Νευρικος Κλονισμος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    TheShadow
    Guest

    Νευρικος Κλονισμος

    Ποια ειναι τα συμπτωματα του?Ξερει κανεις?Νομιζω οτι βρισκομαι στα προθυρα του και εχω αρχισει ν ανησυχω..Σαλευω.....Ποναω μεσα μου και τυρανιεμαι δε μπορω να ησυχασω οσο και να προσπαθω.Κοιμαμαι με δυσκολια κυριως λαγοκοιμαμαι και ξυπναω συνεχως κατα τη διαρκεια της νυχτας.Βλεπω εφιαλτες.Εχω εντονο σφυγμο,υπερενταση και οι παλμοι της καρδιας μου αγγιζουν τους 100,αν το λεω σωστα.Τα χερια μου αλλοτε μουδιαζουν και αλλοτε τρεμουν.Εχω πονοκεφαλους και ιδρωνω.Το προσωπο μου ειναι αναψοκοκκινισμενο σαν να ετρεχα 100σταρι.Βιωνω κρισεις πανικου βαριανασαινοντας και δυσκολευοντας με ν αναπνευσω.Πολλες φορρες με πιανει μες στα κλαμματα βηχας σαν αυτον που πνιγεσαι και δε μπορεις ν ανασανεις.Εχω εδω και μερες που δεν εχω φαει τιποτα και δε πειναω αντιθετως η κοιλια μου εχει πρηστει και με ποναει σαν να εχω φαει πετρες.Νιωθω οξεις πονους στη καρδια σαν οταν τρεχεις μες στο κρυο και απορροφας το κρυο αερα..Φοβαμαι οτι θα σταματησει η καρδια μου ....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,402
    Αγάπη μου πρέπει να πας στον γιατρό. Ιντερνεδιαγνωσεις δεν γίνονται.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by TheShadow View Post
    Ποια ειναι τα συμπτωματα του?Ξερει κανεις?Νομιζω οτι βρισκομαι στα προθυρα του και εχω αρχισει ν ανησυχω..Σαλευω.....Ποναω μεσα μου και τυρανιεμαι δε μπορω να ησυχασω οσο και να προσπαθω.Κοιμαμαι με δυσκολια κυριως λαγοκοιμαμαι και ξυπναω συνεχως κατα τη διαρκεια της νυχτας.Βλεπω εφιαλτες.Εχω εντονο σφυγμο,υπερενταση και οι παλμοι της καρδιας μου αγγιζουν τους 100,αν το λεω σωστα.Τα χερια μου αλλοτε μουδιαζουν και αλλοτε τρεμουν.Εχω πονοκεφαλους και ιδρωνω.Το προσωπο μου ειναι αναψοκοκκινισμενο σαν να ετρεχα 100σταρι.Βιωνω κρισεις πανικου βαριανασαινοντας και δυσκολευοντας με ν αναπνευσω.Πολλες φορρες με πιανει μες στα κλαμματα βηχας σαν αυτον που πνιγεσαι και δε μπορεις ν ανασανεις.Εχω εδω και μερες που δεν εχω φαει τιποτα και δε πειναω αντιθετως η κοιλια μου εχει πρηστει και με ποναει σαν να εχω φαει πετρες.Νιωθω οξεις πονους στη καρδια σαν οταν τρεχεις μες στο κρυο και απορροφας το κρυο αερα..Φοβαμαι οτι θα σταματησει η καρδια μου ....
    Καλημερα !

    Ξερεις ποσα συπτωματα δικα μου αναγνωριζω σε ολα αυτα που αναφερεις ?
    Κρισεις πανικου ειναι ολα αυτα καλο μου και δυστηχως τις σωματοποιεις πολυ εντονα .

    Πηγαινε σε παρακαλω πολυ σε ενα γιατρο να μαθεις την πηγη ολων αυτων και να τις κοντρολαρεις .
    Καντω αμεσα ομως γιατι θα φτασεις να μην μπορεις να κοιμηθεις ουτε λεπτο .

    Μην φοβασαι τιποτα ,στο μυαλο σου ειναι και πρπει να μαθεις να τα διαχειριζεσαι και να τα εξαφανισεις ολα αυτα αρκει να πας σε ειδικο ,χθες ακομα
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,402
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα !

    Ξερεις ποσα συπτωματα δικα μου αναγνωριζω σε ολα αυτα που αναφερεις ?
    Κρισεις πανικου ειναι ολα αυτα καλο μου και δυστηχως τις σωματοποιεις πολυ εντονα .

    Πηγαινε σε παρακαλω πολυ σε ενα γιατρο να μαθεις την πηγη ολων αυτων και να τις κοντρολαρεις .
    Καντω αμεσα ομως γιατι θα φτασεις να μην μπορεις να κοιμηθεις ουτε λεπτο .

    Μην φοβασαι τιποτα ,στο μυαλο σου ειναι και πρπει να μαθεις να τα διαχειριζεσαι και να τα εξαφανισεις ολα αυτα αρκει να πας σε ειδικο ,χθες ακομα
    Πως δίνεις συμβουλές ενώ δεν ξέρεις τι έχει? Εμένα μου φαίνεται σοβαρό περιστατικό που χρίζει γιατρό, όχι απλά
    Μια συμβουλή.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by vodka View Post
    Πως δίνεις συμβουλές ενώ δεν ξέρεις τι έχει? Εμένα μου φαίνεται σοβαρό περιστατικό που χρίζει γιατρό, όχι απλά
    Μια συμβουλή.
    Τι συμβουλη εδωσα ?
    Διαβαζεις ?

    Να παει σε γιατρο ΧΘΕΣ ακομα του λεω γιατι σωματοποιει το αγχος ..

    Να διαβαζουμε λιγακι και δευτερη φορα ενα κειμενο πριν απαντησουμε γιατι καμια φορα δεν αντιλαμαβνομαστε με την πρωτη τι λεει καποιος,καλα να περνας
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    συμφωνω μαε την μαριλου , ουτε κριση πανικου ειναι , η κριση πανικου εχει 140 παλμους , απλο σωματοποιημενο αγχος ειναι , και μην μας λες vodka να μην κανουμε ιντερνετικες διαγνωσεις , την γνωμη μας λεμε με βαση τα γραφομενα του θυματος , αυτο ειναι αναφαιρετο δικαιωμα μας .......ειναι και νοσοφοβικο το θυμα .............

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    συμφωνω μαε την μαριλου , ουτε κριση πανικου ειναι , η κριση πανικου εχει 140 παλμους , απλο σωματοποιημενο αγχος ειναι , και μην μας λες vodka να μην κανουμε ιντερνετικες διαγνωσεις , την γνωμη μας λεμε με βαση τα γραφομενα του θυματος , αυτο ειναι αναφαιρετο δικαιωμα μας ειναι .......
    και ο κορονοιος επεισεις χαχαχα
    ακομα παλευω με αυτες που μου αφησε οποτε κατευθειαν στο γιατρο οτι και να μας συμβαινει ..


    Επειτα η συζητηση βοηθαει πολυ με ανθρωπους που εχουν βιωση ακριβως τα ιδια

    εδω ειμαστε λοιπον οποιος θελει να το κανει
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ενταξει...............ξερω τι ειναι ο νευρικος κλονισμος , γιατι εχω δει ντοκυμαντερ με τον Αλ Καπονε που ειχε παθει στο Αλκατραζ , καταρρεεις ολοκληρωτικα ........

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jun 2022
    Posts
    49
    Χρειάζεσαι τη βοήθεια κάποιου ειδικού οπωσδήποτε νομίζω!

  10. #10
    TheShadow
    Guest
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    και ο κορονοιος επεισεις χαχαχα
    ακομα παλευω με αυτες που μου αφησε οποτε κατευθειαν στο γιατρο οτι και να μας συμβαινει ..


    Επειτα η συζητηση βοηθαει πολυ με ανθρωπους που εχουν βιωση ακριβως τα ιδια

    εδω ειμαστε λοιπον οποιος θελει να το κανει
    Πού πρέπει να απευθυνθώ ; Σε ψυχίατρο; δεν θέλω να γίνω σαν κάτι χαπακιδες... Που πάνε σε ψυχιάτρους και καταλήγουν τρελοί.. με κούρασαν τόσο πολύ άνθρωποι δεν μπορώ να περιστοιχίζομαι από αυτούς..Πνίγονται. δεν μπορώ να τους καταλάβω Δεν μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους. Νιώθω ότι δεν ανήκω εδώ πού να πάω σε ψυχολόγο σε ψυχοθεραπευτή έχω αρχίσει να έχω πρόβλημα όχι μόνο με την υγεία μου αλλά και με τους ανθρώπους γύρω μου τσακώνομαι με όλους απομονώθηκα από όλους. Έχω τόση οργή τόσο θυμό τόση αγανάκτηση τόσο πόνο μέσα μου ξεχείλισανε. Καταρρέω μέρα με τη μέρα ...νιώθω αργοπεθαίνω φοβάμαι ότι θα ξεψυχήσω στο κρεβάτι μου..

Similar Threads

  1. Νευρικός χαρακτήρας..
    By Χάιντι in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 10
    Last Post: 11-10-2010, 11:24
  2. Νευρικός Πόνος
    By Anetoula in forum Παχυσαρκία
    Replies: 1
    Last Post: 01-04-2008, 03:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •