(ελάχιστο) σεξ στο γαμο κλπ - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 61
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,641
    Quote Originally Posted by NorwDen View Post
    κάποιος πρέπει να μας διδάξει έγκαιρα ,βαθιά και ώριμα εμάς τους άνδρες πως: α)τελικά πολλές γυναίκες δεν γουστάρουν το σεξ όπως εμεις νομίζουμε (στα πλαίσια ισότητας των δικαιωμάτων η αίσθηση ότι η γυναίκα έχει τρομερές καύλες και έχει ανάγκη η ίδια να τις ικανοποιήσει ειναι βασική πεποίθηση των ανδρών σήμερα), β)ότι η ψυχολογία των γυναικών είναι τόσο εύθραστη που αν δεν προσέχεις καθημερινά τα λόγια σου την έβαψες,γ)ξέχνα τη χαλαρότητα και τον αυθορμητισμό.....
    Υγ.περί πεθερικών και λοιπών δημοκρατικών δυνάμεων: όταν γίνεις 50 ετών είσαι ειλικρινής και προς τον ευατό σου και προς τους άλλους...
    συμφωνω με την ονορατα.
    γενικευεις, τσουβαλιαζεις, αλλα δεν προσανατολιζεσαι στο να κανεις ΕΣΥ κατι για το προβλημα σου.
    θελεις να λυθει μονο του και θελεις καποιος αλλος να φταιει: οι γυναικες γενικοτερα, ΟΛΕΣ οι γυναικες, ή αυτοι που δεν σε ενημερωσαν πως ειναι ΟΛΕΣ οι γυναικες, που ετσι κι αλλιως δεν ειναι ιδιες, εχεις λαθος σε αυτο.
    εχει και σουπερ σεξουαλες, εχει και αδιαφορες για την πατρικη τους οικογενεια, εχει απ ολα ο μπαχτσες.

    εσυ ομως εχεις μια συγκεκριμενη γυναικα και εχεις κανει γαμο και παιδια μαζι της και θα επρεπε να σε ενδιαφερει η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ πως ειναι, τι κανει, τι θελει και τι μπορει να κανετε με την σχεση σας.
    το αν ο γειτονας εχει μια γυναικα που θελει πολυ σεξ, εσενα σου λυνει κανενα προβλημα;

  2. #47
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    34
    οπότε ανταλλαγή απόψεων κάνουμε με σεβασμό στον άλλον...μάλιστα μάλιστα...

  3. #48
    Honorata
    Guest
    Εγώ πάλι γιατι αρχίζω να νομίζω σε αυτό το σημείο ότι μπορει να πρόκειται για τρολ; ....ή για ένα αλλο μέλος που συμμετέχει ενεργα στο φόρουμ και έχει θέματα σεξ με τη γυναίκα του όπως ο θεματοθετης ;; Μήπως πρόκειται για διπλο λογαριασμό ;

    και πως και δεν έχει αυτό το άλλο μέλος του φόρουμ εμφανιστει ακομα σε ένα τέτοιο θέμα περί σεξ και γάμου; να κραξει τις γυναικες που είναι αγαμητες και να αρχίσει να κελαηδαει με τις ωραίες ακραιες και μισογυνιστικες απόψεις του ;;;

    Κάτι δεν μου πάει καλά

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,641
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Εγώ πάλι γιατι αρχίζω να νομίζω σε αυτό το σημείο ότι μπορει να πρόκειται για τρολ; ....ή για ένα αλλο μέλος που συμμετέχει ενεργα στο φόρουμ και έχει θέματα σεξ με τη γυναίκα του όπως ο θεματοθετης ;; Μήπως πρόκειται για διπλο λογαριασμό ;

    και πως και δεν έχει αυτό το άλλο μέλος του φόρουμ εμφανιστει ακομα σε ένα τέτοιο θέμα περί σεξ και γάμου; να κραξει τις γυναικες που είναι αγαμητες και να αρχίσει να κελαηδαει με τις ωραίες ακραιες και μισογυνιστικες απόψεις του ;;;

    Κάτι δεν μου πάει καλά
    μαγος εισαι; δεν ειναι τρολ. απλα λεει το θεμα του με δυο λογαριασμους γιατι με τον προηγουμενο εχει πλακωθει με ολον τον κοσμο...

  5. #50
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    34
    δεν είμαι τρολ και δεν υπάρχει διάθεση για κάτι τέτοιο...μοιράζεσαι σοβαρά πράγματα εδω...αλλά τολμάς και λίγο διαίσθηση να ακτινογραφήσεις και τους σχολιαστές...και προφανώς μισογυνιστικές απόψεις δεν έχουν θέση πουθενά όπως και αντίστροφά απόψεις που υποτιμούν τους άνδρες....Επι της ουσίας δεν χρειάζεται να είμαστε καχύποπτοι αλλά περισσότερο χρήσιμοι....

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,641
    δεν μας εχεις πει ομως κατι που σκεφτηκες να κανεις για να βελτιωθει η κατασταση σας.
    περιοριστηκες σε κατηγοριες για τις γυναικες και για οσους δεν σε ενημερωσαν οτι οι γυναικες (ολες;) δεν θα θελουν πολυ σεξ στον γαμο και θα προσκολλωνται στην πατρικη οικογενεια.
    σκεφτεσαι να κανεις κατι για την κατασταση σου;

  7. #52
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μαγος εισαι; δεν ειναι τρολ. απλα λεει το θεμα του με δυο λογαριασμους γιατι με τον προηγουμενο εχει πλακωθει με ολον τον κοσμο...
    Από τα μέσα της κουβέντας κάτι δεν μου πήγε καλά ,όσο προχωράει η κουβέντα τόσο νομίζω ότι κάτι δεν πάει καλα. Και σε λίγο νομίζω ότι θα καταλήξουμε να λέμε για τις αγαμητες ελληνίδες και για τις πρόθυμες μεθυσμένες αγγλιδες στις μπαμπ.
    Θα μου πεις μόνο ένας άντρας έχει θέματα σεξ στο γάμο του; Όχι βέβαια. Αλλά πάλι κάτι δεν πάει καλα. Who knows

  8. #53
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by NorwDen View Post
    δεν είμαι τρολ και δεν υπάρχει διάθεση για κάτι τέτοιο...μοιράζεσαι σοβαρά πράγματα εδω...αλλά τολμάς και λίγο διαίσθηση να ακτινογραφήσεις και τους σχολιαστές...και προφανώς μισογυνιστικές απόψεις δεν έχουν θέση πουθενά όπως και αντίστροφά απόψεις που υποτιμούν τους άνδρες....Επι της ουσίας δεν χρειάζεται να είμαστε καχύποπτοι αλλά περισσότερο χρήσιμοι....
    Άκουσε φίλε μου δεν ξέρω ποιος είσαι ούτε έχω κάτι προσωπικό μαζί σου. Είμαι 20 βάλε χρόνια μικροτερη για να συμβουλεύω 50αρηδες σαν εσένα αλλα σαν γυναικα νομίζω η γνώμη μου μετράει.

    Το θεμα είναι πολύ απλό. Πρέπει να αγαπήσεις τις γυναίκες, οι γυναίκες θέλουν αγάπη, θέλουν τρυφερότητα θέλουν ατμόσφαιρα για να λειτουργήσουν και ορισμένες γυναίκες το θέλουν πιο πολύ. Εάν εσύ έχεις μεγαλώσει θεωρώντας ότι η γυναικα πρέπει να είναι το σεξουαλικό αντικείμενο του αντρα και πρεπει να είναι με τα πόδια ανοικτά συνέχεια και τεινεις και λίγο προς το μισογυνισμο, εάν δεν θεωρείσαι και πολύ ρομαντικός και δεν είσαι ο άντρας που δείχνει τρυφερότητα και κατανόηση τότε χάνεις πολύ από εκεί.

    Αυτές οι καταστάσεις θέλουν λίγο αγάπη και προδερμ

  9. #54
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    34
    Οι ελληνίδες είναι μιά χαρά όσο και οι έλληνες....και από αγγλίδες δεν έχω προσωπικά καμιά ιδέα και ουτε μου λένε κάτι...Σε καμία απολύτως περίπτωση δεν υποτιμω τις γυναίκες.Ξεκάθαρα έχω παραπονάκι για το ότι η γενιά μας μεγαλωσε πιο πατριαρχικα κοκ...αυτό ειναι μαγκιά να το παραδεχτούμε αλλά και δύσκολο να το διορθώσουμε...όμως για όλα αξιζει να προσπαθήσεις............

  10. #55
    Honorata
    Guest
    Ωραία. Εφόσον αγαπας λοιπόν τις γυναίκες μιλά πιο τρυφερά τη γλώσσα της γυναίκας σου μηπως συνεννοηθείτε και φουντώσει το πράγμα. Εάν δεν τα καταφέρεις ούτε έτσι, άρχισε να το σκέφτεσαι πιο σοβαρά το θέμα του γάμου και τι θα κάνεις.

    Μιστερ AL...Norwden

  11. #56
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    34
    ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά όπως κι εγω μπορώ να ξέφυγα σε κάποιες λέξεις εεε οκ μην ειρωνευόμαστε τον οποιονδήποτε,ας μην ξεχνάμε ότι ο κάθε σχολιαστης φαίνεται σε τι προσωπική κατάσταση ειναι ,τι ευαγγελίζεται από που έρχεται και που πάει...και για να ακριβολογούμε πχ είπα οι ελληνίδες είναι μια χαρά...δεν είπα ότι τις αγαπάω..ή πχ για το προσωπικό μου θέμα οκ ξέρω τι περίπου μπορώ να κάνω...θα προσπαθήσω έστω...απλά με όλο το σεβασμό είχα την εντύπωση ότι στο φόρουμ συμμετέχουν επαγγελματίες του κλάδου της ψυχολογίας κατά κύριο λόγο γιατί προφανώς σοβαρές απόψεις από σοβαρούς (θεωρητικά έστω για να μην παρεξηγηθώ) έχουμε στον κοινωνικό μας περίγυρο...δλδ προχωρημένες ώριμες εμπεριστατωμένες απόψεις οκ βρίσκεις να συζητήσεις...το κάτι βαθυτερο επιστημονικότερο αναζητάς καμιά φορά έστω και ανώνυμα...ειλικρινα ελπίζω να μην έθιξα κανέναν και ότι δεν είμαι αντίγραφο κανενός μπορω να το αποδείξω σε οποιοδήποτε θέμα ή αφορμή προκύψει ...

  12. #57
    Honorata
    Guest
    Δεν ξέρω για τα αλλα μέλη του φόρουμ όμως αν πρέπει να μιλήσω εγώ για το φόρουμ θα έλεγα ότι μπορεί να έχει και κάποια μέλη που έχουν ειδικευτει στα αντικείμενα της ψυχιατρικής, ψυχολογίας, συμβουλευτικής ή κτλ και δεν είναι τελείως άσχετοι, όμως ακόμα και τέτοιο υπόβαθρο να έχει κάποιο μέλος, σε καμία περίπτωση δεν γράφει εδω την άποψη του ως επαγγελματίας ή ειδικός. Επίσης έχει αλλα άτομα που είναι έμπειροι λόγω ζωής και θέλουν να συμβουλεψουν και έχει και άτομα που απλώς έχουν την καλή διάθεση να συμβουλεψουν και να πουν τη γνώμη τους.

    Υπάρχουν και αλλα φόρουμ στο ίντερνετ, αλλά πιστεύω πως αυτό το φόρουμ είναι από τα λίγα εάν όχι το μοναδικό που θα πάρουν λίγο πιο στα σοβαρά το πρόβλημα σου και μπορεί να ακούσεις και μια καλή άποψη από τις πολλές.

    Εάν θες να απευθυνθείς σε κάποιον ειδικό , θα τον αναζητήσεις εκτός του φόρουμ, δεν είναι κακό να σπάσεις την ανωνυμία σου. Τοσοι άνθρωποι πάνε σε ψυχολογους. Υπάρχουν πολλοί ψυχολόγοι και σύμβουλοι γάμου να κλείσεις μια συνεδρια μαζί τους και υπάρχουν και φορείς (κυρίως στους δήμους) που μπορείς να βρεις και δωρεάν αυτές τις υπηρεσίες εαν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα.

  13. #58
    Honorata
    Guest
    Και καλύτερα να πας σε κάποιον ειδικό να μιλήσεις, εφόσον μας ρώτησες και θες τη γνώμη μας. Γιατί εδώ ερχεται ο καθένας με το πρόβλημα του είτε αυτό είναι μειωμένο σεξ είτε οτιδήποτε άλλο και μας πρηζει με βρισιες και με εμμονες ξεσπωντας το πρόβλημα του σε άσχετα θέματα. Και τέτοια μέλη δεν είναι ευπροσδεκτα σε αυτό το χώρο.

    Οπότε καλύτερα πήγαινε έξω να δεις κάποιον ειδικό να σου πει και την επιστημονική του άποψη.

  14. #59
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    34
    μου έκανε εντύπωση το τελευταίο σχόλιο της Honorata...δεν είχα αντιληφθεί οτι σας πρήζουν με βρισιές και λοιπά.Όντως αυτό ειναι επικίνδυνο και πιστεύω πως ευτυχώς υπάρχει η ηλεκτρονική ασφάλεια που μπορεί να ξεκαθαρίσει ποιός συγκεκριμένα είναι ο καθένας που γράφει πίσω απ την ανωνυμία του.Θεωρώ ότι ειναι από τα καλά της ηλεκτρονικής ασφάλειας.Κάποια στιγμή πρέπει όντως να μπορούμε να ξέρουμε σε ποιόν ανοίγουμε την ψυχή μας έστω και φιλικά...πολλές φορές υπάρχουν επιπόλαιοι ανίδεοι ανεπάγγελτοι καμιά φορά..που μπορεί να βρεθούν σε θέση ειδικού σε ένα χώρο ανωνυμίας ενώ στην πραγματική τους ζωή να ειναι αληθινά ναυάγια...Συμφωνείται φαντάζομαι? ας ελπίσουμε να έχουμε ένα ειρηνικό αρμονικό και δροσερό καλοκαίρι για όλους μας .....

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Εγω ειμαι το ναυαγιο εχω υπαρξει στοχοφοροσ τηλεφωνητησ πωλητησ ανταλακτικων ηλεκτρολογοσ σε εργο ηλεκτρονικοσ σε ζυγαριεσ αποφοιτοσ τει στρατονομοσ αγροτησ εγινα ναυαγιο γτ δε βρηκα εναν εστω ανθρωπο επισησ ειμαι 40 χρονων κ σασ βαρεθηκα ολουσ ολοι τα ιδια λετε αναλογα την ηλικια σασ επισησ εχω κορεσ κ το ξερω απο εξω το παραμυθακι αντρσσ γυναικα ελπιζω να εχεισ κορεσ κ θα μαθεισ πολλα κι οι γυναικεσ να κανουν αγορια κ θα τα μαθετε ολα δε χρειαζεται να σασ τα πει κανενασ μελετηστε τα παιδια σασ κ θα τα μαθετε ολα οσο μεγαλωνουν

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Παντρεμένος με παιδί , με ελάχιστο σεξ !
    By Al_Bundy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 179
    Last Post: 23-05-2022, 16:09
  2. Πρόβλημα με τον γάμο μου
    By Lina94 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 35
    Last Post: 10-07-2020, 16:06
  3. Πρόβλημα στο γάμο
    By Lina94 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 25-04-2020, 08:38
  4. Replies: 4
    Last Post: 21-07-2014, 03:37
  5. Ρουχα για γαμο
    By sourkouna in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 13
    Last Post: 04-05-2011, 10:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •