Όλοι φαίνονται ίδιοι. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 38
  1. #16
    kopela93
    Guest
    Θες ποιότητα και δεν την έχεις βρει. Έχεις βαρεθεί και έχεις ανεβάσει στάνταρντς. Έφτασε ο κόμπος στο χτένι. Ώρα για κάτι πιο ποιοτικό. Καλή τύχη γιατί ......σκούρα τα πράγματα.
    Εμένα μου φαίνεται ότι μάλλον έχεις ξενερώσει και με τους ανθρώπους. Έφτασες σε ένα τέλμα και μάλλον βλέπεις ότι δεν υπάρχει το ιδανικό και έχεις αρχίσει να φλιπάρεις στην ιδέα ότι δεν υπάρχει. Έχεις ωριμάσει συναισθηματικά ήρθε η ώρα των αλλαγών. Μάλλον πρέπει να μείνεις μόνη για να σκεφτείς κάποια πράγματα. Τα καλά έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις. Όλοι το λένε και το πιστεύω. Όσο και να χτυπιέσαι το καλό θα έρθει τη στιγμή που πρέπει. Μην το πιέζεις μέσα σου

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    το προβλημα της ειναι κυριως σεξουαλικο.
    εχει κανει τοσο πολυ σεξ που τωρα δεν την ενδιαφερει κανενας αντρας

  3. #18
    Honorata
    Guest
    Το πρόβλημα δεν είναι το πολύ σεξ.

    Το πρόβλημα είναι το σεξ με τους ακατάλληλους. Για αυτό λέμε ότι είναι καλό να ζυγιζουμε και λίγο τον άλλον εκεί που το δίνουμε γιατι εάν μετά αυτοί οι άνθρωποι μας ξενερωνουν με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο, θα σιχαθουμε και εμείς οι ίδιοι.
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    το προβλημα της ειναι κυριως σεξουαλικο.
    εχει κανει τοσο πολυ σεξ που τωρα δεν την ενδιαφερει κανενας αντρας

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Πίανομαι από δύο πράγματα. Το ένας λες ότι είσαι alternative. Το άλλο ότι ο καθένας προβάλει το δυνατό του χαρτί , για να σε κουτουπώσει .
    Δεν πάνε μαζί αυτά με τίποτε. Αν από τη μία πας με τον αλτέρνατιβ, μαλλιά, άπλυτο χτικιάρη , μπαφιάρη με κουρελέ ολ σταρ , που συχνάζει μόνο σε καταλήψεις
    (το ποσοστό της συγκεκριμένης συνωμοταξίας στον πληθυσμό μπορεί να είναι <1% αλλα σε κάθε ιντερνετικό φόρουμ στα μέλη είναι>>30% ) .
    Αν τη μία είσαι με τέτοιους τύπους, ποτέ όχι δεν θα έσμιγες, δεν θα έμπαινες στο οπτικό πεδίο μπρατσαρά με καμπριολέ ή φανταχτερί μηχανή. Δεν σμίγουν αυτά με τίποτε.
    Και ο μπρατσαράς , δεν θα κοίταγε γυναίκα που πάει με ολόκληρη κατάληψη , μέσα στο ... νέφος και τη ντάγκλα.
    Οι πιθανότητες τρολιάς λοιπόν , είναι υψηλές.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Βάλε ένα στοπ και στα πολλά ραντεβού για ένα διάστημα, όχι μόνο στο σεξ. Δεν είναι υποχρεωτικό να είμαστε μονίμως με κάποιον ή να κάνουμε χλιαρότατο σεξ όλη την ώρα ή να βγαίνουμε ραντεβού αν δεν είμαστε σε φάση ή κάποιος δεν μας έχει τραβήξει την προσοχή από την αρχή. Κάποια στιγμή θα γνωρίσεις κάποιον εκεί που δεν το περιμένεις που θα σου κάνει κλικ, είτε σεξουαλικά είτε σαν προσωπικότητα είτε και τα δύο. Όταν το παρακυνηγάς συνήθως έχει τα αντίθετα αποτελέσματα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Τι εστι alternative για εσένα να το δουμε λιγο να το συζητησουμε ?

  7. #22
    Honorata
    Guest
    Αλτερνατιβ είναι νομίζω και καλά η τύπισσα που είναι κουλ τυπακι, χαλαρή, γιολο, ελεύθερο πνεύμα, στερεοτυπικά αν το πάρουμε αυτή η κοπέλα θα έχει μακριά ή και κοντά ακατάστατα μαλλιά, σκουλαρίκια πολλά σε διάφορα σημεία του σώματος, μπορεί και τατουαζ, φοράει φαρδιά ρούχα, έχει αυτό το επιμελώς ατημελητο λουκ, φοράει συνήθως μπλούζες από τις αγαπημένες της ροκ μπάντες.μπορει να μιλάει σαν μαγκακι. Δεν της αρέσουν τα κλισέ, τα "πρέπει" της κοινωνίας, και δεν συμβιβάζεται σε κανόνες. Ζει για να αραζει,να είναι χαλαρή και να ακολουθεί πάντα αυτό που θέλει και ταιριάζει συνήθως με ροκ κουλ αγόρια με μακριά χαίτη που κόβουν βόλτες στις μηχανές τους.

    Αλλα εφόσον αφορά την ίδια ο χαρακτηρισμός "alternative" ας μιλήσει εκείνη καλύτερα να μας πει και τι στυλ άντρας της αρέσει μήπως εκεί που ψάχνει δεν βρίσκει κάτι πάρα μόνο τα γνωστά
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Τι εστι alternative για εσένα να το δουμε λιγο να το συζητησουμε ?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Σε αυτό που περιγράφεις υπάρχουν πολλά επιμέρους σκέλη προς συζήτηση.
    Γράφεις ότι δεν έχεις target group. Μήπως έχεις και δεν το έχεις βρει ακόμη; Οκ, δες λίγο άντρες του παρελθόντος που σε γοήτευσαν ή σε ενθουσίασαν τι στοιχεία είχαν, τι σου άρεσε σε αυτούς ή τι στιλ είχαν γενικά ώστε να ξεκινήσεις λίγο από κάπου, να έχεις έναν μπούσουλα.
    Όταν ξέρεις 2-3 κριτήρια που θες να έχει ο άλλος, έχεις περισσότερες πιθανότητες να βρεις κάτι που σου ταιριάζει πιο γρηγορα.
    Επίσης, ανάλογα το μέρος που θα βγεις γνωρίζεις και αντίστοιχο κόσμο. Πχ διαφορετικό κόσμος γνωρίζεις στα ροκάδικα, η σε πλατείες, ή σε κυριλέ μαγαζιά, ή στα χαλαρά μεζεδοπωλεία και πάει λέγοντας. Τι ταιριάζει πιο πολύ με τα γούστα σου και πιστεύεις ότι θα έχετε περισσότερα κοινά.

    Επίσης, ο ενθουσιασμός πολλές φορές έρχεται γνωρίζοντας έναν άνθρωπο. Εκεί που θα γνωρίσεις κάποιες πλευρές του ώστε να προλάβουν να σε γοητεύσουν. Στο πρώτο μισάωρο, τι θα σου πει; Τα τελείως τυπικά, ποια είσαι, με τι ασχολείσαι κλπ.

    Επιπλέον, δες λες και λίγο τις προσδοκίες που έχεις είτε από τον άλλον είτε από τα συναισθηματά σου. Το να προσδοκάς να νιώσεις έντονα με το καλημέρα, ίσως είναι κάτι που περισσότερο σε μπλοκάρει παρά σε βοηθάει. Βγαίνοντας όμως με έναν άνθρωπο που έχει 2-3 κριτηρια από αυτά που θες, και γνωρίζοντάς τον λίγο, είναι μια καλή αρχή ίσως.

  9. #24
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    40
    ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλους αρχικά.. είμαι μια κοπέλα που με τα πολλά δεν την χαρακτηρίζεις"καθωσπρέπει" .. δεν εχω τύπο..μπορούν να με γοητεύουν διαφορετικοί τύποι ανθρώπων.. παραδόξως με πλησιάζουν άτομα με τα οποία φαινομενικά δεν ταιριάζουμε... είτε είναι ο κλασικός geek με γυαλιά μυωπίας που βλέπει ανιμε και παίζει γκεϊμς είτε κάποιος πιο περιποιημενος που προσέχει την εμφάνιση του όπως επίσης και κάποιος ο οποίος φοράει φαρδιά ρούχα και είναι πιο κοντά στα δικά μ δεδομένα.. θέλω να πω ότι υπάρχει μεγάλο ρεϊντζ και δεν θέλω ούτε εγώ να περιορίζομαι σε ένα συγκεκριμένο pattern... αυτό που αναφέρω κ παραπάνω είναι πως αυτά που με αηδιαζουν και με απωθουν από potential romance ή απλό intercourse είναι κάποια κοινά στοιχεία τα οποία υπάρχουν σε όλους! δεν εντοπίζω τπτ που να με ενθουσιάζει.. βαριέμαι πανεύκολα.. και αν υπάρξει κάποια σπίθα έχει διάρκεια ζωής 2-3μερες..στις καλές περιπτώσεις αυτό.. γτ συνήθως στο τέλος του πρώτου ραντεβού απλά εξαφανιζομαι.. επίσης όχι δεν προχωράω περαιτέρω σεξουαλικα γτ ακριβώς αυτό το θέμα έχω... δεν μπορώ να προβλέπω ακριβώς το πριν, το κατά τη διάρκεια κ το μετά.. Ο τρόπος προσέγγισης μου φαίνεται οριακά ίδιος κι ας διαφέρει ο άνθρωπος.. όπως και ο τρόπος σύναψης σχέσης σεξουαλικης-ερωτικής.. επίσης οι βλεψεις των ανθρώπων π γνωρίζω είναι οι ίδιες.. ακόμη και τα πράγματα που κάνεις όταν βγαίνεις ραντεβού είναι τα ίδια.. δεν υπάρχει καμία πρωτοτυπία καμία φαντασία.. έχω καταλήξει πως σίγουρα εγώ εστιάζω στις ομοιότητες αλλά το θέμα είναι ότι δεν εντοπίζω και καμιά αξιόλογη διαφορά έτσι ώστε να πω "α ναι, αυτός αποκλίνει από το στερεότυπο" οπότε ναι.. μέχρι τώρα πάνω κάτω τα ίδια.. και πιστεύω πως εγώ ίσως δημιουργώ αυτή τη μονοτονία στα ερωτικά μ με την στάση μ.. ίσως εγώ αποπνεω συγκεκριμένα πράγματα και γι αυτό λαμβάνω από τους άλλους ίδια συμπεριφορά.. honestly το ψάχνω αλλά δεν έχει αλλάξει τπτ μέχρι τωρα
    Last edited by 24601_prisoner; 03-07-2022 at 22:42.

  10. #25
    kopela93
    Guest
    Ίσως απλά να θες ένα διάλειμμα από το ντειτινκ
    Μπορεί να μην είναι τίποτα από αυτά που λες

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by 24601_prisoner View Post
    ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλους αρχικά.. είμαι μια κοπέλα που με τα πολλά δεν την χαρακτηρίζεις"καθωσπρέπει" .. δεν εχω τύπο..μπορούν να με γοητεύουν διαφορετικοί τύποι ανθρώπων.. παραδόξως με πλησιάζουν άτομα με τα οποία φαινομενικά δεν ταιριάζουμε... είτε είναι ο κλασικός geek με γυαλιά μυωπίας που βλέπει ανιμε και παίζει γκεϊμς είτε κάποιος πιο περιποιημενος που προσέχει την εμφάνιση του όπως επίσης και κάποιος ο οποίος φοράει φαρδιά ρούχα και είναι πιο κοντά στα δικά μ δεδομένα.. θέλω να πω ότι υπάρχει μεγάλο ρεϊντζ και δεν θέλω ούτε εγώ να περιορίζομαι σε ένα συγκεκριμένο pattern... αυτό που αναφέρω κ παραπάνω είναι πως αυτά που με αηδιαζουν και με απωθουν από potential romance ή απλό intercourse είναι κάποια κοινά στοιχεία τα οποία υπάρχουν σε όλους! δεν εντοπίζω τπτ που να με ενθουσιάζει.. βαριέμαι πανεύκολα.. και αν υπάρξει κάποια σπίθα έχει διάρκεια ζωής 2-3μερες..στις καλές περιπτώσεις αυτό.. γτ συνήθως στο τέλος του πρώτου ραντεβού απλά εξαφανιζομαι.. επίσης όχι δεν προχωράω περαιτέρω σεξουαλικα γτ ακριβώς αυτό το θέμα έχω... δεν μπορώ να προβλέπω ακριβώς το πριν, το κατά τη διάρκεια κ το μετά.. Ο τρόπος προσέγγισης μου φαίνεται οριακά ίδιος κι ας διαφέρει ο άνθρωπος.. όπως και ο τρόπος σύναψης σχέσης σεξουαλικης-ερωτικής.. επίσης οι βλεψεις των ανθρώπων π γνωρίζω είναι οι ίδιες.. ακόμη και τα πράγματα που κάνεις όταν βγαίνεις ραντεβού είναι τα ίδια.. δεν υπάρχει καμία πρωτοτυπία καμία φαντασία.. έχω καταλήξει πως σίγουρα εγώ εστιάζω στις ομοιότητες αλλά το θέμα είναι ότι δεν εντοπίζω και καμιά αξιόλογη διαφορά έτσι ώστε να πω "α ναι, αυτός αποκλίνει από το στερεότυπο" οπότε ναι.. μέχρι τώρα πάνω κάτω τα ίδια.. και πιστεύω πως εγώ ίσως δημιουργώ αυτή τη μονοτονία στα ερωτικά μ με την στάση μ.. ίσως εγώ αποπνεω συγκεκριμένα πράγματα και γι αυτό λαμβάνω από τους άλλους ίδια συμπεριφορά.. honestly το ψάχνω αλλά δεν έχει αλλάξει τπτ μέχρι τωρα
    καλημερα.
    εσυ, τι διαφορες παρουσιαζεις στην συμπεριφορα σου δηλαδη, απο γνωριμια σε γνωριμια και θα θελες να παρουσιαζουν τοσες διαφορες οι αλλοι;
    το μερος που θα πατε και αυτα που θα κανετε, γιατι δεν τα "εμπλουτιζεις" εσυ, αλλα εχεις την απαιτηση να το κανουν οι αλλοι;
    ειστε σε ενα συγκεκριμενο, παντα το ιδιο αστικο περιβαλλον και βγαινετε μια βολτα να γνωριστειτε.
    το βασικο που θα κανετε ειναι η κουβεντα. δλδ να μαθετε ο ενας για τον αλλον. τι περιβαλλον χρειαζεται αυτο, και που αλλου να σε παει εκτος απο καφε- μπαρ- βολτα- σινεμα- σπιτι; που να σε παει μεσα στην πολη; να σαλαγατε τα προβατα;
    περιμενεις κατι που θα σε ενθουσιασει, ενω μιλας για πολυ συντομες γνωριμιες της μιας φορας.. αντε 2-3.
    θεωρεις οτι τους γνωριζεις δηλαδη στην μια φορα και βγαζεις τα αποκαρδιωτικα συμπερασματα;
    νομιζω οτι αυτο που φταιει ειναι οτι δεν κανεις πιο ουσιαστικες γνωριμιες, αλλα κανεις συντομες γνωριμιες με τυπακια που σε πλησιαζουν.
    ισως φταιει και ο τροπος γνωριμιας σας. που σε πλησιαζουν ολοι αυτοι δηλαδη; στον δρομο; εχετε καποια κοινη δραστηριοτητα;;(πχ πανεπιστημιο);

  12. #27
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    εσυ, τι διαφορες παρουσιαζεις στην συμπεριφορα σου δηλαδη, απο γνωριμια σε γνωριμια και θα θελες να παρουσιαζουν τοσες διαφορες οι αλλοι
    καμία απολύτως.. λες και βγαίνω με τον ίδιο άνθρωπο είμαι.. αν νιώθει ότι δεν τον καλύπτει αυτό π λαμβάνει από μένα ας μην ξαναεπικοινωνησει.. επίσης
    που κολλανε αυτά που λες εδώ.. δίνεις μεγάλη βαρύτητα στο μέρος ενώ εγώ μιλάω για την υπερβολική δόση συμβατικοτητας που τρώω κάθε φορά κι απλά το ανέφερα σαν ενα από όλα αυτά που συντελούν σε ένα ίδιο αποτέλεσμα..δεν ξέρω αν θες να το επαναλάβω γτ μάλλον παρερμηνευεις αυτά π λέω ή σχολιάζεις ότι ναναι.. Οσο για τον χρόνο π δίνω..
    με έχουν ενθουσιάσει άτομα και σε μικρότερο χρονικό διάστημα.. σε δευτερόλεπτα.. κ δεν λέω στραβός είναι ο γιαλός.. πιθανότατα στραβά αρμενιζω αλλά είμαι πολύ ενθουσιώδες άτομο συνήθως.. γιαυτό απορώ κι εγώ.. υπάρχει κάτι κοινό να μας συνδέει στα ενδιαφεροντα.. στην αισθητική.. από δουλειά από γνωστούς γνωρίζω άτομα. τώρα από κει και περα δεν ξέρω ουτεγω που να το αποδώσω..

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by 24601_prisoner View Post
    από δουλειά από γνωστούς γνωρίζω άτομα. τώρα από κει και περα δεν ξέρω ουτεγω που να το αποδώσω..
    Με προξενιά δηλαδή γνωρίζεις κόσμο . Κατά τα άλλα λες, δεν είσαι συμβατική και καθώς πρέπει ....

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Και η σχέση αυτή είναι τόσο προβλεπόμενη γιατί δεν υπάρχει πουθενά ατμόσφαιρα και συναίσθημα. Βγαίνετε, σου λέει τις γνωστές π@πες, κάνετε σεξ και μετά πάει ο καθένας σπιτι του εξαφανίζεται από προσώπου γης και από σοσιαλ μίντια μέχρι την επόμενη φορά που θα ξαναβρεθειτε να ξανακανετε σεξ (μετά από 1 εβδομάδα;/μηνα;/χρόνο;;)

    Το έχω δει αυτό το σενάριο πολλές φορες.

    Πόσες φορές δηλαδή μπορεί να έχει δει αυτό το σενάριο μια ελληνίδα που ... γράφει εδώ ;;
    Μη μου πεις ότι δουλεύεις νύχτα , είσαι στο χώρο της μόδας ή της show biz ;
    Γιατι εξαιρέσεις οπουδήποτε αλλού ... δεν νομίζω να παίζουν !!!!
    Θα ήθελα να έχω άδικο .

  15. #30
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    40
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Με προξενιά δηλαδή γνωρίζεις κόσμο . Κατά τα άλλα λες, δεν είσαι συμβατική και καθώς πρέπει ....
    μπορεί κ να μαι κλαϊν μαϊν.. γνωρίζω άτομα με πολλους τρόπους συμβατικούς κ μη.. το αποτέλεσμα δεν αλλάζει.. αλλά να σταθώ λίγο στο άλλο που πες.. μπερδεύεις καταστάσεις πρόσωπα και γενικά είναι όλα μια λάθος σαλάτα στο μυαλό σου.. η @Honorata περιέγραψε μια πραγματικότητα εν ετει 2022..αλλα εσύ το σκότωσες ακόμα περισσότερο.. γιατί στους χώρους που ανέφερες η δηθενια πάει σύννεφο.. η επίδειξη και η κοινοτυπια στο ζενίθ τους.. ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την τοποθέτηση σου και νομίζω όταν δεν έχεις να πεις κάτι.. κλτρ μην λες τπτ από το να πεις συνειδητά μια ανυποστατη μλκια..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 20
    Last Post: 17-11-2016, 10:57
  2. ολα μου φαινονται ματαια
    By melina20 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 26
    Last Post: 03-04-2016, 23:32
  3. ΟΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΒΟΥΒΟ!!!
    By kourasmeni in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 14-03-2012, 19:54
  4. όλα μου φαίνονται ανούσια...
    By vasiliki2411 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 02-04-2011, 19:53
  5. Οταν ολοι οι ανθρωποι φαινονται ιδιοι.
    By deleted-member30-03 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 05-12-2010, 18:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •