κιλά και σχέσεις - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213
Results 181 to 192 of 192
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν μπορούν να βρουν γιατί όλοι στον κύκλο σας ή όσοι γνωρίζουν είναι πηδίκουλες ή είναι με άλλες που κερατώνουν θεωρείς; Ή υπάρχουν και ελεύθεροι άντρες που δεν τους κάνουν; Έχουν κάνει κινήσεις να γνωρίσουν κόσμο και όλοι οι ελεύθεροι είναι όπως λες; Ή μήπως δεν τους κάνουν για άλλους λόγους; Ή απλά κάθονται και μιζεριάζουν και δεν γνωρίζουν καν κόσμο;

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by little View Post
    Γιατί εσύ θίχτηκες τώρα με την αλήθεια; Τον ρατσισμό που τον είδες; Σε παρακαλώ πολύ κάνε μου την χάρη !
    Η αλήθεια ειναι αν ο αλλος λιώνει όλη μερα στην δουλειά και κανει μια βαρυά δουλειά πχ οικοδόμος δεν θα γυρνά με στις γλύκες σπίτι. Εδω κάτι απλό μπορεί να συμβεί και να χαλάσει η διάθεση του αλλου και να έχει νεύρα. Και αυτο δεν αφορά μονο τους άντρες και μια γυναικα αν τις φέρονται χάλια σε μια δουλειά λογικό να εχει και αυτή νεύρα.
    Κομπλεξ να έχω για ποιο λόγο προς τους άντρες; Έχουν παραπάνω προσόντα από εμένα μήπως και δεν το ξέρω;
    Και ποιος σου το είπε αυτό?

    Αυτό έχει να κάνει με τον κάθε άνθρωπο ξεχωριστά, με την συναισθηματική νοημοσύνη και όχι με την μόρφωση του


    Υπάρχουν άντρες που όλη μέρα φτυνουν αίμα στην κυριολεξία στην δουλειά, δεν τα ξύνουν μπροστά σε μια οθόνη και μπαίνοντας στο σπίτι τους έχουν αφήσει έξω τα πάντα
    .
    Ξέρουν ότι αυτό που θα εισπράξουν από εκεί μεσα ειναι ικανό να τους διώξει οποία κούραση οποία νευρα και οποία ένταση έχουν..
    Το θέμα είναι ποια γυναίκα έχουν διαλέξει να βλέπουν οταν μπαίνουν μέσα στο σπίτι τους ..

    Αυτή η ικανότητα λοιπόν συμπεριλαμβάνεται σε συναισθηματικά νοήμων ανθρώπους, είτε είναι άντρες είτε είναι γυναίκες...

    Είναι πολύ καλύτερη από οποιοδήποτε πτυχίο μπορεί να έχει ένας άνθρωπος.
    Μαθαίνουμε να επιλέγουμε ανθρώπους που ο δείκτης της συγκεκριμένη νοημοσύνης ειναι υψηλός και όχι με κατι άλλο ..

    Δεν έχει καλύτερο φάρμακο να σε αποφορτιζει από την όλη ένταση της ημέρας ένα ήρεμο και άκρως αγαπητό οικογενειακό περιβάλλον
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by little View Post
    Η πλειοψηφία ειναι ελεύθερες κοπέλες που ψάχνουν μόνιμη σχέση και δεν μπορούν να βρουν.Όσες ξέρω έτσι είναι.
    Δεν ετεροκαθορίζομαι προσωπικά μια χαρά ειμαι και μόνη μου.
    Να κοιταχτουν και λίγο στον καθρέφτη αυτές οι γυναίκες γιατί πολυ ωραία να ρίχνουν τις ευθύνες στους άλλους και όχι να μπαίνουν στο τρυπάκι τις αυτοκριτικής..

    Τόσες όμορφες σχέσεις γίνονται γύρω μας ,τόσο ωραίοι άνθρωποι κυκλοφορούν και φτιάχνουν όμορφες σχέσεις.
    Γιατί εστιάζεται μονο στις αρνητικές?

    Μήπως έτσι καλύπτεται πολλά που φοβάστε να δείτε πραγματικά?

    Γύρω μου ειδικά τώρα μετά την καταντηνα βλέπω όλο ανθρώπους με ωραία συναισθήματα ..
    Αντιλήφθηκαν πλήρως την μοναξιά της καραντίνας και έχουν γίνει τοσο δορικοι και όμορφοι πλέον με τους ανθρώπους ..

    Τόσες αγκαλιές δεν έχω ξαναδεί να γίνονται...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    548
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Και ποιος σου το είπε αυτό?

    Αυτό έχει να κάνει με τον κάθε άνθρωπο ξεχωριστά, με την συναισθηματική νοημοσύνη και όχι με την μόρφωση του


    Υπάρχουν άντρες που όλη μέρα φτυνουν αίμα στην κυριολεξία στην δουλειά, δεν τα ξύνουν μπροστά σε μια οθόνη και μπαίνοντας στο σπίτι τους έχουν αφήσει έξω τα πάντα
    .
    Ξέρουν ότι αυτό που θα εισπράξουν από εκεί μεσα ειναι ικανό να τους διώξει οποία κούραση οποία νευρα και οποία ένταση έχουν..
    Το θέμα είναι ποια γυναίκα έχουν διαλέξει να βλέπουν οταν μπαίνουν μέσα στο σπίτι τους ..

    Αυτή η ικανότητα λοιπόν συμπεριλαμβάνεται σε συναισθηματικά νοήμων ανθρώπους, είτε είναι άντρες είτε είναι γυναίκες...

    Είναι πολύ καλύτερη από οποιοδήποτε πτυχίο μπορεί να έχει ένας άνθρωπος.
    Μαθαίνουμε να επιλέγουμε ανθρώπους που ο δείκτης της συγκεκριμένη νοημοσύνης ειναι υψηλός και όχι με κατι άλλο ..

    Δεν έχει καλύτερο φάρμακο να σε αποφορτιζει από την όλη ένταση της ημέρας ένα ήρεμο και άκρως αγαπητό οικογενειακό περιβάλλον
    Aυτά τα λες γιατι τα έχεις βιώσει ή τα υποθέτεις; Στην θεωρία ολα καλα ειναι !
    Εγώ λέω ΒΙΩΜΑΤΙΚΆ και ισχύουν και για άντρες και για γυναίκες. Δεν εχει καμία απολύτως σχέση να κανει με την συναισθηματική νοημοσύνη, με την κόπωση έχει να κανει και μονο! Αν ο αλλος σκοτώνεται όλη μέρα δεν θα γυρίσει και θα ναι μες στις γλύκες. Δεν γινεται αυτο γιατι ανθρωπος ειναι και αυτος με αντοχες. Επισης ξαναλεω ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ αυτο! Απλά αφού έχω μόρφωση και μπορω να βρω κάποιον μορφωμένο γιατι να μην γλιτώσω την γκρίνια...εκτος αυτου ο αλλος θα ερθει σπιτι και δεν θα χει αντοχες για τιποτα θα θελει απλα να φαει και να πεσει για υπνο.

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    548
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Να κοιταχτουν και λίγο στον καθρέφτη αυτές οι γυναίκες γιατί πολυ ωραία να ρίχνουν τις ευθύνες στους άλλους και όχι να μπαίνουν στο τρυπάκι τις αυτοκριτικής..

    Τόσες όμορφες σχέσεις γίνονται γύρω μας ,τόσο ωραίοι άνθρωποι κυκλοφορούν και φτιάχνουν όμορφες σχέσεις.
    Γιατί εστιάζεται μονο στις αρνητικές?

    Μήπως έτσι καλύπτεται πολλά που φοβάστε να δείτε πραγματικά?

    Γύρω μου ειδικά τώρα μετά την καταντηνα βλέπω όλο ανθρώπους με ωραία συναισθήματα ..
    Αντιλήφθηκαν πλήρως την μοναξιά της καραντίνας και έχουν γίνει τοσο δορικοι και όμορφοι πλέον με τους ανθρώπους ..

    Τόσες αγκαλιές δεν έχω ξαναδεί να γίνονται...
    Μάλλον ζεις σε άλλον πλανήτη εσύ ! Δεν ξέρω που τα φαντάστηκες και τα γράφεις όλα αυτα πραγματικα ! Γράψε κανα μεξικάνικο σήριαλ ! χαχα
    Εσύ μάλλον δεν θες να δεις την πραγματικότητα ή είσαι 50 χρονών και μιλάς για άλλους άντρες και άλλες εποχές. Συγνώμη αλλά ο κόσμος δεν περιστρέφεται γύρω από εσένα και αν εισαι καμια παντρεμένη που βρήκε άντρα κάτι αιώνες πριν δεν μπορείς να εκφέρεις γνώμη!
    Η αυτοκριτική γίνεται αν έχουν κάνει κάποιο λάθος, αν εχουν κανει γκαφα πχ και ο αλλος της χώρισε. Αν ο αλλος ειναι "παίχτης" και θελει μονο σεξ τι αυτοκριτική θες να κάνουν; Είσαι λάθος γιατι δεν λαμβάνουμε ευθύνη για την μαλακια που δέρνει τον καθένα ! Δεν κανουμε προβληματα μας τα προβλήματα των αλλων. Οποιος θελει παει για ψυχοθεραπεια, δεν θα του λυσω εγω το προβλημα !

    Η καραντίνα ΟΛΟΙ ΤΟ ΛΕΝΕ και ολοι το ξερουν πως εκανε το αντιθετο μας εκανε ακομα πιο απομακρους από πριν !!!! Πραγματικά νομιζω πως απλά μπαινεις να γράψεις τα αντίθετα από όσα γράφω επειδή είσαι τοξική και κατίνα. Γιατί τόσες βλακείες μαζί δεν νομίζω να τις έγραψες αυθόρμητα. Και πόσο χαζή να σαι για να πιστεύεις όσα λες!

  6. #186
    Banned
    Join Date
    May 2022
    Posts
    12
    Quote Originally Posted by little View Post
    Γιατί εσύ θίχτηκες τώρα με την αλήθεια; Τον ρατσισμό που τον είδες; Σε παρακαλώ πολύ κάνε μου την χάρη !
    Η αλήθεια ειναι αν ο αλλος λιώνει όλη μερα στην δουλειά και κανει μια βαρυά δουλειά πχ οικοδόμος δεν θα γυρνά με στις γλύκες σπίτι. Εδω κάτι απλό μπορεί να συμβεί και να χαλάσει η διάθεση του αλλου και να έχει νεύρα. Και αυτο δεν αφορά μονο τους άντρες και μια γυναικα αν τις φέρονται χάλια σε μια δουλειά λογικό να εχει και αυτή νεύρα.
    Κομπλεξ να έχω για ποιο λόγο προς τους άντρες; Έχουν παραπάνω προσόντα από εμένα μήπως και δεν το ξέρω;
    Νομίζω από τον τρόπο που γράφεις φαίνεται ότι δεν εκτιμάς τους άντρες. Όλοι έχουμε τραύματα από συμπεριφορές άλλων ανθρώπων. Αλλά από αυτά που γράφεις δεν νομίζω ότι έχεις διάθεση να δώσεις και να πάρεις, γιατί η σχέση αυτό είναι να δίνεις και να παίρνεις. Ακόμα και το "έχουν παραπάνω προσόντα από εμένα μήπως και δεν το ξέρω" δείχνει ότι βάζεις τον εαυτό σου σε ανώτερη θέση από τους άλλους. Δεν νομίζω ότι αυτή η προσέγγιση βοηθάει να κτίσεις μια σχέση. Μάλλον να κάνεις τον άλλον να αισθανθεί άσχημα.

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by little View Post
    Μάλλον ζεις σε άλλον πλανήτη εσύ ! Δεν ξέρω που τα φαντάστηκες και τα γράφεις όλα αυτα πραγματικα ! Γράψε κανα μεξικάνικο σήριαλ ! χαχα
    Εσύ μάλλον δεν θες να δεις την πραγματικότητα ή είσαι 50 χρονών και μιλάς για άλλους άντρες και άλλες εποχές. Συγνώμη αλλά ο κόσμος δεν περιστρέφεται γύρω από εσένα και αν εισαι καμια παντρεμένη που βρήκε άντρα κάτι αιώνες πριν δεν μπορείς να εκφέρεις γνώμη!
    Η αυτοκριτική γίνεται αν έχουν κάνει κάποιο λάθος, αν εχουν κανει γκαφα πχ και ο αλλος της χώρισε. Αν ο αλλος ειναι "παίχτης" και θελει μονο σεξ τι αυτοκριτική θες να κάνουν; Είσαι λάθος γιατι δεν λαμβάνουμε ευθύνη για την μαλακια που δέρνει τον καθένα ! Δεν κανουμε προβληματα μας τα προβλήματα των αλλων. Οποιος θελει παει για ψυχοθεραπεια, δεν θα του λυσω εγω το προβλημα !

    Η καραντίνα ΟΛΟΙ ΤΟ ΛΕΝΕ και ολοι το ξερουν πως εκανε το αντιθετο μας εκανε ακομα πιο απομακρους από πριν !!!! Πραγματικά νομιζω πως απλά μπαινεις να γράψεις τα αντίθετα από όσα γράφω επειδή είσαι τοξική και κατίνα. Γιατί τόσες βλακείες μαζί δεν νομίζω να τις έγραψες αυθόρμητα. Και πόσο χαζή να σαι για να πιστεύεις όσα λες!
    Zω σε ενα κοσμο που περιστρεφεται απο αντρες και γυναικες που επιλεγω εγω ..
    Μαθε να δεχεσαι οτι υπαρχουν και αυτοι οι ανθρωποι ..

    Ναι εχω διπλα μου εναν αντρα που σκοτωνεται στην δουλεια αλλα ποτε δεν γυρεσε στο σπιτι οπως το λες ..
    Ν αι ηταν κουρασμενος αλλα σε αυτο το σπιτι εβρισκε εξισου μια γυναικα κουρασμενη πολλες φορες αλλα και παιδια μεσα σε αυτο και οφειλε και εγω και αυτος να τα αφηνουμε εξω ..

    Ζω μεσα σε ομαδες αυτογνωσιας τα τελευταια χρονια ...ζω μεσα σε μια σχολη οπου μεσο αυτης ερχομαστε σε επαφη με ουκ ολιγες περιπτωσεις ανθρωπων σαν και την δικη σου και εχω πληρη επιγνωση απο τι πηγαζει ολο αυτο που λες ..

    Δεν θα δωσω σημασια ουτε στον τροπο που μιλας ουτε στους χαρακτηρισμους σου γιατι απλα ειμαι σε θεση να ξεχωριζω ακομα και μεσα απο ενα γραπτο λογο πως απευθυνομαι σε ενα ανθρωπο που εχει πολλα θεματα με τους γυρω του ..
    Εχει φτιαξει μια ουτοπια οτι ολοι γυρω του ειναι σκαρτοι ή ονειροπολοι γιατι πολυ απλα ειναι πολυ δυσκολο να αντιληφθει οτι ο μοναδικος που εχει θεμα ειναι εκεινος ..

    Δυστηχως δεν εχεις καμια επιγνωση της λεξης συναισθηματικη νοημοσυνη και τι δουλεια χρειαζεται για να την αποκτησεις .


    Λυπαιμα αλλα ο κοσμος ειναι υπεροχος ,γεματος ερωτα αγαπη και απιστευτη καλοσυνη αρκει να δωσουμε εδαφος εμεις σε αυτους να ερθουν κοντα μας ..

    Δεν μπορει τοσοι ανθρωποι να εχουν οικογενειες και παιδια να ειναι ερωτευσιμοι και εμεις να εστιαζουμε μονο στα αρνητικα ..

    Λυπαμαμι επισης αλλα εσυ εισαι το θεμα και οχι οι γυρω σου και αν δεν αποβαλλεις αυτο τον θυμο κανενας δεν θα σε πλησιασει ..
    Αν δεν θες να το κανεις , κανενα θεμα ,αλλωστε ολοι μας πλεον λαμβανουμε αυτο που μας αξιζει αν εσυ νομιζεις οτι εγω ειμαι χαζη τοτε ποσως με απασχολει ..
    Βλεπεις η δικη μου χαζομαρα οπως λες εφτασε για να εχω πλεον αυτα που εσυ ακομα ψαχνεις ..

    Καλα να περνας αν και νομιζω οτι ποτε δεν θα προσελκυσεις ερωτευσιμους ανθρωπους κοντα σου γιατι εσυ η δια δεν μπορεις να τους προσφερεις ..

    Αν θες εχει και αλλο επεισοδιο η σαπουνοπερα μου ...πολλα μαλλον ..αν θες καθημερινα σου γραφω πολλα γιατι εκτος απο αντρα τυχαινει να εχω και πολλα αλλα μαζι που λαμβανω αυτα που θελω για να ειμαι ευτυχισμενη και ηρεμη πανω απο ολα ..
    Δουλεψα πολυ με τον ευατο μου δεν μου χαριστήκε τιποτα οποτε θα τα λεω και θα τα φωναζω ειδικα σε μιζερους και κακοπροαιρετους ανθρωπους που απλα ζηλευουν αλλα δεν προσπαθουν ..
    Δεν δινω βαση πλεον σε κανεναν προσπαθει να ακυρωση αυτα που εχω γιατι απλα δεν μπορει ...

    Χαμογελα λιγο και μαθε να εκτιμας ανθρωπους γυρω σου γιατι οπως βλεπω οτι μιλας τιποτα δεν θα ειναι ευκολο ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Penguin View Post
    Νομίζω από τον τρόπο που γράφεις φαίνεται ότι δεν εκτιμάς τους άντρες. Όλοι έχουμε τραύματα από συμπεριφορές άλλων ανθρώπων. Αλλά από αυτά που γράφεις δεν νομίζω ότι έχεις διάθεση να δώσεις και να πάρεις, γιατί η σχέση αυτό είναι να δίνεις και να παίρνεις. Ακόμα και το "έχουν παραπάνω προσόντα από εμένα μήπως και δεν το ξέρω" δείχνει ότι βάζεις τον εαυτό σου σε ανώτερη θέση από τους άλλους. Δεν νομίζω ότι αυτή η προσέγγιση βοηθάει να κτίσεις μια σχέση. Μάλλον να κάνεις τον άλλον να αισθανθεί άσχημα.
    Οχι μονο τους αντρες αλλα και τον ιδιο της τον ευατο δεν εκτιμα ..
    Ολοι ξερουμε οτι υπαρχουν ΚΑΙ αυτοι οι αντρες ..

    Υπαρχουν ομως και οι αλλοι ...το θεμα ειναι αυτη γιατι πεφτει μονο στους σκαρτους οπως λεει ...

    Αυτογνωσια πλεον ,σωζει και διορθωνει ζωες πλεον
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by little View Post
    με την κόπωση έχει να κανει και μονο! Αν ο αλλος σκοτώνεται όλη μέρα δεν θα γυρίσει και θα ναι μες στις γλύκες. Δεν γινεται αυτο γιατι ανθρωπος ειναι και αυτος με αντοχες.
    Οι κουρασμένοι χωρίς όρεξη δεν σας αρέσουν . Υπάρχουν όμως και αυτοί που δεν κάνουν δουλειές με σωματική κόπωση . Και πιθανόν επειδή έχουν και στη δουλειά ... σέξυ γυναίκες, έχουν ακόρεστη όρεξη και δυνάμεις για σεξ . ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ. Άβυσσος !

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2022
    Location
    Athens, Greece
    Posts
    141
    Αυτό είναι καθαρά θέμα προτιμήσεων. Διότι υπάρχουν και άνθρωποι που τους αρέσει να βλέπουν τον/την σύντροφο τους με παραπάνω κιλά. Οπότε ανάλογα που θα «πέσεις».

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Στερεότυπα παντού ρε φίλε. Λες και ο κάθε άνθρωπος κρίνεται μόνο από ένα χαρακτηριστικό και όλοι κρίνουν με τον ίδιο τρόπο. Πόσο ασπρόμαυρα βλέπουν μερικοί τον κόσμο...

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    πφφφ γυναικες ρε φιλε θα πει καποιος ...πεταμενα λεφτα

    και θα ερθει να συμπληρωση ενας αλλος ..

    πφφφ αντρες ρε φιλε ...τρυπια πορτοφολια που οσα λεφτα και να τους πεταξεις μεσα , ποτε δεν θα ειναι ικανοι να τα αξιοποιησουν σωστα ...
    θα τα πετανε μια ζωη αριστερα και δεξια και μετα θα αναρωτιουνται γιατι δεν ειναι ικανοποιημενοι ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 13-06-2012, 02:39
  2. σχεσεις
    By hornet in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 11-02-2010, 12:19
  3. Σχέσεις
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 29-10-2009, 22:16
  4. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58
  5. Σχέσεις...
    By Θεοφανία in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 107
    Last Post: 13-05-2008, 21:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •