κιλά και σχέσεις - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 13 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 192
  1. #46
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Δεν την πεφτεις σε αυτήν για κανενα λογο, τελος...
    Το λόγο θέλω να μάθω

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Το λόγο θέλω να μάθω
    Πιστεψε με, με τοσα χρονια γυπινγκ που εχω στη πλατη μου ξερω ποτε πρεπει και αν πρεπει να την πεσω, τουλαχιστον τωρα ειναι λαθος το timing αν το επιτρεψουν οι συνθηκες πιστεψε με δεν θα χασω την ευκαιρια, ειναι μια παρτιδα σκακι το πεσιμο με αυτη και πρεπει να προετοιμαστει το εδαφος πρωτα. Εγω τη ζωή την αντιμετωπίζω μαθηματικά με πιθανότητες από το πανεπιστήμιο έτσι έχω μάθει να την αντιμετωπίζω και έτσι την αντιμετωπίζω, αυτη τη στιγμή οι πιθανότητες επιτυχίας μου είναι μηδεν. Όταν θα αρχίσει να γέρνει η ζυγαριά προς το μέρος μου, αν συμβεί αυτό, τότε θα γίνει... Για την ώρα δεν πρέπει να γίνει και ευτυχώς που θα την δω από Σεπτέμβριο πάλι! Ασε που η ιδιαιτερότητα μου στην ουσία δεν πρέπει να μου επιτρέψει να της την πέσω...

  3. #48
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Πιστεψε με, με τοσα χρονια γυπινγκ που εχω στη πλατη μου ξερω ποτε πρεπει και αν πρεπει να την πεσω, τουλαχιστον τωρα ειναι λαθος το timing αν το επιτρεψουν οι συνθηκες πιστεψε με δεν θα χασω την ευκαιρια, ειναι μια παρτιδα σκακι το πεσιμο με αυτη και πρεπει να προετοιμαστει το εδαφος πρωτα. Εγω τη ζωή την αντιμετωπίζω μαθηματικά με πιθανότητες από το πανεπιστήμιο έτσι έχω μάθει να την αντιμετωπίζω και έτσι την αντιμετωπίζω, αυτη τη στιγμή οι πιθανότητες επιτυχίας μου είναι μηδεν. Όταν θα αρχίσει να γέρνει η ζυγαριά προς το μέρος μου, αν συμβεί αυτό, τότε θα γίνει... Για την ώρα δεν πρέπει να γίνει και ευτυχώς που θα την δω από Σεπτέμβριο πάλι! Ασε που η ιδιαιτερότητα μου στην ουσία δεν πρέπει να μου επιτρέψει να της την πέσω...
    Θα δούμε από Σεπτέμβριο τότε!

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Από δικές μου γνωστές πολλών δεκαετιών , τι συμπέρασμα έχω βγάλει . Όσες γυναίκες έχουν καλή εμφάνιση , έχουν πολύ περισσότερες προτάσεις. Οπότε τελικά κάνουν πολύ λιγότερες σχέσεις και έχουν πολύ περισσότερες πιθανότητες να μείνουν μόνες στο τέλος. Τελικά δηλαδή ίσως έχουν χειρότερη προσωπική ζωή και από αυτές που είναι πολύ χάλια εμφανισιακά. Δεν το συζητώ καν σε σχέση με τη μέση γυναίκα (από εμφάνιση) . Αυτή που έχει εμφάνιση χάλια , δεν θα χάσει τις ελάχιστες ευκαιρίες της. Η μέτρια, θα αξιοποιήσει αρκετές από τις κάμποσες ευκαιρίες της. Η καλλονή , δεν αισθάνεται τίποτε για τις άπειρες ευκαιρίες της, γιατί οι περισσότεροι είναι συνηθισμένοι άνδρες. Και δεν της λένε τίποτε.
    Θέλει αυτόν που είναι όμορφος σαν τον Πωλ Νούμαν στα νιάτα του, αλλά να είναι και μπρατσαράς να είναι και επιστήμονας να είναι και διάσημος , να είναι και ζάμπλουτος , να έχει και μέγαρο να έχει και 10 λαμπορκίνι , φεράρι , πόρσε, να έχει σκάφος , να έχε ίσως και ιδιωτικό τζετ και παλάτια στο εξωτερικό κτλ κτλ κτλ κτλ ...

    Υπάρχουν τέτοια άνδρες ; Υπάρχουν ... αλλά συνήθως δεν είναι πιστοί . Αν κάτσουν μόνιμα με κάποια , δεν θα είναι συνήθως μικροαστή , μάλλον θα είναι από μεγιστάνες κι αυτή ... συνήθως όμως αλλάζουν γυναίκες πιο συχνά από κάλτσες και εσώρουχα ....

    Έχει πλάκα η ζωή. Για αυτό δεν πρέπει ποτέ να την παίρνεις στα σοβαρά. Άλλωστε κρατάει και λίγο .
    καλα, εχει και φτωχομπινεδες που αλλαζουν γυναικες σαν τα πουκαμισα, επειδη ειναι απιστοι και γοητες, χωρις να εχουν λεφτα. δεν ε χει να κανει...
    εχετε κολλησει μερικοι, οτι χρειαζονται λεφτα για να εχεις πιθανοτητες με μια γυναικα, για να μην ασχοληθειτε με το προβλημα, οτι χρειαζεται επικοινωνιακες δεξιοτητες...

    απο τις "πολυ ωραιες", μονο αυτες που εχουν σαν στοχο τα λεφτα ειναι αυτες που περιγραφεις. δεν ειναι ολες οι πολυ ωραιες gold digers. μερικες μαλιστα εχουν περιουσια οι ιδιες. αυτο δεν σημαινει οτι θα πανε με τον καθενα, οσες δεν κυνηγανε τα λεφτα. πρεπει να τον γουσταρουν. για την εμφανιση του, το μυαλο του, τα ενδιαφεροντα του κλπ. ολοι αυτο δεν κανουμε; ψαχνει κανεις ταιρι που να μην του αρεσει;

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by katran View Post
    Θα σου απαντησω σαν χοντρη για να σου λυσω καποιες αποριες και στερεοτυπα. Εχω παραπανω κιλα τα οποια εχω σχετικα μειωσει, αλλα ποτε δεν θεωρησα τον εαυτο μου φακλανα ή πατοζα (τι σημαινει αληθεια?) για τους εξης λογους. Ντυνομαι παντα ομορφα , δεν θα βαλω κολάν γιατι εχω αυτογνωσια, αλλα θα βαλω ρουχα που ταιριαζουν στο σωμα μου, Ειμαι παντα χτενισμενη, ισιωμενο μαλλακι , ενα κραγιονακι και ομορφα αξεσουαρ. Κυκλοφορω περιποιημενη τελοσπαντων. Στον αντιποδα τωρα βλεπεις εξω γυναικες αδυνατες ομορφες ή ασχημες, αλλά αχτενιστες μ ενα αθλητικο απ το πρωι ως το βραδυ. Γιατι κατα τη γνωμη σου θα προσεξει καποιος εκεινη κι οχι εμενα? (Για την ιστορια αλλά και για να γελασουμε,ειμαι παντρεμενη και μεγαλυτερη σε ηλικια οποτε τα παραπανω κιλα τσιτωνουν και το δερματακι )
    οσο ομορφη και αν ειναι καποια αν δεν ειναι λιγο περιποιημενη δεν λεει
    ακομα και ενα κραγιον ή ενα κτενισμα, σου αλλαζει την οψη και την αυτοπεποιθηση

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    ....
    Αυτές λοιπόν οι πολύ όμορφες γκόμενες με τα πολύ υψηλά στάνταρ ήταν για συγκεκριμένο κόσμο, δεν ήταν για όλους και οι περισσότερες είχαν την ίδια κατάληξη, ξεκινούσαν κόκες και καταλήγανε βιζιτούδες για να έχουν να πιούνε. Τότε αν είχες το προαναφερόμενο ντύσιμο και κόκα; είχες την γκόμενα που ήθελες... κάτι το οποίο ήταν πολύ σκληρό για την γενιά μου....
    ......

    σωπα ρε μαιντ.
    α τα τσαμενα!!! δεν ειχαν την γκομενα ΠΟΥ ΗΘΕΛΑΝ κι αυτο ηταν πολυ σκληρο...
    και γιατι να εχεις την γκομενα που ηθελες αν δεν σε ηθελε εκεινη; δεν ειναι δημοσιας χρησης οι γκομενες. με οποιον γουσταρουν πανε, ακομα κι αν το κριτηριο τους ηταν το λαιφσταιλ της εποχης...

  7. #52
    Quote Originally Posted by TheShadow View Post
    εγω αρχιζω να πιστευω πιο ευκολα βρισκουν γκομενο και για σχεση κιολας-να τρελενεσαι δηλαδη-φακλανες,πατοζες,γυναικες που δε βλεπονται παρα κοπελες αδυνατες,κανονικες,ομορφες ,ταπεινες κτπλ κτπλ αντικειμενικα αποδεκτες....Και μενεις ναν απορρεις τι τους βρισκουν κι εσενα απο μακρια...Και φυσικα οι χοντρες μιαν αυτοπεποιθηση να σοκαρεσαι και αυτοτογνωσια 0
    Μήπως συμβιβάζονται αυτοί που είναι μαζί τους? Ενώ οι αδύνατες, ταπεινές, παρθένες κλπ πακέτο, απλά δεν τους κάνει κανείς κι έτσι δεν κάνουν τίποτα απολύτως με κανέναν μέχρι κι αν προκύψει αυτό που έκτισαν στο νου τους ως ιδανικό?
    γιάννης

  8. #53
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Εμποδίζουν τα κιλά στο να κάνεις σχέση? Η να βρεις κάποιον που να σου αρέσει?
    Με την τελευταία που βγήκα για καφέ για λίγες φορές, την τελευταία φορά όταν είδα κάτω από το πλατύ φόρεμα που φορούσε τους κώλους της να κουνιούνται είπα από μέσα μου όχι, απορρίπτεται.
    Κι έπειτα φόραγε πάντα φαρδύ φόρεμα προφανώς για να μην είναι εμφανή τα κιλά της. Τι έπρεπε να κάνω? Να της πω με τρόπο ή στα ίσια χάσε κιλά? Αλλά, ακόμα και με αυτό δεν ένιωθα μέσα μου αίσθημα έναντι της, ούτε χημεία, παρα μόνο ότι είναι ένας καλός χαρακτήρας που θα μπορούσε να ταίριζε μαζί μου στην καθημερινότητα και τρόπο σκέψης και ζωής μου.
    γιάννης

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Με την τελευταία που βγήκα για καφέ για λίγες φορές, την τελευταία φορά όταν είδα κάτω από το πλατύ φόρεμα που φορούσε τους κώλους της να κουνιούνται είπα από μέσα μου όχι, απορρίπτεται.
    Κι έπειτα φόραγε πάντα φαρδύ φόρεμα προφανώς για να μην είναι εμφανή τα κιλά της. Τι έπρεπε να κάνω? Να της πω με τρόπο ή στα ίσια χάσε κιλά? Αλλά, ακόμα και με αυτό δεν ένιωθα μέσα μου αίσθημα έναντι της, ούτε χημεία, παρα μόνο ότι είναι ένας καλός χαρακτήρας που θα μπορούσε να ταίριζε μαζί μου στην καθημερινότητα και τρόπο σκέψης και ζωής μου.
    οχι, φυσικα! δεν σε αφορα αν θελει να χασει κιλα. δεν εισαι ο γιατρος της, ουτε ο γυμναστης της. εσυ οφειλεις να αποφασισεις με βαση αυτο που ειναι ΤΩΡΑ.
    να πας παρακατω, σε μια που θα σου αρεσει εμφανισιακα, κι αυτην να την αφησεις για καποιον που θα του αρεσει εμφανισιακα.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Μήπως συμβιβάζονται αυτοί που είναι μαζί τους? Ενώ οι αδύνατες, ταπεινές, παρθένες κλπ πακέτο, απλά δεν τους κάνει κανείς κι έτσι δεν κάνουν τίποτα απολύτως με κανέναν μέχρι κι αν προκύψει αυτό που έκτισαν στο νου τους ως ιδανικό?
    συμβιβαζοναι αυτοι που δεν εχουν αλλη επιλογη και πανε για να μην ειναι μονοι. αλλα αν δεις ποσοι κουκλοι, φιτ που καποιες τους κυνηγανε, τα εχουν με υπερβαρες κοπελες, θα καταλαβαινες οτι πολλες τετοιες σχεσεις ειναι επιλογη. ειτε γιατι δεν τους ενοχλουν τα κιλα, ειτε γιατι βρηκαν κοπελα με τοσα αλλα προσοντα που τα παραβλεπουν.
    οσο για τις αδυνατες, ταπεινες παρθενες, δεν ειναι μονες μονο επειδη δεν βρισκουν τον ιδανικο, αλλα και γιατι καμια φορα εχουν περασει τα χρονια της πρωτης επαφης και δεν τολμανε να πουν οτι ειναι παρθενες και να κανουν μια αρχη..

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σωπα ρε μαιντ.
    α τα τσαμενα!!! δεν ειχαν την γκομενα ΠΟΥ ΗΘΕΛΑΝ κι αυτο ηταν πολυ σκληρο...
    και γιατι να εχεις την γκομενα που ηθελες αν δεν σε ηθελε εκεινη; δεν ειναι δημοσιας χρησης οι γκομενες. με οποιον γουσταρουν πανε, ακομα κι αν το κριτηριο τους ηταν το λαιφσταιλ της εποχης...
    Φυσικα καμια διαφωνια με οποιον γουσταρουν πανε.... βεβαια θα διαφωνησω λιγο για το ΔΧ γιατι με 30 χιλιαρικα τοτε καποιες γινονταυσαν ΔΧ αλλα μικρη σημασία έχει....

  12. #57
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Με την τελευταία που βγήκα για καφέ για λίγες φορές, την τελευταία φορά όταν είδα κάτω από το πλατύ φόρεμα που φορούσε τους κώλους της να κουνιούνται είπα από μέσα μου όχι, απορρίπτεται.
    Κι έπειτα φόραγε πάντα φαρδύ φόρεμα προφανώς για να μην είναι εμφανή τα κιλά της. Τι έπρεπε να κάνω? Να της πω με τρόπο ή στα ίσια χάσε κιλά? Αλλά, ακόμα και με αυτό δεν ένιωθα μέσα μου αίσθημα έναντι της, ούτε χημεία, παρα μόνο ότι είναι ένας καλός χαρακτήρας που θα μπορούσε να ταίριζε μαζί μου στην καθημερινότητα και τρόπο σκέψης και ζωής μου.
    Ρε συ χαχαχαα
    Και εγώ είχα δει έναν που βγαίναμε ένα διάστημα και είχε κιλά. Εντάξει και;
    Ή τον θες ή δεν τον θες. Αυτά είναι. Δε γίνεται αλλιώς. Δε λες στον άλλον χάσε κιλά. Αν θέλει θα χάσει μόνος του. Εμένα δε με πειραζαν τα κιλά του ίσως επειδή έχω και γω κιλά. Βέβαια αυτός είχε ξεφύγει αρκετά. Αλλά και πάλι...κ*υλωνα μαζί του...δεν έχει να λέει κάτι αυτό ...απλά δεν ήθελα σχέση μαζί του γιατί φοβόμουν πάντα φοβόμουν..Μόνο τώρα μού ήρθε η αναλαμπή να ξυπνήσω και να ξεπεράσω τους φόβους μου να κάνω κάτι για το μέλλον μου και να μη μ*λακίζομαι....αλλά ξέρεις τι; Τον θυμάμαι ακόμα γιατί είχε αξιοπρέπεια δεν ήταν ξεφτιλισμενος. Ήταν σοβαρός και σταρατος σε όσα έλεγε. Δεν έπαιζε. Ε λοιπόν κάτι τέτοιο θέλω. Τώρα βέβαια γ*μησε το γιατί πέταξε το πουλάκι. Αλλά ξέρεις τι; Είναι θέμα τάιμινγκ

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Φυσικα καμια διαφωνια με οποιον γουσταρουν πανε.... βεβαια θα διαφωνησω λιγο για το ΔΧ γιατι με 30 χιλιαρικα τοτε καποιες γινονταυσαν ΔΧ αλλα μικρη σημασία έχει....
    παλι κανεις λαθος. αυτη που ερχεται με 30κ, δεν ειναι ΔΧ, ειναι επαγγελματιας. δικαιωμα της. αν τα εχεις και θα πηγαινες πληρωνοντας για σεξ με καποια που δωρεαν ουτε να στον δει, πληρωσε και πηγαινε. αλλα ΔΧ, δεν ειναι...

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    παλι κανεις λαθος. αυτη που ερχεται με 30κ, δεν ειναι ΔΧ, ειναι επαγγελματιας. δικαιωμα της. αν τα εχεις και θα πηγαινε πληρωνοντας με καποια που δωρεαν ουτε να στον δει, πληρωσε και πηγαινε. αλλα ΔΧ, δεν ειναι...
    Οχι δεν ειναι επαγγελματίας, δεν καταλαβες καλα, δεν της δινεις 30 χιλιαρικα στο χέρι, απλως μοιράζεσαι αυτό που πληρωσες και απόκτησες με 30 χιλιαρικα...

  15. #60
    garfield
    Guest
    mindcrime συμφωνώ ότι η δεκαετία 90 είναι υπερεκτιμημένη βέβαια τότε ήταν πιο εύκολο να βρεις δουλειά και με λιγότερα προσόντα γιατί δεν υπήρχε τόση ανεργία από την άλλη όμως όλοι τότε σε έκριναν απο τα λεφτά και την εμφάνισή δηλαδή τα επώνυμα ρούχα.
    Επίσης τότε η λέξη μπουλινγκ ήταν άγνωστη, πολλές κοπέλες παθαιναν νευρική ανορεξία από τις δίαιτες για να ταιριάζουν με τα πρότυπα της εποχής που ηταν τα πολυ αδύνατα μοντελα, ενώ τώρα μπορεί ένας άνθρωπος και με λιγότερα χρήματα να περιποιηθεί τον εαυτό του δεν χρειάζεται να ξοδέψει μια περιουσία σε ρουχα, παπούτσια, κομμωτήρια κλπ. όπως τότε.
    Απλώς τη νοσταλγούμε αυτή τη δεκαετία για τη μουσική, τις ταινίες και την ανεμελιά που υπήρχε τότε σε σχέση με τη σημερινή εποχή.

Page 4 of 13 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 13-06-2012, 01:39
  2. σχεσεις
    By hornet in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 11-02-2010, 11:19
  3. Σχέσεις
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 29-10-2009, 21:16
  4. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58
  5. Σχέσεις...
    By Θεοφανία in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 107
    Last Post: 13-05-2008, 20:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •