(ελάχιστο) σεξ στο γαμο κλπ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61
  1. #16
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    34
    με βάση τις δηλώσεις τις σχεδόν απορεί με τις γυναίκες που έχουν περισσότερες ορμές..αυτό το μοτίβο το έχουμε το τελευταίο καιρό που έπεσαν οι δυνάμεις κλπ....

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by NorwDen View Post
    εκεί ακριβώς ποντάρω κι εγώ...στη βοήθεια των καθημερινών δυσκολιών που μας καταβάλλουν....γι αυτό πολλά απογεύματα αντί να ασχολούμαι με τη δουλειά μου κρατάω τα παιδιά ,γι αυτό την παρακαλάω να πάρουμε baby sitting αλλά δεν θέλει...παρεπιπτόντως είναι δημόσιος υπάλληλος ,περί ''κακολόγησης αίματος'' κλπ που να ξερα ο έρμος το πόσο συνδεδεμένες είναι οι γυναίκες με την οικογένεια που προέρχονται...ενώ εγω προσωπικά που θαυμάζω τους δικούς μου,παρ όλα αυτά θεωρώ ότι ο άνθρωπος ωριμάζει πραγματικά όταν ξεπεράσει τους γονείς του κοκ....
    αδικως τσουβαλιαζεις.
    δεν ειναι ΟΛΕΣ οι γυναικες "τοσο" συνδεδεμενες με την οικογενεια τους.
    ειναι ομως η δικια σου. αν δεν το ηξερες, σιγουρα το εμαθες εδω και πολλα χρονια. οχι, φετος...
    επομενως, εφοσον πλεον το ξερεις, γιατι τους κακολογεις; για να μαλωνετε;
    κι αν τους κακολογεις "γιατι ετσι γουσταρεις", θα πρεπει να θεωρεις αναμενομενο οτι θα της χαλασεις την διαθεση και να μην πεφτεις απο τα συννεφα, ουτε να απαιτεις να μην ενοχλειται με οσα λες..

    τους δικους σου τους θαυμαζεις ομως!!!! εκεινη τους κακολογει τους δικους σου που θαυμαζεις;;;
    ή μονο εσυ το κανεις;
    νομιζεις οτι ειναι αξιοθαυμαστοι "αντικειμενικα" και τους θαυμαζουν ολοι, επειδη εσυ τους θαυμαζεις;;;

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by NorwDen View Post
    εκεί ακριβώς ποντάρω κι εγώ...στη βοήθεια των καθημερινών δυσκολιών που μας καταβάλλουν....γι αυτό πολλά απογεύματα αντί να ασχολούμαι με τη δουλειά μου κρατάω τα παιδιά ,γι αυτό την παρακαλάω να πάρουμε baby sitting αλλά δεν θέλει...παρεπιπτόντως είναι δημόσιος υπάλληλος ,περί ''κακολόγησης αίματος'' κλπ που να ξερα ο έρμος το πόσο συνδεδεμένες είναι οι γυναίκες με την οικογένεια που προέρχονται...ενώ εγω προσωπικά που θαυμάζω τους δικούς μου,παρ όλα αυτά θεωρώ ότι ο άνθρωπος ωριμάζει πραγματικά όταν ξεπεράσει τους γονείς του κοκ....
    Δεν ειναι ολες οι γυναικες το ιδιο καποιες δεν θελουν να αφηνουν τα παιδια τους, καποιες το κανουν, αν θες να βγεις κερδισμενος θα υποχωρησεις, αλλιως εσυ θα βγεις χαμενος. Θελω να σε ρωτησω κατι οκ η γυναικα σου ειναι ΔΥ αν και δεν μου λεει κατι αυτο γιατι μπορει να ειναι σε ποστο που τη ζαλιζουν 100 ατομα την ημερα ή στους δρομους, εσυ απο την αλλη οταν λες απαιτητικη εργασια για σενα τι εννοεις; χειρωνακτική; σε γραφειο; γιατι μου λες πως φυλαω τα παιδια αντι να δουλευω και αναρωτιεμαι

  4. #19
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    34
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αδικως τσουβαλιαζεις.
    δεν ειναι ΟΛΕΣ οι γυναικες "τοσο" συνδεδεμενες με την οικογενεια τους.
    ειναι ομως η δικια σου. αν δεν το ηξερες, σιγουρα το εμαθες εδω και πολλα χρονια. οχι, φετος...
    επομενως, εφοσον πλεον το ξερεις, γιατι τους κακολογεις; για να μαλωνετε;
    κι αν τους κακολογεις "γιατι ετσι γουσταρεις", θα πρεπει να θεωρεις αναμενομενο οτι θα της χαλασεις την διαθεση και να μην πεφτεις απο τα συννεφα, ουτε να απαιτεις να μην ενοχλειται με οσα λες..

    τους δικους σου τους θαυμαζεις ομως!!!! εκεινη τους κακολογει τους δικους σου που θαυμαζεις;;;
    ή μονο εσυ το κανεις;
    νομιζεις οτι ειναι αξιοθαυμαστοι "αντικειμενικα" και τους θαυμαζουν ολοι, επειδη εσυ τους θαυμαζεις;;;
    Ανέφερα πιο πάνω ότι θεωρώ ώριμο,άπαντες με τον ένα ή άλλο τρόπο να ξεπερνάμε (κατά κάποιο τρόπο )τους γονείς μας..ανέφερα οτι θαυμάζω τους γονείς μου για να δώσω έμφαση στο ότι οκ άψογοι σωστοί αλλά τους ξεπέρασα, ας μείνουν στην άκρη.Έμεσα προφανώς την ίδια (ενδόμυχα) απαίτηση? αίσθηση είχα και για τη σύζυγο....Κι αν χρειαστεί να το απλοποιήσουμε άπαντες περιφερειακοί ας μείνουν λίγο πέρα πίστευα...

  5. #20
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    34
    απαιτητική δουλειά εννοώ μια δουλειά που είναι εγκεφαλική,ελεγχόμενη από φορείς και θεσμούς μια δουλειά που υπόκειται σε κυρώσεις αυστηρές και μετρήσιμες σε τακτά χρονικά διαστήματα,πως το ωράριο ειναι μεγάλο με εισοδήματα κάποιες φορές και ανάλογα της δουλειάς και με το πρόσθετο στοιχεία της οικογενειακής διαχείρισης που είχα δει εδω μέσα να αναφέρει κι άλλος άνδρας σύζυγος...το ότι για μεγάλο διάστημα αυτών των χρόνων γάμου το 90% των εξόδων να καλύπτονται απο εμένα και η σύζυγος να συμμετέχει διακριτικά και επιλεκτικά σε όσα και όποια έξοδα θέλει.....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by NorwDen View Post
    Ανέφερα πιο πάνω ότι θεωρώ ώριμο,άπαντες με τον ένα ή άλλο τρόπο να ξεπερνάμε (κατά κάποιο τρόπο )τους γονείς μας..ανέφερα οτι θαυμάζω τους γονείς μου για να δώσω έμφαση στο ότι οκ άψογοι σωστοί αλλά τους ξεπέρασα, ας μείνουν στην άκρη.Έμεσα προφανώς την ίδια (ενδόμυχα) απαίτηση? αίσθηση είχα και για τη σύζυγο....Κι αν χρειαστεί να το απλοποιήσουμε άπαντες περιφερειακοί ας μείνουν λίγο πέρα πίστευα...
    Κανεις λαθος για τις γυναικες δεν ισχυει αυτο, απλως εκεινες θελουν λιγο παραπερα την... πεθερα για ευνόητους λόγους...

  7. #22
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    34
    mindcrime : Δεκτόν!! στην πράξη αυτό βλέπουμε ότι αρκετά συχνα αυτες δεν θέλουν την πεθερά (παρ ότι άδικο) αλλά τέτοια θέματα δεν έχουμε...Παραδέχομαι πάντως ότι διασκεδάζω αφάνταστα με τη γραφικότητα των σογιών των συμπέθερων των τρίτων ξαδέρφων που τρέχουμε σε βαφτίσια τους χωρίς να τους ξέρουμε ουσιαστικά κλπ...Επί της ουσίας να μια απ τις εντυπωσιακές λεπτομέρειες της καθημερινότητας μας: νοιώθω πλήρης και μου αρκει η οικογένεια μου -αντιθέτως ψάχνει αποζητά θέλει πολύ συχνά αδέρφια μάνες ξαδέρφες παρ ότι το πρόγραμμα μας επιβαρυμένο....

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by NorwDen View Post
    Ανέφερα πιο πάνω ότι θεωρώ ώριμο,άπαντες με τον ένα ή άλλο τρόπο να ξεπερνάμε (κατά κάποιο τρόπο )τους γονείς μας..ανέφερα οτι θαυμάζω τους γονείς μου για να δώσω έμφαση στο ότι οκ άψογοι σωστοί αλλά τους ξεπέρασα, ας μείνουν στην άκρη.Έμεσα προφανώς την ίδια (ενδόμυχα) απαίτηση? αίσθηση είχα και για τη σύζυγο....Κι αν χρειαστεί να το απλοποιήσουμε άπαντες περιφερειακοί ας μείνουν λίγο πέρα πίστευα...
    σωστο ειναι αυτο που λες, αλλα δεν παυει να ειναι ΕΥΧΟΛΟΓΙΟ.
    καλο ειναι να τους αφηνε στην ακρη, ΑΛΛΑ δεν τους αφησε.
    εφοσον δεν τους αφησε και επηρρεαζεται, τι κερδιζεις με τις επιθεσεις σου, εφοσον ξερεις ΚΑΛΑ πλεον, οτι της χαλας την διαθεση και χαλαει η σχεση σας;;;
    εφοσον δεν κερδιζεις τπτ με τους καυγαδες, για να κερδισεις κατι, για να εχεις ελπιδες να βελτιωθειτε, κοψε την επιθεση στην οικογενεια της.
    ή μη την κοβεις, αλλα μην παραπονιεσαι κιολας που σπαζεται.
    ειναι δεδομενο και οτι σπαζεται και οτι απομακρυνεται.

    αλλα δεν μου απαντησες.
    απο την αρχη της σχεσης σας ηταν απροθυμη σεξουαλικα και θεωρουσε το σεξ μαζι σου σαν δωρο προς εσενα;

  9. #24
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    34
    οχι ξεκάθαρα οχι .Ήταν πολύ καλύτερα στην αρχή της σχέσης χωρίς όμως ποτέ να είναι η καλή ερωμένη.Έχει εντυπωσιακά έντονο το στοιχεία του...δεν βρίσκω άλλη λέξη να το πω καλύτερα...το στοιχείου του ντροπαλού.Το ξέρει το παραδέχεται ,φαίνεται και είναι αυτό που απλοϊκά λέμε όλοι μας καθημερινα...ντροπαλός..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by NorwDen View Post
    οχι ξεκάθαρα οχι .Ήταν πολύ καλύτερα στην αρχή της σχέσης χωρίς όμως ποτέ να είναι η καλή ερωμένη.Έχει εντυπωσιακά έντονο το στοιχεία του...δεν βρίσκω άλλη λέξη να το πω καλύτερα...το στοιχείου του ντροπαλού.Το ξέρει το παραδέχεται ,φαίνεται και είναι αυτό που απλοϊκά λέμε όλοι μας καθημερινα...ντροπαλός..
    επομενως, προχωρησες μαζι της για το συνολο, για το τι κοπελα ηταν κλπ κλπ κλπ. οχι γιατι ησουν τοσο ικανοποιημενος απο το σεξ.
    ωστοσο αυτα δεν ισχυουν για ολες.
    επισης, δεν σημαινει οτι την γνωμη που ε χεις εσυ για την γυναικα σου, θα την ειχε και καποιος αλλος. μπορει καποιος αλλος να την βρισκει τελεια στο σεξ.

    ομως, τωρα για σενα μιλαμε, οχι για τον υποτιθεμενο αλλο.
    εφοσον χαλιεται τοσο πολυ με τους καυγαδες σας και τις επιθεσεις σουσ το σοι της, προσπαθησε να μειωσετε τους καυγαδες και να μην επιτιθεσαι.
    ισως βελτιωθειτε, ΙΣΩΣ ομως, να το βρισκει σαν δικαιολογια τον καυγα σας, επειδη δενε χει διαθεση και θελει να σε αποφυγει...

  11. #26
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by NorwDen View Post
    σαν πρόγραμμα ζωής σηκώνεται 6 κάθε πρωί,μαγειρεύει πολλές φορές από βραδύς, δουλειά 8μιση ώρες,κυνήγημα παιδιών ,καμιά βοήθεια από γονείς συγγενείς κλπ σύζυγος απαιτητική δουλεια 10ωρών(εγώ δηλαδή) οπότε έχω ακούσει και την εκδοχή :Πτώμα!!!.... πχ αφού κάτσει για δουλειές μέχρι πολύ αργά όταν θα πέσουμε για ύπνο κατά τις 1 (για τον 5ωρο όλο όλο ύπνο που μας μένει) έχω ακούσει στα ..σκουντήματα μου απαντήσεις της όπως: λυπήσου με είμαι κομάτια θέλω να κοιμηθώ ...
    Κοίταξε εδώ που τα λέμε δεν την αδικώ. Η γυναίκα αυτή φαίνεται ότι είναι πολυασχολη και κουρασμένη γιατι έχει πολλά πράγματα να κάνει.Ισως δεν βρίσκει χρόνο ούτε για τον εαυτό της. Είναι αλήθεια ότι όταν πείτε ή κάνετε κάτι που δεν μας αρέσει μπορεί να μας κοπεί η όρεξη για οτιδήποτε.
    Δεν λέω να είσαι στρατιωτακι και να μετράς τη κάθε σου λέξη, όμως λογικά μετά από τόσα χρόνια θα ξέρεις ποιες κουβέντες ή συμπεριφορές ρίχνουν λάδι στη φωτιά για να μπορέσεις να τις αποφύγεις ή να κατευνάσεις λίγο τα πνεύματα ριχνοντας νερό στο κρασί.
    Σε μια ημέρα γεμάτη με φουλ απαιτήσεις, η δικιά σου θέληση για σεξ μπορεί να ηχει στα αυτιά της ως άλλη μια απαίτηση που πρέπει να ικανοποιήσει. Είναι και ο τρόπος που ζητάς κάτι. Εάν λέγεται επιτακτικά το "θέλω να κάνουμε σεξ" ," γιατί δεν κάνουμε σεξ" κτλ κτλ ο αλλος το ακούει και σαν θόρυβο στα αυτια του συνέχεια.

    Το μυστικό είναι να κάνεις άλλες χειρονομίες για να κερδίσεις αυτο που θες. Για παράδειγμα, εάν έχει γυρίσει κουρασμένη από τη δουλειά μπορείς να της προτείνεις να δείτε μαζί την αγαπημένη της σειρά στο κρεβάτι, να τη πάρεις μια αγκαλιά, να της πεις δύο τρυφερές κουβέντες. Να μιλήσετε για θέματα που την απασχολούν και να την εμψυχώσεις. Ωστε να δει ξανά μπροστά της τον άντρα που θαυμάζει και που θα συμβουλευεται.Μπορείς να της προτείνεις να κάνετε ένα μπάνιο μαζί και να της κάνεις μασαζ εαν πονάει λόγω κούρασης. Να της πάρεις ένα λουλούδι, να παραγγείλεις το αγαπημένο της γλυκό, να κάνεις κάτι για αυτήν. Να αναλάβεις μια υποχρέωση που έχει αναλάβει αυτή και να τη φέρεις εσύ εις πέρας. Να βρεις μια ευκαιρία να πάτε ένα ταξιδι, να της κάνεις ένα δώρο.Θέλει λίγο ατμόσφαιρα το πράγμα. Οι γυναίκες θέλουμε τη καλή πράξη, την καλή κουβέντα. Δεν είμαστε ερωμένες κατά παραγγελία μόλις μας φωνάξει ο άντρας να ξαπλώσουμε με ανοικτά τα πόδια.

    Βελτιώστε τη μεταξύ σας σχέση και επικοινωνία γενικότερα. Εάν συνέχεια μουρμουριζεις τριγύρω της για το σεξ , πιθανόν να σε βλεπει ως άλλο ένα απαιτητικό παιδάκι (από αυτά που ήδη έχει) που γκρινιάζεις και απαιτείς και πρεπει να σε έχει υπόψη της. Γινε ο άντρας που ήθελε και που παντρεύτηκε.
    Κάνε την να νιώσει ξανά γυναικα και δείξε της με τα λόγια σου και με τις πράξεις σου ότι εκτιμάς όλα όσα κάνει για σένα , για τα παιδιά σου και το σπίτι σας

  12. #27
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    34
    τις απαιτήσεις μου στο σεξ ενδεχομένως τις αυξάνει το γεγονός ότι την βρίσκω ελκυστική και όμορφη εν αντιθέσει με τις περισσότερες γυναίκες που έχουν οι συνόμηλικοι μου ή οι συγγενείς μας που μπορεί να κάνουμε παρέα...Επίσης πολλές φορές σκέφτομαι σχεδόν σαν παρατηρητης και λέω...συγνώμη μια τόσο ελκυστική γυναίκα σε μια καλή ηλικία και να μην θέλει περισσότερο σεξ? για να το δραματοποιήσω πάντως περισσότερο υπήρξε διάστημα που δεν ήθελε διείσδυση πέραν των 3 μηνών...

  13. #28
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    34
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Κοίταξε εδώ που τα λέμε δεν την αδικώ. Η γυναίκα αυτή φαίνεται ότι είναι πολυασχολη και κουρασμένη γιατι έχει πολλά πράγματα να κάνει.Ισως δεν βρίσκει χρόνο ούτε για τον εαυτό της. Είναι αλήθεια ότι όταν πείτε ή κάνετε κάτι που δεν μας αρέσει μπορεί να μας κοπεί η όρεξη για οτιδήποτε.
    Δεν λέω να είσαι στρατιωτακι και να μετράς τη κάθε σου λέξη, όμως λογικά μετά από τόσα χρόνια θα ξέρεις ποιες κουβέντες ή συμπεριφορές ρίχνουν λάδι στη φωτιά για να μπορέσεις να τις αποφύγεις ή να κατευνάσεις λίγο τα πνεύματα ριχνοντας νερό στο κρασί.
    Σε μια ημέρα γεμάτη με φουλ απαιτήσεις, η δικιά σου θέληση για σεξ μπορεί να ηχει στα αυτιά της ως άλλη μια απαίτηση που πρέπει να ικανοποιήσει. Είναι και ο τρόπος που ζητάς κάτι. Εάν λέγεται επιτακτικά το "θέλω να κάνουμε σεξ" ," γιατί δεν κάνουμε σεξ" κτλ κτλ ο αλλος το ακούει και σαν θόρυβο στα αυτια του συνέχεια.

    Το μυστικό είναι να κάνεις άλλες χειρονομίες για να κερδίσεις αυτο που θες. Για παράδειγμα, εάν έχει γυρίσει κουρασμένη από τη δουλειά μπορείς να της προτείνεις να δείτε μαζί την αγαπημένη της σειρά στο κρεβάτι, να τη πάρεις μια αγκαλιά, να της πεις δύο τρυφερές κουβέντες. Να μιλήσετε για θέματα που την απασχολούν και να την εμψυχώσεις. Ωστε να δει ξανά μπροστά της τον άντρα που θαυμάζει και που θα συμβουλευεται.Μπορείς να της προτείνεις να κάνετε ένα μπάνιο μαζί και να της κάνεις μασαζ εαν πονάει λόγω κούρασης. Να της πάρεις ένα λουλούδι, να παραγγείλεις το αγαπημένο της γλυκό, να κάνεις κάτι για αυτήν. Να αναλάβεις μια υποχρέωση που έχει αναλάβει αυτή και να τη φέρεις εσύ εις πέρας. Να βρεις μια ευκαιρία να πάτε ένα ταξιδι, να της κάνεις ένα δώρο.Θέλει λίγο ατμόσφαιρα το πράγμα. Οι γυναίκες θέλουμε τη καλή πράξη, την καλή κουβέντα. Δεν είμαστε ερωμένες κατά παραγγελία μόλις μας φωνάξει ο άντρας να ξαπλώσουμε με ανοικτά τα πόδια.

    Βελτιώστε τη μεταξύ σας σχέση και επικοινωνία γενικότερα. Εάν συνέχεια μουρμουριζεις τριγύρω της για το σεξ , πιθανόν να σε βλεπει ως άλλο ένα απαιτητικό παιδάκι (από αυτά που ήδη έχει) που γκρινιάζεις και απαιτείς και πρεπει να σε έχει υπόψη της. Γινε ο άντρας που ήθελε και που παντρεύτηκε.
    Κάνε την να νιώσει ξανά γυναικα και δείξε της με τα λόγια σου και με τις πράξεις σου ότι εκτιμάς όλα όσα κάνει για σένα , για τα παιδιά σου και το σπίτι σας
    ταξιδάκια πρότεινα συνέχεια και πηγαίναμε μέχρι που βαρέθηκα να προτείνω...εννοείται πως και πειάτα θα πλύνω και κρεβάτια θα στρώσω ξεστρώσω και παιδιά θα κοιμίσω και γάλα θα τους κάνω και θα τα διαβάσω και σπάνια θα δω ταινία γιατί δεν έχω χρόνο και σπάνια θα βγω με φίλους γιατι βοηθάω σπίτι κλπ κλπ αλλά δεν ξέρω αν αρκουν...και φυσικά είμαστε συνεχώς κοντά στους δικούς της αφου τους έχει ανάγκη....

  14. #29
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by NorwDen View Post
    ταξιδάκια πρότεινα συνέχεια και πηγαίναμε μέχρι που βαρέθηκα να προτείνω...εννοείται πως και πειάτα θα πλύνω και κρεβάτια θα στρώσω ξεστρώσω και παιδιά θα κοιμίσω και γάλα θα τους κάνω και θα τα διαβάσω και σπάνια θα δω ταινία γιατί δεν έχω χρόνο και σπάνια θα βγω με φίλους γιατι βοηθάω σπίτι κλπ κλπ αλλά δεν ξέρω αν αρκουν...και φυσικά είμαστε συνεχώς κοντά στους δικούς της αφου τους έχει ανάγκη....
    Πέρα από τις κοινές υποχρεώσεις σας και τα παιδιά λέω να ασχοληθείς μαζί της.
    Κάνε κάτι για αυτήν. Προσεγγισε την με παιχνίδι και φλερτ ξανά. Δεν λέω συνέχεια να κάνεις ακριβά δώρα και να βάζεις το χέρι στη τσέπη, εννοώ να βρεις κινήσεις που θα την γοητεύσουν. Να της στείλεις ένα μήνυμα πχ όταν είναι στη δουλειά και να της πεις ότι τη σκέφτεσαι, ή κατι τρυφερό τέλος πάντων. Να της κάνεις μια έκπληξη ή απλά να την ακούσεις σε κάποιο πρόβλημα της και να δείξεις κατανόηση και ότι είσαι εκεί για αυτήν. Επίσης κουβέντες όπως "αγάπη μου, μωρό μου,καρδιά μου ή οτιδήποτε αλλο και ένα τρυφερό άγγιγμα πάντα αρέσει στις γυναικες.

    Φυσιολογικό είναι και εσύ με τόσες υποχρεώσεις να μην έχεις χρόνο ούτε διάθεση να τα κάνεις όλα αυτά ούτε να δείχνεις συνέχεια κατανόηση προς στη σύζυγο σου. Αλλά σε αυτή τη κρίσιμη φάση, πρέπει να κάνεις τη προσπάθεια να αναθερμανεις τη σχέση σας. Άλλαξε λίγο στάση και θα της έρθει η όρεξη. Αν τίποτα από όλα αυτά δεν πετύχει σημαίνει πως υπάρχει βαθύτερο πρόβλημα.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by NorwDen View Post
    τις απαιτήσεις μου στο σεξ ενδεχομένως τις αυξάνει το γεγονός ότι την βρίσκω ελκυστική και όμορφη εν αντιθέσει με τις περισσότερες γυναίκες που έχουν οι συνόμηλικοι μου ή οι συγγενείς μας που μπορεί να κάνουμε παρέα...Επίσης πολλές φορές σκέφτομαι σχεδόν σαν παρατηρητης και λέω...συγνώμη μια τόσο ελκυστική γυναίκα σε μια καλή ηλικία και να μην θέλει περισσότερο σεξ? για να το δραματοποιήσω πάντως περισσότερο υπήρξε διάστημα που δεν ήθελε διείσδυση πέραν των 3 μηνών...
    μπορει να θελει περισσοτερο σεξ, αλλα οχι μαζι σου...

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Παντρεμένος με παιδί , με ελάχιστο σεξ !
    By Al_Bundy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 179
    Last Post: 23-05-2022, 17:09
  2. Πρόβλημα με τον γάμο μου
    By Lina94 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 35
    Last Post: 10-07-2020, 17:06
  3. Πρόβλημα στο γάμο
    By Lina94 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 25-04-2020, 09:38
  4. Replies: 4
    Last Post: 21-07-2014, 04:37
  5. Ρουχα για γαμο
    By sourkouna in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 13
    Last Post: 04-05-2011, 11:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •