κιλά και σχέσεις - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 192
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    142
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Εμποδίζουν τα κιλά στο να κάνεις σχέση? Η να βρεις κάποιον που να σου αρέσει?
    Αν διαβασες την προηγουμενη απαντηση, οχι δεν εμποδιζουν , ομως χρειαζεται να εισαι περιποιημενη.

  2. #17
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Αν διαβασες την προηγουμενη απαντηση, οχι δεν εμποδιζουν , ομως χρειαζεται να εισαι περιποιημενη.
    Όχι μόνο περιποιημένη να είσαι αλλά να αγαπάς αυτό που βλέπεις στον καθρέφτη. Τότε και άπειρα κιλά να είσαι θα σε θέλουν.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Σαλβαδόρ View Post
    Remedy δεν ξέρω γιατί επιμένεις.

    Η γυναίκα The Shadow δεν έχει καμία σχέση με το τρολ με τους χίλιους ( τουλάχιστον )κλώνους.
    Καμία σχέση μεταξύ τους Ούτε είναι τρολ το μέλος εδώ.


    Επίσης αυτό που λες ότι οι γυναίκες δεν χρησιμοποιούν τέτοιες εκφράσεις ( φακλανες, πατοζες κλπ) θα αστειεύεσαι φαντάζομαι.

    Οι γυναίκες είναι οι πιο σκληρές στους χαρακτηρισμούς προς άλλες γυναίκες.

    Παραδείγματα άπειρα.

    Εδώ έχω πετύχει συζήτηση γυναικών ( στο διπλανό τραπέζι σε καφετέρια ) που κάποια έλεγε ότι είχε πάρει ένα κιλό (!!!) και αισθανόταν άσχημη και χοντρή και οι φίλες της , της λέγαν τα κλασικά και ότι ειναι μια κουκλα και μόλις έφυγε αυτή , οι φίλες της άρχισαν το θάψιμο και ότι σιγά μην πήρε μόνο ένα κιλό η μπετονιέρα . Η άλλη έλεγε ότι έγινε αγνώριστη και πρήστηκε πολύ στο πρόσωπο και ασχημηνε πολύ.

    Θα έχεις ακούσει ( και τα μέλη γενικά ) άπειρες τέτοιες ιστορίες και φυσικά με πιο σκληρούς και ευφάνταστους χαρακτηρισμους.
    ειναι τρολ, σαλβαδορ.

    δεν ειπα οτι ειναι το ιδιο τρολ με ολα τα αλλα, αλλα ειναι τρολ. και ανδρικο τρολ.

    δεν εβγαλα το συμπερασμα απο τους συγκεκριμενους χαρακτηρισμους, αλλα απο τις ασυναρτησιες καιτ ις αντιφασεις, τα παραληρηματα που εγραψε στο δικο του θεμα. διαβασες το δικο του θεμα και τις ασυναρτησιες; βγαζει συναισθημα εντελως ασχετο με αυτα που περιγραφει. εχει αλλα προβληματα και περιγραφει μια τελειως ασχετη με τα προβληματα του, ιστορια.
    συμφωνω οτι οι γυναικες μπορει να γινουν παρα πολυ σκληρες. δεν ειναι η σκληροτητα το ποιντ μου. οι γυναικες εκφραζονται ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ, κι οταν ειναι σκληρες κι οταν ειναι μαλακές.

    και ναι, εκφραζεται σαν ανδρας. εχει ανδρικο mindset. δεν ειπα οτι βριζει.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    εσυ εισαι πολυ μεγαλη μεγαλοφυια
    το ξερω, νικοδυο..

  5. #20
    TheShadow
    Guest
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Θα σου απαντησω σαν χοντρη για να σου λυσω καποιες αποριες και στερεοτυπα. Εχω παραπανω κιλα τα οποια εχω σχετικα μειωσει, αλλα ποτε δεν θεωρησα τον εαυτο μου φακλανα ή πατοζα (τι σημαινει αληθεια?) για τους εξης λογους. Ντυνομαι παντα ομορφα , δεν θα βαλω κολάν γιατι εχω αυτογνωσια, αλλα θα βαλω ρουχα που ταιριαζουν στο σωμα μου, Ειμαι παντα χτενισμενη, ισιωμενο μαλλακι , ενα κραγιονακι και ομορφα αξεσουαρ. Κυκλοφορω περιποιημενη τελοσπαντων. Στον αντιποδα τωρα βλεπεις εξω γυναικες αδυνατες ομορφες ή ασχημες, αλλά αχτενιστες μ ενα αθλητικο απ το πρωι ως το βραδυ. Γιατι κατα τη γνωμη σου θα προσεξει καποιος εκεινη κι οχι εμενα? (Για την ιστορια αλλά και για να γελασουμε,ειμαι παντρεμενη και μεγαλυτερη σε ηλικια οποτε τα παραπανω κιλα τσιτωνουν και το δερματακι )
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Kαμία υπέρβαρη και παχύσαρκη γυναίκα δεν είναι έτσι από επιλογή εξαιρουμένης μίας περίπτωσης. Να αποκτήσει σωματάρα και να μην μπορεί να το διαχειριστεί. Δηλαδή από εκεί που όλοι την κοιτούσαν μειωτικά και ταπεινωτικά σαν παχύσαρκη, να την κοιτάνε σαν το επόμενο έπαθλο τους, πράγμα που τις τρομάζει γιατί δεν ξέρουν αν την θέλουν για αυτό που είναι ή για το σώμα που έφτιαξαν. Και είναι πραγματικά πρόβλημα αυτό για αυτές τις γυναίκες, να μην ξέρουν το γιατί. Κάποιες τρώνε τέτοιο σοκ από αυτή την απότομη αλλαγή στην αντιμετωπιση που έχουν, που το ξαναγυρίζουν στο παχύσαρκο για να νιώθουν ασφάλεια. Ναι υπάρχουν και αυτές οι γυναίκες. Δεν ξέρω αν δίνεις σημασία στην εμφάνιση, δεν ξέρω αν πραγματικά βάζεις την εμφάνιση σε δεύτερη μοίρα. Εγώ ας πουμε θα ήμουν ειλικρινής σε μία παχύσαρκη, θα της έλεγα αν όντως ενδιαφέρεσαι τόσο πολύ για μένα, θα αλλάξεις την καθημερινότητα σου και θα το πάμε μέχρι τέρμα. Βλέπεις εγώ δεν κρυβομαι πίσω από το δάκτυλο μου, της το λέώ, όχι για να κερδίσω εγώ κάτι, αλλά για να κερδίσει εκείνη αν δεν αποτελεί την εξαίρεση που ανέφερα παραπάνω, την ζωή της. Σε γενικές γραμμές δεν αναρωτιέμαι γιατί ένα αταίριαστο ζευγάρι εμφανισιακά, είναι μαζί, ένα τέτοιο ζευγάρι ήμουν κάποτε και εγώ. Η πρώην μου από παχύσαρκη έγινε φέτες που έκανε και κάνει muay thai και ζιου ζιτσου, ενώ εγώ ήμουν 100+ κιλά. Σε κάποια από εδώ μέσα της το έχω αποδειξει της έδειξα το πριν μου και το μετά για να πάρει δύναμη. Και εξαιτίας της πρώην μου ξεκινησα να κάνω περίπου ότι έκανε εκείνη γιατί θα είχαμε αταίριαστη καθημερινότητα. Δεν ξέρεις λοιπόν αν αυτό το αταίριαστο κατά το μάτι ζευγάρι, βρίσκεται ήδη σε κάποιο δρομο αλλαγής της καθημερινότητας του. Αλλα οκ να σου πω κάτι οκ οι χοντρές είναι έτσι όπως λες, εσύ ας πουμε τι αναλογίες έχεις και τι background έχεις που μπαίνεις στον πειρασμό και λες μα πως γίνεται εκείνες να βρίσκουν αυτό που θέλουν και εγώ όχι; Ποια τα προτερήματα σου εμφανισιακά, επαγγελματικά και ψυχικά για να διαλέξουν εσένα αντί για εκείνες;

    Υ.Γ Εχεις σκεφτεί αυτοί που ήταν μαζί τους να γουστάρουν η γυναίκα να έχει τον ηγετικό ρόλο; Να είναι αυτό που θέλουν και αναζητούν σε μία γυναίκα, να το βρίσκουν σε εκείνες και να επιλέγουν εκείνες;
    Συμφωνω πολυ με αυτα που λες.Δεν αντιλεγω.Στηριζω και εχω βοηθησει πολλες κοπελες που ειχαν τετοια διατροφολογικα και ψυχικα θεματα .Κι εγω το εχω περασει ξερω το συναισθημα και το σεβομαι.Καποτε απο την στεναχωρια μου ειχα παρει 20 κιλα και με κοροιδευαν και ασχολουνταν τοσο πολυ με το γεγονος αυτο που οταν καταλαβα οτι κανω κακο στον εαυτο μου και τον τραυμαιζω για χαρη των υπαιτιων αλλαξα .Αρχισα να εχω μια εντελως αλλη καθημερινοτητα.Αλλαξα ριζικα.Και κυριως μαζι με τα κιλα μου αλλαξα το χαρακτηρα μου.Ακομη και σημερα δε πιστευω ποση δυναμη,πειθαρχια,επιμονη ,αντοχη και υπομονη με κατεκλυσαν και τα καταφερα.Πολες φορες τα σκεφτομαι οταν παω να τα παρατησω και να λυγισω.Οι γυναικες αυτες ειναι μιαν αντανακλαση της γυναικα που ημουν.Δε θα μπορουσα να ειμαι ποτε δημιος τους.Επειδη λοιπον ποτε δε με ενοιαζε η εμφανιση τα παραπανω ηταν ενας λογος περισσοτερο για να θελω να ξερω οτι ο αλλος ειναι μαζι σου ειτε ερωτικα ειτε ακομη και φιλικα για αυτο που εισαι και οχι οπως εισαι.Μπραβο σου αν το κανεις αυτο στις κοπελες.Εχεις αρχιδια που πολλοι δεν εχουν.Μπραβο ετσι θα επρεπε να κανουμε ολοι.Ακριβως λοιπον επειδη δε ξερω τον αλλον που βλεπω ,δεν ασχολουμαι.Απλα παρατηρω και ως εκει..Και χοντρη εννοω εκεινη που ειναι προκλητικη,εχει κακο και μαγκικο χαρακτηρα και βγαζει ολη αυτη την καγκουρια που βλεπω εξω.Καμια σωστη δεν αποκαλω ετσι.Το θεμα δεν ειναι η εμφανιση που εχω ,το θεμα ειναι οτι βλεπω ανθρωπους που εχουν τα δικα τους μειονεκτιματα και προτερηματα αλλα καπου στη πορεια βρισκουν εναν ανθρωπο να προχωρησουν.Δεν κανω συγκριση.Απλα αναρωτιεμαι πως εγω δυσκολευομαι τοσο.Τι κανω λαθος.γΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ "ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΥΑΛΑ,ΝΑ ΤΑΚΙΜΙΑΣΟΥΝ"εΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙς.Πολλες φορες μου λενε οτι ειμαι παραπολυ δυναμικη και ηγετικη και τρομαζω τον αντρα γιατι χανει την ταυτοτητα του και το ρολο του και τον καπακωνω και δε ξερει πως να με κουμανταρει γι αυτο τα παρατα.Αλλοι οτι ειμαι πολυ ιδιοτροπη και επιλεκτικη,δυσκολη.Το να εχεις συγκεκριμενα πραγματα και να ξερεις ακριβως τι ζητας απο τη ζωη σου δεν θαρρω οτι ειναι ιδιοτροπια η παραξενια.Επιση μου λενε οτι ειμαι κλειστο βιβλιο και δεν αφηνω τον αλλον να με μαθει,δεν ανοιγομαι ,ειμαι καχυποπτη και δεν εμπιστευομαι.Επισης βλεπω τη ζωη με αλλο ματι και ειμαι πολυ φιλοσοφουμενο ατομο και πολλες φορες δεν γινομαι κατανοητη.Αν με ρωτας λοιπον.Σου απαντω οχι τι λεω εγω.Τι λενε οι αλλοι για μενα.Λενε οτι ειμαι μια πολυ εντυπωσιακη κοπελα που το προσωπο μου ειδικα χαρασεται ανεξιτηλα στο μυαλο του αλλου.Ειμαι πολυ χαρακτηριστικη και θηλυκη.Ποιος αντραδε θα ηθελε να ειναι μαζι σου,τι αναγκη εχεις,οποιο θελεις με το τροπο σου και το λογο σου μπορεις να τον κερδισεις και μπλ μπλα μπλα.Επαγγελματικα σπουδασα πολυ και ημουν φιλομαθης απο παιδι και ενω θα επρεπε να γινω επιστημονας και να προοδευσω οπως ελεγε ο πατερας μου με το μυαλο,το μαθησιακο και γλωσσολογικο επιπεδο και συλληβδην την ευφραδεια που εχω προτιμησα να εγκαταλειψω την λαμπρη επιστημονικη σταδιοδρομια μου για να κανω ενα επαγγελμα ταπεινο που ομως αυτο αγαπουσα.Ψυχικα -ειλικρινα- ειμαι τσακισμενη αλλο το βαθος που εχω σε συναισθηματα και κρισεις ραιζουν ακομη και βουνο.

    ΚΑΤΡΑΝ εγω οσα κιλα και να εχει μια κοπελα την χαιρομαι να την βλεπω να φροντιζει και να περιποιηται τον εαυτο της γιατι δειχνει πως μαχεται γι αυτην.Δειχνει δυναμη..Φακλανα εγω στη ζωη μου το λεω αστειευομενα οχι κακοτροπα.Μου το ειχε πει ενας φιλος μου καποτε για πλακα επειδη ειχα τσακισει πολυ φαι οταν ειχαμε βγει και μου εμεινε και απο τοτε το λεει για πλακα.Πχ? Αμα τρωω πολυ λεω στον εαυτο μου "πωπω πολυ φακλανεψα σημερα,δε θα ξεκολλαν τα μπουτια μου".Τελος ειναι σημαντικο οπως και να εισαι ,να εχεις αυτογνωσια και να μην εισαι προκλητικη.Πχ εγω δε θελω να φοραω ποτε κολαν και κολλητα φορεματα γιατι δε θελω να βλεπουν τον κωλο μου,να τραβαω εκει την προσοχη.Ξερω τι εχω και προτιμω να το δειχνω σε εναν.Αυτο ειναι αυτογνωσια.Πχ.Δε μπορεις να εισαι εξω και να φορας ρουχα που δε σε κολλακευουν.Αυτο ειναι αυτογνωσια. .Αυτο καταδικαζω.Κατα τη γνωμη μου ο αλλος πρεπει να προσεξει αυτο που σου βγαζει και σου μεταδιδει και οχι αν ειναι λεπτη η οχι ,ασχημη η ομορφη,κοντη η ψιλη.Πρεπει φυσικα να εισαι περιποιημενη αλλα για σενα ,για να νιωθεις εσυ καλα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by TheShadow View Post
    Απλα αναρωτιεμαι πως εγω δυσκολευομαι τοσο.Τι κανω λαθος.γΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΚΑΠΟΥ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ "ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΥΑΛΑ,ΝΑ ΤΑΚΙΜΙΑΣΟΥΝ"εΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙς.Πολλες φορες μου λενε οτι ειμαι παραπολυ δυναμικη και ηγετικη και τρομαζω τον αντρα γιατι χανει την ταυτοτητα του και το ρολο του και τον καπακωνω και δε ξερει πως να με κουμανταρει γι αυτο τα παρατα.Αλλοι οτι ειμαι πολυ ιδιοτροπη και επιλεκτικη,δυσκολη.Το να εχεις συγκεκριμενα πραγματα και να ξερεις ακριβως τι ζητας απο τη ζωη σου δεν θαρρω οτι ειναι ιδιοτροπια η παραξενια.Επιση μου λενε οτι ειμαι κλειστο βιβλιο και δεν αφηνω τον αλλον να με μαθει,δεν ανοιγομαι ,ειμαι καχυποπτη και δεν εμπιστευομαι.Επισης βλεπω τη ζωη με αλλο ματι και ειμαι πολυ φιλοσοφουμενο ατομο και πολλες φορες δεν γινομαι κατανοητη.Αν με ρωτας λοιπον.Σου απαντω οχι τι λεω εγω.Τι λενε οι αλλοι για μενα.Λενε οτι ειμαι μια πολυ εντυπωσιακη κοπελα που το προσωπο μου ειδικα χαρασεται ανεξιτηλα στο μυαλο του αλλου.Ειμαι πολυ χαρακτηριστικη και θηλυκη.Ποιος αντραδε θα ηθελε να ειναι μαζι σου,τι αναγκη εχεις,οποιο θελεις με το τροπο σου και το λογο σου μπορεις να τον κερδισεις και μπλ μπλα μπλα.Επαγγελματικα σπουδασα πολυ και ημουν φιλομαθης απο παιδι και ενω θα επρεπε να γινω επιστημονας και να προοδευσω οπως ελεγε ο πατερας μου με το μυαλο,το μαθησιακο και γλωσσολογικο επιπεδο και συλληβδην την ευφραδεια που εχω προτιμησα να εγκαταλειψω την λαμπρη επιστημονικη σταδιοδρομια μου για να κανω ενα επαγγελμα ταπεινο που ομως αυτο αγαπουσα.Ψυχικα -ειλικρινα- ειμαι τσακισμενη αλλο το βαθος που εχω σε συναισθηματα και κρισεις ραιζουν ακομη και βουνο.
    Να σου κάνω μια ερώτηση, οι άνδρες στο δρομο σου την πέφτουν; Δηλαδή αν πχ περπατήσεις στην Ερμου θα σου την πέσουν; Εγώ πιστεύω πως όχι αλλά πες μου εσύ αν έχω δίκιο...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Από δικές μου γνωστές πολλών δεκαετιών , τι συμπέρασμα έχω βγάλει . Όσες γυναίκες έχουν καλή εμφάνιση , έχουν πολύ περισσότερες προτάσεις. Οπότε τελικά κάνουν πολύ λιγότερες σχέσεις και έχουν πολύ περισσότερες πιθανότητες να μείνουν μόνες στο τέλος. Τελικά δηλαδή ίσως έχουν χειρότερη προσωπική ζωή και από αυτές που είναι πολύ χάλια εμφανισιακά. Δεν το συζητώ καν σε σχέση με τη μέση γυναίκα (από εμφάνιση) . Αυτή που έχει εμφάνιση χάλια , δεν θα χάσει τις ελάχιστες ευκαιρίες της. Η μέτρια, θα αξιοποιήσει αρκετές από τις κάμποσες ευκαιρίες της. Η καλλονή , δεν αισθάνεται τίποτε για τις άπειρες ευκαιρίες της, γιατί οι περισσότεροι είναι συνηθισμένοι άνδρες. Και δεν της λένε τίποτε.
    Θέλει αυτόν που είναι όμορφος σαν τον Πωλ Νούμαν στα νιάτα του, αλλά να είναι και μπρατσαράς να είναι και επιστήμονας να είναι και διάσημος , να είναι και ζάμπλουτος , να έχει και μέγαρο να έχει και 10 λαμπορκίνι , φεράρι , πόρσε, να έχει σκάφος , να έχε ίσως και ιδιωτικό τζετ και παλάτια στο εξωτερικό κτλ κτλ κτλ κτλ ...

    Υπάρχουν τέτοια άνδρες ; Υπάρχουν ... αλλά συνήθως δεν είναι πιστοί . Αν κάτσουν μόνιμα με κάποια , δεν θα είναι συνήθως μικροαστή , μάλλον θα είναι από μεγιστάνες κι αυτή ... συνήθως όμως αλλάζουν γυναίκες πιο συχνά από κάλτσες και εσώρουχα ....

    Έχει πλάκα η ζωή. Για αυτό δεν πρέπει ποτέ να την παίρνεις στα σοβαρά. Άλλωστε κρατάει και λίγο .

  8. #23
    TheShadow
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Να σου κάνω μια ερώτηση, οι άνδρες στο δρομο σου την πέφτουν; Δηλαδή αν πχ περπατήσεις στην Ερμου θα σου την πέσουν; Εγώ πιστεύω πως όχι αλλά πες μου εσύ αν έχω δίκιο...
    Στην ερμου δε βγαινω αρχικα..Πολυς κοσμος.Ωστοσο Πολλοι με κοιταζουν ,στα μεσα αρκετοι θα με πλησιασουν ,στο δρομο καποιοι θα τολμησουν να μου μιλησουν και να μου ζητησουν τηλεφωνο ,γνωριμια εγω επειδη θαυμαζω τον αλλον που τολμαει να το κανει ,να με φλερταρει κατι που μετα λυπης σπανιζει με ελκυει ,να προσπαθησει ανεξαρτητα απο το αν μου αρεσει η οχι θα ανταποδωσω ευγενικα .Γιατι πιστευεις οχι?Σιγουρα συναντησα πολλους αντρες στο δρομο που με κοιταζαν εντονα,κανανε σπασμωδικες κινησεις,ερχονταν πχ αν ημουν στο μετρο και καθονταν διπλα μου,μου χαμογελουσαν αλλα ως εκει.Μολις εφθανε η ωρα να κατεβω κανεις δε με σταματαγε κατι να μου πει.Πολλες φορες στεναχωρηθηκα γιατι ενιωσα οτι μαλλον δεν του αρεσα αρκετα για να ασχοληθει να με ξαναδει..

  9. #24
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Έχει πλάκα η ζωή. Για αυτό δεν πρέπει ποτέ να την παίρνεις στα σοβαρά. Άλλωστε κρατάει και λίγο .
    Το πιο ωραίο που άκουσα σήμερα. Γ*μησε τα.
    Προσθέτω και γω το μακρύ μου και το κοντό μου και λέω... Δεν ξέρω καν αν μπορούν να σε αγαπήσουν αληθινά. Ο καθένας κοιτάει την πάρτη του.

  10. #25
    TheShadow
    Guest
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Από δικές μου γνωστές πολλών δεκαετιών , τι συμπέρασμα έχω βγάλει . Όσες γυναίκες έχουν καλή εμφάνιση , έχουν πολύ περισσότερες προτάσεις. Οπότε τελικά κάνουν πολύ λιγότερες σχέσεις και έχουν πολύ περισσότερες πιθανότητες να μείνουν μόνες στο τέλος. Τελικά δηλαδή ίσως έχουν χειρότερη προσωπική ζωή και από αυτές που είναι πολύ χάλια εμφανισιακά. Δεν το συζητώ καν σε σχέση με τη μέση γυναίκα (από εμφάνιση) . Αυτή που έχει εμφάνιση χάλια , δεν θα χάσει τις ελάχιστες ευκαιρίες της. Η μέτρια, θα αξιοποιήσει αρκετές από τις κάμποσες ευκαιρίες της. Η καλλονή , δεν αισθάνεται τίποτε για τις άπειρες ευκαιρίες της, γιατί οι περισσότεροι είναι συνηθισμένοι άνδρες. Και δεν της λένε τίποτε.
    Θέλει αυτόν που είναι όμορφος σαν τον Πωλ Νούμαν στα νιάτα του, αλλά να είναι και μπρατσαράς να είναι και επιστήμονας να είναι και διάσημος , να είναι και ζάμπλουτος , να έχει και μέγαρο να έχει και 10 λαμπορκίνι , φεράρι , πόρσε, να έχει σκάφος , να έχε ίσως και ιδιωτικό τζετ και παλάτια στο εξωτερικό κτλ κτλ κτλ κτλ ...

    Υπάρχουν τέτοια άνδρες ; Υπάρχουν ... αλλά συνήθως δεν είναι πιστοί . Αν κάτσουν μόνιμα με κάποια , δεν θα είναι συνήθως μικροαστή , μάλλον θα είναι από μεγιστάνες κι αυτή ... συνήθως όμως αλλάζουν γυναίκες πιο συχνά από κάλτσες και εσώρουχα ....

    Έχει πλάκα η ζωή. Για αυτό δεν πρέπει ποτέ να την παίρνεις στα σοβαρά. Άλλωστε κρατάει και λίγο .
    ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙ...
    Φιλε μου αυτο εξηγω και στο θεμα μου..Δε θεωρω οτι ειμαι καλλονη πιστευω υπαρχουν ωραιοτερες απο εμενα.Πιστευω ομως οτι ειμαι ακατεργαστο διαμαντι.Και δεν νιωθω τιποτα πιο δυνατο σε αποψη για μενα απο αυτο που σου λεω.Ναι εχουν χαλια προσωπικη ζωη ,καποιες γλιτωνουν απο αυτο.Εγω ακομη οχι.Οι επιλογες-πιθανοτητες που λες προτιμω να τις απορριψω και να μεινω μονη μου παρα να εχω εναν που νοιαζεται να με προωθει σα τροπαιο στους φιλους του για το σουξε του,στις επιδοσης του και γενικα σε οτι πιο επιφανειακο και αναισθητο υπαρχει και οταν ζητησεις κατι παραπανω να φευγει γιατι δεν μπορει να σε καλυψει..Εγω οταν αισθανθηκα οτι μου δοθηκε καποια ευκαιρια να ειμαι μ ενα σωστο λεβεντη και οχι λεβεγκουρα οπως λενε στην ΣΣΕ προσπαθησα να το αξιοποιησω αλλα ο κοσμος νοιαζεται για το φαινεσθαι και οχι για το ειναι.Εγω δε θελω τετοιον αντρα σαν αυτον που περιγραφεις.Αν ηθελα θα ειχα και αλλα μυαλα.Εγω θελω εναν ανθρωπο να με αγαπαει ,να με σεβεται ,να με τιμαει κι εγω το ιδιο.Να μιλαμε για ολα και να κανουμε μια οικογενεια στην οποια θα κοιταζομαστε στα ματια μ ευτυχια.Θα κραταω το χερι του και θα περπατω στη θαλλασσα μετα απο χρονια ακομη ερωτευμενοι αμοιβαιως.Θα ζουμε αξιοπρεπως και οχι στερητικα ουτε χλιδατα και θα λιωνουμε ο ενας για τον αλλον.Αυτο ψαχνω.

  11. #26
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by TheShadow View Post
    Εγω θελω εναν ανθρωπο να με αγαπαει ,να με σεβεται ,να με τιμαει κι εγω το ιδιο.Να μιλαμε για ολα και να κανουμε μια οικογενεια στην οποια θα κοιταζομαστε στα ματια μ ευτυχια.Θα κραταω το χερι του και θα περπατω στη θαλλασσα μετα απο χρονια ακομη ερωτευμενοι αμοιβαιως.Θα ζουμε αξιοπρεπως και οχι στερητικα ουτε χλιδατα και θα λιωνουμε ο ενας για τον αλλον.Αυτο ψαχνω.
    Περιγράφεις το όνειρο κάθε γυναίκας. Καλή τύχη ...γιατί είτε όμορφη είτε άσχημη είσαι, αυτό που ζητάς σπανίζει τόσο που πραγματικά είναι τζόκερ. Οπότε λοιπόν εγώ σου εύχομαι να το βρεις. Κι αν δεν το βρεις να έχεις κάτι κοντά σε αυτό

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by TheShadow View Post
    Στην ερμου δε βγαινω αρχικα..Πολυς κοσμος.Ωστοσο Πολλοι με κοιταζουν ,στα μεσα αρκετοι θα με πλησιασουν ,στο δρομο καποιοι θα τολμησουν να μου μιλησουν και να μου ζητησουν τηλεφωνο ,γνωριμια εγω επειδη θαυμαζω τον αλλον που τολμαει να το κανει ,να με φλερταρει κατι που μετα λυπης σπανιζει με ελκυει ,να προσπαθησει ανεξαρτητα απο το αν μου αρεσει η οχι θα ανταποδωσω ευγενικα .Γιατι πιστευεις οχι?Σιγουρα συναντησα πολλους αντρες στο δρομο που με κοιταζαν εντονα,κανανε σπασμωδικες κινησεις,ερχονταν πχ αν ημουν στο μετρο και καθονταν διπλα μου,μου χαμογελουσαν αλλα ως εκει.Μολις εφθανε η ωρα να κατεβω κανεις δε με σταματαγε κατι να μου πει.Πολλες φορες στεναχωρηθηκα γιατι ενιωσα οτι μαλλον δεν του αρεσα αρκετα για να ασχοληθει να με ξαναδει..
    Πιστευω πως βγαζεις άμυνες, έτσι οι περισσότεροι θα σε αποφύγουν και θα σου την πέσουν οι γύπες. Δεν σου λέω πως είσαι ψωνιο, σου λεω πως βγάζεις άμυνες, το καταλαβαίνεις αυτό που σου λέω; Ε μονο γύπες θα σου την πέσουν λοιπόν, που γνωρίζουν μέσα τους πως ούτε ειχαν κάτι να χάσουν, ούτε θα χάσουν κάτι αν την πέσουν, στην ουσία είναι win-win.

  13. #28
    TheShadow
    Guest
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Περιγράφεις το όνειρο κάθε γυναίκας. Καλή τύχη ...γιατί είτε όμορφη είτε άσχημη είσαι, αυτό που ζητάς σπανίζει τόσο που πραγματικά είναι τζόκερ. Οπότε λοιπόν εγώ σου εύχομαι να το βρεις. Κι αν δεν το βρεις να έχεις κάτι κοντά σε αυτό

    Κι εγω το ευχομαι και αυτο πιστεψα στον αγαπητικο και πληγωθηκα.Δε φταιω εγω που τον πιστεψα ,φταιει το ψεμα που μου εταξε αληθεια.Ευχομαι παροτι με πονεσε και με πληγωσε τοσο αυτος να ειναι εκεινος που επιτελους θα μαθω να αγαπω να σεβομαι και να προστατευω τον εαυτο μου.Το τελευταιο μαθημα.Θα το πιστευω μεχρι να ρθει οτι καποια μερα θα γνωρισω το αλλο μου μισο.Εκεινον οπου παρακαλω και προσευχομαι απο παιδι να ερθει στη ζωη μου.Εκεινον που ξερω οτι υπαρχει καπου στο κοσμο και ψαχνει να βρει εμενα.Θ απεριμενω αλλα δε θα χαριστω ξανα σε κανεναν

  14. #29
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by TheShadow View Post
    Κι εγω το ευχομαι και αυτο πιστεψα στον αγαπητικο και πληγωθηκα.Δε φταιω εγω που τον πιστεψα ,φταιει το ψεμα που μου εταξε αληθεια.Ευχομαι παροτι με πονεσε και με πληγωσε τοσο αυτος να ειναι εκεινος που επιτελους θα μαθω να αγαπω να σεβομαι και να προστατευω τον εαυτο μου.Το τελευταιο μαθημα.Θα το πιστευω μεχρι να ρθει οτι καποια μερα θα γνωρισω το αλλο μου μισο.Εκεινον οπου παρακαλω και προσευχομαι απο παιδι να ερθει στη ζωη μου.Εκεινον που ξερω οτι υπαρχει καπου στο κοσμο και ψαχνει να βρει εμενα.Θ απεριμενω αλλα δε θα χαριστω ξανα σε κανεναν
    Κοίταξε. Δεν ξέρεις αν έρθει ποτέ αυτός ο ιδανικός. Αυτό είναι το κακό. Θα περιμένεις. Αλλά το μόνο που μπορώ να σου εγγυηθώ είναι ότι αν καταφέρεις να αγαπήσεις τον εαυτό σου, θα σου έρχονται οι σωστοί άνθρωποι

  15. #30
    TheShadow
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Πιστευω πως βγαζεις άμυνες, έτσι οι περισσότεροι θα σε αποφύγουν και θα σου την πέσουν οι γύπες. Δεν σου λέω πως είσαι ψωνιο, σου λεω πως βγάζεις άμυνες, το καταλαβαίνεις αυτό που σου λέω; Ε μονο γύπες θα σου την πέσουν λοιπόν, που γνωρίζουν μέσα τους πως ούτε ειχαν κάτι να χάσουν, ούτε θα χάσουν κάτι αν την πέσουν, στην ουσία είναι win-win.
    Καποιες φορες με προσεγγισαν και καποιοι "νορμαλ-φαινομενικα-σοβαροι" αλλα πολλες φορες οταν αρχισαμε να γνωριζομαστε βγαζανε ανασφαλεια ,κακια,δυσπιστια κτπλ και ενιωθα ασχημα,ξενερωνα,ενιωθα οτι η εικονα παιζει τοσο ρολο και αναγκαζομουν να το ληξω.Πολλες φορες αναρωτιομουν αν ημουν μπαζο πιο πολυ θα με πλησιαζαν και θα προσεχαν τι λεω παρα τι εχω. .Αρα δεν εχω ελπιδα για εναν σωστο μου λες?Μονο τριμαλακες,καγκουρες και γαμιαδες?Αμυνες???Δεν ξερω ,δε καταλαβαινω κατι.Ξερω οτι πολλες φορες επειδη εχω πολυ εκκεντρικο ,προσεγμενο,αμερικανικο δε ξερω τελος παντων στυλ οχι συνηθισμενο για ελλαδα πολλες φορες δεν μπορουσαν να διαχειριστουν ολο το συνολο της εικονας μου και βγαζαν συντηριτισμο,μιζερια και η φραση "που κολλαω εγω μαζι σου ,χανομαι"

Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 13-06-2012, 02:39
  2. σχεσεις
    By hornet in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 11-02-2010, 12:19
  3. Σχέσεις
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 29-10-2009, 22:16
  4. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58
  5. Σχέσεις...
    By Θεοφανία in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 107
    Last Post: 13-05-2008, 21:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •