Ειπα να γραψω ενα μηνυμα μιας και εχω πολυ καιρο να γραψω οτιδηποτε. Δεν συμβαινει τιποτα το συνταρακτικο, απλα περναω καλα.

Εχω δημιουργησει αρκετες φιλικες σχεσεις και παρεες το τελευταιο διαστημα, οχι πολυ βαθιες αλλα μαλλον αυτο οφειλεται στο οτι εχω πολυποικιλα ενδιαφεροντα, πολλα απο αυτα μοναχικα και το 24ωρο εχει μονο τοσες ωρες. Κοιμαμαι και γενικα ξεκουραζομαι αρκετα, το εχω αναγκη.

Σχεσεις με το αντιθετο φυλο εχω μονο φιλικες και δεν ειμαι σιγουρος οτι θελω κατι αλλο αυτη την περιοδο. Ειμαι και πολυ επιλεκτικος.

Το οικονομικο ειναι ενα ζητημα που θα εμφανιστει μελλοντικα να καραδοκει, εαν θελω να συνεχισω να εχω την ιδια ποιοτητα ζωης, αλλα δεν με αγχωνε ιδιαιτερα στο παρον σταδιο της ζωης μου. Ξερω οτι οταν αναζητησω εργασια θα βρω, ακομα και εαν ειναι απλα freelancing εκτελοντας διαφορα projects

οπως το σκεφτομαι, ισως ειμαι και υπερβολικα αισοδοξος. Φυσικα δεν το εχω αφησει στο ελεος του Θεου, αφιερωνω καθε ημερα χρονο για να αυξανω τις γνωσεις μου σε διαφορα πεδια κυριως με θεμα την πληροφορικη. Με ευχαριστει κιολας να μαθαινω, το θεωρω διασκεδαση. Για παραδειγμα ξυπνησα

σημερα απο τα αγρια χαραματα και διαβασα μεγαλο μερος ενος βιβλιου, πινοντας το καφεδακι μου αντλωντας γνωση.

Γενικα ψυχολογικες ασθενειες και ολα τα παρελκομενα μου φαινονται σαν κατι μακρινο που συμβαιναν σε μια παραλληλη ζωη με τη δικια μου (ψυχωτικα συμπτωματα ηταν η ασθενεια μου).

Θελω λιγο περιπετεια, κινητοποιηση. Ισως με καποιο ταξιδι που δεν θα μου κοστισει μια περιουσια οικονομικα να το βρω. Δεν θελω και πολυ, εαν το αποφασισω πηρα το δισακι μου και εφυγα για αναζητηση του αγνωστου.

Γενικα η ζωη ειναι καλη. Φουρτουνες και λιμανια. Τωρα ειμαι σε λιμανι.