Οι "γυναικάδες" παντρεμένοι μεσήλικες συμβουλεύουν εμας τους νέους να...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    350

    Οι "γυναικάδες" παντρεμένοι μεσήλικες συμβουλεύουν εμας τους νέους να...

    Γιατί οι μεγαλύτεροι λένε αχ να ήμουνα στην ηλικία σου θα πήγαινα με την μια θα πήγαινα με την άλλη,θα φόρτωνα δυο δυο στο αμάξι,θα έβρισκα μια με λεφτά, θα είχα 5 θα παντρευόμουν στα 40.
    Προσωπικά είμαι 27, έβγαινα για διασκέδαση ανελλιπώς από τα 15 μέχρι τα 24 ,μετά λόγο εκδήλωσης γαδ και ήπιων επισοδείων κατάθλιψης μείωσα αυτές τις εξόδους και στράφηκα σε χόμπι ,περπάτημα στη φύση κτλ. Θέλω να πω έζησα πράγματα, απλά όσον αφορά τις γυναίκες πάντα ήμουν επιλεκτικός, ήξερα τη ήθελα και ηξερα επίσης ότι είναι δύσκολο να το βρω λόγο χαμηλών κοινωνικών δεξιοτήτων και εσωστρέφειας του χαρακτήρα μου.
    Γιατί ο κάθε 40αρης πχ θειος μου ,να μου "την "λέει" επειδή δεν είμαι με λίγα λόγια γυναικάς, καμάκι κτλ κτλ ?
    Η φράση μου με νευριάζει είναι "εγώ ξες τι έκανα στην ηλικία σου πετούσα" ... ε συγχαρητήρια ρε φίλος! Κράτα αυτές τις συμβουλές για το παιδί σου

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    350
    Να αναφέρω πως είμαι σε σχέση 2 χρόνια και εχω λάβει τέτοια αγάπη και ευχαριστώ τον Θεό που μου έστειλε μια κοπέλα να με αγαπάει για αυτό που είναι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    350
    Διόρθωση ****είμαι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Γιατί ακούς τι λέει ο καθένας ; Απλά πες μας για τη δική σου επιλογή και lifestyle. Είσαι λες 27 και έχεις σχέση 2 χρόνια. Από τα 25 δηλαδή. Πριν τι είχε αποδώσει η δική σου επιλογή ;
    Όταν λες επιλεκτικός ; Δεν έκανες υποχωρήσεις και συμβιβασμούς ;;

    Τα λέω αυτά, επειδή υπάρχουν επιλεκτικοί ,που απορρίπτουν το σύνολο των γυναικών και φτάνουν ... παρθένοι στα 30,35 , 40 ,50 , 60.
    Σε αυτούς (και μόνο) η επιλεκτικότητα ... δεν βγαίνει σε πολύ καλό .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Νομίζω κάποι@ έχουν μπερδέψει την επιλεκρηκοτητα με την πλήρη αγ@μι@ ή με τι πάω ακόμα και με τις πέτρες...
    Έτσι απλά..

    Επιλεκτικός σημαίνει ότι δεν γίνομαι περαστικός από το κρεβάτι του καθενός με την δικαιολογία ότι ψάχνω να βρω το τέλειο για εμένα..

    Επιλεκτικός ειναι αυτος που ξέρει ακριβώς τι θέλει, πως το θέλει και επιλέγει ίσως τον έναν αντε δύο το πολυ που θα υπάρχει χημεία σε αυτό..

    Αν αναλογιστουμε με πόσους ανθρώπους μπορούμε να ταιριάζουμε στα πάντα αλλά ΚΑΙ στο σεξ πόσοι να ειναι ??

    Το σεξ δεν είναι μόνο η κάθε αυτου πράξη..
    Έχει πολύ μεγαλύτερη σημασία τι θα προηγηθεί πριν από αυτό αλλά και μετά από αυτό ώστε να πυροδοτεί την επόμενη φορά ακριβώς με τον ίδιο άνθρωπο για να ειναι ακόμα πιο εκρηκτική!!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Να με συγχωρείς , αλλά πιστεύω ότι αν κάποιος γνωρίζει αρκετό κόσμο , μπορεί .... σε όλη τη διάρκεια του βίου του , να νοιώσει έλξη και χημεία με περισσότερα του ενός άτομα. Και των δύο . Μπορεί να είναι και πέντε και δεκα και παραπάνω. Αν είναι σε χωριό 20 ατόμων , μπορεί να μη βρει και κανέναν . Ποτέ. Η ποιότητα, δεν έχει να κάνει με τον αριθμό . Ούτε αν κάποιος έχει μία μοναδική σχέση στη ζωή του, σημαίνει ότι θα είναι σουπερ wow. Μπορεί να είναι τα χάλια τους τα μαύρα. Είναι όπως το εισόδημα. Ελάχιστοι είναι στο μέσο . Πολλοί μπορεί να μην έχουν μία και άλλοι εκατομμύρια.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Iwsif95 View Post
    Γιατί οι μεγαλύτεροι λένε αχ να ήμουνα στην ηλικία σου θα πήγαινα με την μια θα πήγαινα με την άλλη,θα φόρτωνα δυο δυο στο αμάξι,θα έβρισκα μια με λεφτά, θα είχα 5 θα παντρευόμουν στα 40.
    Προσωπικά είμαι 27, έβγαινα για διασκέδαση ανελλιπώς από τα 15 μέχρι τα 24 ,μετά λόγο εκδήλωσης γαδ και ήπιων επισοδείων κατάθλιψης μείωσα αυτές τις εξόδους και στράφηκα σε χόμπι ,περπάτημα στη φύση κτλ. Θέλω να πω έζησα πράγματα, απλά όσον αφορά τις γυναίκες πάντα ήμουν επιλεκτικός, ήξερα τη ήθελα και ηξερα επίσης ότι είναι δύσκολο να το βρω λόγο χαμηλών κοινωνικών δεξιοτήτων και εσωστρέφειας του χαρακτήρα μου.
    Γιατί ο κάθε 40αρης πχ θειος μου ,να μου "την "λέει" επειδή δεν είμαι με λίγα λόγια γυναικάς, καμάκι κτλ κτλ ?
    Η φράση μου με νευριάζει είναι "εγώ ξες τι έκανα στην ηλικία σου πετούσα" ... ε συγχαρητήρια ρε φίλος! Κράτα αυτές τις συμβουλές για το παιδί σου
    συνηθως ειναι οι ιδιοι χαλιες που σου λενε "αν δεις τι κουκλος/α ημουν εγω στα νιατα μου!!!!" κι αν δεις οντως πως ηταν, ηταν τα ιδια χαλια ΑΚΡΙΒΩΣ , αλλα λιγο πιο νεοι....
    δηλαδη,
    μην παιρνεις τοις μετρητοις αυτα που σου λεει ο καθε μπαρμπας οταν σε βλεπει ψαρωμενο
    τα απωθημενα του βγαζει. το πιο πιθανο ειναι να ηταν καποιο λιγουρι που τις 5-5 που λεει τις κυνηγουσε μεν, δεν του καθονταν δε...
    και βασικα, δεν θελω να σε στεναχωρησω, αλλα εσυ του αφηνεις χωρο να στα λεει.
    πες του κι εσυ "κι εγω "πεταω" θειο. εχω μια σχεση και ειμαστε ερωτευμενοι και περναμε οπως ονειρευομασταν την ζωη μας".
    τι θα σου πει δηλαδη; "παρατα την και βρες 3 ασχετες να πηδας";

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,357
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Να με συγχωρείς , αλλά πιστεύω ότι αν κάποιος γνωρίζει αρκετό κόσμο , μπορεί .... σε όλη τη διάρκεια του βίου του , να νοιώσει έλξη και χημεία με περισσότερα του ενός άτομα. Και των δύο . Μπορεί να είναι και πέντε και δεκα και παραπάνω. Αν είναι σε χωριό 20 ατόμων , μπορεί να μη βρει και κανέναν . Ποτέ. Η ποιότητα, δεν έχει να κάνει με τον αριθμό . Ούτε αν κάποιος έχει μία μοναδική σχέση στη ζωή του, σημαίνει ότι θα είναι σουπερ wow. Μπορεί να είναι τα χάλια τους τα μαύρα. Είναι όπως το εισόδημα. Ελάχιστοι είναι στο μέσο . Πολλοί μπορεί να μην έχουν μία και άλλοι εκατομμύρια.
    Ναι αλλα θα ειναι με την ίδια ένταση και για όλα αυτά τα άτομα?

    Δεν μιλάμε για εμπειρίες που σίγουρα η εμπειρία έρχεται με τον αριθμό.
    Μιλάμε για ποιότητα..Νομίζω η ποιότητα θέλει πολύ αυστηρές προϋποθέσεις...
    Πόσοι να τις τηρούν?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    974
    Quote Originally Posted by Iwsif95 View Post
    Γιατί ο κάθε 40αρης πχ θειος μου ,να μου "την "λέει" επειδή δεν είμαι με λίγα λόγια γυναικάς, καμάκι κτλ κτλ ?
    Η φράση μου με νευριάζει είναι "εγώ ξες τι έκανα στην ηλικία σου πετούσα" ... ε συγχαρητήρια ρε φίλος! Κράτα αυτές τις συμβουλές για το παιδί σου
    Έλα ρε φίλε είπε μια χαζομάρα ο τσοπάνης ο θειο σου και κάτι τρέχει στα γύφτικα. Μπορεί να ήθελε να τα πείτε ξερω κ γω. Μην τα παίρνετε όλα τόσο βαριά και κατάκαρδα ρε σεις, υπάρχει κ ο χαβαλές στη ζωή. Χρησιμοποιήστε τον.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Ιωσηφ εγω ειμαι ο τσομπανησ ο θειοσ σου εγω λεω μασουλουσα πλακακια οχι επιανα την πετρα και την εστιβα οχι για τισ γυναικεσ για τη δουλεια απο τα 18 μεχρι τα 25 ειχα 2 δουλειεσ σχολη ερασιτεχνικα ποδοσφαιρο ερασιτεχνικα βολευ κ που κ που κανενα κοριτσι μια φορα στα 3 χρονια το κοριτσι

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    2 τονουσ ελαιολαδο παραγωγοσ με συμβασεισ στο δημοσιο μπαλα στα γηπεδακια γυμναστηριο η βολευ σε ομαδα σχολη τει ημουν τσομπανοσ κ σπουδαζα ποσο μαγκασ ημουν με κοροιδευαν ολοι κι ουτε με ενοιαζε ειχα στοχο κοριτσι στανταρ δεν ειχα ολα για λιγο εκτοσ απο μια που εκατσε 3 χρονια

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    18 χρονων ολα αυτα κι εσεισ τωρα ασχολειστε με το ινσταγκραμ τοτε δεν ειχε ιντερνετ καθολου μετα ειχα ιντερνετε 7.2 kbps τωρα εχει 100kbps

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by elis View Post
    18 χρονων ολα αυτα κι εσεισ τωρα ασχολειστε με το ινσταγκραμ τοτε δεν ειχε ιντερνετ καθολου μετα ειχα ιντερνετε 7.2 kbps τωρα εχει 100kbps
    αν είχαμε τώρα 100kbps ειμασταν χαμένοι 200Mbps max με cosmote οπτική ίνα κ με 5G κάνα 1Gbps

Similar Threads

  1. Οι "Εισαγγελεις" τυποι τρελαινουν τους γυρω τους
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 19
    Last Post: 17-08-2015, 14:33
  2. Replies: 28
    Last Post: 14-09-2011, 22:24
  3. Replies: 4
    Last Post: 13-11-2007, 21:59
  4. Βοηθεια για εμασ τουσ νεουσ... κατι ενδιαφερον....:)
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 02-03-2007, 13:18
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 11:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •