Πάλι ξανά στα ίδια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Honorata
    Guest
    Πραγματικά τον είχα ξεπερασει και δεν ήθελα τίποτα άλλο. Μόνο κάτι νέο ήθελα να προχωρήσω. Να ανανεωθω.

    Ναι φοβάμαι να την αγγίξω αυτήν την υπόθεση ξανα για αυτό και δεν μπορώ ούτε να του πω στα μούτρα " δεν πρόκειται να ξαναβγουμε ούτε να πω ναι σε όλα και να τρέξω πίσω του"

    Μου φαίνεται πως μάλλον θα το αφήσω ως έχει, δηλαδή θα φάει άλλη μια φορά πόρτα
    Δεν νομίζω να τον πονέσει και πολύ. Εξάλλου είναι σίγουρο ότι εγώ πόνεσα και πονάω περισσότερο από αυτή την ιστορία.
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Μού φαίνεται ότι φοβάσαι όποια τροπή και να πάρουν τα πράγματα. Είτε συναντηθείτε είτε όχι.
    Δεν τον άφησες από το μυαλό σου/ καρδιά σου γι'αυτό γύρισε.
    Γι'αυτόν όμως μπορεί να μην είναι έτσι. Εκείνος το βλέπει πιο ορθολογιστικά.
    Καλό θα είναι λοιπόν, όποια απόφαση και να πάρεις να την στηρίξεις με τα όλα της. Ή θα βρεθείτε και δε θα φοβηθείς για το αποτέλεσμα και θα τον ξεχάσεις μια για πάντα (να κάνετε σεξ να σου φύγει αυτό αλλά να πας αποφασισμένη ότι τα πράγματα μπορεί να πάρουν ασχημη τροπή) ή θα κάτσεις εκεί που είσαι θα τους ρίξεις μια πόρτα στα μούτρα και θα σταματήσεις να τον σκέφτεσαι τόσο.
    Γύρισε επειδή ήθελες να γυρίσει. Πίστεψε με. Μάλλον δεν έχεις πάρει ακόμα το μάθημα σου. Γυρνάει για να πάρεις το μάθημα. Μην τον βλέπεις σαν ατομικότητα αλλά σαν σύμπαν που σου δίνει μαθήματα. Γι'αυτό έρχονται οι άνθρωποι στη ζωή μας. Πρέπει να σκληρύνεις και εσύ ...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    548
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Ετσι μπράβο γειωστε με. Το ξέρω ότι σαν ιστορια δεν λέει κάτι.ολες έχουμε να διηγηθουμε κάτι παρόμοιο απλά για μένα ήταν ένας ενθουσιασμός που δεν είχα ξανανιώσει. Φυσικά και το σκέφτομαι αυτό. Φυσικά και θα είναι αστείο να τρέξω πίσω του μετά από τόσα χρόνια και μετά από τόσο γράψιμο. Δεν αξίζει το ξέρω.

    Μα μέχρι πριν λίγο γέλαγα με αυτόν. Μετά όμως που έστειλε κάτι με επιασε
    Από τα λιγα που έχουμε πει εδώ μέσα ΔΕΝ σου αξιζει να σε ταλαιπωρεί ο κάθε μαλάκας! Σε καταλαβαίνω απόλυτα βέβαια, ξέρω τι λες θες να νοιωσεις και εσυ αυτόν τον ενθουσιασμό, την τρέλα, τον έρωτα. Αυτοί οι τύποι ξέρουν πως να στο ξυπνάνε αυτό. Μα ειναι ψεύτικο, μην πέφτεις τώρα για βλακείες.

  3. #18
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Πραγματικά τον είχα ξεπερασει και δεν ήθελα τίποτα άλλο. Μόνο κάτι νέο ήθελα να προχωρήσω. Να ανανεωθω.

    Ναι φοβάμαι να την αγγίξω αυτήν την υπόθεση ξανα για αυτό και δεν μπορώ ούτε να του πω στα μούτρα " δεν πρόκειται να ξαναβγουμε ούτε να πω ναι σε όλα και να τρέξω πίσω του"

    Μου φαίνεται πως μάλλον θα το αφήσω ως έχει, δηλαδή θα φάει άλλη μια φορά πόρτα
    Δεν νομίζω να τον πονέσει και πολύ. Εξάλλου είναι σίγουρο ότι εγώ πόνεσα και πονάω περισσότερο από αυτή την ιστορία.
    Πρέπει να δείξεις αδιαφορία για να τσούξει πραγματικά. Ούτε εκνευρισμό θέλει γιατί θα φανεί ότι νοιάζεσαι. Κάνε αυτό για να πάρεις "εκδίκηση"

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    αν επιτρεπεται αυτος ποσο χρονων ειναι?

  5. #20
    Honorata
    Guest
    και κάτι....
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    αν επιτρεπεται αυτος ποσο χρονων ειναι?
    Last edited by Honorata; 14-06-2022 at 00:57.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Στα 30 και κάτι
    είναι κάπως μεγάλος σχετικά
    μπορεί να έχει και σχέση αυτός

  7. #22
    Honorata
    Guest
    κάποια σοβαρή σχέση δεν έχει γιατι αυτός πάντα ανεβάζει φωτο με τις σοβαρές του σχέσεις. Βέβαια το χέρι μου στη φωτιά για το τι κάνει δεν το βάζω.

    Ε καλά. Με μένα ηλικιακα δεν υπάρχει κανένα χάσμα. 4-5 χρόνια είναι μεγαλύτερος σιγα. Μόνο αυτό δεν είναι το πρόβλημα
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    είναι κάπως μεγάλος σχετικά
    μπορεί να έχει και σχέση αυτός

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    κάποια σοβαρή σχέση δεν έχει γιατι αυτός πάντα ανεβάζει φωτο με τις σοβαρές του σχέσεις. Βέβαια το χέρι μου στη φωτιά για το τι κάνει δεν το βάζω.

    Ε καλά. Με μένα ηλικιακα δεν υπάρχει κανένα χάσμα. 4-5 χρόνια είναι μεγαλύτερος σιγα. Μόνο αυτό δεν είναι το πρόβλημα
    και ήταν πολλές οι σοβαρές σχέσεις?
    όντως μικρή η διαφορά ηλικιακά

    εσύ τον γουστάρεις?

  9. #24
    kopela93
    Guest
    Τον γουστάρεις αλλά σε πλήγωσε. Δε γουστάρεις τα πάντα πάνω του αλλά γουστάρεις κάποια. Έτσι. Πιο πολύ από όλα είναι η απόρριψη που μας κάνει να κολλάμε όχι οι ίδιοι οι τύποι. Κι αυτό είναι ένδειξη ότι κάτι μέσα μας θέλει φιξάρισμα.

  10. #25
    Honorata
    Guest
    Τουλάχιστον άμα έβλεπα ένα ειλικρινές και σταθερό ενδιαφέρον από εκείνον για μένα, και μια θέληση να υπάρξουμε μαζί μπορεί και να προσπερνουσα το κακό του χαρακτήρα. Βέβαια δεν θα είχε καλή πορεία η σχέση. Αλλά θα έκανα ένα βήμα προς αυτόν.

    Αλλα τώρα και μαλακας και να με φτυνει δεν λεει

  11. #26
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Τουλάχιστον άμα έβλεπα ένα ειλικρινές και σταθερό ενδιαφέρον από εκείνον για μένα, και μια θέληση να υπάρξουμε μαζί μπορεί και να προσπερνουσα το κακό του χαρακτήρα. Βέβαια δεν θα είχε καλή πορεία η σχέση. Αλλά θα έκανα ένα βήμα προς αυτόν.

    Αλλα τώρα και μαλακας και να με φτυνει δεν λεει
    Συμφωνώ απόλυτα. Ας πρόσεχε τις μαλακίες του. Πάνω από όλα ξενερώνεις επειδή είναι αυτός που είναι. Αν έχεις μεγάλη καρδιά τον συγχωρείς. Αλλά το ποσό μλκς είναι δεν μπορείς να το αλλάξεις ούτε να ελπίζεις για να γίνει αυτός καλύτερος για τον εαυτό του. Γι'αυτό τους λυπάμαι. Επειδή είναι χαμένη υπόθεση και κρίμα.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Τουλάχιστον άμα έβλεπα ένα ειλικρινές και σταθερό ενδιαφέρον από εκείνον για μένα, και μια θέληση να υπάρξουμε μαζί μπορεί και να προσπερνουσα το κακό του χαρακτήρα. Βέβαια δεν θα είχε καλή πορεία η σχέση. Αλλά θα έκανα ένα βήμα προς αυτόν.

    Αλλα τώρα και μαλακας και να με φτυνει δεν λεει
    γιατί δεν προχωράς παρακάτω με κάποιον καλύτερο και αντάξιο σου και ασχολησε με αυτόν?
    μόνη σου λες για τον χαρακτήρα του

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ξανά τα ίδια.
    By Biliskov in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-11-2019, 22:17
  2. Ξανά τα ίδια!!!
    By antzela in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 29-09-2019, 21:58
  3. ξανα τα ιδια
    By giannis000 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 19-09-2017, 00:00
  4. ξανα τα ιδια...
    By pandelic85 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 26-12-2012, 17:31
  5. ΞΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ
    By nirida in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 07-08-2008, 15:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •