Όλοι φαίνονται ίδιοι. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by 24601_prisoner View Post
    καμία απολύτως.. λες και βγαίνω με τον ίδιο άνθρωπο είμαι.. αν νιώθει ότι δεν τον καλύπτει αυτό π λαμβάνει από μένα ας μην ξαναεπικοινωνησει.. επίσης
    που κολλανε αυτά που λες εδώ.. δίνεις μεγάλη βαρύτητα στο μέρος ενώ εγώ μιλάω για την υπερβολική δόση συμβατικοτητας που τρώω κάθε φορά κι απλά το ανέφερα σαν ενα από όλα αυτά που συντελούν σε ένα ίδιο αποτέλεσμα..δεν ξέρω αν θες να το επαναλάβω γτ μάλλον παρερμηνευεις αυτά π λέω ή σχολιάζεις ότι ναναι.. Οσο για τον χρόνο π δίνω..
    με έχουν ενθουσιάσει άτομα και σε μικρότερο χρονικό διάστημα.. σε δευτερόλεπτα.. κ δεν λέω στραβός είναι ο γιαλός.. πιθανότατα στραβά αρμενιζω αλλά είμαι πολύ ενθουσιώδες άτομο συνήθως.. γιαυτό απορώ κι εγώ.. υπάρχει κάτι κοινό να μας συνδέει στα ενδιαφεροντα.. στην αισθητική.. από δουλειά από γνωστούς γνωρίζω άτομα. τώρα από κει και περα δεν ξέρω ουτεγω που να το αποδώσω..
    μηπως νοιωθεις αλτερνατιβ, αλλα εισαι στην πραγματικοτητα λατερνατιβ και προσελκυεις ομοιους σου;
    ειναι μια πιθανοτητα κι αυτη...

    επισης, καπου αναφερεις οτι νομζεις οτι το προβλημα ειναι οτι δεν νοιωθεις αρκετα γυναικα.
    δεν νοιωθεις αρκετα γυναικα, ή μηπως δεν θελεις και τοσο τους ανδρες ; καπου αλλου εχεις πει οτι εχεις και ομοφυλικες σχεσεις. μηπως θελεις γυναικα και αδικα ασχολεισαι, ή μηπως εισαι ηδη ερωτευμενη και κανεις γνωριμιες προσπαθωντας να το ξεπερασεις;;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by 24601_prisoner View Post
    μπορεί κ να μαι κλαϊν μαϊν.. γνωρίζω άτομα με πολλους τρόπους συμβατικούς κ μη.. το αποτέλεσμα δεν αλλάζει.. αλλά να σταθώ λίγο στο άλλο που πες.. μπερδεύεις καταστάσεις πρόσωπα και γενικά είναι όλα μια λάθος σαλάτα στο μυαλό σου.. η @Honorata περιέγραψε μια πραγματικότητα εν ετει 2022..αλλα εσύ το σκότωσες ακόμα περισσότερο.. γιατί στους χώρους που ανέφερες η δηθενια πάει σύννεφο.. η επίδειξη και η κοινοτυπια στο ζενίθ τους.. ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την τοποθέτηση σου και νομίζω όταν δεν έχεις να πεις κάτι.. κλτρ μην λες τπτ από το να πεις συνειδητά μια ανυποστατη μλκια..
    Στους χώρους αυτούς , μπορεί να παίζει δηθενιά , νεοπλουτισμός, φιγουρατζήδες, κιτσαρία και πολλά άλλα κακά, αλλά παίζει πολυγαμικότητα και ταχύτατη εναλλαγή συντρόφων. Στους υπόλοιπους , σε όλους τους άλλους χώρους, παίζει εκτός από φτώχια πλέον και σεξουαλική στέρηση και μεσαίωνας.
    Μπορεί να μη γουστάρεις τις μαλακίες που γράφω όπως λες, αλλά αναγνωρίζεις η ίδια τη στέρηση και το κενό στη ζωή σου.
    Είναι μάταιο να προσπαθήσεις σε τύπο αντεπίθεσης να πεις ότι αντιμετωπίζω τα ίδια. Ισχύει . Η μόνη μου ελπίδα είναι το προγραμματισμένο ξεπούλημα κάποιων περιουσιακών στοιχείων το ταχύτερο ,που θα ακολουθήσει η σπατάλη όλων των χρημάτων σε ... ηδονικές απολαύσεις , για να ξεφύγω !
    Εύχομαι να βρεις κι εσύ διέξοδο από το τέλμα.
    Με εναλλακτικά άτομα πάντως και θολοκουλτουριάρηδες , μόνο στη θεραπευτική κάνναβη οδηγούνται γυναίκες και σε άλλα παραισθησιογόνα.

  3. #33
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μηπως νοιωθεις αλτερνατιβ, αλλα εισαι στην πραγματικοτητα λατερνατιβ και προσελκυεις ομοιους σου;
    ειναι μια πιθανοτητα κι αυτη...

    επισης, καπου αναφερεις οτι νομζεις οτι το προβλημα ειναι οτι δεν νοιωθεις αρκετα γυναικα.
    δεν νοιωθεις αρκετα γυναικα, ή μηπως δεν θελεις και τοσο τους ανδρες ; καπου αλλου εχεις πει οτι εχεις και ομοφυλικες σχεσεις. μηπως θελεις γυναικα και αδικα ασχολεισαι, ή μηπως εισαι ηδη ερωτευμενη και κανεις γνωριμιες προσπαθωντας να το ξεπερασεις;;
    αρχικά θα πρότεινα να μάθεις να διαβάζεις..ανέφερα κ πιο πάνω ότι υπάρχει η διαφορετικοτητα σαν στοιχείο, εμένα δεν μ κάνει καποια αίσθηση λόγω επαναλαμβανόμενων μοτιβων συμπεριφοράς που την επισκιαζουν.. αν θες στο συλλαβιζω κιόλας γτ κάπου το χάνεις μάλλον.. επίσης εγώ το μόνο που έχω πει για τον εαυτό μου είναι πως όταν με δει κάποιος δεν θα πει "α να μια νορμάλ κοπέλα".. καλως ή κακως..κι ότι τα άτομα π θα με προσεγγίσουν (στην πλειονότητα τους αλλά όχι παντα) είναι λίγο πιο "εναλλακτικά".. τώρα τα λατερνατιβ και άλλα puns τρίτης ηλικίας ίσως είχαν πλάκα το 1950.. οσον αφορά τις γκομενες κι αυτές ηλιθιες είναι.. τουλάχιστον μεγάλη μερίδα.. κ ίσως εν μέρει με όλα αυτά που νιωθω να τείνω στο ασεξουαλ..δν ξέρω πως νιώθω να σ πω την αλήθεια.. νιώθω γένος ουδέτερο.
    Last edited by 24601_prisoner; 06-07-2022 at 00:42.

  4. #34
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Στους χώρους αυτούς , μπορεί να παίζει δηθενιά , νεοπλουτισμός, φιγουρατζήδες, κιτσαρία και πολλά άλλα κακά, αλλά παίζει πολυγαμικότητα και ταχύτατη εναλλαγή συντρόφων. Στους υπόλοιπους , σε όλους τους άλλους χώρους, παίζει εκτός από φτώχια πλέον και σεξουαλική στέρηση και μεσαίωνας.
    Μπορεί να μη γουστάρεις τις μαλακίες που γράφω όπως λες, αλλά αναγνωρίζεις η ίδια τη στέρηση και το κενό στη ζωή σου.
    Είναι μάταιο να προσπαθήσεις σε τύπο αντεπίθεσης να πεις ότι αντιμετωπίζω τα ίδια. Ισχύει . Η μόνη μου ελπίδα είναι το προγραμματισμένο ξεπούλημα κάποιων περιουσιακών στοιχείων το ταχύτερο ,που θα ακολουθήσει η σπατάλη όλων των χρημάτων σε ... ηδονικές απολαύσεις , για να ξεφύγω !
    Εύχομαι να βρεις κι εσύ διέξοδο από το τέλμα.
    Με εναλλακτικά άτομα πάντως και θολοκουλτουριάρηδες , μόνο στη θεραπευτική κάνναβη οδηγούνται γυναίκες και σε άλλα παραισθησιογόνα.
    ποια φτώχεια και μεσαίωνας?πιθανώς εσύ είσαι σε μια κατάσταση που σε πνίγει ή έχεις ένα στεγαστικό που τρέχει ή μια δουλειά που δεν σε πληρώνει καλά και σε έπιασε κοινωνικοοικονομικο παραλήρημα.. δεν έχουν όλοι τα ίδια ιδανικά ούτε τις ίδιες βλέψεις με σένα.. κ άπειρα χρήματα Ν είχα μάλλον τα ίδια θα έκανα με τώρα.. απλά μ μεγαλύτερη συχνότητα γτ δεν θα δούλευα από το πρωί μέχρι το βράδυ .. ούτε σχετιζεται η οικονομική μ κατάσταση με την σεξουαλικοτητα μου.. κ άφραγκος να σαι δεν σε εμποδίζει τπτ να απολαμβάνεις το σεξ με διαφορετικη/-ο κάθε βδομάδα.. αυτα π λες είναι αποτελεσματα του ευνουχισμου που νιώθεις εσύ μάλλον επδ δεν έχεις εισόδημα ή δεν σ φτάνει αυτό π έχεις.. αλλά δεν υπάρχει καμια γενικευμενη αιτιωδης σχέση μεταξύ οικονομικής κατάστασης και σεξουαλικης δραστηριότητας..σ εύχομαι αν θεωρείς ότι τα λεφτά είναι το ζητούμενο ή θα σε φέρουν πιο κοντα στην αληθινή ευτυχια να σου ρθουν ουρανοκατεβατά και να μην χρειαστεί να "σκοτωσεις" τα αμπέλια στο χωριό.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    378
    Αν δεν σου βγαίνει αυτή την περίοδο κάτι ερωτικό με τα αγόρια που γνωρίζεις, μπορείς απλά να αφήσεις στην άκρη το ερωτικό για κάποιο καιρό και να μην πιέζεσαι.
    Δεν υπάρχει λόγος να πιέζεσαι. Πιθανώς δεν είσαι σε φάση συναισθηματικά αυτή την περίοδο για μία νέα γνωριμία.
    Δεν σημαίνει πως οπωσδήποτε έχεις κάποιο πρόβλημα. Όλοι βιώνουμε αυτή την ξηρασία κατά καιρούς.
    Επίσης, αν θυμάμαι καλά, είχες γράψει και κάτι για ναρκωτικά;
    Κπάποιες φορές ακραίες συναισθηματικές καταστάσεις ή τα ναρκωτικά, αλλάζουν την οδό της ντοπαμίνης. Θέλει χρόνο να ξαναρυθμιστεί η ντοπαμίνη στα φυσιολογικά της ώστε να ενθουσιάζεσαι με πιο απλά πράγματα. Όταν κόβεις ναρκωτικά είναι σύνηθες για κάποιο καιρό να αισθάνεσαι μία κενότητα μέχρι να έρθουν οι νευροδιαβιβαστές του εγκεφάλου στα φυσιολογικά τους. Θέλει υπομονή.
    Κάτι που ίσως θα σε βοηθήσει να βγεις απτο το τριπάκι να βλέπεις τον κόσμο απρόσωπα είναι να συνδέσεις τον εξωτερικό κόσμο με τον εσωτερικό, δηλαδή να αρχίζεις να εκφράζεσαι και να μιλάς για αυτά που σκέφτεσαι και αισθάνεσαι στους άλλους.

  6. #36
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Αν δεν σου βγαίνει αυτή την περίοδο κάτι ερωτικό με τα αγόρια που γνωρίζεις, μπορείς απλά να αφήσεις στην άκρη το ερωτικό για κάποιο καιρό και να μην πιέζεσαι.
    Δεν υπάρχει λόγος να πιέζεσαι. Πιθανώς δεν είσαι σε φάση συναισθηματικά αυτή την περίοδο για μία νέα γνωριμία.
    Δεν σημαίνει πως οπωσδήποτε έχεις κάποιο πρόβλημα. Όλοι βιώνουμε αυτή την ξηρασία κατά καιρούς.
    Επίσης, αν θυμάμαι καλά, είχες γράψει και κάτι για ναρκωτικά;
    Κπάποιες φορές ακραίες συναισθηματικές καταστάσεις ή τα ναρκωτικά, αλλάζουν την οδό της ντοπαμίνης. Θέλει χρόνο να ξαναρυθμιστεί η ντοπαμίνη στα φυσιολογικά της ώστε να ενθουσιάζεσαι με πιο απλά πράγματα. Όταν κόβεις ναρκωτικά είναι σύνηθες για κάποιο καιρό να αισθάνεσαι μία κενότητα μέχρι να έρθουν οι νευροδιαβιβαστές του εγκεφάλου στα φυσιολογικά τους. Θέλει υπομονή.
    Κάτι που ίσως θα σε βοηθήσει να βγεις απτο το τριπάκι να βλέπεις τον κόσμο απρόσωπα είναι να συνδέσεις τον εξωτερικό κόσμο με τον εσωτερικό, δηλαδή να αρχίζεις να εκφράζεσαι και να μιλάς για αυτά που σκέφτεσαι και αισθάνεσαι στους άλλους.
    αρχικά ευχαριστώ πολύ που μ απαντάς σαν άνθρωπος και εστιαζεις στο ζήτημα που έχω θέσει! το εκτιμώ.. έχω κόψει εδώ κ μεγάλο διάστημα την οποιαδήποτε χρήση για να αργώ τόσο να επανέλθω.. Δν ξέρω αν αποβάλλω υποσυνείδητα τα συναισθήματα κ δν νμζ κιόλας.. ίσα ίσα θέλω να νιώσω κάτι.. απλά δεν φτάνω στο σημείο να δημιουργηθούν συναίσθηματα.. και μπορώ να πω πως τώρα πλέον με λες και σχετικά υγιή ψυχικά.. ήμουν σε κακή κατάσταση για πολύ καιρό.. τι να πω ίσως να έχεις δίκιο κ ίσως απλά να θέλω χρόνο.. απλά ήταν και είναι μεγάλο το διάστημα που είμαι απόμακρη, κλειστή και δν μου φαίνεται φυσιολογικό.. κάτι κάνω λάθος σι-γου-ρα

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    378
    Λες ότι είναι μεγάλο το διάστημα που είσαι απομακρη και κλειστη...
    Τι είναι αυτό που σε βασανίζει ;

  8. #38
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    40
    πολλά.. έχω κάποιες εντάσεις στην ζωή μου που θέλω να σταματήσουν.. μετα δεν μπορώ να έρθω κοντά με κανέναν.. φιλικά-ερωτικά.. μόνο επιφανειακά αλλά ποτέ πολύ κοντά.. και τελος το οικονομικό κομμάτι και το να ασχοληθώ με κάτι π μ αρέσει αλλά να βιοποριζομαι κιόλας.. να πληρούνται κ τα 2 σκέλη

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Replies: 20
    Last Post: 17-11-2016, 09:57
  2. ολα μου φαινονται ματαια
    By melina20 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 26
    Last Post: 03-04-2016, 22:32
  3. ΟΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΒΟΥΒΟ!!!
    By kourasmeni in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 14-03-2012, 18:54
  4. όλα μου φαίνονται ανούσια...
    By vasiliki2411 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 02-04-2011, 18:53
  5. Οταν ολοι οι ανθρωποι φαινονται ιδιοι.
    By deleted-member30-03 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 05-12-2010, 17:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •