κιλά και σχέσεις - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 192
  1. #31
    TheShadow
    Guest
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Κοίταξε. Δεν ξέρεις αν έρθει ποτέ αυτός ο ιδανικός. Αυτό είναι το κακό. Θα περιμένεις. Αλλά το μόνο που μπορώ να σου εγγυηθώ είναι ότι αν καταφέρεις να αγαπήσεις τον εαυτό σου, θα σου έρχονται οι σωστοί άνθρωποι
    Μακαρι οπως και να εχει .Θα παρω μια μεγαλη ανασα και θα προσπαθησω να βρω εναν σωστο ψυχολογο,ψυχοθεραπευτη?Θα το ψαξω...Απλα γιατι θελω να μαθω να αγαπω και να προσεχω εμενα.Γιατι δεν αντεχω αλλο ποναω πολυ απο ολα οσα εχω εγλωβισμενα μεσα μου.Απο την ματαιοδοξια και την ρηχοτητα των ανθρωπων .Εχω θεματα και πρεπει να τα λυσω για να ηρεμισω.Πρεπει να λυτρωθω.Θα ξεκινησω πραγματα που ηθελα να κανω παντα και δε τολμουσα ,πραγματα που ποθησα και τα προσπερασα γιατι δε θελω να ερθει η στιγμη που θα κλεισω τα ματια μου και η τηλεταινια της ζωης μου να εχει μονο δακρυ ,απογοητευση,πικρια και οπργη.Δε θελω να ζω σαν να μη ζω.

  2. #32
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by TheShadow View Post
    Μακαρι οπως και να εχει .Θα παρω μια μεγαλη ανασα και θα προσπαθησω να βρω εναν σωστο ψυχολογο,ψυχοθεραπευτη?Θα το ψαξω...Απλα γιατι θελω να μαθω να αγαπω και να προσεχω εμενα.Γιατι δεν αντεχω αλλο ποναω πολυ απο ολα οσα εχω εγλωβισμενα μεσα μου.Απο την ματαιοδοξια και την ρηχοτητα των ανθρωπων .Εχω θεματα και πρεπει να τα λυσω για να ηρεμισω.Πρεπει να λυτρωθω.Θα ξεκινησω πραγματα που ηθελα να κανω παντα και δε τολμουσα ,πραγματα που ποθησα και τα προσπερασα γιατι δε θελω να ερθει η στιγμη που θα κλεισω τα ματια μου και η τηλεταινια της ζωης μου να εχει μονο δακρυ ,απογοητευση,πικρια και οπργη.Δε θελω να ζω σαν να μη ζω.
    Αυτά καντα και θα νιώσεις πολύ καλύτερα. Τώρα με τους ανθρώπους πάλι είναι το ίδιο. Όλα ξεκινάνε από εμάς. Μόλις φτιάξεις αυτό θα φτιάξουν και τα άλλα

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by TheShadow View Post
    Καποιες φορες με προσεγγισαν και καποιοι "νορμαλ-φαινομενικα-σοβαροι" αλλα πολλες φορες οταν αρχισαμε να γνωριζομαστε βγαζανε ανασφαλεια ,κακια,δυσπιστια κτπλ και ενιωθα ασχημα,ξενερωνα,ενιωθα οτι η εικονα παιζει τοσο ρολο και αναγκαζομουν να το ληξω.Πολλες φορες αναρωτιομουν αν ημουν μπαζο πιο πολυ θα με πλησιαζαν και θα προσεχαν τι λεω παρα τι εχω. .Αρα δεν εχω ελπιδα για εναν σωστο μου λες?Μονο τριμαλακες,καγκουρες και γαμιαδες?Αμυνες???Δεν ξερω ,δε καταλαβαινω κατι.Ξερω οτι πολλες φορες επειδη εχω πολυ εκκεντρικο ,προσεγμενο,αμερικανικο δε ξερω τελος παντων στυλ οχι συνηθισμενο για ελλαδα πολλες φορες δεν μπορουσαν να διαχειριστουν ολο το συνολο της εικονας μου και βγαζαν συντηριτισμο,μιζερια και η φραση "που κολλαω εγω μαζι σου ,χανομαι"
    Λοιπόν την πρωτοχρονιά του 2000 ειχα πάει σε ένα παρτι στο Πολύγωνο, και είχε μέα μια πανέμορφη γυναίκα, εγώ τότε ήμουν 23 ετων, τη βλέπω και παώ να την γνωρίσω, της λέω τι θα κάνεις μετά το πάρτι μου λέει θα πάω στο Μερσέντες, το Μερσέντες τότε ήταν ένα από τα καλύτερα κλάμπ της Αθήνας με την πιο σκληρή πόρτα, είχε τον Παντελή στην πόρτα που δεν άφηνε να περάσει ανδρικό κουνούπι όχι άνδρα μονο του, αλλά ούτε κουνούπι και της λέω θες να πάμε μαζί και μου λέει όχι γιατί θα συνοδευόταν η κυρία συμφωνα με τα λεγόμενα της, ενώ μέχρι τότε τα λέγαμε χαλαρά, δεν ήταν κακιά, δεν μου φέρθηκε απαξιωτικά αλλά η καλοσύνη της δεν έφτανε μέχρι το Μερσέντες και προφανώς και το ενδιαφέρον της έτσι οπότε της ευχήθηκα και την άφησα. Από την στιγμή λοιπόν που μου είπε αυτό, ήταν σαν να μου λέει, τέλος δεν έχεις τύχη μαζί μου, αυτό δεν σου λέει κάποια όταν δεν συνεχίζει τη νύχτα μαζί σου, έτσι δεν είναι; Ευτυχώς λόγο της εκπαίδευσης μου τα έβλεπα και την βλέπω την ζωή με ψυχρά μαθηματικά, αλλωστε αν δεν την εβλεπα έτσι, δεν θα της την έπεφτα καν, αλλά της την έπεσα γιατί πολύ απλά δεν είχα τίποτα να χάσω είναι το win-win που σου έγραψα παραπάνω. Σε αυτό το σημείο σου λέω πως τον Πάντελη τον γνώριζα πολύ καλά, σε σημείο που για παράδειγμα δεν έχω πληρώσει ποτε είσοδο στο μερσέντες για κάποιους λόγους, ουτε καν τα ποτά μου δεν πληρωνα εκεί στο υποτιθέμενο καλύτερο μαγαζί της Αθήνας....Αυτή ήταν η πρώτη όμορφη πραγματικά γυναίκα που την έπεσα στην ζωή μου, για αυτό και την θυμάμαι 22 χρονια μετά. Φεύγει αυτή από το πάρτι, εγώ έμεινα ακόμα εκεί πέρα στο παρτι και έφυγα κανα μισάωρο αργότερα από εκείνη.

    Φεύγω μαζί με ένα φίλο μου που ήμασταν μαζί στο πάρτι και ενώ δεν το είχα σκοπό, του λέω θα παμε μερσέντες, δεν θα πάμε σπίτια μας, αυτός ήταν συμφοιτητης μου άβγαλτος δεν έβγαινε το παιδί, δεν ήξερε, αλλά ήταν πολύ καλό παιδί και στο πανεπιστήμιο αλληλοβοηθιόμασταν μεταξύ μας και του λέω θα παμε μερσέντες στο χρωστάω αυτό και θέλω επίσης να δω ποιος είναι αυτός ο τύπος αν υπήρχε γιατί στο πάρτι δεν υπήρχε που θα συνόδευε την μανταμ.
    Παμε στο μαγαζί και έχει 300 άτομα απέξω η μανταμ ήταν απέξω ακόμα χωρίς καποιον άνδρα διπλα της, δηλαδή ρε πουστη μου θα μπορούσε να μου πει ξέρεις κατι, παμε αλλά με το που θα μπουμε ο καθενας μονος του ε; Δεν θα μπορουσε να το πει; Θα μπορούσε....

    Με είδε και με ειδε με πολύ άσχημο στυλ δηλαδή μπορεί να νόμιζε πως ήμουν και stalker, τέλος πάντων εγώ μέσα σε δύο λεπτά πέρασα από εκεί που έμπαιναν τα τραπέζια ενώ εκείνη έφαγε καμια ώρα κρύο, έτσι για να το θυμάται.

    Τι θέλω να σου πω με όλο αυτό, εσύ μπορεί να είσαι η εξαιρεση του κανόνα, αλλα δεν μπορει ο εκάστοτε άνδρας να πάρει την εξαίρεση του κανόνα ως κανόνα γιατί ειναι too good to be true. Oι όμορφες γυναικες έχουν ψηλα στάνταρ, που και το ομορφο υποκειμενικό είναι, σπλώς θέλει χρονο να χωνέψει κάποιος ότι οκ η ταδε πανεμορφη ειναι η εξαιρεση του κανόνα και όχι ο κανονας.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    εγω παντως, δεν καταλαβα το συμπερασμα σου απο την ιστορια.
    η κοπελα δεν συνεχισε μαζι σου γιατι δεν ηθελε κατι μαζι σου. πιθανως να θεωρησε πεσιμο την προσεγγιση σου.. αν σου ελεγε οκ, να πατε μαζι, ειναι σαν να σου λεει οτι θελει να διασκεδασετε μαζι το βραδυ. δεν μιλαω για κατι παραπανω απο αυτο. για διασκεδαση μιλαω.
    δεν θα σου ελεγε σε καμια περιπτωση "ελα να μπουμε και μετα δεν σε ειδα , δεν σε ξερω".
    θελω να καταληξω οτι ηταν πολυ εντιμη και μαζι σου και με τον εαυτο της. γιατι να σου πει να πατε μαζι;

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εγω παντως, δεν καταλαβα το συμπερασμα σου απο την ιστορια.
    η κοπελα δεν συνεχισε μαζι σου γιατι δεν ηθελε κατι μαζι σου. πιθανως να θεωρησε πεσιμο την προσεγγιση σου.. αν σου ελεγε οκ, να πατε μαζι, ειναι σαν να σου λεει οτι θελει να διασκεδασετε μαζι το βραδυ. δεν μιλαω για κατι παραπανω απο αυτο. για διασκεδαση μιλαω.
    δεν θα σου ελεγε σε καμια περιπτωση "ελα να μπουμε και μετα δεν σε ειδα , δεν σε ξερω".
    θελω να καταληξω οτι ηταν πολυ εντιμη και μαζι σου και με τον εαυτο της. γιατι να σου πει να πατε μαζι;
    Οκ γιατί να μην με απορριψει απο το πρωτο πεντάλεπτο και με είχε στο να μιλάμε επί δύο ώρες; Και γιατί της έκανα για δύο ώρες μέσα στο πάρτι, αλλά δεν της έκανα για μετά; Ποιος ο λόγος να γίνουμε φιλαράκια; Οχι απλώς περναγε την ώρα της. Αυτο.... παρατηρησες κατι ρέμεντι; Εχουν περάσει 22 χρονια και ακομα το θυμαμαι γιατι με ενόχλησε τότε, που οκ εγω ήμουν και είμαι σκληροπετσος. Σκεφτομαι απλως πως θα έπαιρνε μια αναλογη εμπειρία ένα άβγαλτο παιδί και τι μάθημα θα έπαιρνε μέσα από αυτό....Αλλα οκ ετσι ειναι και η ζωή...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Οκ γιατί να μην με απορριψει απο το πρωτο πεντάλεπτο και με είχε στο να μιλάμε επί δύο ώρες; Και γιατί της έκανα για δύο ώρες μέσα στο πάρτι, αλλά δεν της έκανα για μετά; Ποιος ο λόγος να γίνουμε φιλαράκια; Οχι απλώς περναγε την ώρα της. Αυτο.... παρατηρησες κατι ρέμεντι; Εχουν περάσει 22 χρονια και ακομα το θυμαμαι γιατι με ενόχλησε τότε, που οκ εγω ήμουν και είμαι σκληροπετσος. Σκεφτομαι απλως πως θα έπαιρνε μια αναλογη εμπειρία ένα άβγαλτο παιδί και τι μάθημα θα έπαιρνε μέσα από αυτό....Αλλα οκ ετσι ειναι και η ζωή...
    γιατι να σε αποριψει στο 5 λεπτο;
    κανατε συζητηση που δεν την ενοχλησε σε κατι, περασε καποια ωρα στο παρτι μαζι σου.
    αλλα δεν ηθελε συνεχεια.
    επισης, λαβε υποψη σου οτι δεν ηξερες τπτ για τα προσωπικα της κοπελας. μπορει καποιον να υπολογιζε να δει στο μερσεντες, ακομα κι αν δεν την συνοδευε.
    δεν ηθελε να παει με ανδρα.
    το θυμασαι ακομα, γιατι τοτε το ενοιωσες σαν μεγαλη απορριψη.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by TheShadow View Post
    ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙ...
    Φιλε μου αυτο εξηγω και στο θεμα μου..Δε θεωρω οτι ειμαι καλλονη πιστευω υπαρχουν ωραιοτερες απο εμενα.Πιστευω ομως οτι ειμαι ακατεργαστο διαμαντι.Και δεν νιωθω τιποτα πιο δυνατο σε αποψη για μενα απο αυτο που σου λεω.Ναι εχουν χαλια προσωπικη ζωη ,καποιες γλιτωνουν απο αυτο.Εγω ακομη οχι.Οι επιλογες-πιθανοτητες που λες προτιμω να τις απορριψω και να μεινω μονη μου παρα να εχω εναν που νοιαζεται να με προωθει σα τροπαιο στους φιλους του για το σουξε του,στις επιδοσης του και γενικα σε οτι πιο επιφανειακο και αναισθητο υπαρχει και οταν ζητησεις κατι παραπανω να φευγει γιατι δεν μπορει να σε καλυψει..Εγω οταν αισθανθηκα οτι μου δοθηκε καποια ευκαιρια να ειμαι μ ενα σωστο λεβεντη και οχι λεβεγκουρα οπως λενε στην ΣΣΕ προσπαθησα να το αξιοποιησω αλλα ο κοσμος νοιαζεται για το φαινεσθαι και οχι για το ειναι.Εγω δε θελω τετοιον αντρα σαν αυτον που περιγραφεις.Αν ηθελα θα ειχα και αλλα μυαλα.Εγω θελω εναν ανθρωπο να με αγαπαει ,να με σεβεται ,να με τιμαει κι εγω το ιδιο.Να μιλαμε για ολα και να κανουμε μια οικογενεια στην οποια θα κοιταζομαστε στα ματια μ ευτυχια.Θα κραταω το χερι του και θα περπατω στη θαλλασσα μετα απο χρονια ακομη ερωτευμενοι αμοιβαιως.Θα ζουμε αξιοπρεπως και οχι στερητικα ουτε χλιδατα και θα λιωνουμε ο ενας για τον αλλον.Αυτο ψαχνω.
    Πολύπλοκα και μπερδεμένα τα λες. Άνδρες είχες στη ζωή σου ; Που να γουστάρεις. Πιστεύεις ότι υπάρχουν σωστοί ;;;
    Από την ανδρική οπτική, πάντα πίστευα ότι υπάρχουν πάρα πολλές αξιόλογες γυναίκες που έχουν και εμφάνιση . Όπως υπάρχουν και αξιόλογες, που δεν έχουν εμφάνιση. Είχα μικρός απορρίψει μια κοπελίτσα που με είχε καψουρευτεί τρελά , επειδή δεν είχε φοβερή εμφάνιση αλλά ΚΥΡΙΩΣ επειδή είχα τρελά προβλήματα
    και δεν ήθελα σχέση και σε βάθος γνωριμίες. Δεν το ξεπέρασε, πήγε κατά διαόλου. Κι εμένα , δεν θα έλεγα ότι μου βγήκε σε καλό . Αν και δεν φαίνομαι , τουλάχιστον από τρίτους να ... έχω πάει κατά διαόλου !

    Το ότι υπήρχαν όμως φοβερές γυναίκες, δεν σημαίνει ότι θεωρούσα ότι ήμουν πάντα υπό κατάλληλες συνθήκες για να τις γνωρίσω.
    Εκεί είναι η τύχη . Τύχη , εκτός από το να γεννηθείς πλούσιος, είναι και να μην ... έχεις αποφασίσει να διαβάζεις το καλοκαίρι για εισαγωγικές ...
    ενώ κάποια που είναι ερωτευμένη μαζί σου, ετοιμάζεται να πάει ταξίδι καλοκαίρι στην ... αμερική ... και σε θέλει μαζί της !

    Αν θεωρείς ότι δεν υπάρχουν σωστοί άνδρες, είσαι λάθος. Υπάρχουν . Όπως και σωστές γυναίκες. Αν δεν μπορείς εσύ να τους γνωρίσεις,
    είναι δικό σου πρόβλημα, κακή τύχη ... λάθος θέση ... ή και όλα αυτά μαζί . Δεν φταίνε οι άλλοι όμως.
    Εσύ πρέπει να αλλάξεις πράγματα.

    Κανείς δεν αποκτά αυτό που δικαιούται και αυτό που του αξίζει . Μόνο αυτό που μπορεί να αρπάξει . Από τα μαλλια. Έτσι είνα η ζωή.
    Πολλοί δεν αρπάζουν τίποτε και δεν έχουν ζωή. Κοιτάνε τις ζωές άλλων και περιμένουν . Μάταια περιμένουν . Πήγαν χαμένοι .

  8. #38
    TheShadow
    Guest
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Αν θεωρείς ότι δεν υπάρχουν σωστοί άνδρες, είσαι λάθος. Υπάρχουν . Όπως και σωστές γυναίκες. Αν δεν μπορείς εσύ να τους γνωρίσεις,
    είναι δικό σου πρόβλημα, κακή τύχη ... λάθος θέση ... ή και όλα αυτά μαζί . Δεν φταίνε οι άλλοι όμως.
    Εσύ πρέπει να αλλάξεις πράγματα.

    Κανείς δεν αποκτά αυτό που δικαιούται και αυτό που του αξίζει . Μόνο αυτό που μπορεί να αρπάξει . Από τα μαλλια. Έτσι είνα η ζωή.
    Πολλοί δεν αρπάζουν τίποτε και δεν έχουν ζωή. Κοιτάνε τις ζωές άλλων και περιμένουν . Μάταια περιμένουν . Πήγαν χαμένοι .
    Ασφαλώς και είχα αλλά ήταν όλοι μαλάκες, δυστυχώς. Τι λέω τόσες μέρες; Αυτήν την κοπέλα την ξανά είδες ποτέ ;της είπες ποτέ την αλήθεια; τουλάχιστον να μην βασανίζεται με ερωτηματικά; Ποτέ δεν θεώρησα ότι δεν υπάρχουν σωστοί άντρες . Σαφώς και υπάρχουν για αυτό εξακολουθώ να πιστεύω και περίμενω ελπίζοντας ότι επιτέλους θα συναντήσω έναν γιατί ξέρω ότι υπάρχουν εκεί έξω και ψάχνουν μία κοπέλα σαν εμένα και από γνωστούς μου ακόμη και από το δρόμο που παρατηρώ τους ανθρώπους τους έχω δει. Το ότι δεν έχει τύχει να τους γνωρίσω ,Δεν ξέρω αν οφείλεται σε κάποιο πρόβλημα δικό μου.Στην τύχη Δεν πιστεύω. Όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Εκεί που έχω καταλήξει είναι ότι τα ψυχολογικά φορτία που έχω μέσα μου είναι τόσα πολλά με αποτέλεσμα να προσελκύω αυτούς που με πληγώνουν και δεν θέλω παρά να μπορέσω να αξιολογήσω καλύτερα τους ειλικρινείς έντιμους και σωστούς άντρες. Άρα ναι ένα μερίδιο ευθύνης το έχω εγώ. Εγώ στη ζωή μου όσο δύσκολα και αν τα βρήκα όταν θέλω κάτι επιμένω υπομένω το παλεύω μέχρι να το πετύχω .Δεν τα παρατάω. Δεν θέλω να αρπάζω από τη ζωή, θέλω οι πράξεις μου να με οδηγούνε σε ένα αποτέλεσμα που θα είναι η ανταμοιβή των κόπων μου και του αγώνα μου.

  9. #39
    TheShadow
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Οκ γιατί να μην με απορριψει απο το πρωτο πεντάλεπτο και με είχε στο να μιλάμε επί δύο ώρες; Και γιατί της έκανα για δύο ώρες μέσα στο πάρτι, αλλά δεν της έκανα για μετά; Ποιος ο λόγος να γίνουμε φιλαράκια; Οχι απλώς περναγε την ώρα της. Αυτο.... παρατηρησες κατι ρέμεντι; Εχουν περάσει 22 χρονια και ακομα το θυμαμαι γιατι με ενόχλησε τότε, που οκ εγω ήμουν και είμαι σκληροπετσος. Σκεφτομαι απλως πως θα έπαιρνε μια αναλογη εμπειρία ένα άβγαλτο παιδί και τι μάθημα θα έπαιρνε μέσα από αυτό....Αλλα οκ ετσι ειναι και η ζωή...
    Εγώ σε καταλάβαινω. Είναι κάτι που μπορεί να φαίνεται χαζό και απλό αλλά εσένα στην ψυχολογική κατάσταση και τη φάση της ζωής σου που ήσουν τότε σε πείραξε και ενδόμυχα σε πλήγωσε μέσα σου για αυτό και σου έμεινε ανεξίτηλο όλα αυτά τα χρόνια. Εγώ επειδή είμαι πολύ συναισθηματική και παίρνω στα σοβαρά τους ανθρώπους το έχω πάθει πολλές φορές. Να συμβούν σκηνικά τα οποία αντικειμενικά είναι χαζά και γέλια κι όμως να το πάρω κατάκαρδα γιατί ανάλογο ήταν το συναισθηματικό μου φορτίο. Εγώ από την ιστορία σου καταλαβαίνω ότι η κοπέλα όντως ήθελε να περάσει καλά γιατί δεν είχε τι να κάνει κάτι εκεί πέρα -πιθανότατα Δεν είχε πολλούς γνωστούς;- και αφού ήρθε η ώρα για να φύγει σε σούταρε γιατί όντως όπως λέει ο δήμιος μου μπορεί να την περίμενε κάποιος μέσα στο club η ψυχολογική της φάση να ήταν τέτοια που να μην ήθελε παραπέρα γνωριμίες. Δυστυχώς είναι ένα περιστατικό το οποίο μετά από τόσα χρόνια σε πονάει γιατί πιστεύω ότι ποτέ δεν έμαθες την αλήθεια της συμπεριφοράς της πάρα μοναχα εικασίες από φίλους γνωστούς και τα λοιπά. Μην ξεχνάς ότι ήσουνα αγνωστος και εκεί μπορεί να αισθανόταν κάλα γιατί ήταν γνώριμο το περιβάλλον της αλλά το να σηκωθεί και να φύγει με έναν άγνωστο να πάει σε ένα μέρος στο οποίο μπορεί να ήταν μόνη της μπορεί και να περίμεναν οι φίλες της άρα να σε έπαιρνε μαζί της ,να σε γνώριζαν,δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητο να μην πονειρεύτηκε ,να με φοβήθηκε. ήταν και άλλα χρόνια έτσι;. Δεν θα πω ότι είμαι η εξαίρεση στον κανόνα θεωρώ ότι είναι πολύ ναρκισσιστικο για να μην παρεξηγούμαι. Θα πω ότι ξέρω ότι έχω δύσκολο και πολύ παρεξηγημένο χαρακτήρα αλλά χρυσή πονεμένη καρδιά και πιστεύω ότι δεν είμαι κακός άνθρωπος και όλα αυτά Με μία εμφάνιση καλή θα πω εγώ. Βλέπω γυναίκες που οι άντρες της λένε σκύλες γιατί είναι γκομεναρες,τούμπανα οπως λέτε αλλά μέσα τους άδειες κενές και άλλες που είναι "αδιάφορες" αλλά έχουν καρδιά περιβόλι. Τι γίνεται όταν μία γυναίκα είναι φαινομενικά όμορφη αλλά και ουσιαστικά; Τι γίνεται όταν μία γυναίκα είναι ωραία αλλά έχει και εσωτερικό κόσμο πανέμορφο; Πώς το ξεχωρίζεις ;πώς να καταλάβεις ότι δεν είναι σαν τις άλλες; ότι η εικόνα ξεγελά; Ότι το περιεχόμενο να μετράει το περιτύλιγμα δεν έχει σημασία ;

  10. #40
    garfield
    Guest
    Δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο τα κιλά. Εγώ σε όλη τη δεκαετία των είκοσι ήμουν 55 με 60 κιλά κι όμως δεν είχα επιτυχίες στο άλλο φύλο. Μετα τα 30 στάδια εβαζα κιλα.
    Τώρα είμαι 84 κιλά και δεν έχω λεφτά να πάω σε διατροφολογο, κανω μονο γυμναστική, εχω παρατηρήσει αλλαγές στο σώμα μου αλλά δεν χάνω κιλά.

  11. #41
    garfield
    Guest
    * μετά τα 30 σταδιακά έβαζα κιλα

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by TheShadow View Post
    Εγώ σε καταλάβαινω. Είναι κάτι που μπορεί να φαίνεται χαζό και απλό αλλά εσένα στην ψυχολογική κατάσταση και τη φάση της ζωής σου που ήσουν τότε σε πείραξε και ενδόμυχα σε πλήγωσε μέσα σου για αυτό και σου έμεινε ανεξίτηλο όλα αυτά τα χρόνια. Εγώ επειδή είμαι πολύ συναισθηματική και παίρνω στα σοβαρά τους ανθρώπους το έχω πάθει πολλές φορές. Να συμβούν σκηνικά τα οποία αντικειμενικά είναι χαζά και γέλια κι όμως να το πάρω κατάκαρδα γιατί ανάλογο ήταν το συναισθηματικό μου φορτίο. Εγώ από την ιστορία σου καταλαβαίνω ότι η κοπέλα όντως ήθελε να περάσει καλά γιατί δεν είχε τι να κάνει κάτι εκεί πέρα -πιθανότατα Δεν είχε πολλούς γνωστούς;- και αφού ήρθε η ώρα για να φύγει σε σούταρε γιατί όντως όπως λέει ο δήμιος μου μπορεί να την περίμενε κάποιος μέσα στο club η ψυχολογική της φάση να ήταν τέτοια που να μην ήθελε παραπέρα γνωριμίες. Δυστυχώς είναι ένα περιστατικό το οποίο μετά από τόσα χρόνια σε πονάει γιατί πιστεύω ότι ποτέ δεν έμαθες την αλήθεια της συμπεριφοράς της πάρα μοναχα εικασίες από φίλους γνωστούς και τα λοιπά. Μην ξεχνάς ότι ήσουνα αγνωστος και εκεί μπορεί να αισθανόταν κάλα γιατί ήταν γνώριμο το περιβάλλον της αλλά το να σηκωθεί και να φύγει με έναν άγνωστο να πάει σε ένα μέρος στο οποίο μπορεί να ήταν μόνη της μπορεί και να περίμεναν οι φίλες της άρα να σε έπαιρνε μαζί της ,να σε γνώριζαν,δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητο να μην πονειρεύτηκε ,να με φοβήθηκε. ήταν και άλλα χρόνια έτσι;. Δεν θα πω ότι είμαι η εξαίρεση στον κανόνα θεωρώ ότι είναι πολύ ναρκισσιστικο για να μην παρεξηγούμαι. Θα πω ότι ξέρω ότι έχω δύσκολο και πολύ παρεξηγημένο χαρακτήρα αλλά χρυσή πονεμένη καρδιά και πιστεύω ότι δεν είμαι κακός άνθρωπος και όλα αυτά Με μία εμφάνιση καλή θα πω εγώ. Βλέπω γυναίκες που οι άντρες της λένε σκύλες γιατί είναι γκομεναρες,τούμπανα οπως λέτε αλλά μέσα τους άδειες κενές και άλλες που είναι "αδιάφορες" αλλά έχουν καρδιά περιβόλι. Τι γίνεται όταν μία γυναίκα είναι φαινομενικά όμορφη αλλά και ουσιαστικά; Τι γίνεται όταν μία γυναίκα είναι ωραία αλλά έχει και εσωτερικό κόσμο πανέμορφο; Πώς το ξεχωρίζεις ;πώς να καταλάβεις ότι δεν είναι σαν τις άλλες; ότι η εικόνα ξεγελά; Ότι το περιεχόμενο να μετράει το περιτύλιγμα δεν έχει σημασία ;

    Οι όμορφες γυναίκες τότε ήταν πιο δύσκολες από σήμερα, πολύ πιο δύσκολες ως απλησίαστες. Τότε το σύστημα σε έκρινε καθαρά από εξωτερική εμφάνιση και φράγκα μόνο. Ακόμα και σε μαγαζί να πήγαινες κρινόσουν, υπήρχε το περιβόητο face control που δεν έμπαινες μέσα σε club αν δεν ήσουν πλούσιος, δεν είχες γνωστούς στην πόρτα ή δεν είχες κάποια να σε βάλει μέσα. Τότε ας πούμε για να έμπαινες σε ένα κλαμπ μέσα έπρεπε στανταρ να φορούσες perfecto schott ή Avirex που το πλήρωνες 400 χιλιάδες δραχμές σαν να λέμε 1000 ευρώ, έπρεπε να φορούσες μπότες buffalo τις οποίες τις πλήρωνες στο Κολωνάκι 70 χιλιάρικα, έπρεπε να φοράς τζηνάκι levis 501 το οποίο τότε ειχε 30 χιλιάρικα και φυσικά έπρεπε το χρήμα να ρέει.Τότε ο βασικός μισθός έτσι για την ιστορία ήταν 120 χιλιάδες δραχμές περίπου 350 ευρώ. Ζητούσε λοιπόν τότε η σούπερ γκόμενα από κάποιον να μην τρώει; για 3-4 μήνες ώστε να πάρει το ανάλογο μπουφάν κτλ κτλ.

    Aφού οι πόρτες των κλαμπ λοιπόν τότε είχαν αυτές τις απαιτήσεις, ευνόητο είναι πως και οι top class γυναίκες θα είχαν τα ίδια τουλάχιστον αν όχι υψηλότερα στάνταρ. Η Μύκονος ήταν το must νησί του καλοκαιριού, δηλαδή η τότε γκόμενα θα σου έλεγε θέλω να πάμε διακοπές στη Μύκονο και κάποιες από αυτές είχαν και άλλες προτιμήσεις ιδιαίτερες, όπως το να πινει κόκες ή αν πήγαινε σε κανα κλαμπ πιο προχώ όπως το Amazon ή το +soda έπινε και κανα ecstasy το κουμπι της αγάπης, έτσι το έλεγαν.

    Αυτές λοιπόν οι πολύ όμορφες γκόμενες με τα πολύ υψηλά στάνταρ ήταν για συγκεκριμένο κόσμο, δεν ήταν για όλους και οι περισσότερες είχαν την ίδια κατάληξη, ξεκινούσαν κόκες και καταλήγανε βιζιτούδες για να έχουν να πιούνε. Τότε αν είχες το προαναφερόμενο ντύσιμο και κόκα; είχες την γκόμενα που ήθελες... κάτι το οποίο ήταν πολύ σκληρό για την γενιά μου....

    Τώρα είναι φλώροι οι σημερινοί άνδρες των 25+ φοβούνται να την πέσουν λες και θα τους δαγκώσει κάποια. Πως θα καταλάβουν πως εσύ δεν δαγκώνεις; Τι να σου πω θέμα τυχης είναι. Και εγώ γουστάρω μια στο γυμνατηριο μου που ειναι 35-36 καπου εκεί, αλλά όσο ομορφη όσο καλη και να είναι δεν παω να της την πέσω, όχι γιατί φοβάμαι την απόρριψη, αλλά δεν μου βγαίνει ρε παιδί μου, ναι θα την γούσταρα διπλα μου, αλλά δεν μπορώ να πάω. Και έχει το στυλ που γουστάρω αλλά δεν γίνεται να της την πέσω...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by garfield View Post
    Δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο τα κιλά. Εγώ σε όλη τη δεκαετία των είκοσι ήμουν 55 με 60 κιλά κι όμως δεν είχα επιτυχίες στο άλλο φύλο. Μετα τα 30 στάδια εβαζα κιλα.
    Τώρα είμαι 84 κιλά και δεν έχω λεφτά να πάω σε διατροφολογο, κανω μονο γυμναστική, εχω παρατηρήσει αλλαγές στο σώμα μου αλλά δεν χάνω κιλά.
    Δεν χρειαζεσαι διαιτολόγο για να χάσεις κιλά, μπορώ να σου βγάλω διατροφικό πλάνο εντελώς δωρεάν. Πάντως το χανω με τα κιλά, με το χανω λίπος, ειναι μέρα με τη νυχτα. Μπορει να χανεις λίπος (αυτο παθαίνεις με τη γυμναστικη) αλλα να μην χάνεις κιλά ενίοτε και να παρουσιάζεται αύξηση βάρους επειδή μεγαλώνουν οι μύες. Πρέπει να κάνεις είτε λιπομέτρηση με dexa για να έχεις σημείο αναφοράς, είτε να παρεις δερματοπτυχόμετρο και να μετράς τα χιλιοστα σε διαφορα σημεια του σώματος και να βλέπεις ως μονάδα μέτρησης το ποσοστο λίπους του σώματος που έχεις αν πέφτει ή όχι. Πάντως όπως και να έχει αυτή τη στιγμή κάνεις το 30% που χρειάζεται το σώμα σου λείπει το 70% που είναι η διατροφή για να δώσεις ολοκληρωτικά στο σώμα σου και στο μεταβολισμό σου αυτό που χρειάζεται.

  14. #44
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Και εγώ γουστάρω μια στο γυμνατηριο μου που ειναι 35-36 καπου εκεί, αλλά όσο ομορφη όσο καλη και να είναι δεν παω να της την πέσω, όχι γιατί φοβάμαι την απόρριψη, αλλά δεν μου βγαίνει ρε παιδί μου, ναι θα την γούσταρα διπλα μου, αλλά δεν μπορώ να πάω. Και έχει το στυλ που γουστάρω αλλά δεν γίνεται να της την πέσω...
    Έλα τι;;; Έφυγες!!!! Έφυγες!!!! Κάνε βήμα περιμένω να μου πεις τα νέα δε θα δεχτώ κάτι λιγότερο!!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Έλα τι;;; Έφυγες!!!! Έφυγες!!!! Κάνε βήμα περιμένω να μου πεις τα νέα δε θα δεχτώ κάτι λιγότερο!!
    Δεν την πεφτεις σε αυτήν για κανενα λογο, τελος...

Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 13-06-2012, 02:39
  2. σχεσεις
    By hornet in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 11-02-2010, 12:19
  3. Σχέσεις
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 29-10-2009, 22:16
  4. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58
  5. Σχέσεις...
    By Θεοφανία in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 107
    Last Post: 13-05-2008, 21:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •