Μετά το sex εξαφανίστηκε
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 137
  1. #1
    TheShadow
    Guest

    Μετά το sex εξαφανίστηκε

    Καλησπέρα.Νιωθω τοσο μονη εξευτελισμένη.Μεχρι τώρα στη ζωη μου δεν είχα γνωρίσει ούτε εναν που να με νοιαζεται πραγματικά γι αυτο που ειμαι ,να θέλει να μαθει εμενα αλλα για το πως ειμαι,τι τροπαιο ,κουκλα χωρις ψυχη αγοραζει διπλα του.Εχω πονεσει και πληγωθει απο πολλους αντρες γιατι ημουν ευκολοπιστη,αθωα,αφελης και τους πιστευα ,δινομουν και καθε φορα ,εμενα μονη μου να κοιταζω τι πληγες αποκομοισα.Υστερα απο τον τελευταιο μου ειχα φροντισει να προσεχω και να που τη πατησα ΞΑΝΑ.Πριν μιαμιση βδομαδα ειχα αρχισει να μιλαω στο φβ μ εναν καθε μερα ολη τη μερα.Δε το ειχα ξανακανει .Στην αρχη τον τρολλαρα,μιλαγα στη πλακα και μετα αρχισε να σοβαρευει.Δε μπορω να καταλαβω πως μπορεσε να αγγιξει ,να μιλησει μαζι μου για τοσα πολλα θεματα ,ατελειωτες συζητησεις περι ζωης,πεποιθησεων και βιωματων αν ηθελε μονο σεξ?.Ημουν ειλιρινης και ξεκαθαρη απεναντι του.Του ανοιξα την καρδια μου και του μιλησα για πραγματα που ποτε δεν ειπα σε κανεναν.Του εδειξα οτι ημουν πολυ πονεμενη και βασανισμενη.Οτι δεν ειμαι κοπελα της καυλαντας.Οτι εχω περασει τοσα..Κι αυτος μου μιλαγε ειλικρινα (νομιζα) και μου ελεγε οτι μοιαζεις πολυ με μενα.Ταιριαζαμε πολυ.Η συζητηση ειχε παει σε αλλο επιπεδο.Φαινοταν οτι εχει αρχισει να με ερωτευεται με αυτα που ελεγε και πολλες φορες μου το ελεγε εμμεσα.Ομως δεν μου ειχε ζητησει ποτε να βγουμε και οτι απυγδησα και του το ειπα σταματησα να του στελνω και σηκωθηκε 9.30 απο την περιοχη του που ηταν αρκετα μακρια απο εμενα να ερθει να με δει γιατι ηθελε να με δει αλλα φοβοταν να το ζητησει μη με φερει σε δυσκολη θεση-ειπε-.Εκεινο το βραδυ μιλησαμε και παρασυρθηκα -εγω προφανως γιατι αυτος μαλλον αυτο ηθελε- και καναμε σεξ.Απο την επομενη μερα ηταν ψυχρος και αργουσε -πρωτοφανες- ν απαντησει λεγοντας οτι ειχε πολυ δουλεια.Περασαν μερες ετσι με λιγα μηνυματα -ουτε καν ενα τηλεφωνο να με παρει ποσο μαλλον να με δει και υστερα αποφασισα να τον αφησω να επικοινωνησει αυτος.Οποιος ενδιαφερεται το δειχνει,οποιος κοροιδευει λεει λογια και δικαιολογιες του ειπα και το αρνηθηκε αλλα τον ενιωθα διαφορετικο.Ωσπου την επομενη δεν εστειλε τιποτα και δεν επικοινωνησε ποτε ξανα.Και οταν του εστειλα οτι τελικα δεν ηταν δυνατο και αμοιβαιο οπως συνεχεια ελεγε απλα με αγνοησε και δεν απαντησε ποτε αντιθετως μ εσβησε απο το φβ.Ειναι δυνατον να βλεπεις και να γνωριζεις μια τετοια κοπελα και ενω σ εχει προειδοποιησει οτι εχει πληγωθει,οτι θα ηθελε να ξερει αν καυλαντιζεις,εσυ να το αρνεισαι να της μιλας σαν να εισαι καψουρης σαν να ειναι το αλλο σου μισο και μολις παρεις αυτο που σου δινει να εξαφανιζεσαι και να την αφηνεις τοσο ευκολα τοσο απλα να φυγει..Γιατι?Γιατι δεν με αφησε ησυχη αν ηθελε μονο αυτο?Γιατι να μιλησει για τοσα πραγματα αν ηταν ολα ψεμματα για να με ριξει.Τι εκανα λαθος.Ποναω πολυ οχι γι αυτον αλλα γιατι και αυτος εμεινε μονο στην εικονα.Δε μπορω να καταλαβω τι εγινε αν ηταν οντως αληθινα οσα μου εγραφε πως αφηνεις αυτον το ανθρωπο να φυγει απο τη ζωη σου ετσι?Πως αυτο που βλεπεις αυτο ειμαι ελεγε αλλα η συμπεριφορα σου τωρα ειναι σαν αλλον..Μπουχτησα δε μπορω να σηκωσω αλλο τετοιο πονο.

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Ξέρω τι φταίει μάλλον
    Αν θες μιλάμε προσωπικό μήνυμα
    Εδιτ. Σορι τώρα είδα ότι δεν έχεις συμπληρώσει τα μηνύματα για να στείλεις προσωπικό. Μισό λεπτό θα σου γράψω εδώ

  3. #3
    kopela93
    Guest
    Λοιπόν έχουμε και λέμε αυτό που νομίζω εγώ ότι είναι είναι η αύρα που βγάζεις προς τα έξω. Τι εννοώ όχι μόνο η αυτοπεποίθησή το ότι δηλαδή θα πρέπει και καλά να δείχνεις κάπως να νιώθεις κάπως και τέτοια πράγματα είναι κάτι συγκεκριμένο που ο άνθρωπος αυτός το είδε και ξενέρωσε Και μάλλον για αυτό το λόγο φεύγουν όλοι.
    Τι εννοώ. Η εικόνα που έχουμε για τον εαυτό μας βγαίνει προς τα έξω θέλουμε δεν θέλουμε δεν μπορούμε να προσποιηθούμε κάτι κι αν προσποιηθούμε θα είναι για πολύ μικρό χρονικό διάστημα. Δεν σου είπα ότι απαραίτητα ο άλλος θα είναι αλάνι και θα τα καταλάβει όλα από την αρχή αλλά υπάρχει ένα μεγάλο αλλά εδώ πέρα. Το πώς κάνεις εσύ τον άλλον να νιώθει είναι το κίνητρο ο λόγος για τον οποίο θα είναι μαζί σου είναι πολύ ξεκάθαρο αυτό που λέω νομίζω. Αν αυτοί οι τύποι νιώθουνε κάποια αρνητικά συναισθήματα για το χ ψ λόγο όταν συναναστρέφονται μαζί σου το ένστικτό τους τους λέει ότι πρέπει να σταματήσουν πρέπει να φύγουν και να σε εγκαταλείψουν.
    Ενώ πολύ καλά γνωρίζουμε στη σημερινή κοινωνία ότι η εμφάνιση παίζει τεράστιο ρόλο γιατί ο κάθε άντρας και η κάθε γυναίκα θέλει να έχει δίπλα του κάτι όμορφο που θα τραβάει τα βλέμματα Και όχι απαραίτητα να τραβάει τα βλέμματα απλά κατάλαβες τι εννοώ να είναι κάτι ωραίο κάτι αποδεκτό κάτι που σίγουρα πρώτα από όλα θα αρέσει σε εκείνον και έπειτα στους άλλους αλλά δεν παίζει τόσο μεγάλο ρόλο αυτό σου είπα το μεγαλύτερο ρόλο παίζει το πώς κάνεις τον άλλον να νιώθει όταν είναι δίπλα σου ή τουλάχιστον όταν μιλάτε
    Δηλαδή αν ο άλλος μυριστεί κάποια κακομοιριά κάτι μίζερο κάτι στεναχωρο μία ανασφάλεια ένα φόβο μία ντροπή ένα κόμπλεξ οτιδήποτε οτιδήποτε ο ίδιος δεν αποδέχεται και δεν το θέλει και δεν το ασπάζεται ο ίδιος, τι θα έχει αυτό σαν αποτέλεσμα; να μην υποστηρίζει αυτό το vibe που έχεις εσύ άρα να μη βλέπει κάτι μαζί σου
    Οπότε τώρα εσύ θα πρέπει να ψάξεις πολύ καλά μέσα στην ψυχοσύνθεση σου να βρεις αυτά τα στοιχεία που νομίζεις ότι απωθούν αυτούς τους ανθρώπους παράλληλα όμως χωρίς να νιώθεις μειονεκτικά για αυτά τα χαρακτηριστικά θα πρέπει πρώτα από όλα να το αποδεχτείς να πεις ότι όντως βρίσκονται σε σένα τα έχεις εσύ αυτά δεύτερο βήμα να δεις αν η ζωή σου θα ήταν καλύτερη χωρίς αυτά τα εμπόδια και να εξετάσεις Αν πρέπει να το αλλάξεις ή όχι γιατί για να συμβαίνει με πολλούς ανθρώπους πρέπει να είναι κάτι που μάλλον δεν θα είναι κοινώς αποδεκτό. Παράλληλα όμως είναι πολύ σημαντικό να μην κράξεις τον εαυτό σου να μη βάλεις τον εαυτό σου στο περιθώριο γιατί έτσι αναιρείς το σκοπό αυτόν. Σκοπός είναι να αγαπήσεις τον εαυτό σου αποδεχτείς τα ελαττώματά σου να αρχίσεις να βλέπεις τον εαυτό σου κάπως αλλιώς με ένα άλλο μάτι δεν μπορώ να το εξηγήσω πάρα πολύ καλά η αυτοπεποίθηση δεν είναι απλά να δείχνουμε ωραίοι είναι αυτό που έχουμε να το στηρίζουμε 100% να το θέλουμε τόσο πολύ να το γουστάρουμε που να το θεωρούμε δικό μας και να το γουστάρουμε 100% να το αποδεχόμαστε αυτό ακριβώς θέλουν οι άλλοι από σένα και αυτό δεν είναι μόνο αυτοπεποίθηση ξαναλέω είναι πολλά πράγματα. Κάτι που βγάζει ο άλλος μία Αύρα μία μαγκιά δεν ξέρω πώς να το πω που είναι μαγνήτης πίστεψέ με αυτό το πράγμα είναι μαγνήτης sorry αν σε κούρασα έχω βάλει φωνητική πληκτρολόγηση και με έχει πιάσει η πάρλα ελπίζω να σε βοήθησα

  4. #4
    Honorata
    Guest
    Υπάρχουν πολλοί άντρες που θα σου που αυτό που θες να ακουσεις προκειμένου να πάρουν αυτό που θέλουν.

    Και τα σοσιαλ μίντια δεν είναι καλος τρόπος να κάνεις σχέσεις της προκοπης. Καθένας πλασάρεται όπως θέλει, μιλάει με όσους και όσες θέλει, μπορεί να κρύβει τη πραγματική του ζωή κτλ κτλ.

    Εγώ θα έλεγα καλύτερα να μη πετάς κουβέντες περί ευαλωτοτητας και ευθραυστότητας. Αυτά του στυλ εγώ είμαι διαφορετική,είμαι ευαίσθητη ψάχνω ρομαντικές καταστάσεις και θέλω να ασχολείσαι πραγματικά μαζί μου νομίζω το κάνουν χειρότερο.
    Εσύ καλά έκανες εν μερει γιατι ήθελες να δείξεις ποια εισαι και τι θες όμως είδες αυτός πως το χρησιμοποίησε

    Σου λέει εύκολη περίπτωση, δυο φυκια για μεταξωτές κορδέλες να της πουλήσω θα τη ρίξω. Λίγο να το παίξω ιππότης λίγο να της πουλήσω παραμύθι.

    Το κατάφερε. Δεν αξίζει. Ξεχασε τον

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Λες ότι είσαι πολύ πληγωμένη από πολλούς άνδρες ; Τι είδους άνδρες ήταν αυτοί ; Πχ δούλευαν στη νύχτα ; Ήταν επαγγελματίες αθλητές ; Μήπως είχαν και ποινικό μητρώο ;

  6. #6
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Εγώ θα έλεγα καλύτερα να μη πετάς κουβέντες περί ευαλωτοτητας και ευθραυστότητας. Αυτά του στυλ εγώ είμαι διαφορετική,είμαι ευαίσθητη ψάχνω ρομαντικές καταστάσεις και θέλω να ασχολείσαι πραγματικά μαζί μου νομίζω το κάνουν χειρότερο.
    Εσύ καλά έκανες εν μερει γιατι ήθελες να δείξεις ποια εισαι και τι θες όμως είδες αυτός πως το χρησιμοποίησε

    Σου λέει εύκολη περίπτωση, δυο φυκια για μεταξωτές κορδέλες να της πουλήσω θα τη ρίξω. Λίγο να το παίξω ιππότης λίγο να της πουλήσω παραμύθι.

    Το κατάφερε. Δεν αξίζει. Ξεχασε τον
    Θα διαφωνήσω χωρίς να θέλω φυσικά να κρίνω την άποψή σου.
    Έχω να πω το εξής ο καθένας πουλάει αυτό που νομίζει ότι ο άλλος θα αγοράσει αυτό πουλάει άρα αυτό πούλησε ο τύπος και φυσικά κέρδισε γιατί είναι δοκιμασμένη συνταγή και δεν τον κρίνω πάνω σε αυτό καταλαβαίνω τα κίνητρα των ανθρώπων για ποιο λόγο το κάνουνε.
    Μπορούμε δηλαδή να καταδικάσουμε κάποιον επειδή θέλει διαφορετικά πράγματα από μας; Αν αυτός θέλει απλά σεξ πρέπει να καταλάβεις ότι θέλει σεξ πριν δώσεις το σεξ αν δηλαδή σε πειράζει τόσο πολύ να το δώσεις και το θεωρείς τόσο ιερό και τόσο μοναδικό που εσύ αν το δώσεις θα το χάσεις θα το πάρει από σένα τότε απλά δεν το δίνεις δηλαδή. Από την άλλη θα μου πεις και η κοπέλα όμως κέρδισε, δηλαδή πήρε αυτό που ήθελε, άκουσε αυτό που ήθελε να ακούσει στα αυτιά της ήταν πάρα πολύ ευχάριστο γυναίκες ερωτεύονται με τα αυτιά και οι άντρες με τα μάτια. Πόσο δηλαδή πιο λογικό αυτό που έκανε ο τύπος και όλοι οι τύποι θέλουν να κερδίσουν κάτι και έχουν βρει αυτό το κόλπο και το κάνουνε η γυναίκα όμως πρέπει να ξέρει τι της γίνεται πρέπει να ξέρει τι θέλει πρέπει να ξέρει πού βαδίζει πρέπει να ξέρει αυτούς τους κινδύνους αν δηλαδή δεν γουστάρει να δώσει σεξ πρέπει να ξέρει ότι αυτές οι τεχνικές παίζουν εκεί έξω και να μη δώσει αυτό που θεωρεί τόσο μοναδικό Γιατί μετά θα γκρινιάζει και θα νομίζει ότι την κορόιδεψαν και έπαιξαν με τα συναισθήματά της αλλά ουσιαστικά δεν είναι έτσι. Οι άντρες είναι πολύ πιο απλοί δεν περιμένουν πολλά πράγματα θέλουν να περάσουν καλά το δείχνουν με κάθε τρόπο μπορεί να γελάς μαζί τους φυσικά γιατί το κάνουν πολύ εμφανές αυτό το πράγμα άρα να πω ότι η Το δέχεσαι ή δεν Το δέχεσαι αυτό έχουν να προσφέρουν και άμα δεν σου αρέσει ψάχνεις κάτι άλλο. Υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν και κάτι παραπάνω από σένα επειδή ο συγκεκριμένος δεν ήθελε δεν σημαίνει ότι δεν αξίζει σαν άνθρωπος απλά σημαίνει ότι δεν ταιριάζει με τα θέλω της κοπέλας

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by TheShadow View Post
    Καλησπέρα.Νιωθω τοσο μονη εξευτελισμένη.Μεχρι τώρα στη ζωη μου δεν είχα γνωρίσει ούτε εναν που να με νοιαζεται πραγματικά γι αυτο που ειμαι ,να θέλει να μαθει εμενα αλλα για το πως ειμαι,τι τροπαιο ,κουκλα χωρις ψυχη αγοραζει διπλα του.Εχω πονεσει και πληγωθει απο πολλους αντρες γιατι ημουν ευκολοπιστη,αθωα,αφελης και τους πιστευα ,δινομουν και καθε φορα ,εμενα μονη μου να κοιταζω τι πληγες αποκομοισα.Υστερα απο τον τελευταιο μου ειχα φροντισει να προσεχω και να που τη πατησα ΞΑΝΑ.Πριν μιαμιση βδομαδα ειχα αρχισει να μιλαω στο φβ μ εναν καθε μερα ολη τη μερα.Δε το ειχα ξανακανει .Στην αρχη τον τρολλαρα,μιλαγα στη πλακα και μετα αρχισε να σοβαρευει.Δε μπορω να καταλαβω πως μπορεσε να αγγιξει ,να μιλησει μαζι μου για τοσα πολλα θεματα ,ατελειωτες συζητησεις περι ζωης,πεποιθησεων και βιωματων αν ηθελε μονο σεξ?.Ημουν ειλιρινης και ξεκαθαρη απεναντι του.Του ανοιξα την καρδια μου και του μιλησα για πραγματα που ποτε δεν ειπα σε κανεναν.Του εδειξα οτι ημουν πολυ πονεμενη και βασανισμενη.Οτι δεν ειμαι κοπελα της καυλαντας.Οτι εχω περασει τοσα..Κι αυτος μου μιλαγε ειλικρινα (νομιζα) και μου ελεγε οτι μοιαζεις πολυ με μενα.Ταιριαζαμε πολυ.Η συζητηση ειχε παει σε αλλο επιπεδο.Φαινοταν οτι εχει αρχισει να με ερωτευεται με αυτα που ελεγε και πολλες φορες μου το ελεγε εμμεσα.Ομως δεν μου ειχε ζητησει ποτε να βγουμε και οτι απυγδησα και του το ειπα σταματησα να του στελνω και σηκωθηκε 9.30 απο την περιοχη του που ηταν αρκετα μακρια απο εμενα να ερθει να με δει γιατι ηθελε να με δει αλλα φοβοταν να το ζητησει μη με φερει σε δυσκολη θεση-ειπε-.Εκεινο το βραδυ μιλησαμε και παρασυρθηκα -εγω προφανως γιατι αυτος μαλλον αυτο ηθελε- και καναμε σεξ.Απο την επομενη μερα ηταν ψυχρος και αργουσε -πρωτοφανες- ν απαντησει λεγοντας οτι ειχε πολυ δουλεια.Περασαν μερες ετσι με λιγα μηνυματα -ουτε καν ενα τηλεφωνο να με παρει ποσο μαλλον να με δει και υστερα αποφασισα να τον αφησω να επικοινωνησει αυτος.Οποιος ενδιαφερεται το δειχνει,οποιος κοροιδευει λεει λογια και δικαιολογιες του ειπα και το αρνηθηκε αλλα τον ενιωθα διαφορετικο.Ωσπου την επομενη δεν εστειλε τιποτα και δεν επικοινωνησε ποτε ξανα.Και οταν του εστειλα οτι τελικα δεν ηταν δυνατο και αμοιβαιο οπως συνεχεια ελεγε απλα με αγνοησε και δεν απαντησε ποτε αντιθετως μ εσβησε απο το φβ.Ειναι δυνατον να βλεπεις και να γνωριζεις μια τετοια κοπελα και ενω σ εχει προειδοποιησει οτι εχει πληγωθει,οτι θα ηθελε να ξερει αν καυλαντιζεις,εσυ να το αρνεισαι να της μιλας σαν να εισαι καψουρης σαν να ειναι το αλλο σου μισο και μολις παρεις αυτο που σου δινει να εξαφανιζεσαι και να την αφηνεις τοσο ευκολα τοσο απλα να φυγει..Γιατι?Γιατι δεν με αφησε ησυχη αν ηθελε μονο αυτο?Γιατι να μιλησει για τοσα πραγματα αν ηταν ολα ψεμματα για να με ριξει.Τι εκανα λαθος.Ποναω πολυ οχι γι αυτον αλλα γιατι και αυτος εμεινε μονο στην εικονα.Δε μπορω να καταλαβω τι εγινε αν ηταν οντως αληθινα οσα μου εγραφε πως αφηνεις αυτον το ανθρωπο να φυγει απο τη ζωη σου ετσι?Πως αυτο που βλεπεις αυτο ειμαι ελεγε αλλα η συμπεριφορα σου τωρα ειναι σαν αλλον..Μπουχτησα δε μπορω να σηκωσω αλλο τετοιο πονο.
    τετοιοι ειναι ολοι οι πονοι σου δηλαδη; καταλαβαμε...

    κατ αρχας να μην στο κρυψω, ειμαι σιγουρη οτι εισαι τρολ, αλλα επειδη βλεπουν και κοπελες που πιθανον να λενε τετοια, εγω θα σου απαντησω σαν να μην ησουν...

    μας λες οτι επειδη εισαι πονεμενη , δεν εισαι για καυλαντα.... γιατι; οι πονεμενες, δεν καυλαντιζουν; απο ποτε;

    λες οτι παρασυρθηκες οταν ηρθε να γνωριστειτε κι εκανες σεξ..
    τι εννοεις; δεν ηθελες σεξ, αλλα εκανες για να μην τον κακοκαρδισεις;;;
    η μηπως εννοεις οτι ηθελες σεξ, αλλα δεν ηθελες να κανεις τοσο νωρις;;;;
    ο,τι απ τα δυο κι αν εννοεις, τελικα σου αρεσε το σεξ η οχι;;; δεν μας το λες.

    λες οτι φαινοταν και φεροταν σαν ερωτευμενος. επειδη μιλουσατε 1 βδομαδα στο ιντερνετ.
    μαλιστα.
    κι επειδη αυτος φεροταν σαν ερωτευμενος, εσυ το πιστεψες οτι οντως μπορει να ερωτευθει καποιος σε μια βδομαδα, ανθρωπο που δενε χει συναντησει.
    μαλιστα.
    αν τετοια πραγματα πιστευεις, δεν ειναι να απορεις που αισθανεσαι προδωμενη....

    μπορει να μην σου ειπε ψεματα.
    ερωτευμενος ειναι αδυνατον να ειναι, φυσικα. μπορει ομως να ηταν στ αληθεια ενθουσιασμενος.
    εφυγε γιατι δεν του αερεσε απο κοντα.
    μπορει να μην του αρεσε η παρεα σας. μπορει να μην του αρεσε το σεξ.κατι δεν του αρεσε παντως. αν περνουσε καλα, δεν θα εφευγε.
    απλα ειναι τα πραγματα οσο κι αν τα παιδευεις.


    αν ησουν καπου λαθος;
    εαν εκανες σεξ χωρις να το θελεις, εκει ησουν λαθος. το σεξ δεν το κανεις μηπως σου κατσει σχεση. το κανεις οταν το επιθυμεις.
    αν το επιθυμουσες οταν το εκανες, δεν εκανες πουθενα λαθος.


    ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ΕΧΕΙΣ;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Να σου κάνω τρεις ερωτησεις;

    1) Τι ηλικία έχεις;
    2) Έχεις κάνει σοβαρή μακροχρόνια σχέση;
    3) Οι άνδρες που συναναστρεφόσουν είναι αυτοί οι άνδρες που αν τους δει η μέση γυναίκα θα αναφωνήσει αχ τι κουκλος;

  9. #9
    TheShadow
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τετοιοι ειναι ολοι οι πονοι σου δηλαδη; καταλαβαμε...

    κατ αρχας να μην στο κρυψω, ειμαι σιγουρη οτι εισαι τρολ, αλλα επειδη βλεπουν και κοπελες που πιθανον να λενε τετοια, εγω θα σου απαντησω σαν να μην ησουν...

    μας λες οτι επειδη εισαι πονεμενη , δεν εισαι για καυλαντα.... γιατι; οι πονεμενες, δεν καυλαντιζουν; απο ποτε;

    λες οτι παρασυρθηκες οταν ηρθε να γνωριστειτε κι εκανες σεξ..
    τι εννοεις; δεν ηθελες σεξ, αλλα εκανες για να μην τον κακοκαρδισεις;;;
    η μηπως εννοεις οτι ηθελες σεξ, αλλα δεν ηθελες να κανεις τοσο νωρις;;;;
    ο,τι απ τα δυο κι αν εννοεις, τελικα σου αρεσε το σεξ η οχι;;; δεν μας το λες.

    λες οτι φαινοταν και φεροταν σαν ερωτευμενος. επειδη μιλουσατε 1 βδομαδα στο ιντερνετ.
    μαλιστα.
    κι επειδη αυτος φεροταν σαν ερωτευμενος, εσυ το πιστεψες οτι οντως μπορει να ερωτευθει καποιος σε μια βδομαδα, ανθρωπο που δενε χει συναντησει.
    μαλιστα.
    αν τετοια πραγματα πιστευεις, δεν ειναι να απορεις που αισθανεσαι προδωμενη....

    μπορει να μην σου ειπε ψεματα.
    ερωτευμενος ειναι αδυνατον να ειναι, φυσικα. μπορει ομως να ηταν στ αληθεια ενθουσιασμενος.
    εφυγε γιατι δεν του αερεσε απο κοντα.
    μπορει να μην του αρεσε η παρεα σας. μπορει να μην του αρεσε το σεξ.κατι δεν του αρεσε παντως. αν περνουσε καλα, δεν θα εφευγε.
    απλα ειναι τα πραγματα οσο κι αν τα παιδευεις.


    αν ησουν καπου λαθος;
    εαν εκανες σεξ χωρις να το θελεις, εκει ησουν λαθος. το σεξ δεν το κανεις μηπως σου κατσει σχεση. το κανεις οταν το επιθυμεις.
    αν το επιθυμουσες οταν το εκανες, δεν εκανες πουθενα λαθος.


    ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ΕΧΕΙΣ;
    Ειμαι 27.Και δεν ειμαι τρολ.Απλα λεω οτι μια κοπελα που ειναι σοβαρη και ξερει τι θελει και σου μιλαω καλα καταλαβαινεις οτι δεν ειναι σαν τις κοινες γκομενες για να την καυλαντησεις ανδρας εισαι μπορεις να καταλαβει τη διαφορα.Δεν ηθελα σεξ γιατι ειχαμε συμφωνησει να αφιερωσουμε στη γνωριμια μας αυτη τη συναντηση ομως αυτος μολις με ειδε εδειξε πως του αρεσα και καυλωσε πολυ και αρχισε να μου κολλαει .Δεν ημουν σιγουρη αν επρεπε να προχωρησω αλλα δυστυχως το εκανα.Βεβαια οταν τλειωσε μου ειπε οτι ξενερωσε με τη φαση γιατι δεν ηθελε να γινει ετσι και εκει αλλα τρελαθηκε και να μην ενιωθα ασχημα γιατι δεν ηξερε αν ηθελε να κανουμε σεξ η ερωτα.Αυτο του εβγαζα ειπε.Δε πιστευα οτι μ ερωτευτηκε αλλα οτι του αρεσα πολυ γιατι μου το ελεγε.Μιλαγαμε -και δε κοροιδευω-ολοκληρα ωρα καθε μερα.Δεν ειναι λογικο λοιπον.Ελεγε οτι εχω κερδισει το μυαλο του,οτι εισαι αυτο που εψαχνα.Ειχε μιλησει λεει στο κολλητο του για μενα που δεν το ειχε ξανακανει.Ελεγε οτι τον κανω χαρουμενο και ειναι μ ενα μονιμο χαμογελο και οταν αργουσα να στειλω η καναμε μια παυση του ελειπα.Μπορει να φαινεται χαζο αλλα εδιχνε οτι εχουμε κοινο τροπο σκεψης και οτι εχει περασει πολυ δυσκολα και ζηταει πραγματα απο τη ζωη του σαν αυτα που θελω εγω.Ειναι δυνατον να ηταν ολα ψεμματα.Επισης ελεγε οτι τον ενδιαφερω σαν ανθρωπος και οτι αν ηθελε απλα σεξ ,θα μου το ελεγε.Μαλλον το φοβηθηκε.Μαλλον ηταν ενθουσιασμο και του περασε αφου πηρε αυτο που ηθελε.Οταν του το ειπα ειπε οτι το προσπαθει γιατι δεν εχει ξαναγνωρισει αλλη ετσι και οτι του μιλαω για ξενερωματα ενω δεν εχει γινει κατι τετοιο.Πως ομως εξαφανιζεσαι αν ενδιεφερεσαι.Στελνεις και στα κλεφτα ενα μνμ,κατι..Αν εισαι συνεχεια στο μυαλο του οπως ελεγε ,το δειχνεις.Δε τον πιεσα ΠΟΤΕ.

  10. #10
    TheShadow
    Guest
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Θα διαφωνήσω χωρίς να θέλω φυσικά να κρίνω την άποψή σου.
    Έχω να πω το εξής ο καθένας πουλάει αυτό που νομίζει ότι ο άλλος θα αγοράσει αυτό πουλάει άρα αυτό πούλησε ο τύπος και φυσικά κέρδισε γιατί είναι δοκιμασμένη συνταγή και δεν τον κρίνω πάνω σε αυτό καταλαβαίνω τα κίνητρα των ανθρώπων για ποιο λόγο το κάνουνε.
    Μπορούμε δηλαδή να καταδικάσουμε κάποιον επειδή θέλει διαφορετικά πράγματα από μας; Αν αυτός θέλει απλά σεξ πρέπει να καταλάβεις ότι θέλει σεξ πριν δώσεις το σεξ αν δηλαδή σε πειράζει τόσο πολύ να το δώσεις και το θεωρείς τόσο ιερό και τόσο μοναδικό που εσύ αν το δώσεις θα το χάσεις θα το πάρει από σένα τότε απλά δεν το δίνεις δηλαδή. Από την άλλη θα μου πεις και η κοπέλα όμως κέρδισε, δηλαδή πήρε αυτό που ήθελε, άκουσε αυτό που ήθελε να ακούσει στα αυτιά της ήταν πάρα πολύ ευχάριστο γυναίκες ερωτεύονται με τα αυτιά και οι άντρες με τα μάτια. Πόσο δηλαδή πιο λογικό αυτό που έκανε ο τύπος και όλοι οι τύποι θέλουν να κερδίσουν κάτι και έχουν βρει αυτό το κόλπο και το κάνουνε η γυναίκα όμως πρέπει να ξέρει τι της γίνεται πρέπει να ξέρει τι θέλει πρέπει να ξέρει πού βαδίζει πρέπει να ξέρει αυτούς τους κινδύνους αν δηλαδή δεν γουστάρει να δώσει σεξ πρέπει να ξέρει ότι αυτές οι τεχνικές παίζουν εκεί έξω και να μη δώσει αυτό που θεωρεί τόσο μοναδικό Γιατί μετά θα γκρινιάζει και θα νομίζει ότι την κορόιδεψαν και έπαιξαν με τα συναισθήματά της αλλά ουσιαστικά δεν είναι έτσι. Οι άντρες είναι πολύ πιο απλοί δεν περιμένουν πολλά πράγματα θέλουν να περάσουν καλά το δείχνουν με κάθε τρόπο μπορεί να γελάς μαζί τους φυσικά γιατί το κάνουν πολύ εμφανές αυτό το πράγμα άρα να πω ότι η Το δέχεσαι ή δεν Το δέχεσαι αυτό έχουν να προσφέρουν και άμα δεν σου αρέσει ψάχνεις κάτι άλλο. Υπάρχουν άνθρωποι που θέλουν και κάτι παραπάνω από σένα επειδή ο συγκεκριμένος δεν ήθελε δεν σημαίνει ότι δεν αξίζει σαν άνθρωπος απλά σημαίνει ότι δεν ταιριάζει με τα θέλω της κοπέλας
    Αν ηθελε μονο σεξ ,δε θα το συζητουσαμε.Δε θα πληγωνομουν.Το θεμα ειναι οτι μιλουσε τοσες ωρες για τοσα πραγματα και φαινομασταν ταιριαστοι.Το ελεγε απο μονος του.Επισης ελεγε οτι δεν τον ενδιεφερε να γνωρισει καποια για σεξ αλλα καποια που να προχωρησει μαζι της ,να κανει το επομενο βημα και εγω του το εβγαζα.Οτι ηθελε να κανει οικογενεια και παιδια και να ειναι ευτυχισμενος με το να ξερει οτι αυτα που νιωθει ειναι αμοιβαια,οτι εχουν κοινο οραμα.Και ειχε εντυποσιαστει που συμφωνουσαμε.Που εμοιαζα σαν εκεινον.Απολαμβανε ελεγε τοσο τις συζητησεις μας.Δε μπορω να καταλαβω αν τον ξενερωσε κατι σε μενα.Γιατι μιλαγαμε για πολλα θλιβερα γεγονοτα στη ζωη μας και δεν τον εριχναν να πεις οτι με περασε κλαψομουνα αντιθετως ελεγε οτι ειμαι πολυ γλυκεια καρδια και θελει να με κανει να χαμογελαω και να με παρει αγκαλια που αυτο δε το εκανε αν δε του το εβγαζε ο αλλος.Γιατι οταν με ειδε απο κοντα ειπε οτι του αρεσα περισσοτερο.Με αγκαλιασε.Με κοιταξε στα ματια και δε ντραπηκε αν ολα αυτα τα ελεγε χωρις καρδια.Οτι χαρηκε που ειδε περισσοτερη ανταποκριση απο εμενα απο οτι περιμενε..Δεν ξερω αν εκπεμπω αρνητικη ενεργεια οταν τον γνωρισα σιγουρα ξερω οτι ελαμπαν τα ματια μου.

  11. #11
    TheShadow
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Να σου κάνω τρεις ερωτησεις;

    1) Τι ηλικία έχεις;
    2) Έχεις κάνει σοβαρή μακροχρόνια σχέση;
    3) Οι άνδρες που συναναστρεφόσουν είναι αυτοί οι άνδρες που αν τους δει η μέση γυναίκα θα αναφωνήσει αχ τι κουκλος;
    Οι ανδρες που ηταν μαζι μου δεν ηταν πολλοι και καποιοι ηταν εμφανισιμοι και καποιοι οχι.Δεν με ενοιαζε γιατι επενδυω στο χαρακτηρα σε αυτο που ειναι ο αλλος και οχι το περιτυλιγμα.Δε θα μπορουσα αυτο που παρακαλω να εβλεπε ο καθενας να μη το βλεπω εγω πρωτα πρωτα.Δεν εχω κανει καμια που να αξιζει πραγματικα.

  12. #12
    kopela93
    Guest
    Δεν μπορείς να δεις μάλλον αυτό που σου λέμε. Στο έγραψα στο πρώτο μου μήνυμα.
    Επίσης, ακόμα και λάθος εκτίμηση να έκανα, δες ότι ο άνθρωπος όσο πωρωμενος κι αν ήταν, απλά του πέρασε. Θλιβερό αλλά αληθινό. Πρέπει να το αποδεχτείς και να πας παρακάτω

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Βέβαια ό,τι κι αν έχει κάνει η θεματοθέτρια, αν και δεν φαίνεται κάτι από όσα γράφει , ο τύπος που μόλις κάναν σεξ , εξαφανίστηκε, είναι γελοίος και απαράδεκτος. Δεν είναι συμπεριφορά αυτή . Αίσχος. Απλά δεν μας λέει πολλά για το τι άτομο ήταν ο συγκεκριμένος. Μήπως ήταν κάποιος λεμούριος, από τον οποίο δεν έπρεπε να περιμένει κάτι άλλο και δεν έπρεπε ούτε να έχει απαντήσει καν στο πρώτο του μήνυμα. Αν της έστειλε πρώτος μήνυμα, στο άσχετο , χωρίς να έχει κάποια πρόφαση ... έχει αυξημένες πιθανότητες να είναι λεμούριος. Και μπορεί να στέλνει μηνύματα κατά χιλιάδες σε παντελώς άγνωστες.

  14. #14
    TheShadow
    Guest
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Βέβαια ό,τι κι αν έχει κάνει η θεματοθέτρια, αν και δεν φαίνεται κάτι από όσα γράφει , ο τύπος που μόλις κάναν σεξ , εξαφανίστηκε, είναι γελοίος και απαράδεκτος. Δεν είναι συμπεριφορά αυτή . Αίσχος. Απλά δεν μας λέει πολλά για το τι άτομο ήταν ο συγκεκριμένος. Μήπως ήταν κάποιος λεμούριος, από τον οποίο δεν έπρεπε να περιμένει κάτι άλλο και δεν έπρεπε ούτε να έχει απαντήσει καν στο πρώτο του μήνυμα. Αν της έστειλε πρώτος μήνυμα, στο άσχετο , χωρίς να έχει κάποια πρόφαση ... έχει αυξημένες πιθανότητες να είναι λεμούριος. Και μπορεί να στέλνει μηνύματα κατά χιλιάδες σε παντελώς άγνωστες.
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Δεν μπορείς να δεις μάλλον αυτό που σου λέμε. Στο έγραψα στο πρώτο μου μήνυμα.
    Επίσης, ακόμα και λάθος εκτίμηση να έκανα, δες ότι ο άνθρωπος όσο πωρωμενος κι αν ήταν, απλά του πέρασε. Θλιβερό αλλά αληθινό. Πρέπει να το αποδεχτείς και να πας παρακάτω
    καταλαβαινω αυτο που μους λες.Και το αποδεχομαι.Εχω πληγωθει απο τους ανθρωπους σε διαφορα επιπεδα με αποτελεσμα να ειμαι καχυποπτη και επιφυλακτικη.Δυστυχως εριξα τις αμυνες μου γρηγορα σε αυτον ισως λογω της λαχταρας μου να ζησω επιτελους κατι αλιθηνο και αμοιβαιο..Καταλαβαινω πως δεν ειμαι καλα.Θ'αρρωστησω αν συνεχισω να ειμαι τοσο ευαισθητη,να υπολογιζω και να παιρνω στα σοβαρα τον αλλον.Χρειαζομαι βοηθεια να καταλαβω εμενα και γιατι αντιδραω ετσι.Τι εκπεμπω και πως πρεπει να βελτιωσω τη κριση μου και το πως αντιμετωπιζω τους ανθρωπους και τα πραγματα.ομως δεν ενιωσα καλα 2 φορες που προσπαθησα να παω σε ψυχολογο.Αισθανθηκα οτι απλα πεταξα τα λεφτα μου.Εχω προβλημα με την ανθρωπινη επικοινωνια.Κλεινομαι στον εαυτο μου και απομονωνομαι.Τα κραταω ολα μεσα μου .Τα παιρνω προσωπικα.Λαθος.Λυπαμαι που φερθηκε ετσι οταν με οσα ελεγε προμηνυε μια ομορφη και ποιοτικη -για πρωτη φορα στη ζωη μου- σχεση και χαθηκε διχως μια εξηγηση και νιωθω το "παλι απο την αρχη"..Ομως αν καποιος δεν ενδιαφερεται για σενα τον αφηνεις να φυγεις .Δε μπορεις να τον αναγκασεις αν εκεινος απο μονος του δε το θελει.Απλα ειναι η πικρια που νιωθω οτι παλι επεσα εξω.Παλι δεν ζυγισα τις προθεσεις του αλλου.Παλι καποιος περασε καλα και εφυγε αδιαφορωντας για το τι καρδια εχω.Ποια ειμαι στ αληθεια.Κι αυτος που εδειχνε οτι τον ενοιαζε,θεατρο ηταν κι αυτος.Αυτο με ποναει.

    Μαλον ηταν φιλε μου οπως αποδεικνυεται μετα λυπης.Αυτος μ εκανε αντ απο ψευτικο προφιλ μεσω ενος ακυρου κοινου.Γι αυτο στην αρχη οταν εστειλε μνμ τον τρολαρα και καλαμπουριζα μαζι του ωσπου τον ρωτησα αν οντως ηταν αυτο το ονομα του και μου ειπε την αληθεια.Οτι ηταν παλιο προφιλ του που ειχε αλλαξει κωδικο και ονομα γιατι το διαχειριστηκε η πρωην του και αυτος ξεχναγε συνεχως κωδικους.Και με το πες πες μου εστειλε απο μονος του ποιος ηταν και στη συνεχεια του ειπα να μου στειλει απο το κανονικο του αν μιλα σοβαρα και δε τρολλαρει.Τοτε αρχισαμε να μιλαμε σοβαρα και να γνωριζομαστε χωρις χαβαλλε.Μου ελεγε οτι δε μιλαει με αλλη γιατι τον ενδιεφερα εγω και δε θελει και οτι ειναι πιστος στις σχεσεις και δε κοιταει αλλου και δε γουσταρει να στελνει.Ηταν πολυ σοβαρος και με συγκροτιμενη σκεψη.Εδειχνε πως ξερει τι θελει και τι ψαχνει και οτι αν ηθελε σεξ θα μου το ελεγε..Ειχαμε πολυ ωραια χημεια..Αλλα προφανως ως εκει.

  15. #15
    kopela93
    Guest
    Εντάξει. Σκέψου ότι τόσα μπορούσε να δώσει. Καταλαβαίνω για ποιο λόγο νιώθεις έτσι, αλλά όσο τυραννιεσαι μέσα σου δε θα μπορέσεις να αλλάξεις το σενάριο της ζωής σου. έτσι θα πηγαίνει και με τους επόμενους. Και ξέρεις κάτι; Ποιος τους χέζει τους επόμενους; Σου έχω πει πρέπει να νιώσεις εσύ καλά για σένα. Μόνο αυτό μετράει. Αλήθεια τώρα. Όποιος και να περάσει από τη ζωή σου, ακόμη και να αξίζει τη θέση που θα του δώσεις, ακόμα και να σε κάνει ευτυχισμένη όντως και να σπάσει τους κανόνες , πάλι εσύ πρέπει να είσαι πιο πάνω για τον εαυτό σου. Πάλι εσύ πρέπει να βάζεις εσένα ως προτεραιότητα. Τα υγιή ζευγάρια είναι και αυτά που έχουν τις ελευθερίες τους από την άποψη ότι όχι μόνο θα κάνουν διαφορετικά πράγματα και θα απολαμβάνουν χρόνο ατομικά ο καθένας τους και μαζί, αλλά και....ότι έχουν κάποια πράγματα πολύ στάνταρ. Δεν ξέρω πως να το εξηγήσω αλλά δεν αφήνουν τον εαυτό τους ποτέ. Ποτέ δε νιώθουν τόσο μειονεκτικά ώστε να χάσουν την ταυτότητα τους. Πρέπει να ζεις καλά και χωρίς τον άλλον
    Χωρίς την άποψή του χωρίς την αναγνώριση του κτλ κτλ
    Αληθινή αγάπη, αυτό που ψάχνεις είναι κάτι τέτοιο...αγαπάς τον εαυτό σου ήδη και έρχεται κάποιος που επίσης αγαπάει τον εαυτό του και ζείτε μαζί αυτό το πολύ όμορφο πράγμα που λίγα ζευγάρια ζουν. Δεν υπάρχει κόμπλεξ ανασφάλεια, είναι ο ένας για τον άλλον. Δεν πεθαίνεις για τα σχόλια του άλλου ούτε σκας. Πρέπει να έχεις ειρήνη μέσα σου για να μπορέσεις να έχεις αυτοπεποίθηση και αγάπη όλα αυτά ...μόνο σε ένα πρόσφορο έδαφος καλλιεργούνται. Αλλιώς πεθαίνουν. Οπότε η άποψη των άλλων και το να μη βάζεις εσένα πιο ψηλά τα κάνει όλα αυτά πολύ μακρινά όνειρα και άπιαστα.
    Πώς θα μπορέσεις να υπερπηδήσεις όλα αυτά τα στάδια για να φτάσεις σε αυτό που θες;; Εσύ θες αυτό το υπέροχο και μοναδικό πράγμα. Όχι μόνο σχέση και αποδοχή, αλλά και παραπάνω, θέλεις ασφάλεια. Αν δεν την έχεις μέσα σου δε θα ψηθεί ο άλλος να στη δώσει. Δεν έρχεται ο άλλος να μας δώσει κάτι που δεν έχουμε. Αυτό πιστεύω. Έρχεται όταν εμείς ήδη έχουμε μπει στο δρόμο της αυτοαγαπης και με τον ερχομό του αγκαλιάζει όλο αυτό και το μεγαλώνει και ανθίζει. Αλλά αν δεν έχεις τις βάσεις δεν μπορεί να γίνει τίποτα όποιος και να σου τύχει.
    Καλό θα είναι να ξεκινήσεις άμεσα να αγαπάς τον εαυτό σου με όποιον τρόπο μπορείς εσύ και νομίζεις ότι θα βοηθήσει. Ακόμη και αν ο τρόπος θα είναι χαζός δεν έχει σημασία. Κάνε τα πάντα για να σε αγαπήσεις. Δε θα έρθει αυτό που θέλεις αν δεν κάνεις αυτό πρώτα....

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κρισεις πανικου μετά από χρόνια, μισο μήνα μετά τον εμβολιασμο.
    By dead_can_dance in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 4
    Last Post: 04-09-2021, 00:20
  2. Χωρισμός μετά από 2.5 Χρόνια μετά από πολλούς χωρισμούς
    By kingchris1234 in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 04-12-2018, 21:23
  3. Χωρισμός μετά από 2.5 Χρόνια μετά από πολλούς χωρισμούς
    By kingchris1234 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 47
    Last Post: 26-11-2018, 22:28
  4. Γιατί εξαφανίστηκε;
    By annapap in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 04-06-2016, 13:11
  5. Εξαφανιστηκε θεμα?
    By keep_walking in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 6
    Last Post: 14-01-2008, 03:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •