κιλά και σχέσεις - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 192
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,646
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Οχι δεν ειναι επαγγελματίας, δεν καταλαβες καλα, δεν της δινεις 30 χιλιαρικα στο χέρι, απλως μοιράζεσαι αυτό που πληρωσες και απόκτησες με 30 χιλιαρικα...
    οταν πρεπει να εχεις δωσει 30 χιλιαδες για να σου μιλησει, ειτε της τα δωσεις σε μετρητα ειτε σε ειδος, το ιδιο πραγμα ειναι.

  2. #62
    TheShadow
    Guest
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Οι όμορφες γυναίκες τότε ήταν πιο δύσκολες από σήμερα, πολύ πιο δύσκολες ως απλησίαστες. Τότε το σύστημα σε έκρινε καθαρά από εξωτερική εμφάνιση και φράγκα μόνο. Ακόμα και σε μαγαζί να πήγαινες κρινόσουν, υπήρχε το περιβόητο face control που δεν έμπαινες μέσα σε club αν δεν ήσουν πλούσιος, δεν είχες γνωστούς στην πόρτα ή δεν είχες κάποια να σε βάλει μέσα.
    Αυτές λοιπόν οι πολύ όμορφες γκόμενες με τα πολύ υψηλά στάνταρ ήταν για συγκεκριμένο κόσμο, δεν ήταν για όλους και οι περισσότερες είχαν την ίδια κατάληξη, ξεκινούσαν κόκες και καταλήγανε βιζιτούδες για να έχουν να πιούνε. Τότε αν είχες το προαναφερόμενο ντύσιμο και κόκα; είχες την γκόμενα που ήθελες... κάτι το οποίο ήταν πολύ σκληρό για την γενιά μου
    Τώρα είναι φλώροι οι σημερινοί άνδρες των 25+ φοβούνται να την πέσουν λες και θα τους δαγκώσει κάποια. Πως θα καταλάβουν πως εσύ δεν δαγκώνεις; Τι να σου πω θέμα τυχης είναι. Και εγώ γουστάρω μια στο γυμνατηριο μου που ειναι 35-36 καπου εκεί, αλλά όσο ομορφη όσο καλη και να είναι δεν παω να της την πέσω, όχι γιατί φοβάμαι την απόρριψη, αλλά δεν μου βγαίνει ρε παιδί μου, ναι θα την γούσταρα διπλα μου, αλλά δεν μπορώ να πάω. Και έχει το στυλ που γουστάρω αλλά δεν γίνεται να της την πέσω...
    Πολυ λυπητερα αυτα που λες.Εγω ειχα στο μυαλο μου οτι εκεινες τις δεκαετιες υπηρχε μεγαλυτερος ρομαντισμος και αυθεντικες σχεσεις.Οι ερωτες που βλεπαμε στις ταινιες και λεμε απο μεσα μας"Αχ μακαρι να το ζησω κι εγω".Οι ανθρωποι απομακρυνονται μεταξυ τους.Γκρεμιζουν γεφυρες και δεν χτιζουν πια.Δυστυχως ολα για το συμφερον ολα για την καλοπεραση.Αληθινες ανθρωπινες σχεσεις,τι δυκολο πραγμα...
    Η γυναικα που αναφερεις αν πιστευεις οτι γνωριζοντας τη ,θα ταιριαζανε τα χνωτα σας δεν εχεις να χασεις κατι απο το να την πλησιασεις γιατι και αυτη μπορει να ενδιαφερεται και με την αδρανεια σου να πιστευει οτι δε τη θες.Ποιος ειναι ο λογος που δεν θες να προσπαθησεις εφοσον ειναι στο μουντ σου.?

  3. #63
    TheShadow
    Guest
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Μήπως συμβιβάζονται αυτοί που είναι μαζί τους? Ενώ οι αδύνατες, ταπεινές, παρθένες κλπ πακέτο, απλά δεν τους κάνει κανείς κι έτσι δεν κάνουν τίποτα απολύτως με κανέναν μέχρι κι αν προκύψει αυτό που έκτισαν στο νου τους ως ιδανικό?
    Μπορει να συμβαινει κι αυτο σε καποιες περιπτωσεις αλλα αν συμβαινει ,δεν ριχνεις τον εαυτο σου αν τα γουστα σου ειναι αλλα με το να εισαι με καποιον που σου εκατσε χωρις να σ αρεσει στ αληθεια μονο και μονο γιατι πιστευεις δε θα βρεις καποιον πιο κοντα σε αυτο που σε ελκυει?Συμβιβασμο επισης θα κανεις αν ο χαρακτηρας του σε μαγευει και το εμφανισιακο το προσπερνας.Το καλυτερο απο ολα γιατι τοτε θα αγαπησεις και το εμφανισιακο.Πολλες γυναικες-συμπεριλανβανομενου και εμου- αθελα τους κανουν να πιστευουν οι αντρες οτι εχουν ενα ιδανικο καλουπι και δε καταγιγνονται σε κατι λιγοτερο.Αυτο ειναι λαθος..Υπαρχουν κι αυτες που το εχουν.Η ειδοποιος διαφορα τους ομως ειναι ολοφανερη...

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,755
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Εμποδίζουν τα κιλά στο να κάνεις σχέση? Η να βρεις κάποιον που να σου αρέσει?
    ασφαλως και τα παραπανησια κιλα εμποδιζουν και μαλιστα οσο περισσοτερα ειναι τοσο πιο πολυ συμβαινει.

    ας πουμε αν μια ευσωμη θελει να κανει σχεση με εναν πλουσιο δεν θα το καταφερει ποτε γιατι αυτος θα εχει παντα την επιλογη να το κανει με μια ομορφη.

    υπαρχουν και αλλες περιπτωσεις που το παχος στεκεται εμποδιο στις σχεσεις μεταξυ των ανθρωπων θα το μελετησω το θεμα και θα επανελθω

  5. #65
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    18
    Εξαρτάται πόσα παραπάνω κιλά θα έλεγα.
    Το να σαι υπέρβαρος/παχύσαρκος είναι μια νόσος. Δεν θεωρώ ότι είναι περισσότερο ή λιγότερο κακό για τους άντρες και τις γυναίκες αν και έχω την αίσθηση ότι το νήμα αυτό σχολιάζει τις γυναίκες. Υπάρχει το κλασικό επιχείιρημα ότι δεν ξέρεις, μπορεί να υπάρχει λόγος υγείας (με αγαπημένο όλων των υπερθυρεοειδισμό). Όμως το νόημα αυτού του τόπικ είναι το δια ταύτα. Δεν θα βρει ο άλλος απωθητικό ένα άτομο που είναι πολλά κιλά επειδή τρώει μόνο junk food αλλά ελκυστικό αν προκύπτει από θέμα υγείας. Οπότε συγκινητικό μεν να υπάρχει νόσος, αδιάφορο δε ως προς το αποτέλεσμα.

    Για μενα η παχυσαρκία είναι μια μάστιγα που πρέπει να καταπολεμηθεί. Όσο κρυβόμαστε πίσω από το δάκτυλο μας και προβάλουμε παχύσαρκα άτομα ως περήφανα για το σώμα τους βάζουμε μια πρόκα παραπάνω στο φέρετρό τους.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εγώ με ΔΜΣ από 29 μέχρι 33.50 σε όλη την ενήλικη ζωή μου ποτέ δεν είχα θέμα πάντως.

  7. #67
    garfield
    Guest
    Εγώ προσωπικά δεν θέλω να χάσω κιλά ούτε πιστεύω ότι η ζωή μου θα αλλάξει αν τα χάσω. Είμαι 84 κιλά και δεν με ενδιαφέρει να τα χάσω.
    Δηλαδή αν είχα καλό μεταβολισμό θα ήθελα να τα χάσω χωρίς προσπάθεια αλλά δεν πρόκειται να κάτσω να σκάσω κι ολας.
    Διότι και όταν ήμουν 55 κιλά και 20 χρονών ούτε τότε οι άντρες με πρόσεχαν, νομίζω ότι με κατατάσσουν στο μυαλό τους στην κατηγορία της τριτοτεταρτης δηλαδή μιας γυναίκας που θα περάσουν λιγο χρόνο μέχρι να βρουν κάτι καλύτερο. Αυτο το καταλαβαινα και το διαισθανομουν από μικρή χωρίς να μου το πουν.
    Το θέμα είναι ότι οι γύρω μου με έχουν πρήξει με τα κιλά και ο ψυχίατρος μου με έχει πρήξει και δεν ξέρω κατά πόσο αυτό θεωρείται ψυχολογική υποστήριξη.
    Πάντως τα κιλά δεν παίζουν ρόλο για να κάνεις σχέση και το ζωντανό παράδειγμα είμαι εγώ.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by garfield View Post
    Εγώ προσωπικά δεν θέλω να χάσω κιλά ούτε πιστεύω ότι η ζωή μου θα αλλάξει αν τα χάσω. Είμαι 84 κιλά και δεν με ενδιαφέρει να τα χάσω.
    Δηλαδή αν είχα καλό μεταβολισμό θα ήθελα να τα χάσω χωρίς προσπάθεια αλλά δεν πρόκειται να κάτσω να σκάσω κι ολας.
    Διότι και όταν ήμουν 55 κιλά και 20 χρονών ούτε τότε οι άντρες με πρόσεχαν, νομίζω ότι με κατατάσσουν στο μυαλό τους στην κατηγορία της τριτοτεταρτης δηλαδή μιας γυναίκας που θα περάσουν λιγο χρόνο μέχρι να βρουν κάτι καλύτερο. Αυτο το καταλαβαινα και το διαισθανομουν από μικρή χωρίς να μου το πουν.
    Το θέμα είναι ότι οι γύρω μου με έχουν πρήξει με τα κιλά και ο ψυχίατρος μου με έχει πρήξει και δεν ξέρω κατά πόσο αυτό θεωρείται ψυχολογική υποστήριξη.
    Πάντως τα κιλά δεν παίζουν ρόλο για να κάνεις σχέση και το ζωντανό παράδειγμα είμαι εγώ.
    Μιλάς πολύ άσχημα για τον εαυτό σου. Καμία γυναίκα δεν είναι τριτοτεταρτη.
    Τα κιλά κάποιος τα χάνει και για λόγους υγείας,όχι μόνο εμφάνισης.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,755
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Καμία γυναίκα δεν είναι τριτοτεταρτη.
    .
    ειναι σαφες τι λεει.

    ούτε τότε οι άντρες με πρόσεχαν, νομίζω ότι με κατατάσσουν στο μυαλό τους στην κατηγορία της τριτοτεταρτης.
    ασφαλως υπαρχουν τετοιες γυναικες οπως και αντρες. δηλαδη τι νομιζεις οτι σκεφτεαι μια γυναικα για εναν ανεργο η για ενα κοντο;

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by TheShadow View Post
    Πολυ λυπητερα αυτα που λες.Εγω ειχα στο μυαλο μου οτι εκεινες τις δεκαετιες υπηρχε μεγαλυτερος ρομαντισμος και αυθεντικες σχεσεις.Οι ερωτες που βλεπαμε στις ταινιες και λεμε απο μεσα μας"Αχ μακαρι να το ζησω κι εγω".Οι ανθρωποι απομακρυνονται μεταξυ τους.Γκρεμιζουν γεφυρες και δεν χτιζουν πια.Δυστυχως ολα για το συμφερον ολα για την καλοπεραση.Αληθινες ανθρωπινες σχεσεις,τι δυκολο πραγμα...
    Η γυναικα που αναφερεις αν πιστευεις οτι γνωριζοντας τη ,θα ταιριαζανε τα χνωτα σας δεν εχεις να χασεις κατι απο το να την πλησιασεις γιατι και αυτη μπορει να ενδιαφερεται και με την αδρανεια σου να πιστευει οτι δε τη θες.Ποιος ειναι ο λογος που δεν θες να προσπαθησεις εφοσον ειναι στο μουντ σου.?
    Τι λες τωρα Νιτρο και Κωστοπουλος να μας ξεβλαχεβει ετσι δεν ειχε πει; ε αυτο... Εχω πολλα κατα ειναι περισσοτερα τα κατα και δυστυχως εδω δεν ειναι win-win αλλα win-lose

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Επειδή διαβασα τι γράφατε για το τι ψάχνουν οι εμφανίσιμες γυναικες.
    Εγω ψάχνω έναν άντρα γυρω στα 30 να δουλευει (δεν λεω να ναι ζαμπλουτος αλλα θα θελα να ναι καλα σε αυτον τον τομεα), να μην ειναι τσιγκούνης, να με αγαπαει, να με νοιαζεται, να θελει να με ακουει, ναι χει ισχυρή εμπάθεια, να ναι εμφανίσιμος ή εμενα εστω να μου αρεσει (αλλα ασχημος και να μου αρεσει δυσκολο, εννοω πως δεν χρειαζεται να ναι και ο κουκλος) και να χει γοητεία. Δεν μου αρκει απλα να δω εναν ομορφο αντικειμενικα αλλα να μην με ελκύει. Θελω να χει κατι μαγνητικό πανω του και να χει βάθος. Να μην κοιταει την μια και την αλλη, αλλα να θελει μονο εμενα. Να μην κερατωνει φυσικα! Να έχουμε έναν ισχυρό ψυχικό δεσμό. Και να μην ειναι χαζός ή αγαθιάρης γιατι θα με εκνευρίζει αν λεει χαζα. Επίσης να μην ειναι ψευτης, νάρκισσος και να μην χειραγωγεί τους ανθρώπους. Και προφανως να υπαρχει συναισθηματικη και σεξουαλικη χημεια κλπ.

    Ε δεν υπαρχει αυτο ΠΟΥΘΕΝΑ! Εγω προσωπικα δεν μπορω να βρω κανεναν τετοιον !
    Οχι τετοιον δεν μπορω να βρω, εδω δεν μπορω να βρω ουτε εναν να πληρεί έστω 3 από τα παραπάνω που ανέφερα!!!!!!! Βασικα ολοι σχεδον οι άντρες εχουν τα ακριβώς αντιθετα χαρακτηριστικά από όσα περιέγραψα!

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by little View Post
    Επειδή διαβασα τι γράφατε για το τι ψάχνουν οι εμφανίσιμες γυναικες.
    Εγω ψάχνω έναν άντρα γυρω στα 30 να δουλευει (δεν λεω να ναι ζαμπλουτος αλλα θα θελα να ναι καλα σε αυτον τον τομεα), να μην ειναι τσιγκούνης, να με αγαπαει, να με νοιαζεται, να θελει να με ακουει, ναι χει ισχυρή εμπάθεια, να ναι εμφανίσιμος ή εμενα εστω να μου αρεσει (αλλα ασχημος και να μου αρεσει δυσκολο, εννοω πως δεν χρειαζεται να ναι και ο κουκλος) και να χει γοητεία. Δεν μου αρκει απλα να δω εναν ομορφο αντικειμενικα αλλα να μην με ελκύει. Θελω να χει κατι μαγνητικό πανω του και να χει βάθος. Να μην κοιταει την μια και την αλλη, αλλα να θελει μονο εμενα. Να μην κερατωνει φυσικα! Να έχουμε έναν ισχυρό ψυχικό δεσμό. Και να μην ειναι χαζός ή αγαθιάρης γιατι θα με εκνευρίζει αν λεει χαζα. Επίσης να μην ειναι ψευτης, νάρκισσος και να μην χειραγωγεί τους ανθρώπους. Και προφανως να υπαρχει συναισθηματικη και σεξουαλικη χημεια κλπ.

    Ε δεν υπαρχει αυτο ΠΟΥΘΕΝΑ! Εγω προσωπικα δεν μπορω να βρω κανεναν τετοιον !
    Οχι τετοιον δεν μπορω να βρω, εδω δεν μπορω να βρω ουτε εναν να πληρεί έστω 3 από τα παραπάνω που ανέφερα!!!!!!! Βασικα ολοι σχεδον οι άντρες εχουν τα ακριβώς αντιθετα χαρακτηριστικά από όσα περιέγραψα!
    Τι εννοεις με το θα θελα να ειναι καλα σε αυτο το τομέα; Οικονομικά; Αν για παραδειγμα ενα παιδι 29 ετών δουλευει αλλα παιρνει 750-800 ευρώ σου κάνει ή θα ήθελες καποιον που να παίρνει πολλά περισσότερα; Εσύ εργάζεσαι; Αν ναι θα ήθελες να μας πεις τι ωράριο και τι μισθό παίρνεις;

  13. #73
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by little View Post
    Επειδή διαβασα τι γράφατε για το τι ψάχνουν οι εμφανίσιμες γυναικες.
    Εγω ψάχνω έναν άντρα γυρω στα 30 να δουλευει (δεν λεω να ναι ζαμπλουτος αλλα θα θελα να ναι καλα σε αυτον τον τομεα), να μην ειναι τσιγκούνης, να με αγαπαει, να με νοιαζεται, να θελει να με ακουει, ναι χει ισχυρή εμπάθεια, να ναι εμφανίσιμος ή εμενα εστω να μου αρεσει (αλλα ασχημος και να μου αρεσει δυσκολο, εννοω πως δεν χρειαζεται να ναι και ο κουκλος) και να χει γοητεία. Δεν μου αρκει απλα να δω εναν ομορφο αντικειμενικα αλλα να μην με ελκύει. Θελω να χει κατι μαγνητικό πανω του και να χει βάθος. Να μην κοιταει την μια και την αλλη, αλλα να θελει μονο εμενα. Να μην κερατωνει φυσικα! Να έχουμε έναν ισχυρό ψυχικό δεσμό. Και να μην ειναι χαζός ή αγαθιάρης γιατι θα με εκνευρίζει αν λεει χαζα. Επίσης να μην ειναι ψευτης, νάρκισσος και να μην χειραγωγεί τους ανθρώπους. Και προφανως να υπαρχει συναισθηματικη και σεξουαλικη χημεια κλπ.

    Ε δεν υπαρχει αυτο ΠΟΥΘΕΝΑ! Εγω προσωπικα δεν μπορω να βρω κανεναν τετοιον !
    Οχι τετοιον δεν μπορω να βρω, εδω δεν μπορω να βρω ουτε εναν να πληρεί έστω 3 από τα παραπάνω που ανέφερα!!!!!!! Βασικα ολοι σχεδον οι άντρες εχουν τα ακριβώς αντιθετα χαρακτηριστικά από όσα περιέγραψα!

    Είσαι σίγουρη ότι ξέρεις τι σημαίνει εμπάθεια ή ελπίζεις να σημαίνει το ίδιο με το empathy? Ενσυναίσθηση είνα η λέξη που εννοείς.
    μπάθεια θηλυκό

    Εμπάθεια: έντονα αρνητικά συναισθήματα, εχθρότητα, πάθος εναντίον κάποιου
    ↪ Η εμπάθεια απέναντι στον Χ τον κάνει να χάνει τη συνηθισμένη ψυχραιμία και ευθυκρισία του.

    btw, εσύ θα είσαι γενναιόδωρη μαζί του ή θες απλά να μην είναι αυτός τσιγκούνης;

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Casper111 View Post
    Είσαι σίγουρη ότι ξέρεις τι σημαίνει εμπάθεια ή ελπίζεις να σημαίνει το ίδιο με το empathy? Ενσυναίσθηση είνα η λέξη που εννοείς.
    μπάθεια θηλυκό

    Εμπάθεια: έντονα αρνητικά συναισθήματα, εχθρότητα, πάθος εναντίον κάποιου
    ↪ Η εμπάθεια απέναντι στον Χ τον κάνει να χάνει τη συνηθισμένη ψυχραιμία και ευθυκρισία του.

    btw, εσύ θα είσαι γενναιόδωρη μαζί του ή θες απλά να μην είναι αυτός τσιγκούνης;
    https://www.tilestwra.com/i-diafora-...erocho-vinteo/

    Εξυπνακιας πηγες να το παίξεις; Το empathy εσυ απο που λες να βγαίνει ;

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Καλα ρε παιδια εδω πιο πανω λεγατε πως οι πολύ εμφανίσιμες θελουν να χεις 10 αυτοκίνητα και αλλα ΠΟΛΛΑ και εγω επειδη ειπα αν δουλευει και να μην ειναι τσιγκούνης πέσατε να με φάτε;
    Εδω αλλες μη εμφανίσιμες ξερω που εχουν εναν και τους τα πληρωνει ολα και ειναι πλουσιες και αυτες δεν εχουν μία! Και μην μου πειτε για χαρακτήρα και τετοια ούτε μορφωση εχουν ιδιαίτερη, και μια ξερω μιλαει και νομιζεις ειναι 80 χρονών !
    Οσοι απο εσας λοιπον θέλετε τις κουκλαρες ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΜΟΝΤΕΛΑ; Αυτο πείτε μου μονο ! Και μονο στο χρημα σας ποναει....ΕΝΑ ΚΑΡΟ πραγματα ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ εσεις οι αντρες ανεφερα. Αλλα εκει δεν σας πείραξε.
    Last edited by little; 05-06-2022 at 12:28.

Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 13-06-2012, 01:39
  2. σχεσεις
    By hornet in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 11-02-2010, 11:19
  3. Σχέσεις
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 29-10-2009, 21:16
  4. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58
  5. Σχέσεις...
    By Θεοφανία in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 107
    Last Post: 13-05-2008, 20:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •