Πάλι ξανά στα ίδια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Honorata
    Guest

    Πάλι ξανά στα ίδια

    (Δεν θέλω να μακρυγορησω θα μείνω μόνο στο ζουμί). Εγώ τότε μαθητριουλα, αυτός μεγαλύτερος.Εγώ είχα πάθει σοκ με τη πάρτυ του, δεν έκανα κίνηση μέχρι τότε να του δείξω το παραμικρό μέχρι που έκανε εκείνος την κίνηση. Όταν πήγαινα Λύκειο.Το κακο ήταν ότι αυτός είχε σχέση με μια κοπέλα. Μου μπήκε ο διάολος μέσα από αυτό το φλερτ και το παιχνίδι να γίνει δικός ήθελα να γίνουμε ζευγάρι, μάλλον ήθελε σεξ μόνο ,ενώ εγώ ήθελα όλο το πακέτο.
    Η όλη φάση τότε ένα τεράστιο θυμό και απωθημένο. έμεινε στο μυαλό μου σαν το Άπιαστο. Τα χρόνια πέρασαν, όμως πάντα τον είχα στο μυαλό μου και με σιγοκαιγε.

    Πριν ενάμιση χρόνο περίπου, εκεινος μου έστειλε ξαφνικά μήνυμα στο ίνστα εγώ μέσα στην αναστάτωση που με θυμήθηκε του απάντησα θετικά να βγούμε όμως δεν το εννοούσα επειδή είχα ακόμα πολύ πόνο και θυμό μέσα μου για εκείνον. Έτσι τον έγραψα, αυτός συνεχίσε τη ζωή του.
    Άρχισα να συνειδητοποιω ότι ήταν καιρός να τον ξεπεράσω οριστικά. δεν με έκαιγε αλλο, Ξεκλειδωσε το μυαλό μου!!..ΤΣΟΥΠ! Εμφανίζεται αυτός. πάλι μου στέλνει μήνυμα. του απάντησα χωρίς όμως να απαντήσω θετικά ή αρνητικά στη πρόταση του. Αυτός πρέπει νομίζω τώρα να είναι μόνος του.
    Γιατί να μην ευθυγραμμιζομαστε ποτε με κάποιους ανθρώπους σε αυτή τη ζωή; Γιατί να είναι ολα τόσο περίπλοκα;
    Last edited by Honorata; 11-06-2022 at 11:14.

  2. #2
    Honorata
    Guest
    Θα το ξανά πω. σεξουαλικά δεν είχαμε προχωρήσει όμως νομίζω ότι το καταλαβαίνετε γιατί έγινε αυτό. Ήταν και οι ηλικίες μικρές, ήταν κάτι σαν παιδικός μου έρωτας.
    Last edited by Honorata; 11-06-2022 at 11:15.

  3. #3
    Honorata
    Guest
    Και το περίεργο είναι ότι ενώ δεν μιλάμε, ούτε έχουμε καμία επαφή, ούτε τίποτα. Έκανε επανεμφάνιση ακριβώς τη στιγμή που πήγαινα να ζήσω νέες περιπέτειες και ένιωθα ότι είχα κλείσει οριστικά τους λογαριασμούς μου με το παρελθόν. Ωραία τύχη!
    Last edited by Honorata; 11-06-2022 at 11:15.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Δεν ξέρω τι ποναει περισσότερο.....να σε απορρίπτουν πάνω στη καψούρα, ή να έρχονται ξανά όταν εσύ πια έχεις προχωρήσει;

    Η ιστορία μου ξεκινάει πριν περίπου 10 χρόνια. (Δεν θέλω να μακρυγορησω θα μείνω μόνο στο ζουμί). Εγώ τότε μαθητριουλα αυτός στα 20 του. Γνωριζόμασταν από μωρα,λόγω οικογενειακού περίγυρου με σχέσεις τυπικές. Εγώ είχα πάθει σοκ με τη πάρτυ του, ήμουν ενθουσιασμένη και τον θαύμαζα ( σαν μεγαλύτερο μου και εγώ ως άπειρο παιδί...τον ήθελα ,ήταν για μένα ο ιδανικός) δεν υπήρξαμε ποτέ ζευγάρι,δεν κάναμε ποτέ σεξ, δεν έκανα κίνηση μέχρι τότε να του δείξω το παραμικρό μέχρι που έκανε εκείνος την κίνηση. Όταν πήγαινα Λύκειο. Με φλέρταρε, βγήκαμε, μιλάγαμε στο τηλέφωνο στα κρυφά από τους δικούς μας μη το μάθουν. Το κακο ήταν ότι αυτός είχε σχέση μακροχρονια με μια καλή κοπέλα. Την οποία κορόιδευε μαζί μου φλερταροντας και δεν ξέρω και με πόσες άλλες ακόμα. Μου μπήκε ο διάολος μέσα από αυτό το φλερτ και το παιχνίδι να γίνει δικός μου να είμαστε ζευγάρι, έκανα όνειρα....καναμε κάτι, (οχι σεξ) και αυτό με ενοχές για τη σχέση του και με πικρία γιατί ένιωθα παραγκωνισμενη. Εγώ πολύ καψούρα, ήθελα να γίνουμε ζευγάρι, και όσο αυτό δεν γινόταν τόσο εβραζα στο ζουμι,έκλαιγα μόνη μου και τρελαινομουν. Αυτός απογοήτευση από άποψη χαρακτήρα ( αγόρι-μαγκας, player, λίγο κυνικός,χειριστικος) μάλλον ήθελε σεξ μόνο ,ενώ εγώ ήθελα όλο το πακέτο. Όμως ποτέ δεν με παραμυθιασε ότι θα γίνει κάτι μεταξύ μας( πρέπει να το παραδεχτώ)
    Εμένα ήταν το πάθος μου και η απογοήτευση μου μαζί.
    Η όλη φάση τότε με άφησε με ένα γιατί, με ένα τεράστιο θυμό και απωθημένο. (Αν και εκείνος μου είπε ότι λόγω των δικών μας καλύτερα να το αφήσουμε) έμεινε στο μυαλό μου σαν το Άπιαστο.

    Τα χρόνια πέρασαν, αυτός έκανε τουλάχιστον άλλες 2 σοβαρές σχέσεις, εγώ αν και εκανα φάσεις, μια μακρόχρονη σχέση και πολλα φλερτ όμως πάντα τον είχα στο μυαλό μου και με σιγοκαιγε.

    Πριν ενάμιση χρόνο περίπου, εκεινος μου έστειλε ξαφνικά μήνυμα στο ίνστα να βγούμε (και ενώ ήταν πάλι σε σχέση!!!), εγώ μέσα στην αναστάτωση που με θυμήθηκε του απάντησα θετικά να βγούμε όμως δεν το εννοούσα γιατί ήξερα ότι θα ήταν χάσιμο χρόνου μιας και είχε δείξει τις προτιμήσεις και τον χαρακτήρα του (που δεν μου ταίριαζαν) αλλα και επειδή είχα ακόμα πολύ πόνο και θυμό μέσα μου για εκείνον. Έτσι τον έγραψα, και αυτός συνεχίσε τη ζωή του.

    Ώσπου τον τελευταίο χρόνο, κάτι άρχισε να αλλάζει μέσα μου. Άρχισα να συνειδητοποιω ότι ήταν καιρός να τον ξεπεράσω οριστικά. Το πήρα απόφαση, δεν με έκαιγε αλλο, κατάλαβα ότι δεν είναι ο άντρας που μου ταιριάζει και το ξεπέρασα. Ξεκλειδωσε το μυαλό μου!!Και ενώ ένιωθα τόσο απίστευτα καλά και ήρεμα με τον εαυτό μου ,και απολυτα έτοιμη να βγω έξω και να γνωρίσω τον δικό μου μεγάλο (ή και όχι) νέο έρωτα που ένιωθα ότι θα έρθει όπου να ναι....ΤΣΟΥΠ! Εμφανίζεται αυτός. Πάλι. Τη στιγμή που γεννηθηκα μονη μου ξανά μέσα από τις στάχτες μου, πάλι μου στέλνει μήνυμα. Αυτή τη φορά λιγο πιο ρομαντικό σε φάση "περνάω συχνά από τα μέρη σου και σε σκεφτόμουν αν θες να βγούμε" του απάντησα βέβαια, δεν τον αγνόησα χωρίς όμως να απαντήσω θετικά ή αρνητικά στη πρόταση του. Αυτός πρέπει νομίζω τώρα να είναι μόνος του χωρίς κάποια σοβαρή σχέση. Εγώ παρόλο που νόμιζα ότι τον είχα ξεπερασει και ότι μπορούσα πλέον να ειμαι ψυχρή, αναστατωθηκα ξανά, έκλαψα για όλα, για τη τότε λάθος στιγμή που έπαιξε μαζί μου ,για την τώρα λάθος στιγμή που δεν με αφήνει συναισθηματικά να προχωρήσω προβληματίστηκα, το σκέφτηκα. (Αυτός βέβαια το τελευταίο διάστημα μου παταγε λαικ και καρδούλες στο προφίλ μου) εγώ δεν έδινα σημασία ,γελαγα κιόλας που τον ειχα ξεχάσει ενώ εκείνος παταγε λαικ. Όμως στεχωρηθηκα με το τελευταίο του μηνύμα και άρχισα πάλι να δαιμονιζομαι.

    Γιατί να μην ευθυγραμμιζομαστε ποτε με κάποιους ανθρώπους σε αυτή τη ζωή; Γιατί να είναι ολα τόσο περίπλοκα; Γιατί τόσος πόνος; γιατί;
    στο ερωτημα τι ποναει πιο πολυ, οχι απλα πιο πολυ, αλλα ΜΟΝΟ.
    μονο η αποριψη σε καψουρα ποναει. αν καποιος επιστρεψει οταν σου εχει περασει, ΚΛΑΙΝ, πραγματικα... αν ποναει ενω εχει περασει καιρος, τοτε ΔΕΝ το εχεις ξεπερασει.

    πρωτα απ ολα, ποσα χρονια εχουν περασει απο το πρωτο σας φλερτ που εγινε οταν ησουν στο λυκειο;

    οταν σου ειπε να κοψετε υποτιθεται λογω των δικων σας, το εκανε στα καλα καθουμενα, ή προσπαθησε πρωτα να σε πιεσει να ολοκληρωσετε, εσυ δεν ηθελες επειδη ηθελες να ειστε μαζι, οχι να ειναι σε σχεση και να σε πηδαει, αρνιοσουν και τελικα το εκοψε;;

    κι ερχομαι στο τελευταιο σου ερωτημα.
    εγω πιστευω το εντελως αντιθετο. οτι αν ερθουν στην ζωη μας οι ανθρωποι που πραγματικα μας ταιριαζουν, ευθυγραμμιζομαστε μια χαρα, ακομα κι αν το αποριπτουμε με την λογικη μας, ακομα κι αν τα "αντικειμενικα" δεδομενα δεν μας ταιριαζουν, ακομα κι αν λυσσαει το συμπαν να μας απομακρυνει, εμεις ευθυγραμμιζομαστε...

    για ποια ευθυγραμμιση μιλας, οταν ο χρονος σου εδωσε την ευκαιρια να συνειδητοποιησεις τελικα οτι αυτον τον ανδρα δεν τον εγκρινεις ΚΑΝ απο αποψη προσωπικοτητας; (ενα το κρατουμενο).
    και πες οτι βαζεις στην ακρη την προσωπικοτητα, γιατι ενοιωθες μεγαλη ελξη και μπορει να ειχες κατι (ισως ωραιο) μαζι του κι ας μην κρατουσε πολυ. θα το ζουσες ομως.

    να σου θυμισω , οτι μπορουσατε μια χαρα να "ευθυγραμμιστειτε" αν εκεινος σε θυμοταν οταν χωρισε απο την σχεση που ειχε στα 20, εφοσον υποτιθεται οτι η σχεση ηταν το προβλημα σας. ομως δεν το εκανε, αλλα προχωρησε σε 2 αλλες σχεσεις!!!
    αυτο δεν σημαινει οτι δεν σε ειχε καν στο μυαλο του, αλλα προτιμησε τις επομενες απο το να ψαξει να σε βρει;;;

    κι οοοταν τελικα σε θυμηθηκε, παλι σε σχεση ηταν, επομενως τπτ σοβαρο δεν θα μπορουσε να προκυψει, απλα σε θυμηθηκε κι ειπε να παρει..
    οσο για την προσφατη εμφανιση, "μαλλον" ειναι ελευθερος. δεν το ξερεις σιγουρα. υποθετεις....
    αλλα κι ελευθερος να ειναι, με οσα εχουν μεσολαβησει, πως μπορεις να ξερεις οτι δενε χει απλα αγαμιες και σε θυμηθηκε κι οταν ξαναπροκυψει γνωριμια, δεν θα απομακρυνθει και παλι;

    τα "πολυπλοκα" πραγματα που εχουν να κανουν με τις ευθυγραμμισεις, γινονται πολυ πιο απλα, οταν συνειδητοποιησεις οτι μερικα πραγματα (σχεσεις) απλα δεν γινονται γιατι δεν τις θελουν και οι δυο...

  5. #5
    Honorata
    Guest
    Εχουν περάσει πολλά χρόνια

    Φυσικά όλα αυτά που λες τα σκέφτηκα. Εννοιεται ότι προχώρησε τη ζωή του κανονικά από τότε και εγώ υποτίθεται τη δική μου.
    Κοίτα, τον τελευταίο καιρό ένιωθα ότι πραγματικά έκλεισα οριστικά αυτό το πονεμενο κεφάλαιο και ίσως ήμουν πιο έτοιμη και συναίσθηματικα να προχωρήσω σε κάτι νέο επιτέλους, μιας και άποψη συναισθηματικη κυριαρχεί η χλιαροτητα.

    Έτσι πίστευα ότι τον ξέχασα, με πόνεσε όμως και έκλαψα ξανά στο μήνυμα του,δεν ξέρω γιατί .
    τότε μου έκανε εκείνος ψηστηρι ήθελε από ότι κατάλαβα με τον τρόπο του να με κάνει κάτι σαν παράλληλη σχέση μόνο για σεξ. Εγώ φυσικά δεν προχώρησα επειδή ήθελα το πακέτο όλο και όχι τα ψίχουλα.

    .
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    στο ερωτημα τι ποναει πιο πολυ, οχι απλα πιο πολυ, αλλα ΜΟΝΟ.
    μονο η αποριψη σε καψουρα ποναει. αν καποιος επιστρεψει οταν σου εχει περασει, ΚΛΑΙΝ, πραγματικα... αν ποναει ενω εχει περασει καιρος, τοτε ΔΕΝ το εχεις ξεπερασει.

    πρωτα απ ολα, ποσα χρονια εχουν περασει απο το πρωτο σας φλερτ που εγινε οταν ησουν στο λυκειο;

    οταν σου ειπε να κοψετε υποτιθεται λογω των δικων σας, το εκανε στα καλα καθουμενα, ή προσπαθησε πρωτα να σε πιεσει να ολοκληρωσετε, εσυ δεν ηθελες επειδη ηθελες να ειστε μαζι, οχι να ειναι σε σχεση και να σε πηδαει, αρνιοσουν και τελικα το εκοψε;;

    κι ερχομαι στο τελευταιο σου ερωτημα.
    εγω πιστευω το εντελως αντιθετο. οτι αν ερθουν στην ζωη μας οι ανθρωποι που πραγματικα μας ταιριαζουν, ευθυγραμμιζομαστε μια χαρα, ακομα κι αν το αποριπτουμε με την λογικη μας, ακομα κι αν τα "αντικειμενικα" δεδομενα δεν μας ταιριαζουν, ακομα κι αν λυσσαει το συμπαν να μας απομακρυνει, εμεις ευθυγραμμιζομαστε...

    για ποια ευθυγραμμιση μιλας, οταν ο χρονος σου εδωσε την ευκαιρια να συνειδητοποιησεις τελικα οτι αυτον τον ανδρα δεν τον εγκρινεις ΚΑΝ απο αποψη προσωπικοτητας; (ενα το κρατουμενο).
    και πες οτι βαζεις στην ακρη την προσωπικοτητα, γιατι ενοιωθες μεγαλη ελξη και μπορει να ειχες κατι (ισως ωραιο) μαζι του κι ας μην κρατουσε πολυ. θα το ζουσες ομως.

    να σου θυμισω , οτι μπορουσατε μια χαρα να "ευθυγραμμιστειτε" αν εκεινος σε θυμοταν οταν χωρισε απο την σχεση που ειχε στα 20, εφοσον υποτιθεται οτι η σχεση ηταν το προβλημα σας. ομως δεν το εκανε, αλλα προχωρησε σε 2 αλλες σχεσεις!!!
    αυτο δεν σημαινει οτι δεν σε ειχε καν στο μυαλο του, αλλα προτιμησε τις επομενες απο το να ψαξει να σε βρει;;;

    κι οοοταν τελικα σε θυμηθηκε, παλι σε σχεση ηταν, επομενως τπτ σοβαρο δεν θα μπορουσε να προκυψει, απλα σε θυμηθηκε κι ειπε να παρει..
    οσο για την προσφατη εμφανιση, "μαλλον" ειναι ελευθερος. δεν το ξερεις σιγουρα. υποθετεις....
    αλλα κι ελευθερος να ειναι, με οσα εχουν μεσολαβησει, πως μπορεις να ξερεις οτι δενε χει απλα αγαμιες και σε θυμηθηκε κι οταν ξαναπροκυψει γνωριμια, δεν θα απομακρυνθει και παλι;

    τα "πολυπλοκα" πραγματα που εχουν να κανουν με τις ευθυγραμμισεις, γινονται πολυ πιο απλα, οταν συνειδητοποιησεις οτι μερικα πραγματα (σχεσεις) απλα δεν γινονται γιατι δεν τις θελουν και οι δυο...
    Last edited by Honorata; 11-06-2022 at 11:17.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Και το περίεργο είναι ότι ενώ δεν μιλάμε, ούτε έχουμε καμία επαφή, ούτε τίποτα. Έκανε επανεμφάνιση ακριβώς τη στιγμή που πήγαινα να ζήσω νέες περιπέτειες και ένιωθα ότι είχα κλείσει οριστικά τους λογαριασμούς μου με το παρελθόν. Ωραία τύχη!

    Για πολλά χρόνια ήθελα να ήμασταν εμείς οι δύο μαζί! Όμως πλέον το τελευταίο καιρό αυτό που πραγματικά ήθελα από καρδιάς είναι να με έχει τελείως γραμμένη ζώντας έναν έρωτα μακριά μου και εγώ να τον έχω ξεπεράσει και να ειμαι σε άλλη αγκαλιά. Και χαρούμενη
    και γιατι ηθελες να σε εχει γραμμενη και να ειναι με αλλη για να ζησεις την ζωη σου;
    γιατι να μην κανεις εσυ την επιλογη να τον γραψεις και να πας παρακατω;.
    αυτος θα αποφασισει ποτε θα κλεισεις λογαριασμους μαζι του;;; γιατι οχι , εσυ;
    δηλαδη, οποτε σε θυμαται, δεν θα ισχυει οτι τον ξεπερασες; απο εκεινον εξαρταται; οχι απο σενα;

  7. #7
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και γιατι ηθελες να σε εχει γραμμενη και να ειναι με αλλη για να ζησεις την ζωη σου;
    γιατι να μην κανεις εσυ την επιλογη να τον γραψεις και να πας παρακατω;.
    αυτος θα αποφασισει ποτε θα κλεισεις λογαριασμους μαζι του;;; γιατι οχι , εσυ;
    δηλαδη, οποτε σε θυμαται, δεν θα ισχυει οτι τον ξεπερασες; απο εκεινον εξαρταται; οχι απο σενα;
    Θα ήθελα λέω τώρα εγώ να ειμαι αγκαλιά με κάποιον άλλον και ευτυχισμένη και αυτός παραλληλα να μη με θυμάται καν και να είναι ερωτευμένος με άλλη. Αυτό λέω. Να έχουμε προχωρήσει και να είμαστε καλά και οι δύο γιατι όπως και να έχει θέλω να είναι καλά
    Τώρα εγώ είμαι μόνη μου χωρίς κάποιον δίπλα μου και αυτός χαζοβγαινει και μου στέλνει προσπαθώντας να βρει λύση στα περασμένα. Είναι ωραίο αυτό τώρα;
    Last edited by Honorata; 11-06-2022 at 11:19.

  8. #8
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    και γιατι ηθελες να σε εχει γραμμενη και να ειναι με αλλη για να ζησεις την ζωη σου;
    γιατι να μην κανεις εσυ την επιλογη να τον γραψεις και να πας παρακατω;.
    αυτος θα αποφασισει ποτε θα κλεισεις λογαριασμους μαζι του;;; γιατι οχι , εσυ;
    δηλαδη, οποτε σε θυμαται, δεν θα ισχυει οτι τον ξεπερασες; απο εκεινον εξαρταται; οχι απο σενα;
    Εγώ νόμιζα ότι έκλεισα τους λογαριασμούς μαζί του. Μόνο όταν μου έστειλε ξανά πισωγυρισα και στεναχωρήθηκα. Δεν ξέρω γιατί.μεχρι τοτε ήμουν περίφημα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,598
    οκ τοτε...
    ο καθενας κανει τα δικα του λαθη.
    κανεις δεν μπορει να σε σταματησει να κανεις τα δικα σου...

  10. #10
    Honorata
    Guest
    Δεν ξέρω καθόλου τι θέλω να κάνω. Αυτό που ξέρω είναι απλά πως νιώθω τη δεδομένη στιγμή ήθελα να το κουβέντιασω
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οκ τοτε...
    ο καθενας κανει τα δικα του λαθη.
    κανεις δεν μπορει να σε σταματησει να κανεις τα δικα σου...

  11. #11
    kopela93
    Guest
    Μπορώ να πω ότι συγκλονίστηκα. Μια ιστορία που δεν κλείνει. Φουλ πληγές. Τι θα κάνεις; Δε σκέφτηκες κάτι;
    Έχεις στα χέρια σου την κατάσταση. Είδες στο θέμα μου πως με κυνηγάει το παρελθόν. Νομίζω ότι δεν έχουμε κλείσει τις πόρτες οριστικά γι'αυτό ξανανοιγουν. Κάτι μέσα σου ήθελες να γυρίσει

  12. #12
    Honorata
    Guest
    Τι να κάνω δηλαδή; Το ξέρω ότι έχω τη κατάσταση στα χέρια μου. Επίσης ξέρω ότι έχω βάλει λίγο περισσότερο μυαλό από τότε που ήμουν έφηβη και αθώα για να αρχίσω πάλι καινούριο παιχνίδι μαζί του παίζοντας πιο ψύχραιμα και συνειδητοποιημένα αυτή τη φορά.Όμως δεν ξέρω αν το αξίζει ο εαυτός μου αυτό το άνοιγμα πληγών, Δεν ξέρω αν αξίζει τον χρόνο τον κόπο, για έναν ανθρωπο που ήθελε δεν ήθελε με πλήγωσε και που ήταν αδιάφορος. Ακόμα και να βγω, ακόμα και σε σεξ να καταλήξει αυτό δηλαδή που δεν κάναμε ποτέ. Πώς θα το αντέξω με τόσο σκληρό και αδιάφορο χαρακτήρα; αυτός μπορεί να πάει μαζί μου και την άλλη μερα να τα φτιάξει ωραιότατα με μια άλλη (βέβαια το ίδιο και εγώ) για εμένα όμως θα είναι κάτι παραπάνω από σεξ . Έχει δίκιο η ρεμεντυ! Ο χαρακτήρας του είναι το εμπόδιο. Δεν ταιριάζουμε για αυτό δεν μπορώ να κάνω καμία κίνηση. Ούτε να τον απορρίψω ούτε να τον αποδεχτώ.

    Επίσης ειμαι άνθρωπος που θέλω να κοιτάζει μπροστά από εδώ και πέρα. Αλλά αυτός πάντα κάτι θα μου προκαλεί τελικά. Φυσικά και πάντα ήθελα να γυρίσει. Παλιά. Αυτό το διάστημα δεν τον σκέφτηκα ποτέ ξανά.
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Μπορώ να πω ότι συγκλονίστηκα. Μια ιστορία που δεν κλείνει. Φουλ πληγές. Τι θα κάνεις; Δε σκέφτηκες κάτι;
    Έχεις στα χέρια σου την κατάσταση. Είδες στο θέμα μου πως με κυνηγάει το παρελθόν. Νομίζω ότι δεν έχουμε κλείσει τις πόρτες οριστικά γι'αυτό ξανανοιγουν. Κάτι μέσα σου ήθελες να γυρίσει

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    549
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Τι να κάνω δηλαδή; Το ξέρω ότι έχω τη κατάσταση στα χέρια μου. Επίσης ξέρω ότι έχω βάλει λίγο περισσότερο μυαλό από τότε που ήμουν έφηβη και αθώα για να αρχίσω πάλι καινούριο παιχνίδι μαζί του παίζοντας πιο ψύχραιμα και συνειδητοποιημένα αυτή τη φορά.Όμως δεν ξέρω αν το αξίζει ο εαυτός μου αυτό το άνοιγμα πληγών, Δεν ξέρω αν αξίζει τον χρόνο τον κόπο, για έναν ανθρωπο που ήθελε δεν ήθελε με πλήγωσε και που ήταν αδιάφορος. Ακόμα και να βγω, ακόμα και σε σεξ να καταλήξει αυτό δηλαδή που δεν κάναμε ποτέ. Πώς θα το αντέξω με τόσο σκληρό και αδιάφορο χαρακτήρα; αυτός μπορεί να πάει μαζί μου και την άλλη μερα να τα φτιάξει ωραιότατα με μια άλλη (βέβαια το ίδιο και εγώ) για εμένα όμως θα είναι κάτι παραπάνω από σεξ . Έχει δίκιο η ρεμεντυ! Ο χαρακτήρας του είναι το εμπόδιο. Δεν ταιριάζουμε για αυτό δεν μπορώ να κάνω καμία κίνηση. Ούτε να τον απορρίψω ούτε να τον αποδεχτώ.

    Επίσης ειμαι άνθρωπος που θέλω να κοιτάζει μπροστά από εδώ και πέρα. Αλλά αυτός πάντα κάτι θα μου προκαλεί τελικά. Φυσικά και πάντα ήθελα να γυρίσει. Παλιά. Αυτό το διάστημα δεν τον σκέφτηκα ποτέ ξανά.
    Πρέπει να τον απομυθοποιήσεις ξέρεις πόσοι σαν αυτόν κυκλοφορούν; ΑΠΕΙΡΟΙ ! Δεν είναι κάτι το σπουδαίο, απλά αυτόν έτυχε να γνωρίσεις εσύ, τέτοιοι ΑΠΕΙΡΟΙ και παντού. Και σκέψου πως θα γελάει μαζί σου αν με το που σου έστειλε τόσα χρόνια μετά τρέξεις.
    Δεν σου αξίζει για ηλίθιους να χαραμίζεις την ψυχική σου υγεία !
    Πήγαινε μπροστά και όταν σου περάσει θα γελάς που ήσουν κολλημένη με αυτόν.

  14. #14
    kopela93
    Guest
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Τι να κάνω δηλαδή; Το ξέρω ότι έχω τη κατάσταση στα χέρια μου. Επίσης ξέρω ότι έχω βάλει λίγο περισσότερο μυαλό από τότε που ήμουν έφηβη και αθώα για να αρχίσω πάλι καινούριο παιχνίδι μαζί του παίζοντας πιο ψύχραιμα και συνειδητοποιημένα αυτή τη φορά.Όμως δεν ξέρω αν το αξίζει ο εαυτός μου αυτό το άνοιγμα πληγών, Δεν ξέρω αν αξίζει τον χρόνο τον κόπο, για έναν ανθρωπο που ήθελε δεν ήθελε με πλήγωσε και που ήταν αδιάφορος. Ακόμα και να βγω, ακόμα και σε σεξ να καταλήξει αυτό δηλαδή που δεν κάναμε ποτέ. Πώς θα το αντέξω με τόσο σκληρό και αδιάφορο χαρακτήρα; αυτός μπορεί να πάει μαζί μου και την άλλη μερα να τα φτιάξει ωραιότατα με μια άλλη (βέβαια το ίδιο και εγώ) για εμένα όμως θα είναι κάτι παραπάνω από σεξ . Έχει δίκιο η ρεμεντυ! Ο χαρακτήρας του είναι το εμπόδιο. Δεν ταιριάζουμε για αυτό δεν μπορώ να κάνω καμία κίνηση. Ούτε να τον απορρίψω ούτε να τον αποδεχτώ.

    Επίσης ειμαι άνθρωπος που θέλω να κοιτάζει μπροστά από εδώ και πέρα. Αλλά αυτός πάντα κάτι θα μου προκαλεί τελικά. Φυσικά και πάντα ήθελα να γυρίσει. Παλιά. Αυτό το διάστημα δεν τον σκέφτηκα ποτέ ξανά.
    Μού φαίνεται ότι φοβάσαι όποια τροπή και να πάρουν τα πράγματα. Είτε συναντηθείτε είτε όχι.
    Δεν τον άφησες από το μυαλό σου/ καρδιά σου γι'αυτό γύρισε.
    Γι'αυτόν όμως μπορεί να μην είναι έτσι. Εκείνος το βλέπει πιο ορθολογιστικά.
    Καλό θα είναι λοιπόν, όποια απόφαση και να πάρεις να την στηρίξεις με τα όλα της. Ή θα βρεθείτε και δε θα φοβηθείς για το αποτέλεσμα και θα τον ξεχάσεις μια για πάντα (να κάνετε σεξ να σου φύγει αυτό αλλά να πας αποφασισμένη ότι τα πράγματα μπορεί να πάρουν ασχημη τροπή) ή θα κάτσεις εκεί που είσαι θα τους ρίξεις μια πόρτα στα μούτρα και θα σταματήσεις να τον σκέφτεσαι τόσο.
    Γύρισε επειδή ήθελες να γυρίσει. Πίστεψε με. Μάλλον δεν έχεις πάρει ακόμα το μάθημα σου. Γυρνάει για να πάρεις το μάθημα. Μην τον βλέπεις σαν ατομικότητα αλλά σαν σύμπαν που σου δίνει μαθήματα. Γι'αυτό έρχονται οι άνθρωποι στη ζωή μας. Πρέπει να σκληρύνεις και εσύ ...

  15. #15
    Honorata
    Guest
    Ετσι μπράβο γειωστε με
    Quote Originally Posted by little View Post
    Πρέπει να τον απομυθοποιήσεις ξέρεις πόσοι σαν αυτόν κυκλοφορούν; ΑΠΕΙΡΟΙ ! Δεν είναι κάτι το σπουδαίο, απλά αυτόν έτυχε να γνωρίσεις εσύ, τέτοιοι ΑΠΕΙΡΟΙ και παντού. Και σκέψου πως θα γελάει μαζί σου αν με το που σου έστειλε τόσα χρόνια μετά τρέξεις.
    Δεν σου αξίζει για ηλίθιους να χαραμίζεις την ψυχική σου υγεία !
    Πήγαινε μπροστά και όταν σου περάσει θα γελάς που ήσουν κολλημένη με αυτόν.
    Last edited by Honorata; 13-06-2022 at 23:57.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ξανά τα ίδια.
    By Biliskov in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 26-11-2019, 21:17
  2. Ξανά τα ίδια!!!
    By antzela in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 29-09-2019, 20:58
  3. ξανα τα ιδια
    By giannis000 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 18-09-2017, 23:00
  4. ξανα τα ιδια...
    By pandelic85 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 26-12-2012, 16:31
  5. ΞΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ
    By nirida in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 07-08-2008, 14:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •