.σ το καλο να παει. μολις βρεθει μια ενδιαφερουσα γνωριμια, ουτε θα την σκεφτεσαι..

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κι αν το θελεις κι αλλιως, πολυ μεγαλυτερη επιδραση θα εχεις στην ζωη της, αν της γυρισεις με αξιοπρεπεια την πλατη και συνεχισεις την ζωουλα σου, απο το να τρεχεις απο πισω της να ζητας εξηγησεις για τα αυταποδεικτα...
    μπορει και να της βγει καλα η νεα γνωριμια. αν ομως φαει τα μουτρα της με τον επομενο και ΤΟΥΣ επομενους, καποτε μπορει να σκεφτει ποσο μεγαλη μλκια εκανε που σε αφησε να φυγεις και θα ναι αργα..
    Αυτό που λες έχεις μεγάλο δίκιο. Το σκεφτόμουν και εγώ. Ότι και να μου εκανε, καλύτερα να με θυμάται σαν έναν αξιοπρεπή άνδρα που δεν κατινιαζεται και κλαίγεται και αντιμετωπίζει τα πάντα με αξιοπρέπεια και ψυχραιμία παρά σαν κάποιον που την παρακαλάει και κλαίγεται. Έτσι αργότερα όταν εγώ θα έχω προχωρήσει θα με εκτιμήσει και θα καταλάβει τι έχασε.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οταν σε χώρισε τι λόγο σου ειπε εκεινη την ώρα?

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    May 2023
    Posts
    9
    Ότι απλά δεν είναι ερωτευμένη πια χωρίς κάποια συγκεκριμένη αιτία

  14. #14
    Quote Originally Posted by leo123 View Post
    Κοιτα αυτό που λες θεωρητικά έχεις δίκιο όμως για εμένα έχει σημασία πρώτον γιατί θέλω να μάθω τον πραγματικό λόγο που με χώρισε και δεύτερον γιατί θέλω να μάθω εαν με κεράτωνε εντός σχέσης το οποίο θεωρώ πως είναι πολύ σημαντικό.
    Ο καθένας το βλέπει και το μετράει διαφορετικά. Αυτό που φοβάμαι είναι πως αν γίνω αντιληπτός η ζημιά θα είναι ανεπανόρθωτη μετά
    Αν μάθεις το πραγματικό λόγο ίσως να μην το αντέξεις...και αν ας πουμε δεις οτι σε κεράτωνε εντός της σχέσης;Χειρότερα θα γεμίσεις με μισος και αρνητικά συναισθήματα.Πάρε το χρόνο σου φύγε μακρια και προστάτψε την καρδια σου.Αφού σε χώρισε κιολας..και αν σε χώρισε για τρίτο μονο οταν πληγωθεί από εκεί θα γυρίσει...Εύχομαι τότε να έχεις βρει έναν άνθρωπο και να μην τις επιτρέψεις να ξαναπατήσει τη καρδιά σου.Σου στέλνω μια αγκαλιά..Ξέρω πως είναι αυτό..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    Quote Originally Posted by kiklaminaki View Post
    Αν μάθεις το πραγματικό λόγο ίσως να μην το αντέξεις...και αν ας πουμε δεις οτι σε κεράτωνε εντός της σχέσης;Χειρότερα θα γεμίσεις με μισος και αρνητικά συναισθήματα.Πάρε το χρόνο σου φύγε μακρια και προστάτψε την καρδια σου.Αφού σε χώρισε κιολας..και αν σε χώρισε για τρίτο μονο οταν πληγωθεί από εκεί θα γυρίσει...Εύχομαι τότε να έχεις βρει έναν άνθρωπο και να μην τις επιτρέψεις να ξαναπατήσει τη καρδιά σου.Σου στέλνω μια αγκαλιά..Ξέρω πως είναι αυτό..
    αυτην την απαντηση κυκλαμινακι, ξαναδιαβασε την και εχε την κατα νου και για την δικη σου περιπτωση...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. UPDATE - MΕ ΚΕΡΑΤΩΝΕ
    By Balajohk in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 25
    Last Post: 11-04-2022, 09:49
  2. Replies: 30
    Last Post: 28-05-2021, 23:44
  3. φοβάμαι...
    By makedreams in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 01-05-2013, 02:15
  4. ΦΟΒΑΜΑΙ
    By lavie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 06-04-2012, 16:51
  5. φοβαμαι..
    By μαρακι_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 27
    Last Post: 26-11-2010, 11:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •