Άνθρωπος που δεν κουράζεται να επιστρέφει στη ζωή μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 106
  1. #16
    kopela93
    Guest
    ..................
    Last edited by kopela93; 10-06-2022 at 18:20.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν κάθισε η φάση να βρεθείτε τότε, αλλά γιατί να μην τον δεις τώρα να δεις αν υπάρχει αυτή η σεξουαλική χημεία κι από κοντά; Ίσως προτιμάς μία ντεμί κατάσταση γιατί φοβάσαι μήπως φας ξενέρωμα αν τον γνωρίσεις και προτιμάς να μένεις με την απορία. Αλλά εγώ το βρίσκω πρόβλημα να τραβάει τόσο πολύ μία κατάσταση απλά στο φαντασιακό. Σου κλέβει χρόνο και ενέργεια από άλλα πράγματα που είναι χειροπιαστά. Οι μεσοβέζικες καταστάσεις είναι ψυχοφθόρες και ανούσιες μακροχρόνια. Εγώ λέω αντί να τον αποφύγεις, να επιδιώξεις συνάντηση όταν πας στο μέρος του. Και το πιάνεις από εκεί. Όλα τα άλλα είναι λίγο υποθέσεις. Υπάρχει βέβαια και η πιθανότητα από χαζοεγωισμό να στο παίξει αυτός δύσκολος στο να βρεθείτε, αλλά νομίζω ότι είναι πολύ μεγάλο χάσιμο χρόνου να ασχοληθείς ξανά αν δεν τον συναντήσεις από κοντά ούτε τώρα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Μου έχει πει πως εγώ είμαι αυτή που τον έχω καυλώσει πιο πολύ από όλες απλά τις άλλες τις έχει απωθημένα και αν κάνει σεξ μαζί τους θα του περάσει και δε θα νιώθει κάτι. Αγαμίες έχω και εγώ και δεν παρεξηγώ τέτοιες κινήσεις. Έχουμε πολλά κοινά στο σεξουαλικό κομμάτι. Δένουμε γάντι στις προτιμήσεις. Οπότε μάλλον κι αυτός γι'αυτό στέλνει για να πραγματοποιήσει τις φαντασιώσεις του.
    Το τι κάνει με τις άλλες δε με νοιάζει γιατί ούτε μπορώ να ξέρω τι κάνει ούτε πότε ούτε πως. Είναι η δική του ζωή. Ας κάνει ο,τι νομίζει.
    μα εσενα σου εχει πει εξ αρχης οτι δεν νοιωθει απολυτως τπτ και μονο το σεξ περναει απ το μυαλο του, γι αυτο και ειχες στεναχωρεθει... επομενως, αν κανει σεξ μαζι σου, "θα νοιωθει κατι";;;
    πως να τον καυλωσουν οι αλλες, αφου του ριχνουν πορτα και ερχεται και σου κλαιγεται οτι δεν βρισκει γυναικα!!! με σενα κανει σεξτιγκ, με σενα καυλωνει. αλλα επειδη τον διωχνουν οι αλλες..

    ο,τι θελεις θα κανεις φυσικα, αλλα εμενα απο αυτα που λεει, τις κλαψες του για τις χιλοπιτες και τα σαλιαρισματα μαζι σου ενω σε εχει για παρηγορητρα απο τις υπολοιπες χιλοπιτες, μου φαινεται μεγαλος καραγκιοζοπαικτης και τιτανοτεραστιος ΜΑΛΑΚΑΣ.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δεν κάθισε η φάση να βρεθείτε τότε, αλλά γιατί να μην τον δεις τώρα να δεις αν υπάρχει αυτή η σεξουαλική χημεία κι από κοντά; Ίσως προτιμάς μία ντεμί κατάσταση γιατί φοβάσαι μήπως φας ξενέρωμα αν τον γνωρίσεις και προτιμάς να μένεις με την απορία. Αλλά εγώ το βρίσκω πρόβλημα να τραβάει τόσο πολύ μία κατάσταση απλά στο φαντασιακό. Σου κλέβει χρόνο και ενέργεια από άλλα πράγματα που είναι χειροπιαστά. Οι μεσοβέζικες καταστάσεις είναι ψυχοφθόρες και ανούσιες μακροχρόνια. Εγώ λέω αντί να τον αποφύγεις, να επιδιώξεις συνάντηση όταν πας στο μέρος του. Και το πιάνεις από εκεί. Όλα τα άλλα είναι λίγο υποθέσεις. Υπάρχει βέβαια και η πιθανότητα από χαζοεγωισμό να στο παίξει αυτός δύσκολος στο να βρεθείτε, αλλά νομίζω ότι είναι πολύ μεγάλο χάσιμο χρόνου να ασχοληθείς ξανά αν δεν τον συναντήσεις από κοντά ούτε τώρα.
    σε ποιο σημειο ειπε οτι δεν θελει να τον συναντησει; αλλα πραγματα διαβαζουμε; εγω καταλαβα οτι θελει να τον συναντησει και να κανουν σεξ.
    οχι;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εγω καταλαβα οτι θελει να τον συναντησει και να κανουν σεξ.
    οχι;
    καλο το οχι remedy , εχουν χιουμορ τα ποστ σου .................

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ο τύπος ήθελε να βρεθούμε αρκετά νωρίς εγώ σε εκείνη τη φάση δεν ήμουνα έτοιμη μου ήρθε πολύ ξαφνικό και δεν είχα χρήματα για να έρθει στην πόλη μου και να βρεθούμε και να μείνει κάπου εδώ για μερικές μέρες όπως ήθελε για να με γνωρίσει και να κάνουμε φυσικά κάτι μαζί εννοώ σεξουαλικά και όχι κάτι άλλο.

    Να γνωριστούμε μου είπε ακόμα και τώρα δηλαδή ότι θα ρθεις στην πόλη μου Μάλλον για κάποιον άλλο λόγο και το πέταξε σαν σπόντα ότι πλάκα θα είχε να έρθω και επίσης από τα πρώτα πράγματα που με ρώτησε ήταν αν θα πάω σε ένα μουσικό φεστιβάλ στην πόλη του το οποίο επίσης το ρώτησε με τρόπο " εσύ θα λείπεις;;" Και μετά του είπα ότι πήρα εισιτήρια και μου λέει θα έρθεις;; και δεν το πίστευε. Υπονόησε ότι θα βρεθούμε και ότι θα κάνουμε κάτι σεξουαλικό. Το είπε και μετά ξεκάθαρα.

    Θέλει να βρεθούμε και εδώ και στην πόλη του και το πρόβλημα είναι ότι θέλω και εγώ. Πρόβλημα για πολλούς λόγους.
    Μα κάθε φορά θέλει εκείνος να βρεθούν, λέει κι ότι το θέλει αυτή, αλλά τελικά δεν βρίσκονται γιατί το βλέπει σαν πρόβλημα. Εγώ αυτό δεν καταλαβαίνω.
    Ή κανονίζεις να βρεθείς, ή το ξεχνάς και δεν το ψειρίζεις.

  7. #22
    kopela93
    Guest
    ..................
    Last edited by kopela93; 10-06-2022 at 18:21.

  8. #23
    kopela93
    Guest
    ................
    Last edited by kopela93; 10-06-2022 at 18:21.

  9. #24
    kopela93
    Guest
    .....................
    Last edited by kopela93; 10-06-2022 at 18:21.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    συνολικα, σου απανταω,
    ενα σωστο ειπε αυτος ο ανθρωπος, οτι γνωριμιες που εχει κανει μονο ιντερνετικες, δεν θυμαται και δεν δινει βαρος, οσο σε αλλες που εγιναν πραγματικες.
    αυτο το κραταμε.
    στο υπολοιπο, νομιζω υπαρχει ενα προβλημα στο οτι το ζαλιζεις πολυ χωρις να υπαρχει αντικειμενο.
    δλδ, χωρις ΓΝΩΡΙΜΙΑ.
    ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ,
    συντομευε την επικοινωνια απο ιντερνετ, και παρατα εντελως το σεξτιγκ.
    πηγαινε απο την ιντερνετικη συμπαθεια στην πραγματικη γνωριμια, κι εκει θα φανουν ολα.
    οχι μονο με τον συγκεκριμενο, αλλα με τον οποιονδηποτε.
    απο την στιγμη που θα κανεις την γνωριμια, ειτε συνεχισεις συναντησεις, ειτε κανεις μονο σεξ, ειτε κανεις οτιδηποτε, ειναι δικο σου θεμα.
    αλλα αυτο το μπιρι μπιρι μπιρι και ειδικα που σε αυτον τον πεφτουλα καθεσαι και κανεις την ψυχολογο, ειναι σαν κωλοβαρεμα, οχι σαν επικοινωνια....
    αν σε ενδιαφερει γνωρισε τον χωρις αλλες αναρωτησεις για το τι ΜΠΟΡΕΙ να νοιωσεις- θελησεις κλπ.
    εφοσον εισαι και ειναι ελευθερος, ο,τι θελεις κανε. με ασφαλεια.
    το ιδιο ισχυει και γι αυτες τις νυξεις που κανεις οτι καποιους απομακρυνεις, κλπ κλπ κλπ.
    κοψε το διαδικτυακο καυλαντισμα και ασχολησου μονο ΑΠΟΤ ΗΝ ΑΛΗΘΙΝΗ ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.

  11. #26
    kopela93
    Guest
    ...................
    Last edited by kopela93; 10-06-2022 at 18:22.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Κοιτάξτε μιλάμε. Οπότε ξέρει πότε θα πάω. Αν θέλει θα μου πει να έρθει. Εγώ απλά θα του στείλω μια φωτό την ώρα που είμαι στο δρόμο ώστε να το θυμηθεί ότι πάω συναυλία (αν το ξεχάσει) και να μου πει μόνος του αν θέλει να έρθει. Πάντως θα το γνωστοποιήσω στη φωτό ότι πρόκειται για τη συναυλία
    Θα βγάλω μια φωτό κάτι που να φαίνεται.
    Δεν μπορώ να πάω στην πόλη του και να του πω έλα να βρεθούμε. Εφόσον ήρθα εγώ, οφείλει αυτός να πάρει πρωτοβουλία και να πει ααα ήρθες; Να έρθω να σε δω;
    Τότε θα πω ναι.

    Εμένα μου φαίνεται εντελώς κουλή αυτή η τοποθέτηση.

    Που είναι το κακό να του πεις "θέλω να βρεθούμε" βρε κοπέλα, ειλικρινά πες μου. Γιατί σκοπεύεις να του ρίξεις το μπαλάκι κι αυτό με μισόλογα (ή μισοφωτογραφίες) κι όχι να του μιλήσεις ξακάθαρα;Μάλλον δεν το βλέπεις όσο άνετα μας λες ή δεν θες να ρίξεις εγωισμό ή σου αρέσει να είσαι στο ντεμί και να φαντάζεσαι πράγματα όπως είπα πιο πάνω, ή κάτι άλλο.

  13. #28
    kopela93
    Guest
    .................
    Last edited by kopela93; 10-06-2022 at 18:22.

  14. #29
    Honorata
    Guest
    Μην γράφεις ολόκληρα κατεβατά το πράγμα είναι απλό.
    Δεν κάνετε μαζί! Δεν ταιριάζετε! Δεν τα πάτε καλά! Εσύ το έχεις πάρει σαν απόρριψη ότι εκεινος δεν σε θέλει αλλα στη πραγματικότητα δεν τον θες ουτε εσύ! Καθόλου δεν τον θες! σου σπάει τα νεύρα, δεν εγκρίνεις τίποτα πάνω του, όλα σε ενοχλούν, όλα αρνητικά τα βλέπεις σε αυτόν! Είναι φως φανάρι ότι ο τύπος δεν είναι αυτός που θα ήθελες εσύ να είναι! Οπότε δες τον πραγματικά οπως είναι και πάψε να τον βλέπεις Όπως εσύ θα ήθελες να είναι, δηλαδή σαν το πριγκιποπουλο! Ο άνθρωπος αυτός είναι! Έχει θέματα,και είναι σπαστικός αφού δεν εγκρίνεις τότε τι ασχολείσαι;

    Λολ....εσυ λες είσαι η ώριμη όμως καθόσουν και έπαιζες με το μπλοκ και ξεμπλοκ σαν τα νηπιακια απο το pc. Άστον απο κει πέρα.
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Τα δικά μου συμπεράσματα μετά από τόσο χρόνο που έχω μιλήσει με αυτό το άτομο είναι τα εξής. Πιστεύω ότι όντως με βλέπει μόνο σεξουαλικά και όντως θέλει να λέει τα εσώψυχα του επειδή είναι μοναχικός και δεν τον θέλει κανείς. Με όλους μαλώνει. Σα να λέμε είμαι η σανίδα σωτηρίας του.
    . Χαρακτηριστικά μία φορά είχε πει για τα άτομα που είναι από μακριά δεν μπορεί να νοιαστεί καν. Από την άποψη ότι αν δεν γνωρίζεις κάποιον από κοντά σημαίνει ότι δεν τον γνωρίζεις καθόλου άρα δεν αξίζει καν να ασχοληθείς
    Εγώ από την άλλη είμαι το εντελώς αντίθετο άτομο πιστεύω ακράδαντα και το έχω αποδείξει ότι μπορείς να νιώθεις πράγματα για κάποιον από το διαδίκτυο και να τον σέβεσαι και να τον θεωρείς φίλο σου γιατί έχω αναπτύξει φιλίες μέσω ίντερνετ με τους οποίους δεν έχω βρεθεί ποτέ αλλά κρατάω επικοινωνία για πάρα πολλά χρόνια. Τρανταχτό παράδειγμα ένας φίλος μου που ακόμα μιλάμε ακόμα δεν έχει χαλάσει τίποτα μεταξύ μας και μιλάμε τώρα για 8 χρόνια. Επίσης άπειρα άτομα τα οποία έχω γνωρίσει από internet και τα έχω γνωρίσει από κοντά. Με κάποια άτομα κατέληξα να μην ξαναμιλήσω ποτέ και με κάποια αλλά συνεχίζω και μιλάω.

    Ο συγκεκριμένος τύπος μου έλεγε στο τηλέφωνο χθες για την κοπέλα που τον μπλόκαρε και τα τέσσερα χρόνια που δεν την έχει γνωρίσει από κοντά αλλά είπε ότι πρέπει να σταματήσει κάποια στιγμή να σταματήσει δηλαδή αυτό το πράγμα που τον μπλοκάρουν και μάλλον ήταν σπόντα και για μένα. Δεν καταλαβαίνω όμως για ποιο λόγο δίνει τόση σημασία σε άτομα που είναι εξ αποστάσεως από την άλλη όμως ισχυρίζεται ότι εφόσον δεν γνωρίζεις αυτά τα άτομα από κοντά δεν τους δίνεις αξία. Αυτό που λέει φάσκει και αντιφάσκει τον ενδιαφέρει δηλαδή τον πληγώνει να το μπλοκάρουν άτομα που δεν έχει γνωρίσει και κάθε φορά επιστρέφει από την άλλη όμως λέει ότι δεν δίνει αξία σε τέτοια άτομα.

  15. #30
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Μην γράφεις ολόκληρα κατεβατά το πράγμα είναι απλό.
    Δεν κάνετε μαζί! Δεν ταιριάζετε! Δεν τα πάτε καλά! Εσύ το έχεις πάρει σαν απόρριψη ότι εκεινος δεν σε θέλει αλλα στη πραγματικότητα δεν τον θες ουτε εσύ! Καθόλου δεν τον θες! σου σπάει τα νεύρα, δεν εγκρίνεις τίποτα πάνω του, όλα σε ενοχλούν, όλα αρνητικά τα βλέπεις σε αυτόν! Είναι φως φανάρι ότι ο τύπος δεν είναι αυτός που θα ήθελες εσύ να είναι! Οπότε δες τον πραγματικά οπως είναι και πάψε να τον βλέπεις Όπως εσύ θα ήθελες να είναι, δηλαδή σαν το πριγκιποπουλο! Ο άνθρωπος αυτός είναι! Έχει θέματα,και είναι σπαστικός αφού δεν εγκρίνεις τότε τι ασχολείσαι;

    Λολ....εσυ λες είσαι η ώριμη όμως καθόσουν και έπαιζες με το μπλοκ και ξεμπλοκ σαν τα νηπιακια απο το pc. Άστον απο κει πέρα.
    Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που λες. Άμα δεν τον ήθελα καθόλου δε θα ασχολουμουν
    Με μπερδεψες τώρα βρε χαχα

Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δύσπνοια και η αρρωστοφοβία επιστρέφει..
    By agxwdhs in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 15-07-2021, 19:10
  2. Λεμφαδενας και ο φοβος επιστρέφει
    By turbo in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 52
    Last Post: 09-09-2019, 11:37
  3. Οταν ο πρωην επιστρεφει...
    By triantafyllo in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 30-09-2016, 15:09
  4. Ο εφιάλτης επιστρέφει...
    By VassilisM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 19-12-2013, 20:26
  5. Η καταθλιψη επιστρεφει ...
    By Paraxeni Kopela in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 27-04-2013, 01:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •