Ο αντρας μου θέλει να "ανοίξουμε" τη σχέση μας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    5

    Ο αντρας μου θέλει να "ανοίξουμε" τη σχέση μας

    Γειά σας παιδιά, καινούργια στο φόρουμ και προβληματισμένη.
    Με τον σύντροφό μου είμαστε μαζί 15 χρόνια (απ τα 22 και οι δύο), τα τελευταία 6 παντρεμένοι. Η σχέση πολύ καλη. Γελάμε, επικοινωνούμε, πολύ καλό σεξ, κάνουμε πράματα μαζί. Μια χαρά. Πριν απο μία περίπου εβδομάδα μου έσκασε τη βόμβα οτί θέλει να ανοίξουμε τη σχέση μας και να αρχίσουμε να "βλέπουμε" (έτσι το έθεσε) κι άλλους ανθρώπους.Η αιτιολογία του ότι είμαστε μαζί από παιδιά σχεδόν (και οι δυο είχαμε κάνει σεξ με ένα μόνο άλλο άτομο πριν τα φτιάξουμε) και ότι ενώ θέλει να είμαστε μαζί δεν θέλει να περάσει τη ζωή του έχοντας ερωτικές εμπειρίες με δύο μονο άτομα. Θέλει να "γνωρίσει και άλλα σώματα" και το ίδιο θέλει και για μένα....¨Επεσα λίγο απ τα σύννεφα. Τον ρώτησα πως θα γίνει αυτό δηλαδη και μου είπε ότι τα πρακτικά θα τα βρούμε. Είπαμε πολλα και καθησυχαστικά και τρομακτικά και το ρεζουμέ για να μην μακρυγορώ είναι οτί του ζήτησα χρόνο να το δουλέψω με κάποιον τρόπο.
    Μια βδομάδα έχει περάσει, το θέμα δεν έχει ξανααναφερθεί, αυτος είναι γλυκός και φυσιολογικός όπως πάντα αλλά εγω βράζω στο ζουμί μου. Η μαύρη αλήθεια είναι ότι κι εγώ έχω επιθυμίσει άλλους άντρες και έχω θεωρητικά σκεφτεί στο παρελθόν πως θα ήταν ο Χ η Ψ στο κρεβάτι κλπ. Άλλα φοβάμαι πολύ. Αύτος είναι πεπεισμένος ότι μόνο καλό θα μας κάνει. Εμένα μ έχει ζώσει η μαύρη ανασφάλεια. Διαβάζω και γιά την πολυστυντροφικότιτα και όλα αυτά και είναι γεμάτη κανόνες, τι πρέπει, τι δεν πρέπει. Ουφ!! Η μονογάμια είναι απλή και ξεκάθαρη το άλλο είναι μπέρδεμα... Τέλος πάντων, δεν το έχω μιλήσει με κανέναν φίλο ακόμη και προτήμισα να το μοιραστώ εδώ πρώτα. Τι κάνουμε τώρα? Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Κάντο εφόσον το ζήτησε και το θέλει πρέπει να σεβαστείς τα θέλω του επειδή τον αγαπάς και αν δεν είναι κάτι που να ξεπερνάει τόσο πολύ τα όρια σου, θα σου κάνει και σένα καλό. Εσύ η ίδια λες ότι και εσύ έχεις ανάγκες. Μπορείς να δοκιμάσεις να κάνετε μια συμφωνία για μια φορά να δεις πως είναι.
    Μήπως σκέφτεσαι διάφορα άλλα που σε πληγώνουν;
    Προτιμότερο είναι να κρατήσεις τη σκέψη σου συγκεντρωμένη μόνο στην πράξη που θέλει να κάνετε και όχι στα τριγύρω
    Δοκίμασε μια φορά να δεις χωρίς να φοβηθείς
    Άλλωστε αν δεν το κάνεις θα είναι άδικο και για σένα και γι'αυτόν
    Το ξέρω ότι μπορεί να φοβάσαι το σίγουρο αλλά κάποια στιγμή θα γινόταν και αυτό. Είναι μια δοκιμασία

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    548
    Τις αρρωστιες σκεψου μονο!

  4. #4
    Κατά τα άλλα καποιοι εδώ μέσα λενε ότι υπάρχουν τα τέλεια ζευγαρια που είναι ευτυχισμενα μια ζωή και έχουν κοινα αγαπιουνται και είναι μοναγαμικοι.ήθελα να ξερά για ταινιες στην τηλεόραση μιλανε?
    Όσο για την δική σας περίπτωση αν δεν θες και σε προβληματιζει μη το κάνεις. Με το δίκιο σου σε εχει ζωσει η μαύρη ανασφαλεια.θεωρώ ότι αν ο καθενας ξεκινήσει να βγαινει με αλλους έχει τελειωσει το παιχνίδι. Αλλωστε υπάρχει πιθανότητα ένας από τους δύο να ερωτευτει τον εκαστοτε σύντροφο.σκέφτηκε ο άντρας σου αν ερωτευτεις άλλον τι θα κανει?κι αν εσύ βρεις ερωτικους συντροφους και αυτός δεν βρει καμια?η αν συμβεί το αντίθετο? Μπέρδεμα.
    Last edited by Αποστολια; 04-06-2022 at 08:54.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    δεν καταλαβαινω τι σκεφτεσαι και ξανασκεφτεσαι και προσπαθεις να χωνεψεις. το σεξ δεν ειναι πικρο φαρμακο.
    ο καθενας ξερει πολυ καλα τι θελει και τι δεν θελει στην σχεση του και στην ζωη του.
    αν δεν σου ταιριαζει, σου ξυνιζει και ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ να προσαρμοστεις, οχι επειδη ειναι δικη σου αναγκη, αλλα επειδη στο ζητησε καποιος, ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ. να κανεις μονο οτι θες εσυ, οχι οτι σου σερβιρουν οι αλλοι. ακομα και ο ανδρας σου των 15 χρονων σχεσης.

    μετα απο 15 χρονια το θυμηθηκε;;; πιο πιθανο ειναι να εχει βρει καποια αλλη και να θελει ελευθερο πεδιο δρασης να μην ζοριστει. αν ηταν το στυλ των σχεσεων που θελει, θα στο ελεγε απ την αρχη.
    παιδια, εχετε;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Κατά τα άλλα καποιοι εδώ μέσα λενε ότι υπάρχουν τα τέλεια ζευγαρια που είναι ευτυχισμενα μια ζωή και έχουν κοινα αγαπιουνται και είναι μοναγαμικοι.ήθελα να ξερά για ταινιες στην τηλεόραση μιλανε?
    Όσο για την δική σας περίπτωση αν δεν θες και σε προβληματιζει μη το κάνεις. Με το δίκιο σου σε εχει ζωσει η μαύρη ανασφαλεια.θεωρώ ότι αν ο καθενας ξεκινήσει να βγαινει με αλλους έχει τελειωσει το παιχνίδι. Αλλωστε υπάρχει πιθανότητα ένας από τους δύο να ερωτευτει τον εκαστοτε σύντροφο.σκέφτηκε ο άντρας σου αν ερωτευτεις άλλον τι θα κανει?κι αν εσύ βρεις ερωτικους συντροφους και αυτός δεν βρει καμια?η αν συμβεί το αντίθετο? Μπέρδεμα.
    Αυτοι ειναι αβγαλτοι και του βγηκε απωθημενο, τωρα ο αλλος θα πηγαινει σε swingers και τα γνωστά.... ε στο τελος θα τα σπασουνε κιολας και θα ησυχασουνε...

  7. #7
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Αυτοι ειναι αβγαλτοι και του βγηκε απωθημενο, τωρα ο αλλος θα πηγαινει σε swingers και τα γνωστά.... ε στο τελος θα τα σπασουνε κιολας και θα ησυχασουνε...
    Σωστό σε βρισκω.
    Εγω σκεφτηκα ότι είναι ο παντρεμενος που βγαινω και της το σερβιρει να βγαινουν και με αλλους.ταιριαζουν και οι ηλικιες που εχουν χαχα.ο καθενας με τον πόνο του εδω μέσα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Αυτοι ειναι αβγαλτοι και του βγηκε απωθημενο, .
    ειναι φυσιολογικο για εναν αντρα να θελει να κανει σεξ με πολλες γυναικες.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ειναι φυσιολογικο για εναν αντρα να θελει να κανει σεξ με πολλες γυναικες.
    Οσο φυσιολογικο ειναι και για μια γυναικα, οταν δε ο άνδρας θεωρει δεδομένη τη γυναικα τοτε ειναι πιο φυσιολογικο η γυναικα να θελει να δοκιμάσει το κάτι άλλο και γιατι όχι να ρίχνει το κερατο πρωτη. Και καπως έτσι λοιπόν βλεπουμε ολους αυτους τους δηθενάδες, να το ριχνουν σε κατι τριτοτέταρτα συνοικιακά της κακιας ώρας, να μπεκροπίνουν μέχρι τις 6 αν δεν τους εχουν πεταξει ήδη έξω απο το μαγαζί και να κλαινε τη μοιρα τους, σαν μυξοπαρθενες για το κακό που τους βρήκε, η γυναικα να έχει σηκωθει και να έχει φυγει ενα πρωι και να τους αφηνει στον άσσο. Γιατι πίστευε πως σε ολα υπάρχει εξέλιξη, εκτός από τη ζωή της γυναίκας. Καληνύχτα πονηρέ, γάτε και περαστικά σου, ώρα να μαθεις αν ένα μπουκαλι τζονι τη μοναξια σκοτώνει και όλο το ρεπερτόριο του Μπιλλυ του Καρρά....

    Γιατι ειπαμε για το μυαλο του ανδρα μονο εκεινος έχει εξελιχθεί και ειναι φυσιολογικα όλα μονο για εκείνον η αλλη ζει στο μεσαίωνα ακόμα.... Καλα μυαλα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post

    Γιατι ειπαμε για το μυαλο του ανδρα μονο εκεινος έχει εξελιχθεί και ειναι φυσιολογικα όλα μονο για εκείνον η αλλη ζει στο μεσαίωνα ακόμα.... Καλα μυαλα
    ολα αυτα που γραφεις ειναι ασχετα με το σχολιο μου προφανως πηρες φορα, και δεν προσεξες οτι εγω πουθενα δεν σχολιασα τι ειναι φυσιολογικο για τις γυναικες.

    ειναι αυτο που λεμε εχεις καλπαζουσα φαντασια.....
    τελος παντων συμβαινουν και αυτα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ολα αυτα που γραφεις ειναι ασχετα με το σχολιο μου προφανως πηρες φορα, και δεν προσεξες οτι εγω πουθενα δεν σχολιασα τι ειναι φυσιολογικο για τις γυναικες.

    ειναι αυτο που λεμε εχεις καλπαζουσα φαντασια.....
    τελος παντων συμβαινουν και αυτα
    Ωραια θα σε ρωτησω ευθεως; Για τη γυναικα ειναι φυσιολογικο να θελει να κανει σεξ με πολλους άντρες;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Ωραια θα σε ρωτησω ευθεως; Για τη γυναικα ειναι φυσιολογικο να θελει να κανει σεξ με πολλους άντρες;
    βεβαια, ειναι φυσιολογικο αλλωστε ετσι κανουν ολα τα πρωτευοντα.
    βεβαια τωρα ειδικα για τις γυναικες, ολες θελουν να παντρευτουν εναν δημοσιο υπαλληλο αλλα να κανουν το παιδι του Σπαλιαρα!
    ειναι απολυτως φυσιολογικο, ετσι εχει αποφασισει η φυση

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    βεβαια, ειναι φυσιολογικο αλλωστε ετσι κανουν ολα τα πρωτευοντα.
    βεβαια τωρα ειδικα για τις γυναικες, ολες θελουν να παντρευτουν εναν δημοσιο υπαλληλο αλλα να κανουν το παιδι του Σπαλιαρα!
    ειναι απολυτως φυσιολογικο, ετσι εχει αποφασισει η φυση
    Οποτε δεν χρειαζοταν η επισημανση που εκανες για τους ανδρες αφου θεωρεις πως ειναι το ιδιο για τις γυναικες.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Οποτε δεν χρειαζοταν η επισημανση που εκανες για τους ανδρες αφου θεωρεις πως ειναι το ιδιο για τις γυναικες.
    ενδιαφερων το σχολιο σου!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    εσύ είσαι προετοιμασμενοι να δεις τον άντρα σου να κάνει σεξ με κάποια μπροστά σου?
    υπάρχουν club άμα θέλετε μπορείτε να πάτε να δείτε τι παίζει

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. \"ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ\" & \"ΑΓΧΟΣ\".ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΟΛΟΥΣ!!!
    By beba in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 07-03-2018, 22:01
  2. Η "ΚΟΛΛΗΤΗ" ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ
    By elena_maria in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 04-03-2011, 18:39
  3. Άντρας/γυναίκα στην "άλλη"τους πλευρά
    By RainAndWind in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 16-01-2010, 15:04
  4. Replies: 4
    Last Post: 18-05-2007, 13:19
  5. \"Έρωτας\" με προβλήματα υγείας!, ...τότε χωρισμός \"κάνει καλό\", όχι σε μένα πάντως...
    By BlueNote in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 14-08-2006, 12:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •