Μετά το sex εξαφανίστηκε - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 137
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    218
    Πρέπει να σταματήσεις να ψάχνεις μέσω ιντερνετ για να βρεις σύντροφο. Ένα 99% δεν επιδιώκει κάτι σοβαρό και υπάρχουν αυτές οι καταλήξεις όπως αναφέρεις εσύ. Τώρα το πως θα βρεις κάποιον δεν γνωρίζω, διότι δυσκολεύομαι εξίσου και είμαι μεγαλύτερή σου σχεδόν δέκα χρόνια. Πάντως συμπεραίνω πως κρύβονται απατεώνες που προσπαθούν να κερδίσουν την εμπιστοσύνη της κάθε κοπέλας που θέλει να βρει τον άνθρωπό της. Πασάρουν όμορφα λόγια και υποσχέσεις, μπορούν φυσικά να ανοιχθούν για τα προσωπικά τους ( που δεν γνωρίζουμε αν ισχύουν όντως και δεν είναι δημιουργήματα του μυαλού τους ), για να δημιουργηθεί ένα κλίμα εμπιστοσύνης και ένα έδαφος οικειότητας προς τη μελλοντική συνάντηση. Χωρίς να θέλω να σε κρίνω, μου δημιουργείται μια απορία. Γιατί εφόσον έχεις πληγωθεί πολλές φορές με τον ίδιο τρόπο, συνεχίζεις να θέλεις να γνωρίζεις άτομα σε facebook και σε εφαρμογές γνωριμιών; Επίσης, πως εμπιστεύεσαι να κάνεις σεξ χωρίς να έχεις δει τον άλλον από κοντά; Δηλαδή επαρκεί μία συζήτηση μέσω μηνυμάτων που θα σε κάνει να νιώθεις άνετα και μόλις τον δεις; Πού ξέρεις τι κρύβει ο καθένας; Μπορεί να είναι δολοφόνος ή και βιαστής.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Εγω τα εκανα αυτα οταν ημουν 20 χρονων εγω τισ παρατουσα γτ ηταν ανεργεσ κι ηθελα η γυναικα μου να δουλευει μετα εμαθα τι κανουν οι γυναικεσ παντωσ η αληθεια ειναι οσο συστημα το εχει αυτοσ να παιζει με τισ γυναικεσ αλλο τοσο το εχεισ κι εσυ λεγοντασ οτι εισαι διαφορετικη γτ οι αλλεσ δεν ειναι χειροτερεσ απο σενα δικια σου πεποιθηση ειναι αυτη ετσι λοιπον βαζεισ τη σπιθα ειμαι διαφορετικη και ρωτασ στην ουσια ποιοσ εχει βενζινη πεταγεται ο μαλακασ βαζει τη φωτια και μετα λεμε γτ καυκαμε καυκαμε γτ βαλαμε τη σπιθα αν δεν βαζαμε τη σπιθα δε θα επαιρνε φωτια

  3. #18
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by TheShadow View Post
    καταλαβαινω αυτο που μους λες.Και το αποδεχομαι.Εχω πληγωθει απο τους ανθρωπους σε διαφορα επιπεδα με αποτελεσμα να ειμαι καχυποπτη και επιφυλακτικη.Δυστυχως εριξα τις αμυνες μου γρηγορα σε αυτον ισως λογω της λαχταρας μου να ζησω επιτελους κατι αλιθηνο και αμοιβαιο..Καταλαβαινω πως δεν ειμαι καλα.Θ'αρρωστησω αν συνεχισω να ειμαι τοσο ευαισθητη,να υπολογιζω και να παιρνω στα σοβαρα τον αλλον.Χρειαζομαι βοηθεια να καταλαβω εμενα και γιατι αντιδραω ετσι.Τι εκπεμπω και πως πρεπει να βελτιωσω τη κριση μου και το πως αντιμετωπιζω τους ανθρωπους και τα πραγματα.ομως δεν ενιωσα καλα 2 φορες που προσπαθησα να παω σε ψυχολογο.Αισθανθηκα οτι απλα πεταξα τα λεφτα μου.Εχω προβλημα με την ανθρωπινη επικοινωνια.Κλεινομαι στον εαυτο μου και απομονωνομαι.Τα κραταω ολα μεσα μου .Τα παιρνω προσωπικα.Λαθος.Λυπαμαι που φερθηκε ετσι οταν με οσα ελεγε προμηνυε μια ομορφη και ποιοτικη -για πρωτη φορα στη ζωη μου- σχεση και χαθηκε διχως μια εξηγηση και νιωθω το "παλι απο την αρχη"..Ομως αν καποιος δεν ενδιαφερεται για σενα τον αφηνεις να φυγεις .Δε μπορεις να τον αναγκασεις αν εκεινος απο μονος του δε το θελει.Απλα ειναι η πικρια που νιωθω οτι παλι επεσα εξω.Παλι δεν ζυγισα τις προθεσεις του αλλου.Παλι καποιος περασε καλα και εφυγε αδιαφορωντας για το τι καρδια εχω.Ποια ειμαι στ αληθεια.Κι αυτος που εδειχνε οτι τον ενοιαζε,θεατρο ηταν κι αυτος.Αυτο με ποναει.

    Μαλον ηταν φιλε μου οπως αποδεικνυεται μετα λυπης.Αυτος μ εκανε αντ απο ψευτικο προφιλ μεσω ενος ακυρου κοινου.Γι αυτο στην αρχη οταν εστειλε μνμ τον τρολαρα και καλαμπουριζα μαζι του ωσπου τον ρωτησα αν οντως ηταν αυτο το ονομα του και μου ειπε την αληθεια.Οτι ηταν παλιο προφιλ του που ειχε αλλαξει κωδικο και ονομα γιατι το διαχειριστηκε η πρωην του και αυτος ξεχναγε συνεχως κωδικους.Και με το πες πες μου εστειλε απο μονος του ποιος ηταν και στη συνεχεια του ειπα να μου στειλει απο το κανονικο του αν μιλα σοβαρα και δε τρολλαρει.Τοτε αρχισαμε να μιλαμε σοβαρα και να γνωριζομαστε χωρις χαβαλλε.Μου ελεγε οτι δε μιλαει με αλλη γιατι τον ενδιεφερα εγω και δε θελει και οτι ειναι πιστος στις σχεσεις και δε κοιταει αλλου και δε γουσταρει να στελνει.Ηταν πολυ σοβαρος και με συγκροτιμενη σκεψη.Εδειχνε πως ξερει τι θελει και τι ψαχνει και οτι αν ηθελε σεξ θα μου το ελεγε..Ειχαμε πολυ ωραια χημεια..Αλλα προφανως ως εκει.
    Συγγνώμη ασχολήθηκες με έναν άνθρωπο που σου έστειλε εσένα ως άσχετη από ψεύτικο προφίλ και νομίζες ότι ήταν ο πρίγκιπας; σου έλεγε βλακείες με τους κωδικούς του που δήθεν τους ξεχνάει και η πρώην στη μέση και κολοκύθια τούμπανα.

    Δηλαδή μιλάς με έναν άνθρωπο που δεν τον ξέρεις καν, τον γνωρίζεις από το ίντερνετ. Πρέπει να είσαι πονηρεμενη ειδικά μέσα από το ίντερνετ που ο καθένας κρύβεται πίσω από μια οθόνη,και δεν ξέρεις τι κρύβει. Ενα αυτό.
    Δεύτερον, όχι μόνο σε πλησιάζει από το ίντερνετ, αλλα σου μιλάει και από ψεύτικο λογαριασμό (δεύτερο φάουλ) και σου λέει και πράγματα που πρέπει να σε βάζουν σε υποψίες ,ότι τάχα ξεχνάει τους κωδικούς του και ότι υπάρχει μια πρώην, μια κατάσταση δηλαδή οχι νορμάλ.

    Στην αρχή σου φαίνεται για τρολ, τόσο χαζή προσέγγιση και μετά ξαφνικά εσύ σκέφτεσαι ωραία, να ο άντρας της ζωής μου που είναι φερεγγυος και θα παντρευτούμε και θα κάνουμε οικογένεια. Ωραία σκέψη.

    Δεν μπορείς να κόψεις τον άλλον ;;δεν σε πονηρεψε ο τρόπος που γνωριστήκατε;

    Και πάλι τυχερή ήσουν που απλά κάνατε σεξ και έφυγε. Θα μπορούσε από πίσω να κρύβεται κανας ηλιθιος , εκτός από τρολ θα μπορούσε στη χειρότερη να είναι δολοφόνος, βιαστής! .....

    Και τι πάει να πει ότι σου έλεγε ότι δεν μιλάει με άλλη ότι είναι πιστος και ότι αν θέλει σεξ το λέει κτλ κτλ ...απο μόνος του τα έλεγε;;;;; χωρίς να τον ρωτήσεις;;;
    Τρίτο φάουλ. Όταν ένας άντρας παίρνει φορα και λέει τέτοιες κουβέντες από μόνος του χωρίς να έχει ερωτηθεί ή να έχετε ανοίξει συζήτηση σχετική τότε πρόκειται για ψέματα καραμπινάτα.

    Επίσης όλοι αυτά λένε.

    Θα σου πω εγώ, ο τύπος απλά μπορεί να ήταν δεσμευμένος που ήθελε να ξενο.......
    Για αυτό και το ψεύτικο προφίλ. Ε, περάσατε καλά μετά γύρισε στη δικιά του.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by broken heart 1985 View Post
    Πρέπει να σταματήσεις να ψάχνεις μέσω ιντερνετ για να βρεις σύντροφο. Ένα 99% δεν επιδιώκει κάτι σοβαρό και υπάρχουν αυτές οι καταλήξεις όπως αναφέρεις εσύ. Τώρα το πως θα βρεις κάποιον δεν γνωρίζω, διότι δυσκολεύομαι εξίσου και είμαι μεγαλύτερή σου σχεδόν δέκα χρόνια. Πάντως συμπεραίνω πως κρύβονται απατεώνες που προσπαθούν να κερδίσουν την εμπιστοσύνη της κάθε κοπέλας που θέλει να βρει τον άνθρωπό της. Πασάρουν όμορφα λόγια και υποσχέσεις, μπορούν φυσικά να ανοιχθούν για τα προσωπικά τους ( που δεν γνωρίζουμε αν ισχύουν όντως και δεν είναι δημιουργήματα του μυαλού τους ), για να δημιουργηθεί ένα κλίμα εμπιστοσύνης και ένα έδαφος οικειότητας προς τη μελλοντική συνάντηση. Χωρίς να θέλω να σε κρίνω, μου δημιουργείται μια απορία. Γιατί εφόσον έχεις πληγωθεί πολλές φορές με τον ίδιο τρόπο, συνεχίζεις να θέλεις να γνωρίζεις άτομα σε facebook και σε εφαρμογές γνωριμιών; Επίσης, πως εμπιστεύεσαι να κάνεις σεξ χωρίς να έχεις δει τον άλλον από κοντά; Δηλαδή επαρκεί μία συζήτηση μέσω μηνυμάτων που θα σε κάνει να νιώθεις άνετα και μόλις τον δεις; Πού ξέρεις τι κρύβει ο καθένας; Μπορεί να είναι δολοφόνος ή και βιαστής.
    Λες στην άλλη, που είναι 10 χρόνια μικρότερή σου, να πάψει να ψάχνει μέσω ίντερνετ. Και ότι αυτός δεν είναι σωστός τρόπος, οπότε πρέπει να τον αλλάξει. Και έπειτα λες, ότι εσύ , που δεν ψάχνεις μέσω ίντερνετ, έχεις επίσης μεγάλες δυσκολίες. Προφανώς με τον τρόπο που εσύ ψάχνεις. Εσύ, γιατί δεν τον αλλάζεις ;;; Αλήθεια, με ποιό τρόπο προσπαθείς να γνωρίσεις κάποιον ;;;

    Αν είναι γνωριμία μέσω ίντερνετ, λες μπορεί να είναι δολοφόνος ή βιαστής.
    Αν σου μιλήσει στο δρόμο ; Πάλι μπορεί να είναι δολοφόνος ή βιαστής ;;
    Αν σου μιλήσει σε καμιά καφετέρια ή μπαρ ;; Εκεί θα είναι δολοφόνος ή βιαστής ;;
    Ή δεν πας καθόλου σε τέτοια μέρη , γιατί πάνε δολοφόνοι και βιαστές ;

    Τα χειρότερα προβλήματα που έχω ακούσει σε γάμους ήταν γνωριμίες με τύπους απο εκκλήσίες , δήθεν θρήσκους. Παρόμοια και άνδρες που τους τα φάγαν όλα και μείναν στον άσσο , τελειωμένοι , από κάτι θρήσκες ήταν .

    Επειδή αναφερόμαστε σε κάποιον άχρηστο ηλίθιο , καταδικάζεται ένας τρόπος γνωριμίας , ολοκληρωτικά. Αν το πρόβλημα είχε προκύψει με κάποιον που γνώρισε μέσα από το πανεπιστήμιο ; Θα έλεγες τα ίδια για γνωριμίες συμφοιτητών ; Αν της είχε πιάσει κουβέντα σε μια πλατεία , θα έλεγες τα ίδια για ... όσου; γνωρίστηκαν στη συγκεκριμένη πλατεία ; Δεν έχει λογική όλο αυτό.
    Last edited by Al_Bundy; 29-05-2022 at 23:43.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Δεν ειναι το θεμα που γνωρισες καποιον αλλα αν εχεις κοινους γνωστους μαζι του!
    Αν δεν εχετε κοινους γνωστους δεν μπορεις να ξερεις αν ειναι δεσμευμένος παντρεμένος κλπ...σου λεει οτι αυτος θελει και δεν υπάρχει τρόπος να το διασταυρώσεις.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    1μιση βδομαδα γνωριμιας μεσω φβ και και πιστεψες σε συζητησεις για γαμους και παιδια?! Γιατι δεν παραδεχεσαι απλα πως ηθελες να κανεις σ.ξ κι εσυ? Τον ειδες σ αρεσε και το προχωρησες, τα υπολοιπα ειναι για να κατευνασεις τυχον ενοχες σου που προχωρησες γρηγορα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by TheShadow View Post
    Ειμαι 27.Και δεν ειμαι τρολ.Απλα λεω οτι μια κοπελα που ειναι σοβαρη και ξερει τι θελει και σου μιλαω καλα καταλαβαινεις οτι δεν ειναι σαν τις κοινες γκομενες για να την καυλαντησεις ανδρας εισαι μπορεις να καταλαβει τη διαφορα. Δεν ηθελα σεξ γιατι ειχαμε συμφωνησει να αφιερωσουμε στη γνωριμια μας αυτη τη συναντηση ομως αυτος μολις με ειδε εδειξε πως του αρεσα και καυλωσε πολυ και αρχισε να μου κολλαει. Δεν ημουν σιγουρη αν επρεπε να προχωρησω αλλα δυστυχως το εκανα.Βεβαια οταν τλειωσε μου ειπε οτι ξενερωσε με τη φαση γιατι δεν ηθελε να γινει ετσι και εκει αλλα τρελαθηκε και να μην ενιωθα ασχημα γιατι δεν ηξερε αν ηθελε να κανουμε σεξ η ερωτα.Αυτο του εβγαζα ειπε. Δε πιστευα οτι μ ερωτευτηκε αλλα οτι του αρεσα πολυ γιατι μου το ελεγε. Μιλαγαμε -και δε κοροιδευω- ολοκληρα ωρα καθε μερα. Δεν ειναι λογικο λοιπον. Ελεγε οτι εχω κερδισει το μυαλο του,οτι εισαι αυτο που εψαχνα. Ειχε μιλησει λεει στο κολλητο του για μενα που δεν το ειχε ξανακανει. Ελεγε οτι τον κανω χαρουμενο και ειναι μ ενα μονιμο χαμογελο και οταν αργουσα να στειλω η καναμε μια παυση του ελειπα.Μπορει να φαινεται χαζο αλλα εδιχνε οτι εχουμε κοινο τροπο σκεψης και οτι εχει περασει πολυ δυσκολα και ζηταει πραγματα απο τη ζωη του σαν αυτα που θελω εγω. Ειναι δυνατον να ηταν ολα ψεμματα. Επισης ελεγε οτι τον ενδιαφερω σαν ανθρωπος και οτι αν ηθελε απλα σεξ ,θα μου το ελεγε. Μαλλον το φοβηθηκε. Μαλλον ηταν ενθουσιασμο και του περασε αφου πηρε αυτο που ηθελε. Οταν του το ειπα ειπε οτι το προσπαθει γιατι δεν εχει ξαναγνωρισει αλλη ετσι και οτι του μιλαω για ξενερωματα ενω δεν εχει γινει κατι τετοιο. Πως ομως εξαφανιζεσαι αν ενδιεφερεσαι. Στελνεις και στα κλεφτα ενα μνμ,κατι..Αν εισαι συνεχεια στο μυαλο του οπως ελεγε ,το δειχνεις. Δε τον πιεσα ΠΟΤΕ.
    επιβεβαιωνεις την υποψια μου οτι εισαι τρολ, με την προσπαθεια σου να πεισεις οτι με περασες για ανδρα (ενω δεν προκυπτει απο πουθενα κατι τετοιο), διοτι "δεν γνωριζεις το φορουμ", πρωτη φορα σου ξανασυμβαινει να τρολαρεις εδω μεσα...

    αυτα που μας περιγραφεις ειναι αρες- μαρες κουκουναρες.
    μας επεισες, οτι πληγωθηκαν τα αισθηματα σου και θα πας να γινεις καλογρια (οπως λες στο αλλο θεμα), επειδη αυτος που μιλουσες 1 βδομαδα στο ιντερνετ μεσα απο ψευτικα προφιλ του, τελικα δεν σε παντρευτηκε, αλλα εφυγε μετα το υποτιθεμενο σεξ..

    κατα τα αλλα, εκφραζεσαι σαν ανδρας. αν δεν βαριομουν, θα σημειωνα ολες τις σχετικες εκφρασεις, αλλα θα τις ξαναχρησιμοποιησεις με το επομενο τρολαρισμα, οποτε δεν θα σου κανω και μαθηματα γυναικοσυνης...

    οσο γι αυτα που περιγραφεις παραπανω, περισσοτερο με μανιακο παραληρημα φαινονται, παρα με διηγηση.. μια μας λες οτι σου ειπε οτι ξενερωσε, μια μας λες οτι δεν ισχυουν αυτα τα ξενερωματα που του ελεγες. ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ. ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑΖΕΙΣ ΑΤΣΑΛΑ.

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    9
    Ομολογώ πως ακριβώς το ίδιο πράγμα σκέφτηκα κι εγώ ως τελικό συμπέρασμα και σε συνδυασμό με το άλλο θέμα που άνοιξε το ίδιο μέλος...

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    2
    Εγω το κανω συνεχεια...
    παω σε καταθλιπτικες και κανω σεξ μπας και τις κανω να νιωσουν καλυτερα.
    Με μια εκανα και σχεση...και ναι ηθελα να τη βοηθησω.
    το θεμα ειναι οτι τελικα την εκανα χειροτερα αν και ειχαμε σχεση.
    τελικα και το σεξ και η σχεση χειροτερα μπορει να σε κανουν αν δεν σταθεις στα ποδια σου και αντιμετωπισεις τις αιτιες και τα λανθανοντα με τις συγκρουσεις του εαυτου σου μονος σου.
    ψαχνεις ψαχνεις στους αλλους ψαχνεις στηριγματα αλλα απο τους αλλους δεν χρειαζεσαι τιποτα
    ΤΙΠΟΤΑ
    ουτε σε κανουν σκατα οι αλλοι.
    Τα τραυματα ειναι η μεγαλυτερη δυναμη σου
    βρες τις αιτιες και πες,εγω δινω το νοημα να ειναι ετσι και βγαλτο απο τη φαντασια σου.
    Θεους κουβαλας μεσα σου μα δεν το ξερεις

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    218
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Λες στην άλλη, που είναι 10 χρόνια μικρότερή σου, να πάψει να ψάχνει μέσω ίντερνετ. Και ότι αυτός δεν είναι σωστός τρόπος, οπότε πρέπει να τον αλλάξει. Και έπειτα λες, ότι εσύ , που δεν ψάχνεις μέσω ίντερνετ, έχεις επίσης μεγάλες δυσκολίες. Προφανώς με τον τρόπο που εσύ ψάχνεις. Εσύ, γιατί δεν τον αλλάζεις ;;; Αλήθεια, με ποιό τρόπο προσπαθείς να γνωρίσεις κάποιον ;;;

    Αν είναι γνωριμία μέσω ίντερνετ, λες μπορεί να είναι δολοφόνος ή βιαστής.
    Αν σου μιλήσει στο δρόμο ; Πάλι μπορεί να είναι δολοφόνος ή βιαστής ;;
    Αν σου μιλήσει σε καμιά καφετέρια ή μπαρ ;; Εκεί θα είναι δολοφόνος ή βιαστής ;;
    Ή δεν πας καθόλου σε τέτοια μέρη , γιατί πάνε δολοφόνοι και βιαστές ;

    Τα χειρότερα προβλήματα που έχω ακούσει σε γάμους ήταν γνωριμίες με τύπους απο εκκλήσίες , δήθεν θρήσκους. Παρόμοια και άνδρες που τους τα φάγαν όλα και μείναν στον άσσο , τελειωμένοι , από κάτι θρήσκες ήταν .

    Επειδή αναφερόμαστε σε κάποιον άχρηστο ηλίθιο , καταδικάζεται ένας τρόπος γνωριμίας , ολοκληρωτικά. Αν το πρόβλημα είχε προκύψει με κάποιον που γνώρισε μέσα από το πανεπιστήμιο ; Θα έλεγες τα ίδια για γνωριμίες συμφοιτητών ; Αν της είχε πιάσει κουβέντα σε μια πλατεία , θα έλεγες τα ίδια για ... όσου; γνωρίστηκαν στη συγκεκριμένη πλατεία ; Δεν έχει λογική όλο αυτό.
    Για να αναφέρω τη γνώμη μου, σημαίνει πως έχω κάποια εμπειρία σε αυτό και βίωμα φυσικά αρνητικό. Δεν θα κάτσω να σου αναλύσω τα προσωπικά μου. Φυσικά δεν θα απέρριπτα μία ζώσα γνωριμία με κάποιον άντρα που με πλησίαζε στο δρόμο και μου άρεσε εμφανισιακά. Δεν σημαίνει όμως πως δεν θα ήμουν επιφυλακτική στην αρχή. Το ότι διαβάζω εδώ και σε άλλα φόρουμ ιστορίες με γνωριμίες μέσω ίντερνετ, που παρουσιάζονταν άντρες ως ιππότες και μετά το σεξ εξαφανίζονταν, γνωρίζουν όλοι πως δεν πρόκειται για επιστημονική φαντασία. Το καρφί περί θεούσες, το αφήνω ασχολίαστο. Καλοί και σκάρτοι υπάρχουν παντού. Και λογική αγαπητέ/ή υπάρχει. Δεν είμαι και χθεσινή. Επίσης να μη προβαίνεις σε συμπεράσματα που αφορούν τα σχόλιά μου. Εν ολίγοις συμπεραίνεις πράματα που δεν υπάρχουν λανθασμένα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by broken heart 1985 View Post
    Για να αναφέρω τη γνώμη μου, σημαίνει πως έχω κάποια εμπειρία σε αυτό και βίωμα φυσικά αρνητικό. Δεν θα κάτσω να σου αναλύσω τα προσωπικά μου. Φυσικά δεν θα απέρριπτα μία ζώσα γνωριμία με κάποιον άντρα που με πλησίαζε στο δρόμο και μου άρεσε εμφανισιακά. Δεν σημαίνει όμως πως δεν θα ήμουν επιφυλακτική στην αρχή. Το ότι διαβάζω εδώ και σε άλλα φόρουμ ιστορίες με γνωριμίες μέσω ίντερνετ, που παρουσιάζονταν άντρες ως ιππότες και μετά το σεξ εξαφανίζονταν, γνωρίζουν όλοι πως δεν πρόκειται για επιστημονική φαντασία. Το καρφί περί θεούσες, το αφήνω ασχολίαστο. Και λογική αγαπητέ/ή υπάρχει. Δεν είμαι και χθεσινή.

    Αν δεν θες να αναφερθείς σε παραδείγματα , μην αναφέρεις τίποτε. Το "οι σχέσεις από το ίντερνετ δεν οδηγούν πουθενά, αφορούν βιαστές εγκληματίες" με τη συνέχεια "σιγά μην κάτσω να σου αναλύσω τα προσωπικά μου" , δεν είναι ούτε πολύ λογικό ούτε μπορεί να ληφθεί στα σοβαρά. Αν σνομπάρεις, μην μπαίνεις σε ιντερνετικά φόρουμ . Συζήτα μόνο σε yachting clubs ή χορούς της βασίλισσας της αγγλίας, με μέλη της βουλής των λόρδων .

    Επαναλαμβάνω. Κατηγορείς έναν τρόπο γνωριμίας. Πιθανότατα όσοι τον διαλέγουν να μην έχουν άλλον. Το να κατηγορείς ή να διαγράφεις κάτι , χωρίς αντιπρόταση , είναι ο απόλυτος πάτος. Καλώς να δεχθώ δεν κάνουμε γνωριμίες από το ίντερνετ . ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ; Γιατί αν είναι να μην κάνουμε καθόλου, μια χαρά το ίντερνετ, από το τίποτε.
    Μην το κάνουμε σαν κάτι ξεχασμένους αζήτητους/αζήτητες (ναυάγια) που θάβουν τις γυναίκες/άνδρες των άλλων , αλλά αυτοί/αυτές δεν είχαν ποτέ καμία/κανέναν στη ζωή τους.
    Τα μηδενικά, πουθενάδες, δεν έχουν δικαίωμα άποψης ή αν έχουν άποψη , δεν έχει καμία αξία.

    Οι πιο αποτυχημένες ιστορίες σχέσεων που γνωρίζω προσωπικά, ξεκίνησαν ή από προξενιά μέσω θρήσκων ή από σχολικούς έρωτες. Μακράν οι πιο αποτυχημένες.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    218
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Επαναλαμβάνω. Κατηγορείς έναν τρόπο γνωριμίας. Πιθανότατα όσοι τον διαλέγουν να μην έχουν άλλον. Το να κατηγορείς ή να διαγράφεις κάτι , χωρίς αντιπρόταση , είναι ο απόλυτος πάτος. Καλώς να δεχθώ δεν κάνουμε γνωριμίες από το ίντερνετ . ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ; Γιατί αν είναι να μην κάνουμε καθόλου, μια χαρά το ίντερνετ, από το τίποτε.
    Μην το κάνουμε σαν κάτι ξεχασμένους αζήτητους/αζήτητες (ναυάγια) που θάβουν τις γυναίκες/άνδρες των άλλων , αλλά αυτοί/αυτές δεν είχαν ποτέ καμία/κανέναν στη ζωή τους.
    Τα μηδενικά, πουθενάδες, δεν έχουν δικαίωμα άποψης ή αν έχουν άποψη , δεν έχει καμία αξία.

    Οι πιο αποτυχημένες ιστορίες σχέσεων που γνωρίζω προσωπικά, ξεκίνησαν ή από προξενιά μέσω θρήσκων ή από σχολικούς έρωτες. Μακράν οι πιο αποτυχημένες.
    Επαναλαμβάνω επίσης και μάθε να διαβάζεις προσεχτικά τα σχόλια. Δεν κατηγορώ αυτό τον τρόπο γνωριμίας και ούτε απαγορεύω σε κανέναν να ψάχνεται έτσι. Ο καθένας έχει το δικό του τρόπο. Εμένα προσωπικά δεν με εκφράζει. Είναι πολύ σπάνιο να βρεις τον άνθρωπό σου με αυτόν τον τρόπο. Δεν υπάρχει τίποτα σίγουρο ακόμα και δια ζώσης. Όλα είναι θέμα χαρακτήρα ανθρώπου που θα συναντήσει κανείς. Ποιος είναι ο απόλυτος πάτος; Πάντα απαντώ με επιχειρήματα και βιώματα. Με κάνεις να γελώ.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by broken heart 1985 View Post
    ΕΔεν κατηγορώ αυτό τον τρόπο γνωριμίας και ούτε απαγορεύω σε κανέναν να ψάχνεται έτσι. Ο καθένας έχει το δικό του τρόπο. Εμένα προσωπικά δεν με εκφράζει. Είναι πολύ σπάνιο να βρεις τον άνθρωπό σου με αυτόν τον τρόπο.
    Πόθεν προκύπτει το συμπέρασμα ;;; Έχεις κάποια επιστημονική μελέτη με στοιχεία που το έχει αποδείξει αυτό ;;; Με ενδιαφέρει πολύ ! Θα ήθελα να τη διαβάσω. Που δημοσιεύτηκε;
    Επειδή , μάλλον, αμφότεροι ... είμαστε άνω των 35, θεωρείς τρόπους που επέλεγαν 18χρονοι παλιότερα , όπως το να χώνονται σε γκρουπ ή ομάδες για να την πέφτουν σε θαυμάστριες ή να δουλεύουν νύχτα , χωρίς να έχουν ανάγκη τα χρήματα , μόνο και μόνο για να γνωρίζουν ... γκόμενες ... ήταν αξιόλογοι τρόποι ; Δεν έχεις κάτι αρνητικό για εκείνους ; Κανέναν δεν εκφράζουν συγκεκριμένοι τρόποι . Απλά ο καθένας, χρησιμοποιεί όποια μέσα έχει διαθέσιμα. Επίσης κανένας τρόπος , δεν διαμορφώνει ανθρώπους. Προϋπάρχουν. Καθάρματα μπορούν να χρησιμοποιήσουν οποιοδήποτε τρόπο .

    Υ.Γ. Περιμένω με αγωνία, τα επιχειρήματα που αποδεικνύουν , ότι μέσω ίντερνετ δεν γνωρίζει κανείς αξιόλογα άτομα. Φυσικά η ιστορία κάποιου ψυχάκια σε βλαχοχώρι των ΗΠΑ, που σκότωσε άγνωστη που συνάντησε μετά από γνωριμία μέσω ίντερνετ, δεν είναι επιχείρημα, γιατί για κάθε τέτοια , μπορώ να σου βρω ζευγάρι παλιών συμμαθητών σε ελληνικό σχολείο, που κατέληξαν ο ένας στο φυλακή και η άλλη στη χώμα , μετά από φονικό . Χωρίς να ... χαρακτηρίζει συλλύβδην τους σχολικούς έρωτες !

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    218
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Πόθεν προκύπτει το συμπέρασμα ;;; Έχεις κάποια επιστημονική μελέτη με στοιχεία που το έχει αποδείξει αυτό ;;; Με ενδιαφέρει πολύ ! Θα ήθελα να τη διαβάσω. Που δημοσιεύτηκε;
    Επειδή , μάλλον, αμφότεροι ... είμαστε άνω των 35, θεωρείς τρόπους που επέλεγαν 18χρονοι παλιότερα , όπως το να χώνονται σε γκρουπ ή ομάδες για να την πέφτουν σε θαυμάστριες ή να δουλεύουν νύχτα , χωρίς να έχουν ανάγκη τα χρήματα , μόνο και μόνο για να γνωρίζουν ... γκόμενες ... ήταν αξιόλογοι τρόποι ; Δεν έχεις κάτι αρνητικό για εκείνους ; Κανέναν δεν εκφράζουν συγκεκριμένοι τρόποι . Απλά ο καθένας, χρησιμοποιεί όποια μέσα έχει διαθέσιμα. Επίσης κανένας τρόπος , δεν διαμορφώνει ανθρώπους. Προϋπάρχουν. Καθάρματα μπορούν να χρησιμοποιήσουν οποιοδήποτε τρόπο .

    Υ.Γ. Περιμένω με αγωνία, τα επιχειρήματα που αποδεικνύουν , ότι μέσω ίντερνετ δεν γνωρίζει κανείς αξιόλογα άτομα. Φυσικά η ιστορία κάποιου ψυχάκια σε βλαχοχώρι των ΗΠΑ, που σκότωσε άγνωστη που συνάντησε μετά από γνωριμία μέσω ίντερνετ, δεν είναι επιχείρημα, γιατί για κάθε τέτοια , μπορώ να σου βρω ζευγάρι παλιών συμμαθητών σε ελληνικό σχολείο, που κατέληξαν ο ένας στο φυλακή και η άλλη στη χώμα , μετά από φονικό . Χωρίς να ... χαρακτηρίζει συλλύβδην τους σχολικούς έρωτες !
    Εσύ τώρα περιμένεις με αυτόν τον ειρωνικό τρόπο που μου απευθύνεσαι να σου απαντήσω; Εξάλλου αν είσαι όντως έξυπνος θα βρεις την απάντησή μου.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by broken heart 1985 View Post
    Εσύ τώρα περιμένεις με αυτόν τον ειρωνικό τρόπο που μου απευθύνεσαι να σου απαντήσω;
    Λυπάμαι , αλλά την ειρωνία την προκαλείς, όταν πετάς κάτι και έπειτα όταν σου ζητούν στοιχεία , σνομπάρεις με το "σιγά μην κάτσω να σου ... " .

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κρισεις πανικου μετά από χρόνια, μισο μήνα μετά τον εμβολιασμο.
    By dead_can_dance in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 4
    Last Post: 03-09-2021, 23:20
  2. Χωρισμός μετά από 2.5 Χρόνια μετά από πολλούς χωρισμούς
    By kingchris1234 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 04-12-2018, 20:23
  3. Χωρισμός μετά από 2.5 Χρόνια μετά από πολλούς χωρισμούς
    By kingchris1234 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 47
    Last Post: 26-11-2018, 21:28
  4. Γιατί εξαφανίστηκε;
    By annapap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 04-06-2016, 12:11
  5. Εξαφανιστηκε θεμα?
    By keep_walking in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 6
    Last Post: 14-01-2008, 02:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •