Φλεβιτιδα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270

    Φλεβιτιδα

    Καλησπέρα ειμαι 78 κιλά εδω και ένα χρόνο 1,60 ύψος πριν 1 χρόνο έχασα 20 κιλά έχω μείνει σταθερή αλλά φέτος που άλλαξα χωρα μένω σε πολύ ζεστό κλίμα και δουλεύω πολλες ώρες έβγαλα Φλεβιτιδα στο ένα πόδι στην γάμπα σαν μελανιές φουσκωμένες και γόνατο πρόσφατα όσο περνάει ο καιρός μεγαλώνουν γυμνάζομαι οπότε μπορώ οποιαδήποτε πληροφορια πως και γιατί και τι να κάνω θα βοηθούσε..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    να πας σεναν αγγειολογο η παθολογο .......η μανα μου που εχει φλεβιτιδα παιρνει daflon 500 ......

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    187
    Καλησπέρα, η εξεταση διαγνωσης ειναι τριπλεξ κατω ακρων, εκει φαινοντε ολα, τη γραφει και ο παθολογος, αλλα καλυτερα να τη δει αγγειολογος ή αγγειοχειρουργος,,

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Καλησπέρα ειμαι 78 κιλά εδω και ένα χρόνο 1,60 ύψος πριν 1 χρόνο έχασα 20 κιλά έχω μείνει σταθερή αλλά φέτος που άλλαξα χωρα μένω σε πολύ ζεστό κλίμα και δουλεύω πολλες ώρες έβγαλα Φλεβιτιδα στο ένα πόδι στην γάμπα σαν μελανιές φουσκωμένες και γόνατο πρόσφατα όσο περνάει ο καιρός μεγαλώνουν γυμνάζομαι οπότε μπορώ οποιαδήποτε πληροφορια πως και γιατί και τι να κάνω θα βοηθούσε..
    Κανε το τριπλεξ που σου ειπαν και όλα θα πάνε καλα...μην αγχωνεσαι...
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    ο γιατρος βεβαια θα στα πει ολα παντως συνηθως ειναι μια βλαβη των αγγειων σε συνδυασμο με βλαβη στις βαλβιδες που εχουμε σε ολο το σωμα μας για να μην κατεβαινει το αιμα προς τα κατω με πιεση. το πιθανοτερο ειναι οτι θα σου πει διαιτα με φαρμακα και ειδικο καλτσον. ακομα θα σου πει οτι στην γαμπα μπορεις να κανεις επεμβαση και να τις βγαλεις τουλαχιστον τις μικρες αλλα οπως καταλαβαινες ετσι το αιμα θα πιεζει περισσοτερο τις υπαρχουσες φλεβες και θα ξαναβγαλεις μαλλον και στο αλλο ποδι. κατα τα αλλα εχουν πολλες γυναικες αρα μην δινεις και μεγαλη σημασια

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •