Άνθρωπος που δεν κουράζεται να επιστρέφει στη ζωή μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 106
  1. #1
    kopela93
    Guest

    Άνθρωπος που δεν κουράζεται να επιστρέφει στη ζωή μου

    ...........εντιτ παιδιά σορι αλλά πρέπει να κρύψω το θέμα επειδή έγραψα κάτι στο τελευταίο ποστ που το βγάζει καραμπαμ στο γκουκλ
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις
    Last edited by kopela93; 10-06-2022 at 18:16.

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Εδιτ ..............
    Last edited by kopela93; 10-06-2022 at 18:17.

  3. #3
    kopela93
    Guest
    Εδιτ................
    Last edited by kopela93; 10-06-2022 at 18:17.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Γιατί του έδωσες το τηλέφωνό σου ; Γιατί δεν του είπες κάθε πότε κάνεις σεξ ; Πρόκειται για στερημένο φουκαρά ηλίθιο , που νομίζει ότι βρήκε γυναίκα ενεργή σεξουαλικά και ελπίζει σε σεξ .
    Εκτός πραγματικότητα το άτομο . Φουκαράς τελείως . Τον λυπάμαι .

  5. #5
    kopela93
    Guest
    ............
    Last edited by kopela93; 10-06-2022 at 18:17.

  6. #6
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    40
    κοίτα κι εμένα σε απόγνωση μου φαίνεται.. και μου προκαλεί αισθήματα λύπησης.. αν δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις ασχολήσου και περνά την ώρα σου.. αλλά πραγματικά δν βρίσκω καμία ουσία σε ότι έχεις περιγράψει πέρα από το μονομερες συναίσθημα που ανέπτυξες και σου τελείωσε..η απόρριψη σίγουρα μπορεί να σε κάνει να θες να αποκτήσεις κάτι πιο πολύ κι ας μην είναι το ιδανικό για σένα.. ούτε καν αυτό που θες.. αυτός, αυτό κάνει έτσι έχει μάθει να περνάει την ώρα του έτσι όπως τα λες .. δν φαίνεται να νιώθει κάτι ξεχωριστό για σένα..

  7. #7
    kopela93
    Guest
    ...............
    Last edited by kopela93; 10-06-2022 at 18:18.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εγώ πάλι με τα χρόνια έχω μάθει να απλοποιώ τα πράγματα και να βλέπω την ουσία, όχι τις λεπτομέρειες. Η ουσία είναι ότι εδώ και ενάμιση χρόνο έστω και με διαλλείματα αναλώνεις χρόνο και ενέργεια για ένα άτομο που δεν το έχεις δει ποτέ. Γιατί θεωρείς ότι εσύ είσαι καλύτερη από αυτόν δηλαδή; Το να κάθεσαι να σκέφτεσαι τι θέλει, αν είναι έτσι, αν γιουβέτσι, το καταλαβαίνω αν έχει αρχίσει μία ιντερνετική γνωριμία και με κάποια αφορμή θες ξέρω κι εγώ να γνωριστείτε σύντομα από κοντά, π.χ. μέσα σε ένα μήνα ή κάτι. Και πάλι οι απορίες σου θα λύνονταν με τον καιρό όταν γνωριζόσασταν δια ζώσης. Λες αυτομαστιγώνεται κι όλα αυτά, αλλά είναι υποθέσεις για να αισθάνεσαι και καλά εσύ καλύτερα σε μία κατάσταση που δεν ξέρεις τι συμβαίνει. Είναι αυτός ανώριμος ενώ εσύ που κάθεσαι να μπλοκάρεις και να ξεμπλοκάρεις έναν τύπο ή να προσαρμόζεσαι στην ανωριμότητά του και σε πράγματα που σε χαλάνε όπως λες, ή να παρακολουθείς πόσο είναι online είσαι μέσα στην τρελή ωριμότητα δηλαδή;

    Είτε κανόνισε να τον συναντήσεις άμεσα, είτε κόψε κάθε επαφή, αλλά να κάτσεις να σκεφτείς γιατί διστάζεις να συναντήσεις κάποιον που κάθεσαι και μιλάς με τις ώρες για καιρό και αναλώνεσαι σε εικονικές επικοινωνίες. Γιατί είναι καραεικονική όλη αυτή η επικοινωνία τόσο καιρό, όχι ουσιαστική, όσο και να νομίζεις το αντίθετο.

  9. #9
    kopela93
    Guest
    .................
    Last edited by kopela93; 10-06-2022 at 18:18.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Θέλει να βρεθούμε και εδώ και στην πόλη του και το πρόβλημα είναι ότι θέλω και εγώ. Πρόβλημα για πολλούς λόγους.
    Το τηλέφωνό μου το έδωσα πριν κανένα χρόνο στην αρχή δε γνωρίζεις πολλά για κάποιον
    γιατι θες να βρεθειτε, αφου μας λες οτι σε απεριψε; σαν φιλοι δηλαδη; να σου πει απο κοντα τις αποτυχιες του στις γκομενες;
    γενικοτερα, αφου δεν ειναι διατεθιμενος γι αυτα που θες εσυ, γιατι επιμενεις και δεν του γυρνας την πλατη οριστικα;
    τι παιρνεις απο αυτην την ιστορια;
    σκετη ταλαιπωρια μου φαινεται εμενα..
    Last edited by Remedy; 08-06-2022 at 14:42.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Γιατί με ψάχνει.
    Γιατί έχει... τάβλες, γιατί βαριέται και δεν έχει τι άλλο να κάνει, γιατί θέλει να τραβάει την προσοχή, γιατί γιατί γιατί.
    Γιατί σε νοιάζει;
    Τώρα για τη συνάντηση αν θέλουμε και οι δύο πιστεύω πως θα γίνει.
    Ναι, ο άλλος είχε φανεί ότι ήθελε και τώρα φαίνεται ότι θέλει συνάντηση μάλλον. Αλλά εσύ θέλεις τελικά ή όχι; Γιατί αφήνεις μία κατάσταση να σέρνεται τόσο καιρό; Δεν θες να επικεντρωθείς εκεί και να το λύσεις;

  12. #12
    kopela93
    Guest
    .................
    Last edited by kopela93; 10-06-2022 at 18:19.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Ρεμεντυ θέλω να βρεθούμε γιατί θέλω να δω πως θα είναι η πρώτη εντύπωση αν θα μας βγει κάτι ερωτικό από κοντά ή αν όλα αυτά ήταν μόνο εικονικα και από κοντά τίποτα και να δω αν είναι κουλ γκάι ή τίποτα χαζό χαμένο χαχα Δεν ξέρω αν θα υπάρχει χρόνος για να μου πει για τις γκόμενες αλλά και να μου πει, πάει καιρός που με απέρριψε και δεν το παίρνω τόσο κατάκαρδα πλέον. Το μόνο που θα με κριντζαρει είναι ότι θα μου τα λέει και απλά θα τον ακούω θα του λέω τη γνώμη μου αλλά έτσι απλά χωρίς κανένα άλλο λόγο χαχα ώρες ώρες δεν ξέρω καν γιατι μου τα λέει. Μια φορά μου είχε πει ότι νιώθει πολύ καλά όταν μου τα λέει και τον ακούω και με είχε πει ψυχολόγο του. Τον λυπάμαι κιόλας λιγο, πρώτον είναι καλό παιδί και δεύτερον έχει ένα αυτοάνοσο. Τώρα θα μου πεις πού κολλάει αυτό;; Δεν ξέρω. Ίσως είμαι πολύ ευαίσθητη χαχα

    Σόνια. Καύλες ναι. Έχει και έχω και γω μαζί του. Το γιατί βαριέται οκει το καταλαβαίνω αλλά δικό του πρόβλημα. Εγώ βρίσκω και κάτι άλλο να κάνω δεν παίρνω τον άγνωστο τηλ δύο φορές της μέρα συν μυνήματα. Τέλος πάντων. Θέλει να τραβάει την προσοχή ναι και γω το πιστεύω γιατί έχει φάει πολλά άκυρα από άλλες.
    Γιατί με νοιάζει. Καλό ερώτημα. Δεν ξέρω. Ίσως τον γουστάρω λίγο.
    Εγώ θέλω συνάντηση ναι γιατί όχι; Μια φορά θα είναι το πολύ δύο. Δεν αλλάζει κάτι στη ζωή μου αν τον συναντήσω. Δεν την αφήνω να σέρνεται. 9 μήνες δεν επικοινώνησα καν έκανα τη ζωή μου. Από ποια άποψη σέρνεται; Για τα πριν;
    Να επικεντρωθώ ναι αλλά σε τι; Τι από αυτά είναι πρόβλημα; Και πόσης σοβαρότητας;
    βρε πΟλακι μΟ...
    αν μη τι αλλο, ξεμπερδεψε τα, τουλαχιστον...
    αν μπορεις κι εσυ να τον δεις φιλικα, να του κανεις την ψυχολογο, την νοσοκομα, την μασερ, η δεν ξερω τι αλλο, με γεια σου με χαρα σου!
    το προβλημα ειναι οτι εσυ τον βλεπεις γκομενικα, πληγωνεσαι που σου λεει τον πονο του, αλλα ψηνεσαι να βρεθειτε να σου κλαφτει κι ισως παιξει και κανενα σεξ.
    ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ.

    ξεμπλεξε τους ρολους, κι αντ ον βλεπεις σαν παρηγορητρα, κανε μονο αυτο!
    αν τον βλεπεις γκομενικα, κανε μονο αυτο! και πες του οτι δεν πορειτε να ειστε φιλεναδες, να βρει καμια αλλη να τον παρηγορει , αν θελει σεξ μαζι σου!

    οπως το πας εσυ, θα κανεις μαζι του και σεξ για να τον παρηγορησεις που δεν μπορει να χτυπησει την γκομενα που γουσταρει!
    δεν νομιζεις οτι σε υποτιμαει πολυ σαν γυναικα αυτο;;;;;

  14. #14
    kopela93
    Guest
    ...............
    Last edited by kopela93; 10-06-2022 at 18:19.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Το να θέλει σεξ μαζί μου με κολακεύει και θέλω και γω σεξ μαζί του. Το να μη με θέλει συναισθηματικά είναι απόλυτο δικαίωμα του και πρέπει να το σεβαστώ. Οπότε και αυτό κάνω. Στο σεξ όμως δε θέλω να πω όχι. Δε νομίζω ότι με υποτιμάει αυτό γιατί δεν μπορείς να τα έχεις όλα με κάποιον. Άλλος μπορεί να δώσει μόνο σεξ άλλος θέλει μόνο φιλία. Το θέμα είναι εσύ τι θες να πάρεις από τον καθένα. Εμένα δε θα με χαλούσε το σεξ όπως είπα. Και μετά από όλα τα ξενερώματα θα μπορέσω να τον δω και φιλικά νομίζω. Στην τελική δε νομίζω ότι θα κολλήσω τόσο άσχημα που να ξαναφάω απόρριψη. Μια φορά τρως απόρριψη νομίζω. Όταν πας και κανείς κάτι με τον άλλον ενώ ξέρεις ότι δεν προχωράει παρακάτω νομίζω πας επειδή θες.
    Ας βρει άλλη και γω άλλον. Δεν είναι κάτι που με φοβίζει αυτό
    οταν ομως το "σεξ μαζι σου", ειναι η καταληξη του οτι κυνηγαει τοσες που γουσταρει και δεν του καθονται, δεν περναει απ το μυαλο σου οτι εισαι μια λυση απελπισιας στην αγαμια του;;;;;
    δηλαδη, αν του καθονταν ολες αυτες που του φτυνουν, στα λεει και τον παρηγορεις, παλι θα ηθελε σεξ μαζι σου, ή μηπως τοτε θα ηθελε μαζι τους;;

    αυτο λεω.
    αφου σου λεει οτι τρωει πορτα απο παντου, το οτι ζηταει σεξ μαζι σου, δεν σου φαινεται σαν λυση απελπισιας;
    δεν σε ξενερωνει αυτο;

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δύσπνοια και η αρρωστοφοβία επιστρέφει..
    By agxwdhs in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 3
    Last Post: 15-07-2021, 19:10
  2. Λεμφαδενας και ο φοβος επιστρέφει
    By turbo in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 52
    Last Post: 09-09-2019, 11:37
  3. Οταν ο πρωην επιστρεφει...
    By triantafyllo in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 30-09-2016, 15:09
  4. Ο εφιάλτης επιστρέφει...
    By VassilisM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 19-12-2013, 20:26
  5. Η καταθλιψη επιστρεφει ...
    By Paraxeni Kopela in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 27-04-2013, 01:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •